Állatbarátok

Több
20 éve 7 hónapja #175557 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mától fogva van cicánk! Azaz a hugomnak... Artemisz: szörnyű lehet állatok nélkül!
Egy kissé off, de sebaj: tudtok valahol lovardát budán, ahol oktats is van?
Vagy ezt már kérdeztem?... :oops:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175555 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Én a kutyákkal kapcsolatban nem igazán szeretnék nyilatkozni mert még :wink: nem volt. Viszont a Kutya pszichológia c. könyvet (írója, nos Monty Roberts társa, talán így beugrik valakinek :oops: ). Naggyon tanulságos és ha lesz kutyám biztos újra olvasom. Egyébként én annak a könyvnek az elvével értek egyet elég újszerű és azt állítja, hogy a kutya a vezért szeret(het)i a gazdájában. (Mert egyes kutyáknak terhes lehet a vezető szerep.) Nos picit zavaros. :lol:

Artemisszel tökéletesen egyetértek a lovakkal kapcsolatban. Ugyanis Torryhoz (a pacimhoz) én is így közeledtem, ahogy te, elsőre, Artemisz. És ugyanaz lett az eredmény. Tudtam erről az elvről, de nem volt szimpatikus. Olyan rossz volt, úgy tűnt mintha megtörném ezt a szabad lényt. De egy barátnőm meggyőzött, hogy meggyőzöm, hogy én vagyok a vezér nem fog megutálni. Ő nem EMBER. Egyszer kellett túlesni rajta, szörnyű volt. De utána... Ő is tisztel engem és (titokban, mert nem szabad kimutatnom, mert akkor nem engedelmeskedik) én is őt. :D Imádjuk egymást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175524 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Persze, szvsz Alyr se úgy értette, hogy aki kevésbé kötődik, az már nem ragaszkodó!

Egy huszonéves ember se kötődik már annyira az édesanyjához, de attól még ragaszkodik hozzá!! (oké, ez profán példa volt, de érthető.. :roll: )

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175428 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Alyr: szvsz egy macska is nagyon ragaszkodó tud lenni, erre példa a Marcim, rengetegszer van, hogy védi anyut azoktól akik közelébe akrnak menni, mindenhova követi és nem lehet lerázni...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175387 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Naigen, a lónak más a lelkülete mint egy kutyának...
És igaz, még nemigen láttam senkit aki lovat dögönyözött volna... :D

A macska külön dolog, nem kötődik annyira az emberhez, iletve nem veti alá magát annyira mint egy kutya.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175359 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Alyr Arkhon írta: Khömmm....
A kutyával akkor lehet úgy bánni ha van egy gazdája aki kicsit keményebb. Különben elvadul és kedvetlen lesz, bármilyen furcsa, szüksége van valakire aki parancsol neki, méghozzá rendesen, mert egyszerűen erre van beállva, az eltelt százezer év alatt ilyenné neveltük. Ha úgy bánsz vele mint egy plüssállattal, sosem leszel a gazdája, nem fog engedelmeskedni, és nem fogja igazán jólérezni sem magát.
A kutyának is társ kell, aki felelősen gondolkodik, akiben megbízhat. Ahhoz is fel kell nőni...

Alyr, félreértettél egy kicsit.. bár lehet, nem voltam egyértelmű.

A kutyát, ha jól van nevelve, te, mint játszópajtása, agyondögönyözheted, játszhatsz vele, jaj, üntyüli-püntyüli, stb., mint a kisgyerekek szokták, meg a bakfis kislányok.
[size=9:3ap3iu7i]Bár ez se túl jó, az tény, én szemtanúja voltam annak, hogy egy macska hisztériás rohamot kapott egy kislány közeledésétől, aki állandóan simogatta őt.[/size]

Egy lóhoz ellenben SENKI sem közeledhet így!!
Én próbáltam. (Jaaaj, sziiiija, de szép vagy, de gyönyörű vagy...) ilyen negédes hangon.. már lesül a fejem, ha eszembe jut.. mire a ló hátranézett, és ez volt a szemében.
- Mi?! Nekem szóltál? Na, haggyá' má', kiskezdő!!
Homályosan vettem a jelzést, de direkt nem hagytam annyiban:
- Naaaaa, mi vaaaan, rosszkedved van?
Mire úgy kinyitotta a szemét, hogy körben látszott a szeme fehérje, a fülét meg vízszintbe húzta... aki egy picit ért a lóhoz, az tudja, hogy ez mit jelent.. úgy eltűntem onnan, mint a kámfor....
Ez van... :?
Hasznos lecke volt, de nem valami jó... ugyanis konkrétan imádtam azt a pacit, de ezentúl végleg el voltam vágva előtte... :roll:
EZ KOMOLY!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175353 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Celebthil) írta:

Celeb írta: Például nekem otthon vannak lovaim,

8O 8O 8O 8O 8O 8O
Mikor mehetünk el hozzátok? :wink:

Na, szóval, én, mivel nekem semmilyen állatom se volt még, azt tartom, ha nincs, legalább elméletben tudjak róluk meg többet! Így, állítom, jobban értek a kutyákhoz, mint a kutyatartók 60%-a.

A lovak, az más. A lovakhoz FEL KELL NŐNI! Egy ló tisztelni akarja a gazdáját, épp, mint a ménes vezetőjét. Ha ezt nem találja meg az emberben, akkor nem fogja szeretni sem. (SZEMÉLYES TAPASZTALAT!)
Egy kutyával lehet úgy bánni, mint egy élő plüssállattal, egy lóval NEM! És éppen amelyekkel így hajlamosak bánni (a pónikkal), azok gyűlölik ezt leginkább, hisz sokszor jóval intelligensebbek, de mindenképp "fifikásabbak", mint a nagy lovak.


Khömmm....
A kutyával akkor lehet úgy bánni ha van egy gazdája aki kicsit keményebb. Különben elvadul és kedvetlen lesz, bármilyen furcsa, szüksége van valakire aki parancsol neki, méghozzá rendesen, mert egyszerűen erre van beállva, az eltelt százezer év alatt ilyenné neveltük. Ha úgy bánsz vele mint egy plüssállattal, sosem leszel a gazdája, nem fog engedelmeskedni, és nem fogja igazán jólérezni sem magát.
A kutyának is társ kell, aki felelősen gondolkodik, akiben megbízhat. Ahhoz is fel kell nőni...
A lóhoz is, ez nyilvánvaló, és el is hiszem nektek mert nemigen értek hozzá, és nyilván sokan más a leklkülete mint afféle ragadozóknak mint a kutya és a macska

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175338 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Celeb írta: Például nekem otthon vannak lovaim,

8O 8O 8O 8O 8O 8O
Mikor mehetünk el hozzátok? :wink:

Na, szóval, én, mivel nekem semmilyen állatom se volt még, azt tartom, ha nincs, legalább elméletben tudjak róluk meg többet! Így, állítom, jobban értek a kutyákhoz, mint a kutyatartók 60%-a.

A lovak, az más. A lovakhoz FEL KELL NŐNI! Egy ló tisztelni akarja a gazdáját, épp, mint a ménes vezetőjét. Ha ezt nem találja meg az emberben, akkor nem fogja szeretni sem. (SZEMÉLYES TAPASZTALAT!)
Egy kutyával lehet úgy bánni, mint egy élő plüssállattal, egy lóval NEM! És éppen amelyekkel így hajlamosak bánni (a pónikkal), azok gyűlölik ezt leginkább, hisz sokszor jóval intelligensebbek, de mindenképp "fifikásabbak", mint a nagy lovak.

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175218 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Honnan tudtok ennyit ezekről az állatokról? Például nekem otthon vannak lovaim, de semmit nem vettem észre! Pedig a filmet (az első kettőt) vagy 4x megnéztem gyors egymásutáőnban. Anyámék már ki akartak hajítani az ablakon a videónkkal együtt! :twisted: :lol: Ilyen az élet...

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175043 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Artemisz (Celebthil) írta:

Szméagol írta: Arwen, Elron és Trufa lovát nem tudjátok?

Szvsz Asfaloth is inkább andalúz, de Elrond lovát én is arabsnak nézem.

Asfaloth is andalúz. Legalábbis az egyik. :wink:
www.horsewyse.com.au/lotr.html
www.horsewyse.com.au/twotowers.html

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175023 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Arwen, Elron és Trufa lovát nem tudjátok?

Szvsz Asfaloth is inkább andalúz, de Elrond lovát én is arabsnak nézem.

Amúgy odalenn nincsenek túl jól ellátva lóügyileg, nem tudom, emlékeztek-e a sydneyi olimpiára, én még olyan RUSNYA lovakat az életben nem láttam, és nem csak csúnyák voltak, de még hülyék is!!!

Amúgy sztem Brego is gyönyörű! Olyan okos a szeme!! Na, az bezzeg nem sunnyog Viggora! Imádom, mikor Aragorn megpaskolja, és mondja neki, hogy "mellon nín", a ló meg kicsit hátrafordítja a fülét, hogy jobban hallja.. ÉÉDES!!!! :oops: :o

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175019 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Erda niire (Area) írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Azt is hallottam, hogy mind az öt ló utálta Ian-t. :twisted:


Komolllyan????? :twisted: És csak ennyit tudtok? Kiváncsi vagyok, gogy miket csinálhattak..... :P
pedig itt még egész jól elvannak:
kep.tar.hu/galina/images/pic4490831gandilovas


A magyar források nem igazán biztosak, de én Artemisznak adok igazat. Ugyanis ez a kép az én igazamat is igazolhatja. Ugyanis van egy ló, amelyik rühell engem a lovardában és pontosan ilyesmit csinál velem. Nevesen rám keni a nyálát (komolyan 8O ) és ha meg akarom símogatni az orrát pontosan így húzza el. :P
Arwen, Elron és Trufa lovát nem tudjátok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #175010 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Erda niire (Area) írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Azt is hallottam, hogy mind az öt ló utálta Ian-t. :twisted:


Komolllyan????? :twisted: És csak ennyit tudtok? Kiváncsi vagyok, gogy miket csinálhattak..... :P

Nyisd csak ki jól a szemed! :wink:
Én amikor először láttam a TTT-t, FULDOKOLTAM a röhögéstől, mert figyeltétek, a lovat a közeliken PONT ÚGY VESZIK, HOGY A FÜLE NE LÁTSSZON! De VALAHOGY MINDIG BELELÓG, és látni, hogy valahányszor Ian hozzáér, TOTÁL VÍZSZINTBEN van a fülecskéje!!!!!!! :lol: :twisted: :P
ÉÉÉÉGŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ!!!! :roll: :roll:
Én csak ott fetrengtem....

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174962 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az az öt, az kettő volt, de tényleg andalúz. :wink: A közeli felvételekhez egy Demero nevű mént használtak (16 éves volt, de tavaly júliusban elpusztult), a másik ló neve pedig Blanco.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174950 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Szméagol írta: Sziasztok!

Azt is hallottam, hogy mind az öt ló utálta Ian-t. :twisted:


Komolllyan????? :twisted: És csak ennyit tudtok? Kiváncsi vagyok, gogy miket csinálhattak..... :P
pedig itt még egész jól elvannak:
kep.tar.hu/galina/images/pic4490831gandilovas

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174940 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

ArtemiszIgen, azt hiszem a Vox TTT-s számában volt annak idején, bár nem biztos. Azt is hallottam, hogy mind az öt ló utálta Ian-t. :twisted:
Igeeen láttam azt shire-t! Meg a bővítettben Hobbitfalván (azt hiszem a szimplában is van valahol ott), meg Bríben is egy shire nézegeti őket, mikor bemennek a kapun. Nagyon fel lehet ismerni azt a robosztus alakot.

A RotK-ban az ló, amelyiken Elrond megy fel, ugye arab volt? Vagy shagya? Szerintem inkább arab, mert sokkal vékonyabb.
Arwen lova milyen? És Trufa ponija? Talán wales cob?
Tudjátok örökké a lovakat sasolom a háttérben. :oops:
Azon gondolkodtam, hogy hogy megijedhettek szegények, mikor Théoden a kardját a katonák lándzsáihoz ütögette.
Egyébként üssetek le nyugodtan. :D

xyz: Ismerem! Én is nagyon szerettem azt a filmet! Meg is volt, de csak volt. Ugyanaz történt vele, mint a te Bátor lovacskáddal. :(

Istenem a Bátor lovacskát mióta megszeretném nézni. Úgy 5-6 éves koromban láthattam utoljára, már nem is emlékszem rá csak arra, hogy rajongtam érte és végigsírtam az egészet...
A Fekete Szépség, ami még gyönyörű. Imádom azt a filmet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174854 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Naigen a lovak azok akikkel kapcs nemtudok mit mondani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174853 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hű, Szméagol, ez komoly??? 8O

Pedig csak tippeltem, hogy Shadowfax andalúz...
Igazad van, tök más volt a lovak feje is pl... :?

Appykat /me is naon imádni...

Shire? Nemcsak én vagyok ilyen mániákus? Az egyik legédesebb paci! A rohír falvak felégetésekor is mutattak egy GYÖNYÖRŰT, nem láttátok?

Palomino, haflingi tényleg rulz, de én maradok a feketéknél (fríz, morgan, quarter horse, stb.)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174652 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Area:azaz! Nimrocco: nem a Megható állattörténetekben olvastad?
Ha már itt tartunk: az Igazi Suttogót Monty Robertstől mindenképp olvassátok el! Csúcs könyv! :wink:
Kissé offtopic, de nemtudtok vhol budán lovardát, ahol oktatás is van? :?:

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174604 Írta: xyz:-)))
xyz:-))) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Raweny írta: Oh jeah, lovak! Már megijedtem, hogy félbe kell szakítanom egy másik témát a kérdésemmel: Emlékszik vagy látta már valaki a Bárot lovacskát? Iko, Csodaszép, Langaléta, Máté apó, a Fekete herceg. Rémlik?



Igen!
Nekem régen még meg is volt videókazin, de aztán volt egy film, ami jobban tetszett és emiatt le lett törölve! :cry:
A hab a tortán, az az hogy egy jóideig meg is volt ez a film, és imádtam is, és aztán kölcsön adtam vkinek, és miután visszaadta, ELTŰNT! :cry: :cry:
Pedíg írtó édes volt az a film!
Nem tom, hogy ismeri-e vki, a címe az volt: Ebadta kutyakölykök!
Arról szólt, hogy van egy család (csa 1 férj és 1 feleség), akiknek van egy tacskójuk!Ennek a tacsinak lettek kölykei, és az állatorvosnál ahol születtek a tacsik születtek kis dogok is!De a dog nem tudoda volna felnevelni mindegyik kölykét!A doki rávette a hapsit, hogy vigye haza a dogbabát a tacsikkal!
És innentől kezdve jöttek a bonyodalmak!
A kis tacsik olyan rosszak voltak, és vidték magukkal a dogot, aki ugyan nem volt annyira rossz, csak lassú a menekülésben, ezért mindíg úgy tünt, hogy ő csinálta a sok-sok rosszaságot!
És a végén a dog megnyer egy kiállítást!

Szóval, látta valki ezt a filmet?
Ill. nem tudja vki, hogy honnan lehetne megszerezni?
Sajna ez egy elég régi film, még kisgyerek voltam, amikor játszották!
És már nagyon régóta meg akarom szerezni!De sikertelenül! :cry: :cry:
Ha esetleg vki tudna segíteni, akkor megköszönném!


Üdv.: XYZ:-)))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174602 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az appaloosáról ismerek egy nagyon szép és megható történetet :)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja #174470 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Zarándok írta: Hogy álltok az Appaloosával?


ha azok a foltos lovak, (mint pl. ez ) akkor imádom őket!!!!! Annyira különlegesek, és erőteljesek... nagyon szeretem őket.... :P

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 7 hónapja - 20 éve 7 hónapja #174454 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Állatbarátok
nálam is nagy kedvencem a haflingi :bill1: :D
bár lovagolni inkább jónagy és magas pacikon szeretek...

visszatérve az előző témához: biztos vagyok benne, hogy semmilyen koncerten nem darálnak le kiskutyákat, nem tekerik ki a kiscsibék nyakát és nem darabolnak fel cicákat! az egész csak egy jó húzása a médiának... a beatrichéről pedig végképp nem tudok elképzelni ilyet... gondoljatok már bele!

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174381 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A hortobágyi Przewalskikról hallottatok?[/quote]

Én már hallottam.Az nagyon szép vadló...csak sajnos kevés van belőle..

Szal,haflingi... :)
1.nagyon szép
2.határeset
a,marmagasság: 142-143 cm..azaz nem póni,de nem is ló :arrow: kisló :D
b,alkat:hidegvérű és melegvérű között :arrow: pont jó,mindenkinek megfelel, majdnem minden célnak megfelel
3.keveset eszik,normál legelőn képes elhízni :)
4. hegyiló,edzett és ellenálló
5. stb.,stb. :) :) :)

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174364 Írta: Nimrocco mirimafea
Nimrocco mirimafea válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Oh,mit látnak szemeim :)
Lovak????
Nimrocco már régen fórumozott :(
Abszolút kedvenc a haflingi :D

"Similis simili gaudet"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174335 Írta: Zarándok(Mist)
Zarándok(Mist) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szméagol: tényleg nagyon feltűnő volt!
Hogy álltok az Appaloosával?
A hortobágyi Przewalskikról hallottatok?

a soul in tension thats learning to fly
condition grounded but determined to try

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174332 Írta: Raweny
Raweny válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Oh jeah, lovak! Már megijedtem, hogy félbe kell szakítanom egy másik témát a kérdésemmel: Emlékszik vagy látta már valaki a Bárot lovacskát? Iko, Csodaszép, Langaléta, Máté apó, a Fekete herceg. Rémlik?

-Egy hely a földön és egy a Pokolban.
-És a Mennyország?
-Oda nincs meghívónk.

www.gportal.hu/hellspirit

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174325 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Áááh, rosszul tettétek, hogy fölhoztátok a lovas témát. :twisted: :wink: Én is imádom őket! Én az úgynevezett "hidegvérű" v. "erdei" lovakat szeretem, de amiket elmondtatok pont a kedvenceim közé tartoznak még a shagya, meg az andalúz.
Az abszolút kedvencem a shire. Oda vagyok érte imádom! De a percheron se semmi! A másik a halflingi ( :P ), ami egyben a kedvenc lószínem is (palomíno). De a foltos lovakat, pintokat is nagyon szeretem. De mindannyiukat szeretem, főleg mióta lovagolok és úgymond "csúnya" lovat kaptam (legalábbis ezt mondta rá egy kretén :evil: :twisted: ). :D Szóval nagy pata, duci és sötét pej, semmi "különös". Szerintem mégis ő legszebb az egész lovardában és senkivel sem cserélnék.
Artemisz, jól tudod, tényleg andalúz játszotta Keselyüstököt, méghozzá öt, ami nagyon meg is látszott, szerintem nagyon feltűnő volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174304 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
neeeeeeeeeeeeeee... ne mondjátok, hogy képesek voltak LEDARÁLNI egy ÉLŐ KISCSIBÉT!!!!! neee..... :embarassed: :eek2: :closed: pedig a Beatriche volt az a zenekar, amelyiket még normálisnak tartottam.... :crying:

A lovakat én is imádom.... és nekem bármilyen színben jöhetnek... ezek a nevek nem mondtak, sokat, mert nem vagyok szakértő, de így, hogy rájukkeresetm, nagyon szépek.. nekem is a magas, erős, és kicsit vadabb (inkább úgy mondom, fenségesebb) lovak tetszenek.... pl., mint a rohírok lovai (a könyvben). Ott szerettem meg a lovakat.... :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #174280 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A magasság azért tán nem olyan fontos.
Az arab meg a shagya arab se magas, és mégis milyen gyönyörű! Meg a fríz se.

Keselyüstök a filmben pl. szvsz tuti andalúz, de nekem annyira nem tetszett közelről.
Túl tömeges, nem olyan varázslatos ló.
Sztem Keselyüstököt csakis egy shagya tudta volna igazán visszaadni. Mert amellett, hogy légies; izmos és erős, és csupa lendület.
Mit is mondott Éomer?
"Ha a Nyugati Szél testet öltene, az lenne ilyen.." :roll: :oops:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.123 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére