Gondolatok

Több
20 éve 11 hónapja #148017 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ok, igazatok van, tudom, kicsit messzire megyek, mikor a politikáról kezdek el beszélni. Rabyn, az meg természetes dolog, ha nem adsz nekem igazat :lol: .
Amúgy tudtátok, hogy Göncz Árpád a börtönben tanult meg angolul? Szerintem elég minőségi munkát láthatunk tőle a Gyűrűk Ura fordításában.
Amúgy Darkman, nem igazán értem mit akarsz mondani ezzel pontosan, egy kicsit fejtsd ki, mert így egyet kell hogy értsek Dodiee Took-kal..

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #148012 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

Darkman írta: Gondolatok, ötletek, életek, élmények, tettek, szavak, intelmek...mind egy fazék. Dobd el a fazékot, s nem lesz semmid. Ha nem lesz semmid, akkor leszel csak igazán szabad. S ha szabad vagy, végre boldog lehetsz...


Darky: ha nincs semmid, nincs ami boldoggá tegyen...mert ha nincs semmid, de tényleg semmid, akkor nincsenek érzelmeid sem, vagyis hogy lehetnél boldog? a boldogság egy érzés, vagyis valami...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147980 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gondolatok, ötletek, életek, élmények, tettek, szavak, intelmek...mind egy fazék. Dobd el a fazékot, s nem lesz semmid. Ha nem lesz semmid, akkor leszel csak igazán szabad. S ha szabad vagy, végre boldog lehetsz...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147967 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Magyarok parancsra lőttek magyarokra. ÁVH-sok a tömegbe... ez nem a forradalom miatt volt. De így kezdődött.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #147965 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
A vita lezárásaként a két félnek tennék egy javaslatot.
Olvassátok el Hannah Arendt: A Totalitariznmus gyökerei című könyvének utolsó fejezetéből az 1956-os Magyar Forradalomról szóló részt. Nagyon tanulságos.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147963 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta: És egyébként elhiszem, hogy Te olyan vagy, hogy nem emeled magadat mások fölé erkölcsileg, de itt bizony azt tetted az előbb, mikor egy kalap alá vettél a szabadságukért és életükért küzdő embereket tömeggyilkosokkal


Őszintén szólva az ilyen mondataidat még logikailag sem értem. De kérlek ne is magyarázd meg. Én itt hagyom abba a vitát. Túl sok az érzelem az írásaidban. Én elfogadom, hogy te így gondolod, érzed. Megbántani, megsérteni pedig nem akarlak. Ezért azt mondom, maradjunk ennyiben. Csak annyit kérnék, hogy te is fogadd el és tartsd tiszteletben az én nézeteimet és hitemet, és ne tégy olyan (sértő, bántó) erkölcsi kijelentéseket rólam, amik nem is igazak. (Én úgy érzem, semmi olyat nem írtam, ami az erkölcsi felsőbbrendűségemről szólna, nem is volt ilyen célom. És nem is mostam össze "a szabadságukért és életükért küzdő embereket a tömeggyilkosokkal" :!: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147962 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jó, tudom, aztán finomítottál a meggondolatlan kijelentéseden. De akkor is! :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #147951 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa!

Nem. Te értettél engem félre. Pont Te voltál az, aki rögtön a legelején leegyszerüsítettél mindent. Én pedig már az elején kiemeltem, hogy bizony a forradalmárok között jócskán akadtak olyanok, akik felfoghatatlan és érthetlen büntetteket hajtottak végre. Magam is ismerek egy párat, és mélységesen felháborítanak. Most hagy ne mondjam az egyik legismertebb esetet, amiről 1-2 éve folyt vita a Népszabadságban.
Én semmi mást nem mondok csak azt, hogy egy olyan embertelen rendszerben, ahol a szeretet kinyilvánítását puskalövéssel jutalmazzák, akkor e mellett az ember nem mehet el megrendülés nékül (mert ez megörtént a felvonulásokon, a rádiónál, itthon a mi városunkban).

Nagyon helyesen teszed, hogy az információk birtokában átértelmezed a dolgokat és az egész értelmét nézed. De látnod kell, hogy ott egyének voltak, akik egyéni tetteket hajtottak végre. Ne keverd össze a történelem őrületét az egyén őrületével. Jó, tudom, a legutóbbi hozzászólásodban már különbséget tettél a kettő között, de az elsőben nem.

Célját tévesztette az egész? Miért? A végén már csak az orosz tankoktól védték a fővárost, hát céljukat tévesztették azok, akik a hazájukat és a saját életüket védték?

Én egyáltalán nem látom feketén és fehéren a dolgokat. A "lelkesedésem" pedig abból fakad, hogy legfeljebb átérzem a dolog jelentőségét. És hidd el nekem, hogy én is hús-vér embereket látok. Az például szintén nagyon felháborít, amikor ma 56-osok a múltjuk jogán a temetőkben pfújjolnak, meg fütyülnek és teljesen eluralkodik rajtuk a csürheszellem.
Én magam vagyok az aki a legnagyobb mértékben kiáll a becsapott emberekkel szemben is, mint Sil nagyapja. Őket (mint az én nagyapámat is) pedig ez a rendszer csapta be, amelyet egyének müködtetek és egyének követték el büntetteket. És voltak közöttük olyanok akik bizony tudatosan voltak cinkosai a rendszernek. Én ezeket az embereket ítélem el mélységesen!!!

Kérlek gondold végig mindezt. És azt meg pláne ne mond, hogy én látom fekete fehéren a dolgokat, mikor Te magad vettél egy kalap alá tömeggyilkosokat tiszta lelkü emberekkel.

Azt meg én sehol se mondtam, hogy mindenkit a jószándék hajtott. Ha csak egy maréknyian is voltak, de voltak ilyenek, akkor minden tiszteletem az övék.

És egyébként elhiszem, hogy Te olyan vagy, hogy nem emeled magadat mások fölé erkölcsileg, de itt bizony azt tetted az előbb, mikor egy kalap alá vettél a szabadságukért és életükért küzdő embereket tömeggyilkosokkal

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147940 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Finwe, asszem te nagyon félreértesz engem... Sehol nem emeltem magamat senki fölé. Sem a forradalmárok, sem senki fölé. Elég távol áll tőlem az ilyesmi, elhiheted.

Talán abból következtettél erre, hogy azt írtam "föntről nézve"? Nos ezt nem erkölcsileg értettem. Sokkal inkább az idő távolságára, meg az összegzett informácók adta távolságra, amely egy bizonyos (kétségkívül még mindig erősen szubjektív) rálátást ad az eseményekre. Utaltam arra, hogy a dolgok természetéből adódva, ezzel a rálátással az esemény résztvevői nem rendelkezhettek.
Remélem, sikerült tisztáznom magamat. :D

Tovább menve: tisztelem a lekesedésedet meg minden, de azért nem hiszem, hogy minden ennyire fehér és fekete lett volna, és lenne. Mivel nekem megadatott az a luxus, hogy az eseményeket megnézhetem a másik oldalról is, megteszem. (Én ilyen vagyok.) És ott nemcsak az "az elnyomó zsarnoki rendszer részei"-t látom, hanem hús-vér embereket... (Pl. olyan rendőröket, akiről Sil írt.)

Mindettől függetlenül, tisztelem azokat az embereket, akikről írtál.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147936 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ery

Én mindig az elnyomottak pártján állok. És bizony a történelem bőven szolgáltat olyan példát, amikor eldönthető, hogy ki az elnyomott, és ki az elnyomó. És akkor nincs helye számomra olyan értelmezésnek, ami felmenti a gazembereket!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #147935 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Jó, persze azt is értem, hogy azok az emberek, akik az utcán tüntettek, nem oly magasságból érzékelték az eseményeket, mint mi most. Ők az adott helyzetre reagáltak. De akkor is. Szerintem célt tévesztett ez az egész. "Magasról nézve."

Na ez az! A minimum szerintem az, hogy leszállunk a magas lóról, ha erkölcsileg és emberileg ítéljük meg őket. Mert kinek lenne itt közülünk erkölcsi alapja ahhoz, hogy elítéljünk embereket, akik a hazájukat, emberi méltóságukat, életüket védték sarokba szorítva, mint az állatok. Mert a kutyának is kijár hogy ugasson, ha verik. Hát még az embernek! Nincsen semmilyen alapod, hogy magadat föléjük emeld. A Te kezed sem hófehér, csak megadatott, hogy olyan korban élj, ahol a demokrácia és a szabadság triviális. És a nagy luxusban érezhetjük bizony úgy, hogy mi jobbak vagyunk, mert mi aztán nem ölnénk. De tudod mit, szerintem nem sok kellene, hogy itt bárkit kitérítsünk a józan kispolgári életből, és előhozzuk belőle az anyatigrist vagy az oroszlánt, aki a családját és saját életét, vagy szabadságát félti! Gondolj csak bele, mi lenne ha jönne egy hatalom, amely semmi mást nem tenne, csak halálos ítélet terhe mellett feloszlatná az MTT-t!

Brisa ezek az emberek ugyanolyanok voltak, mint Te vagy én. Igen, voltak köztük egyetemisták is, akik ugyanazt akarták, mint mi. Fiatalnak lenni, szabadnak. Coca-Colát inni, meg rock and rollt hallgatni, meg önfeledten szeretkezni. És szembenézni önmagukkal. Amikor pedig kimentek az utcákra, akkor is ilyenek voltak! (Tessék megtekinteni Gothár Péter:Megáll az idő, továbbá Szabó István: Apa címü örökbecsü filmjeit)
Meg voltak köztük idősebbek és tapasztaltabbak, akik már sok mindent láttak, és átéltek pár dolgot. Ők közelebbről ismerték a rendszert. Ezért keltek fel ellene.

És teljesen mindegy, hogy ha valaki tömeggyilkos gazember, akkor az magyar vagy nem magyar. Védekezni kell ellene.

Célt pedig azok tévesztettek, akik az elnyomó zsarnoki rendszer részei voltak, vagy beültek a tankokba, vagy akik a parancsokat osztogatták, meg a kivégzéseket elrendelték. És azok, akik becsaptak embereket és értelmetlen életcélt adtak jószándékú férfiaknak és nőknek (mint amilyen pl Bacsó Péter filmrendező is volt, aki a Tanú címü filmben dogozta fel kijózanodását) Nem pedig az önfeláldozó forradalmárok! Az ő egyetlen céljuk a demokráciához és a szeretethez való jog megtartása volt.
A kilengésekért pedig azok a huligánok felelősek, akik elkövették a szabadság nevében a gaztetteket!

Szóval éljenek az 56-osok! És éljen köztük az MTT tiszteletbeli elnöke, Gönz Árpád 56-os FORRADALMÁR is. Aki maga is ült börtönben.

Őt vajon milyen magasról nézzük? Ha tényleg tiszteletbeli.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147918 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok
A történelemnek sajnos megvan az a hátránya, hogy különböző nézőpontokból értelmezhető.

Erre álljon itt egy példa:

Apám Bécsújhelyen járt egy turistacsoporttal. Az idegenvezető (aki osztrák volt) így szólt: És ebben a cellában raboskodott Rákóczi Ferenc a lázadó főúr a kivégzése előtt, azonban sajnos sikerült megszöknie.

Az 56-os események még élénken élnek az egykori szereplőkben, s oly sok érzelmi töltés kapcsolódik hozzá, hogy nehéz megőrizni az objektivitást.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147917 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
elf ezzel nem értek de eggyet, de ezt télleg hagyjuk....

Az 56hoz még, én azt nem értem, hogy most FORRADALOMNAK hívják, régen ELLENFORRADALOM volt. Ergo mindig az adott hatalomnak megfelelően állítják be.. Furcsa nem?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147914 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elf, kérlek. Ennek már elég erős politikai felhangja van. Tartsuk magunkat ahhoz, amit eddig is követtünk: az 56-os eseményekről és a magyarságról mondjuk el saját érzéseinket, gondolatainkat.

Az EU-t és a napi politikát hagyjuk a Fórumon kívülre. (Ez nemcsak elfre vonatkozik...)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147908 Írta: elf
elf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az EUról annyit, hogy Magyarországot azért akarák 'bekebelezni' - nem véletlenül használom ezt a szót... -, mert szükségük van rá, mint területre. A nagyrabecsült "vezetőinkről" meg annyit, hogy inkább én nézem őket hülyének, mint pk engem... mivel szerintem sík sötétek egytől egyig. A magyarok meg igenis hülyék, mert megválasztották a drágákat és még most is majmolják őket... tisztelet persze a kivételnek...

Elen síla lúmenn' omentielvo!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147884 Írta: Silcucc
Silcucc válaszolt a következő témában: Gondolatok

_Neo írta: Szerintem mindenki tudomasul vette, hogy megyunk az EU-ba be, nem kene szajkozni ennyit, nem hulye a magyar... En legalabbis nem tartom annak (magamat sem), viszont az zavar, ha annak neznek. Marpedig annak neznek minket a "vezetoink".


És neked ez újdonság?! Hisz erről szól ez a jól kitatalált demokrácia, mindenhol a világon... Ez sajnos az ember sajátja... Az önzésből fakad, nem tudsz ellene mit tenni... Akinek hatalma van, megpróbálja minél jobban kihasználni a helyzetet, megszedni magát, elérni a céljait, mert jól tudja, csak rövid ideig tarthat mindent a markában... Szvsz manapság nincs olyan hatalom, amely ne nézné hülyének az embereket... Mint már írtam, "Ez egy ilyen világ..." :?

"...valamiben hinni kell, akkor is, ha nem felel... melléd ül és koccint veled az Isten..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147872 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oké, én mindent értek, Finwe és Gandalf. Nekem csak az a bajom ezzel az egésszel, hogy a magyarok magyarok ellen ragadtak fegyvert (pl. olyan rendőrök ellen, akikről Sil írt), és nem az oroszok ellen, akiket elvileg ki akartak rakni az országból.

Jó, persze azt is értem, hogy azok az emberek, akik az utcán tüntettek, nem oly magasságból érzékelték az eseményeket, mint mi most. Ők az adott helyzetre reagáltak. De akkor is. Szerintem célt tévesztett ez az egész. "Magasról nézve."

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147861 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azal kapcsolatban, hogy az emberekben a félelem volt a döntő 56-ban:
Ns, ez nem csak 56-ra volt jellemző. Minden forradalom és szabadságharc, minden küzdelem félelemmel, létbizonytalansággal, stb. jár. Az emberek nem azért ragadnak fegyvert, mert annyira jó dolgo az, hanem mert nem látnak más kiutat. És október 23. előtt nagyon sok félelem volt az emberekben és november 4. után is, nem lehet ezért szempont a forradalom ellen az, hogy az emberek féltek. Egy nyílt diktatúrában az emberek félni szoktak, s ha felkelnek ellene, legalább szembe tudnak nézni félelmeikkel, megragadhatják azokat. 56-ra igenis szükség volt. Nem a hősök miatt. Nem azért, hogy elmondhassuk, voltak, akik csinátak is valamit. Hanem mert enékül ma nem biztos, hogy lehetett volna egy kis enyhülés, s aztán békés rendszerváltás.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147860 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Azért mert most éppen Európába készülünk. Ha Amerikába készülnénk az lenne ott. Pedig amerika még annyit se tett mint Európa.. Én sem szeretem ezt, hogy mindenbe beleviszik a politikát. A filmekbe, a könyvekbe, mindenbe..


Szerintem mindenki tudomasul vette, hogy megyunk az EU-ba be, nem kene szajkozni ennyit, nem hulye a magyar... En legalabbis nem tartom annak (magamat sem), viszont az zavar, ha annak neznek. Marpedig annak neznek minket a "vezetoink".

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147839 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azért mert most éppen Európába készülünk. Ha Amerikába készülnénk az lenne ott. Pedig amerika még annyit se tett mint Európa.. Én sem szeretem ezt, hogy mindenbe beleviszik a politikát. A filmekbe, a könyvekbe, mindenbe..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147838 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aiya!

Nekem csak az a zavaro, hogy ilyenkor minden part kampanyol. Vagy maganak (ami meg a jobbik eset), vagy a tobbiek ellen. Nem lehetne politika nelkul elintezni ezt az unnepet, csak emlekezve?

Masik szosszenet...
Biztosan ti is lattatok az oriasplakatokat... Szep jelszevek, es ott van koztuk az is, hogy "Europa". De miert? Mit tett ertunk Europa 1956-ban? Mi a rakert kell a jonepbe belesulykolni, hogy Europa szep es jo?

Sorry, ez egy kicsit off volt...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147830 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
És ki gyűlőlkődőtt itt?
Mert én biztosan nem!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147818 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok
dv!

Tortenelemrol azert gondolom lehet vitazni itt, csak aktualis politikarol nem. Mert ugy gondolom, hogy megsem artana itt leirnom par dolgot 56-tal kapcsolatban.

Nos pontosan azert tartom megengedhetetlennek (persze megteheti barki, hisz demokracia van, de aki jozanul kivan gondolkodni annak tavol kell magat tartania ettol), hogy osszemossuk a dolgokat. Mindenki hallott torteneteket, meg az akkor elt emberek is lattak bizonyos dolgokat, amelyek az egesz reszei voltak. De ne az egyeni reszekbol induljunk ki, es legfokepp ne emeljuk oket altalanos szintre, mert az mindenkor veszelyes es jozan gondolkodasu emberek szamara elfogadhatatlan. Lathatunk ma boven peldat arra, mi van ha valaki igy cselekszik akar 56-tal kapcsolatban, akar massal. De 56 esetében a dolog ma kifejezetten veszelyes.

Ami engem illett Brisa, egyaltalan nem vagyok felhaborodva, mert amit irtal azt sokakkal ellentetben valszeg nem cinizmusbol tetted, hanem naivitasbol. De egyebkent sokan bizony erzhetnek ugy, hogy van okuk a felhaborodasra, mert tenyleg elegge visszatetsző egy kalap ala venni tomeggyilkosokat egy zsarnoki elnyomo hatalom ellen tiszta szivvel kuzdo emberek csoportjaval, a zsarnoki elnyomo hatalom altal megtevesztett joszandeku emberekkel, vagy ne adj isten a szabadsag neveben gaztetteket elkoveto emberekkel. Mert ezek mindannyian ott voltak 56-ban!!!
De azt senki ne felejtse el, hogy mindez egy zsarnoki elnyomo hatalom miatt volt.

Dehogy akartak azok az emberek hosok lenni, dehogy gondoltak ok arra hogy fegyvert fognak. Pusztan demokratikus es emberi jogaikkal kivantak elni, egymast atkarolva vonultak vegig az utcakon, hogy visszanyerjek a hatalom altal eltiport meltosagukat, politikai es emberi szabadsagukat. Es aztan eldordultek az elso lovesek. A zsarnokok lovesei. A zsarnokoke aki mindenhol ott voltak, sajnos valoszinuleg a forradalmarok kozott is.

Remelem nem lesz ez kimoderalva, mert ezek a dolgok ma is emlekeinkben elnek, es hatnak es konfliktusok forrasai. Ezekrol a dolgokrol beszelnunk kell!!! Hogy vege legyen a gyulolkodesnek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147743 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az én nagypapám rendőr volt. Sima, fiatal közrendőr, mint a maiak, akik szolgálnak és védenek. Úgyhogy neki aztán beszélhetek forradalomról, meg szabadságról, amikor ő azt látta, hogy a városban a leglinkebb trógerek fogtak fegyvert... Valahogy ő nem a fiatalokkal, nem a hősökkel találkozott... Persze lehet, hogy Pesten több volt a hős, de szvsz most nagyon átestek a ló túlsó oldalára... Most valahogy mindenki ott volt, és hős volt... Valahogy túl ideális a kép, nem?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147741 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem a nagypapaám a rádiót védte, hogy ne foglalják el.. A nagyim közben azt hiszem otthon aggódtt érte, és az apámmal törödött aki akkor három éves volt.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #147740 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok

Finwe írta:

Meg hát azok a "hősök" is a honfitársaikra lőttek rá, akik semmivel nem voltak rosszabbak, mint ők maguk.


Nem csak a harctéren voltak hősök;hősök voltak a gyerekek,akiknek azt mondta a tanítónéni,hogy ne beszéljünk a történtekről,mert nem lehet;ők pedig televésték a padjaikat a negyvennégyes Kossuth-címerrel,ami be volt tiltva.
Hősök voltak,akik nem mondtak le elveikről,és a szememben hős volt a nagymamám is,aki a férjével negyvennyolc zsidót bújtatott és mentett meg a pincéjükben.

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147736 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem sok realitás van abban amit Darky írt.. Tényleg nagyon sok mindent a magyarok találtak ki. De hol vannak már ezek a magyarok?

Mit szóltók hozzá NÁLUNK ESIK A HÓ

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147735 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Darky, nagyon fenkölt és szép szöveg, csak a valósághoz kevés köze volt. Megint elszálltál egy csöppet. :wink:


A realitás csak az egyik oldal Brisa. Azon a szemüvegen keresztül '56 felesleges és értelmetlen vérontás volt. Objektíve így van. De ez csak az egyik oldal.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147731 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Finwe: Én is a politizálást akartam elkerülni a tömörségemmel. De priviben kifejtheted, számodra mi ennyire felháborító ebben. :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja - 20 éve 11 hónapja #147726 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Gondolatok

Meg hát azok a "hősök" is a honfitársaikra lőttek rá, akik semmivel nem voltak rosszabbak, mint ők maguk.


Na most ebből nem lesz itt vita, mert abból esetleg baj lehetne (politika meg ilyesmi), de azért nem állom meg, hogy ne reagáljak! Őszintén szólva szerintem egy ilyenfajta leegyszerűsítő összemosás történelmileg és erkölcsileg is MEGENGEDHETETLEN!

Ezt a forradalom ünnepén le kellett ide írnom.

Egyébként nézz csak rá Brisa azokra a fényképekre amik 56-ról készültek. Jól nézd meg az emberek arcát!!!

Na ennyi!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 3.121 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére