Humor

Több
19 éve 9 hónapja #230335 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor

Niéla Alondriel írta: Khhizárólag IRODALMI nyelven, drágaszágaim, úgy ám!
Amit Pázmány Péter, Zrínyi Miklós le mert írni, azokat szvsz le lehet nekünk is, a többit nem... (Tessék elolvasni őket, csodálkozni fogtok, mint Denethor, mikor felrúgta a ló)

Esetleg írjuk azt a "nemitevékenységrefelszólítóvulg.kif." helyett, hogy megismeré, mint Bibliában. Az "üzletszerűkéjelgésbőlélőnő" helyett javaslom a hetérát, netán az örömleányt. Olyan szép ez a magyar nyelv...

Egy leendő magyartanár

OFF, töröljétek nyugodtan... én cak javaszoltam... gollam...


Izé... szóval: néha még nagy költőink, íróink is írtak le oylat, hogy az ember csak néz. Pl. Petőfi a másik nép édesanyját örömleánynak minősítette... tehát még ők se szolgálhatnak minig etalon gyanánt.
Én már elvégeztem a magyar szakot... :oops: :P

Niéla: piromániás bandád remekbe sikerült, és különösen odaillők az idézetek!!!

De hogy ne csak szövegeljek, egy humorosnak álcázott, búval bélelt napló...

Galadriel titkos naplója, 9.rész:
www.tolkien.hu/view.php?&c=1&a=1502

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230333 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Akkor...

F: Édes gyerekeim! *sóhaj* Ez nektek TŰZ? Ez maximum egy kis szikrácska.
B: "Szikra pattan, olthatatlan, ég a munka, forr a katlan"
F: /baljóslatúan forgatja a szemét/
/dolgoznak/
F: /kihalász egy leginkább darab szénre emlékeztető valamit a TŰZből/ Na, milyen? Alakul, ugye?
D: Márminthogy... minek kéne lennie szerinted?
F: Hát szilmarilnak!!! Sajnos, már nem emlékszem pontosan, milyenek voltak. De jó úton haladok!!!
B: /súgva/ Több ezer éve ezt hajtogatja...
F: Szóval... TETSZIK? /megragad egy izzó vasat, és agresszíven csapkodja vele a tenyerét, egészen addig, míg rá nem jön/ Ááááá hiszen ez forró, hogy azt a jó pénzértmindenrekapható édesanyját Erunak...
D+B: /röhögnek/
F: Na mi az??? Talán HUMOROSNAK találjátok, hogy megégettem a kezem?
D: Neem, ááá... jajj... /igyekszik visszafolytani a röhögését/
F: És te, Mormog? Te humorosnak találod???
B: /buzgón elkezd söpörni/
F: Reménytelenek vagytok...
/dolgoznak tovább/
B: "Őszi éjjel izzik a galagonya"
F: /szépen lilul a feje, de egyelőre nem szól/
B: Egyébként, helytartó uram, most nem azért, de nincs meleged abban a prémes izében?
D: Helytartó!!! Nagybetűvel! Egyébként igen. /ledobja/
B: Nem zavar a hajad a munkában? Talán be kéne fonni tündésre. Befonjam?
F+D: MORMOG!!! SZŰNJ MEG!
D: Méghogy tündésre...
Eol /végszóra bejön/ Igazad van, ma már minden modern tünde kócosan hordja! Csak egyes hiú noldák nem!
F: Mit keresel itt, teeeeeee... te SÖTÉT?
E: Csak gondoltam, kicsit élvezkedem azon, hogyan bénázol...
F: Itt én vagyok a legjobb kovács!!!
E: Télleg? Mikor csináltál te olyan kardot, mint a Gurthang??? Mi???
F: És téged mikor szeretett a feleséged??? Miii???? És különben is, a Gurthang egy vacak!!!!
Túrin /valahonnan a távolból bekiabál/ Le lehet szállni a kardomról!!!!!!!!!!
E: Teee... szánalmas, piromániás, elmebeteg nolda!!!!
F: Még te beszélsz, te SÖTÉT, nőrabló, mérgezettlándzsátdobáló teler??????? Megölleeeeeeeeek...
E: Nem, én öllek meeeeeeeg...
/elkezdik egymás haját tépni/
D: Hé, nyugodjatok már el!
B: Á, hagyd őket, Helytartó uram! Kb. nyolcezer éve mindennap ezt csinálják...
D: Tudod mit, Mormog... fond be mégis a hajam... én szolidáris vagyok a Mesterrel!
B: Kérlek... /nekiáll befonni/ Néha kicsit lángra fog kapni, de rá se ránts...
/A két tünde közben tovább csépeli egymást/

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230244 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Humor

Niéla Alondriel írta: Legyen méééééééég? :P


Most mér kérdezed meg?? MÉG SZÉP, H LEGYEN!!!! :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230152 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Legyen méééééééég? :P

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230146 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Humor

Idhren írta: Niéla!!!!! Állati!! Csúcs!!!! Helytartó!!! Aragorn!!! :) :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Se kifejezés!!!Nagyon nagyon király!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink: :P :twisted:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230145 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Humor
Niéla!!!!! Állati!! Csúcs!!!! Helytartó!!! Aragorn!!! :) :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230060 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Kérlek...
Mindjárt 3 piromániás...

Feanor bevezeti Denethort a kovácsműhelybe
F: Íme, a Tündekovács Hatalmas... Műhelye...
D: Khirály, öö miket beszélek... Helytartó!
Balrog: FŐNÖK!!!!!!! /keblére öleli Feanort/
F: Khhh... elengednél?
B: Új fiú??? Morgoth hozott... /D.-t is hevesen átöleli/
D: Úgyis fáztam...
B: /odadob neki egy tündeköpenyt/ "Vedd magadra, mert lesz még hidegebb is"
F: Mormog!!! Te már megint a Tiltott Könyvet olvastad!!!
B: Miért? Olyan szép versek vannak benne! Például ez: /haptákba vágja magát/ "Befordúltam a konyhára, rágyújtottam a pipára..."
D: Komolyan, mester, miért baj, ha művelődik a balrogod?
F: Mert nem dolgozik, a lusta dög! Ahelyett, hogy TÜZET szítaná, költeményeket olvas!
B: Na, csak azt hadd szavaljam el, hogy "A TŰZ Márciusa" írta Ady Ent.
D: Endre.
F: Inkább dolgozzatok! De sietősen ám, mert új szilmarilokat akarooook!
B: Én olvastam egy szép verses históriában, hogy az ottani tündekovács valami Kampót csinált... vagy Szapphót... ilyesmit, de nem jön össze...
F: MUNKÁRA! Hadd lobogjon a TŰŰŰŰŰŰŰŰŰŰZ!
D: Hozzak olajat, mester?
F: Nem rossz ötlet...
/a műhelyt alvilági, pokoli, diszkós fények töltik be...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230056 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor

Idhren írta: Most akkor megkérdezem: Valaki esetleg lezárná a vitát???
Már napok óta ezt marcangoljuk. Humort szeretnék.... :cry: Niéla, léccilécci, irj még a két piromániásról...


A vita [size=9:3cfkhvba](szvsz)[/size] le van zárva. Ezentúl a konkrét írásokra konkrét kritikát írunk. Megjegyzem szvsz az utóbbi két, csillagozásra vonatkozó hozzászólás ebbe a kategóriába tartozott. :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230052 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Humor
Üdvözletem!

Javaslat: tessék sok Kalandot, Galadriel és Melkor naplóit, valamint különböző Jelentéseket olvasni. Furcsa módon íróik megoldották az ízléses, korrekt szórakoztatást az általam emlegetett kifejezések teljes mértékű mellőzésével is.
A kulcs valahol ott van, amit Alyr írt: olyat kell írni, amiben nem ez a humorforrás. Ja, hogy ahhoz ész/idő/tehetség/kreativitás kéne? Kérem, senki nem mondta, hogy ez egy könnyű szakma.
Én például nem vagyok jó fej, nem is írogatok ide. Csak flame-et az utóbbi időben, amikor nagyon felforr az agyvizem.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230050 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Humor
Most akkor megkérdezem: Valaki esetleg lezárná a vitát???
Már napok óta ezt marcangoljuk. Humort szeretnék.... :cry: Niéla, léccilécci, irj még a két piromániásról...

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230046 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Niéla Alondriel írta: Khhizárólag IRODALMI nyelven, drágaszágaim, úgy ám!
Amit Pázmány Péter, Zrínyi Miklós le mert írni, azokat szvsz le lehet nekünk is, a többit nem... (Tessék elolvasni őket, csodálkozni fogtok, mint Denethor, mikor felrúgta a ló)

Esetleg írjuk azt a "nemitevékenységrefelszólítóvulg.kif." helyett, hogy megismeré, mint Bibliában. Az "üzletszerűkéjelgésbőlélőnő" helyett javaslom a hetérát, netán az örömleányt. Olyan szép ez a magyar nyelv...

Egy leendő magyartanár

OFF, töröljétek nyugodtan... én cak javaszoltam... gollam...


Bár nem kevés iróniát érzek ebben a hozzászólásban...
Valahogy így.
Egyébként meg olyat is lehet írni amiben alapból nincsenek ilyen kifejezések, tehát helyettesíteni sem kell őket.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230045 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Khhizárólag IRODALMI nyelven, drágaszágaim, úgy ám!
Amit Pázmány Péter, Zrínyi Miklós le mert írni, azokat szvsz le lehet nekünk is, a többit nem... (Tessék elolvasni őket, csodálkozni fogtok, mint Denethor, mikor felrúgta a ló)

Esetleg írjuk azt a "nemitevékenységrefelszólítóvulg.kif." helyett, hogy megismeré, mint Bibliában. Az "üzletszerűkéjelgésbőlélőnő" helyett javaslom a hetérát, netán az örömleányt. Olyan szép ez a magyar nyelv...

Egy leendő magyartanár

OFF, töröljétek nyugodtan... én cak javaszoltam... gollam...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230039 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor
Hozzátenném, hogy a "wazze" illetve ennek módozatai, azaz a szexuális aktusra való felszólítás, csak különleges esetekben engedélyezett.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 9 hónapja #230037 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
Haladás! Csak az a sok csillag... :roll:

[size=9:1weqqav1]2800! 8) [/size]

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230036 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Humor
Üdvözletem!

Nem , nem felel meg.
Alyr tényleg a falnak beszél? Na jó, megint a helyi bunkónak kell közbelépnie, hogy megértse a jónép.
Annyiról lenne szó, hogy a vulgáris kifejezéseket teljes egészében kérnénk mellőzni. Kicsillagozva sem kívánok intim testrészeket illetve -tájakat, szexuális közeledésre való felszólításokat, illetve egyéb durva becsületsértéseket olvasni. Ismétlem: se kicsillagozva, se kiírva.

Mirlen Mírdain írta: És Idhren szerintem pengén csinálja!


Szerintem nem. És te sem.
Bocsánat a hangnemért, de úgy tűnik, a kérések, utóbb a szelíd, végül pedig az erőteljes felszólítások is hatástalanok maradtak. Ha másképp nem megy, megmondom így.
Ha gondoljátok, moderálja ki valaki, de csak miután erősen magába nézett, és nem értett a fentiekkel egyet...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja - 19 éve 1 hónapja #230035 Írta: Mirlen Mírdain
Mirlen Mírdain válaszolt a következő témában: Humor
Remélem ez megfelel....

A Babó

Part 3


*csengetnek*
B: Megyek. :crying:
Fíli: Miért sírsz?
Kíli: Ne bőgjél már.
F: Kíli, te mindig, mindenkivel szemétkedsz! Ez nem szép!
K: Állísd vételre a búrád, haver, azzal szemétkedek, akivel akarok, te meg fogd be azt a nagy lepcses pofád!
B: Most bejöttök, vagy inkább kint maradtok :roll: ?
F: Bemegyünk.
K: Hát ez teljesen természetes, öcsi, hogy beenged, elvégre Gandalf ezt a címet adta meg Thorinnak!
B: GANDALF???????!!!!!!!!!! Egyébként valami ennivalót kértek?
K: Ja! Pizzát! Pepperonisat! Fürgén!
F: Kíli! Ahhoz, hogy valaki ilyen b*nkó legyen, már tehetség kell!
K: Fíli, éhes vagyok. És ha éhes vagyok, akkor b*nkó vagyok.
F: Hát, sokszor lehetsz éhes...
K: Szóltál?
F: Nem. Ha jól látom, már vannak itt többen is...
K: Gratulálok!
F: Fogd már be! Menjünk be!
Dwalin: Cső testvér, tegyétek le magatokat, Feanor épp most esett ki!
Balin: Sirály műsor!
F: Már értem, hogy a kiskrapek miért sírt!
K: Van kaja, emberek?
D: Nincs.
B: Már.
K+F: Ti megettétek az összeset?!
B: Hozassatok Bilbóval!
F: Már hozatott ez a tapló barom!
K: Mit mondtál?
F: Tapló barom.
K: Ki a tapló barom?!
F: Te. Mér', ki más? Én?
K: Például.
D: Na jó, a tapló barom Thorin.
B: Te rosszat mondtál a főnökre!
D: Ja.
B: Dwalin, ha rossz leszel, megmondalak!
D: Mi ez itt, öcsi, óvoda?
K: Pofa be! Nem hallom Celegormot!
F: Ne durvuljunk, oké?
D+K+B: Nekem szóltál, haver?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230026 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Humor

Mirlen Mírdain írta:

Alyr Arkhon írta:


- Az ember 12 évesen - hacsak nem Mozart szintű zseni - általában nem alkot maradandót. Főleg nem írásos dolgokban, mert ezekhez az kell hogy az ember nagyon jártas legyen a nyelvben amiben ír, és ismernie kell mindenféle célzásokat meg efféléket. És ezt bizony meg kell tanulni. Hallani, látni, olvasni...


13 leszek egy hét múlva.
De ez teljesen igaz. És Idhren szerintem pengén csinálja!


Kössz.
Alyr, én még csak gyakorlok.... És asszem, ezt megtehetem: Még LEKWART!! Harci muscátlit!!!!

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230025 Írta: Mirlen Mírdain
Mirlen Mírdain válaszolt a következő témában: Humor

Alyr Arkhon írta:


- Az ember 12 évesen - hacsak nem Mozart szintű zseni - általában nem alkot maradandót. Főleg nem írásos dolgokban, mert ezekhez az kell hogy az ember nagyon jártas legyen a nyelvben amiben ír, és ismernie kell mindenféle célzásokat meg efféléket. És ezt bizony meg kell tanulni. Hallani, látni, olvasni...


13 leszek egy hét múlva.
De ez teljesen igaz. És Idhren szerintem pengén csinálja!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230009 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Humor
Ugye mindenki emlékszik a Musical esten készült fényképekre?
Hát akkor most meg fogtok lepődni :lol:
Előre közölném, hogy nekem mindehez semmi közöm, én csak felpakoltam a megmutathatóság kedvéért!
Mindenféle közáporral legyetek szivesek ADIMot keresni, mert Ő követte el eme merényletet, az érintetteket kérem, hogy ne nagyon vegyék a szívükre és ne bántsátok szegényemet nagyon, mert ez nála szakmai ártalom :P Végülis csak görbetükröt álított elénk :mrgreen:

Ezt sasoljátok:

pg.photos.yahoo.com/ph/ti_mona84 ... .dir=/23ec

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229958 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Humor

Niéla Alondriel írta: Mit írjak még?


Bármit, amiről azt érzed, hogy igényes ;)
De senki nem fog felkeresni és lelőni (THK-bérgylkos szekció :smokin: ), ha egy darabig nem raksz ki semmit, csak magadban csiszolgatod ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229957 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Mit írjak még?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229951 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Humor
Niéla: na, EZ a bíróságos jó lett. :itscool:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229937 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Amúgy meg Alyr, Namarie: jelentést, Galadrielt mééééééééég... :lol:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229935 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Azt hittem, nem küldte el, de mégis, jessz!

Tehát

Az esküdtek visszatérnek.
E: Mindenki álljon fel...
D: Szeretném felhívni a t. bíróság figyelmét, hogy az én koromban, ilyesmit elvárni... járni is alig tudok...
M: Bezzeg futni, azt tudtál! Jajj... *eszébejut, és röhög*
E: /kalapácsával veri az asztalt/ Uraim, uraim! Ne személyeskedjünk... vádlott, tekintettel fizikai állapotára, ülve maradhat, de ha szabad kérnem, figyeljen...
D: /megkönnyebbülten elomlik a vádlottak padjában, és a pad alatt titokban egy könyvet kezd lapozgatni/
M: A valák összeültek, és a következő ítéletet hozták... VÁDLOTT! Mit lapozgat ön a pad alatt??? Ugye nem a Justine-t?!
D: Ééén? Dehogy...
Feanor: Védencem egy klasszikus művet nézeget, amelyben újabb enyhítő körülm...
E: Nem adtam szót a védelemnek! Majd elmondja az ítélethirdetés után...
Tehát az ítélet. A bíróság a vádlottat valamennyi vádpontban bűnösnek találta, és büntetésül 300 évnyi kényszermunkára ítéli a Valinori Tűzoltóság kötelekében...
D: NEEEEEEEEEEE! Bármit, csak ezt ne!!!
M: /kajánul vigyorog/
F: /felugrik/ TILTAKOZOM! A vádlott pszichológiailag TELJESEN ALKALMATLAN erre a szakmára!!! És különben is azt ígérted, hogy meghallgatsz, főnök...
E: Na, mondjad... bár én nem hinném, hogy itt bármiféle enyhítő körülmény van.
F: /magasra emeli a könyvet/ Itt van, kérem, A Gyűrű keresésében, a palantírokról szóló részben, világosan, ékes quenya nyelven leírva, hogy az uralkodó helytartónak igenis joga volt használni...
E., M. , esküdtek /végignézik. Hiába. Ott van./
E: Rendben! Akkor ebben az egy vádpontban felmentjük a vádlottat. A többi vádpont miatt az ítéletet fenntartom...
F: Fellebbezek...
E: Ne! Azt akarod mondani, hogy még egyszer játsszuk el ezt másodfokon is??? NEM! Tudod mit, Feanor? A bíróságnak van egy alternatív javaslata. A vádlotat szépen magaddal viszed, és a háromszáz évet a te kovácsműhelyedben húzza le, mint segéd... minket pedig békén hagytok!
M: Tiltakozom...
E: Döntöttem és kész! Vádlott, távozhat. Feanor mesterrel együtt.
D: Ó, bíró úr, én nem is tudom, hogy köszönjem meg...
E: TŰNJÖN EL!!!

/később, már a törvényszék folyosóján
D: Mesterem...
F: Pontosan ezt akartam!!! Most csinálhatunk együtt új szilmarilokat! De most legalább egy tucatot!
D: Palantírt is lehetne? Lécci mester...
F: Na egye fene, nem bánom...
/mindketten el

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229902 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Humor

Hmmm...
Látom, volt itt szépen termelés, meg effélék, főleg ami a színvonal-válságot illeti.

Nos, akkor mondanék itten még pár dolgot az olvasottak fényében:

- Az ember 12 évesen - hacsak nem Mozart szintű zseni - általában nem alkot maradandót. Főleg nem írásos dolgokban, mert ezekhez az kell hogy az ember nagyon jártas legyen a nyelvben amiben ír, és ismernie kell mindenféle célzásokat meg efféléket. És ezt bizony meg kell tanulni. Hallani, látni, olvasni...
Emellett a jó íráshoz szükséges némi tehetség. Ez személytől függő, de ha az ember nem jön rá, hogy ez van neki, és nem dolgoztatja akkor elsorvad. Mozart (hogy a fenti példánál maradjak) sem írt volna hat évesen dalocskát zongorára (ami Szánkózás néven minden énekkönyben benne van) ha nem lett volna zongorájuk és Leopold - az apa - nem lett volna maga is zenész és zeneszerző.
És ami még kell: gyakorolni. Gyakorolni. És gyakorolni sem árt. Sokat. Nem feltétlenül humorosat, de bármiféle írásos művet.
Miután leírtál valamit, olvasd el. Aztán olvasd el egy év múlva és gondolkodj el, hogy milyen hibákat találsz benne. Aztán újabb év múlva megint.
Meg fogsz lepődni.


Más:

A szombati MTT Közgyűlésen legnagyobb meglepetésemre nyélbeütöttük a Humor Csoportot, az alapító papír nyomtatásra vár, még a héten szeretném ha mindenki aki jelentkezett, alá is írná.




"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229895 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Humor
Niéla: ez JÓ.
Nekem különösen az tetszett, hogy Feanor a védő.. két piromániás.... :P

Más: slasht és slashjellegű dolgot ezen a fórumon, a fórum szabályzatának értelmében szigorúan tilos írni, közölni.

Az erotika - megfelelően alkalmazva- ősidők óta humor forrása. Tehát: nem arról van szó, hogy Freud bácsi azt hihesse, hogy egy rakás lelkileg steril emberke leledzik itten, valami álszentségtől hajtva, hanem, hogy normálisan, mértékkel alaklmazzuk, ha TÉNYLEG kell alkalmazni.

Egymás tépése: van egy olyan sejtésem, hogy nem egymást tépjük, sőt senkit se tépünk, mindössze nem megfelelő hangnemekkel, jelenségekkel szemben alkalmazunk kritikát- tegyük hozzá, kulturált hangnemben.

Írásról általában:

Írni, és JÓL írni nehéz. Minden írás, aminél cél az, hogy jól írjunk, nem más, mint kegyetlen küzdelem a szavakért- hogy az írás, egész, kerek és jó legyen.

Saját magamra vonatkozatava: igyekszem, alakítom a naplót.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229889 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Humor
Hogy Virág elvtársat idézzem, erről nem nyitok vitát. Elegem van abból, hogy nem ír senki humort, csak tépitek egymást.

Úgyhogy, mivel a korábbi kérésemre válaszolva, Tindomiel megengedte, megírom Denethor perét.

Szóval

Eru: Vádlott, álljon fel!
Denethor: Előtted? Miért?
E: Hát... asszem... én vagyok itt a főisten. Vagy nem? /kissé bizonytalanul körülnéz. Halk röhögés/ Csönd legyen, vagy kiüríttetem a termet...
Mandos: Khm... vádlott... ha lenne szíves...
D: /megadó sóhajjal feltápászkodik
E: Szólítom a védelem képviselőjét, mivel a vádlott a hivatalból kirendelt védőjét súlyos becsületsértésekkel illette, és cellájából való távozásához fizikai segítséget nyújtott. Azonban valaki mégis vállalta a védelmet...
Feanor /be/ Igen, egész pontosan ÉN!
E., M., valák, közönség: Jajj neee!
F: Tisztelt bíróság! Szolidaritásból vállaltam Denethor úr védelmét.
Aule /félhangosan/ Hiába, a piromániások összeillenek...
E: Csöndet! Államügyész úr, olvassa fel a vádat...
M: Khm khm... Tehát - figyeljen vádlott! ne az ablakra bambuljon! - a bíróság az alábbi vádpontokban találta bűnösnek:
1. Feleségét és fiait is állandó pszichikai terror alatt tartotta.
2. Küldöttünkkel, aki számos néven ismert, a rövidség kedvéért nevezzük Mithrandirnak, tiszteletlenül bánt, mi több, nem hallgatott rá.
3. Illegális kapcsolatot tartott fenn a később bíróság elé szólítandó Szauron, alias Annatar, alias Gorthaur nevű, köztörvényes bűnözővel.
4. Illegálisan használta a palantírt, amihez kizárólag a Khirálynak van joga. Meg persze nekünk, csak mi nem szorulunk ilyen elavult eszközökre.
5. Súlyos diszkriminációt alkalmazott kisebbik fiával szemben.
6. Ugyancsak a nevezettel szemben családon belüli, verésben megnyilvánuló erőszakot hajtott végre. Ráadásul akkor még kiskorú gyermek volt.
7. Személyi kultuszt vezetett be.
8. Többrendbeli gyilkossági kísérlettel próbálkozott szintén a fentebb említett gyermekével szemben.
Javaslom a vádlott szigorú elbírálását.
Na, Feanor, most kösd fel a... khm... izé...
E: Hagyjuk. A védelemé a szó.
F: /feláll/ Tisztelt bíróság! Mindenekelőtt tiltakozom. Valamint óvást jelentek be. Ja, és a fenti rágalmakat cáfolni kívánom.
Szóval.
1. Kérem vegyék figyelembe, hogy a vádlottnak hátrányos gyermekkora volt, miután atyja, Ecthelion folyamatosan mellőzte az akkoriban Thorongil álnéven működő, veszedelmes szélhámossal szemben.
2. Mithrandir se bánt vele nagyobb tisztelettel, és különben is, többrendbeli tettleges bántalmazást követett el ellene.
3. Kérem, vegyék figyelembe a vádlott jóhiszeműségét.
4. Hát, ugye, izé, a fentiek után érthető, ha ilyesmit művelt...
5. Ez nem igaz! Ezt még maga Mithrandir is cáfolta!
6. Ez csupán nevelő célzatú, szelíd makarenkói fenyítés volt...
7. Ugyan, kérem, a vádlott felvilágosult ember, ilyesmit állítani... TILTAKOZOM!
8. Ez csupán a célt tévesztett szeretet megnyilvánulása volt. Kérem, vegyék figyelembe, hogy a vádlottat számos sokkhatás érte... nem volt beszámítható állapotban. Kérem a vádlott felfüggesztett büntetését, az enyhítő körülmények figyelembe vételével.

(ítélet nemsokára. A bíróság visszavonul)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229879 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Humor
Huj, de titokzatos! :)

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229860 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Humor

Niéla Alondriel írta: Érdekes, mikor én elkezdtem a levelezésben az emotikonozást, még senki nem nyavalygott, sőt.
Alyr, szerinted én se vagyok jó? Mascalzone e sciagurato siete, e le vostre parenti sii cortigiane! (Nem fordítom le! Aki tud olaszul, jó, aki nem, az is jó...) Nálam nem a drogról meg a szexről szól (leszámítva a palantírszexet, ami amúgy is saját szabadalom)...
Arról nem is beszélve, hogy másutt slasheket írok, és KIZÁRÓLAG LotR szereplőkkel... úgyhogy ne vegyétek már rossznéven, ha piszkos a fantáziám...

Addig is: írjak még Gyűrűfogót? Esetleg egyebet?


Qualis vir, talis oratio.

Niéla: Ezzel a stílussal nem fogsz itt sikert aratni. Ezt a műfajt itt nem toleráljuk.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229795 Írta: Myräfelle
Myräfelle válaszolt a következő témában: Humor
Halihó!
Ebbe a vitába nemigen szeretnék beszállni; szerintem vannak igenis nagyon jó írások, talán csak több a kevésbé jó. (De volt már több ilyen "mélypont" korszaka is a topicnak, szerintem/remélem ezt is kiheveri...)
Nekem személy szerint Niéla írásai nagyon tetszenek, és különösebben az emok sem zavarnak, bár egy idő után kicsit unalmasak lettek, noha először nagyon tetszett a dolog. (Gondolom, a többség így van ezzel...)

Továbbá, az érzések, a beszéd. Miért kell káromkodással teletűzdelni a szöveget? Egy írás nem attól lesz humorosabb, hogy minél több benne a káromkodás, meg a kicsillagozás.

Szárnypróbálgatni lehet, de ez már -máshol is- bevált módszer: Mielőtt közzétennéd az írásodat, olvastasd el valakivel/valakikkel.
Egy másfél éve, két éve, mióta itt vagyok, én is próbálkoztam rövid kis humoros (?) írásokkal... Nem sokkal. Nem vált be. Én nem erre születtem. Ilyen kész paródiákat nem tudok írni, felhagytam vele. Írjanak helyettem azok, akik igazán tudnak, és én mint olvasó leszek jelen.

Úgyhogy, én őszintén remélem, hogy a Humor topic görbéje ezután felfelé fog ívelni, de nagyon!


Ezzel tökéletesen egyetértek, pláne, hogy nekem sincs sok tehetségem (max kedvem) ilyen írásokhoz. Először persze rosszul esett, hogy senki nem reagált, aztán inkább nem is írtam/írok, csak olvasok és jókat nevetek. Máramikor. Mert nekem is nagyon hiányzanak a régi nagy íróink, úgymint Ery, Sünee és persze Alyr - Kalandot minél hamarabb!!! - meg akiket kihagytam.


Tulképp nemtom, ezt miért írtam ide be, és miért szálltam bele mégis a témába - bár gyanítom, a legtöbb vita-írtás törölve lesz - de egy a lényeg:
ÍRJATOK MINÉL JOBB PARÓDIÁKAT!!! :D





Ui.: Gumipók, ez állati, főleg, hogy ismerem az eredetit!
Ui2.: Tényleg bocsi az offért!

...A tündék hatalma régen elmúlt,
most már a világ körein kívül lakoznak,
és nem térnek vissza többé...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.395 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére