Állatbarátok

Több
20 éve 7 hónapja #178041 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Eruntale írta: Hogyan szoktassam le a macskámat, hogy a leander hajtásait rágcsálja? Eléggé mérgező, és egyszer már komolyan megbetegedett tőle.


Azt ugyan nem tom, hogy milyen a virágod, de egyszer a nagyimnak is volt egy nagy virág a szobájában, aminek nagy cserepe volt!
A mi cicánk nem rágta a virágot, de mivel hogy kerti cicc volt, állandóan a cserépbe pisilt!
- A nagyi vett csirkehálót, és a cserép belsejét kibélelte!

- Az egyik utcában ahol lakok, az egyik kertes házba lakik egy idegbeteg hapsi, akik úgy védi a fáját a madarak elől, hogy olyan hálót rakott az egész fára,mint amit a szőlőre szoktak rakini a darazsak elleni védelemre!
Ez a háó is ugyan olyan, csak nagyobbak a lukacsai!

- Azt hallottam, hogyha a cica rosszat csinál, akkor el kell kapni abban a pillanatban, amikor rosszat csinál, és tükörbe kell nézetni!
Akor elfelejti amit csinált, és rá lehet szoktatni egy új, jobb szokásra!
[size=9:1cgu85oo](Ezt nem tom, hogy mennyira hasznos, mert még nem próbáltam!)[/size]

Remélem valamelyik használ!

Ja, a macskának a gyógyszerbeadás csak nekem egyszerű?
Én legtöbbször csak megragadom a grabancát (a két füle között)
Kinyotm a száját, és ag gyógyszert torokig nyomom!
Onnan már nincs visszaút!
A macs még duzzog egy kicsit, és aztán megnyugszik!

Ha a macskákat a grbancuknál megfogját, akkor autómatikusam megmerevednek!

Üdv.: xyz:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #178035 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Eruntale: szvsz próbálj neki macskafüvet venni, hátha akkor abbahagyja...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #178031 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!
szeretném a tanácsotokat kérni: nem tudtok valami jó módszert, hogyan szoktassam le a macskámat, hogy a leander hajtásait rágcsálja? Eléggé mérgező, és egyszer már komolyan megbetegedett tőle. A leander pedig másfél méter és kb. ötven kiló, úgyhogy nem tudom olyan helyre tenni, ahol nem férhet hozzá.

A macsos videón halálra röhögtem magam. Hát igen, a macska közismerten kecses és talpraesett lény :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #178029 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area: a macskás sokkal jobb, próbálkozz még vele, érdemes... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #178014 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én csak a kutyis videót tudtam megnézni, de már az brutális....
ez a tablettabeadás nálam durván így ment végbe.... na, jó én nem vagyok szadista.... csak ketten lefogták a maccsekot, egy meg beadta neki.... egész jól tűrte.... :roll: :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177985 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nézzétek mit találtam:
Hogyan adjunk be egy tablettát a macskának?

1. Vegye a macskát a karjába. Tegye a fejét a könyökére, mintha
egy kisbabát akarna cumiztatni. Gügyögjön biztatóan a macskának:
- Jaj de jó kis macska vagy...
Ejtse a tablettát a macska szájába.

2.
Vegye le a macskát az állólámpáról, és keresse meg a tablettát
a dívány alatt.

3. Ismételje meg az 1. sz. alattit, azzal a különbséggel, hogy most
szorítsa le a macska első lábait a bal kezével, a hátsókat meg a
jobb könyökével. Pöckölje a tablettát a jobb mutatóujjéval a macska
szájába.

4. Húzza ki a macskát az ágy alól. Vegyen ki egy új tablettát az
üvegből. Álljon ellen a kísértésnek, hogy egy új macskát hozzon!

5. Ismételje meg az 1. sz. alattit, azzal a különbséggel, hogy
mikor a macskát a cumizó helyzetbe hozta, üljön ki teljesen a szék szélére. Hajoljon a felsőtestével egészen a macska fölé, tartsa a jobb
kezét a bal könyöke fölé, nyissa ki a macska száját úgy, hogy a felső állkapcsát felemeli, és dobja be a tablettát - nagyon gyorsan.
(Mivel a feje a térdén van, nem látja, mit csinál, de ez nem számit.)

6. Hagyja a macskát a függönyön lógni. Hagyja a tablettát a
hajában.

7. Ha nő, sírja ki magát. Ha férfi, sírja ki magát.

8. Most szedje össze magát! Fogja megint a macskát és a
tablettát. Az 1. sz. pozícióban mondja határozottan:
- Tulajdonképpen ki az úr a háznál?
Nyissa ki a macska száját, fogja a tablettát, és... hopp!

9. Ugye, ez így nem megy? Roskadjon magába, és gondolkozzon:
- Aha! Ezek a fényes körmök minden baj okozói!

10. Másszon a szekrényhez. Vegyen elő egy nagy fürdőlepedőt.
Terítse ki a padlóra.

11. Vegye le a macskát a kredencről, és a tablettát a
virágcserépből.

12. Fektesse le a macskát a fürdőlepedőre, mindjárt a sarkához,
hogy a feje lelógjon a hosszabbik végéről.

13. Hajtogassa össze a macska mellső és hátsó lábait a hasa
előtt. Álljon ellen a kísértésnek, hogy a macskát is összehajtogassa!

14. Tekerje be a macskát a fürdőlepedőbe. Dolgozzon gyorsan. Az
idő és a macskák nem várnak.

15. Vegye megint fel az 1. sz. pozíciót. Hajlítsa a bal kezét a
macska fejéhez. Gyengéden nyomja össze a macska állkapcsát úgy, mintha egy mérgeskígyó száját nyitná ki.

16. Ejtse bele a tablettát a macska szájába, és finoman nyomjon
rajta egyet. Tessék! Ennyi volt az egész.

17. Porszívózza össze a szőrszálakat (a macskáról). Tegyen egy
kötést a sebére (a magáéra).

18. Vegyen be egy aszpirint, és feküdjön le.

Hát én is próbáltam már gyógyszert juttatni a macs pofikájába még kolbászba is rejtettem, de hasonló szenvedések árán sikerült csak a produkció! :lol:

Ja és a macsos videó haláli! :lol: :lol: :lol:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177978 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dínchamion: ezek a vidók nagyon aranyosak!:-)

Üdv.: XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177857 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Dínchamion írta: Bocsánat, hogy csak így berongyolok ide, de feltettem két videót, aki teheti, nézze meg:

realm-of-din.uw.hu/treasury/butakutya.mpeg

realm-of-din.uw.hu/treasury/funn ... zan.hu.wmv

:wink:

Szerintem isteniek. :D



Jóóók, kivéve a cicásból azt a párat amikor emberek kényszerítik szegénykéket...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177847 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Bocsánat, hogy csak így berongyolok ide, de feltettem két videót, aki teheti, nézze meg:

realm-of-din.uw.hu/treasury/butakutya.mpeg

realm-of-din.uw.hu/treasury/funn ... zan.hu.wmv

:wink:

Szerintem isteniek. :D

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177706 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Érdekes... A mi macskánk, akkor igen szelíd, mert sosem csinál ilyet legföljebb játékból. Nagyon sokat játszik mostanában, mondjuk igen vadul, de én nagyon szeretem. :P
Nem tudom, de a cicám szokott csak úgy a képünkbe bambulni minden támadási szándék nélkül. Pedig biztos nem tetszünk neki. :D

A mi lovardánk elég messze van és különösebben nem olcsó, de nem is drága. Van ott egy cica, akit Gyilkosnak hívnak. Mondhatom igazán brutális kinézete van. :D A régi lovardában Cicának hívták az egyik kancát. (Neki az az érdekessége, hogy sárláskor összegyüjtötte a kancákat és a ménhez mentek, hogy kicsalják. És nagyon alacsony ló, de ravasz, mint a róka. :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177672 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyszer az én ciccem is nekem jött, mert azt hitte hogy kia akarom dobni a házból.... télen egy meleg párna többet ér, mint egy kis száraztáp a kinti etetőben.... :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177609 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Celebthil) írta:

Nefadar írta: tudtok nekem olyan lovardát mondani ami jó, emgfizethető

Ezt én is rég szeretném tudni, de szvsz inkább az a lényeg, hogy OKTATNI TUDJANAK!! Akkor inkább fizetek kicsivel többet, de legyen értelme... :roll:


igazad van, ez is egy nagyon jó szempont :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177606 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nefadar írta: tudtok nekem olyan lovardát mondani ami jó, emgfizethető

Ezt én is rég szeretném tudni, de szvsz inkább az a lényeg, hogy OKTATNI TUDJANAK!! Akkor inkább fizetek kicsivel többet, de legyen értelme... :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177601 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!
Mivel én is nagyon szeretem a lovakat, tudtok nekem olyan lovardát mondani ami jó, emgfizethető és lehetőleg pesten vagy a környékén van? Köszike

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177586 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Galadh írta:

Artemisz (Celebthil) írta:
Tanga (másik ló)


jééé, énis ismerek egy tanga nevű lovat :)

Melyik lovarda?

Pontosan én se tudom, vhol Pest határában, a barátnőm járt oda...

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177585 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Celebthil) írta:
Tanga (másik ló)


jééé, énis ismerek egy tanga nevű lovat :)

öhm.... akkormondjuk... Cila, az egyik ismerősünk fiú bulldogja:)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177581 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy bolondos témaötletem van:

Gyűjtsük össze, ki milyen hihetetlen állatneveket ismer!
Itt az én listám:

Kesztyű (tacsi)
Fanta (ló)
Tanga (másik ló)
Kutya (ez egy macska neve, teljesebben Kutyafülű!!)

De akkor is a Boromir nevű bullmasztiff viszi a pálmát... :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177543 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Akkor a nagymamád jobba járt, mint nálunk három kutya, akiket a cica meglovagolt. Az anyamacskának kölykei voltak, a kutya szaglászta őket, az egyik elnyávogta magát, és a macska már a hátán is volt a kutyának. (2 eseteben németjuhászén, egyben vizsláén) belerugaszkodott a tarkójukba, a két hátsó lábával meg rúgta őket, a kutyák meg vonyítva szaladtak a maccsal a hátukon. Amikor Cina megelégelte, leugrott, a kutyák meg fél napig elő se mertek jönni.[/quote]

Nagyon helyes!!!! Hiába akár az oroszlán, ha a kölykeiről van szó a macskusz nem ismer se embert, sem istent :)

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177518 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Sil írta:

xyz:-))) írta: A macsok csak legfeljebb fújnak mint a bolond, de szerencsére én még nem láttam olyan macst, aki nekiugrott volna egy embernek!

Én egyszer láttam macsot nekiugrani embernek... (Bár nem ilyen szembenézés miatt...) Kiscicáink voltak egyik nyáron, és az udvaron játszottak, a nagyok meg szokás szerint vigyáztak rájuk... (A 3 nagy nősténymacs ugyanis mindig megosztja egymás között a kicsik felügyeletét, valamelyik mindig figyel rájuk...) A nagymamám bement valamiért a kamrába, az egyik kicsi meg utána, de a nagymamám nem vette észre... És amikor jött kifelé, kicsit odacsukta az ajtóval, a kismacs meg elnyávogta magát... Azt látni kellett volna, az ügyeletes nagymacs, aki épp az árnyékban heverészett addig, mint a villám, nekiugrott a nagymamámnak... Félelmetes volt, de szerencsére azonnal rájött, hogy nincs baj...


Akkor a nagymamád jobba járt, mint nálunk három kutya, akiket a cica meglovagolt. Az anyamacskának kölykei voltak, a kutya szaglászta őket, az egyik elnyávogta magát, és a macska már a hátán is volt a kutyának. (2 eseteben németjuhászén, egyben vizsláén) belerugaszkodott a tarkójukba, a két hátsó lábával meg rúgta őket, a kutyák meg vonyítva szaladtak a maccsal a hátukon. Amikor Cina megelégelte, leugrott, a kutyák meg fél napig elő se mertek jönni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177471 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: Én is ismertem 1kutyot(goldi)amikor kijöttünk az ajtón mindíg haláli édesen 1ik lábáról a másikra ácsorgott,hátracsapta a fülét,vigyorgott,nyüszögött általában vmi rohadt nagy plüss dig-döggel a szájában amibe majd belefulladt;o)))
oan édes volt


HEhehehe az enyém a sipolós játékokért van oda, főleg ha arca is van. Az első egy zöld dinó volt, hogy imádta úgy vigyázott rá hogy csak, de hát idővel tönkrement, a kacsáját pillanatok alatt elnyúzta, az nem tetszett neki, aztán vettem neki egy egeret. Na, most az a menő, kaja után mindig rohan lekotorja a kis polcáról és rágcsálja, de olyan féltéssel, hogy az már hihetetlen. Ott szoktam röhögni, olyan édes ilyenkor. Aztán lehasal, a lábára fekteti a fejét, és az egér vele szemben a két mancsa között. Szemez vele egy kicsit, tökre mint Garfield és Micike a macikája....

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177448 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

xyz:-))) írta: A macsok csak legfeljebb fújnak mint a bolond, de szerencsére én még nem láttam olyan macst, aki nekiugrott volna egy embernek!

Én egyszer láttam macsot nekiugrani embernek... (Bár nem ilyen szembenézés miatt...) Kiscicáink voltak egyik nyáron, és az udvaron játszottak, a nagyok meg szokás szerint vigyáztak rájuk... (A 3 nagy nősténymacs ugyanis mindig megosztja egymás között a kicsik felügyeletét, valamelyik mindig figyel rájuk...) A nagymamám bement valamiért a kamrába, az egyik kicsi meg utána, de a nagymamám nem vette észre... És amikor jött kifelé, kicsit odacsukta az ajtóval, a kismacs meg elnyávogta magát... Azt látni kellett volna, az ügyeletes nagymacs, aki épp az árnyékban heverészett addig, mint a villám, nekiugrott a nagymamámnak... Félelmetes volt, de szerencsére azonnal rájött, hogy nincs baj...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177436 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én is ismertem 1kutyot(goldi)amikor kijöttünk az ajtón mindíg haláli édesen 1ik lábáról a másikra ácsorgott,hátracsapta a fülét,vigyorgott,nyüszögött általában vmi rohadt nagy plüss dig-döggel a szájában amibe majd belefulladt;o)))
oan édes volt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177421 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Hali!

Az igazság az, hogy a legtöbb állatból támadást vált ki, ha sokáig bambulnak a szemébe!
Ezt még a jó természetanya hagyta így, mert amikor még a vadonban éltek az állatok, akkor a hosszas szemezés, nem az jelentette, hogy tetszik a másiknak :) , hanem, hogy méregeti az esetleges harc elött, hogy mennyi az eshetősége annak hogy legyőzi!
Ezért van az, hogyha egy kutyának sokáig nézel a szemébe, akkor vagy elkezd morogni, vagy szimpllán nekedugrik, esetleg elmegy!
A macsok csak legfeljebb fújnak mint a bolond, de szerencsére én még nem láttam olyan macst, aki nekiugrott volna egy embernek!

Sztori: Az én kutyám alapba ne szereti, ha bambulják, és ezt a közlekedési eszközökön ki is mutatja elég erőteljesen!
Egysze a metrón utaztam, amikor egy örek nénike bámutl a kutya fejébe, és az lett a vége, hogy ha nincs jó reflexem, akkor most nem lenne ujja a néninek!
Meg a kutyim ha leszállok vmilyen járműről, akkor örjöng!
Ezt Nefi anyuja már látta/hallotta! :lol:

Üdv.: XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177417 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta:

Erda niire (Area) írta: Szméagol: amikor megérkezek a mamámhoz, akkor mindig úrihölgyesen elém jön a macsekunk, aztán megáll előtem, és megvárja, amíg legugolok elé. Akkor mélyen egymás szemébe nézünk, mind a ketten tök komolyan. Úriasság, és lenézés sugárzik a szeméből, aztán egyszer csak megcsillan benne egy kis pajkosság, odadörgölődzik a homlokomhoz, és játékra hívóan elszalad.... olyan cukiiiii. :D


Nekem a kutyám szokott ilyeneket művelni. Mikor megjövök a melóból felktápászkodik az ajtó elől és úgy néz rám, mintha még mindig három hónapos lenne, pedig már nyolc éves, aztán leül velem szemben csóvál ezerrel és közben türelmetlenül néz rám, hogy na na na mi lesz már pakolj le és foglalkozz velem, édes nagyon ahogy hátra csapja a füleit, és toporog. Amikor meg végre lepakolok, a térdem közé nyomja a fejét, és élvezi, hogy vakargatom meg simizem. Kis majom, ahogy öregszik egyre bújósabb lesz.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177399 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Igazából én se tapasztaltam,h zavarná őket :roll:
vmi természetfilmben volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177383 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
de a macská(n)k imádják más szemét fürkészni, ez meg azzal jár, hogy bele kell nézniük... szal kölcsönös a dolog... vagy nem? :P

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #177376 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta: Szméagol: amikor megérkezek a mamámhoz, akkor mindig úrihölgyesen elém jön a macsekunk, aztán megáll előtem, és megvárja, amíg legugolok elé. Akkor mélyen egymás szemébe nézünk, mind a ketten tök komolyan. Úriasság, és lenézés sugárzik a szeméből, aztán egyszer csak megcsillan benne egy kis pajkosság, odadörgölődzik a homlokomhoz, és játékra hívóan elszalad.... olyan cukiiiii. :D


Ez aranyos! :lol:
Elvileg(!)a cicákat zavarja,ha a szemükbe néznek,én ezt még nem tapasztaltam...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176819 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Köszönöm a tanácsot, majd megpróbálom hátha segit, bár attól a kandúrtól még én is félek egy kicsit, mert csak a nagypapámat tekint "falkavezérnek" és elég kiszámithatatlan...[/quote]

Hmmm még egy jótanács, sose mutassad ki egy domináns állat előtt, hogy félsz tőle. Első szabály fő a higgadt nyugalom. Ha a nagyapádat ismeri csak el, akkor legyen ő is ott, amikor a procedúrát folytatod. A kandúrod azért agresszív, mert félti a helyét, és tudja, hogy képes azt megvédeni, ez nagyon fontos az életbenmaradáshoz, és a szaporodáshoz. Ha betartod a falka szabályait, nem lesz baj. Sikerülni fog, csak ne halogassad és ne kerülgessed őt, mert akkor csak erősíted az "elképzelésében". Nekem a kutyámmal kellett megküzdenem. Még néha most is, mert hogy nem vagyok sűrűn otthon, kiestem a pixisből, és bizony újra el kell játszani azokat a régi trükköket, hogy rámordulsz, hogy föléállsz, hogy keményen a szemébe nézel és nem hátrálsz meg, amikor morogni kezd. Az a jó, hogy kezdtettől ehhez lett szoktatva, így sose kellett megütni, csak legyinteni a hátsóját. Pedig nagy egér ő, kőkemény domináns kan, senki más kant nem tűr el ha sétáltatjuk. Szerencsémre, ragaszkodik hozzám is így hamar vissza tudtam szerezni a helyem két hónap távollét után...

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176706 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ilmarë írta:

Timona írta: Az biztos, hogy azért jön elő olyan ritkán, mert tudja mikor tiszta a terep, de néha igy is bicegve kerül elő :( Nem merném összezárni a kandúrral, mert szegénykém nem túl erős és fele akkora, még a végén annyira összekarmolná, hogy nem is tudom mi lenne vele :cry: és igen mindegyik úgy nőtt fel, hogy a blöki mellett, de csak a nagydarab kandúr aki jól kijön a kutyával még néha egy tálból is esznek. Lehet, hogy tényleg elkutyásodott és ezért ilyen agressziv. Csak annyit tudok tenni, ha előkerül a cicum akkor gyorsan beviszem a házba megetetem, megitatom, megfésülöm, simizgetem aztán amikor el akar menni távolabb elengedem, hogy ne bántsák a többik, mert nem szobacica ezért nem tarthatom mindig a házban, mert imád csavarogni.


Bizony, akkor sajnos tényleg elkutyásodott aza nagy kandúr, akkor viszont lépned kell és tisztázni vele a helyét a falkában, hogy ő bizony a kutyával együtt csak utánad jön a sorban. Ebben keménynek kell lenni, mert ha a fejedre nő, téged is bánthat... A macsot meg azért, mert látja, hogy máshogy törődsz vele, nem ismeri el maga mellett, próbáld meg azt, amit ilyenkor a kutyákkal szoktak, vívd ki a helyed fölötte, és a kezedben vidd oda neki a cicust, hogy lássa, s csak a mancsát dugjad oda neki. Ha bántaná, légy vele kemény, szigorú, szólj rá, akár a kutyádra...


Köszönöm a tanácsot, majd megpróbálom hátha segit, bár attól a kandúrtól még én is félek egy kicsit, mert csak a nagypapámat tekint "falkavezérnek" és elég kiszámithatatlan...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176693 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szméagol: amikor megérkezek a mamámhoz, akkor mindig úrihölgyesen elém jön a macsekunk, aztán megáll előtem, és megvárja, amíg legugolok elé. Akkor mélyen egymás szemébe nézünk, mind a ketten tök komolyan. Úriasság, és lenézés sugárzik a szeméből, aztán egyszer csak megcsillan benne egy kis pajkosság, odadörgölődzik a homlokomhoz, és játékra hívóan elszalad.... olyan cukiiiii. :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.057 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére