Szilmarilok

Több
21 éve 11 hónapja #59302 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
azt kérdeztem miért nem komálják egymást az entek és a tündék, csak nem akartam offtopic lenni

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59298 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mi volt az a kérdés? Ide sok bölcs ember jár, ám! :wink:

Hol lehet megvenni az Elveszett Mesék-et?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59296 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Érthetö a GYU a Sil nélkül is, eddig egy olyan kérdésem volt, ami nincs a GYUban(az entes topciban)de eddig senki nem tudott rá válaszolni pedig több mint egy hete ott van

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59271 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igazad van, Yavanna!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59117 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Most olvasom az Elveszett Meseket. Abbol is a Luthien meg Beren sztorit. Lenyugozo, meg ugy is, h ismerem, meg mas valtozat, mint a Silmarilokos.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59099 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Kincső írta: Csak hiányérzetem volt. szerettem volna többet tudni, de ez most se változott meg, még mindig nem tudok eleget :(


Én sem!!! :roll: Szerintem ha az összes Tolkien művet elolvastuk és minden rendelkezésre álló adatot végignéztünk/nénk, akkor is lesznek/lennének kérdéseink... :? [/quote]

Számomra pont ez adja Tolkien varázsát, hogy minél többet akarunk a világáról megtudni, annál inkább rájövünk, hogy tele van titokzatos elemekkel! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59071 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Szilmarilok
"Csak hiányérzetem volt. szerettem volna többet tudni, de ez most se változott meg, még mindig nem tudok eleget :( [/quote]"
(idézve Vardától)

Bocsi, csak valahogy letörlődött az idézés... :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59068 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Csak hiányérzetem volt. szerettem volna többet tudni, de ez most se változott meg, még mindig nem tudok eleget :( [/quote]

Én sem!!! :roll: Szerintem ha az összes Tolkien művet elolvastuk és minden rendelkezésre álló adatot végignéztünk/nénk, akkor is lesznek/lennének kérdéseink... :?

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59046 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szerintem is érthető! Nekem pl. nem tűnt fel, hogy bármi homályos volna, amíg nem olvastam a Szil-t. Csak hiányérzetem volt. szerettem volna többet tudni, de ez most se változott meg, még mindig nem tudok eleget :(

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #59045 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Szilmarilok
:!: Szerintem a GyU igenis érthető a Szil. nélkül is. Éppen az adja meg a valósághűségét, hogy bizonyos réges-régi eseményekről nem tudunk, bizonyos dolgokat nem értünk :arrow: hiszen t.képp a hobbitok szemszögéből nézzük az eseményeket!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #58125 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Felhozom a melybol ezt a temat is :)
Ulmo ismet nem tetlenkedett, igy egy nevjegyzekkel, az emberek es tundek hazainak csaladfajaval es Feanor eskujevel gazdagodott a Szilmarilok anyag.

A cim:
www.tolkien.hu/silmarillion/silhu.html

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #56183 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Gandalf írta: No, ezzel meg én szállnék vitába! A Carpenter-életrajz, meg a BBC-s dokumentumfilm alapján nagyon is úgy néz ki, hogy Tolkien igenis A Gyűrűk Urát minden művénél fontosabbnak tartotta, s szívét-lelkét beleadta: "A véremmel írtam. Akár híg, akár tömény, ennyi tellet tőlem..."


No igen, de ez egy kontextusból kiragadott idézet: ezt Tolkien egy levélben írta azt hiszem Rayner Unwinnek, akinek épp azt próbálta magyarázni, hogy miért nem lehet rövidíteni és egyszerűsíteni. Semmilyen módon nem vonatkozik a GyU és a Szil. viszonyának Tolkien általi megítélésére.
Én már többször, több helyen kifejtettem, hogy szerintem egyértelműen a legfontosabb (nem feltétlenül a legjobb-- nem hiszem, hogy van-e értelme feltenni az értékítéleti kérdést) Tolkien-mű a Szil., mert Szil. nélkül sosem lett volna GyU, GyU nélkül viszont a Szil. símán megáll. Nem olyan szépen, mint most, de megáll. És ez nem csak kronológiai érv, hanem a kontextualizáltságból is adódik: a Szil. nélkül a GyU egyes részleteit egyszerűen nem lehet megérteni; a Szil. önmagában elégséges és magyarázó.
Ami a legérdekesebb, az persze az, hogy a Szil. nem ugyanolyan szöveg, mint a GyU, mert a GyU fix szöveg, a Szil. meg szerkesztői szöveg, több kötetnyi variánssal. A Szil. igazából egy hagyomány, nem egy szöveg; az 1977-es Silmarillion olyan, mint egy középkori kézirat, amibe a szerkesztő-kompilátor különböző szövegek különböző forrásból jövő variánsait másolta; nem egységes, többszörösen rétegzett (még a verses hagyományok is ott vannak benne, nem csak akkor, mikor a Lúthien-énekből idéz verssorokat, hanem máskor is, beágyazva a prózába, ahogy a Lost Talesben), és mégis központian fontos, mert enciklopedikus horizontú.
A GyU egyáltalán nem 'az összes többi mű eredménye' vagy 'kiteljesedése'. Ha jobban meggondolom, azt sem értem, mire gondolsz, mikor ezt mondod. A kérdés nem az, hogy Tolkien 'melyiket szerette jobban' (ezt már sosem tudjuk meg, és mivel a Levelek nincsenek meg magyarul, nem tudunk róla érdemben beszélgetni-- de egyébként szerintem még a Levelekből is védhető lenne, hogy a Szil.- 'szerette jobban', már ha lenne értelme egyáltalán azon gondolkozni, hogy a szerző melyik szöveget 'szereti jobban'-- kit érdekel ez? miért jó nekünk, ha tudjuk? mit változtat meg a mi saját ítéletünkön?), hanem vagy az, hogy 'nekem személyesen melyik tetszik jobban' (és akkor ez valóban ízlés kérdése, amin felesleges vitatkozni), vagy az, hogy az egész Tolkien-életmű értelmezésének kereteiben melyik a fontosabb szöveg-- és ez az, ami a fontos kérdés, mert itt az álláspontokat konkrét szövegbeli és értelmezésbeli bizonyítékokkal kell alátámasztani, és nem 'szerintemekkel' és ízlés-kérdésekkel.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 4 napja #56160 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Erről magát,Tolkient kéne megkérdezni... :wink:

Mondjuk elvileg talán szerintem asszem valószínűleg bizonyára/fő a 6ározottság :? /a Gyu a fő műve.Nem csak mert ez a leghosszabb,de ez végül az összes többi könyvének a kiteljesedése...izé...eredménye,na!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #55290 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hölgyeim és Uraim, igen, az évszázad versenye...

...megindult a Harc a Szilmarilokért! Vajh Tolkien melyiket szerette jobban? Melyik győz? Gyu Vagy Szil?

Micsoda izgalom, micsoda várakozás, wááóóó

:-)

bocsi, ez jött belőlem :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #55255 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Rayan írta: T. nem a GYU-t tekintette a legjobb írásának, és nem abba vitte bele teljesen a szívét-lelkét.


No, ezzel meg én szállnék vitába! A Carpenter-életrajz, meg a BBC-s dokumentumfilm alapján nagyon is úgy néz ki, hogy Tolkien igenis A Gyűrűk Urát minden művénél fontosabbnak tartotta, s szívét-lelkét beleadta: "A véremmel írtam. Akár híg, akár tömény, ennyi tellet tőlem..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #55145 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Okéy :) ))))

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54947 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ne haragudj Darkman, nem szándékozom vitázni veled, csak még ezt az egyet leírom :D (Miért értik mindig félre egymást az emberek? :? ) T. nem a GYU-t tekintette a legjobb írásának, és nem abba vitte bele teljesen a szívét-lelkét. Mi ennek ellenére továbbra is a GYU-t szeretjük a legjobban, mert annyira elragadja a fantáziánkat :wink:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54919 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Szilmarilok

Rayan írta: Darkman, Tolkien nem egy művet írt. Hanem egy csomót. És ha jól vagyok informálva, ő élete főművének nem A Gyűrűk Urát tekintette, hanem a Szilmarilokat.

Más kérdés, hogy A Gyűrűk Ura lett mind közül a legnépszerűbb.


Az " egy művet " általánosságban értettem, nyilvánvaló, hogy nem egy művet írt. A lényeg azonban ugyanaz marad, ha több, ha kevesebb. Mindenkinek mást mond, ezen volt a hangsúly.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54912 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szóval ott hagytuk abba, hogy a Szilmarilok egy nagyon jó könyv... :D

(A Lejjebb megindult eszmecsere a Közösség/Gondolatok topikban folytatódik! Oda írjatok ezzel kapcsolatban!)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54895 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Darkman, Tolkien nem egy művet írt. Hanem egy csomót. És ha jól vagyok informálva, ő élete főművének nem A Gyűrűk Urát tekintette, hanem a Szilmarilokat.

Más kérdés, hogy A Gyűrűk Ura lett mind közül a legnépszerűbb.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54872 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kedves Svindler

Előbbi mondataidra szeretnék pár szóban válaszolni, nem túl hosszan, mert nem akarok nagyon off lenni, bár ezzel kapcsolatban is vannak kérdéseim...
Gandalfot és Tolkien idézetét szerintem az elmúlt 50 évre értsd. Kommunizmus, hidegháború, szélsőséges eszmék dicsőítése...stb. Nagyon sok író és költő kiszolgálta a rendszert, de nem tett hozzá semmi újat. Tolkien talán arra gondolt, hagyjuk a szemetet, hagyjuk a divatot. Adjunk valami újat a világnak. Gandalf talán ezt szerette volna üzenni nekünk, szerintem :)
A nekem írtakból...
Mit kellene visszahozni? Nos, válaszodból ítélve azt hiszem, félreértettél. Természetesen nem a technika visszahozatalára gondoltam, (hiszen a mondatomnak pont ez az alapja) s nem is a negatívumokra. Néztem is nagy szemekkel, miért pont a rosszat említed, amikor azt nyilván mindneki a háta közepére kívánja. És természetesen tudom, hogy a happy középkorban nem volt érzéstelenítés amikor le kellett vágni egy lábat, és a parasztok nem filóztak a virágok között, mert annyi dolguk ls bajuk volt, hogy ki se láttak alóluk.
Mit kellene akkor visszahozni? Mond meg a topicot, ahol válaszolhatok. Mert egy kicsit hosszú lesz.
Világszapulás...három hozzászólásomból megértem, hogy így ítéled meg az üzeneteimet, mivel tényleg csak szapultam eddig, nem dícsértem semmit és senkit. Természetesen igazad van, a világ ma is, és a múltban is, örökké csodás volt, csodás ma is, és az is lesz. Mi itt éppen arról tanakodtunk, hogyan lehetne még szebbé tenni?
Nézd, pont ez az, amiról beszéltem. Van akinek jó így a világ. Hogy a Földet 10.000 ember irányítja, és hogy hullanak az esőerdők, az emberek agyonhasználják magukat, amíg én meg az Auchanban válogatok 100 féle kolbász közül, addig Afrikában meghal egy nap 5.000 ember.

Huh, kissé meleg, nem? Akkor most ez egy igazságos világ?

Svindler. Tedd, amit tenned kell. Nagyon nagy segítség, ha te magad ügyelsz a környezetedre, s minden mozzanataddal felvirágoztatot a környező lelkeket. Én is ezt teszem. Nap mint nap próbálom, s gondolom, mások is. Én azonban ráébredtem, ennél én többre is képes vagyok. Innen a problémák megfogalmazása, a szapulás, a hasonló emberek keresése...stb. Ha jól belegondolsz, hogy mi mozgathat minket, nem válaszoltál volna ilyen negatívan...

Zárszóként még annyit...

Tolkiennek nincsenek erősségei. Tolkien írt egy művet. Beleírta saját magát, a lelkét. Hogy ki mit lát benne, az már nem rajta múlik. Szerinted nem az erőssége..szerintem meg nagyon is, mert én mást látok mint Darkman, s te is mást látsz mint Svindler.

van egy kis történet...

A tanítvány megkérdezte egyszer a mesterét, hogy hány Isten van a világon? Mire ő ezt felelte: " Nagyon sok. " A tanítvány visszakérdezett: " S ezekből melyiket kövessem? "
" Amelyik a tiéd. " felelte rá a mester.


S ezzel befejeztem...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54869 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nyitottam egy Gondolatok cimu temat a Kozosseg kategoriaban...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54868 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Szilmarilok
/off/
Svin: Az idézet arról szól, hogy Tolkien szerint a világ igenis egyre hanyattlik, s ő nem kívánja követni azt az utat, amelyen az emberek többsége halad. Ez az ő véleménye. Akár tetszik, akár nem. De van benne igazság. És ő nem a Középkort sírja vissza (bár megtehetné, mert korántsem volt olyan sötét, mint amilyennek gondolják - hidd el, én nem a lovagregények idilljeiből szedem mindezt, hanem tanulmányaimból), hanem az ún. "Aranykort", amely nem feltétlenül konkrét történelmi korszak, hanem átvitt értelemben kell felfogni, mint az emberiség történetének azt a korszakát, amikor még jelentettek valamit azok az értékek, melyet ő képviselni szeretne műveivel. Melynek emlékét csak a mítoszok és tündérmesék őrzik. És ez morális-etikai kérdés, semmi köze a társadalom- és gazdaságtörténet fejlődéséhez. Bár hozzá kell tennem, hogy Tolkien a technikai fejlődést sem tartotta valami nagyra (szerinte csak a szem elől tüntetik el a rabszolgákat), de ez az ő magánvéleménye.
/on - egyenlőre csak ennyi, majd még folytatom.../

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54853 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
off: Svin, mail ment


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete - 22 éve 1 hete #54852 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Estel: őszintén örülök, hogy egyet értesz velünk! :wink:

Svin: lehet, hogy a szavainkból csak a rossz szűrődött ki, de én azért (és szerintem beszélhetek a többiek nevében) igyekszem meglátni a dolgok legjobb oldalát. Sokszor megkapom a "romantikus, álmodozó, idealista, optimista" jelzőket.
Igen, problémák mindig voltak, mivel a saját korunkban élünk, úgy gondoljuk, hogy ezeket a legrosszabbak. De szerintem ezzel mindenki így van. És nem az összesre keresünk/ek gyógyírt, hisz az gyakorlati képtelenség lenne. De én úgy hiszem, hogy az ilyen gondolkodású embere közül kerülnek ki azok, akik ezen gondok valamelyikére enyhülést hzhatnak. :arrow: Egyet is értek Veled, meg nem is! (de asszem ez így van jól!)
Ami meg Tolkient és az ő megteremtett világát illeti ill. a többi olyan könyvet, mely uganúgy a szeretetről, a becsületről, a hűségről szól. Mindenkinek meg kell találnia a maga könyvét/eit, történetét/eit, amiben meglátja ezeket az értékeket, és ezáltal tud velük azonosulni. Asszem természetes, hogy itt a GYUt helyezzük a középpontba - egyébként nem itt lennénk. (de ez csak az én véleményem)

És nem tudom, esetleg, ha már ennyire érdekel minket ez a téma, Tolkien által (vagy más indítatásból) kiváltott gondolatok, akkor érdemes lenne megfontolni, hogy szenteljünk-e ennek egy topicot?! Csak azért gondolom, mert vagyunk egy páran, és akkor nem offolnánk össze a topicokat! Fontold meg! Ha kell jelentkezőket is toborzok, és vállalnám is a topicért a felelőséget! Köszike!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54848 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez lesz a masodik es utolso OFF TOPIC-om ebben a temaban, tovabbiakban irjon mailt, aki ugy erzi, hogy kivancsi meg a velemenyemre. Es adjuk at a temat a Szilmariloknak.

[TOPIC OFF]
Estel: En nem akarom oket lerangatni a foldre, csak azt akarom mondani, kisebb leptekkel haladjanak, mert igy nagyot lehet esni.

A vilagert pedig nem kell tobbet tenni mint amennyi eleg. Megvaltani se nem kell se nem lehet.
A Matrixot egy elrontott filmnek velem, de egy erdekes gondolata, amit Smith ugynok szajaba ad: keszitettek mar tokeletesebb vilagokat, de abban az emberek nem birtak letezni. Szerintem van benne igazsag.

Annak az eremnek aminek az egyik oldala az, hogy Ti nem szeretitek, hogy masok nap mint nap megprobalnak lerangatni bennetek, es ezt szova teszik, a masik oldalan ott van, hogy Ti kozben mindenkit felragadnatok, pedig lehet o nem is akarja.
A vilagot "akarata ellenere boldogga eroszakolni" (Nagy Fero utan szabadon :D ) megiscsak eroszak. Eloszor talan meg kellene kerdezni, akarja-e.

Anyazas johet maganban :) Igerem, valaszolok.
[TOPIC ON]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54846 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Szilmarilok
OFF TOPIC, de muszáj... :roll:
Nos, ami engem illet, Áfonyával, Brisával, Cicafüllel, Darkmannal, és Yavannácal (abc-sorrendben ;) ) értek egyet. Bizonyára lehet vitába szállni egyes kiragadott részletekkel, abból amiket írtak, de a magam részéről sokkal érdemesebbnek látom azt, hogy a "világmegváltó" szándékot lássuk meg ezekben a velünk megosztott gondolatokban, és legalább mi ne rángassuk vissza a szárnyalókat a földre... hiszen ezt úgyis megteszik mások, minden nap :( ... És még ha az MTT (a Magyar Tolkien Társaság) feladata - természetesen - nem is az, hogy a világ összes problémáját megoldja, mégis fontos lehet az, hogy olyan emberekből áll, akik éreznek magukban erőt arra, hogy többet tegyenek a világért, mint amennyi "elég"... És hiszem, hogy a már sokat emlegetett kisfiú példája nem csak egy üres matematikai példa a geometriai sorral kapcsolatban... :lol: ;)

Estel

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54845 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Rayan: Ezert is irtam oda, hogy TOPIC OFF :) Ez az egesz tema amugy jelen van 3-4 topicban mar, es en reszemrol nems zeretnem ebbe az iranyba terelni egyiket sem. A Szilmarilokrol szolot meg plane nem...

amanibhavam: Mar tobbszor hallottam toled a Covenant kronikak felemlegeteset. Es mar az elsovel is kivancsiva tettel. Utana is neztem anno, hogy az iroja Stephen Donaldson. De hogy megjelent-e magyarul nem tudtam kideriteni. Egy oldalon mintha lett volna ra utalas, hogy igen, de most nem talalom... Megjelent? ha igen mikor, es melyik kiadonal?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54841 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Svin: dehogy ez az er?ssége. s?t. JRRT világot akart teremteni, amelyben az általa elképzelt nyelvek és mitológiák életre kelhetnek, és ez messzemen?en sikerült neki. Irói, történetf?z? képességei jók, de nem kiemelked?ek, a sztori lineáris, de ez tökéletesen megfelel a m?fajoknak (végülis a Silm. mitológia, a GyU pedig "történelemkönyv").

off: ha történetben, jellemábrázolásban, pszichológiában er?s történetet akarsz, olvass Covenantot! nem fogod megbánni


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #54835 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hah, Svin! Nem is teszek hozzá semmit. Messzemenően egyetértek.

De egy valamit mégis. 8)
Gondolkoztatok már azon, hogy ez a Szilmarilok topic, és a társaság lassan elkanyarodik a létfilozófia felé? Jó, jó, azért van hozzá köze, de azért mégis. Vagy: nyissunk egy új topicot, "Világmegváltó gondolatok" címmel.

Bocs, nem kell komolyan venni :mrgreen:

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.684 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére