Gondolatok

Több
21 éve 11 hónapja #57249 Írta: Csavargó
Csavargó válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem is vérzik a szivem az erdőkért. Hallom sírni a fákat... :cry:

Van ,mi arany, bár nem fénylik,
van, ki vándor, s hazaér.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57246 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Most már teljesen értjük egymást, Yavanna. :wink:
Nekem is vannak rossz tapasztalataim: nagymamáméktól nem messze van egy rét, vagyis a Rét, ahol gyerekkorunkban sokat játszottunk. Ma már szinte szemét-lerakó telep. Én is szomorú vagyok miatta.
Én azt is tudom, miért teszik ezt az embererek. Otthon sokszor felgyűlik a nagyméretű szeméthalom, ami nem bírja ki a következő lombtalanításig. Ilyenkor fogják az utánfutót, megpakolják és elrobognak vele a legközelebbi gazdátlan földterületre... innen már tudjátok.
Yavanna: Én a falu helyében, újra felszedném a szemetet és nem egy, hanem nagyon sok táblát raknék ki, esetleg olyat is, hogy természetvédelmi övezet (és a szemétlerakás büntetést von maga után vagy hasonlót).

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57237 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hat igen. Eloszor mindenki a maga kornyeken tegyen rendet.
Egyebkent nekem is van egy nagyon rossz elmenyem:
Vasarnaponkent jartunk a noveremmel lovagolni.
Terepen (vagyis nem a karamban) imadtunk lovagolni, mert
olyan harmonikus volt az egesz, ahogy ultel a lovon, beszippantottad a friss levegot, aztan vagtaztal, szoval felejthetetlen elmeny volt.
Mi Tereopen a lovarda melletti erdoben lovagoltunk.
Aztan eszrevettuk, hogy egyre tobb a szemet! Aztan mar nem scak szemet hanem butorok is megjelentek!!!! Szornyu volt! :cry:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57224 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa írta:

"Az önző-t, a kicsinyes-t és a gonosz-t pedig nem én mondtam, hanem a többiek (lásd lejjebb). Én csak ismételtem őket."

Most rendesen mellényúltam! :oops: :oops: :oops: Ez van, ha az ember/tünde/kósza/hobbit/törp/vala/maia nem olvas vissza! :? Sorryka!

"Ja, és ami az összefogást illeti:
1) ahhoz, hogy ez megszülessen, egy emberként kell(ene) megmozdulni, és nem azon sápítozni, hogy senki nem tesz semmit (így én sem...)
2) nem tudom észrevettétek-e, de ez az összefogás már réges rég megvalósult. Pl. a világ tele van zöld pártokkal, mozgalmakkal, aktivistákkal, rengeteg környezetvédelmi törvény, egyezmény születik, hazánkban (is) külön minisztériuma van ennek, az iskolákban tantárgyként szerepel, az újságokból, a TV-ből és már a "csapból" is ez folyik ( :roll: ), az erről szóló dokumentumfilmek, híradások már megszámlálhatatlanok, a boltokban egyre-másra megjelennek a környezet-kímélő termékek és csomagolások (főleg a hiper-szuper marketekben!), a kutatások százai folynak jelenleg is stb. stb."

Ok-ok ezt szerintem mind látjuk, nagyon jó és hasznos dolog de spec én nem erre gondoltam! Az ilyen összefogás is nagyon fontos, de az kéne hogy ez a mindennapokban is jobban megjelenjen, a közösség számára pl természetes legyen, hogy nem szemetelünk! Mondok egy példát: Az utcánk végén, van egy baromi nagy mező jellegű terület, aminek egy része ráadásul természetvédelmi övezet (vagy valami ilyesmi) is egyben. Rendszeresen ott pakolják ki a szemetet mindenféle undorító népek. Egyszer aztán megunták ezt a falu vezetőségében, mindent szépen összetakaríttattak és kitettek egy táblát, hogy "Szemetet lerakni tilos!" Pont jöttem haza, amikor késő du. készen lettek. Másnap reggel suliba menet már azt láttam, hogy valami egyedek (itt szándékosan kerülöm az ember szót) apró darabokra törték a táblát és minimum akkora szemétkupacot pakoltak a helyére, mint egy kisebb autó! :evil: :evil: :evil: Leírhatatlanul szívszorító látvány volt....

Tehát tényleg az lenne a legfontosabb, hogy mindenki legalább annyit tegyen meg, hogy ő odafigyel ezekre a dolgokra!

Bár most, hogy újraolvasom úgy veszem észre, hogy te is hasonló véleményen vagy! (Ha nem értek semmit félre.) :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57195 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Örülök, hogy mindenki egyetért velem. :wink: :roll:

Fereste: Ez volt a célom. Hogy belássátok ti is épp úgy pusztítjátok a természetet, mint az összes többi ember. Azt írod, hogy nem tudnál sokat tenni. Én úgy látom, ha már egyetlen egy állaton tudsz segíteni, már az is nagyon sok (képzeld magad a megmentett állat helyébe). Ha meg rendszeresen segítesz egy-egy állatnak, az már tényleg valami. (Gondolj arra, hogy a tevékenységetek közben (jó)néhány ember fog látni titeket, talán egyikükben-másikukban megmozdul valami... Velem már történt ilyen!)
És persze az is nagy segítség lenne a Természetnek, ha fölöslegesen nem ég a villany, nem megy a TV, magnó. Lehetőleg papírcsomagolású dolgokat vesztek, inkább tömegközlekedési eszközökkel jártok, mint kocsival, az elmeket nem dobjátok a többi szemét közé stb. stb. (Ja, és a gyerekeiteket is ebben a szellemben nevelitek.) Szóval értitek mire gondolok... :roll:

Galadriel: Igen Galadriel, magamra is értettem. Ha elolvasod az előző bejegyzésem zárójeles mondatát, akkor te is láthatod. De azért tegyük hozzá, hogy én nem is szidom az embereket olyan nagy hangon, mint te.

Én egy régi-új témát javasolnék. Az MTT tevékenyégi köre.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57191 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: Tökéletesen igazad van, de azért ha egyetértesz velem, akkor gondolom magadra is értetted, hogy önzőek vagyunk! Ugyanis te is netezel, tévézel, rádiózol, ruházkodsz, stb...stb...
Szóval én nem arra gondoltam abban amit írtam, hogy teljesen mondjunk le mindenről a természet megóvásának érdekében, mert azért nem hinném hogy az állatok érdekében te szívesen lemondanál mondjuk a netről a TV-ről vagy akármi másról. ( Főleg a ruháidról.....)
Egyébként mindannyiótoknak igaza van!
Van valakinek esetleg valami más érdekes témája? Ugyanis azt hiszem ezt a témát ebben a néhány hozzászólásban elég jól kidumáltuk.... :wink:
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57184 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: én bevallom magamra, hogy a használati cikkeim (TV, net, stbstb) károsítják a környezetet. de -mint kifejtettem korábban- ha az emberek ezeket nem oan drasztikus formában fogyasztják, mint manapság, akkor lehetne összhangot találni a természettel. és egyébként a magam 13 évével nem sokat tudnék csinálni, amivel elősegíteném a természet tényleges javulását. nyáron megpróbálok bevergődni egy oan csoportba, ami állatokat ment (pl lebontanak egy házat, akkor este kimegyünk, és összeszedjük az ottani állatokat) , de kétlen hogy ez is összejönne. a hús evése pedig véleményem szerint hozzátartozik a tápláléklánchoz, ebben szerintem semmi rossz sincs (megintcsak túlgyártás esetén egenis van, pl hegyén hátán a gyorskajáldák stbstb) szóval ha én dobálóztam is a nagy szavakkal, én ugyanúgy átlátom, hogy énis rosszat teszek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57169 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Yavanna, te már válaszoltál ugyan a kérdésedre, de én is kimondom: nem vagyok radikális. Nem azt írtam, hogy a környezetvédők vonuljanak ki a pusztába (bár egyike-másika megtehetné), hanem azt, hogy azok, akik itt a fórumon dobálóznak a nagy szavakkal (pl. Galadriel:"A saját érdekükért mindenre képesek. Még arra is, hogy a természet által létrehozott csodákat, amik több millitó évig formálódtak, keletkeztek, és keletkeznek ma is, úgy lerombolják, hogy kő kövön nem marad." vagy Fereste: "szóval szerintem az ember egenis észreveszi azokat a hibákat, amiket elkövet, viszont nem kíván rajtuk javítani, mert csak pillanatnyi sikerére gondol mivel a katasztrófa nem az ő életében fog bekövetkezni." esetleg Cica:"Én csak azt látom, hogy a szomszédos hegyet már annyira beépítették mióta ideköltöztünk (13 éve). Mert mindenkinek az fontos, hogy villoghasson a mittudomén hány milliós házával, autójával stb. Galadriel ezt nagyon jól látod, hogy csak a külsőségek számítanak."), azok először merüljenek el magukban.
Az önző-t, a kicsinyes-t és a gonosz-t pedig nem én mondtam, hanem a többiek (lásd lejjebb). Én csak ismételtem őket.
(Amúgy én önzőnek és kicsinyesnek tartom magam ilyen téren... :roll: )
Ja, és ami az összefogást illeti:
1) ahhoz, hogy ez megszülessen, egy emberként kell(ene) megmozdulni, és nem azon sápítozni, hogy senki nem tesz semmit (így én sem...)
2) nem tudom észrevettétek-e, de ez az összefogás már réges rég megvalósult. Pl. a világ tele van zöld pártokkal, mozgalmakkal, aktivistákkal, rengeteg környezetvédelmi törvény, egyezmény születik, hazánkban (is) külön minisztériuma van ennek, az iskolákban tantárgyként szerepel, az újságokból, a TV-ből és már a "csapból" is ez folyik ( :roll: ), az erről szóló dokumentumfilmek, híradások már megszámlálhatatlanok, a boltokban egyre-másra megjelennek a környezet-kímélő termékek és csomagolások (főleg a hiper-szuper marketekben!), a kutatások százai folynak jelenleg is stb. stb.
Tény, hogy lassú folyamat ez, de már haladunk. És az is tény, hogy van még mit tenni. (Én valahol olvastam, hogy Bp. egyik kerülete már megvalósította vagy folyamatban van a szelektív hulladékgyűjtés megvalósítása).

Egy kérdés: akiknek kutyája van, azok sétáltatáskor feltakarítanak a kedvencük után?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57154 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa! Nem vagy te egy cseppet radikális?
Attól, hogy valaki TV-zik, olvas, fűt, áramot használ stb., még nyugodtan védheti a természetet. Nem hinném, hogy itt az lenne a cél, hogy aki óvja a természetet, az vonuljon ki a pusztába...
Ok. lehet, hogy nem kéne sem dohányoznom, sem kocsikáznom ( ez utóbbi esetben naponta másfél órát kéne gyalogolnom. Bár a középkorban ez sem lehetett ritkaság... :) ), de gyarló ember vagyok és igen, vannak hibáim! (Gondolom nem csak nekem. :roll: ) De ettől még sem önzőnek, sem kicsinyesnek, sem pedig gonosznak nem érzem magam!
És a vegyszerek használata sem mindig elkerülhető! Ha a silókban nem gázosítanák le a borsót, akkor az szépen elmászna a tányérunkról; ha pedig pl nem lépnénk fel vegyszerekkel a patkányok, vagy a csótányok ellen, akkor megnézhetnék magukat a városok!
Szerintem a cél inkább abban keresendő, hogy lehetőleg kerüljük el a fölösleges rombolást! Ha lehet ne vásároljunk műanyag flakonokat, ne pazaroljuk a vizet, az energiát, ne szemeteljünk, ne feltétlenül vásároljunk tökéletesített "Cora" egyenparadicsomot, ha tehetjük ültessünk egy fát, vagy egy virágot! Én legalábbis valahogy így képzelem...
Egyébként alapjában véve igazad van és ezen -ahogy Cica is írta- tényleg csak összefogással lehet változtatni! (Mármint nem azon, hogy igazad legyen, hanem a helyzeten! :) )

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57151 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: teljesen egyetértek veled! itt van az ember egyik gyengesége, hogy míg teljesen fel van háborodva, a maga kényelmét nem érzi terhesnek a környezet számára. bevallom, én is teljes összkomfrtban élek, TVvel, nettel, stbstb, de álmom hogy Afrikában (lehetőleg Kenyában) éljek, egy pici kenyi házban, és állatokat tanulmányozhassak. ha elérem ezt nem lez szükségem se netre, se tvre, se semmire. de bevallom, ez naon hüén hangzik, úgyhogy aki meg akarja érteni, olvassa el Joy Adamson könyveit :D :D na de komolyra fordítva a szót: mi már oan kényelemben élünk, hogy fel sem tűnik mindez. teljesen természetesnek tűnik, hogy ezek a dolgaink megvannak (hogy csak egy példát említsek, megkérdezte tőlem a barátnpm nemrég : Mit adott nekem a világ? én kapásból azt feleltem rá: semmit. viszont a köv pillben rá kellett eszmélnem, hogy nincs igazam. van fedél a fejem fölött, van mit ennem, és rengeteg luxussal vaok megáldva, amit annyira természetesnek vettem, hogy nem is számítottam értéknek, pedig az, hiszen sokaknak ez sem adatik meg) akkor lennénk felháborodva, ha mindezek nem lennének meg, pedig könnyen előfordulhat ez a lehetőség is. mégis a melett állok, hogyha mindezeket kellő mértékben használjuk, nyugodtan élhetünk a természet mellett összhangban. természetesen addig, míg az említett cikkek a fejlődést szolgálják, és nem túlzott arányban lépnek fel. manapság mégis ez történik (lásd bevásárló központok, amiből ok ha 1-2 van, de mostmár egymás hátára épülnek, még nagyobb méretben) tehát szerintem az embernek nem kell lemondania minden luxusáról, hogy ne károsítsa a környezetet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57150 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: tökéletesen igazad van!
De... Ez ember civilizálódott, sokasodott és elkezdett gondolkodni. És íme az eredmény. Ám ezt az eredményt én nem akarom és nem is tudom bírálni. Egy viszont biztos. Azt ami rég volt SOHA nem állíthatjuk vissza! De tehetünk annak az érdekében, hogy a lehetőségeinket és adottságainkat maximálisan kihasználva, tegyünk az ellen, hogy a környezetünknek feleslegesen még rosszabb legyen. Az tény, hogy az emberek nem fognak lemondani kényelmes autóikról, meg fűtött otthonaikról. Mért is tennék?! Ám én sem ezt mondom. De lehet ésszerűen élni. Ahogy Brisa leírta a végén. Ám ez is nagyon kevés, ha ez nincs megszervezve. Pl. hiába gyűjtöm én szelektív a szemetet, ha a kukásautóba úgyis együtt kerül be a szerves, a szervetlen, a papír, az üveg. Ebben a kérdésben sajnos nem mi döntünk, hanem a vezetés. És a kulcsszó asszem az összefogás - és ezt nem csak pár embernek kell megtennie, hanem az egész emberiségnek. (Ám félek, hogy ez egy nagy utópisztikus álom)[/i]

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57142 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Galadriel, én nagyon csodállak téged azért, mert 13 évesen ennyi mindenen elgondolkodsz. És ha ez így van, akkor a következőket is gondold végig: Otthon van TV-tek, hi-fitek, könyveitek, ruháitok, autótok, áramotok, fűtéstek stb. stb.? Ha igen, akkor nem értem a felháborodásodat. Tudod mennyi állatnak és növénynek kell csak azért elpusztulnia, hogy te ruhát hordhass, könyvet olvashass, internetezhess, ehess, ihass vagy hogy kocsival hordozgassanak ide-oda? Soknak! Szóval akkor mindenki másnak le kellene mondania mindenről, csak neked nem?
Az ember általában nem azért pusztítja a természetet, mert azt élvezi. Hanem pl. azért, mert egyeseknek áramra, olajra (benzinre), tiszta vízre, melegre stb. van szüksége. Sőt, még olyanok is vannak, akik kólát akarnak inni, és hamburgert enni. És bizony ezekért a Természet issza meg a levét.
Ezért kérek mindenkit, aki ennyire nagy természetvédő, hogy először maga körül nézzen szét. Műanyag flakonokat vesz tucatjával? Égve hagyja a villanyt, amikor nincs bent a szobában (esetleg a TV vagy a magnó szól totál feleslegesen)? A kádat teli engedi, amikor a tizede elég lenne egy zuhanyra? Vegyszereket használ a citromlé és az ecet helyett? Dohányzik? stb. stb.
Szóval kedves természetvédőim, mennyire vagytok ti is önzőek, kicsinyesek és gonoszak?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57087 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fereste: ezt nagyon jól látod, és pontosan ezt szerettem volna mondani.
Ám ez egy olyan feladat, melyhez nemcsak országos, hanem világméretű összefogás kell. Amíg pl. az egyik nagyhatalom (USA) nem képes belépni a kyotói egyezménybe, mely szabályozza az országok gázkibocsátását, mert az az ő érdekeibe ütközik, addig nem nagyon látok arra esélyt, hogy az egyének bármiféle számottevő változást elérjenek. Főleg nem úgy, hogy nem mindenkinek fontos ez az ügy. Én csak azt látom, hogy a szomszédos hegyet már annyira beépítették mióta ideköltöztünk (13 éve). Mert mindenkinek az fontos, hogy villoghasson a mittudomén hány milliós házával, autójával stb. Galadriel ezt nagyon jól látod, hogy csak a külsőségek számítanak.
És szerintem ezért nem vagyunk felsőbbrendűbbek más e Földön élő élőlénytől. Mert ha azok lennénk, tennénk ellene. És ha már magunkra osztottuk ezt a címet, kötelességünk megóvni a körülöttünk élő többi élőlényt, legfőképp magunktól. Ám amíg nem tud az emberiség fölülkerekedni kicsinyes érdekein, addig nem lesz pozitív változás.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57053 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Gondolatok
sajnos pontosan nem tudom szavakba önteni érzéseimet ezzel kapcsolatban, mert túl közel áll hozzám.. ugyanis az én személyiségem szorosan kötődik a természethez, és álmom is az, hogy teljes egyensúlyban élhessek vele...
szóval szerintem az ember egenis észreveszi azokat a hibákat, amiket elkövet, viszont nem kíván rajtuk javítani, mert csak pillanatnyi sikerére gondol mivel a katasztrófa nem az ő életében fog bekövetkezni (mondjuk néhány emberöltővel később, de ez az idő fokozatosan rövidül, és jeleit manapság is tapasztalhatjuk), nem érdekli. az ember primitív, emiatt gyarló is. csak a jelenlegi sikereinek elérésére, és a pénzre gondol, amivel ugyan biztos hátteret nyújt magának, de nem teljes egyensúlyt magával és a természettel. (valszínűleg butaságokat mondok, mert még nem vaok teljesen tisztában a dolgok valójával :oops: ...) az ember eltávolodása a természettől talán abban rejlik, hogy felsőbbrendűnek gondolja magát, holott ő is csak egy szem a világ forgatagában. szóval én úgy érzem vesztünkbe rohanunk, s ezt látjuk is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #57049 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát jól van! Mivel úgy nézem senki nem szólt hozzá az új témámhoz, én leszek az első, aki hozzászól!
Az én véleményem ezzel kapcsolatban, amit egy személyes tapasztalatomra építek:
Egyszer elmentem a szüleimmel az aggteleki cseppkőbarlangba. Gyönyörű volt, és út közben, nem tudom hogyan, de sok furcsa dolog az eszembe jutott. Olyan kérdéseket tettem föl önmagamnak, valamint olyan dolgokra gondoltam, amik sokszor megfordulnak a fejemben. Elsőként az jutott eszembe, hogy csak a természet teremthet ilyen csodálatos dolgokat, és hogy manapság az ember ezeket a természeti csodákat egyre jobban tönkreteszi, lerombolja. Nem tudom ti mit gondoltok erről, de szerintem az emberek olyan önzőek. Mindenkit csak a pénz és a hatalom érdekel, csak a külső számít, az igazi, belülről fakadó értékeket észre sem veszik. A saját érdekükért mindenre képesek. Még arra is, hogy a természet által létrehozott csodákat, amik több millitó évig formálódtak, keletkeztek, és keletkeznek ma is, úgy lerombolják, hogy kő kövön nem marad. Azokon a helyeken, ahol valaha gyönyörű erdők, kristálytiszta vizű folyók és tavak voltak, ma mindenütt csak fürtölgő gyárakat, szemetet, környezetszennyezést látok. Hát nem szörnyű mindez? Arra nem gondol senki, hogy mi lesz a madarakkal, a halakkal, és a többi állattal, akik valamikor boldogan éltek ott, nen ártottak senkinek, és most egyik napról a másikra ártatlanul elpusztulnak?! Szerintetek miért nem veszi észre senki, hogy ha ez így megy tovább a végén az ember saját magát pusztítja el?! Vajon mi értelme van mindennek? Sokkal szebb és jobb világban élhetnénk, ha nem mindenki csak és kizárólag a saját érdekeit venné figyelembe, hanem másokra is odafigyelne, és mások gondjival is foglalkozna! Mostanában egyre kevesebb becsületes és igaz embert látok, akik törődnek mások bajával is, és megértik mások problémáit. Úgy érzem az a sok gyönyörűség, ami körülvesz bennünket (már ami megmaradt belőle mára), nem azért van, hogy elpusztítsuk, ahnem hogy megcsodáljuk, és megőrizzük az utókor számára is, hogy az unokáinknak is legyen miben gyönyörködni!
Hát ez az én véleményem, bár egy kicsit más témába is belevágtam....
Remélem sokan vannak akik egyetértenek velem, és akik hozzászólnak ehhez a témához!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56973 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ja, csak a nirvanában már nincsenek érzelmek, s ez nekem egy kicsit unszimpi... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56958 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf: egyet értek Veled! :wink:
A reinkarnáció és a tisztítótűz közé nem lehet párhuzamot vonni. Én úgy érzem, hogy a tisztítótűz "megtisztít" a bűneinktől, általa még nem leszünk tapasztaltabbak. A nirvana számomra a legynagyobb "tapasztalati állapotba jutni. Míg a tisztítótűz nem ad pluszt az egyéniségünkhöz.. :roll: Ám ha a reinkarnáció azon nézetét veszük, mely szerint azért születünk újjá, hogy kijavítsuk a hibáinkat, akkor is tanulunk és tapasztalunk. Ezért én a tapasztalás megszerzésében hiszek inkább.
Hangsúlyozom: ez az én teljesen szubjektív véleményem!!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56948 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta: Hogy csinálod? Áruld el lécci', mert én ma nem vagyok toppon! :?


Nem tudom, csak úgy jött :) )))

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56909 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egy kicsit pontosítanák: tisztitótűz csak a katolikusoknál van, nem az egész egyetemes keresztény (keresztyén) felfogásban! De miután nincs semmi köze a lélekvándorláshoz, ezért felesleges lenne ebbe részletesebben belemenni.

Az Olthatatlan Láng pedig tényleg értelmezhető lélekként, sőt, akár a Szent Lélek metafórájaként is...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56887 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Köszi! :D
Nagyon zavaros vagyok (túl van feszítve az agyam mostanság), de remélem azért lehet érteni, hogy mit próbálok mondani! :roll:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56886 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
ez egy nagyon hermetikus vélemény volt; tetszik

"Az Ország bennetek van és kívületek van."


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56881 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát ezek tényleg nagyon nehéz kérdések kedves Galadriel@13! Szerintem majd csak halálod után fogsz "választ kapni" rájuk!

De azért ezzel a kijelentéseddel vitatkoznék:

"A reinkarnáció indiai vallás, az indiaiak találták ki az ókorban."

A reinkarnáció nem vallás, hanem egy vallási szemlélet része!
Másrészről pedig -ahogy azt Lamorak is írta- több kultúrában is megtalálható, nem csak az indiaiban!

Gillz! Hogy Estel példájával éljek, én is valahogy úgy érzem, hogy mind részei vagyunk (a lelkünk) az Olthatatlan Lángnak, ugyanakkor valahol mindenki egyedi is (önnálló univerzum lakozik mindenkiben). Ez pedig a látszat ellenére sem ellentmondás, ugyanis, ha egy Teremtő (bármi/bárki legyen is az) teremtett minket, akkor mindannyian belőle táplálkozunk.

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56866 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Yavanna: Én is így gondolom! :wink:
Gilliz:"Tehát, egy metafora vándorol? Vagy a biológia (mint gének), és az identitástudatunk kulturális elemei? Mivel akár az egyik egyezésének is igen kevés a valószínűsége, ilyen alapon el kell vetni a reinkarnációt. "
Ezt légyszi magyarázd el, mert nem sikerült felfognom! :oops:
"Mi az ami újjászülethet? És nem hordozza az fentebb említett jellegzetességeket.... Akkor mi a biztosíték arra, hogy ugyanaz"
:arrow: Ezt nem tudom én sem. Azt sem tudom, hogy én hiszek ebben, csak sokat tudok róla, mert ebben nőttem fel.
Guenhwyvar: "A minap eszembe jutott, hogy a vallást nem csak okos emberek találták ki, hogy összetartsák a népüket ?"
Ez jó kérdés :!: :!: :!:
Galadriel@13:"Hiszen akkor ezt úgy is lehet értelmezni, hogy a mennyben igazi emberi alakok vannak, csak épp olyanok mint a szellemek, vagyis átlátszóak. Na most akkor ez hogy van? " Szerintem ne akard így vizuálisan elképzelni! Nem tudom, de a lélek egyszerűen csak van.
"El tudjátok ti képzelni, hogy ott valaminek ne legyen vége soha? Én nem udom. " Nézd állítólag az Űr is végtelen, de még nem bizonyították be! Lehet, hogy ez sem végtelen!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56848 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hú! Tényleg ngayon sokféle vélemény van itt!
A reinkarnáció indiai vallás, az indiaiak találták ki az ókorban. Szerintem tehát lélekvándorlás nem létezik, viszont mint már mondtam, a nirvána eléréséhez egy igaz, becsületes emberi élet is elég, szerintem. Estel írt a tisztítótűzről, ami valóban egy olyan állapot, amikor a lélek még nem mehet be a mennybe, mert nem volt elég tiszta élete, viszont pokolra sem kell kerülnie, hiszen nem követett el annyi bűnt. A tisztítótűzben a lélek tulajdonképpen vezekel, és egy megadott idő után már beléphet a mennyek kapuján Viszont egy valamit tényleg nem tudok fölfogni, méghozzá azt, hogy miután egy lélek a mennybe jutott, akkor utána két olyan dolog is van, amit nem értek, méghozzá a következők (na ez most értelmes volt):
1. Amikor mondjuk egy öreg ember meghal, akkor a lelke valószínűleg az akkori teste alakjában jut a mennybe. Viszont én úgy tudom, hogy a lelkek a mennybejutás után valamilyen átalakuláson mennek keresztül, és valamilyen szép és fiatalos formát vesznek fel. Hát én ezt nem nagyon értem, szerintem mondjuk nincs is ilyen, hiszen egy léleknek nincsen alakja, formája, vagy igen?! Szóval ezt nem én találtam ki, csak hallottam valami ilyesmiről valahol, de én ezt nem nagyon hiszem. Hiszen akkor ezt úgy is lehet értelmezni, hogy a mennyben igazi emberi alakok vannak, csak épp olyanok mint a szellemek, vagyis átlátszóak. Na most akkor ez hogy van?
2. A másik dolog az, hogy ott a mennyben e lelkek örökké élnek, vagy nem is tudom hogy lehet ezt mondani, szóval valahogy örökké vannak. Számomra, és gondolom mindenki számára ez felfoghatatlan, hiszen a mi világunkban mindennek mindig van vége, és az örökkévalóság fogalmát így nem tudjuk megérteni. El tudjátok ti képzelni, hogy ott valaminek ne legyen vége soha? Én nem udom.
3. Estembe jutott egy harmadik is, ez kapcsolódik egy kicsit az előzőhöz. Ugye mondtam, hogy a lelkek ott örökké léteznek, de számomra van még valami érthetetlen, méghozzá az, hogy ott a mennyben mit csinálnak a lelkek. Csak úgy vannak az örökkévalóságig, vagy csinálnak is valamit? Jaj de bonyolult ez!!!
Na hát ennyit a vallásról. Most nem is jut eszembe más. Ja, és van egy új témám, ha érdekel valakit. A Természet, mármint nem egy ember természete, hanem a minket körülvevő természet, világ.
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56827 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Guen: Van egy idézetem a vallással kapcsolatban.. Holnapra előkeresem...

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56810 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Guenhwyvar írta: Talán csak evolúció, hogy tudatunkra ébredtünk ?
Hm......valószínűleg nem. Ti mit gondoltok ?


Valószínűleg nem?? Mi az, ami miatt azt gondolod, hogy ez 'nem valószínű'? Nekem fogalmam sincs a biológiáról és az evolúciós elméletekről, viszont egy kis szubjektumelméletet és pszichológiát tanultam, és semmi olyanról nem tudok, ami miatt azt mondhatnánk, hogy a tudat 'valószínűleg' nem a biologikum egy bizonyos szervezettség és bonyolultság feletti természetes megnyilvánulása.
Persze attól is függ, mit értesz azon, hogy 'tudatunkra ébredtünk'...
Csak azt akartam, hogy OK, hogy gondolkozunk ezen, és beszélgetünk róla, de ne felejtsük el, hogy ezeknek a kérdéseknek a megválaszolásához naygon sok minden kell ám; épp ezért ne tegyünk ilyen elnagyolt kijelentéseket.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56807 Írta: Guenhwyvar
Guenhwyvar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A minap eszembe jutott, hogy a vallást nem csak okos emberek találták ki, hogy összetartsák a népüket ? Minden nép hiszi, hogy az ő istene az igaz.Mi az igazság ? Valóban van Isten, vagy az egész csak evolúció? Csak evolúció lenne, hogy az embernek ilyen csodálatos a szervezete ? Talán csak evolúció, hogy tudatunkra ébredtünk ?
Hm......valószínűleg nem. Ti mit gondoltok ?

Üdv,
Guenhwyvar

Élj szabadon, ahogy Drizzt Do'Urden sosem tudott!! Légy szabad, mint a vadlovak!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56800 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: A lélekvándorlás más néven reinkarnáció, arról szól, hogy (miképpen a keresztényeknél a Bibliában) egyszer bűnös lett az ember.


A reinkarnáció nem keresztény felfogás, soha nem volt része a keresztény dogmatikában (ha van itt teológus, javítson ki, ha tévedek). a reinkarnáció maga természetesen latin szó; legismertebbek persze a fogalom indiai használatai. De a görögök is ismerték (csak ők metempsychósis-nak hívták), és a legjobb bizonyítások Platónban találhatók róla (Phaidón, Állam, Phaidros). Tul.képpen a görög vallásban eredetileg nem volt benne, hanem a későbbi, mondjuk 5-4. sz-i misztériumvallásokban jelent meg (orphizmus, az eleusisi kultusz).
A reinkarnációnak ahhoz az értelmezéshez, amit én fejtegettem, semmi köze-- természetesen nem lehetséges annak keretei között, hiszen az egéni tudat és az arra nyelvileg-kulturálisan felépülő identitás a biológiai meghatározottságok (tehát a test) halálával megszűnik. Persze nem is az én fejtegetésemhez kapcsolódóan jött ez fel, csak gondoltam, elmondom.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56798 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gillz! :D Teljes mértékben egyetértek veled! Gondolom, Lamorak sem gondolta komolyan azt, hogy a lelket beazonosíthatjuk az idézett metaforával... erre próbáltam viccesen utalni a "Homérosz sem csak metafora volt"-tal... ;)
Másrészt ezzel a lélek-fogalommal már az a bizonyos Olthatatlan Láng is tökéletesen egybepasszol... :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #56791 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem úgy tűnik, hogy a lélekvándorlás, reinkarnáció feltételezi azt a bizonyos "lélek" fogalmat, ami egy

"komplex, biológiai és kulturális alapon álló (konstruálódó)
identitásfogalom "

metaforája. Ha persze jól értettem Lamorakot. Tehát, egy metafora vándorol? Vagy a biológia(mint gének), és az identitástudatunk kulturális elemei? Mivel akár az egyik egyezésének is igen kevés a valószínűsége, ilyen alapon el kell vetni a reinkarnációt.

Mi az ami újjászülethet? És nem hordozza az fentebb említett jellegzetességeket.... Akkor mi a biztosíték arra, hogy ugyanaz? Itt már nem is beszélhetünk egyezésről, csak akkor, ha az újjászülető lényeg mindenkinél ugyanaz. Amit azért a lélek metaforával még mindig illethetünk. Csak most mást jelent.

Valami, ami ugyanaz. Akár lehet egy is, csak mi érezzük úgy(az említett biológia és kultúra miatt), hogy különbözik, egyénekre oszlik szét. Ez esetben pedig értelmetlen reinkarnációról beszélni, mert mindannyian, egyszerre vagyunk ugyanannak a léleknek a reinkarnációi.Esetleg próbálkozások.
Ez enm hiszem, hogy ellenkezne az említett vallások szellemével, esetleg csak az értelmezésekkel, de most nem vagyok kompetens.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.592 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére