A 3. rész - A király visszatér

Több
20 éve 6 hónapja #175030 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Eldafinde írta: Ha hirtelen felfedeznék az AIDS ellenszerét /jó lenne/, emberfeletti dolgokat véghezvíve, és megfilmesítenék: pá-pá "Tájtenik"....

OFF: Nem véletlenül jelölték Oscarra a Sejtjeink című magyar alkotást...

Amúgy meg:
Ki tudna spoilerezni, mik várhatók a bővítettben az Ispotályon kívül?
Remélem, Pelennort nem nyomják fel még jobban.. :evil: :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #175027 Írta: Eldafinde
Eldafinde válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Alyr Arkhon írta: Én azt nem értem, a Titanic hogy szerzett ennyire kiugró bevételt, minden jegyet kétszer számoltak? Esetleg több bolygón bemutatták?
Azt megértem ha sokan megnézik és borzasztó nagy bevételeket hoz, na de ennyivel többet mint az összes többi film?


Szerintem a műfajból kell kiindulni. Olyan emberek is megnézték világszerte a Titanic-ot, akik abszolút nem a mi korosztályunk. (Mielőtt még szétszednétek: tudom, tudom, a Rotk-et is...) Főleg, miután annyi Oscart hozzávágtak. Negyedikes gimis voltam, és rögtön a Titanic-ra szervezték az iskolamozit. Azok a filmek érdeklik a legtöbb embert, amelyek megtörtént eseteket dolgoznak fel. Olyanokat, amelyek vagy hatalmas katasztrófával végződtek, vagy nagy diadallal. Ha hirtelen felfedeznék az AIDS ellenszerét /jó lenne/, emberfeletti dolgokat véghezvíve, és megfilmesítenék: pá-pá "Tájtenik"....

"Ó, tünde-nép Völgyzugolya,
mint villám vágtatunk oda"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174965 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Tinúviel!Tinúviel! írta: Ezt én sem értem! Szerintem akkoriban még nem volt"divat és megszokott", hogy az emberek egy filmet 2 v. többször néznek meg moziban és ismerni sem ismerek senkit aki a kazettát vagy a DVD-t megvette volna.... :roll:

Ez kezd nagyon off lenni, de épphogy akkoriban kezdett kimenni a divatból, hogy egy filmet az ember többször megnézzen moziban, az emelkedő mozijegyárak és a röviddel utána megjelenő DVD/VHS miatt. Bezzeg a régi szép időkben, amikor csak a mozi volt...! 8) És amikor egy-egy filmet éveken át játszottak a mozik...!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174941 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát szerintem a ROTK sokkal inkább nevezhető jó könyvadaptációnak mint a HP. Mert a HP filmekből pont az hiányzik, amit én a könyvekben szeretek, nem tudom igazán megfogalmazni mi az, meg ez úgyis off... :D
A lényeg hogy nekem a ROTK visszadta azt amit a könyv olvasása alatt is éreztem. Mindegy, hogy mennyire követték vagy nem követték mindenhol a könyvet...

[size=9:8aw1u39j]Még egy kis off: Én például 5x néztem meg annak idején a Titanicot... :lol: :lol: [/size]

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174888 Írta: Tinúviel!Tinúviel!
Tinúviel!Tinúviel! válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Saint írta: a titanic dolgot en sem ertem. Akarki, akit ismerek vagy 0-szor vagy egyszer latta.


Ezt én sem értem! Szerintem akkoriban még nem volt"divat és megszokott", hogy az emberek egy filmet 2 v. többször néznek meg moziban és ismerni sem ismerek senkit aki a kazettát vagy a DVD-t megvette volna.... :roll:

"Ebben a mesében részeg a herceg és ronda a királylány, de a néha a szemétdomb felett is felragyok a szivárvány..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174807 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
a titanic dolgot en sem ertem. Akarki, akit ismerek vagy 0-szor vagy egyszer latta.

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174764 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én azt nem értem, a Titanic hogy szerzett ennyire kiugró bevételt, minden jegyet kétszer számoltak? Esetleg több bolygón bemutatták?
Azt megértem ha sokan megnézik és borzasztó nagy bevételeket hoz, na de ennyivel többet mint az összes többi film?

Mindegy, örülök h a HP-t leelőzte, szvsz a HP3 nem fogja behozni...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174753 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
hmm , szvsz a HP1 nem volt borzalom , de mégsem szeretem. Engem pont ez az ugy nevezett hüség idegesített ami gyakorlatilag kiszedte a filmböl a varázslatot ami a könyvnek az alkotóeleme ugyebár.
A RotK számomra semmi esetre sem kerülne egy ilyen film alá. Habár ö sem adta éppen azt az érzést vissza ami olvasáskor bennem volt , de ez egyátalán nem zavart mert tele volt más a történethez kapcsolódó fantáziadús részletekkel.
Adaptáció terén tehát nálam a Gyu abszulút rúlz ...

Artemisz (Celebthil) írta: Hát, mivel alig három hónapja jött ki, én már most tutibiztos vagyok benne, hogy ÚGY LE FOGJA NYOMNI A TITANICOT IS, MINT A HUZAT!!

Bár úgy lenne ! De ahoz meg kéne dupláznia magát,nem tom mennyi esély van erre ... :roll: Pedig megérdemelné hogy elsö legyen , nem vagyok egy Titanic rajongó-sz'al drukkolok!
A HP célközönségéröl szerintem is tévedsz;ismerek olyan családot ahol az ovis gyerektöl kezdve a nagyszülökig HP rajongók,és nem a gyerekek kezdték el a mániát...

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174752 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Leguanember írta: Artemisz, a Titanicot nem fogja lenyomni, annak összbevétele 1,8 milliárd dollár, 600 milliónál is több volt az USA-ban, és 1,2 mrd az intBO-ja.

Jóvanna...
*nyüssz* :cry:
Ünneprontó...

Akkor számoljuk EGYÜTT a három filmet!! :twisted: :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174751 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Artemisz, a Titanicot nem fogja lenyomni, annak összbevétele 1,8 milliárd dollár, 600 milliónál is több volt az USA-ban, és 1,2 mrd az intBO-ja. A ROTK-t már nem mutatják be, csak pár kisebb országban, a nagy tétel a múlt hétvégétől csordogál be, ez Japán. Az USA-ban olyan 370 millió körül lesz, a többi pedig 720 millió körül. Bővebb és pontosabb információkért lásd www.boxofficemojo.com

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174715 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
pedig nem vagyok fadorong :P a borzalom csunya szo?Nem gondoltam volna. Pedig ezeken a forumokon hanyszor,de hanyszor mondott ennel sokkal kulonbeket egy csomo ember a SW-ra! Pedig ahhoz kepest hol van a HP!Mako-Jeruzsalem effektus. Es mivel minden hozzaszolas az irojanak a velemenyet tukrozi, ezert meg jo, hogy nem kell vele egyeterteni :D . Hangsulyozom (a lincselest elkerulendo) NEKEM semmit nem jelentett a hp es tisztelem, hogy neked ennyit jelent.

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174714 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Artemisz (Celebthil) írta: A HP-vel semmi bajom, de az mégiscsak szűkebb korosztályt céloz meg, mint a GyU. (legfeljebb még a szülőket, akik a gyerekeket kísérik)


Szerintem tévedsz.
Én részemről több HP-fan felnőttet ismerek, mint gyereket! :roll: :wink: :)
És anyukám (szintén HP-fan) szerint inkább felnőtteknek való, és a HP2 sem véletlenül volt korhatáros...

Kārātārānen a áirâë...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174711 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát, mivel alig három hónapja jött ki, én már most tutibiztos vagyok benne, hogy ÚGY LE FOGJA NYOMNI A TITANICOT IS, MINT A HUZAT!! :P :twisted:

Én bizti megnézem még egypárszor, gondolom Ti is.

A HP-vel semmi bajom, de az mégiscsak szűkebb korosztályt céloz meg, mint a GyU. (legfeljebb még a szülőket, akik a gyerekeket kísérik)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174709 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Saint írta: VAN IGAZSAAAG!:))))Nem is ertettem az a borzalom hogy allhatott olyan elokelo helyen!


Ez azért egy kicsit bunkóság... :P :roll:

Lehet, hogy utálod a HP-t, de szerintem, mint film, főleg, mint könyvadaptáció a HP1 sokkal de sokkal jobb, mint a ROTK, ráadásul hűség szerint is... :P

Kārātārānen a áirâë...
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174699 Írta: Saint
Saint válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
VAN IGAZSAAAG!:))))Nem is ertettem az a borzalom hogy allhatott olyan elokelo helyen!

Fear from the best and hope for the worst
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174697 Írta: Tarathradiel
Tarathradiel válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Helyes! :D Így kell ezt!

"A művészet a kimondhatatlan tolmácsa..."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174634 Írta: Elros
Elros válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Drowse írta: HP leelőzve!

www.boxofficemojo.com/alltime/world/


:up:


Ez az :!: :!: :hello: :hello: :hello: :hello: :cheers: :cheers: :up: :dance: :up: :itscool: :cooljump: :sungl: Hajrá! Hajrá!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174612 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174574 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hú, én azon de vigyorognék, ha egy-két évvel a megjelenések után PJ-ék közölnének vmi izét, hogy ettől a dvd-kről előjönnek a nagyon-bővített részek!!!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174547 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta:

Lilliana írta:

Ulmo írta: Liliana: egyelőre nincs megerősítve ez a dolog. És mint korábban szó volt róla, PJ is ellenzi, hogy a rajongókat újra és újra lenyúlják a "bővítettnél is bővítettebb" változatokkal. :shake:

De az mért jobb ha csak felcsigázzák az emberek érdeklödését de mégsem mutatják meg nekik azokat a részeket?
Meg ha nem akarnak annyi bört lehuzni akkor minek jelentettek meg például annyi dísz csomagolásos filmzenét??? Minegyiknek más-más extrákkal???
Ha annyira sajnálják a rajongókat adják reális árakon azt kész,de az nem segít szvsz ha ki sem adják pont az ilyen érdekességeket... Meg hogy ne is említsem azt a sok commercial cuccot ( pl. 1 Lotr feliratos pólót kaphatsz ugyanannyiért mint pl. a szimpla DVD kiadást.... :roll: )
Na nem akarok vitázni fölleg egy ilyen 2elyes témában csak szvsz ez a szöveg olyan...sablonos...


Álljunk meg egy szóra. PJ a film rendezője. Ő készíti el a bővített változatot, de a film elkészítésén túl semmihez nincs köze. Az hogy mi történik a filmzenével, a Warner Music felelőssége, ő a kiadó. Hogy hányféle kiadásban jelenik meg a film, az a New Line és a Warner felelőssége, ők forgalmazzák. Hogy milyen egyéb csecsebecsét, pólót bögrét miegymást adnak ki, az megint más dolog.
PJ nyilatkozata csak a filmre vonatkozik. Ő biztos nem fog tovább-bővített változatot csinálni. Ha a stúdió és a forgalmazó újabb bőröket akar leszedni a közönségről, az az ő dolguk, de nem a rendezőé. Pont.

Jajj,féltem hogy ilyen hülyén fog hatni amit írtam , az én hibám szóval bocsánat! :oops:
Na akkor neki futok mégegyszer: Nem PJ-t vonom felelösségre a felsorolt dolgokért.Én is tudom hogy az ilyenek a kiadókon mullnak nem rajta.
Amit nem szeretnék viszont az az ha azért nem adnának ki egy ilyen (számomra legalábbis nagyon) érdekességet hogy a pénztárcámra vigyázzanak.

PJ nyilatkozata csak a filmre vonatkozik. Ő biztos nem fog tovább-bővített változatot csinálni.

Persze , de ki feltételezte hogy fog ? Én csak egy kivágott jelenetek gyüjteményét szeretnék látni, nem egy EEEEE filmet. :roll:
Persze az is lehet hogy hasonló belekerül a normális bövitett extrái közé és akkor meg nincs is miért izgulnom....

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174531 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Szerintem se, ha lenne ilyen, akkor is csak jövőre.
De remélem, hogy ki fogják adni DVD-n mind a három filmet egybe.

:bounce:

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174520 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Én nem tartom valószínűnek, hogy az év végén lenne mozikban bővített vetítés. Egy hónappal a bővített RotK megjelenése után ez nem tűnik logikusnak.

Mornambar: ha lesz ilyen "egybeháromrész" változat, abban állítólag lesz egy extra lemez is. Hiszem, ha látom.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174497 Írta: Lin
Lin válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az újabb bővített verziókkal kapcsolatban: én olyat olvastam egy német újságban, hogy állítólag tervezik az év vége felé leadni a mozikban a három filmet, a bővített változatokat + új jelenetekkel. Erről tud valaki valamit?

"az igazi meséknek sosincs végük, de a szereplőik jönnek-mennek, ahogy a szerepük véget ért"
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174475 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Az viszont rendes PJ-től, hogy nem húz le újabb réteg irhát rólunk hiper-bővített verzirókkal.

S ez az "összesített" kiadásnak vannak extra lemezei is? :) (pl. ami a függelékekből kimaradt: így készült a film... ;) :D )
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174474 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: A hadviseléses könyvben egy csomó olyan kép és utalás van, ami egyik filmben sem volt benne (pl. Lórien tündéi szemlélik a fák között lemészárolt móriai orkokat, stb.), vajon ezeket miért dobják be a köztudatba?


Sajnos nincs meg a könyv, ezeket a képeket neten lehet vhol megszerezni?
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174451 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Lilliana írta:

Ulmo írta: Liliana: egyelőre nincs megerősítve ez a dolog. És mint korábban szó volt róla, PJ is ellenzi, hogy a rajongókat újra és újra lenyúlják a "bővítettnél is bővítettebb" változatokkal. :shake:

De az mért jobb ha csak felcsigázzák az emberek érdeklödését de mégsem mutatják meg nekik azokat a részeket?
Meg ha nem akarnak annyi bört lehuzni akkor minek jelentettek meg például annyi dísz csomagolásos filmzenét??? Minegyiknek más-más extrákkal???
Ha annyira sajnálják a rajongókat adják reális árakon azt kész,de az nem segít szvsz ha ki sem adják pont az ilyen érdekességeket... Meg hogy ne is említsem azt a sok commercial cuccot ( pl. 1 Lotr feliratos pólót kaphatsz ugyanannyiért mint pl. a szimpla DVD kiadást.... :roll: )
Na nem akarok vitázni fölleg egy ilyen 2elyes témában csak szvsz ez a szöveg olyan...sablonos...


Álljunk meg egy szóra. PJ a film rendezője. Ő készíti el a bővített változatot, de a film elkészítésén túl semmihez nincs köze. Az hogy mi történik a filmzenével, a Warner Music felelőssége, ő a kiadó. Hogy hányféle kiadásban jelenik meg a film, az a New Line és a Warner felelőssége, ők forgalmazzák. Hogy milyen egyéb csecsebecsét, pólót bögrét miegymást adnak ki, az megint más dolog.
PJ nyilatkozata csak a filmre vonatkozik. Ő biztos nem fog tovább-bővített változatot csinálni. Ha a stúdió és a forgalmazó újabb bőröket akar leszedni a közönségről, az az ő dolguk, de nem a rendezőé. Pont.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174402 Írta: Endóre
Endóre válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
Hát én nem tudom, de bízom benne, hogy nagyon hosszú lesz és még izgalmasabb.

:gandalf2:

A Nap ragyogja be utadat.
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174392 Írta: Lilliana
Lilliana válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Ulmo írta: Liliana: egyelőre nincs megerősítve ez a dolog. És mint korábban szó volt róla, PJ is ellenzi, hogy a rajongókat újra és újra lenyúlják a "bővítettnél is bővítettebb" változatokkal. :shake:

De az mért jobb ha csak felcsigázzák az emberek érdeklödését de mégsem mutatják meg nekik azokat a részeket?
Meg ha nem akarnak annyi bört lehuzni akkor minek jelentettek meg például annyi dísz csomagolásos filmzenét??? Minegyiknek más-más extrákkal???
Ha annyira sajnálják a rajongókat adják reális árakon azt kész,de az nem segít szvsz ha ki sem adják pont az ilyen érdekességeket... Meg hogy ne is említsem azt a sok commercial cuccot ( pl. 1 Lotr feliratos pólót kaphatsz ugyanannyiért mint pl. a szimpla DVD kiadást.... :roll: )
Na nem akarok vitázni fölleg egy ilyen 2elyes témában csak szvsz ez a szöveg olyan...sablonos...

Cameron Duncan Lives!
Téma zárolva.
Több
20 éve 6 hónapja #174297 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér

Gandalf írta: A hadviseléses könyvben egy csomó olyan kép és utalás van, ami egyik filmben sem volt benne (pl. Lórien tündéi szemlélik a fák között lemészárolt móriai orkokat, stb.), vajon ezeket miért dobják be a köztudatba?


Mert olyan jól leforgatták és sajnálnák kidobni

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/
Téma zárolva.
Több
20 éve 7 hónapja #174226 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 3. rész - A király visszatér
A hadviseléses könyvben egy csomó olyan kép és utalás van, ami egyik filmben sem volt benne (pl. Lórien tündéi szemlélik a fák között lemészárolt móriai orkokat, stb.), vajon ezeket miért dobják be a köztudatba?
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.150 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére