A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 6 hónapja #178100 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyszer úgyis fognak találni több infót Tolkien műveiről, hiszen még csak feldolgozás alatt állnak, s mostanság úgy 1930 körül járnak ezek a csávók....

Az én értesüléseim szerint legalább 4 óra 15 perces lesz, és úgy augusztus felé jön ki.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178099 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Old Hawk írta: Nem tudja valaki, hogy a harmadik rész bővített változata hány perc lesz és mikor jön ki?

Üdv: Oldhawk


Utolsó infok szerint 4 óra 15 perc hosszú, és valamikor augusztus-november között jelenik meg.

Utolsó infók szerint már kész vannak a vágásával, és a Weta 350 új felvételt fog gyártani... (PJ mondta a TORN Oscar-partyján.)
A megjelenési időpontról meg talán többet tudunk majd pár nap múlva, márc. 8-ra ígért a New Line némi infót a DVD-ről, talán a bővítettről is mondanak majd valamit...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178034 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Sil írta:

Morgul írta: Már többször is hallottam erről a The New Shadow-ról. Mégis mi ez pontosan? Hol tudnék esetleg bővebben információt találni róla?

:?:

Folytatás a Gy.U.-hoz, amit Tolkien elkezdett írni, de néhány oldal után abbahagyott... Eldarion uralkodása idején játszódik, és már mutatkoznak jelei, hogy nincs minden rendben, pl a gyerekek orkosat játszanak... A HoME utolsó kötetének vége felé lehet olvasni azt a pár oldalat, ami megvan belőle...


Hmmm.... kár, hogy nem fejezte be. Biztos érdekes lett volna. Ez már kissé középkori hangulatúnak hangzik inkább, mint mitológiának. Mindegy, mindenesetre nagy kár.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178028 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: Már többször is hallottam erről a The New Shadow-ról. Mégis mi ez pontosan? Hol tudnék esetleg bővebben információt találni róla?

:?:

Folytatás a Gy.U.-hoz, amit Tolkien elkezdett írni, de néhány oldal után abbahagyott... Eldarion uralkodása idején játszódik, és már mutatkoznak jelei, hogy nincs minden rendben, pl a gyerekek orkosat játszanak... A HoME utolsó kötetének vége felé lehet olvasni azt a pár oldalat, ami megvan belőle...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178026 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta:

Szméagol írta:
Mit ne mondjak én se vagyok híve a "4-5-6" részeknek, szerintem is szörnyű lenne. (Bár volt egy folytatás kezdemény a "The New Shadow" a HoME-ban.)


Már többször is hallottam erről a The New Shadow-ról. Mégis mi ez pontosan? Hol tudnék esetleg bővebben információt találni róla?

:?:


HoME XII: Peoples of Middle-Earth, Last Writings: The New Shadow. Ez egy olyan írás, ami Eldarion idejében játszódik. Lassan ismét terjed a gonoszság,titkos társaság alakul, a gyerekek "orkosat" játszanak, és egy házban valami sötét mozgolódik... Sajnos csak egy töredék, Tolkien nem fejezte be.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178021 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: De azért bizonyos szempontból vége, ne adja Eru hogy 4-5-6 legyen belőle...

Az együtt vetítést mintha már elterveztük volna egy DVD lejáccó társaságában majd a bővítettekkel...


Mit ne mondjak én se vagyok híve a "4-5-6" részeknek, szerintem is szörnyű lenne. (Bár volt egy folytatás kezdemény a "The New Shadow" a HoME-ban.)
Nem tudom azért moziban még mindig egészen más... :roll: :wink:

A Szilmarilok bármelyik történetéből olyan fennkölt filmet lehetne csak csinálni. Kicsit Shakespeare-i lenne, nem tudom értitek-e, mire gondolok. Mondjuk nekem nem lenne ellenemre. :P
De A Hobbit... Csak PJ-n kívül nem igazán tudom ki tudná megcsinálni. Bár, ha nagyon sokat gondolkozok talán.


Már többször is hallottam erről a The New Shadow-ról. Mégis mi ez pontosan? Hol tudnék esetleg bővebben információt találni róla?

:?:

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178016 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
De azt nagyon szeretnénk látni végre! :)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #178003 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A Szilmarilokat szvsz nem lenne érdemes megfilmesíteni... :disagree:
Két okból is: 1. túl hosszú lenne egyben leadni; 2. ha külön fejezetenként lenne, az megtörné a varázsát. A Szilmarilok maradjon úgy, ahogy eddig volt, legyen az olvasók képzeletére bízva. Szvsz így a legjobb. A Hobbitot viszont jó lenne filmen látni. :P
Ha már egyszer végig akarjuk nézni a 3 filmet, akkor csakis a bővített változatokat érdemes! ;) :)
Nagyon más: aki eddig még nem jött rá, annak mondom, hogy az aláíeásom az egy link. :D :P

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177980 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: De azért bizonyos szempontból vége, ne adja Eru hogy 4-5-6 legyen belőle...

Az együtt vetítést mintha már elterveztük volna egy DVD lejáccó társaságában majd a bővítettekkel...


Mit ne mondjak én se vagyok híve a "4-5-6" részeknek, szerintem is szörnyű lenne. (Bár volt egy folytatás kezdemény a "The New Shadow" a HoME-ban.)
Nem tudom azért moziban még mindig egészen más... :roll: :wink:

A Szilmarilok bármelyik történetéből olyan fennkölt filmet lehetne csak csinálni. Kicsit Shakespeare-i lenne, nem tudom értitek-e, mire gondolok. Mondjuk nekem nem lenne ellenemre. :P
De A Hobbit... Csak PJ-n kívül nem igazán tudom ki tudná megcsinálni. Bár, ha nagyon sokat gondolkozok talán.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177976 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
PJ most a KingKongot fogja csinálni, az biztos.
Aztán egy kisebb új-zélandi filmet, ez is biztos.
A babóhoz talán csak ezután kezd hozzá.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177937 Írta: DiamondAngel
DiamondAngel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát..én nem tom mennyire igaz a Babó filmre vitele, de már én is hallottam.... :eek4: :deal:
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177932 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Legolin írta:

Cerebrum írta:
Ha milliárdos lennék, tutira finanszíroznám a filmre vitelét 20, egyenként 3 órás részletben... :D Úgy szvsz jól megfilmesíthető lenne és akkor nem kéne azzal sem törődni, hogy hoz-e majd a konyhára vagy sem... Hol érdekelne az akkor? :) Ja, és egy évben mondjuk 4 v. 5 részt mutatnék be belőlük, hogy a rajongókban évről évre benne lehessen az a bizonyos örömteli várakozás érzése...


Jó ötlet! Hát még ha évente mutatnád be! :lol: 20 év, érdekes lenne, de legalább sokáig tartana! :smokin:

Azok a hírek mennyire igazak, hogy P. J. tervezi megfilmesíteni a Babót is?


Végülis a James Bond is a 20. résznél tart... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177928 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Cerebrum írta:
Ha milliárdos lennék, tutira finanszíroznám a filmre vitelét 20, egyenként 3 órás részletben... :D Úgy szvsz jól megfilmesíthető lenne és akkor nem kéne azzal sem törődni, hogy hoz-e majd a konyhára vagy sem... Hol érdekelne az akkor? :) Ja, és egy évben mondjuk 4 v. 5 részt mutatnék be belőlük, hogy a rajongókban évről évre benne lehessen az a bizonyos örömteli várakozás érzése...


Jó ötlet! Hát még ha évente mutatnád be! :lol: 20 év, érdekes lenne, de legalább sokáig tartana! :smokin:

Azok a hírek mennyire igazak, hogy P. J. tervezi megfilmesíteni a Babót is?

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177925 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szilmarilokot szvsz absz nem lehetne megfilmesíteni....

A Hobbitot viszont yo lenne..

Gyöngycem (voltam valaha)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177839 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Old Hawk írta: Nem tudja valaki, hogy a harmadik rész bővített változata hány perc lesz és mikor jön ki?

Üdv: Oldhawk


Utolsó infok szerint 4 óra 15 perc hosszú, és valamikor augusztus-november között jelenik meg.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177820 Írta: Old Hawk
Old Hawk válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ez a három rész egyben nekem is bejön, de a család addig nem tudom, hogy hol lesz...

Én a bővitetteket szeretném megnézni. Már megvan az első kettő (és aviban a Király visszatér is...).

Nem tudja valaki, hogy a harmadik rész bővített változata hány perc lesz és mikor jön ki?

Üdv: Oldhawk

Old Hawk
Aki szinte már Ent.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177759 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Upsz...igazad van :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177758 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Suhi: rövid válaszom a Szilmarilok topicban ;)
Ez maradjon meg a RotK-nak.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177749 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gondoljátok, hogy a Szilmarilok mindegyik történetét filmre lehetne vinni úgy, hogy az hű maradjon Tolkien szép elgondolásaihoz? :confused2:
És pl. a valák? :wink:
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja - 20 éve 6 hónapja #177748 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Adelard írta: Szilmarilokkal az a gond, hogy nem igazán vihető filmre...


Ha milliárdos lennék, tutira finanszíroznám a filmre vitelét 20, egyenként 3 órás részletben... :D Úgy szvsz jól megfilmesíthető lenne és akkor nem kéne azzal sem törődni, hogy hoz-e majd a konyhára vagy sem... Hol érdekelne az akkor? :) Ja, és egy évben mondjuk 4 v. 5 részt mutatnék be belőlük, hogy a rajongókban évről évre benne lehessen az a bizonyos örömteli várakozás érzése...

Bocs az OFF-ért.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177739 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:
Ami a "folytatást" illeti: Talán lesz Hobbit, esetleg lehetne egy bátor rendező, aki belevág a Szil megfilmesítésébe. Az nem lenne túl jó szerintem, ha a Gy.U. sztoriját fanfiction szinten megpróbálnák folytatni.



Hát, azt én nagyon nem szeretném megélni.. ennek egyszerűen nem kell folytatás, szvsz nagy hiba lenne megcsinálni :?

A Babó viszont lehet h jó lenne :) Szilmarilokkal az a gond, hogy nem igazán vihető filmre, legfeljebb az a rész amit a Lepen is láttunk , a Feanorról szóló történet. Azt viszont sztem egész jól vászonra lehetne vinni minthogy szinpadon is nagyon jól sikerült;) :D

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177714 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Haebrethilien írta: én tökre meg szeretném nézni egymás után a 3 részt! tök yó lehet,bár a részek közé kéne 10-15 perc szünet, mert az ember elüli a fenekét...
de ha moziba nem lesz ilyen,akkor itthon mindenképp meg fogom csinálni!


Ahogy tavaly és tavalyelőtt volt bővített TTT és FotR-nézés, idén is lesz bővített RotK. És ha tudunk egy-két egész napra helyet szerezni, lehet Gy.U. marathon! Ősszel térjünk majd vissza a témára.

Ami a "folytatást" illeti: Talán lesz Hobbit, esetleg lehetne egy bátor rendező, aki belevág a Szil megfilmesítésébe. Az nem lenne túl jó szerintem, ha a Gy.U. sztoriját fanfiction szinten megpróbálnák folytatni.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177697 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta:
De azért bizonyos szempontból vége, ne adja Eru hogy 4-5-6 legyen belőle...


nosh, azt hiszem, h Tolkien yól elvarrta a szálakat. mégis nyitva hagyta a történetet. de nam hiszem, h bárki is tudna vele mit kezdeni, ugyanis a függelékben is minden további esemény le van írva. amúgy meg sztem aki mer "folytatást" írni, az vagy baromi beképzelt,vagy fogyatékos. normális ember sztem fel tuggya mérni,h egy kiadó se vállalna ekkora biztos csődöt...meg lehet,h azt a szerencsétlen írót fel is koncolnák..

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177686 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Bocs a kérdésért, de nem tudtok olyan helyet, ahol egybe lel lehet tölteni a Rotk feliratos változatát? Persze jó minőségben. Írjon privt, aki tud! Köszi!

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177682 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Szméagol írta: Sziasztok!

Bizony ez a három rész egyben dolog nem olyan új, ha jól tudom PJ nagy álma, hogy leadják egyben és ahogy ismerem Amerikában és Új-Zélandon biztos meg is csinálják majd. De nálunk... Nem hiszem, hogy lesz ilyen. :roll: Pedig biztos lenne rá igény. Esetleg meg kéne hírdetnie a moziknak és az alapján korlátozni az előadás számot, ahány ember eljön, hogy ne legyen bukás semmiképp. És akkor igazán nem panaszkodhatnak.

A VÉGE témához: Én is rájöttem, hogy a VÉGE felirat tulajdonképpen csak stilisztika, mert tényleg nincs vége soha, ahogy Frodó mondta: "Nem sosincs végük. De szereplőik jönnek mennek, ahogy a szerepük véget ér. ..." Ez nagyon megnyugtatott.


De azért bizonyos szempontból vége, ne adja Eru hogy 4-5-6 legyen belőle...

Az együtt vetítést mintha már elterveztük volna egy DVD lejáccó társaságában majd a bővítettekkel...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177678 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Sziasztok!

Bizony ez a három rész egyben dolog nem olyan új, ha jól tudom PJ nagy álma, hogy leadják egyben és ahogy ismerem Amerikában és Új-Zélandon biztos meg is csinálják majd. De nálunk... Nem hiszem, hogy lesz ilyen. :roll: Pedig biztos lenne rá igény. Esetleg meg kéne hírdetnie a moziknak és az alapján korlátozni az előadás számot, ahány ember eljön, hogy ne legyen bukás semmiképp. És akkor igazán nem panaszkodhatnak.

A VÉGE témához: Én is rájöttem, hogy a VÉGE felirat tulajdonképpen csak stilisztika, mert tényleg nincs vége soha, ahogy Frodó mondta: "Nem sosincs végük. De szereplőik jönnek mennek, ahogy a szerepük véget ér. ..." Ez nagyon megnyugtatott.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177671 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Obi-Wan (Ben) Kenobi1 írta: Néha sokszorta szívesebben lennék Középföldén, mint ebben az elzüllött erkölcstelen világban. Aztán eszembe jut, hogy itt kell helytállnom. Samut idézve: "Van még jó ebben a világban Frodó úr, amiért ÉRDEMES küzdeni."



köszönöm.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177669 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
én tökre meg szeretném nézni egymás után a 3 részt! tök yó lehet,bár a részek közé kéne 10-15 perc szünet, mert az ember elüli a fenekét...
de ha moziba nem lesz ilyen,akkor itthon mindenképp meg fogom csinálni!

amúgy sztem barbárság, h a rotk-ot egy csomó helyen szünettel atták.mongyuk nem tom, h hol vágták el, mert én nem olyan helyen néztem, de sztem 3 és fél órát(vagyis kicsit kevesebbet) simán ki lehet bírni pisilés nélkül. a kis 3 éves prücsköket meg nem kéne beengedni. legalábbis én eléggé csodálkoztam(és bosszankodtam),amikor néztem a filmet,és este fél 11 körül egy gyerek kezdett dumálni,meg nyivogni. már elnézést, de legszívesebben felrúgtam vna. milyen szülei vannak már,h éccaka viszik moziba, mikor az világos,h egy kisgyerek még nappal se tud ennyi időn kereszteül nyugton maradni.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177563 Írta: Lyara
Lyara válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát ez a 10-11 óra nem lenne semmi,de nekem tuti, hogy belefájdulna a fejem! :oops: De mondjuk moziba meg lehetne csinálni olyan kis 10 perces szünetekkel, mint amit sok mozi alkalmazott a 3. résznél! ( Én személy szerint szünet nélkül láttam, de ez mellékes)
Azért egyszer érdemes volna megpróbálkozni vele!! :D
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #177551 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én kénytelen vagyok anyám kedvéért az első kettőt állandóan megnézni egyhuzamban. Nem kötelező, de ha már ő nézi, én is szoktam. Azt tudom, hogy nem olyan hosszú, de szvsz ki lehetne bírni mellé még három és fél órát. Én mindenképp bírnám. :)

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.027 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére