Állatbarátok

Több
19 éve 6 hónapja #245248 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta: ...és nagyon hideg van, akkor 100%, hogy a macska rögtön a lámpa alá ül melegedni. :wink: :D

Ezt én szoktam! :D

Silima: nekem volt ékszerteknősöm akváriumban majdnem három évig, gyakran csinált ilyeneket, hogy odaállt az üveg oldalához és támaszkodott rajta, érdekes volt :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245244 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az normális, ha egy ékszerteknős félnapokat áll kétlábon, az akváriuma falának támaszkodva? :roll: :?: Mert az enyém ezt teszi. Lehet, hogy mégiscsak a teknős az ember őse? Most fejlődik ki belőle egy új emberfaj?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245209 Írta: Mayra
Mayra válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nos kutyánk is van, de az a tesóm tulajdonát képezi és ez az inteligencáján is meglátszik, mert enyhén fogalmazva annyi esze sincs mint egy tyúknak vagy libának! A szomszédék portáját ő is szívesen látogatja és az apukám bármit is csinál ő mindig átmegy ha elengedik a láncról és nem felügyel arra senki, hogy merre tekereg őkelme! Maximum egy betonkerítés tudná megakadályozni a szomszédok meglátogatásában!
Ja és imádja a macskáimat, de persze ez nem mindig és nem mindegyikkel kölcsönös!

Üdv! Mayra a tündehölgy

Csak a hegyeket nézzem és a felhőket láttom, amint tova szállnak egy arany sugáron!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245204 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk szerencsére a szomszédban ahova átjárnak nincs kutya, a másikban meg egyrészt nem járnak, másrészt meg kisebbek a kutyák.
Az én kutyáim úgy tűnik hidegben jobban működnek, mert sokkal jobb a kedvük és szivesen odajönnek hozzám. (nem azért mert az ugrálás felmelegít, Buksi kutya általában lefekszik elém és akkor dögönyözni kell. Lefekszik hóban, jégben, sárban, nem zavartatja magát...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245189 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát a macskák, azok tényleg külön fogalmak. :lol:
A sziámink, olyan akár egy időjárás jelző béka. Reggelenként csak azt kell megnézni a macska hol tanyázik és akkor tudjuk, hogy milyen hideg van kinn. Ha az idő nagyon hidegre fordul, mint most két napja, akkor a macsek felül az előszobában lévő telefonosasztalra, a telefonkönyvekre, mert így szinte közvetlenül az asztal fölött levő kislámpa alatt van. Ott szokott melegedni. Ha reggel az ember felkel, felkapcsolja a kisvillanyt, és nagyon hideg van, akkor 100%, hogy a macska rögtön a lámpa alá ül melegedni. :wink: :D

A kutyák keritésen való átjöveteléről meg annyit, hogy a szomszédunknak a tacskója három éve rendszeresen átjárt hozzánk, bármit is csináltunk közösen a kerítéssel, a hüle kutya mindig nálunk kötött ki. A baj onnan adódott, hogy a mi német juhászunk, meg nem nagyob bírta/bírja az ebet. Egy ideig még csak-csak elnézte, hogy a tacskó átjár az ő területére, de egyszer elege lett belőle, és nagy morgások közepete megindult, támadva a tacskó felé. A szomszédunk fia éppen kinn tartozkodott a kertjükben a kerítés mellett. Látva, hogy a kutyánk éppen szétszedni készül a pedigrés kedvencét, átugorva az 1,80-as kerítesen a hóna alá csapta a kutyáját, és visszaugrott az ő térfelükre. Mondanom sem kell, az eset után, úgy megcsinálták a kerítést, hogy azóta a tacskó nem tud átjönn, pedig nagyon probálkozik. És még hozzá kell tennem, hogy a srác azóta sem tudja, hogy tudott átugrani a kerítésen oda és vissza a kutyával a hóna alatt, csak úgy alapállásból, mivel soha nem ment neki a magasugrás. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245179 Írta: amberblood
amberblood válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Mayra írta: Macska! Nos nálam ez egy külön fogalom ...


hát igen... szerintem mindenki így érez, aki macskával/macskákkal él együtt...

fantasztikus teremtmények! :wink:

napokig tudnám nézni, mi mindent művel egy ilyen szőrlabda a kertben...

:roll: meow!

"Szép a tavasz és szép a nyár is,
de szebb az ősz s legszebb a tél..."

/J.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245170 Írta: Mayra
Mayra válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Macska! Nos nálam ez egy külön fogalom, mert két példánnyal is rendelkezem de még milyenekkel! Az öregebbik szinte az összes szomszéd szívébe belopta magát az egerészés és patkány pusztítás terén folytatott áldásos tevékenysége miatt. Képes a harmadik szomszédig is elmenni ezügyben, így elég kevés rágcsáló van a környéken és ha megérzi , hogy valahol mégis van akkor lányával együtt indulnak vadászni! Számomra csak az szokott borzasztó lenni mikor a zsákmányt elhozzák bemutatni és utánna jóízüen elfogyasztani a szemem láttára!
Most viszont a nagy hidegek miatt inkább szobacicák szeretnek lenni és igen nehéz őket rábírni arra, hogy egy kicsit megszellőztesék a bundájukat!

Üdv! Mayra a tündehölgy

Csak a hegyeket nézzem és a felhőket láttom, amint tova szállnak egy arany sugáron!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245118 Írta: (Morgil)
(Morgil) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
aiya!
Én is bírom a macskákat,mert piszok okosak,és függetlenek.. :P a legjobb dolguk a macskáknak van..ha nincs gazdia,akkor is simán megtud élni..

"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245111 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta: A macskák iszonyú dögök tudnak lenni. Egyszer végignéztem a dédimamám udvarán anno, ahogy egy macska végigvonul az udvaron, és egyenesen a láncra kötött kutya felé tart. A kutya persze nekirontott, de a macseknak a szeme se rebbent. Leült, nagyjából két centire attól, ameddig a kutya elérhet a lánccal, és halálos, idegtépő nyugalommal - mosakodni kezdett. :evil: A kutya kis híján megveszett!


Hehe... Azért valahol ezt irigylem tőlük. Mindent megtehetnek. Hiúk. De azért bírom őket.
Nem tudom pontosan az idézetet, talán nem is idézet, de már hallottam pár helyen, hogy ha a kutyát hívjuk, rögtön engedelmeskedik és odajön, de ha egy macskának mondjuk ugyanezt, ránk se hederít, de később még visszatér rá. :)
Na, szépen elkalandoztam... o;)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245109 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskák iszonyú dögök tudnak lenni. Egyszer végignéztem a dédimamám udvarán anno, ahogy egy macska végigvonul az udvaron, és egyenesen a láncra kötött kutya felé tart. A kutya persze nekirontott, de a macseknak a szeme se rebbent. Leült, nagyjából két centire attól, ameddig a kutya elérhet a lánccal, és halálos, idegtépő nyugalommal - mosakodni kezdett. :evil: A kutya kis híján megveszett!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245098 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
:twisted: Az egyik macskánk direkt élvezte, amikor a kerítésen átugorva átviharzott a szomszéd udvarán a kutya orra előtt. :lol:
Egyszer elszámította magát, és három napig ült egy bodza fán, a kutya meg a fa alatta. :D
A következő alkalom amikor elszámította magát, az az utolsó volt számára :(
pedig csak egy kicsit kellett volna kerülnie a "kutyamentes" útvonalért :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245071 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi kutyáink kedvenc csemegéi azok a dolgok, amiket a tyúkoknak meg a környékbeli gerléknek szórunk ki. Olyan szinten, hogy a foxi ki si tímárolt egy jércikét egy napraforgómagért. Mint anyukám megjegyezte:
-Ha az irigység fájni tudna, egymás szavát nem hallanánk az állati ordítástól.
Mire apukám még találóbban:
-Így se halljuk.......

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245036 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Nahát ezek a macsok...
A mieink (most kb kettő van) mostanában nem nagyon vannak otthon, mert Kajla kutya néha játékból megkergeti őket és ezt nem díjazzák.
Kajla kutya egyébként totál lökött, mert miután jól megcsináltuk a kertíést, ugyan át tud menni a szomszédba de nem tud visszajönni. És ott sír a szomszéd kertjében. De azért mindig átmegy. Csakazéris.
Továbbá időről időre odaumegy a madarak közé, hogy ugyanmár mit esznek annyira, meg biztos finom, de a napraforgómag nála nem minősül ételnek... ( a madárgombócot meg nem éri el. )


Nekünk volt egy beagle-nk, Zsivány névre hallgató (némi joggal :? )Számára a KERÍTÉS mint olyan ismeretlen fogalom volt. Akárhányszor hátrament a kertbe, annyiszor a szomszédból kellett visszaszerezni... Annyi kis alagutat kapart a drót alatt, hogy alig győztük betömni :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245033 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nahát ezek a macsok...
A mieink (most kb kettő van) mostanában nem nagyon vannak otthon, mert Kajla kutya néha játékból megkergeti őket és ezt nem díjazzák.
Kajla kutya egyébként totál lökött, mert miután jól megcsináltuk a kertíést, ugyan át tud menni a szomszédba de nem tud visszajönni. És ott sír a szomszéd kertjében. De azért mindig átmegy. Csakazéris.
Továbbá időről időre odaumegy a madarak közé, hogy ugyanmár mit esznek annyira, meg biztos finom, de a napraforgómag nála nem minősül ételnek... ( a madárgombócot meg nem éri el. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244943 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszönöm a jó tanácsokat a macskánk ügyében. Jelnetem vasárnap ő maga oldotta meg a dolgot a követekzőképpen.
A kutyánk már elég öreg (15 éves az idén), és ezért szoktunk neki venni száraz tápot a vitaminok miatt. Mondanom sem kell, hogy nem nagyon szereti, de azért megeszi, mikor nem kap mást. Na már most, vasárnap délután, mikor nagyban készítem elő a kutya kajáját, a lábosa a földön volt és már benne volt a táp, éppen a vízeslábosát töltöttem tele, mikor valami nagy ropogtatást hallottam magam mellől. Leznéztem és a lökött kandúranásunkat láttam ott. Vígan, kétpofára ette a kutya kajáját, de úgy, hogy majdnem megfulladt. Én akkor úgy el kezdtem nevetni, hogy szinte görcsöltem. Erre felfigyelt a családom és kijöttek a konyhába. Én a röhögéstől nem tudtam megszólalni, csak lefelé mutogattam. Mikor a többiek is meglátták, hogy a sziámi zabálja a kutyatápot, mondanom sem kell az egész család egyöntetűen azon röhögött egész délután, hogy több napja azon izgultunk, hogy a h***e macs nem eszik semmit, hiába vettünk neki minden félét, ami állítólag jó a macskáknak erre, ő kutyatápot hajlandó csak megenni. :lol:

A mi kutyán hasa is piros szokott lenni a hidegtől. De ez igazából az ő hü*esége. A háza fenn van a teraszon, télen ki van bélelve jó meleg takarokkal, de ő nem benn a házában fekszik egész nap, hanem kinn a bejárati ajtó előtt, a hideg kövön. Ezt elkerülendően raktunk neki le oda egy régi rossz bundát, de amilyen mar*a persze nem azon fekszik. :?
Egyébként, amint bejönn a jó idő, a mi kutyán hasáról is "leszokott kopni a piros festék". :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #244936 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Silima írta:

Celebriel írta: Más: a kutyám hasa piros. :( Ez mit jelenthet? Csupasz a haskója(dalmata), és eddig fekete-fehér foltos volt. Most meg vörös! Ez szerintetek...? Gomba??? Vagy a hidegtől van???


Megkérdeztem anyucikámat, ő is aszonta, hogy hideg valószínűbb, de semmi esetre nem gomba, mert az a fejen és a lábon kezdődne és nem is így néz ki. De azért más bőrbaj lehet. De akkor is a hideg a logikus. Rakd valami jó meleg helyre! ;)


Azóta a folyosón alszik... :wink:

Mi az, hogy lekopott róla a festék?! :twisted: Hülék!!! :lol:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244794 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Snuffles írta: Öhm, nekünk volt egy macskánk, amikor én még alig három éves lehettem. Szintén kövér és vörös macska volt, mint a mostani cicánk, és egy idő után csak vesét volt hajlandó enni. De abban az időben ez eléggé drága dolog volt, hogy csak úgy színhúst adjunk a macskának enni és amikor ez már hónapok óta így ment és nem lehetett vesét kapni, lefogyott szerencsétlen állat nagyon, kilógtak a bordái, borzalmasan nézett ki. Anyumék nem tudtak mit kezdeni azzal, hogy csak vesét eszik és azt meg nem lehet kapni, úgyhogy az állatorvos is azt javasolta, altassuk el. És végül kénytelenek voltak elaltatni a cicát. :(


:bawling: Ez szörnyű! :( Olyan rossz, mikor egy állat így megmakacsolja magát, és nem tudsz a lelkére beszélni! Nekünk egy kutyánkat egyéves koráig kézből kellett etetni, úgy kellett szó szerint belekönyörögni minden falatot. Nem volt hajlandó enni. Ma is alig eszik, tök sovány, de különben egészséges. Egyszerűen nem eszik. A paprikás krumplit szereti :) de pl ha kap egy darab kenyeret, megpróbálja elásni. A linóleumpadlón :lol: Az orrával kotorja rá a "földet" :lol: :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244784 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta: Más, a sziámi macskánk most három napja úgymond sztrájkol. Elfogyott a kedvenc tápja (valamilyen Indor) és azóta nem volt hajlandó enni. Pedig aztán van mit ennie, mindig tele a tálkája. Ennek következtében elég idegbeteg volt. Mindenkit megtámadott. De ma reggel a bátyámnak végre sikerült kapnia a kedvenc tápjából. Amikor felfedezte, hogy végre van kaja a kedvencéből, kétpofára zabált. Azóta meg meg sem mozdul, csak alszik jólakottan az egyik fotelben. Hát öszintén, ilyen válogatós kandúrt én még nem láttam. :?


Öhm, nekünk volt egy macskánk, amikor én még alig három éves lehettem. Szintén kövér és vörös macska volt, mint a mostani cicánk, és egy idő után csak vesét volt hajlandó enni. De abban az időben ez eléggé drága dolog volt, hogy csak úgy színhúst adjunk a macskának enni és amikor ez már hónapok óta így ment és nem lehetett vesét kapni, lefogyott szerencsétlen állat nagyon, kilógtak a bordái, borzalmasan nézett ki. Anyumék nem tudtak mit kezdeni azzal, hogy csak vesét eszik és azt meg nem lehet kapni, úgyhogy az állatorvos is azt javasolta, altassuk el. És végül kénytelenek voltak elaltatni a cicát. :(

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244772 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta: Hozzánk a madarak csőstül járnak kajálni (a kert végében lévő komposztdombra). Van köztük szarka, cinke, rigó és varjú. Hogy azok a madarak micsoda ricsajt tudnak véghez vinni, ha kiöntünk valami maradékot a szemétdomba, valóságos palotaforradalom tör ki közöttük, úgy igyekeznek egymás elől elenni a számukra a legjobb falatokat. :lol:

Más, a sziámi macskánk most három napja úgymond sztrájkol. Elfogyott a kedvenc tápja (valamilyen Indor) és azóta nem volt hajlandó enni. Pedig aztán van mit ennie, mindig tele a tálkája. Ennek következtében elég idegbeteg volt. Mindenkit megtámadott. De ma reggel a bátyámnak végre sikerült kapnia a kedvenc tápjából. Amikor felfedezte, hogy végre van kaja a kedvencéből, kétpofára zabált. Azóta meg meg sem mozdul, csak alszik jólakottan az egyik fotelben. Hát öszintén, ilyen válogatós kandúrt én még nem láttam. :?


Hát a macskák igazi életművészek 8) :lol: :itscool:
Finnyás macskáknak egyénként ajánlom a Biomill Selective című csodát, ami irgalmatlan drága, de még a selyemsonkára is csak fintorgó cica is bezabált belőle :D (ez itt a reklám helye :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244770 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hozzánk a madarak csőstül járnak kajálni (a kert végében lévő komposztdombra). Van köztük szarka, cinke, rigó és varjú. Hogy azok a madarak micsoda ricsajt tudnak véghez vinni, ha kiöntünk valami maradékot a szemétdomba, valóságos palotaforradalom tör ki közöttük, úgy igyekeznek egymás elől elenni a számukra a legjobb falatokat. :lol:

Más, a sziámi macskánk most három napja úgymond sztrájkol. Elfogyott a kedvenc tápja (valamilyen Indor) és azóta nem volt hajlandó enni. Pedig aztán van mit ennie, mindig tele a tálkája. Ennek következtében elég idegbeteg volt. Mindenkit megtámadott. De ma reggel a bátyámnak végre sikerült kapnia a kedvenc tápjából. Amikor felfedezte, hogy végre van kaja a kedvencéből, kétpofára zabált. Azóta meg meg sem mozdul, csak alszik jólakottan az egyik fotelben. Hát öszintén, ilyen válogatós kandúrt én még nem láttam. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244753 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jön a tavasz, szólnak a balkáni gerlék! :dance: :hello: Egész télen meg se mukkannak, most meg itt hőbörögnek nekem. :lol: HURRÁ! (/me minden évszakot szeret, de a legjobban szereti mindig a következőt várni :lol: :D )
Egyúttal megjelentek a citromsármányok is.
Ja, és az evolúció csodája: van itt egy nagy kövér széncinke, aki okos: (!) Nem az van, hogy kivesz az alulnyílós etetőből egy szem napraforgómagot, elrepül vele, aztán kibontja. Nem, nem! Betottyan a közepébe, és betegre zabálja magát, mint egy veréb! 8O Ilyet még nem láttam, hogy helyben fogyasztanak a cinkék. 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244695 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Celebriel írta: Más: a kutyám hasa piros. :( Ez mit jelenthet? Csupasz a haskója(dalmata), és eddig fekete-fehér foltos volt. Most meg vörös! Ez szerintetek...? Gomba??? Vagy a hidegtől van???


Van egy osztálytársam, akinek egy fiatal dalmatája van és szintén piros a hasa, de nemcsak télen, hanem szinte mindig. Már megfigyeltem, mert ismerem pár éve és teljesen normális, hogy ilyen a hasa. Meg aztán ők nagyon figyelnek a kutyusra, ha köhhint egyet, fuvarozzák az állatorvoshoz, csak észrevennék, ha baj lenne a hasával szegénynek. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244687 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Vewy írta: Hehe ez aranyos volt : " a kutyák is fáznak" :) )
Hát nem véletlenül nem pottyantott a Jóisten dalmatát a Kárpát-medencébe. (Minthogy sehova se pottyantott, de ha pottyantott volna, akkor sem hóba). :D


Viszont a rejtőszíne passzol a hóolvadáshoz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244684 Írta: Vewy
Vewy válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hehe ez aranyos volt : " a kutyák is fáznak" :) )
Hát nem véletlenül nem pottyantott a Jóisten dalmatát a Kárpát-medencébe. (Minthogy sehova se pottyantott, de ha pottyantott volna, akkor sem hóba). :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244474 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Celebriel írta: Más: a kutyám hasa piros. :( Ez mit jelenthet? Csupasz a haskója(dalmata), és eddig fekete-fehér foltos volt. Most meg vörös! Ez szerintetek...? Gomba??? Vagy a hidegtől van???


Megkérdeztem anyucikámat, ő is aszonta, hogy hideg valószínűbb, de semmi esetre nem gomba, mert az a fejen és a lábon kezdődne és nem is így néz ki. De azért más bőrbaj lehet. De akkor is a hideg a logikus. Rakd valami jó meleg helyre! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244382 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Celebriel írta: Minden télen megjelenik a madáretetőnkél egy kismadárpár... És már az összes madárhatározót megnéztük, és igazából egyik képen se ismertünk rájuk! :( Olyasmi, mint a királyka... De mégsem az! Meggyvágó? Nem! :? De a macskáim éjjel-nappal vadásznak rájuk... :(
Más: a kutyám hasa piros. :( Ez mit jelenthet? Csupasz a haskója(dalmata), és eddig fekete-fehér foltos volt. Most meg vörös! Ez szerintetek...? Gomba??? Vagy a hidegtől van???


tutira a hidegtől van!!!! Azért a kutyák is fáznak!!!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244131 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Lekopott róla a festék... :D


Tényleg! Kitől vettétek? :evil: :x :nono: Micsoda emberek vannak!... :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244128 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Celebriel írta: Más: a kutyám hasa piros. :( Ez mit jelenthet? Csupasz a haskója(dalmata), és eddig fekete-fehér foltos volt. Most meg vörös! Ez szerintetek...? Gomba??? Vagy a hidegtől van???



Lekopott róla a festék... :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244120 Írta: Silima
Silima válaszolt a következő témában: Állatbarátok

olorin.papa írta:

Celebriel írta: Minden télen megjelenik a madáretetőnkél egy kismadárpár... És már az összes madárhatározót megnéztük, és igazából egyik képen se ismertünk rájuk! :( Olyasmi, mint a királyka... De mégsem az! Meggyvágó? Nem! :? De a macskáim éjjel-nappal vadásznak rájuk... :(
Más: a kutyám hasa piros. :( Ez mit jelenthet? Csupasz a haskója(dalmata), és eddig fekete-fehér foltos volt. Most meg vörös! Ez szerintetek...? Gomba??? Vagy a hidegtől van???


:D Ha a madárka fején korona van, és cinege méretű, akkor Királycinege! :roll: Nagyon ritka, és csak hideg télen jelenik meg... :oops: asszem :oops:

A kutyus hasa meg szvsz a hidegtől olyan...


:oops: Én királycinegéről még nem hallottam... :oops: :D De szép lehet :D
A meggyvágó sokkal nagyobb és erőteljesebb mint a cinke. Nem lehet csíz pl.?

A kutya sztem is a hidegtől pirult ki, de ha nem múlik el, vigyétek el dokihoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #244073 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Niph/Elentári írta:

Toma gazda írta: hümm kamerák kihelyezésén nem gondolkoztál?


Nem rossz gondolat!!!!! Aztán a végén Közellenség lesz szegény állatból vagy mifene???? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:



Toma: Gondolkodtam, de ahhoz profi szakember kéne hogy jól kirakja, meg legalábbis infrakamera, nekem meg mésféle sincs. De a hangját legközelebb felveszem a telefonomra ha hallom.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.138 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére