Kérdések

Több
21 éve 6 hónapja #109445 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések

Elrond írta:

Ragoran írta: De a tündék tovább terhesek,nem? Amúgy is "más ritmus szerint élnek"...


tudtommal 12 hónapig.


Én talán egy kicsit többre emléxem.. :roll: kb 14hónapra,de ez már nem oszt-szoroz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109440 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Ragoran írta: De a tündék tovább terhesek,nem? Amúgy is "más ritmus szerint élnek"...


tudtommal 12 hónapig.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109438 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
De a tündék tovább terhesek,nem? Amúgy is "más ritmus szerint élnek"...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109407 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Miért lenne más a terhesség a tündéknél és az embereknél? Testileg nem lehet sok különbség a két faj között. A szülő tünde is ugyanolyan lehet, mint egy szülő nő, ugyanazt a fájdalmat érezheti. Fëanor anyja mesélhetne erről :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109404 Írta: Legolas01
Legolas01 válaszolt a következő témában: Kérdések
És a tünde nőknél vajon ugyanúgy van a terhesség,mint az embereknél???elég nehéz elképzelni egy szülő tündét...

Zöldelombfi Legolas

"...Ha a partról sirályrikoltozást hallasz,
Vadonán nyugvó szív többé nem maradhatsz!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109296 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Rabyn írta: Télleg egy tünde meddig nemzőképes???
De most komolyan 2meg 3ezer évesek nem csoda ha nincsenek gyerekeik..


Szerintem egész életükben, mivel mindörökké megőrzik fiatalságukat. És ha olyan időközönként születnének utódaik mint nekünk, akkor rövid idő alatt elborították volna az Ardát.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109232 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Télleg egy tünde meddig nemzőképes???
De most komolyan 2meg 3ezer évesek nem csoda ha nincsenek gyerekeik..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109224 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, Legolas, Thranduil, és Legolas édesapja. A másikra: nem tudom, talán azért, mert amennyire tudom, a könyvben sincs igazán elejetve egy szó se a tündegyerekekről, /kiv, amikor Pippinék kikandikálnaka Fangornból, és az író gyerektündékhez hasonlítja őket/. Meg úgyis mennek el, miért lenne itt gyerekük? Majd Valinorba...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109223 Írta: Legolas01
Legolas01 válaszolt a következő témában: Kérdések
Miért van az, hogy a filmben egy tünde gyermeket sem lehet látni???
A Babóban a Tündérkirály az Thranduil??

Zöldelombfi Legolas

"...Ha a partról sirályrikoltozást hallasz,
Vadonán nyugvó szív többé nem maradhatsz!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109073 Írta: @One
@One válaszolt a következő témában: Kérdések
Szméagol tudja az utat!
Kövessetek hobbitkák!
:D

"Próbálom kitalálni, vajon a kamikaze pilóták, miért hordtak sisakot?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #109062 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Elrond írta: Csak azok a tündék "világítottak", akik látták a Fák fényeit. Például Galadriel.


Hmmm. Ez nem tudatosult bennem. Köszönöm!
Akkor pedig Frodó annyira tündés volt, hogy világított. (Nnna, megszólalt a "Frodó mániás" énem. Dehát mit vártok jó Szméagoltól? :) )
De ha nem csal az emlékezetem előtte is volt rá utalás, hogy világított. (Nem sokára úgyis A Gyűrűk Urához érek, mert újra olvasom a könyveket és már a végén tartok A Babónak.) A Levelekben nincs utalás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108977 Írta: Finarfiel
Finarfiel válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Úgy hiszem A Gyűrű keresésében (Unfinished Tales) van róla még egy s más... :roll:


Nagyon szépen köszönöm szépen!

Végy egy Ezt-vagy-Azt, emeld föl a szívedig
s vigyázva tedd le. (Fodor Ákos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108871 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Ami:hupszzz!! Értem! Oké,boccsa,hülye voltam!! :oops: :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108870 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
nem Galadriel a Fák Fénye, hanem Galadriel még látta a Fák Fényét


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108855 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések

Elrond írta: Csak azok a tündék "világítottak", akik látták a Fák fényeit. Például Galadriel.


pl Galadriel a Fák Fénye? :oops:
De ha Frod "világított" attól,hogy látta Galadrielt akkor Legsi,Samu is világított?Jó Samu sehl nem volt tünde,de akkor is marad Legolas.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108798 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Kérdések

Szméagol írta: Sziasztok!

Finarfiel írta: Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni hol lehet részletesen olvasni arról, hogyan került a gyűrű Szméagolhoz?


Úgy hiszem A Gyűrű keresésében (Unfinished Tales) van róla még egy s más... :roll:

Hmmm. Szerintem nem olyan egyértelmű Oisin. :wink: Bár a könyvben megírt tényekkel nem vitatkozhatom. De! Akkor miért "világítanak" a tündék? Nem hinném, hogy mindegyiket megszúrták egy morgul tőrrel. :?
Szvsz Frodóba annyi tündés dolog szorult, mondhatjuk annyira tündebarát volt, hogy maga is hasonlított a tündékre...
No, de várjunk csak, mert ha én egyszer Frodóról kezdek írni eléggé el tudok szállni. :wink: :? Ez komolyabb gondolkodást igényel. Ha valakit tényleg érdekel szólaljon föl a "Frodó" topicban, ha kérhetem.


Csak azok a tündék "világítottak", akik látták a Fák fényeit. Például Galadriel.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108795 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok!

Finarfiel írta: Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni hol lehet részletesen olvasni arról, hogyan került a gyűrű Szméagolhoz?


Úgy hiszem A Gyűrű keresésében (Unfinished Tales) van róla még egy s más... :roll:

Hmmm. Szerintem nem olyan egyértelmű Oisin. :wink: Bár a könyvben megírt tényekkel nem vitatkozhatom. De! Akkor miért "világítanak" a tündék? Nem hinném, hogy mindegyiket megszúrták egy morgul tőrrel. :?
Szvsz Frodóba annyi tündés dolog szorult, mondhatjuk annyira tündebarát volt, hogy maga is hasonlított a tündékre...
No, de várjunk csak, mert ha én egyszer Frodóról kezdek írni eléggé el tudok szállni. :wink: :? Ez komolyabb gondolkodást igényel. Ha valakit tényleg érdekel szólaljon föl a "Frodó" topicban, ha kérhetem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108763 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Oisin kössz!!!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108741 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kérdések

Elryn írta: Szerintem Frodón csak a a Gyűrű hatása látszik, mintha a "Tündebarát" éne dacolna a gyűrűvel. Különben pedig Samu éhes, szomjas és fáradt volt, Mordorban pedig miért fura, ha vki képzelődik?


Ez nem képzelődés, ez a morgultőrtől kapott seb utóhatása. Olvassátok újra azt a részt, amikor Elrond meggyógyítja Frodót Völgyzugolyban. Ott Gandalf egyértelműen utal erre.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108711 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez a képzelődés asszem akkor van amikor Faramir elfogja Frodékat,nem? Meg ha télleg világítnana..háát..elég nehéz átmenni úgy a Sötétség Földjén,ha az ember(hobbit)világít.. :lol: :roll:

Finarfiel:Sztem nincs

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108592 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem Frodón csak a a Gyűrű hatása látszik, mintha a "Tündebarát" éne dacolna a gyűrűvel. Különben pedig Samu éhes, szomjas és fáradt volt, Mordorban pedig miért fura, ha vki képzelődik?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108432 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
De a könyvben azt hiszem többször is megtalálható ez a rész!
Márminthogy Samu úgy látja gazdája világít belőlrűl!

jha és utána hozzáteszi: Szeretem no-)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108403 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem az csak látomás Samu részéről, a szomjúság meg az éhség miatt. Olyat is mond, hogy mintha Frodó fehér ruhában lenne, és ragyogna, és a mellére szorít egy forgó tűzkereket(a Gyűrűt). Ezek a jelenetek, úgy gondolom, nem egy az egyben értelmezendők.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108370 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Nemtudom de többször is látja, hogy világít...
Meg van egy ilyen szöveg benne:
Olyan mintha tünde lenne csak kisebb

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108358 Írta: Finarfiel
Finarfiel válaszolt a következő témában: Kérdések

svindler írta: A Gyuruk Ura cimu konyvben ;)
Gandalf meseli el Frodonak....


Jóvanna :wink: Köszönöm szépen.
Akkor átfogalmazom a kérdésemet: a Gyűrűk Urán kívül van é e valahol részletesebb leírás?

Végy egy Ezt-vagy-Azt, emeld föl a szívedig
s vigyázva tedd le. (Fodor Ákos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108344 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Kérdések
Rabyn:Ezt én is akartam kérdezni!Mondjuk Samu csak azt mondja,hogy oan,mintha világítana.Lehet,hogy csak ő látja így,vagy? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108333 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Kérdések
Kérdés: Frodo mi az istentől világit??
(tudom viccesen hangzik)
Mert amikor Mordorba tartanak és Frodo alszik és Samu ránéz akkor világit belőlrül. (mint egy tünde)
S ezt Samu meg is jegyzi. De ő sem tudja mitől! Szal mitől világít?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108330 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Kérdések

Finarfiel írta: Szeretném megkérdezni hol lehet részletesen olvasni arról, hogyan került a gyűrű Szméagolhoz?

A Gyuruk Ura cimu konyvben ;)
Gandalf meseli el Frodonak....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #108300 Írta: Finarfiel
Finarfiel válaszolt a következő témában: Kérdések
Üdvözletem!

Szeretném megkérdezni hol lehet részletesen olvasni arról, hogyan került a gyűrű Szméagolhoz?

Végy egy Ezt-vagy-Azt, emeld föl a szívedig
s vigyázva tedd le. (Fodor Ákos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #107855 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Kérdések
Esticsillag: azonnal feldobom a témát a Rejtélyek topicban, gyere át oda, mert engem is piszkosul érdekel ez a dolog, de abba a topicba illik... :wink:

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.975 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére