Állatbarátok

Több
19 éve 6 hónapja #245620 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: (a ki-be dűlő ketrecben, az "ajtó" madzaggal bekötve. Ezért már alapból fel lehetett volna jelenteni a gazdáikat állatkínzásért... :evil: ) Aztán elaltatták a kutyákat. Nem sajnálom őket kifejezetten, de nem ez lett volna a megoldás... :x :? :(

Hát tényleg nem a kutyákkal kellett volna ezt csinálni, hanem a gazdáikat jó alaposan megbüntetni. Ezekkel a kutyákkal valószinüleg nem nagyon foglalkoztak, azért lettek olyanok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245614 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az utcánkban vanegy TÜZÉP telep, már évek óta be akarják záratni, mert hát mégis a falu közepén, főutca, ott van mellette a templom is, mifene... szóval ott évekig kutyákkal őriztették a telepet. Egyszer egy tacskó majdnem megharapta az öcsémet, mikor elbiciklizett a tüzép előtt (mert a kutyák persze mindig kint voltak...) A tacsit egy idő után vki kiirtotta. Maradt még egy collie-meg egy németjuhász-keverék, baromagyú jószág mind a kettő. Ott léptek ki az 1 m 80as kerítésen, ahol akartak. Engem párszor majdnem megettek a kutyámmal együtt, akit épp sétáltattam. 8O
Aztán egyszer megtámadtak egy öreg bácsit. Teljesen összemarcangolták, hetekig bent volt az intenzíven. Akkor a kutyák kb. 2 hétig karantén alatt voltak (a ki-be dűlő ketrecben, az "ajtó" madzaggal bekötve. Ezért már alapból fel lehetett volna jelenteni a gazdáikat állatkínzásért... :evil: ) Aztán elaltatták a kutyákat. Nem sajnálom őket kifejezetten, de nem ez lett volna a megoldás... :x :? :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245603 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sajnos, ha harapos a kutya, sok esetben bizony el kell alatani. Itt mondom én nem vagyok ennek a mószernek a híve, de sajnos néha nincs más mód.
Gyerekkomban volt egy kutyám, imádtam, de 5 éves korában az adddig nyugodt kutya, minden átmenet nélkül harapni és támadni kezdett, de csak a gyerekeket, értve ez alatt engem, és a bátyjám 2 éves kislányát. Apám ekkor kihívatta az állatorvost, hogy altassa el, mielőtt valami nagyobb kárt tesz egy gyerekben, különösen a 2 éves kislányban (hallottunk már arról, hogy mi is történt jó párszor, amikor egy kutya kisgyerekeket támadott meg). Az orvos először megvizsgálta a kutyát, vért is vett, után elaltatta és magával vitte. Azt mondta gyanús valami neki és fel akarja boncolni.
Egy hét múlva telefonált az állatorvos és lemondta, a kutya valami fertőzést kapott el, ami az állatok agyát támadja meg, és ez volt az oka, hogy agresszívé vált, és még idejében altattuk el, mert ha nem a helyzet még súlyosabbá is válhatott volna.
Gondolom, abban 1et értetek, hogy ilyen esetben tényleg nincs más választása az embernek, mint elaltatni a kutyáját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245594 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Na, működik az új aláírásom?


Aranyos! :D Vagyis : ennivaló! :twisted:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245590 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Vewy, ez tündéri!! /Nyufff... :-) /

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245589 Írta: (Morgil)
(Morgil) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
jajj,,bocs,h így beleszólok,de elaltatás?? :cry: ..jajj..mondjuk,ha non olyan a kutyu...nekem 2 kutyám van..az egyik egy menhejes,akit kidobtak 4 hetesen az erdőbe,és én nembírtam otthagyni a szüleim nagy örömére..szegény olyan pici volt,és nemtudott sehol sem nyugton maradni,csak a szobámban :( ..na mind1..ez volt kb 1 éve,és azóta vidáman él nálunk..mondjuk neki eszébe nem jutna +harapni,csak a hugomat,de azt is csak játékból,tehát akkor nemharap,hanem csak bekapja a kezét..de szereti az egész család :D

"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245574 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Na, működik az új aláírásom?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245527 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta: Alyr:: Igen ez már nem az első eset. Nerm harapja meg csak erőteljesen morog aztán pufff bekapja az ember kezét. Ha hétvégén hazamegyek kikerülöm azt a dögöt. Bár már meg lett ígérve még egy ilyen és el lesz altatva. Amúgy nagyon okos ám, csak igen öntörvényű.......... :evil: :evil:


Hajhaj.
Akkor szoftverhibás.
Egy kutya még a saját életénél is jobban tiszteli a Gazdát. Legalábbis egy normális kutya.
Nem tudom mit lehetne csinálni a kutyátokkal. Ez nem normális viselkedés...

Az én Kalja kutyám is olyat szokott játszani, hogy megpróbálja megenni a kezemet, de ez nála csak játék és vigyáz amennyire a hebrencs lényétől kitelik. (maradandó nyom nem maradt, csak még nem fedezte fel, hogyha a kabátom ujját eszi abban benne van a kezem is... :D )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245520 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta: Alyr:: Igen ez már nem az első eset. Nerm harapja meg csak erőteljesen morog aztán pufff bekapja az ember kezét. Ha hétvégén hazamegyek kikerülöm azt a dögöt. Bár már meg lett ígérve még egy ilyen és el lesz altatva. Amúgy nagyon okos ám, csak igen öntörvényű.......... :evil: :evil:


Elaltatni? Nem akarok beleszólni, de azt azért jól meg kéne gondolni... :(
Egyébként volt egy boxerem, és nagyon harcias, ugatós, játékból jól odaharapós volt (szerintem...), és eléggé kibírhatatlan volt. Ez csak ennek a kapcsán jutott eszembe. De nagyon szerettünk mindannyian, pedig jajj mennyi bosszúságot okozott... :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245491 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr:: Igen ez már nem az első eset. Nerm harapja meg csak erőteljesen morog aztán pufff bekapja az ember kezét. Ha hétvégén hazamegyek kikerülöm azt a dögöt. Bár már meg lett ígérve még egy ilyen és el lesz altatva. Amúgy nagyon okos ám, csak igen öntörvényű.......... :evil: :evil:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245484 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Félelmetes kutyasztorizgatásba én is beszállnék:
Anno még gimis koromban néha- néha hordtunk ki ujságot zsebpénzkiegészités céljából mondván, hogy az jó móka :)
Nos, hát végülis az, egészen addig mig a panelok között szórod a papirokat a postaládákba... a kertesházak, na az már más tészta!!!
Jujj, kész életveszély, ha a kapu közelébe osonsz (és a házörző akkora hatalmas, hogy shhhimán át tudná ugrani a keritést v leharapni a karodat tőböl,) és amikor a postaládahiányos kerités rácsai közé próbálod betömöszkölni a cuccot, a kutya rémes fogvicsorgatásba kezd :blackeye: Ilyenkor ilyedtemben a pofijába tömtem, majd hirtelen távoztam :mrgreen: Ennél már csak az a súlyosabb, ha nincs kerités 8O
Én mondon életbiztositás nélkül senki se csináljon efféle elfoglaltságot ;)

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245481 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta: Ismerős helyzet a háziállatok eltűnése -

A legemlékezetesebb állatszökés az életemben az volt, mikor a tőlünk kb. 1 km-re lévő tanyáról elszöktek a lovak. A pacik végig vágtattak előttünk, onnak kimentek a főútra. Úgy két óra múlva láttuk, hogy terelik vissza őket. Este még a híradó is bemondta az esetet. Onnan tudtuk meg, hogy a lovak végig vágtattak a Kerepesi úton, egészen a Sadionokig. Ott tudták a lovászok - a rendőrség segítségéve - megfékezni őket. :D


:lol: Én is hallottam róla, és a legérdekesebb az volt, hogy betartották a közlekedés szabályait, nem össze-vissza futkostak :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245480 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

amberblood írta: ...nemrég Nagymaroson jártam, és elmentem egy betonkerítés mellett valamelyik utcában...
és az ember ugye felkészül arra, hogy idegen helyen minden kutya megugatja... de arra mondjuk nem számítottam, hogy egy igencsak nagyranőtt eb a 2 és fél méter magas betonkerítés tetején fekszik... majd kiugrottam a bőrömből ilyedtemben, amikor "rámköszönt"... 8O
csoda, hogy nem ugrott rám...

:wink:


James Herriot írt egy kis írást egy skót juhászról, akinek az volt a hobbija, hogy elhasalt a kerítés tetején, ami pont szemmagasságban volt az embereknek, és mikor azok békén dudorászva siettek alatta, a képükbe üvöltött. 8O Aztán fogta magát és beiszkolt az óljába. Amikor a szerzővel ezt már egy párszor eljátszotta, mindannyiszor a szívbajt hozva rá, a pasi utánarohant, és állatorvos létére kiráncigálta az ólból a kutyát és leüvöltötte a fejét, mindenféle erőszakos cselekedetet helyezve kilátásba, ha mégegyszer ezt csinálja... ;)


Jé, van itt aki olvasta rajtam kívül a Kutyák a rendelőmben-t? :D

Niph: A saját gazdájának nekiugrott????

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245470 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi dogunk meglpően jámbor, a termetéhez képest, nemúgy a foxi. ez egyszer megkapta kezem, mert le akrtam tessékelni a küszöbről- kb negyed órán át. Ez egyszer volt, hogy állatot tényleg komolyan megruháztam- a cirokseprű végivel. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy azért akart mindenáron bejönni, mert félt a petárdák zajától, de olyannyira szalonképtelen, hogy nem engedhető be.

A dog meg amúgy se szeretne bent lenni, de néha betörtet mellettünk (nem nehéz neki, ha valamit akar, elég jól megtaszítania, aztán szabad az út) és bent alaposan szétnéz, megeszi a cicák kajáját, kiissza a vizüket, és amíg ezzel nem végez, addig lehetetlen kitessékelni. Ritkán előfordul, hogy beül hugom foteljébe, és néz, mint valaki. De egy-két szó után magától kimegy.

Akik az utcán vannak, megugatja, de ha rászólunk, lejjebb veszi a hangerőt.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245459 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

csarmi írta: Lentebb említett barátnőm kutyája szokta azt játszani (szép nagy kutya), hogy akiket utál (ezek nem akármik és nem sokan vannak), azoknak az arcába ugrik és az orra előtt 1 centivel zárja össze a fogát. Ijesztget.


Idegbeteg kutya.............. :twisted: :twisted:
Amúgy hét elején jött a villanyóra leolvasó és anyukám megfogta a kutyát. Ez volt a gáz !!!!!!!! A kutya kiszabadult és nekiment anyunak.......
Most büntibe van a kutyusz.....én már félek tőle.......... :oops: :cry:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245457 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lentebb említett barátnőm kutyája szokta azt játszani (szép nagy kutya), hogy akiket utál (ezek nem akármik és nem sokan vannak), azoknak az arcába ugrik és az orra előtt 1 centivel zárja össze a fogát. Ijesztget.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245455 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta: ...nemrég Nagymaroson jártam, és elmentem egy betonkerítés mellett valamelyik utcában...
és az ember ugye felkészül arra, hogy idegen helyen minden kutya megugatja... de arra mondjuk nem számítottam, hogy egy igencsak nagyranőtt eb a 2 és fél méter magas betonkerítés tetején fekszik... majd kiugrottam a bőrömből ilyedtemben, amikor "rámköszönt"... 8O
csoda, hogy nem ugrott rám...

:wink:


James Herriot írt egy kis írást egy skót juhászról, akinek az volt a hobbija, hogy elhasalt a kerítés tetején, ami pont szemmagasságban volt az embereknek, és mikor azok békén dudorászva siettek alatta, a képükbe üvöltött. 8O Aztán fogta magát és beiszkolt az óljába. Amikor a szerzővel ezt már egy párszor eljátszotta, mindannyiszor a szívbajt hozva rá, a pasi utánarohant, és állatorvos létére kiráncigálta az ólból a kutyát és leüvöltötte a fejét, mindenféle erőszakos cselekedetet helyezve kilátásba, ha mégegyszer ezt csinálja... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245445 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az semmi!! Sétálok a suliból vissza a koliba, amúgy békés kutyuli / valami dog féleség/ nekiront a kapunak és nekiáll üvölteni. Én meg akkorát ugrok és majd kiugrik a szívem a helyéről..........

Alyr:: Bosszantó, ijesztő madár még megvan.... :twisted: vagy megfagyott a mínusz 20 fokba........ :twisted: :twisted:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245430 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem is beszélve arról, amikor két kutya őrjöng egy kerítésnél, rohannak fel-alá. Ha luk, neadjisten nyitott kapu van az útjukon, az sem zavarja őket, úgy mennek tovább, mintha ott se lenne. :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245404 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Csak egy őrült kutya tett volna olyat. A területén kívül voltál (de a "határ" közelében) és ő a területét védi. Sokszor látni olyat hogy a kutya az utcáról visszasétál a kapuba, ott megfordul és dühödten ugatni kezd. Hacsak a gazda nincs kint, nem fog neked esni ha nem cukkolod sokáig.


igen, csak picit ijesztő volt, hogy a fejem fölött ugat valami nagy fekete lény... :)
...amúgy otthon én is tapasztalok ilyet... sok kutya van a környéken, aki kerítés mögül lyukat ugat a hasamba, de ha kint van az utcán, akkor észre sem veszi, hogy ott sétálok el mellette... (ez utóbbit őszintén szólva nem bánom :roll: )

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245397 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

amberblood írta:

Elza Eldaniella írta:

Mayra írta: Maximum egy betonkerítés tudná megakadályozni a szomszédok meglátogatásában!

Az biztos, hogy csak betonkerítés tudja a kutyákat megállítani :!:
A tacskó azóta nem jönn át hozzánk, mióta a gazdái a drótkerítés alá félméteres betonalapot raktak. 40 cm a földben, 10 cm kint. Mondanom sem kell nem nagyon tetszik neki ez a megoldás. :D



...nemrég Nagymaroson jártam, és elmentem egy betonkerítés mellett valamelyik utcában...
és az ember ugye felkészül arra, hogy idegen helyen minden kutya megugatja... de arra mondjuk nem számítottam, hogy egy igencsak nagyranőtt eb a 2 és fél méter magas betonkerítés tetején fekszik... majd kiugrottam a bőrömből ilyedtemben, amikor "rámköszönt"... 8O
csoda, hogy nem ugrott rám...

:wink:


Csak egy őrült kutya tett volna olyat. A területén kívül voltál (de a "határ" közelében) és ő a területét védi. Sokszor látni olyat hogy a kutya az utcáról visszasétál a kapuba, ott megfordul és dühödten ugatni kezd. Hacsak a gazda nincs kint, nem fog neked esni ha nem cukkolod sokáig.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245385 Írta: csarmi
csarmi válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

A figyelmeteket kérem egy fél oldal erejéig. Előre is köszönöm.

SEGÍTSETEK!!! Más esélyük nincs...


Gondolj csak bele: hányszor küldesz tovább poénos, vicces e-maileket. Most is ugyanezt a pár kattintást kérjük Tőled, semmi többet. Ha továbbküldöd ezt a levelet, akár egy kutyus életét megmentheted!


A fényképek az Illatos úti telepen készültek, ahol évente 5000 kutya fordul meg! Altatás vár rájuk 14 nap után (vagy korábban), ha addig nem fogadják örökbe őket vagy nem talál rájuk a gazdi. Ezért arra kérünk, küldd tovább ezt a levelet, hogy minél többen lássák az állatokat, és befogadják őket!

www.illatosutzug.hu és www.illatosut.hu

[sajnos a képeket nem állt módomban betenni, amint látható, lényegében egy levelet másolok be ide, szerzője Veres Katalin és hozzám íródott]

"Tegnap voltam az Illatos úton, kihoztam egy kutyát. De hányat kellett otthagynom! Hány könyörgő tekintetet, hány reménykedő állatot! Hány olyat, aki már a reményt is elveszítette, aki már csak kuporog és reszket! A -10 fokos éjszakákon pár négyzetméteren, a hideg, nedves beton vékony, reszkető kis semmiket, vagy életerős, az emberekben (még) végtelenül bízó, igazi kutyákat.

Nem mindenki tudja, de az Illatos út NEM MENHELY, hanem SINTÉRTELEP, az oda bekerülő állatokat kiirtják. A leadott kutyákat akár azonnal, a befogottak esetében elvileg két hetet kötelesek várni, utána bármikor el is altathatják.

Sok gyönyörű, fajtatiszta kutyát is találni, sok életrevaló, szeretetéhes keveréket, kölyköket, felnőtteket.

Ne féljetek ilyen kutyákat örökbe fogadni! A leggyakoribb érv ellenük, hogy elvadultak...Dehogy! Nem is volna idejük rá.. Max. két hét, és még némi haladék. aztán a biztos pusztulás.

Nagy szükségük van a segítégre. Az évente bekerülő 5000 kutyából 1500 kerül gazdihoz. A többinek vége... Nem ők tehetnek róla...Aki tud, hozzon ki kutyát onnan. Akkor is, ha van már kutyája, hiszen két kutya sosem lehet egyforma. Sokukra azért vár szomorú vég, mert a gazdi esetleg nem is tudja, hol keresse. Ha hazaviszitek, akár ideiglenesen, és meghirdetitek (ebben sok állatvédő egyesület segít), könnyen lehet, hogy kutya és gazda újra egymásra találnak.

Segítsetek nekik! Más esélyük nincs."


[Természetesen ez leginkább budapestieknek érdekes csak. Továbbá elnézést kérek, ha ez az üzenet már megjelent itt (ez esetben örök hála annak, aki betette).]

Nos, ha valaki idáig eljutott. Ez egy nagyon kedves barátnőmnek a levele, a saját tapasztalatairól van szó és próbálunk szervezkedni az ügyben. Egyrészt próbáljuk ezt a levelet (e-mailben már egész jól néz ki) minél több emberhez eljuttatni (mondhatjuk spam-nek is), ha valaki kér egyet, hogy terjessze, írjon nekem :-)

Másrészt plakátolunk a városban teljesen konstruktív jelleggel - befogott kutyáknak próbáljuk visszaszerezni a gazdáját.

Most jön a lényeg:

Keresek pár embert, aki hajlandó arra, hogy kb. hetente egyszer kisétál a
városba és plakátokat ragasztgat. A cél az lenne, hogy (az elveszett,
befogott) kutyák gazdájukra (esetleg új gazdára) leljenek. Kerületenkénz
próbáljuk megszervezni a dolgot. Egész jó móka, lehet sétálgatni a
parkban, parkokban; csak kell hozzá plakát és cellux.

Aki hajlandóságot érez erre, vagy ismer olyan embert, aki igen, esetleg
valahol szerteszét a városban (az még jobb), az írjon vissza magánban, de
lehet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245382 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta:

Mayra írta: Maximum egy betonkerítés tudná megakadályozni a szomszédok meglátogatásában!

Az biztos, hogy csak betonkerítés tudja a kutyákat megállítani :!:
A tacskó azóta nem jönn át hozzánk, mióta a gazdái a drótkerítés alá félméteres betonalapot raktak. 40 cm a földben, 10 cm kint. Mondanom sem kell nem nagyon tetszik neki ez a megoldás. :D



...nemrég Nagymaroson jártam, és elmentem egy betonkerítés mellett valamelyik utcában...
és az ember ugye felkészül arra, hogy idegen helyen minden kutya megugatja... de arra mondjuk nem számítottam, hogy egy igencsak nagyranőtt eb a 2 és fél méter magas betonkerítés tetején fekszik... majd kiugrottam a bőrömből ilyedtemben, amikor "rámköszönt"... 8O
csoda, hogy nem ugrott rám...

:wink:

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245375 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ismerős helyzet a háziállatok eltűnése - kirohanása.
10 éves lehettem, mikor vagy 30 süldő kaliforniai nyúlunk szabadult el, mert kidölt az ól hátulja. Mondanom sem kell, még a 3. szomszédunk is a mi nyúlainkat hajkurászta. Az estére 1-2 kivétellel mind előkerült.

Egyszer meg a malacunk szökött el, én akkor kb. 4 éves lehettem. A nagyszüleimtől kaptunk egy kismalacot. Amint hazaérkeztünk vele, apám ki akarta venni a kocsiból, hogy hátravigye az ólba, de a malac vísitva ugrott ki a kezei közül. Na uzsgyi utána - apám és a bátyám lélekszakadva rohant utána. Csak jó egy óra múlva jöttek haza. Mesélték, hogy a malacot a piacnál tudták csak elkapni - ehhez hozzá kell tennem a piac tőlünk, kb. 2,5-3 km-re van. Nagy show lehetett, ahogy apu és a bátyó kergette a malacot "árkon-bokron át". Az egyik ismerősünk látta is őket, és elmondta később, hogy dölt a röhögéstől. :lol:

A legemlékezetesebb állatszökés az életemben az volt, mikor a tőlünk kb. 1 km-re lévő tanyáról elszöktek a lovak. A pacik végig vágtattak előttünk, onnak kimentek a főútra. Úgy két óra múlva láttuk, hogy terelik vissza őket. Este még a híradó is bemondta az esetet. Onnan tudtuk meg, hogy a lovak végig vágtattak a Kerepesi úton, egészen a Sadionokig. Ott tudták a lovászok - a rendőrség segítségéve - megfékezni őket. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245353 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:) A haveromnál, a baromfi udvarba beszabadult nyulakat egy hét után több méteres alagútból kellett kiásni :D
A jó terelő kutya mindig megtalálja a megoldást! Nálunk a hizó malacokat a fülüknél fogva vezette be az ólba! :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245330 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta:

Silima írta: Az még kellemetlenebb, ha kutyák helyett nyulak szabadulnak ki/át valahova... Nemegyszer nyitották ki vhogy az ajtajukat, szöktek ki és dúlták fel a kertet.


8O 8O 8O ugye VOLT kerítés??? Egy háziasított nyúlnak kb. két nap szabadon, és elkapja egy ragadozó madár. Remélem, nem tűnt el egy sem!
Az állatokat amúgy sokkal könnyebb csalogatni, mint küldeni vhova. Naná hogy elszalad, ha hujjogatsz! Ki kell tenni valami fincsit és odajön. Én amúgy látom a nyulaimon, hogy ha kergetem őket, akkor nem is félelemből futnak el, hanem mert kb. ezt gondolják: " haggyámá engem békén, tudod kit fogdossál" :D :D


Igen, van kerítés. Csodával határos módon minden nyulunk meglett. :D

Hiába rakok ki neki finomságot, nem jön oda, röhög a markába. MInek is jönne? Zöldell a kert, majd pont a nyúlkaja kell neki, mikor van borsó, saláta, fű, mifene... :lol:
Azért a nyúl sem hülye! És különben is élvezi a szabad életet. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245314 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: Az még kellemetlenebb, ha kutyák helyett nyulak szabadulnak ki/át valahova... Nemegyszer nyitották ki vhogy az ajtajukat, szöktek ki és dúlták fel a kertet.


8O 8O 8O ugye VOLT kerítés??? Egy háziasított nyúlnak kb. két nap szabadon, és elkapja egy ragadozó madár. Remélem, nem tűnt el egy sem!
Az állatokat amúgy sokkal könnyebb csalogatni, mint küldeni vhova. Naná hogy elszalad, ha hujjogatsz! Ki kell tenni valami fincsit és odajön. Én amúgy látom a nyulaimon, hogy ha kergetem őket, akkor nem is félelemből futnak el, hanem mert kb. ezt gondolják: " haggyámá engem békén, tudod kit fogdossál" :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245298 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta:

Elza Eldaniella írta: ...és nagyon hideg van, akkor 100%, hogy a macska rögtön a lámpa alá ül melegedni. :wink: :D

Ezt én szoktam! :D

Silima: nekem volt ékszerteknősöm akváriumban majdnem három évig, gyakran csinált ilyeneket, hogy odaállt az üveg oldalához és támaszkodott rajta, érdekes volt :)


Az mi teknősünk is ezt csinálja!!!!!


Egyszer anyámmal egy lukon át skubiztuk, ahogy a szomszéd szegény kergeti a csirkéit. Mivel a kutyájuk beállt a kertkapuba, elég nehjezen ment a harminc csirke összeterelése.

Mieink meg még kicsik voltak, kidöntötte a nagykert kerítést egy autó, és a csirkék az udvarbóül akertbe, onna meg az utcára szabadultak. Nagggyon élvezetes volt nyáron, negyven fokos hőségben naponta ötször seprűvel bekergetni őket, miközben a fél környék drukkol, meg néz.

Haverom megjegyzése: "Dehogy kergettem volna őket, inkább agyoncsaptam volna mindet!!"


Pár házzal árrébb meg pulykák és gyöngytyúkok szabadultak ki a kocsiútra. A gazdájuk visszaterelte őket a kapuig, onnan meg visszafordult az egész bagázs, és ki az útra, újfent!! Szegény ember üvöltött és tajtékzott. nem csodálom, mert nekünk is égertt a képünk, amikor a pulykáinkat az út túloldalától számított harmadik ház baromfiudvarából hoztuk vissza, a környék szeme láttára, délután négykor. Úgy beszálltak a néni baromfiudvarába, mintha mindig is ott lett volna a helyük. :roll:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245263 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az még kellemetlenebb, ha kutyák helyett nyulak szabadulnak ki/át valahova... egy időben (kb. 10 évig) törpenyulakat tartottunk. Nemegyszer nyitották ki vhogy az ajtajukat, szöktek ki és dúlták fel a kertet. Egyszer kutyás hajtóvadászatot kellett szerveznünk, hogy a nyulat kikergessük a kukoricásból... :lol: A kutyára, ha ráüvöltesz, hogy gyere vissza, te ronda dög, többnyire reagál valamit, legalább tudja, mit akarsz, ha nem is engedelmeskednek. A nyúl, ha hujjogatsz, csak rákapcsol és elássa magát. Pl. a tujasövény alá, kb. 4 méter mély alagúttal, amitől kidől az egyik bokor... :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245258 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Mayra írta: Maximum egy betonkerítés tudná megakadályozni a szomszédok meglátogatásában!

Az biztos, hogy csak betonkerítés tudja a kutyákat megállítani :!:
A tacskó azóta nem jönn át hozzánk, mióta a gazdái a drótkerítés alá félméteres betonalapot raktak. 40 cm a földben, 10 cm kint. Mondanom sem kell nem nagyon tetszik neki ez a megoldás. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.098 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére