Állatbarátok

Több
20 éve 7 hónapja #176473 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: Az biztos, hogy azért jön elő olyan ritkán, mert tudja mikor tiszta a terep, de néha igy is bicegve kerül elő :( Nem merném összezárni a kandúrral, mert szegénykém nem túl erős és fele akkora, még a végén annyira összekarmolná, hogy nem is tudom mi lenne vele :cry: és igen mindegyik úgy nőtt fel, hogy a blöki mellett, de csak a nagydarab kandúr aki jól kijön a kutyával még néha egy tálból is esznek. Lehet, hogy tényleg elkutyásodott és ezért ilyen agressziv. Csak annyit tudok tenni, ha előkerül a cicum akkor gyorsan beviszem a házba megetetem, megitatom, megfésülöm, simizgetem aztán amikor el akar menni távolabb elengedem, hogy ne bántsák a többik, mert nem szobacica ezért nem tarthatom mindig a házban, mert imád csavarogni.


Bizony, akkor sajnos tényleg elkutyásodott aza nagy kandúr, akkor viszont lépned kell és tisztázni vele a helyét a falkában, hogy ő bizony a kutyával együtt csak utánad jön a sorban. Ebben keménynek kell lenni, mert ha a fejedre nő, téged is bánthat... A macsot meg azért, mert látja, hogy máshogy törődsz vele, nem ismeri el maga mellett, próbáld meg azt, amit ilyenkor a kutyákkal szoktak, vívd ki a helyed fölötte, és a kezedben vidd oda neki a cicust, hogy lássa, s csak a mancsát dugjad oda neki. Ha bántaná, légy vele kemény, szigorú, szólj rá, akár a kutyádra...

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176356 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Namarie írta: Csak az ember vn oylan önzó, hogyha iylen gyönyörűségek veszik körül,minél töbet akarna belőle.


Huh, ez szép volt! És milyen igaz! Egy macskát olyan sokáig lehet nézni. Az ember sosem tud betelni vele... Külön meg kell nézni mindenét aztán az egészet egyben és ha egyszer belenézhetsz a szemébe... Brrr.
Nektek engedik? Nálunk attól függ. Ha ő akar az én szemembe nézni, én nem állom az ő tekintetét, viszont, ha én szemezek vele a legtőbb esetben pislogni kezd, mint akinek bűntudata van és lehajtja a fejét. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176317 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
"Ha ez nem válik be, akkor akkor kell simizni a macsot, amikor alszik, vagy nagyon álmos!
Az biztos, hogy akkor nem fog menekülni, hanem engedi magár álomba simizni!
Próba szerencse!!! :)

Aztán a fejleményekről írni!!!!! :)

Üdv: XYZ:-)))
[/color][/quote]

De ha a mieink még akkor is lobogatatnak, ha álmukban NÉZZÜK őket!

Amúgy annyira nem vadak, mert ha olyanjuk van, akkor simán beülnek az ölünkbe, meg nyomjáka buksijukat, vagy hízelegnek. Csak nem olyan szelídek,mint másokéi, igaz, van bennük egy erős perzsa beütés. A perzsák meg elég tartózkodóak. Csak az ember vn oylan önzó, hogyha iylen gyönyörűségek veszik körül,minél töbet akarna belőle.

Az egyik cica pont itt alszik előttem, aki lánycica létére agyonterrorizálja akandúrokat is, az egyiket reggel tépte meg, nem is kicsit. Volt olyan, hogy anyukám ölébe feküdt a kisebbik kandúr, és úgy cserkészte be. Ez a kis vipera macsek amúgy oyan tündérszép macska, hogy egyszerűen nem lehet rá haragudni...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176275 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az biztos, hogy azért jön elő olyan ritkán, mert tudja mikor tiszta a terep, de néha igy is bicegve kerül elő :( Nem merném összezárni a kandúrral, mert szegénykém nem túl erős és fele akkora, még a végén annyira összekarmolná, hogy nem is tudom mi lenne vele :cry: és igen mindegyik úgy nőtt fel, hogy a blöki mellett, de csak a nagydarab kandúr aki jól kijön a kutyával még néha egy tálból is esznek. Lehet, hogy tényleg elkutyásodott és ezért ilyen agressziv. Csak annyit tudok tenni, ha előkerül a cicum akkor gyorsan beviszem a házba megetetem, megitatom, megfésülöm, simizgetem aztán amikor el akar menni távolabb elengedem, hogy ne bántsák a többik, mert nem szobacica ezért nem tarthatom mindig a házban, mert imád csavarogni.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176271 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Timona írta: Nyuszti köszi szépen a tanácsot, de ez nálunk nem kivitelezhező,mert van egy főkandúrunk amolyan falkavezér, bár ez macskáknál nem jellemző, de mégis igy van. Ő a rangidős a legnagyobb sőtt őt még a nagypapám kutyája se meri bántani, pedig minden másik macsot megkerget. Tehát ő a főnök és ő az aki elsősorban bántj a cicumat, ezért a többi sem mer barátkozni vele, sőtt már ők is elzavarják :cry:


Timona azért csak próbáld meg azt, az összezárást a falkamacskával. Valószínű, hogy ő kiskorában kutya mellett volt, vagy nem? Akkor veszik át a macskák a kutyák viselkedését. Nekem is volt egy ilyen macsom, úgy lehetett rá hatni, ha kutyaként kezelted. Elismerte a felette állót. Pedig hatalmas volt, fekete-fehér, kandúr és akkora feje volt, hogy a két kezembe alig fért bele...

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #176229 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Timo:azért a cicák általában tudnak vigyázni magukra,csak lehet h a balhék elkerülése érdekében inkább néha távolmarad.
:wink:

Zarándok:köszi,holtáig tanul az ember;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176178 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nyuszti köszi szépen a tanácsot, de ez nálunk nem kivitelezhező,mert van egy főkandúrunk amolyan falkavezér, bár ez macskáknál nem jellemző, de mégis igy van. Ő a rangidős a legnagyobb sőtt őt még a nagypapám kutyája se meri bántani, pedig minden másik macsot megkerget. Tehát ő a főnök és ő az aki elsősorban bántj a cicumat, ezért a többi sem mer barátkozni vele, sőtt már ők is elzavarják :cry:

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176164 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ragoran: Goodall könyvei: Az ember árnyékában :itscool:
Amíg élek, remélek :itscool: :itscool: :itscool: :itscool: :itscool:
Az utolsó pillanat :itscool: :itscool: :itscool:
Ha a többit nem is, az amíg élek reméleket feltétlen olvasd el.
Ha érdekel bármi Goodallról, akkor nyugodtan írj privibe! :wink:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176112 Írta: Nyuszti
Nyuszti válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Zarándok,Cicafül!
Köszönöm a könyvajánlásokat,a Desmond Morris könyvek valóban nagyon jók!A Miért csinálja...a Ló-t olvasom most!Én is olvastam a Megható Állattöténeteket,és én is mindenkinek ajánlom!!! :itscool: :itscool: :itscool:

Timona!
Én a cicáddal kapcsolatban szeretnék segíteni! nekünk is volt hasonló helyzetünk az egyik cicánkkal!(3 van)a legfiatalabbat nem hagyták semmiböl sem enni, a macskakosárba sem fekhetett be.mivel ketten voltak mindig ellene,a legkisebb macskát becsuktuk a garázsba,kajával,mindennel.aztán beengedtük az egyik régebbit,2 nap múlva már együtt aludtak a kosárban.aztán ugyanezt a másikkal,vele nehezebb volt,de egy kisebb verekedés után beadta a derekát!és azóta nincs probléma,nem tudom,hogy a Te Cicáddal ez megvalósítható lenne e!?de nálunk egész jól ment.ha egy-kettővel összeszokik,talán nem fogják annyira bántani!Remélem,hogy hasznos dolgot ajánlottam!! :roll:

Nyuszti

Nyuszti

,,Visszavonulva önként,megírja azt ami történt...'' (Aurora)
de hogy mit....azt jobb nem tudni!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176103 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem meg se tudom számolni hány macskám volt már, mert a nagypapámnak nagy kertje van, mindig voltak cicáink és elszaporodtak egy csöppet, most van vagy 10. Nekem a kedvencem Cirmos [size=9:39pmyhc8](a többi fekete- fehér mig ő csikos)[/size]. Imádom cuki pofa, de kicsit félénk, mert a nagynéném élettársa egy párszor kihajitotta amikor ráfeküdt a cuccaira- goromba fráter! A cica különlegessége még, hogy utálja, ha ölbe veszik, a simizést pedig rettentően szereti, ha mosogatok még akkor is a lábam alatt sertepertél, közben én meg majd hanyatvágódom, ha odébb akarok menni, közben ő persze végig dorombol. Egy a baj vele, hogy kicsit különc, a többi macs bántja és csak akkor tudom látni, ha beszökik az ajtón, mikor bemegyek v beviszem magammal. Nem tudom mi lesz igy vele, van hogy 1 héten csak 1* kerül elő, mindig attól rettegek, hogy nem jön haz többet!

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176089 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jane Goodall írt könyvet? :oops: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176085 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nyuszti, Zarándok:
Monty Robertstől én most kaptam meg a "Shy Boy" című könyvet, mely a cowboy és egy vad musztáng kapcsolatáról, barátságáról szól - érdemes elolvasni!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176081 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nyuszti: Monty Roberts: Az igazi suttogó :itscool: Zseniális könyv!
Egyéb állatos: James Herriottól minden, Jane Goodall, Gerald Durrell, Konrad Lorenz, ööööööööö :roll: Merle:Majomábécé, Desmond Morristól a legtöbb könyv, Dian Fossey
Elsőre ezek jutottak eszembe.
Menj rá a www.zoldmagazin.com oldalra, és ott a jobb sarokban van egy rakás állatos ismertető
Ja, és kifelejtettem Farley Mowatot!
Hajrá! :wink:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176080 Írta: Nyuszti
Nyuszti válaszolt a következő témában: Állatbarátok
a lovak nagyon jófej állatok! most fogok Róluk előadást tartani,és egy könyvet olvasok a viselkedésükről. 8) nagyon sok mindent kifejeznek akár csak a fülük mozdításával. :) Valaki tud nekem jó könyvet ajánlani lovakról?de más állatos könyv is jó!!!történetek! :itscool:

Nyuszti

Nyuszti

,,Visszavonulva önként,megírja azt ami történt...'' (Aurora)
de hogy mit....azt jobb nem tudni!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176058 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimrocco: az a történetet a napokban olvastam, és annyira cuki lehetett..... :D Nekem is kéne gy ilyen ló....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #176009 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Zarándok\n

Area:azaz! Nimrocco: nem a Megható állattörténetekben olvastad?


de-de,igen :D
Napsugár volt a ló neve :D


"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175993 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én macskáim most a villanyóra-szekrény tetejét szemelték ki maguknak...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175968 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Elza Eldaniella írta: A maccsokról jutt eszembe.
Tegnap este, 11 órakor az unokahúgom, a macskánkat belerakta egy táskába és felakasztotta a fogasra. A lökött állat meg a helyett, hogy tiltakozott volna, kényelmesen elaludt benne.
Reggel 5 órakkor a bátyám nézi, hogy mi mozog a táskájában a fogason, belenéz és a macska ugrott ki beleőle. A bátyámra a frászt hozta. :lol:


Úgylátszik sok macs szeret ilyen helyeken bújkálni, mert a barátnőméi a zacskóba másztak bele előszeretettel, főleg ha kajaszagú is volt, s úgy ültek ott, mint aki jól végezte dolgát.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175942 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A maccsokról jutt eszembe.
Tegnap este, 11 órakor az unokahúgom, a macskánkat belerakta egy táskába és felakasztotta a fogasra. A lökött állat meg a helyett, hogy tiltakozott volna, kényelmesen elaludt benne.
Reggel 5 órakkor a bátyám nézi, hogy mi mozog a táskájában a fogason, belenéz és a macska ugrott ki beleőle. A bátyámra a frászt hozta. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175933 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

xyz:-))) írta:

Namarie írta: A Ti cicáitok hagyják magukat simogatni?Szerinetetek miért nem hagyják magukat szeretgetni egy kicsit sem??



Nem sokan tudjátok- szerintem senki-, hogy nekem is van egy idősebb cicám!
Ugyan enm nálunk lakik, mert jobb neki ha kertbe lehet, de azért egy kisebb időt töltött szerény társaságomban!
Eleinte nem nagyon hagyta magát, mert a nyagyim- akinél élt- nem sokat foglalkozott vele! (a szokásos "áploás": etetés, itatás, és kiengedés az udvarra)
Én meg akartam simizni, dögönyözni, stb.
Eleinte foggal- körömmel küzdött! (a szó szoros értelmben!)
Én azt csináltam- akkor még nem tudatosan- hogy társítottam a simit egy jó tulajdonsággal!
Most már tudom, hogy ez ETOLÓGIA!
Egy reflexet (a menekülést) összekötöttem egy jó ingerrel! ( kajáltattam az ölembe)
Azóta nem tudja magáról senki levakarni, olyan jól sikerült!

Ha ez nem válik be, akkor akkor kell simizni a macsot, amikor alszik, vagy nagyon álmos!
Az biztos, hogy akkor nem fog menekülni, hanem engedi magár álomba simizni!
Próba szerencse!!! :)

Aztán a fejleményekről írni!!!!! :)

Üdv: XYZ:-)))


Ez nagyon jó, tetszik :) A barátnőmnem volt egy cicája, nagy kandúr az is, mindig az ölébe mászott, ha meglátta, és ha simogatni kezdte, bekapta a pólójának egy kis darabját, és elkezdte szopizni, mint ha az anyja lenne. Nagyon édes volt, úgy dorombolt, olyannyira ellazult hogy alig lehetett levakarni. Nekem az egyik macskám olyan volt, hogy ha leguggoltam, a hátamra ugrott, és elkezdte mosdatni a tarkómat, ha felálltam ott ült a vállamon és nem volt hajlandó lemászni. :) A kandúrok inkább bújósak szoktak lenni, a nőstények már nem annyira.

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175904 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta: A Ti cicáitok hagyják magukat simogatni?Szerinetetek miért nem hagyják magukat szeretgetni egy kicsit sem??



Nem sokan tudjátok- szerintem senki-, hogy nekem is van egy idősebb cicám!
Ugyan enm nálunk lakik, mert jobb neki ha kertbe lehet, de azért egy kisebb időt töltött szerény társaságomban!
Eleinte nem nagyon hagyta magát, mert a nyagyim- akinél élt- nem sokat foglalkozott vele! (a szokásos "áploás": etetés, itatás, és kiengedés az udvarra)
Én meg akartam simizni, dögönyözni, stb.
Eleinte foggal- körömmel küzdött! (a szó szoros értelmben!)
Én azt csináltam- akkor még nem tudatosan- hogy társítottam a simit egy jó tulajdonsággal!
Most már tudom, hogy ez ETOLÓGIA!
Egy reflexet (a menekülést) összekötöttem egy jó ingerrel! ( kajáltattam az ölembe)
Azóta nem tudja magáról senki levakarni, olyan jól sikerült!

Ha ez nem válik be, akkor akkor kell simizni a macsot, amikor alszik, vagy nagyon álmos!
Az biztos, hogy akkor nem fog menekülni, hanem engedi magár álomba simizni!
Próba szerencse!!! :)

Aztán a fejleményekről írni!!!!! :)

Üdv: XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175841 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A Nagyiméknál a cicák leginkább akkor hagyták felvenni magukat,ha nagyon hideg volt,vagy csurom víz volt minden(eső;o)
Amúgy meg általában csak kajálni kerültek elő,kivéve Mircicát,őt agyon lehet dögönyözni,nagy kandúr létére :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175837 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

A mi cicánk úgy van a símogatással és az ölbevevéssel, hogy mindkettőt megengedi, és imádja, ha kedve van hozzá persze. :!: :wink: Mert a macskától ezt kell megszokni: mindig mindent csak akkor és addig, amíg ő szeretné. Ezért a macska nem is jó háziállat az olyan embereknek akik mindenáron ráakarják eröltetni az akaratukat a másikra.
Érdekes, hogy az én cicám most, hogy megöregedett sokkal "kutyásabb" lett, sokkal megalázkodóbb, ember igényűbb és szeretet éhsége is határtalan. Pedig még csak kilenc éves, tehát inkább a középkor felé jár. Akinek már olt egész életen át macskája figyelt meg ilyet? (De szépen kérdeztem.) Szóval ez általános?

Sokszor említett a macskákkal kapcsolatban Kipling: A macska, aki egyedül járt sétálni c. (azt hiszem így volt, de javítson ki, aki tudja) novella. Nos, azt hiszem ez mindent megmagyaráz, aki még nem olvasta el az tegye meg. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175809 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én ciccem ált. hagyja, hogy megsimizzük, és csak néha tör rá az ötperc. Az nála vagy abból áll, hogy elrohangál a kertben, és nem enged magához senkit sem közel, vagy abból, hog azt játsza, hogy ránk vadászik. Ez abból áll, hogy amikor hivogatjuk a kertben, előugrik egy bokorból, és ránkugrik, kicsit belekapdos a ruhánkba, majd visszarohan az árnyékba. Pár perc múlva újra előugrik valahonnan, és vissza. Ez addig megy így, amíg el nem fárad, vagy be nem megyünk a házba. Ált. mi unjuk meg előbb a dolgot. :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175790 Írta: Ilmarë
Ilmarë válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta:

Namarie írta: A Ti cicáitok hagyják magukat simogatni?

A mienk alig, és ha fölvesszük őket, nem látnak az undortól. Attól viszont nem undorodnak, hogy az egyik megkávézzon a poharainkból, a másik meg attól, hogy éjjel arra keljek, hogy iszik a csészémből, és mehessek fertőtleníteni. Hozzátenném, hogy csak hat helyre van letéve víz, köztük eső- vagy kútvíz, mert azt imádják.

Szerinetetek miért nem hagyják magukat szeretgetni egy kicsit sem??


Hmm, az mi macskáink a Nagyimnál, önálló személyiséggel rendelkeztek, de nagyon ragaszkodtak hozzánk. Sok macskánk volt és mindegyik szívesen vett, ha hívtam jöttek, volt hogy az ajtóban vártak már reggel, vagy a kapun ülve, s volt, hogy együtt vadásztunk szöcskékre a kerti fűben. Volt hogy jöttek simogatásért, bújva, törleszkedve, a párnámra gömbölyödve aludtak, kimutatva hol az otthonuk, s volt, hogy úgy néztek rám, ha szóltam nekik, mintha azt mondanák, na mi van már megint?? Volt, amelyik nem volt hajlandó szülni, csak ha mellette voltam, felkelt és jött utánam, pedig a kölyök feje már kinn volt. Volt, amelyik úgy tanult ugrani, hogy hívtam ahogy az anyja tette volna, mert ő meghalt még kicsi korában. Ő később is így ragaszkodott hozzám, s bár eltűnt a háztól, ha mi nem voltunk ott, miután a Nagyim otthonba ment, tudta mikor jövünk rendet rakni, mert mindig azon a szombaton ott várt a kapun ülve. S volt, amelyik elvesztette a fél szemét, s hetekig kuksolt a műhelyben, és még a fejét is elfordította tőlem, mikor enni vittem neki, s csak sokára merészkedett ki újra. Hiányoznak nagyon...

Jó szívvel menjetek!A csillagok fénye ragyogja be arcotokat!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175781 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskáknál ez a simogatás dolog, úgy gondolom egyéniség kérdése.
Az embereknél is van olyan személy, aki imádja ha ölelgetik - nyiltan kimutatják az érzelmeiket -, ő ezt igényli is és ő is szereti kimutatni az érzéseit mások irányában. Fordítva is igaz, némely emberek egyszerűen menekülnek az érzelemek ilyen módon való kimutatásától, ők nem igénylik annyira, elég nekik ha érzik.
Szvsz az állatoknál - sőt kimondottan a macskáknál - is valami hasonló lehet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175774 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta: A Ti cicáitok hagyják magukat simogatni?

A mienk alig, és ha fölvesszük őket, nem látnak az undortól. Attól viszont nem undorodnak, hogy az egyik megkávézzon a poharainkból, a másik meg attól, hogy éjjel arra keljek, hogy iszik a csészémből, és mehessek fertőtleníteni. Hozzátenném, hogy csak hat helyre van letéve víz, köztük eső- vagy kútvíz, mert azt imádják.

Szerinetetek miért nem hagyják magukat szeretgetni egy kicsit sem??


Nem tudom, a mi cicáink hagyják magukat simogatni, különösen a kandúrok ( az ivartalanítottak is meg a nem az is) és az egyik a fölvételt is bírja, egy másikkal meg nagyon jól lehet játszani, a nősténycica (szintén ivartalanított) leginkább nézi a lámpák köré gyűlő rovarokat (tévézik) de ha bemegy a lakásba őt is ölben hozzuk ki.
A mi macskáink nem mehetnek be a házba, de a kutyák vizébe simán beleisznak. (egyébként hiába van nekik kirakva víz, az ki is száradhat)
De azért nem árt ha nem csak a poharat fertőtleníted (bár ha csak beleiszik szvsz nem kell rögtön hipóba áztatni) hanem a macskát is lepofozod. (na nem nagyon, csak hogy tudja, mi az ábra)
A simogatás szvsz nevelés kérdése.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175704 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A Ti cicáitok hagyják magukat simogatni?

A mienk alig, és ha fölvesszük őket, nem látnak az undortól. Attól viszont nem undorodnak, hogy az egyik megkávézzon a poharainkból, a másik meg attól, hogy éjjel arra keljek, hogy iszik a csészémből, és mehessek fertőtleníteni. Hozzátenném, hogy csak hat helyre van letéve víz, köztük eső- vagy kútvíz, mert azt imádják.

Szerinetetek miért nem hagyják magukat szeretgetni egy kicsit sem??

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175677 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát, én is ROPPANTUL örülnék egy olyan lovardának, ahol TUDNAK OKTATNI!!

Meglepően kevés az ilyen hely.. :?

Amúgy ki tudja, WESTERN STÍLUSÚ LOVAGLÁST hol tanítanak? Mert láttam a TV-ben, hogy Pest körül vhol, és nagyon érdekelne!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175649 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Artemisz, Szméa az első lovasélményem nekem is hasonló volt, utána minden rendben volt - sajnos, a lovarda elköltözött a közelünkből :cry: , azóta nem járok, nincs elérhető közelségben, de ha tehetem azért néha-néha még lovagolok, ha olyan helyen járok
A macskákhoz meg annyit, független jellemek, de tudnak nagyon ragaszkodni is. Pl. ha néhány napig valamelyik családtagunk nincs otthon, és mikor hazajön a macska hozzá dörgölözik, hangosan doromból, szinte körül udvarolja, jelezve hiányzott neki. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.095 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére