Szilmarilok

Több
21 éve 2 hónapja #102492 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Szilmarilok

amanibhavam írta: a Silverland egy scifi-fantasy és rpg könyvesbolt Budán, a Kolosy tér közelében a III. kerületben


Pontosabban a Lajos utcában. (Az is ott van)
Hétfőn megyek, oda, ha kell érdeklődöm.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102477 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
a Silverland egy scifi-fantasy és rpg könyvesbolt Budán, a Kolosy tér közelében a III. kerületben


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102427 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Lehet, hogy laikus a kérdés de mi az a sSilverland? Valami süti? :D De komolyan, hol van, mert itt, Szombathelyen, biztosan nincsen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102156 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Silverlandban van, vagy megrendelik neked sztem


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102122 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Vagy akár a Rákóczi úton a Libriben is. De a teljes sorozatot talán nem is lehet kapni itthon :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102069 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
idegennyelvű könyvesboltokban...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102056 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kösz. Amúgy hol lehet ezeket a könyveket beszerezni (History of Middle- Earth), mert sehol nem látom őket. Ha angolul vannak az sem gond. Amúgy amiket itthon meg lehet szerezni magyarul, azok mind megvannak angolul is, és olvastam is őket, talán csak a BoLT I-II, nem, de az egy az volt nálam, csak sajnos nem az enyém volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102049 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Celeborn:
History of the Middle-Earth sorozat 4. kötet (The Shaping of Middle-Earth). 165. oldal.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #102047 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Thx. Amúgy ez melyik könyvben található meg?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101758 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Úgy rémlik, ezt még itt találtam valahol a tolkien.hu-n...
Tessék:
Így szól Mandos próféciája, amit Valmarban mondott el az istenek ítélőszéke előtt, és amelyről terjedt a szóbeszéd a Nyugat Tündéi között: Mikor a világ megöregszik, és az Erők elfáradnak, akkor Morgoth visszatér az Ajtón keresztül az Időtlen Éjszakából; elpusztítja a Napot és a Holdat, de Earendel fehér lánggal jön ellene, és kiűzi a levegőégből. Akkor megvívják az utolsó csatát Valinor mezején. Azon a napon Tulkas birokra kel Melkóval, jobbján áll majd Fionwe, a balján Túrin Turambar, Húrin fia, a Sors Legyőzője, és Túrin fekete kardja okozza majd Melko halálát és legvégső pusztulását; így bosszultatnak meg Húrin gyermekei és minden ember. Ezután a Szilmarilokat összegyűjtik a tengerből, a föld mélyéről és az égről; mert Earendel leszáll, és átadja a lángot, amelyet eddig őrzött. Ekkor Feanor magához veszi a Hármat és átadja Yavanna Paluriennek; ő pedig megtöri őket, a tüzükkel újraéleszti a Két Fát, és nagy fényesség jön majd; Valinor Hegyeit lebontják, így a fény elárasztja az egész világot. Abban a fényben az Istenek megfiatalodnak, a tündék felébrednek, minden halottuk felkel, Ilúvatar tervei velük beteljesednek. De az emberekről ezen a napon a prófécia nem beszél, egyedül Túrinról, akit az Istenek közé sorol.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #101594 Írta: Celeborn
Celeborn válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hi! Tud valaki valamit Mandos átkának második feléről, valamint arról. hogy hol lehet róla olvasni? Valahol hallottam, hogy szerepel benne, hogy Morgoth vissza fog valamikor térni meg hasonlók, de nem tudom pontosan, hogy mit foglal magában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98716 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Azon kívül meg a semmi csarnokai,mely telve vagyon sötétséggel.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98707 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Szilmarilok
gina:

Ea = a Világegyetem
Arda = a Föld
Középfölde (Endor) = Arda egy kontinense

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #98704 Írta: gina
gina válaszolt a következő témában: Szilmarilok
bocs mindenkitől,egy állat nagy hülyeség kérdés:Arda =Középfölde=Ea
csak most kezdtem olvasni és sötét az egész...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95827 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kedves Ery!Köszönöm az infot!Vhol ezt én is tudtam csak megfogalmazni nem igazán :wink:
És ezt észben tartom,köci!! :D

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95779 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Szilmarilok
szal akkor nem egyezik nagyon Tolien elképzeléseivel? (már ha voltask neki ebbe az irányba)

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95775 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
és tegyük hozzá, fanfiction


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95772 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A Fekete Szilmarilok Morgoth szemszögéből írja le a Siilmarilok történetét.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95770 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ainion Maranwe írta: Aiya!

Korábban olvastam, hogy a Fekete Szilmarilok oroszul hozzáférheto;. Megvan valakinek elektronikus formában? Elkezdeném a fordítását...


Minerva már lefordította amit lehetett belőle ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95769 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Alteriesse írta: Bocs hogy belekérdezek, a Fekete Szilmarillok az micsoda? A könyv fekete, vagy az egy másik sztori?


Ha fordítani kell,gondolom másik sztori!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95768 Írta: Alteriesse
Alteriesse válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Bocs hogy belekérdezek, a Fekete Szilmarillok az micsoda? A könyv fekete, vagy az egy másik sztori?

Lasto beth nin, tolo dan na ngalad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95214 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Szilmarilok
vagy akár itt: www.tolkien.ru/texts/rus

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95212 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ainion Maranwe írta: Aiya!

Korábban olvastam, hogy a Fekete Szilmarilok oroszul hozzáférheto;. Megvan valakinek elektronikus formában? Elkezdeném a fordítását...


Aiya Ainion!

www.tolkien.ru/text/eng/home.shtml
Az oldal végén keresd! Alig várom, hogy olvassam!!
Sok sikert a fordításhoz!

Namárie!

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95210 Írta: Ainion Maranwe
Ainion Maranwe válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Aiya!

Korábban olvastam, hogy a Fekete Szilmarilok oroszul hozzáférheto;. Megvan valakinek elektronikus formában? Elkezdeném a fordítását...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95206 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Szilmarilok
szép történet, de nem passzol Tolkienhoz.

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #95179 Írta: Szilmaril
Szilmaril válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Írok egy könyvet a címe: A Szilmaril
Arról szól hogy Jody Lawnerről kiderül, hogy féltünde és elindul, hogy megkeresse a családját. Találkozik Frodóval és a Gy. szövetség tagjaival és elmennek Lothórienbe. Aztán Jodyhoz kerül az egyik szilmaril, majd egyesíti a hármat és megöli apját, Szauront. Aztán a tengerentúlon Frodó feléleszti a lány t és Happy End.

Rég valaha rég nekem is szólt. Rég valaha rég sok éve volt. /Peter Pan/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94735 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Lamorak: Ha ezt a volt tanáraim hallanák! :D Van egy-két Derrida rajongó közöttük.
Gadamer az egyik kedvencem nekem is bár az Igazság és Módszer tényleg nem a legkönnyebb olvasmány (bár könnyebb mint a TÉK). Jelen esetben kizárólag a hermeneutikai kör miatt hivatkoztam rá.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94717 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Ery írta: Csak idézni tudom Gadamert, a ma él? (úgy tudom még él) legöregebb filozófust: ...
Ui. Utólagos értesülésem alapján tavaly hunyt el 102 éves korában :(


Pontosan ezt akartam mondani-- 2002. márciusában (14-én, azt hiszem). Emlékszem, mikor meghalt, Londonban voltam, és este a lepukkant youth hostel-beli szobámban olvastam a Times-t, és nagy megdöbbenéssel láttam a képét és a gyászjelentést.
Viszont az Osiris évek óta igéri, hogy kiadja újra az Igazság és módszer-t (azt a könyvet, amit Gadamer 'főművének' szoktak tartani); azt már nagyon várom...
Gadamert egyébként érdemes olvasni, még ha nehéz is, mert szerintem a leghasználhatóbb és legkonstruktívabb poszt-modern irodalomértelmezési iskola képviselője. Az újraolvasást viszont nem csak ő ajánlja (bár ő a legértelmesebb okokból, mert azt mondja, hogy az értelmezés körökből áll, és a megértés egy folyamat, nem egy állapot-- tehát minél többször olvasol valamit, a megértés annál komplexebbé és kidolgozottabbá válik, még ha nem is ér véget soha), hanem mások is, pl. a Jacqes Derrida nevű filozófusként pózoló szemfényvesztő.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94417 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Layla: Csak idézni tudom Gadamert, a ma élő (úgy tudom még él) legöregebb filozófust: Egy könyvet minnél töbször kell elolvasni, mert minden egyes olvasásnál egyre jobban mélyül az ismeretünk, és mindig felfigyelhetünk egy apró részletre ami korábban elkerülte a figyelmünket.
Ui. Utólagos értesülésem alapján tavaly hunyt el 102 éves korában :(

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #94410 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én most vettem meg a Szilmarilokat de tuti hogy még 1szer elkell olvasnom hogy megértsem!!!!!!De amúgy nagyon nagyon jóóóóóóóóóóó!!!!!!!!
:lol:

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.696 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére