Szilmarilok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26845 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
hülye hosszú ékezetek nem látszanak rendesen, bocsánat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26844 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
hadd álljon itt az Ainulindale els? pár sora, ahogy én képzelem...<br> NB ez semmivel sem jobb, mint az eredeti vagy Ulmo fordítása, csak az én fülem így hallja ezt a szöveget:<br> <br> <i>Ainulindalë<br> <br> Az Ainuk Muzsikája<br> <br> Kezdetben vala Eru, az Egyetlen, aki Ardán Ilúvatarnak neveztetik, s ? els?ként teremté az Ainukat, a Szentségeseket, gondolatának gyümölcseit, s ?k minden más teremtett el?tt vele valának. S Eru szólt hozzájuk, dallamokat mutatván nekik, és ?k énekeltek a színe el?tt, s ? örvendett ennek. Ám hosszú ideig csak magukban énekeltek, avagy kis csoportokban, míg a többiek figyeltek, mert mind?jük Ilúvatar elméjének csak azon részét értette, amelyb?l ? maga vétetett, s csak lassan kezdék érteni testvéreiket. Ám míg egymást hallgaták, egyre jobban megérték egymást, s összhangjuk és harmóniájuk n?ttön-n?tt.<br> És úgy esett, hogy Ilúvatar egybeszólítá mind az Ainukat és hatalmas dallamot zengett a színük el?tt, melyben minden addiginál nagyobb s csodásabb dolgok nyílának meg el?ttük, s a kezdet dics?sége és a vég pompázata elkápráztatá az Ainukat, így hát meghajlának Ilúvatar el?tt, némán.<br> Ekkor Ilúvatar szóla hozzájuk: „Azt akarom, hogy a dallamból, mit nektek mutattam, együttesen, összhangban Nagy Muzsikát költsetek. És mivel az Olthatatlan Lánggal lehelém belétek a létet, mind?tök a maga hatalmát, ennen gondolatát és eszközeit szövi majdan belé a dallamba, ha úgy tetszik. Ám én csak ülök majdan és figyelek, és örvendezem, hogy általatok nagy szépség kél életre e dallamban.”<br> </i>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26843 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Udv!<br> <br> Most reszben Ulmo neveben irok utolagos engedelmevel.<br> Ha ellatogattok a nyitooldalra, lathatjatok, hogy az alata eddig leforditott reszek doc formatumban kikerultek a netre.<br> A kovetkezo cimen is elerheto:<br> <a href=http://www.tolkien.hu/silmarillion/silhu.html>Szilmarilok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26842 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
nem vagyok benne biztos, hogy a Hobbitot könnyebb jól lefordítani... attól, hogy gyerekmese, nem lesz egyszer?bb szerintem

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26841 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Addig is a Szilmarillionból nemsokára lesznek elérhető részek itt valahol a környéken... A Hobbit lesz a levezető gyakorlat :) Jó hétvégét!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26840 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Lehetoleg minél hamarabb! Ha csak ezek közül lehet választani, akkor a szülinapom szeptember 29-én van. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26839 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Mikorra tetszik parancsolni? Szülinapra, karácsonyra, jövő nyárra? :) Tervbe van véve, meglátjuk, mit tehetünk az ügy érdekében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26838 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Akkor fordítsd le nekem passzióból a Babót, és akkor meg sem veszem a könyvet. :) Már most rosszul vagyok a Mr. Bagginstól, a babóktól, a törpéktol és a többitol.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26837 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kedvtelésből, szórakozásból, hobbiból (szó szerint szenvedélyből). Hacsak bele nem zöldülök.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26836 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Bocs, buta vagyok, ezért hagy kérdezzem meg: mi az a passzió? Csak, hogy ne maradtjak tudatlan. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26835 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ki fordítja újra a Szilmarilliont? Én csak passzióból csinálom...<br> A Hobbit fordításán majd elgondolkolkodom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26834 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Szerintem nem a Szilmarilokat kellene újrafordítani, hanem a Babó-t!<br> Amúgy én is meglepodtem azon, hogy mennyire emberiek a tündék. Idonként azt sem tudtam, hogy az adott név egy embert vagy eg tündét takart.<br> Aki még nem olvasta: javaslom, hogy úgy forgassa a könyvet, hogy már a kezdetektol követi a családfákon is a neveket. Különben elveszik az ember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26833 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Tegnapelőtt akartam kivenni a BME könyvtárából, de sajnos törölték!!<br> (Szipp-szipp.) Pedig már úgy elolvasnám!<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26832 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
troll:<br> <br> ja és több részből áll, nem egy egybefüggő regény.<br> Ne olyat várj, mint a Gyűrűk Ura vagy a Hobbit, inkább legendák, mítoszok és történelem, história.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26831 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Középfölde története a kezdetektől a harmadkor végéig. Kicsit nehéz olvasmány, de gyönyörű is egyben! Ha meg tudod szerezni érdemes elolvasni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26830 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Miről szól a Szilmarillok?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26829 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
szerintem elfogyott, a www.konyvkereso.hu is azt mondja, antikyáriumokban kell keresni, esetleg angolul megvenni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26828 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Gandalf! Libir,Libir, de melyik??? Én már vagy tucatnyiban jártam és sehol sem lehetett kapni. Még a Könyvpalotában sem. Már vidékieket is mozgósítottam az ügyben és még mindig semmi. <br> Egyébként a Fénylő ölednek ... CSAK sumer! Egyébként maat vagy, mert valóban a kg írta (nem kilogram, hanem az általad említett). Ha valaki az akkádra kíváncsi, akkor ajánlom a GILGAMES - AZ AGYAGTÁBLÁK ÜZENETE c. könyvet (by Rákos Sándor). <br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26827 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Pl. Libri

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26826 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
most komolyan,hol lehet megvenni a Szilmarilokat????????????

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26825 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Eol: sumer-akkád eposzok gyűjteménye: ''Fénylő ölednek édes örömében'' (asszem, Komoróczy Géza szerkesztette és fordította).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26824 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ulmo:<br> <br> sajna, a saját regéiket se tanulmányozták eléggé, hiszen azokban biztosan szerepelt, hogy Númenórt a valák adták nekik. <br> A Nyugattal való jó viszonyt azonban szisztematikusan leépítették.<br> Tar-Minastír már irigykedett az eldákra, Tar-Atanamír idejében megoszlott Númenór népe, és Ar-Adúnakhór már a quenya nyelv használatát is betiltotta.<br> <br> Így elvágták magukat a saját múltjuk ismeretétől, ami pedig védelmet jelenthetett volna Ar-Pharazón őrületével és Szauron hazugságaival szemben.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26823 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
ESzAH: olyan sumér teremtéstörténetet és hasonlókat hol lehet olvasni?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26822 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Pontosan. Ha tanulmányozták volna az eldák regéit, tudhatták volna, hogy Melkor nem épp egy Ajándékozó típus. Akinek embereket áldoznak, az nem lehet egy könyörületes isten (vagy vala).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26821 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez tény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26820 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ulmo:<br> <br> igazad lehet, mert kelet felé már bejártak minden tengert...<br> <br> De Szauron akkor mégiscsak nagy szerepet vitt, mert Melkor imádására a númenóriak soha nem gondoltak volna.<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26819 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Olórin: ha emlékezetem nem csal, Szauron csak a végső lökést adta a valák elleni lázadáshoz. A númenoriak már előtte is elfordultak a valáktól és a tündéktől, akik attól fogva nem jöttek Númenorba. Ha Szauron Középföldén marad, talán még egy-két évezredig nem történik katasztrófa, de előbb-utóbb egy hajós megpróbált volna partraszállni Amanban. Ez a fékezhetetlen emberi kíváncsiság, ami sokszor bajt hoz. De fegyverrel biztos nem támadtak volna a Halhatatlanokra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26818 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hmmm, nekem ki is a kedvenc valám? Most azt hiszem éppen Aule, aki teljesen olyan, mint a sumer Enki (a föld istene, nevének jelentése: A Föld Ura). De át is olvasom ma a Valaquentát, és jövök vissza. :-) <br> ÉSzAH

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26817 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én is pontosan így éreztem, miközben olvastam. És Yavanna a kedvenc valám!:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #26816 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Csak egy apró dicséro hozzászólás: Sok jó könyvet olvastam, de a Szilmarilok volt magasan a legeslegszebb közülük!!! Ez az a könyv -vagy inkább mu- ami igazán képes megérinteni az emberek szívét, lelkét! Szépség, Jóság, Becsület, Szerelem, Hosiesség... de mára mind elvesztek... S ha a nemestol és a széptol a sötétségig s a pusztulásig jutott, hát ez volt öröktol fogva a Megrontott Arda sorsa... Olyan szép, hogy elszorul a torkom!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.614 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére