Gondolatok

Több
20 éve 11 hónapja #149570 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

gillz írta: Esti átgondolás: én általában ima közben gondolom át a napomat esténként, de néha leírok pár oldalt egy kifejezetten erre a célra tartogatott füzetbe (reggeli jegyzet helyett esti jegyzet :) ) Meg séta közben, járművön egyedül is nagyobb események után már zajlik nálam az összefoglaló.
Szoktam én is történetekt kitalálgatni, bár mostanában egész funkcionálisan, pl. ma délelőtt egy Ölelés elmesélését játszottam le magamban, miközben a ködbe borult Dunaparton vártam a zárthelyi dolgozatra. Brr... ha ezt így is sikerülne elmesélnem...

Menekülés-e: szvsz nekem egy időben igenis menekülés volt, h saját világaimban élet párhuzamos életeket, de aztán rájöttem, h ez úgyse sikerülhet, de ha ki akarom kapcsolni az aktuális aggódást/sztresszt/pánikot, akkor kifejezetten jól jön. Mert néha fölösleges a múlton/jövőn rágódni, valamikor le kell nyelni azt a kaját, h szép csöndben emészthessünk.


Elmesélés: na igen, én is olyan jól kitalálom, hogyan fogol valamit elmesélni, de sose jön össze... :D

Menekülés: egyetértek... csak én nem tudtam volna ilyen jól megfogalmazni... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149567 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Esti átgondolás: én általában ima közben gondolom át a napomat esténként, de néha leírok pár oldalt egy kifejezetten erre a célra tartogatott füzetbe (reggeli jegyzet helyett esti jegyzet :) ) Meg séta közben, járművön egyedül is nagyobb események után már zajlik nálam az összefoglaló.
Szoktam én is történetekt kitalálgatni, bár mostanában egész funkcionálisan, pl. ma délelőtt egy Ölelés elmesélését játszottam le magamban, miközben a ködbe borult Dunaparton vártam a zárthelyi dolgozatra. Brr... ha ezt így is sikerülne elmesélnem...

Menekülés-e: szvsz nekem egy időben igenis menekülés volt, h saját világaimban élet párhuzamos életeket, de aztán rájöttem, h ez úgyse sikerülhet, de ha ki akarom kapcsolni az aktuális aggódást/sztresszt/pánikot, akkor kifejezetten jól jön. Mert néha fölösleges a múlton/jövőn rágódni, valamikor le kell nyelni azt a kaját, h szép csöndben emészthessünk.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149549 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én is át szoktam gondolni, ami foglalkoztat, esténként, de még sosem jutott eszembe, hogy szándékosan tegyem...
Egyébként bármikor egyedül vagyok, főleg ha gyaloglok ( a gyaloglás, ismert terepen nálam segíti a gondolkodást) szoktam törni a fejemet, bár legtöbbször a legkevésbé valós dolgokon, általában 4-5 világ van a fejemben ahol történeteket mesélek magamnak, ezek legtöbbször nem eredeti világok (az az egy ami eredeti, az leírásra is került) és a történetek sem túl jók, de nekem megfelelnek. :D
És ez segít sokszor, mivel egy másik világ elképzelése szerintem nem menekülés, hiszen önmagad elől nem tudsz elmenekülni, és bármely történetet írsz, képzelsz is, a felbukkanó problémák a te problémáid lesznek, csak esetleg más környezetben. Viszont az a környezet, mivel vagy te teremtetted, vagy saját szád íze szerint formáltad, a tied, te vagy otthon, és ez bátorságot ad.
A menekülés már csak azért sem működik, mert megfelelően felzaklatott lelkiállapotban nem tudom elképzelni a másik világot, minduntalan visszatérek.
Egyébként azért is eszem ritkán a kedvenc csokimból, hogy esemény maradjon, és félig-meddig ezért is járok kevés talira... (ez azonban meg fog változni, mert minden erőfeszítésem ellnére rászoktam a talikra... :D :D ) (mindeneesetre határozottan jobb talira szokni, mint csokira, mert a taliktól nem hízik el az ember... )

Ja igen... általános jótanács: a múltok olvastam, hogy a küzdősportok egyik fő feladata, hogy rádöbbentse az embert a saját erjére...
Az ember erős, (leginkább lelkileg számít, a harcművészetek mind-mind a lelkierőn alapulnak) csak elfelejti. Persze nem tud mindent legyőzni, de sokkal többre képes, mint hinné...
(ez nem keverendő össze a túlzott önbizalommal, mert az igen-igen káros)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149513 Írta: Diego de la Moota
Diego de la Moota válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmmm... Ha nem pszichológus hallgató lennél, most nagyobbakat hümmögnék. :) Valamelyik hét elején leültem és összeírtam mit akarok elérni... de ma ismét leülhetek a jegyzeteim elé és kibővíthetem pár dologgal. :) Igaz, hogy Roguenak szántad, de segítettél valamit rendbe tenni bennem, amire azt hittem már rég elvesztettem. Köszi.
*Egy pici puszi cuppan Brisa arcán*

"Chaotic Evil means never having to say you're sorry"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149437 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa, ehhez csak gratulálni tudok, és egy köszönömöt ide írni neked :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #149395 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Biztos tök elvontnak tűnik az egész, meg megfoghatatlannak, de csak azért mert még nem tudod hogyan csináld, és nem vagy hozzászokva a dologhoz. De higgy nekem, bele lehet jönni.

[size=9:22opoylf](Szméagol is épp a lélekápolás gyakorlatát kérdezte tőlem. Majd neked is elküldöm a válaszomat, jó?)[/size]


Berakom ide mindenki okulására. :D Egy kicsit nagyon nehéz most nekem, mert túlságosan intim ez a dolog. Ezért pár dolgot kivettem az itteni szövegből, amit azért Szméagolnak el mertem mondani.

Szméagol írta:

Brisa írta: A testtel való törődés része a mindennapjainknak. De sajnos a lelkünk ápolása nem. Pedig az épp olyan fontos. Az önismeret, mint folyamat erre tanít meg.


Te, hogyan teszed ezt? Mert, amik mondjuk a Popper-könyvben volt, az nem jö össze nekem. A Szepes Mária könyvben meg olyan van, hogy idegerő fejlesztéses gyakorlat... :roll:


Nos, ez megint egy nagyon jó kérdés. Erről hosszasan lehetne beszélgetni. Bizonyos részeiről már beszéltünk az önismeretiken. De majd akkor a lélekápolásra is szánunk egy teljes alkalmat.
Szóval íme az én technikám: esténként a fürdőszobában legtöbbször 1 órát szoktam eltölteni. Ilyenkor nemcsak a testemet, hanem a lelkemet is ápolom. Miközben, zuhanyzok, fogat mosok, arcotápolok, kenceficézek stb., jár az agyam is. Legtöbbször hagyom szabadon áramolni a gondolataimat, amelyek kikötnek az azon a napom számomra ilyen-olyan okokból fontos esemény(ek)en. Ez lehet kellemes, de kellemetlen élmény is. Az előbbinek kiélvezem a pozitívumait és a vele járó jó érzéseket. Pl. az egyik oviban visszajelezték, hogy megoldódott az egyik kisfiú problémája, amiben én is segítettem. A zuhany alatt átélem a büszkeséget (magamra), az energetizáló érzést stb. (Érdemes arra is időt számmi, hogy az ember szépen sorba megfogalmazza az érzéseit szavakban. Ne elégedjünk meg azzal, hogy "jól érzem magam", mint ahogy azzal sem, hogy "üresnek érzem magam"...) El szoktam töprengeni a miérteken, az okokon, a várható következményeken stb.
Ha egy rossz élmény áll a gondolataim középpontjába, akkor figyelek arra, hogy ne söpörjem a dolgot a szőnyeg alá. Itt is megpróbálom szavakban kifejezni az érzéseimet, és végig gondolni az, hogy pontosan mi is okozza a rossz érzést bennem. (Ne elégedjünk meg azzal, hogy pl. az iskola, vagy az osztálytársam, hanem alaposabban elemezzük ki a dolgot. Sok mindenre rájöhet ennek során az ember, ha őszinte önmagához... /Pl. az osztálytársam stílusa az, ami rossz volt nekem, még pedig azért mert anno X.Y. is így beszélt velem... stb./) Magát a történést is érdemes átgondolni, hogy hogyan reagáltunk és annak mi volt a következménye? Ezt szerettem volna elérni vagy sem? Helyes volt-e? (Pl. helyes volt-e laposra verni azt, aki előzőleg belém rúgott? :D ) Mit lehetett volna másképp csinálni? Hogyan? Annak mi lett volna a következménye? Mit tudok a mostani helyzetben tenni? stb.
Aztán azért érdemes a napot teljes egészében is átnézni és feldolgozni. (Én ezt már inkább elalvás előtt szoktam.)
A fürdőben még olyanokat szoktam csinálni, hogy pl. a testápolózás közben elgyönyörködöm a testemben. Nem mintha én egy olyan bombasztikus testű nő lennék, de megtalálom a szépet magamon. Persze olyan is előfordul, hogy elszörnyedek egy-egy testrészemen, ilyenkor azt nézem, hogyan tudnám szebbé varázsolni, hogy el tudjam fogadni. (Mindez azért fontos, hogy az ember kibéküljön a testével, és szeretni tudja azt. Én tudom, milyen, ha valaki csak a rosszat látja meg a külsejében. Ajánlom minden elégetlenkedőnek ezt a szemléletet. Hiszen senki sem tökéletes, de nem is tökéletlen!)
Ha rossz napom van, a fürdőbe nem villanyt, hanem gyertyákat gyújtok és magára a zuhanyzás élvezetére is odafigyelek. Felfrissülés ez a testnek és a léleknek is. Főleg ha valami szép zene is szól, esetleg egy forró és illatos tea is vár.
Olyan dolgok is a lélekápoláshoz tartoznak, mint pl. egy vagy fél órán keresztül (minden nap!) olyan tevékenységet végzünk, amit nagyon szeretünk. Pl. hangulatos sarokban olvasunk, miközben lágy zene szól. Vagy naplóírás, ami sok szempontból is nagyon hatékony tud lenni a lélek számára. Ez mindenkinél más és más.
A nap során történt események megélése szintén nagyon fontos. Ha pl. bemegyünk a boltba és megvesszük a kedvenc csokinkat, de rövidesen már arra sem emlékszünk, hogy mikor ettük meg... nos, az nem jó. Ha már megvettük, élvezzük ki az ízét. Ha megyünk az utcán, ne csak a fullasztó tömeget lássuk, hanem pl. a szép őszi tájat is a busz ablakából.
Mondjuk nekem a tömegközlekedésre van egy nagyon jó módszerem: én olvasni szoktam. Méghozzá jó és izgalmas könyveket. Ezért számomra a tömegközlekedés egy izgalmas kaland. (Pl. a GyU-t is így olvastam ki.) Én így teszem élvezetessé azt, ami amúgy csak nyűglődés és kín lenne. Ez is a lélekápolás része. Ahogy az önművelés is. Amit végülis mi csinálunk: a beszélgetés, a pszichológiai témájú könyvek elolvasása stb.
Időnként jó, ha az ember elő vesz egyet-egyet az élet nagy kérdései közül, és neki áll gondolkozni rajta, majd dolgozni vele. Mondok példát: "Mi a boldogság" :arrow: Számomra mi a boldogság? Én mitől vagyok boldog? Mi kell a boldogságmhoz? És ezt összeírom egy papírra. Mi az ami ebből most megvan és mi az, ami nincs? Mit tudok tenni a boldoságomért? stb. stb.
Vagy: "Ki vagy mi vagyok én? Mivégre vagyok a világon?" :arrow: Ember vagyok. Miben jobb, miben rosszabb pl. az állatoknál? Milyen ember vagyok? És összeírom a jó és a rossz tulajdonságaimat. Mit tudok ebből elfogani és mit nem? Min tudok változtatni és min nem? Hogyan? És miért érdemes változtatni? Milyen szeretnék lenni? stb. stb.
Lélekápolásnak számít a beszélgetés is másokkal. És még sok más is, ami most nem jut eszembe. :D

Amúgy az alkotás is a lélekápláshoz tartohat, ha az ember megfelelően áll hozzá... (azaz nem teljesítmékényszerként éli meg.)

Remélem Rogue, sikerült realizálnom számodra is pár dolgot. Az Intim szféra utakatat mutat a gondolkodás számára a szülők, az önmagunk, a szerelem/szex stb. témájában. Az általam leírt és alkalmazott tevékenységekbe ezek is épp úgy beilleszthetők, mint bármi más.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149283 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Testvér szeretet? Hmmm... Nekem egy szem nővérkém van, akivel a szívünk legeslegmélyebb bugyraiban szeretjük egymást 8) , de egyébként folyton háborúságban állunk. Bár az utóbbi időben nem annyira, de csak azért nem, mert a nyílt ellenségeskedésről lemondott, inkább csak sunyin kúszik-mászik, mint egy alattomos kígyó... :roll:
De majd felnőtt korunkban jók leszünk egymásnak. :wink:

Alyr Arkhon írta: Ha nem látnád, hallanád, éreznéd, akkor nem is tudnál róla hogy van. Pontosabban, hogy valami nincs, valami hiányzik...
De nem tudhatod, hogy az üresség igazából nem az-e aminek a hiányaként érzékeled. Hiszen érzed az űrt, érzed, hogy ott valaminek lennie kell, sejted is hogy minek... és honnan máshonnan sejthetdnéd, mint abból hogy igazából ottvan?
Persze lehet, hogy csak az emléke van ott, vagy a hiánya, de ez egyik esetben sem igazi üresség...


Hmmm. Igazad van. De próbáld meg elképzelni, hogy halott vagy. Komolyan.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149122 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Off: Rayan neked nincsen tesod???? 8O on

Télleg volt már téma a testvérszeretet?

Én nagyon szeretem mindkét tesómat. Nobár a húgom elég érdekes mostanság.. mindenért sír, semmi se jó neki, alig van itthon.. 11éves lesz, s valószínűleg én is ilyenn voltam csak nem emlékszem rá. az öcsémet hamarosan ti is megismerhetitek. (helowyn)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149110 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok

Morgana írta: hátrányba kerülök az egytemen, mert normális(!) a családi életünk (tanár szüleim még mindig együtt vannak, és nevelnek engem, meg az öcsémet).
Ezt nevezik pozitív diszkriminációnak, nem?


Jah, pontosan. Egészségesen csóró polgári család egyszem gyereke a Rayan: mindenféle támogatást megvontak tőlünk is. És ez egyáltalán nem vicces... inkább döbbenetes :|

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149109 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rogue/Arwen írta:

Brisa írta: Ez a könyv segíthet abban is, hogy rájöjj, mi az az üresség benned. Én úgy gondolom ugyanis, hogy az a valami, ami benned van, minden csak nem üresség. Csak még nem sikerült megfogalmaznod jobban a dolgot. :wink:


Igen, Brisa? Mondd meg, mit érzek :wink: Tényleg nem tom...


Hmmm... *Brisa erőlteti a telepatikus képességeit.* Hmmmmmmm... *Brisa nagyon erőlteti a telepatikus képességeit.* Hmmmmmmmmmmmmm... *Brisa NAGYON-NAGYON erőlteti a telepatikus képességeit.* Khrr... ahrrr... áhhh...
Hiába no, sosem hittem a telepátiában. :mrgreen:

Rogue drága, asszem most neked kéne megerőltetned magadat. :wink:

Amúgy pedig lásd Alyr érvelését. Nagyon könnyű az illető érzést, állapotot stb. "ürességnek" meg "semminek" nevezni, hogy az ember megússza a fáradtságos belső munkát, de annyit megsúgok, előbb vagy utóbb kénytelen leszel szembenézni vele és legyőzni (Lásd Luke estetét A Darth Vader nevezetű "semmivel" :mrgreen: - Mondjuk neki könnyű volt, mert külső valamivel kellett szembeszállnia... meg ugye nem is létezett, de ez már apróság. :wink: )

Hogy előbb vagy inkább utóbb? Döntsd el magad, mennyire élvezed a mostani állapotot. :D

Biztos tök elvontnak tűnik az egész, meg megfoghatatlannak, de csak azért mert még nem tudod hogyan csináld, és nem vagy hozzászokva a dologhoz. De higgy nekem, bele lehet jönni.

[size=9:1zqfaxl5](Szméagol is épp a lélekápolás gyakorlatát kérdezte tőlem. Majd neked is elküldöm a válaszomat, jó?)[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149104 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Ez a könyv segíthet abban is, hogy rájöjj, mi az az üresség benned. Én úgy gondolom ugyanis, hogy az a valami, ami benned van, minden csak nem üresség. Csak még nem sikerült megfogalmaznod jobban a dolgot. :wink:


Igen, Brisa? Mondd meg, mit érzek :wink: Tényleg nem tom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149057 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Szméagol írta: Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: Az üresség pedig... nagyon szép dolog, meg érdekes, szép fekete, meg olyan teljesen üres, és nem mindennap csodálhatja az ember a semmit testközelből... És addig addig csodálja, hogy egy idő után rájön, hogy ha van mit csodálni, akkor az nem lehet semmi, hanem valaminek kell lennie, tehát egyáltalán nem is üres, csak eddig nem vette észre... ;)


Az ürességnek nincs színe., tárgya és hangulata. Az üresség nincs. A nincs semmi. És a semmi... Azt nem lehet érzékelni. Épp azért rémülök tőle úgy. Mert nem látom, hallom és érzem.
A fekete üreg már jobb lenne. :wink:


Ha nem látnád, hallanád, éreznéd, akkor nem is tudnál róla hogy van. Pontosabban, hogy valami nincs, valami hiányzik...
De nem tudhatod, hogy az üresség igazából nem az-e aminek a hiányaként érzékeled. Hiszen érzed az űrt, érzed, hogy ott valaminek lennie kell, sejted is hogy minek... és honnan máshonnan sejthetdnéd, mint abból hogy igazából ottvan?
Persze lehet, hogy csak az emléke van ott, vagy a hiánya, de ez egyik esetben sem igazi üresség...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #149010 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Tömeg közlekedés: Ha egyedül megyek általában nem szomorú, hanem töprengő arcot vágok általában. Persze azért van, hogy szomorú vagyok. De, ha valamelyik barátnőmmel megyek haza! Húúú! Hát eléggé megbotránkoznak az emberek. Egyszer este felé mentünk, mikor már nincsenek más csevegő diákok a buszon csak a fáradt, szürke dolgozók. Mi akkor mentünk és a vihogásunk, kuncogásunk olyan furán visszhangot vetett. :? De hazafelé mindig nagyon emelkedett hangulatban vagyunk. :D

Hát mi sem vagyunk épp gazdagok, de lemondtunk egy-két támogatást, mert vannak olyanok akiket tényleg támogatni kell. És olyan alapon nem fogjuk kapzsi módon kiharcolni magunknak a jogot, hogy mások ezt teszik. :roll:

Alyr Arkhon írta: Az üresség pedig... nagyon szép dolog, meg érdekes, szép fekete, meg olyan teljesen üres, és nem mindennap csodálhatja az ember a semmit testközelből... És addig addig csodálja, hogy egy idő után rájön, hogy ha van mit csodálni, akkor az nem lehet semmi, hanem valaminek kell lennie, tehát egyáltalán nem is üres, csak eddig nem vette észre... ;)


Az ürességnek nincs színe., tárgya és hangulata. Az üresség nincs. A nincs semmi. És a semmi... Azt nem lehet érzékelni. Épp azért rémülök tőle úgy. Mert nem látom, hallom és érzem.
A fekete üreg már jobb lenne. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148972 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rogue/Arwen írta: Brisa drága: könyvtárban nincs meg az a könyv?! :) Mondhatni, le vagyok égve. Amúgy próbálok boldog lenni, vagy legalább vidám. Happy hippy meg minden. Nagyon üresnek érzem magam belül, de ezt próbálom megváltoztatni (Sil, pusssz :wink: ). Olyan változó a hangulatom, hogy Hihetetlen. :?


Hát remélem, hogy a könyvtárakba meg lehet találni az Intim szférát, de bevallom, nem néztem. Viszont érdemes körülnézni, rákérdezni, mert télleg szupi a könyv.

Ez a könyv segíthet abban is, hogy rájöjj, mi az az üresség benned. Én úgy gondolom ugyanis, hogy az a valami, ami benned van, minden csak nem üresség. Csak még nem sikerült megfogalmaznod jobban a dolgot. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148969 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igen ez nálunk is így van. (bár mi sok támogatást kapunk mert hárman vagyunk..)
De szerintem csak annak nem kéne segélyt adni aki tényleg nem szorul rá..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148960 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jegyzetboltban nézelődtem ma egy évfolyamtársammal, ő vett két könyvet, én meg húztam, hogy honnan lesz ennyi pénze, mire ő rávágta, hogy jegyzettámogatása maradt tavalyról. Kicsit vallattam, mit kell kitölteni hozzá, de rémlett, hogy ezt én gólyaként valami miatt bebuktam.
Aztán kiderült, hogy csak sérült vagy nagy létszámú családok gyerekei igényelhetik.

Magyarul: hátrányba kerülök az egytemen, mert normális(!) a családi életünk (tanár szüleim még mindig együtt vannak, és nevelnek engem, meg az öcsémet).
Ezt nevezik pozitív diszkriminációnak, nem?

Vicces...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148954 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát ez az... Lassan ott tartunk, hogy az embernek szégyellnie kell, ha boldog, ha jó a kedve, ha nem egy befásult élettelen testként él... :( És ez nagyon szomorú... Néha én is majd kiugrok a bőrömből a boldogságtól, mosolygok mindenkire és tényleg sugárzik rólam a jókedv, és komolyan mondom, egy idő után én érzem rosszul magam, mert mindenki bolondnak tart... :( Elég szomorú, hogy ilyen világban élünk, ahol mások nem tudnak együtt örülni az emberekkel... Én ha látom valakin, hogy boldog, nem azon töröm a fejem, hogy hogyan vehetném el a kedvét a mosolygástól, hanem visszamosolygok rá...

[size=9:1mrdmymc]Bár mostanában hiába is próbálkozik bárki,hogy elvegye a kedvem az élettől, lehetetlen... ;) [/size]

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148951 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A tömegközlekedéshez: Valamelyik nap hazafelé mentem a buszon (elég késő volt már) és felszállt egy részeg fazon. A mellettem ülö sráccal elkezdetünk erről beszélgetni, és jókat nevettünk közben (megjegyzem a mai napig nem tudom ki volt az)
Amikor egyszercsak megkérdezte van-e jegyem, mondtam , hogy nincsen mert csóringer vagyok és nincsen pénzem, erre elkezdett nevetni majd megkérdezte, hogy akkor most megbüntessen-e.. Mondtam neki, hogy tőlegm nyugotan mert ugysincsen nálam semmi! aztán utaztunk tovább és beszélgettünk, arról ki hova jár éppen, mit csinál honnét jön.

Ma reggel meg éppen késésben voltam. (nem akartam beérni földrajzra pedig eddig csak 2-3 órán voltam ott). Azt hiszem három vagy négy villamost engedtem el, mikor az öcsémnek eszébe jutott, hogy menjünk vissza két három megállót és akkor majd felférünk a villamosra. Egyébként az a furcsa, hogy az emberek akkor is tolaxanak és mondják, hogy MENJEN MÁÁ BEJJEBB! Amikor már tényleg nincsen semmi hely.. Én örültem, hogy nem értem be az órámra, (volt időm rendesen megreggelizni a suli büféjében). Öcsivel sokat polyénkodtunk a villamoson és mindneki olyan csunyán nézett ránk. Pedig mi csak nevettünk. Hazafelé meg énekeltem a buszon (na nem tul hangosan) és az embeerek olyan rosszalóan néztek rám.. Mért?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148942 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Artemisz: Maradj ilyen! Ez egy hihetelenül jó dolog. Ha mindenki ilyen lenne, megszépülnének a hétköznapok.
Sokaknak mondtam már, hogy a mosoly az egy ajándék, de sajna van aki nem érzi ezt. Pedig nekem sokat segít még az is, ha egy mosolygó embert látok :) .

Olyan rossz látni napról napra a szomorú fásult arcokat, amikor nincs kivel egy jót nevetni, mert
mindenki hajszolt,
-siet,
-mert nem ér rá,
-mert ezer baja van,
amikor a barátaidat is hamvaiból kell feltámasztanod, mert
-az egyik lelkibeteg,
-a második, mániás depresszióban szenved
-a harmadikat bekapta a fogaskerék,
-már a vicceken se tudnak nevetni.
-és nem tudnak semminek örülni. :quasi:

Hát igen... A globalizáció... :?


Mosolygó, vidám emberekre mindig szűkség van :wink:

Hajrá Artemisz

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148922 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én "sajnos" alapvetően és menthetetlenül életvidám, optimista, pörgős ember vagyok. Sokan irigyelnek, mert én tényleg mindenben megtalálom a jót.
Egy példa: a villamoson recseg a hangosbemondó. Többekben max.ra megy az ideg, elég szar az élet, és még ez is, irritálja a fülem, tömeg van, esik az eső, grr... :x
Én meg vigyorgok, mint a vadalma: Hurrá, utazunk!!! :D [size=9:6evtap3q](imádom a tömegközlekedést! Tényleg! Metró, vonat, villamos, busz, nekem egyremegy! Úgy élvezem, mint 1 négyéves!)[/size] És milyen vicces ez a sok idegbeteg pesti polgár!

Na, jó, ez kissé felületesen hangzott, de szvsz inkább legyél néha 1 csöppet bugyuta, mint állandóan búskomor! A Mézga család főcímdalát ajánlom az érintettek figyelmébe! Mély bölcsesség lakozik benne!

Még vmi: Én is voltam mániás depressziós, amely kis híján az öngyilkosságba hajszolt, két évig voltam intenzíven bulimiás, szal ne higgyétek, hogy nem sejtem, Ti min mentek át....

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #148920 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezért váltottál avatart, Rándzsa? :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148919 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rándzsa/Baradmorgűliel írta: Hát, rám most jött a rossz kedv :roll:


angelina: :oops: :oops: :oops:

Rándzsa: Csak nem az én írásom hatására? :oops: :(

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148913 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát, rám most jött a rossz kedv :roll:

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148855 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr;ez annyiradeannyiranagyon teccett :D :D :D !!Angyal vagy!

És azt hiszem nagyon jó úton jársz; csak így tovább :wink: !Ezt muszáj volt elmondanom :)

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148838 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Örülni az életnek... ezt is meg kell tanulni...
Én alapból pesszimistább típus vagyok, és direkt figyelnem kell hogy valamiben a pozitívumot lássam. (persze kivéve azon kevés napokat amikor jó a kedvem)
De lassan rájön az ember, mi mindennek lehet örülni...
Annak is ha esik, annak is ha fúj és annak is ha süt a nap, lehet örülni a vonat által keltett szélnek (főleg nyáron) és szinte mindennek.
És általában érdemes is, mert minek szomorkodjunk, ha lehetünk vidámak is. A nevetés gyógyít.
(jó, persze nem lehet állandóan vigyorogni, mert előbb-utóbb berepül egy légy a szánkba, lehet csendben is örülni) ;)

Viszont a negatív hozzáállásnak is megvannak az előnyei... ilyenkor ugyanis minden pozitívum nem várt kellemes meglepetés. Állandó optimizmusnál viszont minden sikertelenség egy pofon...
(általában nyáron szoktam úgy lenni, hogy "minden nagyon jó, minden nagyon szép, mindennel meg vagyok elégedve" aztán másnap jön a hideg zuhany)
Az üresség pedig... nagyon szép dolog, meg érdekes, szép fekete, meg olyan teljesen üres, és nem mindennap csodálhatja az ember a semmit testközelből... És addig addig csodálja, hogy egy idő után rájön, hogy ha van mit csodálni, akkor az nem lehet semmi, hanem valaminek kell lennie, tehát egyáltalán nem is üres, csak eddig nem vette észre... ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148830 Írta: Diego de la Moota
Diego de la Moota válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt hiszem természetesnek kellene lennie, hogy szólunk a szülőknek/kedvesnek/akivel élek, hogy mikor érek haza. Ha egyszer szeretem, akkor aggódok is érte és én sem teszek velük olyat, amit nem szeretnék, hogy velem tegyenek. Ezért 20 éves fejjel is "elkéredzkedek" (bejelentem hova megyek, kivel és kb mikor érek haza) de Anya még így is fennmarad addig amíg haza nem érek. Aggódik és ez jó. (hú de önző dög vagyok,de legalább tudom hogy fontos vagyok Neki még akkor is, ha néha összeveszünk) mondjuk elég nagylángon égett egy jóideig körülöttem az Élet :) Pedig mostanában alig járok el valahova is. Se koncert, se sörözés a haverokkal... Ok. Tegnap voltam színházban :)
Talán enyhítő körülmény, ha többen mentek (én sokszor eljátszottam). Ha már 2-3 ember összeverődik akit a Család is ismer és megbízik bennük, akkor nagyobb az esélye, hogy elengednek. Én rendszeresen "elkérettem" magam a legjobb barátommal kb 14 éves koromig és fordítva is ez ment. Aztán beléptem a "hű,én most aztán annyira lázadok, hogycsak na!és különbenseszójjá'be" korszakomba (ez tartott idén nyár elejéig) és nálam is előfordult a "lelépek éjszakára" effektus. Nem megoldás. Te lehiggadsz, de Ők betegre aggódják magukat miattad! És leginkább Érted. Nem fair. "Vén" fejjel már szégyenlem.
A Szerelem pedig a legszebb érzés amit érezhetsz (na jó, van még néhány, ami felteszi rá a koronát :wink: :twisted: ) szóval nem szabad elszalasztani. A Szerelem örök, csak a célszemély változik:) Néha nem. Nah, abbafejezem ezt a témát.
A depresszió meg a legutálatosabb házastárs, amit piszok nehéz elválni, de nem lehetetlen. Utána meg már bánja az ember azt a sok elvesztegetett időt, amit rászánt. Mennyivel klasszabbul is el lehetett volna tölteni! Mert nem lehet tudni, hogy mikor látjuk meg a Fényt az alagút végén. Sz'al én megpróbálok úgy élni, hogy ne bánjak meg semmit és élvezzem azt, amit kaptam az Élettől. Keress célt és tegyél lépéseket a megvalósításáért! Vagy törődj egy kicsit magaddal. Csak magaddal! Én pl mos fél Pestet átsétálgattam egy #&@! Vampire alapkönyvért, ami ráadásul egy ezressel többe is került, de ez a szép az Életben! :) következő célpont egy filofax! reszkessetek pesti üzletek ;)

"Chaotic Evil means never having to say you're sorry"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148822 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Gondolatok

Artemisz (Celebthil) írta: Az is igaz, hogy szinte naponta hajba kapunk, és olyankor a civilizáltság kereteit feszegető kitételek hangzanak el mindkét oldalon, de ennek öt perccel később már nyoma sincs...

Ez nekem is nagyon ismerős, anyummal kapcsolatban. Jó tudni, hogy nem csak nálunk van így. :)

Supersonica írta: Amúgy engem sem zavar a dolog, ugyanis én is ideges vagyok, ha nem tudom, hogy merre jár... így neki is illik bejelenteni, ha tovább "kimarad", mert képes vagyok én is rácsörögni, hogy mizujs...

Nálam is így van. Ha anyu nem jön adott időre, aggódni kezdek miatta. Végül is az édesanyám és nagyon fontos ő nekem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148810 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elza Eldanielle írta: Szülőkről annyit, hogy bármilyen idős vagy, akkor is aggódnak érted.
Én 25 vagyok, de anyu még mindig tűkön üll, ha mondok neki egy kb. időponot, de nem érek addig haza. Ha nyaralni megyek nélküle, vagy a haveri ill. baráti körrel bulizni, szorakozni, néhány napra vikkendezni megyek, végig izgul miattam, csak akkor nyugszik meg, mikor épségben hazaér a "pici" lánya. :D
Másokat lehet, hogy zavarna az ilyesmi, dé én még élvezem is anyu aggódását és szeretetét.


Nálam úgy álcázza, hogy mit főzzön a kedvenceim közül, mire hazaérek ;) , és ha azt mondom, hogy nem érek haza, csak este, nem kell miattam főzni, akkor is képes még este felhívni csak úgy, hogy mizujs...

Amúgy engem sem zavar a dolog, ugyanis én is ideges vagyok, ha nem tudom, hogy merre jár... így neki is illik bejelenteni, ha tovább "kimarad", mert képes vagyok én is rácsörögni, hogy mizujs... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148809 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elza Eldanielle írta: Másokat lehet, hogy zavarna az ilyesmi, dé én még élvezem is anyu aggódását és szeretetét.

Ahogy én is!!!! :D ... na, jó, mértékkel... :wink: :lol:
(teszem hozzá, Anyunál ez részben foglalkozási ártalom: óvónő!)

Az is igaz, hogy szinte naponta hajba kapunk, és olyankor a civilizáltság kereteit feszegető kitételek hangzanak el mindkét oldalon, de ennek öt perccel később már nyoma sincs... nem csoda, ha a hapsik nem értik a nőket... :P :D

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148805 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szülőkről annyit, hogy bármilyen idős vagy, akkor is aggódnak érted.
Én 25 vagyok, de anyu még mindig tűkön üll, ha mondok neki egy kb. időponot, de nem érek addig haza. Ha nyaralni megyek nélküle, vagy a haveri ill. baráti körrel bulizni, szorakozni, néhány napra vikkendezni megyek, végig izgul miattam, csak akkor nyugszik meg, mikor épségben hazaér a "pici" lánya. :D
Másokat lehet, hogy zavarna az ilyesmi, dé én még élvezem is anyu aggódását és szeretetét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.865 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére