Állatbarátok

Több
20 éve 8 hónapja #173262 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem lehet,h úgy értette,h altatava volt,csak érzéstelenítve nem?
Az még talán magyaráz6ó...
Nem tudom elképzelni,h 1kuty 1helybe dekkolva tűri pár nyüszítéssel amíg felvágják.Elég lehetetlen 5let..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #173211 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én ugyan nem vagyok belsős, de altatás nélkül ivartalanítani szerintem sem szabad. (na meg, mit csinálnak közben a kutyával? Lekötözik? még úgy is vonaglani fog, mert kötve hiszem hogy jószántából kés alá fekszik)

Az én kutyáimat biztos hogy altatták, még kábák voltak amikor hazahozták őket...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #173098 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ez undorító! Hogy van képe bárkinek is altatás nélkül műteni?
Én akkor ájultam majdnem be, amikor a kanárimnak egy macs leharapta a begy els részét. De túlélte... Remélem jól van a kutty!

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #173077 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nimrocco írta: Most már nem lehet többé kiskutyája.Főleg mikor elkezdett nyüszíteni.Akkor tudtam meg,h azt a területet nem is lehet érzésteleníteni :(



Hogy micsoda??????????????????????? 8O 8O 8O
Hogy érted azt, hogy azt a területet nem lehet érzésteleníteni????????
Hisz a doki- ha egyáltalán doki az ilyen- tudja, hogy hasműtéteknél KÖTELEZŐ az altatás! :twisted:
Ki volt az az ÁLAT, aki nem altat el egy nőstény kutyát, ha felnyitja? :twisted:
Mint ahogy a többiek is mondják,hogy az ő állatukat is altatták, a tiédet is kellett volna!
Mert mint mát enlítettem a nöstény állatok ivartalanításánal KÖTELEZŐ AZ ALTATÁS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mert hogy az oké lenne, ha egy fiú kutya lenne, mert annak csak a golysziait vágják le, és azt össze se kell varni, de egy lánykutya az más!
Nyáron az Állatorvosi Egyetem szülészeti osztályán dolgoztam, és ott ilyen elő sem fordulhatott!
Meg hát nem csak ott nem fordulhat elő, hanem SEHOL SEM!!!! :evil:
Ugyhogy légyszike mond meg nekem az orvos nevét????
Kiváncsi vagyok, hogy kihez NE vigyek kutyát ivartalanítani :twisted: !!!!!!

Nem vesztettél sokat, sőt jobbis így a kutyának!Legalább nem tüzel többet,és nem legalább nem fogják ostromolni a fiúk!Az én kutyám már + éve ivartalan, és nem is látszik rajta!
Csak arra figyelj, hogy a műtét utáni 4.-5. hónaptól kezdve kb. egy fél évig a kajával finoman bánj, mert rohadtul el tudnak hízni, mert felborul a hormonháztartásuk, és ez úgy mutatkozik meg, hogy híznak mint egy malac!Ha van szíved és nem zavar, akkor a kajáját csökkentsd le a felére, 3/4ére!És akkor nem lesz semmi!

Hát de ezen a dokinak mondott egyeden kibuktam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172928 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
altatás nélkül???
az durva! 8O

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172915 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi macsekunk is kapott egy szurit, de rá se rántott. Annyira izgult, hogy fel le járkált a váróban, aztán egyszerre csak azt vettük észre, hogy a feje koppant a padlón.... :D Amikor a lábujját szedték le, az már durvább volt, mert szegénykének elszakadtak a szallagjai a térdében, és csak feküdt bánatos szemmel..... :cry: Olyan szívszorító volt!!!!

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172913 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Nimrocco: Most már ugye semmi baja? Sikeres lábadozást neki. :wink: Ez a felelősség teljes cselekedet.
Azt viszont nem értem, hogy miért nem altatták el. :? Az ilyen műtétnek ma már mindenhol rutin műtétnek kéne lennie, teljesen fájdalom mentesen. Nem lehet, hogy a félelemtől szűkölt?
Annak idején az én cicám csak egy kis szurit kapott amit elfelejtett észrevenni a kórterem szemlélése közben. :D És már aludt is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172873 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimroco: tudom mit érzel.- A mi cicunk is átesett ezen a műtéten, sőt, még az geyik lábulját is levágták... akkor majdnem elájultam..... :(

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172829 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimro: ugye jobban van Betty. Én ugyanez csináltam végig két macskámmal, igaz altatásban,-ugyi a te kutyúsodat is altatták?-akkor is nyávogtak...egész éjszaka pedig sírtam és én is velük...
Ugye jobban van már???

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172790 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nimro:Szörnyű lehetett... :?
Neki ez volt a legjobb és most már túl van rajta!!! :wink:
H van a kis beteg?
Altatásban csinálták?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172787 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Oh,de rosszul vagyok :(
Most jöttünk apával az állatorvostól.Bettyt-a kutyámat-megműtötték.Most már nem lehet többé kiskutyája.
Nem tudom, mit csináltam volna ha egy életveszélyes műtétre került volna sor,mert már ebben az egy órában is tiszta ideg voltam :(
Főleg mikor elkezdett nyüszíteni.Akkor tudtam meg,h azt a területet nem is lehet érzésteleníteni :(
Ah,szörnyű volt...senkinek se kívánom :(
De még mindig jobb egy órán át szenvedni,mint sok-sok kiskutyát megölni...

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172774 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lyra:Hajrá!!! :wink:

Fin képe csak nekem nem jön be? :?

Káj:Na.Megpróbálok tanácsot adni,aztán remélem összejön.
Nálam az jött be h vittem magammal egy halom kaját és egy nyugisabb helyen próbálkoztam.Amikor már kb kirohangálta odahívtam,ha nem jött közöltem vele,h ,,van hami!"(->erre mindíg rohan;o) ha ez se jött be 180fokos fordulat és elindulok az ellenkező irányba közben hivogatom.Erre beparázik h ott hagyom és általában odajön.A lényeg h ne csak akkor hívd oda amikor mondjuk meg akarod kötni v iesmi mert akkor jó messze elkerül.Néha hvd oda csak úgy és vakargasd meg,v iesmi.
Remélem segítettem!;o)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172378 Írta: Finduilas
Finduilas válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Berakok egy képet a kiskutyámról, Mancsról. :D Majd lesz még több is.

kep.tar.hu/briell/index.phtml?ai ... id=4283093

(Azóta már kb. tízszer ekkorára nőtt :) )

"I can love
But I need his heart.
I am strong even on my own
But from him I never want to part."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172319 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Galadh írta:

Fiona írta:

Galadh írta: Lyra: ez télleg hihetetlen! Nem tod kinél volt a kutyus? lehet, hogy beszélned kéne vele...


A kutyával??? :D :twisted: Na jó, nem leszek gonosz.

Hajrá Lyra, sok sikert! :wink:

ha-ha-ha... :)

Na de télleg, nem volt a nyakörvén egy biléta, h ki volt az új gazdija?


Mért ne beszélhetne a kutyával? ;)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172317 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Fiona írta:

Galadh írta: Lyra: ez télleg hihetetlen! Nem tod kinél volt a kutyus? lehet, hogy beszélned kéne vele...


A kutyával??? :D :twisted: Na jó, nem leszek gonosz.

Hajrá Lyra, sok sikert! :wink:

ha-ha-ha... :)

Na de télleg, nem volt a nyakörvén egy biléta, h ki volt az új gazdija?

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172305 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lyra: szorítok neked! :itscool: - nagyon aranyos, hogy hazament a kutyusod.
Nálunk ilyen a szomszédunkkal történt meg. A kutyája ellógott. Fél év múlva koszosan, csontsoványan ténfergett haza, utána még a kertet sem hagyta el. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172233 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Galadh írta: Lyra: ez télleg hihetetlen! Nem tod kinél volt a kutyus? lehet, hogy beszélned kéne vele...


A kutyával??? :D :twisted: Na jó, nem leszek gonosz.

Hajrá Lyra, sok sikert! :wink:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172228 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hajrá kutyus és gazdi!!

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172178 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lyra: oh jeeee!!! Ez igen örvendetes hír!!!! Nekem a macsekommal volt így, de neki egy nap is elég volt, hogy gazdit találjon..... :lol: :lol: :lol:
A kutyus megismert téged? Mert akkor szerintem nem igazán akaródzik neki visszamenni..... :wink: Sok sikert az újraörökbefogadáshoz! Minden kis mozzanatról értesíts minket is!!!! :dance:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172163 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Lyra: ez télleg hihetetlen! Nem tod kinél volt a kutyus? lehet, hogy beszélned kéne vele...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172147 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Azt hiszem megszakjítrottam egy beszélgetést, úgyhogy bocsánat, de3 ezt muszáj elmondanom!
Az történt, hogy több mint egy éve eltűnt a kutyám. Kerestük mindenhol, de nem találtuk :cry:
Ma beteg volam/vagyok, elmentem az orvoshoz, és hazafelé kit találtam meg 8O ? A KUTYÁMAT!!!!!!!!!!!!! :lol:
Még mindig nem egészen tudom elhinni, egyszerűen fantasztikus!!!
Olyan sáros, mint egy vaddisznó, de volt rajta nyakörv, úgyhogy vki befoghatta :roll: :evil:
Most az ajtó eőtt ül és az ajtót bámulja...olyan aranyos!
Van egy kis gond viszont :roll: az apám nem tudom el fogja-e hinni a storyt :roll: :? még nincs itthon...
Mindenki nagyon szurkoljon, hogy megtarthassam :lol:
Annyira boldog vagyok!Ez hihetetlen!

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #172012 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem szoktam ide járni de ezt most muszáj:

ÉLVEEEEEEEEEE?????? élve eltemetni v. elégetni szerencsétlen állatokat, mert járványveszélyesek??????
siekrült is az embernek kiválasztani asszem a két elgfájdalmasabb módszert (jó, hogy nem húzzák őket karóba :evil: )
én ilyenkor szoktam uezt kívánni nekik (mmint az embereknek) teljes szívemből....

más, tavaly ráadásul a névnapom után egy héttel meghalt a cicám, akit pont előző este mentettem meg attól, hogy el ne üsse egy autó, de csak késleltettem mert hajnalban elütötték...
és ami a legdurvább, felébredtem és nem tudtam aludni azon az éjszaka, és ahogy szülők számolták pont akkor ébredhettem fel mikor a cicám meghalt... :cry:
iszonyúan megviselt az egész...nagyon jóban voltam a macskával, egyedül én simogathattam meg ,mert nagyon vad volt...de nekem engedte

Nekünk asszem egy kivételével mindegyik macska fogadott votl, azaz találtuk az utcán és befogadtuk...és ők is hálásak tudnak elnni (különösen akkor amikor a kezemben van egy szelet hús :) )
tehát én is hiszek abban hogy egy állat és egy ember között lehet barátság...

egyetlrtek a legtöbb hozzászólóval, hogy ne mtudnám megtenni, hogy elviszem az állatot 1. undorodom a holttestektől :P 2. túl sok macskámat veszítettem el és feltépném a sebeket magamban...persze ezt lehet önzőségnek tulajdonítani, de én sosem votlam túl önzetlen :P sajna... 3. kegyetlenül sajnálom azt az állatot akit elütöttek
(soha senki nem tudta megérteni, hogy én állatra miért mondok akit de ti szvsz megértitek :) )

Na kb ennyi, asszem rámjött a beszélhetnék...
Jóéjt!
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171966 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Én is ezeken háborodtam fel! Láttam egyszer a hiradóban egy csibekeltetőről valamit, és ott a naposcsibéket rádobják egy futószallagra, arról leesnek egy dobozba (sokszor fejjel előre) ÉS ÍGY VISZIK ŐKET A TENYÉSZTŐKHÖZ!!!!!!! :rmad2:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171891 Írta: Elza Eldaniella
Elza Eldaniella válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A madárinfulenzáról annyit, hogy engem az rázott meg, mikor láttam a híradóban - ami felháborított, hogy többször is -, hogy a szerencsétlen jószágokat sokszor élve rakják be a zsákokba, dobozokba és úgy ássák ill. temetik el őket, legalább altatnák el őket, de nem, ÉLVE TEMETIK EL ŐKET!!! Ilyet is csak az ember tud megtenni. Már oda sem merek nézni, ha meghallom a híradóban azt, hogy madárinfulenza, elfordulok, vagy kimegyek a helységből, nem akarok még egyszer olyan sokkoló képeket látni, hogy a verem fenekén még mozognak a zsákok, közben a markoló már szórja rájuk a földet. :down: :rmad2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171879 Írta: KÁJ
KÁJ válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Tök jó, hogy megtaláltam ezt a topicot!! (nem is tudom, miért nem jártam itt azelőtt? :roll: )
Szerintem az állatokat legalább annyira lehet szeretni, mint az embereket (ezért a kijelentésemért sokszor ferde szemmel néznek rám, pedig tényleg komolyan gondolom.)
Van egy Samu nevű cicám, és ő a legjobb barátom. Furcsa, de ő mindig tudja, hogy mikor kell hozzám odajönni, és mindig meg tud vigasztalni. lehet hogy ez hülyeség... :wink: ja, és hűségesebb, mint bármelyik kutyus. :) :wink:

Madárinfluenza: Mindig kimegyek a szobából, ha ilyen képeket látok :cry: teljesen kikészülök az ilyen felvételektől!!!
Nem tudom mivel jár (az állatok részéről) egy ilyen madár influenza, lehet, hogy igy jobb nekik. :? Mondjuk nem égetném el őket élve.!!! mindennek van civilizált és állatbarát módja :evil:


Még 1 dolog: Van egy kiskutyám (mondjuk már nem olyan kicsi, 23.-án lesz 1 éves) és sehogyse tudom rávenni, hogy hívásra odajöjjön hozzám. Benn a házban még csak- csak, de kinn, mikor sétálunk, és egy csomo érdekes dolog történik körülötte- rám se hederít!!
Tudnátok segíteni nekem?
Köszi: KÁJ :wink:

*****by KÁJ*****

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171763 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: És most úgy komolyan: az emberiség mióta előbbrevaló mint az állatok?


A legtöbb embner így gondolja...

Dínchamion írta: Én, ha temetésre megyek, azon gondolkozom, hogy az az ember nemrég még élt, és beszélgettem vele.


Én is.. vagy amikor tengeri röfimet földeltük el,azon gondolkodtam,h tegnap még itt ugrált és sipogott aztán ma már örökre a föld alatt lesz és nem sipog többé...olyan hihetetlen érzés volt vhogy nem akartam elhinni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171726 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Sziasztok!

Dínchamion írta: Betegségek: egészen jó ma már az az apparátus, amit bevethetünk az ilyesmi ellen, és ez csak kifogás, h miért nem nyúlunk egy döglött állathoz... :roll: Ha mindenki csak a saját dolgaira odafigyelne, már nem lenne ilyen probléma.


Tudod erre azt mondom, hogy könnyű így ítélkezni a másik felett és általánosítani. :? Viszont abban igazad van, hogy mindenki tegye rendbe a háza táját és én meg is tettem.


Igazad van. Nem általánosítottam, azokra értettem, akik tényleg azért nem nyúlnak döglött állathoz/szeméthez, mert "betegséget lehet kapni tőle". Hm. Az ózonlyuktól meg a szmogtól meg rákot, úgyhogy szvsz az ilyenek inkább meg se szülessenek, az a tuti. :)

Szméagol írta: Viszont nem biztos, hogy tudnék ilyesféle közmunkát végezni. Mikor depressziós leszek egy állati holttest látványától... eszembe jut, hogy az én cicám is meg fog halni egyszer és nem lesz velem. És akkor magamhoz ölelem őt és sírok.


Ez szép. Tényleg. És teljesen elfogadható. Én sem végeznék ilyen közmunkát, pusztán azért, mert undorodom a hulláktól IRL. De ettől még, ha a saját környezetemben tapasztalok ilyet, akkor természetesen teszek ellene.

Szméagol írta: Én nem egy elpusztult élőlényt látok abban a holttestben, hanem egy állatot, amiben nem rég még lélek volt. Felfoghatatlan...


Felfoghatatlan, az igaz, de csatlakozom. Én, ha temetésre megyek, azon gondolkozom, hogy az az ember nemrég még élt, és beszélgettem vele.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171699 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Dínchamion írta: Betegségek: egészen jó ma már az az apparátus, amit bevethetünk az ilyesmi ellen, és ez csak kifogás, h miért nem nyúlunk egy döglött állathoz... :roll: Ha mindenki csak a saját dolgaira odafigyelne, már nem lenne ilyen probléma.


Tudod erre azt mondom, hogy könnyű így ítélkezni a másik felett és általánosítani. :? Viszont abban igazad van, hogy mindenki tegye rendbe a háza táját és én meg is tettem.
Viszont nem biztos, hogy tudnék ilyesféle közmunkát végezni. Mikor depressziós leszek egy állati holttest látványától... eszembe jut, hogy az én cicám is meg fog halni egyszer és nem lesz velem. És akkor magamhoz ölelem őt és sírok.
Én nem egy elpusztult élőlényt látok abban a holttestben, hanem egy állatot, amiben nem rég még lélek volt. Felfoghatatlan...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171667 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: a macsek titkos naplója igen király! A madár mint besúgó...... :lol: :lol: :lol:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #171633 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

_Jamez írta: Toma gazda: Teljes mértékben egyet értek veled! Ha pl. fertőző az az állat, akkor nagyon veszélyes lehet az emberiség számára.

(Nekünk erről tarottak egy előadást az állatorvosok)


És most úgy komolyan: az emberiség mióta előbbrevaló mint az állatok?
Már réges-régen be kellett volna látni, hogy a világ nem az embernek lett teremtve. Ha dönteni kell, hogy a kutyák vagy az emberek éljenek ezen a bolygón, hát inkább a kutyák.
(más részről a háziállatokért felelősséggel tartozunk mert mi tettük őket olyanná amilyenek)

(erről a témáról ajánlom figyelmetekbe az Ösztön c. filmet Anthony Hopkinssal, és Moldova György: DDD-bolhapor című írását. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.243 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére