A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 6 hónapja #176290 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A filmben a piros könyv igaz nem is piros volt?

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176288 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát én annak örülnék,ha 11-ből 13-at kapna.(Haha)

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176281 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha abból indulunk ki, hogy a Gyu3 sokkal több dijat kapott más gálákon, mint a Gyu1, akkor biztosak lehetünk benne, hogy 7- 8 akár 9 Oscart is kaphat. Amondó vagyok, hogy én 11- ből 11- et szeretném ha elvinne!!! :lol: Fő az OPTIMIZMUS!!! :D 8)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176278 Írta: Sudhia
Sudhia válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát legalább 7!! De azért sztem lesz az több is... :bounce:

"If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is: infinite." /William Blake/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176272 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az első kapott négyet, ez mindenféleképpen többet fog, szvsz legalább 7 Oscar, de inkább 8 - 9.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176269 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én csak 4-re számítok. Nem tudod az első meg a második hányat kapott?

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176266 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A film már kapott jelöléseket, most díjakat fog kapni(jólmondom?), remélem,hogy minimum 5-öt kap.

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176264 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem nem jelölik Oscarra a harmadik filmet. Szerintem jobb az első.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176262 Írta: A Fehér Lovas
A Fehér Lovas válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Na,valyon hogy dönt a tisztelt Amerikai Filmakadémia ma este,az EGY FILM harmadik részével kapcsolatban?...

Aki tanul, de nem gondolkodik, elveszett ember. Aki gondolkodik, de nem tanul, nagy veszélyben van. (Konfucius)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176241 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Neframíel írta: Jah, a film szerint, ;) Ezt azért nem szabad elfelejteni. Mondjuk olyan szempontból jó ötlet volt sztem belerakni ezt a "lembasledobós" részt, h színesítette és mozgalmasabbá tette a filmet. Azonban Frodó "eredetileg" sztem sohasem választotta volna Gollamot. :?

De mivel csak Gollam tudta az utat Mordorba és a Gyűrű is a hatalmába kerítette, kénytelen volt Gollamot választani.
Meg aztán Samu próbálta tőle "elvenni" a Gyűrűt, és ezzel nem szerzett jó pontokat Frodónál.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176237 Írta: Neframíel
Neframíel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Jah, a film szerint, ;) Ezt azért nem szabad elfelejteni. Mondjuk olyan szempontból jó ötlet volt sztem belerakni ezt a "lembasledobós" részt, h színesítette és mozgalmasabbá tette a filmet. Azonban Frodó "eredetileg" sztem sohasem választotta volna Gollamot. :?
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176235 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én azért több jelenetet szenteltem volna legolasnak. Hisz ő is tünde. De annak örültem, hogy Trufa és Pippin sokat szrepelt a filmben. Az meg, hogy ki hány szünettel nézte meg a filmet, mellékes. Csak én azért maximum 2 szünetet beletettem volna. Azért Gollam nem is olyan hülye, mint gondoltam. Egész jó dobás volt tőle, hogy rákente Samura a lembast.
Én akkor sem mentem volna utána, hisz Samu már az első film óta Frodó hűséges szolgája, gollammal meg csak most találkozott. Szóval Frodó ebben a részben egyrtelműen rosszul döntött. Akármilyen szempontból is nézzük.

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176224 Írta: Lyara
Lyara válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

James írta: 1: Legolasnak 15 mondata nem volt a filmben

Ezzel egyet értek! De végül is nem ő a főszereplő. :cry: :wink:

4: Az viszont nagyon sza_ volt, hogy csak egy szünet volt. :? (mondjuk ez mellékes)

Hát...én személy szerint szünet nélkül néztem meg. :wink:

8: Azt viszont egyáltalán nem értékeltem, hogy Frodót megmenti Samu- Hisz Frodó Samu helyett Gollamot választotta. :x

Szerintem nagyon szép jelenet volt! Amúgy meg Samu azért ment utána, mert megtalálta a lembast, amit Gollam ledobott és rákente Samura, Frodó elhitte, vagyis Frodó belesétált Gollam csapdájába....stb :sleepy:

10: Alapjába véve, a film
10/1: humoros (humorosabb mint az első)
10/2: Szép :)

Na, ebben viszont TELJESEN eggyetértek veled! :wink: :D :itscool: :up: [/quote][/code]
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176222 Írta: Slytherin James Halliwell
Slytherin James Halliwell válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Tegnap láttam a 3. filmet!
Nagyon szép volt! Csak több bajom is volt vele:-):
1: Legolasnak 15 mondata nem volt a filmben
2: Denethor honnan tudta meg, hogy a fia, Boromír meghalt?
3: (mondjuk ez nem baj)ĐĐ, de több vicces jelenet is volt a filmben. Ez a film még jobban megkedveltette velem Gimlit. :D
4: Az viszont nagyon sza_ volt, hogy csak egy szünet volt. :? (mondjuk ez mellékes)
5: Azt viszont értékeltem, hogy egy-egy csatát sokáig mutattak(l.ehet, hogy nem ez a legmegfelelőbb fogalmazás, de tegnap fél tizenkettőre értem haza :) )
***
1: Nagyon sajnáltam, hogy legolas nem szerepelt a filmben. Legalábbis nem sokat. :evil: Ez rossz megoldás volt-sztem. Nem értem, hogy miért nem volt(ak) legolasnak kiemelkedobb jelenetei a filmben.
:(
7: Nem vártam volna, hogy Gollam ott a Végzet hegyénél, amikor már Frodo teljesen kséz volt, hogy ott Szméagol előugrik :P
8: Azt viszont egyáltalán nem értékeltem, hogy Frodót megmenti Smu- Hiosz Frodó Samu helyett Gollamot választotta. :x
9: Meg még azt is nagyon értékeltem, hogy Éowyn sokat szerepelt a filmben. Jó megoldás volt. De többet szereplehetett volna még Legolas, Denethor, Boromírról beszélhettek volna vmit, és Gollam is többet szeeeplehetett volna :) :? :(
10: Alapjába véve, a film
10/1: humoros (humorosabb mint az első)
10/2: Szép :)

Százszor is megállnál mégis visszamész,
Elválni könnyű, de feledni nehéz.

hogwarts.uw.hu
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176206 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Akkor nem lenne izgalmas "eléggé" ":D" a film.
Végülis az a pár perc gyíkolászás... mi az? ;)
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176198 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

olorin.papa írta: :oops: Bocs hogy beleszólok, de a könyvben is ugy van, hogy Frodo azt hiszi elvették tőle a gyűrűt.

Igen, viszont mi tudtuk olvasás közben hogy nem így van. :wink: Míg azok akik nem olvasták a könyvet ezt nem tudhatták a film alatt...

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176188 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
[
Samu és a Gyűrű: P.J. be akarta csapni a közönséget, hogy azt gondoljuk, amit Frodó: a Gyűrűt elvették, mindenek vége. Egyszerű filmes fogás, direkt volt.

:oops: Bocs hogy beleszólok, de a könyvben is ugy van, hogy Frodo azt hiszi elvették tőle a gyűrűt.
Samu ott sem akarta visszaadni neki.
Szvsz Samu nagyjelenete ott a filmben! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176154 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Egyetlen ésszerű magyarázat: majd meglátjuk!
Bármi előfordulhat, lehet, hogy előlállnak egy újabb variánssal, végülis mindent lefordítottak vagy ötször.
Aztán a mi az EE-ben lesz, vagy tetszeni fog vagy nem.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176124 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Beren Erchamion írta: Morgul írta:
A tündék tudnak csinálni neki új botot. A könyvben Móriában eltört a botja a Balroggal való küzdelem során, ezért Lórienben készítettek neki egy újat. Ez a filmben is megtörténhet.


A könyvben nagy a jelentősége, amikor Gandalf eltöri Szarumán botját (és nem buzogánnyal, hanem a szava erejével). Szerintem az is fontos, hogy Gandalf botja a Hídon a balroggal való harcban törik el. Bennem valahogy az alakult ki, hogy nem is lehet eltörni "hétköznapi" fegyverrel. Szerintem a mágusok botja nem olyasmi, amiből állandóan lehet újat gyártani. Ha a fehér botját tényleg Lórienben készítették, akkor sem a tündéktől kapta az erejét.
Egyébként az a könyvben is érdekes lehet, hogy vajon Szarumán a botjával együtt zárta-e be Gandalfot....


Hétköznapi fegyverrel nem is lehet széttörni. De hát az angmari Boszorkányúr sem hétköznapi, és a buzogánya sem. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176052 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: A tündék tudnak csinálni neki új botot. A könyvben Móriában eltört a botja a Balroggal való küzdelem során, ezért Lórienben készítettek neki egy újat. Ez a filmben is megtörténhet.


A könyvben nagy a jelentősége, amikor Gandalf eltöri Szarumán botját (és nem buzogánnyal, hanem a szava erejével). Szerintem az is fontos, hogy Gandalf botja a Hídon a balroggal való harcban törik el. Bennem valahogy az alakult ki, hogy nem is lehet eltörni "hétköznapi" fegyverrel. Szerintem a mágusok botja nem olyasmi, amiből állandóan lehet újat gyártani. Ha a fehér botját tényleg Lórienben készítették, akkor sem a tündéktől kapta az erejét.
Egyébként az a könyvben is érdekes lehet, hogy vajon Szarumán a botjával együtt zárta-e be Gandalfot.... :wink:

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #176002 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Megintcsak a portrék a RotK végéről:
www.warofthering.net/photoforum/ ... ppuser=972

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175992 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Morgul írta: A tündék tudnak csinálni neki új botot. A könyvben Móriában eltört a botja a Balroggal való küzdelem során, ezért Lórienben készítettek neki egy újat. Ez a filmben is megtörténhet.


Na látod, nekem ez az info új. 8O Azt tudtam, hogy a régi botja (a pipás, az első részben) Szarumánnál maradt, helyette lett egy világítós. De hogy a fehér botját kitől kapta, nem tudtam.


És a filmben azt is lecserélte mivel a Boszorkányúr volt szíves eltörni neki. Szürkerévben viszont megint nála van. Lehet hogy összekovácsolták a Kettétört Botot... :D (egyébként erős a gyanúm hogy benézett Szilszakállhoz mert amikor megjelenik Frodónál a kocsival akkor igencsak göndör a szakálla)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175989 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Morgul írta: A tündék tudnak csinálni neki új botot. A könyvben Móriában eltört a botja a Balroggal való küzdelem során, ezért Lórienben készítettek neki egy újat. Ez a filmben is megtörténhet.


Na látod, nekem ez az info új. 8O Azt tudtam, hogy a régi botja (a pipás, az első részben) Szarumánnál maradt, helyette lett egy világítós. De hogy a fehér botját kitől kapta, nem tudtam.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175984 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A tündék tudnak csinálni neki új botot. A könyvben Móriában eltört a botja a Balroggal való küzdelem során, ezért Lórienben készítettek neki egy újat. Ez a filmben is megtörténhet.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175973 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Gandalf tud magának másik botot szerezni, ezt már a FOTR-ban (mert ami a Tanácsnál nála van, az már egy másik bot, látszik, tehát ez nem baki!) és a TTT-ben (szerzett egy fehéret) bebízonyította, nem jelentet problémát, ezután sem fog. Szauron bukása után ráér majd ilyesmivel is foglalkozni...
Én egyébként úgy tudom, a Boszorkányúr a buzogányával fog egy baromi nagyot rácsapni a botra, amikor Gandalf újra használni akarja ellene... de ez majd kiderül, hogy is lesz pontosan.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175957 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

.Elessar király. írta:

Zazamoukh írta: Ha tényleg így lesz az elég szomorú. A bot a hatalmuk jelképe, ha eltörik elvesztik erejüket is. Biztos nagyon látványosan fog eltörni, de inkább ne lenne. Mi lesz a magyarázat az épp botra a végén? Összevarázsolta? Baromság.

Lehet, hogy a bővített változat Szürkeréves jeleneténé már nem lesz botja. Ha a moziverzióban nem törik el a botját, akkor kicsit érdekes lett volna, ha Szürkerévnél már nincs nála a bot. Valószínüleg újra forgatják ezt a jelenetet a bot kedvéért, ha nem felejtik el.

Ez inkább az ami a legkevésbé valószínü... újraforgatni egy jelenetet,most? Kétlem. A botja sorsa a FotRben is olyan érdekes miután Szarumán elveszi aztán Völgyzugolyban ott van megint... :roll:
A RotK-ben is vannak/lehetnek bakik .... Azért nem forgatnak új jelenetet hogy kijavítsák ezt. Maximum digitálisan manipulálják ha úgy gondolják hogy fontos.

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175941 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Zazamoukh írta: Ha tényleg így lesz az elég szomorú. A bot a hatalmuk jelképe, ha eltörik elvesztik erejüket is. Biztos nagyon látványosan fog eltörni, de inkább ne lenne. Mi lesz a magyarázat az épp botra a végén? Összevarázsolta? Baromság.

Lehet, hogy a bővített változat Szürkeréves jeleneténé már nem lesz botja. Ha a moziverzióban nem törik el a botját, akkor kicsit érdekes lett volna, ha Szürkerévnél már nincs nála a bot. Valószínüleg újra forgatják ezt a jelenetet a bot kedvéért, ha nem felejtik el.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175909 Írta: Zazamoukh
Zazamoukh válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Ha tényleg így lesz az elég szomorú. A bot a hatalmuk jelképe, ha eltörik elvesztik erejüket is. Biztos nagyon látványosan fog eltörni, de inkább ne lenne. Mi lesz a magyarázat az épp botra a végén? Összevarázsolta? Baromság.

I live to serve all believers.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175902 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
2 DVD-s kiadás: szvsz pontosan úgy, mint a moziban: ha jól emlékszem, az első filnél a szinkronosban is "The Lord of the Rings" logo volt, s magyarul mondták a címet, de azt, hogy "A Gyűrű Szövetsége", már magyarul írták ki. A két torony moziváltozatánál mindkettő már magyarul volt kiírva... de ezt emlékezetből mondom.

Samu és a Gyűrű: P.J. be akarta csapni a közönséget, hogy azt gondoljuk, amit Frodó: a Gyűrűt elvették, mindenek vége. Egyszerű filmes fogás, direkt volt.

Gandalf botja: nem csak spoilerek, de a hadviseléses könyvben is benne van! Tehát abszolút hivatalos info!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175865 Írta: Zazamoukh
Zazamoukh válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Teljesen más téma.
Biztos, hogy Gandalf botja eltörik? Ez honnan jött? Kép, videó, nyilatkozat? Ha a bot eltörik Szürkerévig farag egy újat vagy megragasztja a régit? Szerintem ennek nem lenne értelme. Az én tippem az, hogy a dög kikapja a kezéből és elhajítja jó messzire. Ez meg is magyarázná, hogy miért járkál Gandalf a csata után a mezőn. Nem feltétlen csak a holtak miatt ment le. A Fekete kapuhoz pedig szinte azonnal elindulna, úgyhogy nincs több ideje keresni. Szerintem.

I live to serve all believers.
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.047 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére