Elrond (Hugo Weaving)

Több
21 éve 14 órája #141515 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Mondjuk Thingol azért is volt ilyen beképzelt, mert neki maia volt a felesége, de én akkor is majdnem abbahagytam az olvasást amikor megölték a törpök... :cry:
Elrondnak pedig nem sok oka volt a beképzeltségre, és elég sok hányattatáson ment keresztül ahoz, hogy tisztán lásson.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 15 órája - 20 éve 11 hónapja #141508 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
csillaglány, Felagund: :itscool: :agree: :agree:
Tökéletesen 1etértek!
Én is enyhén begurultam Thingolra ezen szövegei miatt! Ígéret szép szó, ha megtartják, úgy jó! Elrond nem volt ilyen kapzsi. És hát Elrond szerette Aragornt! Imádom a Függelékben, ahogy fiamnak szólítja! Olyan szívmelengető!
Csillaglány, szvsz eltúlzott az aggodalmad! :wink:
1. Elvégre Thorint és társait se nyilazták le a Bakacsinban! :D
2. Haldír se lőtte le Gollamot, mert nem tudta, hogy ellenség-e. Faramir nagyon szépen mondja Samunak: "Én senkit és semmit nem ölök ok nélkül, és még ha okkal, akkor sem örülök neki!"
Szerintem a tündék is eme álláspontot képviselik, már csak bölcsességük okán is!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 17 órája #141484 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Heh...
Nem akartam ilyen erősen fogalmazni, de "be iest lin".

Ami egyébként engem meglepett, az az, hogy a Szilmarilokban többször írják, hogy ha egy ember került tünde földre, akor "közel járt a halálhoz", mert hogy majdnem becélozták...
Azért én nem venném túl jó néven, ha jámbor utazóként csak úgy lenyilaznának, csak mert nem vagyok tünde.
Nyugtassatok meg, hogy azért nem nyírtak ki minden arra járót, csak elfogták, vagy ilyesmi!

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 18 órája #141478 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
csillaglany: Így van!

Thingol szerintem (és remélem nincsenek itt nagy spannjai :) ) nemes egyszerűséggel egy beképzelt alak! Ahogy pl. Berennel viselkedett az szvsz kritikán aluli. Elrond viszont, (mert gondolom ez az összehasonlítás alapja) ha nem is túl kedvesen, de legalább korrektül viselkedett Aragornnal (természetesen az illető urak nőügyeire gondolok :D ).
Sőt, a Szilmarilokban találtam, hogy Thingolnak volt egy ilyen kiszólása, hogy bár megígérte, de akkor sem adja Lúthient Berenhez, ha neadj'isten mégis megszerezné a szilmarilt :down: Na ez volt az a pont, amikor Thingol elkaparta magát nálam... Hogy lehet egy tünde szószegő (bezzeg Finrod :mrgreen: ). Elrond legalább odaadta a lányát, ha már az ifjú király lett :)

Navaer!
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 18 órája #141475 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
No, akkor vissza Elrondra! :twisted:

Valaki írta, hogy őt Thingolra emlékezteti Elrond. Tény, hogy van párhuzam (Arwen-Lúthien), de nekem Elrond akkor is szimpatikusabb. Sokkal megértőbb az emberekkel (meg a kérőkkel:)), mint Elwe.
Persze,lehet, hogy csak Aragornnal...
És Thingol valahogy túl makacs nekem (persze tünde az istenadta, és nekik megvan ez a kellemetlen szokásuk, de hát az emberek sem panaszkodhatnak e téren...). Elvégre volt egy bölcs felesége (Melian), akire sajnos nemigen hallgatott, pl. ragaszkodott a Szilmarilokhoz és egyebek.
Igaz, arról nem tudunk semmit, hogy Elrond mennyire szívlelte meg Celebrían tanácsait, de ő nekem valahogy sokkal megfontoltabbnak és toleránsabbnak tűnik.

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 18 órája #141471 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Öööö... Asszem deja-vu-m van (változás van a mátrixban :mrgreen: )
Vicces szitu lehetett... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 19 órája #141469 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
VAN!!! :wink: :roll:

Váltás Elrondról Hugóra!
Emlékeztek még biztosan, hogy unokanővérem találkozott Hugóval. Időközben megtudtam több részletét is az ügynek. Meglehetősen kacagtató história:
Szóval, unokanővérem, ahogy illik, megbeszélte Hugóval a dolgokat a lányával kapcsolatban, kezelés, stb.; elköszönt, és elment. A folyosó végén körésereglik az összes nővér meg doktornő kolléga, rácsapnak, mint a keselyűk: Mit beszéltél vele, mit mondott, aranyos volt?
Andika a fejét kapkodja: Miii?? Mi van? Mi bajotok?
Azok bámulnak.
- Hát te nem tudod, ki volt ez a pasas?
Andika csak néz: Honnan tudnám? Miért, ki ez a fazon?
Erre egymás szavába vágva világosították fel, hogy kivel társalgott ott hót nyugisan! [size=9:kk8mo84k]Na, de persze csak azt mondták el, hogy a Mátrixban játszott.. :evil: :rmad2: [/size]
Hopppsz! :oops: 8O Kissé se nézett nagyot szegénykém!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 19 órája #141465 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Jjjó, mint mondtam, téma részemről befejezve!!!

Van valami más? :D

Navaer!
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 19 órája #141463 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Kérlek mutass nekem csak egy embert/tündét, aki kifejezetten vidáman halt meg! :D
Mindenesetre a magam részéről befejezem a témát :)

Ja, talán nem ártana.... :? :?
Egyébként nem vidáman, de igenis sokan voltak, akik boldogan és elégedetten haltak meg, elvégzett feladatuk tudatában. Lásd pl. Théoden, ebből a szempontból a kedvenc példám ő. Aztán meg nemigen akartam okoskodónak tűnni, hogy Az ember tragédiájából idézgetek, de mégis azt hiszem most kell:
"A cél voltakép mi is?
A cél megszűnte a dicső csatának,
a cél halál, az élet küzdelem,
s az ember célja e küzdés maga..."

De idézhetem épp Gandalfot is, aki több ízben kijelenti, hogy sajnos nem mi határozzuk meg, mikor szülessünk, a saját korunkban kell megtenni minden tőlünk telhetőt! Őt aztán igazán nagy küldetés súlya nyomta, mégis majdnem mindig jókedvű volt!
Na, kb. ennyi a véleményem!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 19 órája #141461 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Aeglos írta: Lehet, de akkor is keserűségben halt meg.


Kérlek mutass nekem csak egy embert/tündét, aki kifejezetten vidáman halt meg! :D
Mindenesetre a magam részéről befejezem a témát :)

Navaer!
Felagund

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 19 órája #141459 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Aeglos írta: Remélem nem fogalmaztam túl csavarosan..

Lehet, hogy gondosabban kéne még 1x elolvasnom a Szilmarillokat! :oops:
De azért érthető volt! :wink: 8)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141374 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta:

Aeglos írta: Hát jó az ha valaki látja keserűségben meghalni a gyermekeit? 8O


Hát... Arwen egy 120 évig még ELÉG boldog volt... :D


Lehet, de akkor is keserűségben halt meg.

Artemisz, Sil: Elrond és Elros története nagyban hasonlít az elején Dior ikreinek a történetéhez. Tulajdonképpen vehetjük úgy is, hogy Elrond és Elros azért menekült meg, mert előttük már más elszenvedte az eredetileg nekik szánt sorsot. Amikor kitették őket az erdőbe, utána Maedros még sokáig kereste őket, és amikor nem találta nagyon szégyellte magát, hogy eddig süllyedtek. Ezért nem történt meg ez Elrondékkal :wink:
[size=9:2pwaq417]Remélem nem fogalmaztam túl csavarosan[/size]

Legalábbis én valahogy így gondolom :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141350 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Aeglos írta: Hát jó az ha valaki látja keserűségben meghalni a gyermekeit? 8O


Hát... Arwen egy 120 évig még ELÉG boldog volt... :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 napja #141345 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: És pár kártya:

1.: Elgondolkodtató és nagyon szép!
2.: :oops: :oops: :oops: Kedveeenc!!!!!!!!! Micsoda édes mosoly!
3.: Imádom ezt a brokátköntöst! Meg a füleit! :roll: :D
4.: Abszolút nem feminin! :evil: A szája is millen szép! A fejét meg úgy tartja, amint 1 igazi tündéhez illik! És az a bölcs tekintet! :roll: *ááhhh!*
5.: Lenyűgöző!! Követném még talán a Tűzkatlanba is!
6.: Igen, mint említettem, engem itt Odüsszeuszra emlékeztet! Hogy megüli a lovat! Csodás!

Na, és ezek közül vajon melyik a ritka... :? :roll: :| :|

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141301 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
És pár kártya:
katt ide - *sóhaj*
meg ide
meg ide - Wow, Elrond meg Figwit egy lapon... csak ne takarná Aragornt...
katt ide - itt elég Priscillás...
katt ide - a Végzet Hegye, naggyon jó...
katt ide - ezt már mutattam, ez a kedvencem... *csöpög*

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141299 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Ó, persze, hogy nem HoME, hanem a Levelek... Kevertem a HoME: The Peoples of Middle Earth-ből a The Problem of Ros-szal, ami egy másik magyarázat... :wink:

211. levél, Rhona Beare-hez írta: Elrond and Elros, children of Eärendil (sea-lover) and Elwing (Elf-foam), were so called, because they were carried off by the sons of Fëanor, in the last act of the feud between the high-elven houses of the Noldorin princes concerning the Silmarils; the Silmaril rescued from Morgoth by Beren and Lúthien, and given to King Thingol Lúthien's father, had descended to Elwing dtr. of Dior, son of Lúthien. The infants were not slain, but left like 'babes in the wood', in a cave with a fall of water over the entrance. There they were found: Elrond within the cave, and Elros dabbling in the water.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141288 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
A HoMe-ben hol??

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141266 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Majd utánanézek, ha jól emlékszem, a HoME-ben láttam ezt a részt...

Jaj, nagyon megköszönném!! :hello: Hűű... már jobb, ha össze se számolom, mennyi mindent köszönhetek neked! :roll: :wink: :lol:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141258 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Artemisz írta: Ikrek megtalálása???? Márminthogy Elros és Elrond? Mit kerestek 1 barlangban cegénykék?

Bizony ám. Van egy olyan változat, amikor Fëanor fiai egy vízesésnél találják meg az ikreket (akiket elrejtettek előlük), és a vízesés mögött van egy barlang. És Elros kint játszik a barlang előtt a vízesésnél, Elrond meg a barlangban. :wink: Majd utánanézek, ha jól emlékszem, a HoME-ben láttam ezt a részt...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141255 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: van egy másik változat is: "Elf of the Cave", azaz "a barlang tündéje", ami az ikrek megtalálásának történetével kapcsolatos. És az Encyclopedia of Arda nagyon helyesen erre is kitér. :wink:

Ikrek megtalálása???? Márminthogy Elros és Elrond? Mit kerestek 1 barlangban cegénykék?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141253 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Artemisz írta: Hát ez nem igaz!! :evil: Az ember már végül mindenből kénytelen kiábrándulni...... :? :? :( Na, mindegy, én inkább neked hiszek. Mivel én nem voltam a táborban, nem tudom, mi volt a cikkben oan rémes, de szívesen megtudnám! Én csak addig lestem bele, hogy az Elrond jelentése: Csillag-kupola; ez már tán csak nem elírás, hisz a Szilmarillok végén is ez van!
Ez az "Encyclopedia" egy netes szerzemény vagy egy könyv is?

Netes szerzemény, folyamatosan karbantartott és javított adatbázissal. De van offline változata is, igaz, nem könyv, hanem számítógépes program formájában.
A szócikkben (tuti, hogy volt valami köze Elrondhoz, csak nem emlékszem pontosan...) annak a valakinek a szüleit adták meg hibásan. Többek között. :? (Meg pl. a Gandalfos szócikkben is írnak érdekes dolgokat.)
Igen, a Csillag-kupola helyes, bár van egy másik változat is: "Elf of the Cave", azaz "a barlang tündéje", ami az ikrek megtalálásának történetével kapcsolatos. És az Encyclopedia of Arda nagyon helyesen erre is kitér. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141250 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Sil írta: Nem olvastam a Tolkien-enciklopédiát, és nem is támaszkodok rá, mert meglehetősen megbízhatatlan forrás.

Hát ez nem igaz!! :evil: Az ember már végül mindenből kénytelen kiábrándulni...... :? :? :( Na, mindegy, én inkább neked hiszek. Mivel én nem voltam a táborban, nem tudom, mi volt a cikkben oan rémes, de szívesen megtudnám! Én csak addig lestem bele, hogy az Elrond jelentése: Csillag-kupola; ez már tán csak nem elírás, hisz a Szilmarillok végén is ez van!
Ez az "Encyclopedia" egy netes szerzemény vagy egy könyv is?

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141247 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Nem olvastam a Tolkien-enciklopédiát, és nem is támaszkodok rá, mert meglehetősen megbízhatatlan forrás. Teli van fordítási és egyéb hibákkal. :? Melyik szócikk is volt az a táborban, amin a legtöbbet szörnyülködtünk? Ha jól emlékszem, az Elrond.
Ha hivatkozni akarok valamire, akkor az általában vagy valamilyen Tolkien-mű, vagy az Encyclopedia of Arda ( www.glyphweb.com/arda/ ), ami sokkal megbízhatóbbnak bizonyult.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141240 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Sil, én úgy tudtam, te olvastad a Tolkien-enciklopédiát. Nos, abban az Elladan-címszónál fehéren-feketén ez áll:
"A Nk.-ban Imladrisban maradtak, s mivel nem csatlakoztak a tengerentúlra induló Elrondhoz, halandóvá váltak."

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141228 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Mit szegény??? Maradhatott volna ő is...


Hát jó az ha valaki látja keserűségben meghalni a gyermekeit? 8O

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141185 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Estel Adániel írta: Maradhatott volna halandó? 8O Arról már lekésett! :shake: A halandó sorsot a tesója, Elros válaszotta még pár korszakkal azelőtt... :roll: Neki el kellett hajóznia a harmadkor leteltével.


Hát még egy JÓ DARABIG maradhatott volna. :) Azt nem mondtam, hogy halandóvá vált volna
[size=9:1km18gfs]Persze tudom, hogy belefáradt a világba meg minden...[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141175 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)
Maradhatott volna halandó? 8O Arról már lekésett! :shake: A halandó sorsot a tesója, Elros válaszotta még pár korszakkal azelőtt... :roll: Neki el kellett hajóznia a harmadkor leteltével.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141164 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Artemisz írta:

Hisz pontosan erről van szó, hogy maradtak, és halandók lettek, én is így gondolom!! És ez télleg elég nagy kiszúrás cegény Elronddal... :cry: :cry:


Mit szegény??? Maradhatott volna ő is...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141163 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Felagund írta: Ennek ellenére Ankalimon júniusi előadásából (Tolkien-klub) én azt vettem ki, hogy Elladan és Elrohir az embersorsot választotta, mert akkor kellett dönteniük, amikor Elrond elhajózott :arrow: ők maradtak :arrow: halandók lettek

Navaer!
Felagund

[size=9:3so0tnsi]U.i.: ezügyben Ankalimont nyüstöljétek![/size]

Hisz pontosan erről van szó, hogy maradtak, és halandók lettek, én is így gondolom!! És ez télleg elég nagy kiszúrás cegény Elronddal... :cry: :cry:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 napja #141158 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Elrond (Hugo Weaving)

Artemisz írta:

csillaglany írta: Elrond gyermekeivel kapcsolatban:
A valák úgy határoztak, hogy Elrond gyermekei - apjukhoz hasonlóan - választhatnak, hogy emberként v. tündeként élnek majd. A döntést akkor kellett meghozniuk, amikor Elrond elhajózott...
Mindhárman maradtak.


Nos, vkinek más a véleménye, ha még emlékszel. :wink: És sztem is ez a legvalószínűbb, lásd: Aragorn és Arwen históriája: *körülbelüli idézet*
"- Miféle sors az? - kérdezte Aragorn
- Hogy amíg én itt vagyok, ő [t.i.:Arwen :wink: ] az eldák fiataljai között éljen. Ha pedig elmegyek, ő is velem jöjjön, ha úgy akarja."


Ennek ellenére Ankalimon júniusi előadásából (Tolkien-klub) én azt vettem ki, hogy Elladan és Elrohir az embersorsot választotta, mert akkor kellett dönteniük, amikor Elrond elhajózott :arrow: ők maradtak :arrow: halandók lettek

Navaer!
Felagund

[size=9:15urzagb]U.i.: ezügyben Ankalimont nyüstöljétek![/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.630 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére