Gondolatok

Több
21 éve 11 hónapja #55980 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gondolatok

amanibhavam írta: az biza tény, hogy a "make love" az igenis annyit jelentett: szeretkezz... elvégre ez a szexuális forradalom kora volt


8O hmmhmmm...hmm..hmm... :? *n8n hümmög* najó...igazatok van...ez van... :x ezen kéne változtatni, és úgy értelmezni, mint írtam...vagy másképp?

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja - 21 éve 11 hónapja #55976 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman...a te elméleted is elgondolkodtató! és nagyon tetszik...mégis:

Brisa írta: Onnan Darkman, hogy az ember mindenre igyekszik magyarázatot találni. Már ősemberkora óta. :D Csak akkor még nem az Istenben hitt, hanem különböző szellemekben, meghogy mindennek lelke van, sőt akarata is stb.
Az Isten (illetve istenek, szellemek, démonok stb.) az ember találmányai. Isten (és az össze többi is) csak addig létezik, ameddig az ember. Mert ugye rajtunk kívül nincs más, aki higgyen... (Persze ez a gondolatsor egy bizonyos feltevésből indul ki...)


én is teljes mértékben egyet értek!!! ehhez még azt tenném hozzá, amit egyszer valaki(ki?ki?ki? :oops: :?: ) mondott:
"Nem Isten teremtette embert, hanem ember Istent..." ezt a mondatot én nagyon igaznak érzem...
igen, az emberek az őskor óta keresnek vállaszt a kérdéseikre...erre kitaláltak mindenféle szellemket, dolgokat, h rájuk bizonyítsák azt...(ezzel csak Brisat ismétlem! :oops: )

álmok:
Darkman: nem semmi! ez nagyon érdekes! velem csal úgy volt ez, h megálmodtam, h elfogok mesélni valamit, és másnap tényleg elmeséltem, de emlékeztem az álmomra... (de asszem( :?: ) ezt már írtam)

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55940 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman: Ilyen már volt velem is... akkor határoztam el, hogy nem (vagy csak ritkán) akarok az álmaimra emlékezni. Megálmodtam egy balesetet.. rá 2 napra megtörtént.. Megálmodtam valaki halálát (igaz erre nem emlékeztem) és aztán megkérdeztem, hogy ki halt meg. Senki.. Mondom: jó.. Este megint ugyanazt álmodtam, csak mostmár konkrét személlyel, és másnap meghalt Peterdi..

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55922 Írta: Clovia
Clovia válaszolt a következő témában: Gondolatok
Olvastátok Szepes Máriától "A vörös oroszlán" című könyvét? A reinkarnációról van benne szó (többek között).

Bár tudom, hogy az ember egy fizikai, kémiai és biológiai folyamat által/miatt él és gondolkodik, de én nehezen hiszem el, hogy a lelkünk halálunk után meghal. Tovább kell élnie! :roll: Vagy a mennyországban (ha van ilyen) vagy egy másik testben.
Én remélem, hogy újjászületek, még akkor is, ha nem fogok emlékezni az előző életeimre. Önző vagyok, mert nem szeretném, ha a lelkem is meghalna a testemmel együtt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55901 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: Gondolatok
Teljesen egyetértek Brisával abban, hogy az emberek azért találták ki ezeket a felsőbbrendű alakokat, lényeket, mert nem tudták megmagyarázni a természeti eseményeket. Manapság is ugyanezt tesszük, de most az ufókra, gömbvillámra, hasonló dolgokra fogjuk ezeket. Gondoljatok csak a spontán égésre! 8O Régen könnyű volt, elég volt isteni csodának tulajdonítani a dolgot, de a mai világ tudományosabb, racionálisabb magyarázatot vár el.

Érdekességként megjegyzem, hogy néhány srácnak az osztályomból az volt a véleménye - nem tudom, hol hallhatták -, hogy Isten, vagyis az az erő, amely elindította a világot, egy matematikai képlet. :twisted:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55895 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha igazad lenne neked és a filozófusoknak, akkor biztos, hogy nem csak egy isten van. Sőt léteznek szellemek, démonok, ördögök és egyéb dolgok is, amelyekre szintén gondolt 'először' az ember.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55893 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkman: Amit átéltél álmodban az nem telepátia?

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55892 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
S mi van akkor, ha a gondolataink Istenről egyben bizonyosságként is szolgálnak. Úgy értem, mégis honnan jött az a gondolat, hogy van nálunk, embereknél egy nagyobb, egy teljesebb, egy magasztosabb valami? Sok filozófus jött ezzel az érvvel, hogy Isten léte már akkor bebizonyososott, amikor előszőr gondoltak rá :)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55888 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Onnan Darkman, hogy az ember mindenre igyekszik magyarázatot találni. Már ősemberkora óta. :D Csak akkor még nem az Istenben hitt, hanem különböző szellemekben, meghogy mindennek lelke van, sőt akarata is stb.
Az Isten (illetve istenek, szellemek, démonok stb.) az ember találmányai. Isten (és az össze többi is) csak addig létezik, ameddig az ember. Mert ugye rajtunk kívül nincs más, aki higgyen... (Persze ez a gondolatsor egy bizonyos feltevésből indul ki...)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55885 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Nekem is volt egy érdekes álmom...barátnőmék Spanyolországból jöttek hazafelé busszal, mialatt én otthon alukáltam az ágyamban. Azt álmodtam, hogy durr-defektet kap a buszuk, s este egy parkolóban kicserélik a kereket.
Amikor hazajöttel, rákérdeztem. Kiderült, hogy pont aznap éjjel történt meg ez az eset. Mondhatni, szinte ott voltam, s láttam, ahogy cserélik a kereket, mert mindaz, amit megálmodtam, pontosan úgy történt...

Hmmm, van Isten, nincs Isten, ha igen, milyen, meddig tart...stb. Érdekes, nem gondoltatok még bele, hogy pusztán az a tény, hogy mi itt ilyenekről beszélgetünk, s feltesszük magunknak a kérdést, van-e Isten, már önmagában is egy bizonyíték a létezésére?
Mert kérdem én: honnan jutna az eszünkbe Isten fogalma, ha ő nem létezne?

ÜDi

D.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55884 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem pedig Svin fogalmazott 'istenien'! :D

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55882 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Pfűh Galardiel.

most halálkomolyan, tök jól megfogalmaztad!! :) ))

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55851 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Gondolatok
Deja vu-val kapcsolatban: Nekem is hasonló élményem volt, mint valamelyikőtök anyukájának.( :oops: Szégyen, de nem találtam meg :oops: ) Mi Zsámbékon a templomban voltunk idengenvezetővel, amikor levittek minket az altemplomba . A falon lévő freskó nagyon hiányosan látható. Én úgy éreztem, tudom, hogy milyen az a freskó! Sőt! Le is rajzoltam az egészet rögtön, mihelyt kijöttünk a templomból. Azelőtt soha nem jártam ott, és a freskót sem láttam azelőtt. Ezután az eset után láttam a kép reprodukcióját.

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55844 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Miért próbáltok olyan dolgokat megmagyarázni, amiknek nem ismeritek a hátterét, körülményeit, amikről semmit sem tudtok? Isten útjai kifürkészhetetlenek, nem szabadna találgatni, mit miért csinál, vagy enged... Ez az Ő dolga, s Ő tudja, miért van mindez. A Miért?-re csak Ő tudna választ adni!


Teljes mertekben egyetertek ezen a teren Gandalffal.
Ugyanakkor egyetertek Cicaful apukajaval is :) A vallas es a politika temaju vitak tenyleg csak oda vezetnek, hogy egyesek megbantodnak, es ellentetek szitotdnak akartunk ellenere is.
En hiszek Istenben.
De a "kisfiu problemajara" nem tudom a valaszt. Nem is fogom tudni sohasem. Es ertsetek meg, az, hogy valaki hisz meg nem jelenti, hogy tud is. Sot! Epp ebben all a hit.
Nem az okokat keresed, meg a magyarazatokat, hanem hiszel. Az ilyen dolgokat pedig megprobalod elfogadni legjobb tudasod szerint. (Persze aki hivo, abban is sokszor felmerulnek ilyen kerdesek, sokat tepodik, de csak a hitevel tudja legyozni ezt a tepodest, vagy meghasonlik magaval.)
Ha lennenek valaszok, akkor lennenek bizonyitekok, es akkor nem hit kerdese lenne.
Azt hiszem, amig valaki nem hisz igazan egy kicsit is addig soha nem fogja megerteni a masik hitet. Maximum elfogadni tudja csak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55801 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
az biza tény, hogy a "make love" az igenis annyit jelentett: szeretkezz... elvégre ez a szexuális forradalom kora volt


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55795 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gondolatok
Cic:
igen, velem is előfordult már ilyen..én is pont, úgy mint te, lecsaptam az idegesítő órát, és esküdöztem magamban, magamnak, h úgyis csak még 5 percre...pont, mint te! erre álmodtam valami oylasmit, ami nagyon hosszú időt vett volna igénybe...elbileg...de aztán olvastam valahol, h egy normális ember csak néhány percig álmodik és többet is egyetlen éjszaka alatt...a rekord azt hiszem, de nem emlékszem pontosan talán egy óra...
mindig is foglalkoztatott az álmok kérdése...

"Egy másik dolog, ami még az álmokról eszembe jutott: (sajnos azt nem tudom, hogy tudományos vagy csak fikció - de én látok benne valóságot, méghozzá nem is keveset) Az álmok mindennapi életünk és az azt övező vágyaink kiteljesedése. Ám, míg ébren tudjuk kontrolálni a gondolatainkat, addig álmunkban nem. És ezek a gondolatok, vágyak, félelmek összekeveredve alkotják az álmunkat. Jót, rosszat egyaránt."
igen! ebben lehet valami... :D

Yavanna:
*n8n nagyon nagyon nagyon sűrűn bólogat, és helyesel magában* amit a hippiségről írtál, Gandalfnak.
"Ami pedig az MTT-t illeti, a lényeg az, hogy úgy működjön, ahogy azt mindannyian szeretnénk! Ha pedig ez megy, akkor végülis tök mindegy, hogy rányomjuk-e az Újhippiség bélyegét! Ha nem, akkoris mindenkinek saját döntése, hogy milyen szellemiségben tevékenykedik, amíg az nem ütközik a többiek elképzeléseivel!" igen,igen, igen...csak 1et érteni tudok! sosem mondtam h az MTT legyen ez a bizonyos Újhippiség...csak azoknak, akik ezt szeretnék...és nem tudom és igazság szerint SENKI sem tudhatja, h erről Tolkien mit gondolna...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55787 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: No, akkor válaszolok:
"Make love, not war"=Szeretkezz, ne háborúzz!
Hogy miért értelmezték kissé félre a szeretetet és a békét? Szerinted a szeretet kimerül a szeretkezésben? Mert szerintem a szeretet annál jóval több. Igen, ez igaz. Jóval több.éppen ezért nem értem, hogy miért mondod azt, h ez az. (bocs a keszekusza fogalmazásért!) make love: vagyis szeress! nem szeretkezz! de lehet, h tévedek, persze...nekem a make love azt jelenti simán, h szeress! love angolul a szerelem és a szeretet szava egyaránt! (like én szeretnék, de az nem szeretet...erre a szóra, h szeretet, nincs egy külön az angolban...eg: I love my mom. I love my boyfriend. nem azt mondod, h I like my mom! I like banana, de ez egy kicsit azért más!)És szerinted a béke csak annyiból áll, hogy nem háborúznak?nem. de a felszólítás, h ne háborúzz! nem csak arra vonatkozik, h ne legyen háború. hanem h az életbe se háborúzz, másokkal, ne veszekedj etc. érted? Ez sem igaz. A béke is jóval több, mint egy háború nélküli állapot. A hippik kiragadták a béke és a szeretet egy-egy aspektusát, s csak azt vették figyelembe. A szeretet igazi természetével nem voltak tisztában, vagy nem akartak tisztában lenni. Ez eléggé radikális megnyilvánulás. hát nem tudom...én nem így értelmezem ezt a mondatot, mint te...nem ragadtak ki egy egy aspektust, ahogy mondod...ez egy rövid mondat...hogyan fogalmaznád meg azt röviden, h az emberek szeressék egy mást, és ne háborúzzanak egymással? ezen pedig azt értenéd, a ne háborúzz alatt, h az emberek egymással se veszekedjenek, és ne is háborúzzanak, ahol sok ezer ember meghal. ha az emberek egymással sem veszekednek csippcsupp dolgokon, hanem higgadtak maradnak, mint Yavanna is tette az M7-en. :wink: bocs, h ismétlem magam! tehát hogyan fogalmaznás meg angolul, és röviden, ha nem úgy h make love, not war?
S hogy miért liberálisak és radikálisok egyszerre? Erkölcsi szabadosság jellemző rájuk, az alapvető etikai elveket semmibe vették.veTTÉK. éppen ez az, amit MI nem akarunk! Ez bennük a liberalizmus. A radikalizmusuk meg a szélsőséges viselkedésükben nyilvánul meg: mi mindenkit tolerálnk, csak azokat nem, akik nem úgy gondolkodnak, mint mi... No, ezért már eleve paradox volt az egész mozgalom. Bárki másképp gondolkodott a világról, mit ők, azt mindjárt letámadták, s igen agresszíven. ez az amit nem akarunk, csak hogy ugyanazt hajtogassam egyfolytában... :D Elvárták, hogy maximálisan tolerálják őket, ők ugyanakkor nem voltak hajlandók tolerálni a hagyományos értékrendet. ez volt...de mi nem ezt akarjuk...vagy beszéljek, scak a saját nevemben? :D szóljatok,ha túlságosan idegesítő vagyok! :D és csak baromságokat hadoválok egyfolytában... Ezek után ők csak ne papoljanak nekem toleranciáról, meg szeretetről!
S még valami: liberalizmus és radikalizmus itt most nem politikai, hanem társadalomfilozófiai értelemben használandók!

"Szeresd ellenségeidet!"- Mondja a Biblia. És én ezt jóval teljesebb, jóval magasabb rendű szeretetnek érzem, mint a "make love!" felszólítást... :? make love, vagyis szeress...mint ahogy előbb írtam...ebbe az IS benne van, h az ellenségeidet IS szeretHETED, de az IS hogy csak szeresd ... ez marha hülyén fog hangzani :oops: :arrow: embertársaidat... :oops: de nem akarok veled vitatkozni erről, hallgatva Cic bölcs papájára... :D

Isten-kérdés: Természetesen el lehet filozofálgatni ilyen alapvető létkérdésekről, mert tényleg mindenkit érdekel és foglalkoztat mindez, de előre szólok: Isten létét sem bizonyítani, sem megcáfolni észérvekkel nem lehet. Ez tény. Ezért eredendően meddő vitának érzem itt ezt az egészet. Ha valaki nem hisz Istenben, én úgysem tudom meggyőzni őt a létezéséről puszta érveléssel. Mint ahogyan ő sem fog engem elbizonytalanítani a hitemben. a változatosság kedvéértteljességgel 1et értek! már amit megerősítettem. :D


már megint én kontárkodtam bele Gandalf szövegébe, színessel...

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55785 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az előbbi idézetek Gandalftól származnak! Ezt lefelejtettem! :oops:

Szó került arról, hogy lehet nem kellene teológiáról értekezni! Nos az igaz, hogy nagy általánosságban nem a legszerencsésebb Tma, de talán itt ez is megfér! Hiszen ide csupa érzékeny és toleráns ember írogat, akik renélhetőleg nem harapják le egymás fejét, ha éppen nem értenek egyet! Szvsz at is elég szomorú, hogy nem mindenhol van ez így! :(

Cica! A Csodás álmok jönnek c. film, a kedvenceim egyike! :D Gyönyörű! De azt nem tudtam, hogy könyv az alapja... :oops:
Hiába, mindig tanul az ember! :)

És még valami! Ez nem teljesen deja vu (?), de valami olyasmi!
Édesanyám mesélte, hogy valamikor régen, egy külföldi utazás során, egy nagyon fura dolog történt vele! Olyan helyen jártak autóval, ahol előtte még soha. Éppen egy dombosabb vidék húzódott az út melett, amikor anyu hirtelen azt mondta apunak: - Figyeld meg, hogy a mügött a domb mögött egy kút van! És láss csodát, amikor elhaladtak a domb mellett, hirtelen előbukkant egy kút!
Azóta sem történt hasonló, mindenesetre anyu sosem tudta megmagyarázni, hogy honnan tudta! Azt mondta, egyszerűen érezte...

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55779 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Make love, not war"=Szeretkezz, ne háborúzz!
Hogy miért értelmezték kissé félre a szeretetet és a békét? Szerinted a szeretet kimerül a szeretkezésben? Mert szerintem a szeretet annál jóval több. És szerinted a béke csak annyiból áll, hogy nem háborúznak? Ez sem igaz."

Szerintem nem értelmeztek félre semmit! "Make love, not war", ez csak egy jelmondat, ami utal a filozofiájukra, ami bemutatja a gondolkodásmódjuk egy lényeges mozzanatát! De ez nem jelenti azt, hogy egyéb gondolatok nem húzódhattak meg mögötte!

"A szeretet igazi természetével nem voltak tisztában, vagy nem akartak tisztában lenni."

Ezt meg honnan tudod?

"mi mindenkit tolerálnk, csak azokat nem, akik nem úgy gondolkodnak, mint mi..."

Itt talán inkább arról lehetett szó, -legalábbis szerintem- hogy ők valóban tolerálják a másságot és vele együtt azokat is, akik másként gondolkodnak mint ők. Hogy miért? Nos én nem hallottam egy hippiről sem, aki bárkit is belekényszerített volna abba, hogy úgy gondolkodjon mint ő.

"Bárki másképp gondolkodott a világról, mit ők, azt mindjárt letámadták, s igen agresszíven. Elvárták, hogy maximálisan tolerálják őket, ők ugyanakkor nem voltak hajlandók tolerálni a hagyományos értékrendet."

Agresszivitás? Azt már írtam, hogy ez számomra új velük kapcsolatban...
De ha mégis igazad van, akkor is ismerjük a mondást, miszerint az agresszió, agressziót szül! Nos azt pedig senki nem tagadhatja, hogy nem bántak velük kesztyűs kézzel!
Én nem értem hol látod az ellentmomdást! Adott egy kupac ember, akik máshogy gondolkodnak mint az átlag. Csak annyit akartak, hogy engedjék őket úgy élni, ahogy nekik tetszik! Miért olyan rossz dolog ez?

De mielőtt valaki is félre értené, nem akarom én tűzzel-vassal védeni a hippiket, persze nekik is voltak hibás döntéseik/elképzeléseik!
Ami pedig az MTT-t illeti, a lényeg az, hogy úgy működjön, ahogy azt mindannyian szeretnénk! Ha pedig ez megy, akkor végülis tök mindegy, hogy rányomjuk-e az Újhippiség bélyegét! Ha nem, akkoris mindenkinek saját döntése, hogy milyen szellemiségben tevékenykedik, amíg az nem ütközik a többiek elképzeléseivel!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55777 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyébként meg az az élet rendje,hogy mindig meghaljon valaki! Bár én sem értem egészen hogy miért egy gyereknek kell, de akkor sem szabad érte Istent hibáztatni! Nem tudom megindokolni, hogy miért, de szerintem nem Isten a hibás! Isten jó, biztos nem akarna megölni direkt egy ártatlan kisgyereket, a fellépő rendellenességekről nem ő tehet! Szerintem ti arra gondoltok, hogy Istennek csodát kéne tennie, hogy ne haljon meg a kisgyerek, de szerintem meg Isten nem akarja hogy az emberek mindig az ő csodáira várjanak! A gyerekek ha meghalnak, különben is jó helyen lesznek a mennyben, hiszen ott Isten vigyáz rájuk! Nem azt mondom hogy jó, ha meghalnak, de szerintem Isten nem tehet mindig csodát! Ha mindig azt várnánk hogy Isten csodát tegyen, és meg is tenné akkor az ember soha nem tudna önálló lenni, mindig csak a csodákat várná! Mindenki gazdag lenne, nem lenne szükség szabályokra, mindenki mindig megkapná amit akar, soha nem halna meg senki, a Föld túlnépesedne, stb......
Szóval tényleg nem várhatja el senki Istentől hogy állandóan csodát tegyen, és a gyerekek életét mentegesse! Ez az élet rendje! Ha ártatlanok a kisgyerekek, akkor úgyis a mennybe kerülnek, és ha már meg kellett halniuk, biztos hogy a mennyben jó helyük lesz, Isten vigyáz rájuk! Mondhatni hogy ezzel még el iskerülik Föld gonoszságait, amik akkor vártak volna rájuk ha életben maradnak! És különben is, enkik még nem is fáj ha meghalnak! Gondoljatok inkább azokra, akiket bűnözők ölnek meg! Azoknak sokkal fájdalmasabb, sokkal rosszabb! Persze erről sem Isten tehet, hanem az emberek mérhetetlen gonoszsága, önzősége, hatalomvágya, amit én szemly szerint nagyon ellenzek!
Na jó! Ennyi elég! Kezdek én is belekavarodni! Remllem vannak akik megértették a lényegét annak amit írtam!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55771 Írta: Lúthien Tinúviel
Lúthien Tinúviel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!
Elnézést ha butát kérdezek, de hogyan kapcsolódik a vallás, Isten, meg a reinkarnáció, meg az álmok a Gyűrűk uárhoz?????
De ha már egyszer ez a téma, akkor én is hozzászólok!
Isten: én hiszek Istenben, mennyben, pokolban stb....
Nem hiszem hogy Isten hibája lenne az, hogy a gyerekek meghalnak, hiszen ennyiből akárki életben maradhatna a Földön, soha nem halna meg senki! Nem tudom így most leírni az ezzel kapcsolatos gondolataimat, de remélem vannak akik megértik!
Álmok: velem nem történik meg sokzsor, hogy álmodnék, de ha álmodom akkor általában emlékszem az álmomra!
Galadriel@13

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55731 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Eia: az álmokról: az még nem jelent semmit, hogy egy-két álmodra emlékszel. Bebizonyították, hogy az ember egy éjszaka folyamán többet is álmodik (4-5). Nekem eddig a legérdekesebb kombinációm egy 3as álom volt, majdnem egymásból következve. Én asszem ilyen szempontból a szerencsésebbek közé sorolom magam, mivel elég gyakran emlékszem az álmaimra. :) Egyszer volt egy érdekes dolog: csörgött az óra, lecsaptam, és szokás szerint a "nem alszom vissza" felkiáltással ledőltem még. 5 percet aludtam, mert akkor újra szólt a 'szundi' mód, és ezalatt egy olyan szövevényes és bonyolult álmom volt, hogy elmondani hosszabb ideig tartott, mint megálmodni. Én egészen addig azt hittem, hogy az ember órákon keresztül álmodik, de ekkor utánanéztem, és kiderült, hogy alig percekig, és azt is csak az alvás egy bizonyos periódusában. Ezek a periódusok az alvás során ismétlődnek, ezért álmodunk többet.
Egy másik dolog, ami még az álmokról eszembe jutott: (sajnos azt nem tudom, hogy tudományos vagy csak fikció - de én látok benne valóságot, méghozzá nem is keveset) Az álmok mindennapi életünk és az azt övező vágyaink kiteljesedése. Ám, míg ébren tudjuk kontrolálni a gondolatainkat, addig álmunkban nem. És ezek a gondolatok, vágyak, félelmek összekeveredve alkotják az álmunkat. Jót, rosszat egyaránt.

Számomra félelmetesnek tűnik, hogy a reinkarnáció során ugyanaz a lélek vándorol tovább. :? Persze nem ugyanazzal a tudattal (és ezt is apukám mondja - aki köszöni szépen a dícséreteket :D - hogy a hol lét határozza meg a tudatot). De ha abból indulok ki, hogy egy ember, mondjuk bántani tud egy állatot, akkor ez a lelkében tovább él, csak nem biztos, hogy felszínre tud törni minden tudatával? Vagy a lélek tiszta, minden élete során új lappal indít? :!: Ám akkor már nemis én vagyok. Én úgy érzem, hogy a lelkem és a tudatom (bocs a szóismétlésért) egy szétválaszthatatlan egységet képeznek. És itt hivatkozok apukámra. Hisz lehet, hogyha olyan helyre születek, ahol létfenntartás vagy "csak" hagyománytisztelet :evil: egy állat pusztulása :arrow: nem lennék ennyire érzékeny az állatok sorsára. És az már nem én vagyok :arrow: tehát hiába vándorolt át a lelkem egy újabb testbe, azt mondom mégis, hogy elveszett.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55729 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez igaz. Minden rosszban van valami jó, s minden jóban van valami rossz. A hippiknek is voltak pozitív dolgai, de ez kevés ahhoz, hogy új hippi-mozgalomként funkcionáljon az MTT, amit nagyon nem szeretnék! És Tolkien sem akarná...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55727 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
a hippik imho nemcsak az elnyomó, az Államokat a vietnami háborúba vivő állammal helyezkedtek szembe, hanem a fogyasztást az élet legfőbb mozgatórugójának beállító, elsekélyesedett, kispolgári társadalommal, a prűd, cenzúrázott médiával, a szemforgatással
csak persze, mint minden ilyen mozgalom esetén, itt is nagyobb volt a "slepp", akik az egészet csak a külsőségekért, a hippizmus leple alatt végezhető szabadosságért csinálták
mint ahogy a középkori eretnekmozgalmakhoz is mindig odacsapódott a csőcselék, akik csak a "bulit", a szabad vándorlást, a papságtól, úrtól független, szabados létet keresték (ld. pl. Eco: A rózsa neve)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55724 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem én állítom. Itt most a hippik liberalizmusáról van szó. Természetesen a liberalizmus nem ebből áll (éppen ezért én nem akarom most a liberalizmust valami ocsmányságnak titulálni, mert ez nem igaz, én sem gondolom így). De a 20. század alapvetően megváltoztatta ezt a fogalmat. Annak idején a 18. sz végén teljesen mást jelentett. S a hippik igencsak "sajátosan" értelmezték. Gondolj csak bele: a liberalizmus szerint az ember tertmészeténél fogva alapvető szabadságjogokkal rendelkezik, melyekben nem lehet korlátozni. Ugyanakkor az egyén szerződést köt az állammal, amelyben lemond bizonyos jogairól, hogy az állam képviselje a szabadságjogait. Erre épül a liberális társadalomszemlélet (ld. Függetlenségi nyilatkozat, stb.) A hippiknél mi van: a társadalmi normák teljes felrúgása, az állam tekintélyének semmibe vétele...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55721 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gandalf, miből gondolod, hogy a liberalizmus egyenlő az alapvető etikai elvek semmibevételével?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55701 Írta: Galadrijel
Galadrijel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem van egy "forditott" deja vu élményem.Éjjel egy szobában aludtam az anyámmal, hálozsákban.Azt álmodtam, hogy az anyám megy ki,és rálép a lábamra.Ettöl fölébredtem, megfállapitottam, hogy csak álom volt, és visszaaludtam.Aztám anyám ténylag rálépett za álmomra, pontosan ugy ahogy álmodtam.

A tünde név ent-szivet takar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55700 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
No, akkor válaszolok:
"Make love, not war"=Szeretkezz, ne háborúzz!
Hogy miért értelmezték kissé félre a szeretetet és a békét? Szerinted a szeretet kimerül a szeretkezésben? Mert szerintem a szeretet annál jóval több. És szerinted a béke csak annyiból áll, hogy nem háborúznak? Ez sem igaz. A béke is jóval több, mint egy háború nélküli állapot. A hippik kiragadták a béke és a szeretet egy-egy aspektusát, s csak azt vették figyelembe. A szeretet igazi természetével nem voltak tisztában, vagy nem akartak tisztában lenni. Ez eléggé radikális megnyilvánulás.
S hogy miért liberálisak és radikálisok egyszerre? Erkölcsi szabadosság jellemző rájuk, az alapvető etikai elveket semmibe vették. Ez bennük a liberalizmus. A radikalizmusuk meg a szélsőséges viselkedésükben nyilvánul meg: mi mindenkit tolerálnk, csak azokat nem, akik nem úgy gondolkodnak, mint mi... No, ezért már eleve paradox volt az egész mozgalom. Bárki másképp gondolkodott a világról, mit ők, azt mindjárt letámadták, s igen agresszíven. Elvárták, hogy maximálisan tolerálják őket, ők ugyanakkor nem voltak hajlandók tolerálni a hagyományos értékrendet. Ezek után ők csak ne papoljanak nekem toleranciáról, meg szeretetről!
S még valami: liberalizmus és radikalizmus itt most nem politikai, hanem társadalomfilozófiai értelemben használandók!

"Szeresd ellenségeidet!"- Mondja a Biblia. És én ezt jóval teljesebb, jóval magasabb rendű szeretetnek érzem, mint a "make love!" felszólítást...

Isten-kérdés: Természetesen el lehet filozofálgatni ilyen alapvető létkérdésekről, mert tényleg mindenkit érdekel és foglalkoztat mindez, de előre szólok: Isten létét sem bizonyítani, sem megcáfolni észérvekkel nem lehet. Ez tény. Ezért eredendően meddő vitának érzem itt ezt az egészet. Ha valaki nem hisz Istenben, én úgysem tudom meggyőzni őt a létezéséről puszta érveléssel. Mint ahogyan ő sem fog engem elbizonytalanítani a hitemben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55693 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Ej, egy napot hiányzok, s máris három oldalt teleírtok! Hát hogy lehet így válaszolni? :lol:
Ami a mondataim közötti logikai kapcsolatot illeti (visszatérve valakinek a hozzám intézett észrevételére), azt ne is keressétek! Nincs összefüggés a mondataim között, már kb. két hónapja képtelen vagyok a gondolkodásra, helyette az érzelmeim és az ösztöneim vették át a vezető szerepet, mondatokat szerkeszteni meg sohasem tudtam... 8)

A hippik esetében nekem leginkább a túlzott liberális gondolkodás és a radikális megnyilvánulásaik (érdekes a párosítás: liberalizmus radikálisan... hogy ezt hogy hozták össze...?)nem ők hozták össze...ez így nem igaz...liberalizmus radikálisan...gondolj bele! iylen nincs! váltanak ki ellenszenvet. Szerelmet és békét hirdetnek, de teljesen másképp értelmezik e két fogalmat, mint általában szokás: nem így van! miért értelmeznék másképpen!?ez a "Make love, not war!" -ban van érthetően összefoglalva.nem értem mit értesz ezakatt. a make love, not war, pontosan a békét és a szerelmet hirdeti, mint írtad...de ezt miért baj? nem értelek... Elvetnek minden hagyományos értékrendet. ezért kell egy ÚJ HIPPISÉG!!! erről beszéltünk!Élesen kritizálnak mindent és mindenkit, s ugyanakkor semmi konkrét elképzelésük nincsen a világ megjobbításáról, ehelyett inkább kirekesztik magukat a társadalomból. u.a.mint előbb írtam
Eh, befejezem, még a végén megsértek valakit és a lelkébe gázolok... azt pedig nagyon nem szeretném... tényleg!

Ok, Gand! én sem akarlak megbántani, csak leírom, amit gondolok...én sem akarlak megbántani, és senki mást sem! :wink: ja, a színeseket én írtam, de erre gondolom ti is rájötettek! :D

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #55681 Írta: n8n
n8n válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na meg a reinkarnáció:
én nem hiszek Istenben és a mennyben s a pokolban...
a reinkarnáció áll legközelebb hozzám! hogy mindenkinek van lelke, mely tovább száll egy másik testbe...talán ez lehet a megoldás...talán...mert azt biztosnak érzem, h van egy test, és van egy lélek melyek nem élnek egymás nélkül..ha egy ember meghal, lelke tovább száll... az én papám mondta egyszer azt, amit sose fogok elfelejteni:
"Én addig fogok élni, míg ti, és a ti gyerekeitek, az unokáim, és azoknak unokái emlékezni fogtok rám..."
egy ismerősünk, akit egyszer elütöt az autó, és kómából ébredt, ezt mondta:
"Láttam egy alagutat...az egyik oldalán fény volt, és boldogság...a másik végén az apám....én felé haldtam..." (lehet, nem pontosan idézek!) és felépült... :!:
már megint elkanyarodtam! :oops: sorry!

n8n returns

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.677 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére