Gondolatok

Több
20 éve 10 hónapja #157120 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én meg azt, hogy akkor kivételesen nincsen bekapcsolva a tv, rádio, sz.gép anya apa a tesoim otthon vannak, a nagyszüleim is eljönnek, és akkor egyöttvan a famili..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157114 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: No.
Sokan írjátok, hogy karácsonykor igyekeztek kedvesek lenni a szeretteitekkel, meg rendesen viselkedni, stb. Ez mind szép, de szerintem kissé hamis (igen, bármilyen durván is hangzik!). Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de rengeteg olyan embert/családot látok, ahol a karácsony a "szeretet ünnepe", és ilyenkor a családtagok igyekeznek "kedvesek lenni egymással", pusztán azért, mert ez a szokás!


Nálunk karácsonykor vannak a legnagyobb veszekedések. nem tudom miért, talán mert apám úgy érzi, most máshogy kéne viselkednünk, és zavarja, hogy nem sürgünk forgunk úgy, ahogy a filmekben, vagy nem tudom. de a végén, mikor körbeálljuk a fát, és nézzük az égő gyertyákat(talán giccsesen hangzik, de nem az), akkor mindig eszembe jut, hogy kiskoromban mennyire vártam mindig a karácsonyt, mert az akkor mindig valahogy a csodák meg a varázslat estéje volt, amikor a hatalmas(tényleg hatalmas, 4m-es fenyőink voltak, nagy lakásunk volt..) fenyőfán csillognak a gyertyák, és a gömbdíszek százfelé szórják a fényt... még most is érzem az illatokat. nem az ajándékok voltak a fontosak, hanem hogy arra az egy estére az egész lakás varázslatossá vált. Ma már másért szeretem a karácsonyt, lévén felnőttem, és már évek óta magam is veszek vagy készítek ajándékokat a szüleimnek, testvéreimnek, most azért szeretem, mert ilyenkor végre beérik a soksok hónapi szervezkedés, gondolkodás, tervezgetés, hogy ki mit kapjon, valami személyeset, valamit aminek igazán örül majd. Hogy örömet szerezzek. és lehet, hogy sokat veszekszünk előtte, de akkor, ott, a fa körül, és utánna, ezek már nem számítanak. nem azért, mert úgy hisszük, hogy meg kell bocsájtanunk, hanem mert meg tudunk, meg akarunk bocsájtani, mindenkinek mindent, mindenért, arra az egy estére. nem hiaszem hogy ez álszentség. vagy divat. jó lenne ha divat lenne szeretni, divat lenne megbocsájtani, talán kevesebb szenvedés lenne a világon...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157100 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Mivel ateista családban élek (bár én már nem vagyok az), a karácsony nálunk is a szeretetről szólt mindig, és a hitbeli tartalmáról nem sokat tudtam, csak amennyi az alapműveltségből rám ragadt.
Most már igyekszem hittel is megélni a karácsonyt [size=9:102zq4vu](a pogány tartalmát is, ami szerintem is mélyen összefonódik a keresztény tartalommal > de más szemszögből, mint ahogy pl. Oisin mondta, de ez már vallás-téma :wink: )[/size], de sajnos még mindig túl kevéssé ismerem.

Szerintem teljesen értelmetlen arról vitázni, hogy Jézussal vagy Jézus nélkül ünnepeljük-e a karácsonyt, mert Jézus az élő Szeretet, és ahol az emberek szeretik egymást, az ő útján járnak, és az csak jó lehet.
Akár a "szeretet"-fogalom, akár Jézus nevében karácsonyoznak, (majdnem) ugyanarról szól az ünnep.
Én azért Jézust ünneplem.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157090 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nyüssz... Szvsz hülyeség a karácsonyt kategorizálni, és hülyeségnek tartom kijelenteni, hogy csak a pénzről és kötelességekről szól! Gondolkozzatok el rajta... Mindenkinek annyit jelent, amennyit képes kihozni belőle, amennyit ki akar hozni belőle. Ha te csak a kötelességet és a feleslegességet látod a dologban, akkor egyértelműen nyűg lesz. De ha megpróbálod átérezni a hangulatát, és kizárod a zavaró tényezőket, akkor csodálatos érzés... Én pl. imádom azt látni, amikor apum/anyum mosolyogva bontja ki az apró, általam készített ajándékát, vagy olyasmit, amire titkon rég vágyott és megvettem neki. Ez a szép benne. És az, hogy amit a hétköznapokban az ember hajlamos elfelejteni, vagy csak ideje, energiája nincs rá - pl. egy mosoly, egy ölelés -, arra ilyenkor igenis jut idő, és ilyenkor nem az ajándékok a fontosak, csak az összetartozás érzése. :roll:

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157088 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Akkor, aki ateista ne ünnepelje meg a karácsonyt?
Bevallom, én tényleg semmilyen szinten nem hiszek a kereszténységben, de Jézusban igen. Jézus létező személy volt és ha nem is Isten fia hatalmasszemélyiség. Tisztelem és szeretem. Ezért rá is emlékezhetem. Ez egy olyan nap, ami különleges. Ahogy már mások is mondták mindenki boldogabb egy kicsit.

És a "szeretet üneppe" olyan dolog, mint a "Hogy vagy?". Odavetheted hanyagul és nemtörődöm módon minden érzéstől mentesen, ahogy a "plázákban" is teszik. De mondhatod szeretettel, érzéssel és őszinteséggel. Tartalmat kap a szó és már nem csak egy elkopott szlogennek hangzik.

És szerintem ezt a dolgot inkább a Vallásban kéne megvitatni, az úgyis nagyon csendes mostanában Gondolat meg van elég. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157070 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Alyr: De ott már magát az ajándékozást ünneplik, és fogalmuk sincs, hogy ennek milyen mély gyökerei vannak, és hogy az, amit ennek ürügyén csinálnak, mennyire nincs köze az eredeti ünnephez, amiráadásul nem egy múlt homályába vesző "valami régi babonaság", hanem egy élő dolog.

(huhh, jó hosszú mondat ;) )


Elárulnád, hogy mik ezek a "mély gyökerek" és ezeket hogyan "kellene" megünnepelnünk?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157062 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Angwen: Mit értesz Te a "szeretet ünnepe" alatt? Mert engem halálosan irritál, hogy akik ezt a (amúgy nagyon szépen hangzó) kifejezést használják, azok közül mindenki az ünnep anyagi vonatkozását helyezte előtérbe (és most még finoman fogalmaztam :roll: ). Tisztelet a kivételnek, de ilyennel én még nem találkoztam, sőt, még keresztény családokban is látok hasonló jeleket...

Azt mondod az is ünnepli a karácsonyt, aki nem keresztény.
Kérdem én: mi a fenének üljek én meg (katolikus létemre) mondjuk egy buddhista ünnepet. Semmi közöm hozzá, és nem akarom "elbitorolni" az ünnepet, a jogos "tulajdonosaitól"


Épp ezt mondom, hogy szerintem a karácsony már nem csak keresztény ünnep, vagy legalábbis nem jobban, mint az egész európai kultúra--mert tény, hogy a gyökerei mindkettőnek erősen keresztények. Ami a "szeretet ünnepe" kifejezést illeti, engem is idegesít, mikor nyakra főre, álszent módon használják, de ez NEM jelenti azt, hogy mindenki így használja.
Ami az ünnepek bitorlását illeti, hát azok bizony nincsenek levédetve. Amióta világ világ, a különböző kultúrák átvesznek egymástól elemeket, többek között ünnepeket is. Ahogy a kereszténység (persze erősen átalakítva) átvette a téli napforduló ünnepét a pogány kultúráktól, ugyanúgy a nem keresztény kultúrák is továbbvihetik a karácsonyt. Persze, az már nem ugyanaz, de attól még lehet szép.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157045 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Alyr: De ott már magát az ajándékozást ünneplik, és fogalmuk sincs, hogy ennek milyen mély gyökerei vannak, és hogy az, amit ennek ürügyén csinálnak, mennyire nincs köze az eredeti ünnephez, amiráadásul nem egy múlt homályába vesző "valami régi babonaság", hanem egy élő dolog.

(huhh, jó hosszú mondat ;) )


Én, mint pogány határozottan visszautasítom a feltételezést.

Attól hogy nem hiszek valamiben még ismerhetem. Attól hogy nem Jézust ünneplem még tarthatok karácsonyt. Szép hagyomány és szép ünnep. Az ajándékozás másodlagos.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157040 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Angwen: Mit értesz Te a "szeretet ünnepe" alatt? Mert engem halálosan irritál, hogy akik ezt a (amúgy nagyon szépen hangzó) kifejezést használják, azok közül mindenki az ünnep anyagi vonatkozását helyezte előtérbe (és most még finoman fogalmaztam :roll: ). Tisztelet a kivételnek, de ilyennel én még nem találkoztam, sőt, még keresztény családokban is látok hasonló jeleket...

Azt mondod az is ünnepli a karácsonyt, aki nem keresztény.
Kérdem én: mi a fenének üljek én meg (katolikus létemre) mondjuk egy buddhista ünnepet. Semmi közöm hozzá, és nem akarom "elbitorolni" az ünnepet, a jogos "tulajdonosaitól"

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157039 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Alyr: De ott már magát az ajándékozást ünneplik, és fogalmuk sincs, hogy ennek milyen mély gyökerei vannak, és hogy az, amit ennek ürügyén csinálnak, mennyire nincs köze az eredeti ünnephez, amiráadásul nem egy múlt homályába vesző "valami régi babonaság", hanem egy élő dolog.

(huhh, jó hosszú mondat ;) )


Az, hogy valahol nem keresztény módon ünneplik a karácsonyt, nem jelenti azt, hogy csak az ajándékozásról szól. Attól még, hogy nem Jézus születésére emlékeznek, lehet a szeretet ünnepe! Persze, sok helyen csak kötelezettség--de az nem feltétlenül mesterkéltség, ha az ember egy napra előveszi a jobbik arcát, és kedves. Nyilván szép és jó lenne, ha az év többi napján is ezt tenné, de ez is jobb a semminél.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157036 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr: De ott már magát az ajándékozást ünneplik, és fogalmuk sincs, hogy ennek milyen mély gyökerei vannak, és hogy az, amit ennek ürügyén csinálnak, mennyire nincs köze az eredeti ünnephez, amiráadásul nem egy múlt homályába vesző "valami régi babonaság", hanem egy élő dolog.

(huhh, jó hosszú mondat ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157034 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Felagund: Én egyáltalán nem keresztény családban nőttem fel, a szüleim rendes ateisták, de attól még ünneplünk karácsonyt, a hagyomány miatt (nem elvárások... ki törődik azokkal? a hagyomány viszont fontos.) és mert ünnep.
Unokatestvéreméknél a születéses-vallásos dolog volt előtérben, mert ők mélyen vallásosak, nálunk meg nem.

Nagyon sok "pogány" ünnepli meg a karácsonyt és nem azért mert elvárnák tőle, hanem mert nem rekeszti el magát egy szép hagyománytól.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157027 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gondolatok
OFF:
Felagund, soxor engem is.
ON.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157024 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Angwen írta:

Felagund írta: Oisin: Légy erős: tudtam... ;)
Ettől függetlenül, ma kereszténység van, pogányok, akik a téli napfordulót ünnepelnék nincsenek... :roll:


És van rengeteg nem-keresztény család is, akik ettől függetlenül megünneplik a Karácsonyt. Az ő számukra a kereszténységnek épp annyi köze van az ünnep kialakulásához, mint a téli napfordulót ünneplő pogányoknak.


Na igen... :roll: Ezekről lásd a korábbi eszmefuttatásainkat...


Galadh: OK, de miért mindig engeeeem??? :cry:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157023 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Oisin: Légy erős: tudtam... ;)
Ettől függetlenül, ma kereszténység van, pogányok, akik a téli napfordulót ünnepelnék nincsenek... :roll:


És van rengeteg nem-keresztény család is, akik ettől függetlenül megünneplik a Karácsonyt. Az ő számukra a kereszténységnek épp annyi köze van az ünnep kialakulásához, mint a téli napfordulót ünneplő pogányoknak.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157021 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jajj Felagund... Rabyn soxor ír el szavakat, mégse hisztizünk miatta... muszáj ezt?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157017 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Felagudn:


OFF
RABYYYYN!!!! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!! :mad2: (;))
Felagund-író órákra jelentkezel nálam!!! :twisted:
ON

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157015 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: Légy erős: tudtam... ;)
Ettől függetlenül, ma kereszténység van, pogányok, akik a téli napfordulót ünnepelnék nincsenek... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157010 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gondolatok

_Neo írta:

Artemisz (Celebthil) írta:

_Neo írta: Az utobbi idoben olyan gondolatok fogantak meg bennem, hogy egesz egyszeruen nem vagyok erett komoly kapcsolatra... Hulyen hangzik, de sztem igy van. Mindenkit, aki szeret, ellokok magamtol. Jo, mi?

Nem lehet ez olyan halálos bűn, ha annyian ilyenek még rajtad kívül...!!

Aranyos emberke vagy te, _Neo, a magad módján... :wink:


Eppen ez az, ami nem szeretek lenni... Nem szeretem, ha ilyennek latnak. Aranyosnak...
Az, hogy hanyan ilyenek, nem nagyon tud erdekelni.


Most mit vársz? Hogy jól lehordjunk? akkor jobb lenne a lelki világod? Éretlen vagy, ennyi. És ha nem érdekel a többi ember...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #157008 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

_Neo írta:

Artemisz (Celebthil) írta: Aranyos emberke vagy te, _Neo, a magad módján... :wink:

Eppen ez az, ami nem szeretek lenni... Nem szeretem, ha ilyennek latnak. Aranyosnak...

Bocsáss meg, _Neo. Hozzám néha értelmező szótár kell.
Az "aranyost" úgy értettem, hogy SZERETNIVALÓ, és igenis értékes ember!! Így már jobban hangzik? :wink:

Oisin írta:

Artemisz írta: egy fiú se meri bevállalni, hogy ennek a mérhetetlen szeretetnek a súlyát egyedül viselje

A megoldás rém egyszerű: egynél több fiúra van szükséged! :) :D :lol:

Kösz szépen... :roll: :evil:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156992 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
_Neo akko nem aranyos vagy hanem jófej))
Én bírlak téged így is ahogy vagy!

Felagudn: Nem hiszem, hogy egy kisgyerek azért szeretné, várná a karácsonyt mert a társadalom belenevelte volna... (jo a kicsik még az ajándékért meg a fáért szeretik)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156989 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: [size=9:1jyn25ye](Megjegyzem, a karácsony alapvetően Jézus születésnek ünnepe, ezt hajlamosak sokan elfelejteni!)[/size]


Felagund, ez igaz, de van az éremnek egy másik oldala is, amit szintén sokan hajlamosak elfelejteni: a Karácsony ui. (sok más keresztény ünnephez hasonlóan) magába olvasztott egy kereszténység előtti "pogány" ünnepet: a fény újjászületésének a téli napfordulóhoz kötődő ünnepét, ami valamilyen formában szinte minden kultúrában jelen van, a letelepedett mezőgazdaságot folytató népek kultúrájában ráadásul mindenütt központi jelentőségű. Tehát karácsonykor nem kizárólag Jézus születését ünnepeljük, ez is belejátszik abba h a Karácsonyt a nem hívők, illetve másban hívők is megünneplik. Szvsz nem véletlen h pont a téli napforduló idejére került Jézus születése a keresztény mitológiában. Ez egyrészt könnyebbé tette a váltást a kereszténységre, másrészt így a kereszténység egy már meglevő fény-kultuszhoz tudta kötni magát. Így sokkal könnyebb hagyományt teremteni, mint a semmiből. A Karácsony jelképei közül sok (pld. csillagszóró, gyertya, az égitesteket szimbolizáló kristálygömbök, éjféli mise, örökzöld növények mint pld. fenyő, magyal) sokkal erősebben kötődnek mind a mai napig ehhez a kereszténység előtti hagyományhoz, mint a bibliai/evangéliumi hagyományhoz.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156986 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Artemisz írta: egy fiú se meri bevállalni, hogy ennek a mérhetetlen szeretetnek a súlyát egyedül viselje


A megoldás rém egyszerű: egynél több fiúra van szükséged! :) :D :lol:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156982 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pedig az "aranyosság" és az érettség nem zárja ki egymást... :shake: ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156981 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Artemisz (Celebthil) írta:

_Neo írta: Az utobbi idoben olyan gondolatok fogantak meg bennem, hogy egesz egyszeruen nem vagyok erett komoly kapcsolatra... Hulyen hangzik, de sztem igy van. Mindenkit, aki szeret, ellokok magamtol. Jo, mi?

Nem lehet ez olyan halálos bűn, ha annyian ilyenek még rajtad kívül...!!

Aranyos emberke vagy te, _Neo, a magad módján... :wink:


Eppen ez az, ami nem szeretek lenni... Nem szeretem, ha ilyennek latnak. Aranyosnak...
Az, hogy hanyan ilyenek, nem nagyon tud erdekelni.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156977 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Rabyn: én is szoktam érezni ezt az érzést, de sajna nem vagyok biztos, hogy ez nem pont ebből a belémsulykolt mű-érzettől van-e... :roll:


Igen, sajnos a kereskedelem igencsak igyekszik sulykolni az ilyen költekezős ünnepeket, lásd Valentin Nap, mint a tökéletes példa erre.

Gyerekes barátnőim már mesélik, hogy az óvodában már elkezdődik egymás uszítása, hogy ki milyen ajándékot kap erre vagy arra az ünnepre, születésnapra, és sok családban nagy anyagi megterhelést okoz például az, hogy a McDonaldsban kell 20-30 fős gyerekzsúrt rendezni, mert elvárják a gyerekek... (pedig még emlékszem az én gyerekkoromra, mekkora poén volt, amikor a tejszínhabszifonnal lőttük egymást a lakásban, a szülők nagy örömére... nem volt szükség fizetett bohócra, magunk között is jól éreztük egymást)...

Amúgy én imádok ajándékot vásárolni például szülinapokra, hosszasan ötletelni azon, hogy kinek milyen ajándékot vásároljak, minek örülne, kitalálni a kívánságát... Szeretem, ha örülnek az ajándékomnak. (Épp ezért a baráti társaságokban gyakran én nyerem meg a közös ajándékok kitalálásának, beszerzésének "gondját", mert tudják, számíthatnak rám).
Egyedül a karácsony stresszel, mert akkor KÖTELEZŐ ajándékozni, holott időm sincs vásárolni (a munka miatt), ráadásul elég sok embernek kell vennem, így sajnos csak minimál ajándékokat kapnak, mert sosincs elég pénzem arra, amit szeretnék... Ráadásul néha előfordul, hogy valakivel elfelejtettem számolni... és akkor improvizálni kell valamit...
Szóval frusztrált vagyok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156972 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: én is szoktam érezni ezt az érzést, de sajna nem vagyok biztos, hogy ez nem pont ebből a belémsulykolt mű-érzettől van-e... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156968 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Felagund: Ezt nem tőled hallom előszőr:)
Sokan mondták már, hogy csak azé van karácsony me ez má divattá, megszokássá vált. Pedig más vallásokban is van egy olyan nap ami olyasmi mint nálunk a karácsony.
Volt régebben négy osztálytársam, ők Jehovák voltak, és náluk nincsen karácsony, és baromira sajnáltam őket, hogy kimaradnak ebből az egészből. Szerintem aki azért tart karácsonyt mert elvárják tőle az nemjo. Példa még erre a "játszuk el a suliban a karácsonyt és huzzuk ki egymás nevét" na ettől a falra mászom, mert szvsz a karácsonyt azokkal kell ünnepelni akiket szeretünk, akik fontosak nekünk. És nem csak ekkor kéne kedvesnek lenni egymással. Én máskor is szoktam kedves lenni a családomhoz és ők is szoktak máskor is kedvesek lenni velem.
Én is szeretem a karácsonyt (főleg ha leeesik végre a HÓ). Mert valami különleges varázs veszi körül, valami ami miatt más mint a hétköznapok..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156962 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
No.
Sokan írjátok, hogy karácsonykor igyekeztek kedvesek lenni a szeretteitekkel, meg rendesen viselkedni, stb. Ez mind szép, de szerintem kissé hamis (igen, bármilyen durván is hangzik!). Nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de rengeteg olyan embert/családot látok, ahol a karácsony a "szeretet ünnepe", és ilyenkor a családtagok igyekeznek "kedvesek lenni egymással", pusztán azért, mert ez a szokás! Semmit nem jelent nekik, pusztán egy újabb divat által rájuk erőltetet nyűg, amin "túl kell lenni". Igen, a karácsony sokak számára egy nyűggé vált (bevásárlás, főzés, ajándékverseny(!)) amit pusztán felszínes társadalmi konvenciók erőltetnek a népekre...
Elég szomorú, nem gondoljátok?

[size=9:3oibq26a](Megjegyzem, a karácsony alapvetően Jézus születésnek ünnepe, ezt hajlamosak sokan elfelejteni!)[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #156948 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
hm. Olvasom, máshol is hasonló problémákba ütközik a Karácsony megélése mint nálunk... én amúgy, a családi összeférhetetlenség ellenére nagyon szeretem. A fényeket, a hangulatot, amit azöcsém kezéből földreforduló csillagszóró okoz. Talán illúziót megtanultam épiteni, és ilyenkor még hasznosnak is bizonyul. Meg hát ugye az év legsótétebb időszaka :twisted:

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.494 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére