Vélemények, kritikák

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23753 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Círdan és Fufcy<br> <br> lám, vannak hasonló emberek errefelé!<br> Én is azt paoplom itt a témákban, hogy a Silmarillion ismerete nélkül félodlalas a dolog...<br> <br> Esetleg, ha van kedvetek, titeket is invitálnálak a Nyelvek és írások témába.<br> <br> De lehet, hogy kéne nyitnunk Történelemórák vagy hasonló címmel egy új témát, és ott elmesélhetnénk a tudásra szomjazóknak, mik is vannak az egyes dolgok hátterében...<br> <br> Hátha kíváncsiak a zöldfülűbbek :) hogy honnan származnak a balrogok például.<br> <br> Vagy ilyesmi.<br> <br> üdv<br> Olórin<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23752 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Penngaladiel:Egyetértek. Elrond nem nézte le ennyire az embereket, neki is van az ősei közt ember. Az, hogy Númenor vére és büszkesége kiveszett hazugság. Csakúgy mint az, hogy Aragorn nem akarja elfoglalni Gondor trónját.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23751 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Mikor Galadriel felvillantotta a szemeit, én frászt kaptam..:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23750 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Amikor a Tanácsban Trufa és Pippin befutottak úgy nézett rájuk, mintha még életében nem látott volna hobbitot...eléggé furán.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23749 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Igen, Elrondnak már a szeme sem áll jól, meg valahogy olyan 'sötéten' is beszélt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23748 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Egyetértek, a szilmarilok a legjobb!<br> Képileg, látványilag valóban fantasztikus részek vannak, én sok olyan hibát sem vettem észre,amiket itt olvasni lehet. Viszont azért is hiba volt akciófilmet csinálni belőle, mert pl.azok az ismerőseim, akikkel együtt láttuk, nem sokat értettek belőle, és nem is voltak oda tőle. Úgyhogy akciófilmnek túl bonyolult, hangulatilag is hiteles filmnek túl pörgős és akcióízű. <br> <br> És mindez nem az időn múlt, azaz hogy különben 4-5-sok órás lett volna! Nem kellettek volna bele többperces haláltusák (pl. Boromiré, amit Göncz Árpád is szóvá tett), negyedórás csatajelenetek, stb. Egyik ismerősöm szerint a film szó szerint FÉLELMETES, azaz a horrorfilmek hatását éri el. Ez pedig nagyon távol áll legalábbis a könyv eredeti szándékától.<br> <br> Még egy: nagyon giccsesnek hatott, ahogy pl Aragorn és Arwen tündenyelven beszélgettek - meghallgatnám az eredeti angolt is, hogy ott is ennyire 'énekelve', erőltetett dallamossággal beszéltek-e.<br> <br> Fufcy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23747 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ami Elrondot illeti:<br> Én még el is tudtam volna vonatkoztatni a Mátrixtól, ha az emberekkel szembeni hozzáállása nem hasonlít oly kísértetiesen a két filmben... a könyvbeli Elrond egyáltalán nem így viszonyult az emberi nemhez, lévén maga is félig ember, és Aragorn nevelőapja...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23746 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Fucy, ami az akciófilmmé alakítást illeti sajnos én nem csodálkoztam rajta, hanem abszolút erre számítottam. Elrond figurája valóban kérdéses pont, a Matrix egyik negatív főszereplője furának tűnik egy bölcs tünde bőrében. Tudom nem szabad egy szinészt beskatulyázni, de sorry én nem tudtam elvonatkoztatni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23745 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Cirdan: :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23744 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Sziasztok!15 éve olvasom a Gyűrük Urát és a többi Tolkien könyvet, legnagyobb kedvencem a Szirmarillok, talán azért is mert törénész-régész a szakmám.<br> A filmre egyfajta kettősség jellemző szerintem: lebilincselő, gyönyörű táj és jelenetek és bosszantó átírások. Úgy gondolom jobban ragaszkodva a könyv eredeti szövegéhez ugyanilyen pergő és jobb filmet lehetett volna készíteni. Azaz a film jó !!!!, de jobb is lehetett volna ! Néhány kritikus jelenet: Gandalf - Sarumán párharc katasztrófális (a fél mozi röhögött, én meg pirultam), de pl. a lepke ötlet és a sas az kiváló. A tanács Elrondnál rossz, valóban volt kemény vita de nem ilyen emberi hanem Középföldés. A kettétört kard öt darabban és Boromir tiszteletlen viselkedése vele szerintem még a filmbeli Boromir jellemének is ellentmond. Moria kiváló, bár a nagyterem gotizáló oszlopai helyett az eredeti szövegben elágazó fa törzsek vannak. Viszont az oszlopokon is leerszkedő orkok engem sajnos a Bolygó Neve Halál című film egy jelenetére emlékeztetett. Lórien képileg kiváló, de Galadriel ábrázolása szerintem rossz - nekem a szinkron hang sem tetszett. Saruman bányáit bemutató képek fantasztikusan jók, ez kiváló példa arra, hogy a rendező itt igazán profin alakított a sztorin. Szerintem is érdemes többször megnézni, hogy sok részletre fény derüljön pl. Bilbó házát szívesen végignézném szinte képről-képre.<br> Üdv mindenkinek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23743 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Egyet kell értenem azokkal, akiknek csalódást hozott a film. Én kb. 5x olvastam a többi könyvvel együtt (Babó, Szilmarilok, stb.), és hát éppen ezért vártam is a csalódást, mert ha valakinek a fantáziáját ennyire megmozgatja valami, akkor biztos, hogy nem fog tetszeni az, ami nem vág egybe az addigiakkal.<br> <br> Mégis, nem a szereplők kinézete (pedig abban is van azért kivetnivaló) okozott nekem csalódást, hanem az, hogy egy brutális akciófilmet csináltak ebből a történetből, és kivágták mindazt, ami a történet varázslatos, bájos hangulatát adta. Ehelyett a hősök sodródnak az eseményekkel, nincs olyan 10 perc a filmben az elejét kivéve, ahol valakit ne ölnének meg, vagy ne akarnának megölni (ami azért baj, mert bár valóban elég brutális a könyv is, de nem ezen van a hangsúly, ellentétben a filmmel, ahol az akciójelenetek teszik ki az idő nagy részét). Lórien legalább bekerült, de felháborítóan el lett nagyolva, Galadriel egyáltalán nem barátságos, hanem kifejezetten félelmetes. Nem maradt idő arra, hogy elmondják, mi is Mória valójában, ki az a Balin, akinek megtalálják a sírját, hogy kerültek oda. Ha jól emlékszem, Trufa gyakorlatilag meg sem szólal, semmit sem csinál az egészben.<br> Amellett is neház elmenni, hogy Elrond hogy néz ki (inkább egy gyűrűlidérchez hasonlít), Aragornban semmi királyi nincs, macsófejű szépfiúnak tűnik, különösebb bölcsesség nélkül.<br> Amúgy a látvány az igen jó, csak sajnos a látvány adta lehetőségeket elpuskázták, és akciófilmmé tették, hogy a popcorn-on és kólán hízott,a könyvet soha nem olvasott nézők is megnézhessék. Kár érte.<br> <br> Azért lehet,hogy még egyszer megnézem a látvány miatt, a forgalmazót meg úgysem érdekli más, csak a jegybevétel :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23742 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Szia Fari, és jó tanulást :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23741 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
na, sziasztok, megyek, tanulni, legyetek jók, ma még biztosan benézek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23988 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
én sem, de azért remélem, hogy a 2.rész még ennél is jobb lesz...<br> én már csak ilyen maximalista vagyok...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23740 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
az biztos, nem is iszik anyit, amennyit kellene... mint amennyit általában szoktak a törpök...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23987 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Rettentően jó és szuggesztív volt! Nem csalódtam benne!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23739 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Ha iszonyú vérgagyi merchandising itemeket akartok látni, kattintsatok az alábbi linkre:<br> (választani a jobb oldali CATEGORIES jegyzékből lehet)<br> <br> <a href=http://shop.newline.com/escalate/store/CategoryPage?pls=newline&bc=newline&group=&startNum=0&rangeNum=9&cc=LOTR>Made in Gagyiland

Van itt minden, labda, bicska,
Gyermekeknek kis talicska,
Dúsan termő répapempő
S jól szellőző kis cipellő...

De a Gimli fejéből kialakított fedeles söröskorsó már tényleg túlzás...

Olórin

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23738 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Corwin:<br> Igazad van, de én arra gondoltam, hogy Völgyzugolyban túlságosan tiszteletlenül viselkedik, és a tanács ülésén nem ismeri el Aragorn királyi jogait. A könyvben Lothlórien után kezd csak ellenszenvessé válni, addig egy kemény, de tisztességes és hűséges harcos. Mondjuk úgy, hogy következetlen a jellemábrázolása.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23737 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Álmaim könyve filmre került...és nem is akárhogy!:-) Külön tisztelet és kalapemelés mindenki előtt, aki e film elkészítésében részt vett :-) <br> Penngaladiel: NEm értelek. Boromir - harcos. Arrogáns és lázadó - igaz. De hát milyen legyen az, aki háborúban nő fel, abban a tudatban, hogy csak ők állnak ellen Szauronnak?? Arrogáns..hm. Ő fegyvert lát a Gyűrűben. NEm ismeri a történetét, csak a legendákat. Fegyver, amellyel megmentheti otthonát, népét. És ha arrogáns, meg lázadó, akkor az a jelenet, amikor Pippint és Trufát vívni tanította, hogyan illik bele az arroganciájába? Vagy a Mória utáni jelenet, amikor ő kéri Aragornt, hogy várjanak még... SZvSz Boromir Aragornnál sokkal könnyebben engedett utat az érzelmeknek, indulatainak...de hát ő harcos volt.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23986 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Azt hiszem most van itt az ideje, hogy beszerezzek egy DVD lejátszót! Látnom kell a kihagyott részeket!!! Hány év is, amíg ösztöndíjból összejön??? :-) <br> Na de ez nem ide tartozik. Szerintem a film nem tökéletes, ahogy a könyv sem, de mind a kettő nagyon közelít hozzá. Nekem katartikus élményt jelent mind a kettő. A film egyenesen egy agymosással ér fel. Két napig másra sem tudtam gondolni. <br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23736 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Valamelyikőtök írta, hogy utojára az Ace of Base-re volt így rákattanva. :-) Ne aggódjatok, már az én családom is sokkal inkább az orkok közé kívánja magát, csak engem ne kelljen már itthon hallgatni. Kicsit rákattantam a témára. Az elmúlt 3 évben nem fórumoztam ennyit, mint az elmúlt 2 hétben. És persze gyűlnek a könyvek, a kütyük, minden a GYU-val kapcsolatban. <br> Igaz az is, hogy ha nincs a film, akkor nagyon sokan nem lennénk itt. Lehet, hogy én sem. :-) <br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23735 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Sziasztok! Pénteken olvastam bele először ebbe a topicba, mielőtt szombaton megnéztem volna a filmet. Bizonyos mértékig a vélemények alapján fel voltam készülve a csalódásra, nem véletlen, ha annyi embernek nem teszett. Hát akkor én is elmondom a véleményemet a filmről. El kell ismerni, a film készítői nagyot alkottak. Óriásit, de nem akkorát, amekkorát lehetett volna. Hihetetlen volt a látványvilág, ahogy elénk varázsolták Középföldét tájaival és lakóival. A szereplők nagyrészével is meg voltam elégedve, és Legolas figurája valóban kiemelkedően jó. Nekem Arwen szerepével sem volt problémám, beleillett a történetbe (és a mai idők hősnői ideáljába). Viszont ami nem teszett: túlpörgették az eseményeket, különösen Lóriennél, ahol csak Frodó ajándékát mutatják, holott mindenki kapott valamit, és a tündeköpenyeket is csak a jó megfigyelők vehették észre, akik a könyvet nem olvasták, azoknak biztos, hogy fel sem tűnt. De a legnagyobb csalódást a vége okozta. Egyrészt az, hogy feloldották azt a bizonytalanságot, ami a második könyv egyik fő feszültségforrását adja, vagyis hogy senki nem tud a többiekről semmi biztosat. De ez még a kisebbik gond. A nagyobb az, hogy a könyvbéli Frodó nem hagyta volna el a barátait egy ork-támadás kellős közepén, akármekkora is a küldetésének súlya. Ha emlékeztek, a könyvben még a támadás kezdete előtt távozik Samuval, mindenki más tudta nélkül. És ezzel eljutottam a film legnagyobb hibájához: feláldozták a szereplők jellemét a látvány oltárán. Sokan említettétek Boromir arrogáns és lázadó természetét, Elrond soviniszta megnyilvánulását, de ide sorolható Galadriel önvállveregetése is, miután legyőzi a gyűrű kísértését. Én elviseltem volna kevesebb akciót, kihagytam volna Gandalf és Szarumán nevetséges párharcát azért, hogy a könyvbéli szereplőket jellemi mélységükben ábrázolják, és ne holmi amerikai stílusú sekélyes módon. (Lehet, hogy más lett volna a helyzet, ha a forgatókönyvet európaiak írják?) Kár érte. Bár még ezzel együtt is nagyon jó a film, és még párszor biztos, hogy meg fogom nézni, és alig várom a folytatást. De már illúziók nélkül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23985 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Természetesen vannak hibái, de azért írtam le a tökéletes szót, mert magát Középföldét, és azt a légkört, a hangulatot, amely a könyvből áradt, azt teljes egészében sikerült visszaadnia.<br> Ez pedig nagy szó.<br> Ami pedig kimaradt, hiányzik stb., az benne lesz a DVD kiadásban - ez tuti.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23734 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
:-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23984 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Tökéletes??<br> Hááát.... nekem nagzon tetszett

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23983 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Sziasztok! Én már sok helyen leírtam, de ezen nem múlik: a FILM TÖKÉLETES. Egyetértek morzsa véleményével: a film és a könyv nem ugyanaz, de jól kiegészítik egymást.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23733 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Hogyan lehettem ennyire vak??? Most olvastam a LOTR-ot néhány napja, és nem tűnt fel: a Kettétört Kard nem is két darabban van az eredetiben!!! Szó szerint így emlegetik a Narsilt: 'BLADE OR SWORD THAT WAS BROKEN' Szó sincs arról, hogy ketté... Only broken. <br> Azon is tűnődtem, hogy Jackson ki akart-e fejezni valamit azzal, hogy 6 darabban volt. Lehet, hogy nem véletlenül?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23982 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
A konyvet olvastam, tobbszor is, a filmet lattam, tobbszor is - mindketto fantasztikus a maga nemeben. (Es mindkettonek megvannak a maga hibai.) A legnagyobb konyvelmenybol a legnagyobb filmelmeny lett - a ketto nem ugyanaz, de jol kiegeszitik egymast. En egy csodalatos elmennyel gazdagodtam, es ha masok ezt nem eltek at, az nem az en vesztesegem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23981 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Tökéletesség határa? ...hmm...<br> Szerintem próbáld meg a könyvet is. Nem lehet egy lapon említeni a filmmel(sajnos).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 9 hónapja #23980 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Vélemények, kritikák
Aragorn ez egy teljesen felesleges topic. 8) morzsa a tokeletesseg hatara? Olvastad a konyvet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.676 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére