Gondolatok

Több
15 éve 10 hónapja #373361 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin, lehet, hogy nem rossz szándékkal írtad, amit el is hiszek, de.
- nem gondolod komolyan, hogy annyira jól tudhatod az itteni dolgokat azért, mert eljut hozzád pár infó és olvasod a fórumot, mivel évek óta alig voltál rendezvényen. abszolút nem releváns az, amit így kívülről láthatsz.
- a fórum moderált voltát Fox is nagyon jól tudja, és nem gondolom hogy szó szerint értette a trágársággal kacsolatos kérdését. az inkább arra vonatkozott, hogy arra lehet beszólni ha valaki nem elég tolkienita de arra tilos követ vetni aki megbántódik azért, mert rágalmazásnak érzi mások szavait. én megértem, ha ezt rágalmazáésnak lehet venni. iszonyúan megbántottad vele azt, aki erre érzékeny.
- az, hogy valamit problémának látsz, amit esetleg más is, nem jelenti azt, hogy sokan gondolnák ugyanarról, hogy probléma, vagy hogy ez jogos lenne, tehát ez sztem nem jó kifogás.

személy szerint én is úgy gondolom, hogy nagyon is szól Tolkienről a dolog. azoknak is, akik inkább közösségorientáltak, mert a közöségi tevékenységeket is áthatja a tolkieni szellemiség. attól, hogy valaki nem kel-fekszik minden áldott nap Tolkiennel, igenis beszélgethet róla sokat vagy foglalkozhat vele, csak Te erről nem tudsz mert nem vagy ott az összejöveteleken.
ha csak a "száraz" ismeretterjesztés lenne, akkor nem lenne ekkora közösség, nem működne ennyire a terjesztés sem. mert nem lenne meg olyan erősen az összetartó erő. lássuk be, hogy kevesebben vannak az abszolút fanatikusok, de sztem mindenki elismeri, hogy nélkülük sem működne a Társaság. szükség van Alyrra, Felagundra és mindenkire aki az "erősebb vonalat" képviseli. én nagyon becsülöm őket a tudásukért.
- és mondom, arról nem szólhatnak az infóid, hogy informálisan mennyire van jelen Tolkien. akár a Társaság által készített kreatív produktumokban, akár a beszélgetések közben.
- és akkor még nem beszéltem arról, amit már sokan említettek is előttem, a HNE, TLV, a Tolkien Kurzus, a LEP, a Táborok sőt a KÖMT is, idén is volt benne sok Tolkien. ezeket miért nem veszed észre? hol van itt a túlsúly eltolódás?

Oisin írta: tagság nagy részét szvsz ma már az az "új generáció" adja, akiknek Tolkien tényleg csak ürügy, ahogy te is írtad

már megbocsáss, de ez igenis rágalom. tényként állítasz valamit ami egyészt nem igaz, másrészt valós ismeret és bizonyítás nélkül teszed ezt. és sok embert érint. milyen alapon állítod azt, hogy ürügy? mégis kik az újak, akik a társaság jó részét alkotják, miről ismerszenek meg, és mi mutat rá arra, hogy valós az állításod?
a KÖMT-ön voltunk 100-an. és ebből a 100 emberből a viszonylag új tag azért elég kevés, a legtöbben itt vagyunk hosszú évek óta. és aki új (mondjuk 10-20 ember), az is hozzátett nagyon sokat a társasághoz. a táncával, szövegeivel, a rajzaival, az énekével, az érdeklődésével, a segíteni vágyásával. konkrét tolkienita produktumban és szellemiségben is. és vannak akik rég nem voltak és visszajöttek.

sorry, nem flémelni akarok, de tényleg nem értem és szvsz is rágalom amit írtál.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373356 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves FQ,

fqqdk írta: Egész nap egyfolytában ezen járattam az agyam, de végül csak nem bírom magamban tartani.

Nem ért meg ennyit....

fqqdk írta: Oisin délelőtti hozzászólását felháborítónak, és személyemre nézve sértőnek vélem.

Pedig nem az volt vele a célom, h bárkit is megsértsek. Úgyhogy ezúton elnézést kérek tőled és mindenkitől, aki sértőnek érezte. Ugyanakkor javaslom, h olvassátok el újra, mert én úgy emlékszem, nem volt benne semmiféle negatív értékelés, csak egy megállapítás, amivel lehet egyetérteni vagy nem egyetérteni, de ha valaki nem ért egyet vele, akkor nem értem, miért sértődik meg az általa implikáltakon...

fqqdk írta: Olyasmiről nyilvánít véleményt, amiből az utóbbi időben jóformán semmit nem látott, és úgy általánosít, hogy ahhoz képest a Gandalf-féle sehol sincs.

Ebben van valamennyi igazság, de csak valamennyi, mert azért elég sok infó eljut hozzám...

fqqdk írta: Érdekelne, hogy miért van az, hogy azokat a trágár szavakat, amik elsőnek eszembe jutottak Oisin hozzászólása láttán, nem írhatom le ezen a fórumon.

Ez azért van, mert ez egy moderált fórum. Miért nem írod meg őket priviben vagy emailben?

fqqdk írta: de azt egyetlen kommentár nélkül lehet hagyni, hogy valaki több tucat aktív tag érzelmeit kérdőjelezze, sőt hazudtolja meg, és egyúttal a munkájukat és elhivatottságukat becsmérelje?

Végül is nem maradt kommentár nélkül, bár én senkinek semmijét nem becsméreltem, ezt csak te képzelted hozzá... Én csak fel akartam hívni a figyelmet egy problémára, amit, úgy tűnik, nem csak én látok annak...

fqqdk írta: És végsősoron a társaság célja minél többmindenkivel megismertetni a Professzor munkáját, nem? És erre az, hogy ez a társaság egy kiváló közösség, az egy nagyon jó eszköz, nem? A saját példámból legalábbis ezt szűrtem le.

Valóban, csakhogy az én véleményem szerint a társaság pontosan ezt a célját tévesztette jóészt szem elől. Mert ehhez valóban kell egy összetartó, lelkes közösség, és egy ilyen közösség az összetartásához valóban kellenek Tolkienhez nem, vagy csak lazán kötődő "belső" társasági események, de ha ezek túlsúlyba kerülnek és öncéllá válnak - márpedig az én "kívülálló" tekintetem ezt így látja - akkor az elsődleges célok lassan elsikkadnak, és - megint csak az én véleményem szerint - most éppen ez történik. Persze lehet h nincs igazam, de hidd el, nem gonosz szándék vezérel...

fqqdk írta: Szóval az emberek miatt vagyok itt elsősorban. Azok miatt az emberek miatt, akiket Oisin vélemény címszóval rágalmaz..

Nincs is ezzel semmi baj, ettől te még nem vagy rosszabb vagy kevésbé értékes ember, mint az, aki Tolkien miatt van itt (ott). Még én, az MTT Fekete Ellensége (szólítsatok ezentúl csak Morgothnak) :twisted: sem gondolom azt, hogy az lennél, és azt sem, hogy nincs ott a helyed az MTT-ben, vagy ne lenne fontos, amit hozzáteszel. Csak azt gondolom, hogy ha azok kerülnek többségbe, akik nem Tolkien miatt vannak ott, és e miatt a hangsúly Tolkienről és az "ige terjesztéséről" a "belső" közösségi eseményekre helyeződik át, akkor az MTT kevésbé lesz Tolkien társaság. Ami vagy baj, vagy nem - ezt mindenki döntse el maga...

fqqdk írta: Ez az én véleményem, "jöhet a népharag", hogy tanult kollégámat idézzem.

Köszönöm, hogy leírtad, de komolyan, mert így legalébb (legalábbis azt remélem) tisztázni tudtam néhány félreértést.

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373227 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amikor először olvastam életemben Tolkien könyvet (A Babót, (a későbbi Hobbit)), valamiért boldog voltam. Az akkori 10-11 éves fejjel tudom, hogy annak örültem, hogy olyan írótól olvasok, aki nem magyar, és nem is annyira a "csapból folyós kategória". Később a szüleimnek is mondogattam (kis utánanézés után), hogy A Hobbitban így meg úgy. Aztán amikor megjelent a film, és a végén mondták, hogy MTT, nehéz leírni, de egyszerűen annyira megörültem. Rákeresés után, meg már teljesen úgy éreztem, hogy megtaláltam a helyem. Akkor, elsősorban azért jöttem ide, mert egyrészről tudtam, hogy itt olyan emberek vannak, akik szintén olvasták és lehet velük beszélgetni róla(az emberek miatt), másrészről meg azért, mert akkor több olyan könyvét is majd elolvashatom amit ő írt. Lehet, hogy ez most kicsit csöpögősen hangzott, de én így éltem meg az idekerülésemet, és nem érzem azt egy-egy rendezvényen sem, hogy most csak azért jöttünk össze, hogy bulizgassunk. Mindannyiunkat Tolkien szellemisége, és az Ő általa megalkotott világ szeretete hozott össze. Habár nem szerveztem még egyetlen egy rendezvényt sem, de ezt így látom.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373210 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ne személyeskedjetek...

Fq: No igen, Remzy anno megnézte a filmet és táborba akart menni. Így került ide. Én olvastam ezt-azt, a mai napig is azt teszem. De a tavalyi táborban pl. rengeteget tanultam Alyrtól. Remzy meg tán Fqtól. Mert ha az ember beleesik a sűrűjébe, el kell olvassa, utána kell nézzen. De elnézést, hiába olvasom el a Szilt már 4x, akkor is képtelen vagyok (és nem is akarom) megtanulni a családfákat és ehhez hasonlók. Olyan szinten nem érdekel. Ahhoz Földhözragadtabb vagyok. De szeretem ezt a világot, és igenis NAGYON fontosnak tartom a társaságot. A személéletet. Az értékeket. Azt hogy az immár nem létező HNE-re elmenjek, mert ott nálam sokkal okosabbak "oktattak" Tolkienről. És elismertem a tudásukat és örültem neki, hogy ilyenre is van lehetőség. Baj, ha a Vázlatkönyvet nem elemzem, hanem amikor a kezembe veszem havonta egyszer akkor percekig simogatom a fedlapot, és sírásig tudok benne gyönyörködni, mert annyira szép? De nem elemzem és nem tudom arcról, hogy melyik ork hányadik percben volt a jelenetben és a könyv hányadik lapján jelent meg? (Amúgy akkor most ezt hardcore vagy sem? :) )
Ez baj? Baj, ha főképp közösséget látok itt, és nem arról szeretnék egy álló délután vitatkozni, hogy miért hupilila a huszadik törp köpenye? Baj ha a legjobb tudásomat néha arra fordítom, hogy segítsek a rendezvényekben, így a vértolkienitáknak marad ideje a lila köpenyről vitatkozni?

Nem értem ezt az egész vitát. Nem érti a szívem és az agyam sem...

Alyr Arkhon írta:

Tünde írta: Te Alyr: ezt nem álmodozónak hívják? Vagy romantikusnak?


Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.

Amúgy az álmodozót nem szeretem, a romantikust vállalom :D


romantikus hardcore? :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373201 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Efkú: van egy-két ember, akinek már nem érdemes felháborodni a véleményén (én legalábbis már ismerem az álláspontjukat, és bár tiszteletben tartom h. ők makacsul ragaszkodnak hozzá, nyilván nem értek vele egyet). Mindig voltak olyan hangok, hogy hígulunk, meg csomóan nem Tolkienért vannak itt, és milyen szörnyű hogy egyes régiek már nincsenek itt és hogy merészeltek újak jönni. Egyébként nem igazán tudok olyan régit megnevezni, aki azért ment volna el, mert "ez már nem is Tolkienről szól", de biztos én vagyok a hülye... :) sokaknak megváltoztak a prioritások az életében, megint másoknak elege lett akár a társaságból akár a szervezésből, de hogy csak Tolkien állítólagos hiánya miatt... hát nemtom. Azt persze valóban nem értem, hogy Oisin mi alapján mondja, hogy a LEP az MTT egyetlen Tolkienről szóló rendezvénye lett volna, amikor táborban évek óta nem volt, de a Tolkien-kurzusról tud, a TLV-ről is ha tud olvasni... persze lehet hogy egy númenori keretjátékú lájv már nem is igazán Tolkienről szól, csak tudnám akkor miről... ja meg a tavalyi KÖMTös Megye megtisztítása-történet sem egy Tolkien-történetből eredt... de mindig vannak olyanok akik szerint szigorúan ismeretterjesztő és tudományos tevékenységünk kéne legyen, a kreatívba az önfejlesztés és az önkifejezés nem fér bele, azt csinálják máshol az emberek, ide jöjjenek profin és csináljanak tolkienit, és különbenis hogy merünk arra törekedni, hogy közösség is legyen (mert ugyan mi szükségünk van olyanokra akik a közösség révén szeretik meg jobban Tolkient, tűnj is a francba lécci efkú :P ), meg többen legyünk, és a belépést tolkieni olvasottsághoz kéne kötni... oké, sarkítottam, de tudnék számos ilyen hozzászólást idézni a fórum történetéből, amik nem is állnak messze ezektől.
Szóval szerintem ha valakinek megrögzötten ilyen véleményei vannak, és főleg ha kívülről, akkor azzal nem érdemes szavakkal vitatkozni - én pl. megyek is TLV-t szervezni :twisted: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373198 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jóhát Alyr definiciója szerint én is hardcore vagyok, elbújdosom. :mrgreen:
Az enyimét tőlem átnevezhetitek "durván fanatikusra". Vagy amire akarjátok. Lényeg, hogy amit leírtam, az, ami hosszú távon szánalmas, és ez a rajongói viselkedés vált ki egy csomó fantasy-nemkedvelő emberből erős ellenérzéseket.

Alyr írta: Hardcore az aki át tudja élni azt a félelmet amit egy nazgúl közelsége okoz.


Muhaha!!!
Fq a tanúm rá... :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373192 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: [...] akkor mindig az jut eszembe, hogy és amikor majd megöregszik és nyoffadt és ráncos lesz a bőre akkor milyen lesz a tetkója?

Össze lesz gyűrve a ráncos bőrén és ezáltal alig fog látszani belőle valami :D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373191 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Snuffles írta: Úristen, a bajori fülbevaló az súlyos dolog? Ugye nem? (Kezdek aggódni magamért.)


Nem súlyosabb mint az Egy Gyűrűt (illetve annak másolatát) magaddal hordani.

Szvsz a mérték a lényeges. Van egy határ, ami elég nehezen definiálható, amin túl már súlyos a dolog. Egy fülbevaló vagy gyűrű még innen van a határon. A tetoválás... hát, határeset (mondjuk elég szánalmas, ha valaki hibásan tetováltat magára valamit tengwákkal). Amit Aeglos leírt, az már egyértelműen a határon túl van, szvsz.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373190 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Akkor ez melyik fanatizmusát is táplálná?

Igen, ezen gondolkozom, de nem tudok rájönni.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja - 15 éve 10 hónapja #373189 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A nonfiguratívokhoz való fanatizmusát:)

Én valahogy nem egészen tudom megérteni azokat akik tetováltatnak magukra. Először is az fáj, másodszor ha elrontják ronda marad, harmadszor fáj.
És ha évekkel később már nem tetszik akkor mi lesz vele?
Meg amikor valaki meséli, hogy ennyi és ennyi tetkó van rajta itt és ott akkor mindig az jut eszembe, hogy és amikor majd megöregszik és nyoffadt és ráncos lesz a bőre akkor milyen lesz a tetkója?

Persze láttam már gyönyörű tetoválásokat (egy fazon valahol külföldön a bal vállára a Telperiont a jobbra pedig a Laurelint tetováltatta és valami csodaszép).

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373183 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Alyr Arkhon írta: A tetoválás kicsit más tészta, de az inkább egy embléma-reklám.

És ha nem egy kész terméket tetovál az illető magára, hanem egy mindentől független ábrát, például egy saját rajzot, vagy valami olyasmit, ami nem köthető semmihez?


Akkor ez melyik fanatizmusát is táplálná?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373182 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: A tetoválás kicsit más tészta, de az inkább egy embléma-reklám.

És ha nem egy kész terméket tetovál az illető magára, hanem egy mindentől független ábrát, például egy saját rajzot, vagy valami olyasmit, ami nem köthető semmihez?

Az Egy Gyűrűhöz: persze, el is felejtettem, pedig ezüstből van nekem is... ennyi eszem van :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373179 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta: Úristen, a bajori fülbevaló az súlyos dolog? Ugye nem? (Kezdek aggódni magamért.)
De azért szerencsére azt ki lehet venni, nem egy vulkáni hegyesfül, amely örök életre szól. Viszont a tetoválás (legyen bármilyen) szintén örök életre szól, tehát feltételezhetjük, hogy aki magára varratja egy üveg lekvár képét, az lehet, hogy rosszabb, hiszen annyira ragaszkodik a nagyi lekvárjához, hogy képes magán hordani.
Végülis gondolatok topik, vagymi :)


Nem súlyosabb mint az Egy Gyűrűt (illetve annak másolatát) magaddal hordani.
A tetoválás kicsit más tészta, de az inkább egy embléma-reklám.
Ismerek olyan embert aki magára tetováltatta a yin-yang szimbólumot, mégse mondanám fanatikus taoistának.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373174 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sil írta: Szerintem is. Pl a trekkereknél ilyenek, akik a mindennapokban is Csillagflotta-egyenruhában járnak, vagy plasztikai sebésszel átszabatják a fülüket. Nem hiszem, hogy az MTT-ben lennének, illetve lettek volna ilyen szinten fanatikus emberek. Brrr. Ez inkább ijesztő. :?

Úristen, a bajori fülbevaló az súlyos dolog? Ugye nem? (Kezdek aggódni magamért.)
De azért szerencsére azt ki lehet venni, nem egy vulkáni hegyesfül, amely örök életre szól. Viszont a tetoválás (legyen bármilyen) szintén örök életre szól, tehát feltételezhetjük, hogy aki magára varratja egy üveg lekvár képét, az lehet, hogy rosszabb, hiszen annyira ragaszkodik a nagyi lekvárjához, hogy képes magán hordani.
Végülis gondolatok topik, vagymi :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373173 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egész nap egyfolytában ezen járattam az agyam, de végül csak nem bírom magamban tartani.
Oisin délelőtti hozzászólását felháborítónak, és személyemre nézve sértőnek vélem, és úgy érzem, többen is jogosan felháborodhatnánk rajta. Olyasmiről nyilvánít véleményt, amiből az utóbbi időben jóformán semmit nem látott, és úgy általánosít, hogy ahhoz képest a Gandalf-féle sehol sincs.
Érdekelne, hogy miért van az, hogy azokat a trágár szavakat, amik elsőnek eszembe jutottak Oisin hozzászólása láttán, nem írhatom le ezen a fórumon, de azt egyetlen kommentár nélkül lehet hagyni, hogy valaki több tucat aktív tag érzelmeit kérdőjelezze, sőt hazudtolja meg, és egyúttal a munkájukat és elhivatottságukat becsmérelje?
Mert ezt tette Oisin. Amit én magamra mondtam múlt időben, ő azt mindenkire mondta és jelen időben.
Én használtam az ürügy szót, erre a hozzászólásomra válaszolt Alyr, ahonnan Oisin idézett, és múlt idővel használtam, olyasmivel kapcsolatban, amiről tudom hogy így van, másokra nem általánosítottam: bevallottam, hogy kezdetben csakis az emberek érdekeltek a társaságból. És Tolkien csak "ürügy" volt. Az emberek érdekeltek.
Ezek az emberek aztán szépen lassan, hónapról hónapra egyre jobban megszerettették velem Tolkient. Ha mondanom kell egy nevet, hogy ki tett ehhez a legtöbbet, Alyrét mondanám, a 2007-es tábor keretjátéka miatt.
És végsősoron a társaság célja minél többmindenkivel megismertetni a Professzor munkáját, nem? És erre az, hogy ez a társaság egy kiváló közösség, az egy nagyon jó eszköz, nem? A saját példámból legalábbis ezt szűrtem le.
Szóval az emberek miatt vagyok itt elsősorban. Azok miatt az emberek miatt, akiket Oisin vélemény címszóval rágalmaz: a Bukovinszky kislányoktól kezdve Remzyn át az elnökség összes tagjáig. És ez felháborító.
Ez az én véleményem, "jöhet a népharag", hogy tanult kollégámat idézzem.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373168 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Akiről te írtál az az én definícióm szerint a nagyon durván fanatikus.

Szerintem is. Pl a trekkereknél ilyenek, akik a mindennapokban is Csillagflotta-egyenruhában járnak, vagy plasztikai sebésszel átszabatják a fülüket. Nem hiszem, hogy az MTT-ben lennének, illetve lettek volna ilyen szinten fanatikus emberek. Brrr. Ez inkább ijesztő. :?

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373159 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Még Namariéhez: szerintem továbbra is rohadtul nem attól csúszott a kaja, hogy kevesen voltunk, mert - a szombat délelőttöt nemtom, mert ott nem voltam, de azon kívül - minden alkalommal volt legalább fél óra üresjárat, amikor a legtöbb konyhás is elment, mert nem volt mit csinálni, várni kellett, hogy megfőjön, megsüljön, stb. az adott hozzávaló vagy az első adag és legyen tepsi/sütő/tűzhely a következőnek. (Viszont az tény h. én nem voltam a konyhában a spec rendi órákon, tehát h. akkor mi volt azt nemtom, de nem hiszem, h. azon múlt, hogy hány ember van ott az egy szem konzervnyitóval nyitogatni.)

A vezetőképzéshez: Gandalfnak igaza van, azzal semmit nem ért el h. írt egy e-mailt a szavazás végeredményéről: kéne egy ember, aki ezt is megszervezi, csak minden elnökségi tag le van terhelve (vagy nem érzi elég kompetensnek magát egy vezetőképzés levezetéséhez), így magától nem jelentkezett, hogy majd csinálja. (Hogy személyesen miért nem vetette fel vezetőségin, azt mondjuk nemtom...) Továbbá amióta felvetődött, szinte mindig van egy tábori vezetőképzés, ami ugyan nem mentesítene a többi érdeklődő képzése alól, de időbeosztásilag és ember-átfedésileg már neccesebb... persze ez csak hangos gondolkodás, tényleg beszélnünk kell róla. [size=9:20xhrr7k](:csüggedten felvési ezredik tennivalónak:)[/size]

LEP: ez tipikusan az a dolog, amihez nem csak lelkesedés, hanem idő és hozzáértés is kell. Erre idén nem futotta egy nagyrendezvénnyi méretben.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373148 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Metaflora írta: Aeglos: ezek szerint valaki egyszerre csak egyvalaminek lehet hardcore rajongója?

Habár nem vagyok Aeglos, de ismerek olyat, aki fanatikus megszállottja több különböző témának, mint ahogy én is néha viszonyulok egy-egy dologhoz, de ezek inkább visszatérő pillanatok, mintsem állandó ragaszkodás valamihez.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373146 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok
Alyr meghatározásáról a tavalyi Tolkien-kurzus-záró teázás jutott eszembe, ahol, mikor már nagyon belekeveredtünk valami vitába, valaki, aki ismeri és kedveli ugyan Tolkien műveit, de a kurzusra nem járt, csak ismerős révén keveredett oda, és egyébként nagyon-nagyon realista, egyszer csak felkiáltott, hogy úgy érzi, mintha egy teológiai vita közepén ülne, és ugye mi nem hisszük el komolyan, amiről beszélünk?! :D
Aeglos: ezek szerint valaki egyszerre csak egyvalaminek lehet hardcore rajongója?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373140 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Tünde írta: Te Alyr: ezt nem álmodozónak hívják? Vagy romantikusnak?


Szerintem a kettő nem zárja ki egymást.

Amúgy az álmodozót nem szeretem, a romantikust vállalom :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373135 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Te Alyr: ezt nem álmodozónak hívják? Vagy romantikusnak?

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373132 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

fqqdk írta: Dejó, akkor énis hardcore vagyok! Én végig azt hittem, hogy nem. :(

Hát nem is akarunk látni többet, az fix.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373126 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Gondolatok
Dejó, akkor énis hardcore vagyok! Én végig azt hittem, hogy nem. :(

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373125 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A valóság elől való menekülésről nemrég volt szó a beszélgetős topikban, kicsit más formában.
Én nem tartom bűnnek, azt annál inkább, hogy a valóságot (nagybetűs Életet meg egyéb hasonlókat amiket imádnak emlegetni az iskolai ballagásokon) olyanná tettük, hogy inkább menekülnénk belőle.

Amúgy - ha helyesen értelmezem - Tolkien se tekintette bűnnek, sőt. Avagy ajánlom a tündérmesékről szóló írása vonatkozó részét - ami az egykötetes Gyűrű keresése végében valahol szerepel idézetként.

Amúgy a definíciód nem fedi az enyémet. Szerintem a hardcore az akinek az életében fontos pont, a világnézetének egyik alapja Tolkien munkássága (közelebbről is Középfölde) és azért, hogy az eziránt való csodálatát kifejezze, valamint hogy másokkal megismertesse, esetleg egyéb rajongókat/érdeklődőket segítsen az átélésében képes áldozatkora, munkára, stb.
Hardcore az aki az Elbereth-himnusz hatására el tudja képzelni, milyen lehetett ez a világ amikor még tündék sétáltak az erdők csillagfényes ösvényein és átérzi azt a veszteséget amit a távozásuk okozott a világnak.
Hardcore az aki át tudja élni azt a félelmet amit egy nazgúl közelsége okoz.
Hardcore az aki titokban minden aranygyűrűn várja a felbukkanó írásjeleket.
Hardcore az aki erőt tud meríteni Earendil fényének ragyogásából, hiszen bár a tündék elmentek, a Szilmaril máig ott ragyog az égen a tündék csillagai között, mutatva a valák hatalmát.

És persze a hardcore a józan eszével tudja, hogy ez mind nem igaz. Hogy a világ nem volt ennél színesebb, hogy az az égen ragyogó pont a Vénusz.
És persze azt is tudja, hogy a világ még most is színes, és nem vezet jóra mindig soha-nem-volt színeket keresni, elfeledve a mostaniakat.

Akiről te írtál az az én definícióm szerint a nagyon durván fanatikus.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373121 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hardcore rajongó, akinek az életét (vagy egy életszakaszát) olyan mértékben határozzák meg Tolkien művei, hogy egyfolytában ezen gondolkozik, minden nap olvas valamennyit a Prof egyik könyvéből, mert nem tud nélküle élni, ha éppen nem olvas, a neten néz utána, vagy Tolkien-ihletésű dolgokat alkot... Ez egy nagyon szép felhők-fölött-lebegős állapot, de értsétek meg, ez 1-2 évig egészséges, mondjuk tinikorban, utána már gáz, és menekülés a valóság elől.
Sokkal értékesebb dolog úgy vonzódni egy irodalmi alkotáshoz, hogy igenis széles a látóköröd, mást is olvasol, van saját életed, és ezek mellett még szereted is Tolkien műveit, és szeretsz velük foglalkozni, hetente-kéthetente kezedbe venni egy Tolkien-könyvet, vagy nézegetni Ted Nasmith galériáját, akármi.
Az arányokon van a hangsúly... Csak egyvalami dominál az életedben, vagy sok jó dolog mellett ez is fontos?

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373117 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta:

Felagund írta: Belső_ motivációnak kell lennie. Nekem speciel _bőven_ elegendő visszajelzés a munkámra az, hogy annak nyomán mások jól érzik magukat. Még ha meg se köszönik.


Ezzel tökéletesen egyetértek.
Ha abból indulnék ki amit a tavalyi tábor után kaptam, akkor most vagy a temetőben lenék, vagy remeteként élnék valamelyik eldugott hegyi barlangban, hamut szórva a fejemre.


Hát azért valljuk be, ha megköszönik, az jól esik, de a java nem vár többet. Pont ezt írtam, hogy mennyivel többet jelentett amikor felhívtatok és hallottam az üvöltést, mint maga a Mathom.

Alyr te meg nem voltál egyedül, de ha valaki tudja legbelül hogy beleadott apait anyait, és szerinte sem volt rossz, akkor nem kell a 100ból 1-2-3 fanyalgóra annyira odafigyelni. Hisz mindenkinek nem lehet tökéleteset szervezni.
Ha csak abból indulok ki, hogy az életkorokban mekkora az eltérés, már igazolva van ez a tétel....


Hardcoreságról meg annyit, hogy én pl nem vagyok az, de szeretem Tolkient, neki köszönhetem a társaságot és nagyon sok mindent, és nem hiszem, hogy aki nem hardcore, de esetleg tehet valamit a társaságért más téren, azt ki kellene vetni magatok közül...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373113 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373112 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Nagyon egyszerű: a hardcore-rajongóság az, amire mindig lehet hivatkozni, amikor utólag kritizálunk egy rendezvényt. Ilyenkor fel szokás sorolni az összes (egyébként részben jogosnak is tűnő) szervezési hibát, majd a végén hozzátenni, hogy hát hol volt benne a Professzor, meg hogy ez nem arról szólt, mint az MTT kezdetekor (ezt olyanok is fel szokták emlegetni, akik ott sem voltak az MTT kezdetekor), amikor még csupa hardcore-rajongóból állt az Egyesület.

:fight:


Ez azért így merő általánosítás.

Már csak azért is, mert bár hardcore rajongónak vallom magam, sem erre sem a "már akkor rajongó voltam amikor Tolkien még meg se írta" dologra nem hivatkoztam.
Felhívtam egynémely dologra a figyelmet, ami nekem nem tetszett, és erről másoknak eltérő a véleménye.
Ennyi.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373110 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nagyon egyszerű: a hardcore-rajongóság az, amire mindig lehet hivatkozni, amikor utólag kritizálunk egy rendezvényt. Ilyenkor fel szokás sorolni az összes (egyébként részben jogosnak is tűnő) szervezési hibát, majd a végén hozzátenni, hogy hát hol volt benne a Professzor, meg hogy ez nem arról szólt, mint az MTT kezdetekor (ezt olyanok is fel szokták emlegetni, akik ott sem voltak az MTT kezdetekor), amikor még csupa hardcore-rajongóból állt az Egyesület.

:fight:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 10 hónapja #373107 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Viszont hiszem, hogy vannak itt jópáran akikben ég még a régi tűz Tolkien iránt.
És hogy a hardcore rajongók nem tűntek el örökre.

Az MTT előtt is égett, miért pont most ne égne? Definiáljátok már (elsősorban Aeglos), hogy mitől hardcore rajongó valaki. Szerintem sem tűntek el örökre (vagy mondhatnám úgy is, hogy nem a hardcore rajongók tűntek el), de lehet, hogy én értelmezem máshogy a hardcore-ságot.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.213 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére