Nyelvek és írások

Több
19 éve 7 hónapja #246672 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi Alcar, kedves vagy. :oops:

Mellesleg a "k@kit sem ér" azt én magam írtam róla. De ez teljesen mellékes.
Azért remélem, hogy a letölthető betűtípusokban már nem találtok hibát! 8O

OFF részemről befejezve.

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246609 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
OFF-olást kéretik befejezni (mármint Olosta oldalának fikázását). Ha találtok benne hibát, azt kéretik kifejteni, ismeretlenül, hozzá nem igazán értően nem szép dolog. Lehet jobbat írni, fordítani: mindenki előtt adott a lehetőség.

Köszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246606 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Szárnyas Jobbrog írta:

Siriann írta: sindarin.uw.hu/home.htm ->-itt


Nem erről az oldalról mondta Olosta, hogy k@kit sem ér? Vagy az más volt?


De ez az! De a betűket még ismeri... =)

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246478 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Szárnyas Jobbrog írta:

Siriann írta: sindarin.uw.hu/home.htm ->-itt


Nem erről az oldalról mondta Olosta, hogy k@kit sem ér? Vagy az más volt?


Ez így erős túlzás, lehet használni, de csak óvatosan ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246402 Írta: Szárnyas Jobbrog
Szárnyas Jobbrog válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Siriann írta: sindarin.uw.hu/home.htm ->-itt


Nem erről az oldalról mondta Olosta, hogy k@kit sem ér? Vagy az más volt?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246090 Írta: Fehér Szarumán
Fehér Szarumán válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
HOL???????

"Vannak kis gyűrűk, vannak nagyobbak, de nekem csak az Egy kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246034 Írta: Siriann
Siriann válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Pontosan ilyenről nem tudok! De hasonló van!

No i Dur ah le!
(I auth i-ngîl)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #246023 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Figyuzzatok, létezik olyan betűtípus, amivel a filmen látható térkép feliratait készítették?

Itt van egy részlet a térképről:

members.chello.hu/ingen/harad.jpg

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245874 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

ShadowsLord írta: Köszönöm mindenkinek a segítséget előre is!A másik kérdés van esetleg valaki akinek megy a arámiból vett úgymond művészi tünde irás?A segitő lelkeknek felajánlok egy korsó söröt s sörözést egy hangulatos hejen:)


Ha a saratira gondolsz, ami valóban hasonlít egy kicsit az arab írásra, annak (mint sok más írásrendszernek) _Neo a nagy ismerője...

Erre gondolsz?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245863 Írta: ShadowsLord
ShadowsLord válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
ha lenne rá időm van már vagy 3 éve hogy kiolvastam az alap könyveket:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245862 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

ShadowsLord írta: oks nem vagyok szakértő csak tippeltem de a hozzáértőknek leesett ugye milyen írás tudót keresek:)


Ha kinyitod a Gyűrűk Ura függelékét, találsz egyet s mást erről az írásról.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245861 Írta: ShadowsLord
ShadowsLord válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
oks nem vagyok szakértő csak tippeltem de a hozzáértőknek leesett ugye milyen írás tudót keresek:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245859 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

ShadowsLord írta: Miért tiszta zsidó irásból vettnek tünik Tolkiennek a gyűrűre is felvésett szövege az nem arab irás?



A tengwarra gondolsz?
Pl ezen a képen: hypo.fpn.hu/lotrbig.jpg ??

Ez nem arab írás, bár némely alapelvben emlékeztethet rá.
Ez tengwar írás, Tolkien egyéni leleménye.

Másrészt a zsidó (héber) és az arab írás is elég távol áll egymástól.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245857 Írta: ShadowsLord
ShadowsLord válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Miért tiszta zsidó irásból vettnek tünik Tolkiennek a gyűrűre is felvésett szövege az nem arab irás?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245855 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

ShadowsLord írta: Köszönöm mindenkinek a segítséget előre is!A másik kérdés van esetleg valaki akinek megy a arámiból vett úgymond művészi tünde irás?A segitő lelkeknek felajánlok egy korsó söröt s sörözést egy hangulatos hejen:)


Arámiból vett művészi tünde írás?
Én ilyenről még nem hallottam.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245854 Írta: ShadowsLord
ShadowsLord válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm mindenkinek a segítséget előre is!A másik kérdés van esetleg valaki akinek megy a arámiból vett úgymond művészi tünde irás?A segitő lelkeknek felajánlok egy korsó söröt s sörözést egy hangulatos hejen:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245817 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Felagund írta:

Nimril írta: Tényleg értékelek minden nemű segítséget.Tehát akkor az én esetemben Neo urat kell megkeressem ezen kérésemmel?Mert akkor ő hozzá fordulok segítségért.
Nimril :arwen2: [/url][/i]


Én is leírom neked, de ahhoz személyesen kell találkoznunk, mert a netre nem tudok képet felrakni (tárhely, és tengwar-fontok híján :( )


Felagund: ha csak a tengwar fontok és a képként feltöltés a gond, azokat én is meg tudom oldani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245760 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nimril írta: Tényleg értékelek minden nemű segítséget.Tehát akkor az én esetemben Neo urat kell megkeressem ezen kérésemmel?Mert akkor ő hozzá fordulok segítségért.
Nimril :arwen2: [/url][/i]


Én is leírom neked, de ahhoz személyesen kell találkoznunk, mert a netre nem tudok képet felrakni (tárhely, és tengwar-fontok híján :( )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245759 Írta: Nimril
Nimril válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tényleg értékelek minden nemű segítséget.Tehát akkor az én esetemben Neo urat kell megkeressem ezen kérésemmel?Mert akkor ő hozzá fordulok segítségért.
Nimril :arwen2: [/url][/i]

A szemed nem azért van, hogy csukva tartsd hanem azért hogy felfedezd mindazt amit e nagy világ eltakart.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja - 19 éve 7 hónapja #245752 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

_Neo írta:

DaveSkyman írta: Köszönöm szépen! Tökéletes. Amúgy Gőgh tanár úr. Mégegyszer kössz! :)


Azert a szoveggel kapocsban lenne nehany eszrevetelem, de inkabb befogom a pofam ß)


Nekem is, de én is befogom... :D
Amúgy műkedvelőtől nem egy rossz munka...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245749 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bocsi, hogy OFF, és hogy munkát adok a moderátoroknak, de ezt muszály beírnom!!!!!

Tök jó, hogy vannak ilyen sulik, ahol a tanárok készítenek ilyen versenyt, ami gondolom tanulmányi, de mégis Középföldés!
Én is ilyen suliba akarok járni!!!!! Bár erre már nem lesz lehetőségem. :roll:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245745 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

DaveSkyman írta: Köszönöm szépen! Tökéletes. Amúgy Gőgh tanár úr. Mégegyszer kössz! :)


Azert a szoveggel kapocsban lenne nehany eszrevetelem, de inkabb befogom a pofam ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245722 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Shadowslord: le fogom fordítani neked quenya nyelvre, s megírom tengwarba is. Picit várjál, kérlek, mert nagyon sok a dolgom: de igyekezni fogok vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245705 Írta: DaveSkyman
DaveSkyman válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm szépen! Tökéletes. Amúgy Gőgh tanár úr. Mégegyszer kössz! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245699 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

DaveSkyman írta: Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem: a következő szöveget kellene kikódolnom, egy iskolai "versenyhez".



Hűha.
Ez nekem eléggé kevertnek tűnik. De azért megfejthető:
-Írjatok egy ultimátumot fehér szarumánnak vasudvardra, Orthanc várába, melyben azonnali és feltétel nélküli megadásra szólítjátok fel.
-készítsétek el egy hobbitodú makettjét.
- gyűjtsetek minél több gyűrűt. Nemesfém nem lehet közte. A hatalom gyűrűjéért pluszpont jár. Ezt gű? tanár úrnak kell bemutatni.


(azért felelősséget nem vállalok érte)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245691 Írta: DaveSkyman
DaveSkyman válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Sziasztok! Egy kis segítségre lenne szükségem: a következő szöveget kellene kikódolnom, egy iskolai "versenyhez".


A szöveg maga magyar, csak a betük tündék. A könyvből nem nagyon tudtam vele mit kezdeni. Előre is köszi minden segítséget.

Kép nagyobban: hypo.fpn.hu/lotrbig.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245607 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Nimril írta: Köszönöm szépen.Nos az az igazság,hogy sindarinnal kéne és úgy ahogyan az egy gyűrűre is írtak.Sajnos nem vagyok szakértő így nem tudom melyik is az.De remélem ti tudjátok.Egy ötvösmunkához kellene a szó.
Köszi
Nimril


Sindarinul a dolog úgy hangzik, hogy "le melin", majd _Neo kolléga talán ezt is kirakja képi formában ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245606 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

ShadowsLord írta: Nos lenne egy keresem.Egy adott versreszletet kellene leforditani nekem tunde nyelvre mivel nagyapam sirjara akarom bevesetni egy granitablaba...elore is koszonom a segitseget!


Konkrétan melyik tünde nyelvre gondoltál?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245604 Írta: Nimril
Nimril válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszönöm szépen.Nos az az igazság,hogy sindarinnal kéne és úgy ahogyan az egy gyűrűre is írtak.Sajnos nem vagyok szakértő így nem tudom melyik is az.De remélem ti tudjátok.Egy ötvösmunkához kellene a szó.
Köszi
Nimril

A szemed nem azért van, hogy csukva tartsd hanem azért hogy felfedezd mindazt amit e nagy világ eltakart.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #245598 Írta: ShadowsLord
ShadowsLord válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nos lenne egy keresem.Egy adott versreszletet kellene leforditani nekem tunde nyelvre mivel nagyapam sirjara akarom bevesetni egy granitablaba...elore is koszonom a segitseget!

"A hős Huma fogadja be,
túl a részvétlen egeken;
pihenjen kebelén csendesen,
a utolsót szikrázó szeme,
harc rémületétől már szabadon,
gyújtson fényt a csillagokon.
Míg kiadjavégsóhaját,
ringassa el légpuhatoll
hollók álma felett,ahol
csak a sólyom képzel halált.
Majd árnya Humáé legyen,
túl a részvétlen egeken"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.398 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére