Gondolatok

Több
15 éve 11 hónapja #373103 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Tünde: quod erat demonstrandum. Ha már valakinek egy díjat kell alapítani, hogy _érezze a munkáját annyira megköszönve_, hogy legközelebb is elvállalja, már rég rossz. _Belső_ motivációnak kell lennie. Nekem speciel _bőven_ elegendő visszajelzés a munkámra az, hogy annak nyomán mások jól érzik magukat. Még ha meg se köszönik.


Ezzel tökéletesen egyetértek.
Ha abból indulnék ki amit a tavalyi tábor után kaptam, akkor most vagy a temetőben lenék, vagy remeteként élnék valamelyik eldugott hegyi barlangban, hamut szórva a fejemre.
De - bár nyilván van aki sajnálja - inkább maradtam, és jövőre igyekszem jobb tábort csinálni.

A LEP szervezést meg egy apró okból nem vállalom: tökéletesen alkalmatlan vagyok rá.
Viszont hiszem, hogy vannak itt jópáran akikben ég még a régi tűz Tolkien iránt.
És hogy a hardcore rajongók nem tűntek el örökre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja - 15 éve 11 hónapja #373101 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gondolatok

nido írta: nagy hiba lett volna, ha arra bazírozunk, h majd a szorgos emberek segítenek. alapból úgy lett volna, h a rendvezek kijelölgetik a konyhaszolgálatosokat, de ez sajna néha elsikkadt / a kijelöltek elsunnyugták. EZ A GÁZ, nem az, h az emberek maguktól nem mennek oda segíteni. az legfeljebb nem szép dolog.

Szerintem az is hozzájárult a dologhoz, hogy a csúszások pont rosszkor történtek. Pl amikor én be lettem osztva, előtte odamentem megkérdezni, mikorra menjek segíteni. Koppány mondta, hogy még elpakolnak, aztán elkezdi gyúrni a tésztát, kb egy óra múlva menjek vissza, mert addig nincs mit csinálni, utána viszont majd kell segíteni konzerveket bontogatni meg ilyenek. És amikor visszamentem egy óra múlva, még mindig ott tartottak, hogy még mindig nem kezdték el a tésztagyúrást, mert közbejött némi répatortasütés, és az elfoglalta az asztalt. Úgyhogy egy újabb óra múlva végül csak konzerveket bontogattam (egy eléggé férfikézhez méretezett alkalmatossággal, mert csak az az egy konzervnyitó volt), és teljesen belecsúszott az egész a saját rendem normál rendi órájába, ami nem jó. Arról volt szó eredetileg, hogy a választható, szabad rendi órákból kell kihagyni egyet, nem a normálokból. Nem csoda, hogy rajtam kívül csak szakácsrendiek voltak a konyhában akkor. :roll: És Namarie teljesen jogosan üvöltötte le a fejemet, amikor siettem volna vissza a rendemhez, mert már amúgy is jócskán elkéstem, más segítő nem volt ott, és az a csőtartogatás nem volt fél perc. :oops:

Egyébként nyugodtan be lehetett volna osztani a vendégeket is konyhaszolgálatra, mi is mosogattunk Szlovéniában az osztrákokkal együtt, és csak ott közölték, hogy ilyen lesz, nem tudtuk előre. Sőt, mosogatás közben beszélgetni is lehet ám velük. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373086 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

nido írta: a szakácsrend túlterheltségéhez tartozik, h koppány és artemisz egy kb 70 fős rendezvényre vállalták a rendvezkedést (és már attól is féltek kicsit). igazán senki se számított rá, h vagy 100 jellap beérkezik határidőre.


Tanusíthatom, hogy ez így történt! :cry: :( :) :D :P

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373080 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gondolatok
Namarie: azon, h nem ment a konyhába elég segítő, nem érdemes moralizálni. ez nem (csak) azért van, mert gyarló az ember.

alaposabban meg kellett volna szerveznünk, egyrészről, más részről pedig amikor nem volt elég segítség, sokkal intenzívebben kellett volna üvöltözni a szervezőkkel, h miért nincs segítség.

ha egy problémáról nem szólnak a szervezőknek, akkor
1, véletlenül megtudja
2, nem szerez róla tudomást
és nincs harmadik "sejtette magától", mert akkor előre intézkedett volna.

(annis esetében a dolgok gyorsan történtek, de ennyi edény elmosogatása nem éppen gyors dolog...)

ahhoz, h működjön bármilyen rendszer, amiben emberek meg egyéb nem teljesen kiszámítható dolgok (pl. időjárás) vannak, a szervezőnek kicsit pesszimistán kell terveznie. (az emberek motíváltságát kb 0-nak kell venni, azt meg véletlenül se szabad feltételezni, h a közös dolgok érdekelnek bárkit is...)
nagy hiba lett volna, ha arra bazírozunk, h majd a szorgos emberek segítenek. alapból úgy lett volna, h a rendvezek kijelölgetik a konyhaszolgálatosokat, de ez sajna néha elsikkadt / a kijelöltek elsunnyugták. EZ A GÁZ, nem az, h az emberek maguktól nem mennek oda segíteni. az legfeljebb nem szép dolog.

a szakácsrend túlterheltségéhez tartozik, h koppány és artemisz egy kb 70 fős rendezvényre vállalták a rendvezkedést (és már attól is féltek kicsit). igazán senki se számított rá, h vagy 100 jellap beérkezik határidőre.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373061 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

fqqdk írta: Az emberek alapból ilyenek, és ezt egy rakás szociológiai kutatás eredménye megerősíti. Nem esik le nekik, hogy segíteni kellene. Mással vannak elfoglalva. Több alapotok lenne ezen felháborodni, ha kértetek volna segítséget, de az is valószínű, hogy ha kértek segítséget, akkor kaptok is. Én is szoktam segíteni, ha megkérnek rá.
Az is segítene, ha minden rendezvényen a korábbiaknál pontosabban lennének definiálva felelősségi körök, még az ilyen adhoc, párperces dolgok is, mint ki- és bepakolás. A tábori értékelőmben írtam ezzel kapcsolatban, hogy ha van pakolós ember, aki tudja előre, hogy ekkor és ekkor valamit majd pakolni kell, akkor legalább van kit lecseszni, ha a pakolás mégsem történik meg. A "majdsegítvalaki", meg "önkéntes konyhaszolgálat" sosem lehetnek olyan hatékonyak, mintha pontosan definiálva van, hogy kinek mi a feladata, minél több esetlegesen felmerülő feladatra.
Szerintem.


Koppány, itt ellenkezek veled, de a helyszínen nem nagyon akartam erről szólni, volt épp elég bajod......

nagyon kellemetlen elmondanom, de... kb. 15 embert kértem meg az első nap, hogy tartsa nekem a csövet a mosogatásnál, de ha még értél elsunnyogást... hirtelen mindnenkinek dolga volt. És az egésznek majdnem szegény Sil itta meg a levét- ezért itt, most nyilvánosan kérem a bocsánatodat, hogy majdnem a csodába küldtelek- szóval Silnek akkor TÉNYLEG dolga volt. DE az volt a legrosszabb. hogy senki nem azt mondta, hogy bocs Nam, utálok mosogatni, de küldök valakit, hanem ürüggyel mentek el az emberek. Elnézést..

Köszönöm mindnenkinek, aki csak három répát is megpucolt, hogy jött és segített...

Az a nagy baj, amit másutt is írunk, hogy a segíteni nem akarás, és a negatív kritizáslás marhára lelombozza az embert. Nálunk az egyik jelelmző kérdés a miért késik az ebéd/vacsora, illetve a mikor lesz már kész? Oltári rosszul esett az is, amikor volt, aki nemtelen gyanúsítgatásokkal illette a konyhásrendet - nem magam miatt, hanem a többiek miatt. Holott az egyetlen baj az volt, hogy az előkészületeknél nem kaptuk meg azt a létszámú segítséget, amit kellett volna ahhoz, hogy a megadott időre legyen kész az ebéd.

Nézzétek, nekem nem azzal van/volt a bajom, hogy mit és mennyi dolgot kell csinálni, hanem az, hogy itt van 100 ember, és alig vagyunk, akik csináljuk, amit kell. Még egyszer: nem a saját cuccom, hanem pontosan is a konyhán kívül levők miatt. Ugyanis iszonyatos érzés tudni, hogy ott várnak, van, aki gorombáskodik, és különben is...

Szerintem működőképes lezs a jövőre nézve a konyhás rend, de alapvetően más feltételekkel. Igen, meg lehet csinálni, hogy a konyhás rend főzzön, de megfelelő létszámú segítséggel, akik nem húzzák a szájukat. Lévén az ő érdekük is a dolog.

Tényleg: ki mennyire érzi, hogy bizonyos dolgok az ő érdekük is az MTT-n belül? Mennyire motiváltak az emberek?


Még egyszer hálás köszönet annak, aki jött és segített!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373058 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
A Leppel kapcsolatban még: Tényleg az a fő gond, a vizsgaidőszak közepén van és én speciel fontosabbnak tartom a vizsgáimat mint a lepet. Tavaly elég nagy falat volt számomra az infpoult meg az, hogy beosszak, összevadásszak, motiváljak x embert, hogy legyen mindig mindenhol valaki. Gondolkodtam, hogy megpróbálom idén a főszervezőséget de 9! vizsga mellett nem merem megtenni. Arról nem is beszélve, hogy nem érzem magam eléggé tárgyalóképes embernek, nem tudok számolni, és nem láttam még sohasem egészen belülről, hogy hogyan zajlik egy lep megszervezése.

Azt gondolom, hogy egy, már dolgozó felnőttnek sokkal könnyebb megszervezni (nem arra gondolok akinek már x gyereke családja van) egy ilyet, mert egészen picit több az ideje mint annak aki reggel 8tól este 8ig bent kushad az egyetemen és tömi a fejébe az észt, hogy később ő is dolgozó ember lehessen.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373038 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta:

Tünde írta: írtam

Jár arra esetleg vezetőségi tag rajtad és Alyron kívül???


Biztosan. Pl. Ádám tuti benéz majd oda. De a többiekben is bízom. :) Nem az olvasás hiányával van a gond, hanem azzal, hogy konkrét lépéseket kéne megtenni (általában az MTT esetében a konkrét lépésekkel van mindig a gond).


Jó, akkor konkrétan megtennéd, hogy az előzményekre hivatkozva felemlíted vezetőségin?
Ha rengeteg összejön válallom a lényeg kiszűrését, aztán odaadom valakinek aki összeállítja és felelősen átnézi a vezetőségből, és azt se felejtsük el, hogy ez állandóan kiegészítésre szorul majd :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373034 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok

Tünde írta: írtam

Jár arra esetleg vezetőségi tag rajtad és Alyron kívül???


Biztosan. Pl. Ádám tuti benéz majd oda. De a többiekben is bízom. :) Nem az olvasás hiányával van a gond, hanem azzal, hogy konkrét lépéseket kéne megtenni (általában az MTT esetében a konkrét lépésekkel van mindig a gond).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373032 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
írtam

Jár arra esetleg vezetőségi tag rajtad és Alyron kívül???

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373027 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én táborkritikát is írtam,d e emellett felvetettem egy mit hogyan ne csináljunk-jegyzet összeállítását. Akúgy meg ez is a Vezetőképzéshez tartozik, költözzetek át abba a topicba a kérdéssel, úgysincs ott élet (hiába pattogtam a többi elnökségi tagnak e-mailben ez ügyben is...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373007 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Akkor írjuk meg a vezetőség felé a topiknyitási kérelmet vagy mittomén és essünk neki!!! MOST amíg nem merül feledésbe!

Jár erre valaki illetékes?????

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373005 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
hát, már tavaly és idén is írt minden szervező kritikát a táborokról pl.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #373003 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Tünde írta: Ezt a KÖMT topikban írtam, de talán ide illik inkább

Vagy ha nem akarjátok a személyes kekec szerepét, akkor írjunk, szedjünk össze egy "bibliát" az összes eddig elkövetett hibával. Tegyük fel valahova, vagy minden szervező csapat kapja meg amikor megnyeri a pályázatát és annak fényében le tudja ellenőrizni, hogy mindenre gondolt e. Hisz nem lehet elvárni senkitől, hogy minden, előre fel nem merülő eseményre fel tudjon készülni.

Esetleg létrehozni egy topikot és fél évig vagy kevesebb ideig gyűjtögetni az emberek által összeszedett "hibákat"
Hisz csak azok képesek a fejlődésre, akik szembe tudnak nézni önmagukkal...


Ezért javasoltam még azt 2005-ben(!), hogy minden rendezvénynek legyen írásbeli értékelő dokumentuma, amit a későbbiekben elő lehet kotorni, és átolvasni.

Tudtommal ilyenek nemigen vannak még, szerintem kéne csinálni.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372995 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj a LEP-pel is, meg az MTT-szülinappal is, hogy mindkettő vizsgaidőszak közepén van. És itt részemről meg is halt a dolog, sajnos.

Amúgy egyetértek abban, hogy a közösség itt a fő összetartó erő, de Tolkien munkásságát mindannyian akik itt vagyunk, fontosnak tartjuk, s bár túlvagyok életem azon szakaszán amikor éjjel-nappal a műveit olvastam, most is fontos, különleges téma a számomra, amivel akármikor szívesen foglalkozok. Sőt...

Viszont szín igaz: a hardcore rajongók eltűntek. Tegyük hozzá - szerencsére. Az emberek felnőttek, meg kellett találniuk az egyensúlyokat az életükben, nem élhettek mindig egy képzelet szülte álomvilágban. De ez nem jelenti, hogy már nem fontos!

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372989 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Jól jellemzi egyébként a helyzetet az is, hogy éppen a LEP megrendezésére nem vállalkozott senki, ami az MTT utolsó és egyetlen olyan rendezvénye volt, ami nagyrészt még Tolkienről és Tolkien világáról szólt...

Megértem, hogy nem kifogás, amit írok, de bizonyisten elvállaltam volna bármilyen szerepet a szervezésben, de Szegedről mi a lóf*szt tudok tenni, mondd? Isten a tanúm (meg az évfolyamtársaim :P ), hogy ott sopánkodtam, hogy semmi ötlet, senki nem veszi a fáradságot, hogy valamit beböfögjön a topikba, hogy 'én találtam helyszínt', 'én dekorálok', 'én meg a seggetek alá varázsolom az egészet', de ha beírom, hogy 'hát bocsi, megszervezném az egészet, de Szegeden vagyok, úgyhogy bekaphatjátok', azzal semmire nem mentem volna. Nekem igenis lett volna hozzá kedvem, és nagyon sajnálom, hogy nem vagyok már budapesti gimnazista, de így nem megy. Főleg, hogy semmilyen szervezői tapasztalatom nincsen, lámpalázas idióta vagyok. Ezt sem azért írom, hogy lássátok, hogy szegény snuffles mennyit töri magát, hanem hogy vannak még olyanok, szerintem rajtam kívül is bőven és jobb ötletekkel is, akiknek ez fontos, mint Esgal is alant. De ahhoz fel kéne karolni a színitoszosokat, énekeltetni kéne a nem létező kórust, összekaparni a kreatívosokat hogy dekoráljunk, büfét és infópultot szervezni, hogy legyen is értelme, és ez nem megy látatlanból, kétszáz km távolságból.
Ez most tényleg úgy tűnhet, hogy én a rohadt nagy tolkienita, mit pattogok, pedig én csak szerettem volna, ha lesz LEP és ha lesz miért összegyűlni, koccintani, és kifejezetten tolkieni témájú dolgokban gyönyörködni, mert ezért regisztrált ide mindenki anno, nem?

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372979 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: a LEP kapcsán tényleg inkább a szervezői része nagy falat. Én egyébként elvállaltam volna, méghozzá szívesen. Két okból nemtettem:
1. Sajnos én sem vagyok már láblógázós gimnazista, ráadásul sikerült kifognom az ország egyetlen olyan egyetemét, ahol év közben halok meg, és nem vizsgaidőszakban; a KÖMFTöt is alig bírtam mellette, egy LEP főszervezőség egészen egyszerűen nem fért volna bele.
2. Le lettem beszélve, mikor még gondolkoztam a dolgon, mondván, nincs elég szervezői tapasztalatom és kapcsolati tőkém és karizmám, és kitudja, mim a véghezvitelhez - és az a helyzet, hogy ez igaz. Mondom ezt úgy, hogy azért csináltam már pár dolgot az mtt berkein belül.

Nem tudom, más mit mondana; részemről Tolkien még nagyon is ott van. Amit sajnálok, az az, hogy nem tudok oly mértékben foglalkozni vele, ahogy szeretném.

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372970 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tünde: quod erat demonstrandum. Ha már valakinek egy díjat kell alapítani, hogy _érezze a munkáját annyira megköszönve_, hogy legközelebb is elvállalja, már rég rossz. _Belső_ motivációnak kell lennie. Nekem speciel _bőven_ elegendő visszajelzés a munkámra az, hogy annak nyomán mások jól érzik magukat. Még ha meg se köszönik.
Ezért és az alábbiakért fogom én is visszautasítani a Csarvadíjat, ha netán valakinek eszébe jutna az az elvetélt ötlet, hogy jelöljön rá...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372968 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Oisin: szerintem a LEP szervezői részétől félnek az emberek, nem a Tolkienitől, de ez nekem is nagy szívfájdalmam.
Fela: A Csavardíj azért lett alapítva, hogy azoknak is el lehessen ismerni a munkáját, akik nem férnek bele az évi 1-2-3 Mathom díjazott közé. Nem lelkesítőnek, hisz akit nem érdekel ez az egész, az egy plecsniért nem fog hajtani. Nem jó felől állsz a dolgokhoz.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372967 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Biztosan eddig álomvilágban éltem, mert azt hittem, hogy a többség számára Tolkien nem puszta ürügy a másokkal való találkozásra.


Üdv a Való Világban, Alyr! :D Nos, az MTT szerintem már évek óta nem Tolkienről szól, hanem arról h bulizzunk együtt Tolkien ürügyén. Amivel önmagában nincsen semmi baj, legfeljebb annyi, hogy a társaság neve félrevezető azok számára, akik még nem ismerik. Vagyunk néhányan, akiket ez zavar, de az aktív tagság nagy részét szvsz ma már az az "új generáció" adja, akiknek Tolkien tényleg csak ürügy, ahogy te is írtad. Ez az egyik legfőbb oka szerintem annak is, hogy sok egykori tag, akik még valóban Tolkien miatt léptek be (vagy nem léptek be) az MTT-be, teljesen eltűnt a társaságból. Mert akiknek átadták a stafétát, azok kiszaladtak vele a "Tolkien Stadionból", ők pedig nem akartak utánuk menni. Jól jellemzi egyébként a helyzetet az is, hogy éppen a LEP megrendezésére nem vállalkozott senki, ami az MTT utolsó és egyetlen olyan rendezvénye volt, ami nagyrészt még Tolkienről és Tolkien világáról szólt...

Nos, ez az én véleményem, mégha nagy valószínűséggel elsöpri is a népharag... :roll:

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372963 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Óanyám... Ahogy Karinthy is megfogalmazta: "írni tudtok, de olvasni nem"
Kérek minden érintettet, olvassa el ezt még egyszer, _alaposan_

Felagund írta: Amúgy asszem pont Moggyal beszéltünk arról, hogy szép és jó ez a Csavardíj, de egészen egyszerűen a szándék hibás, amiért alapították. Legjobb tudomásom szerint ez az, hogy a kreatív népek ne érezzék úgy, hogy a munkájuk haszontalan, kvázi "kapjanak valamit azért, hogy kidolgozzák a belüket az MTT-nek". Netán az, hogy a becsvágyon keresztül (asmi tényleg alapvető emberi érzés) próbáljanak a T. Tagságra hatni.
Véleményem szerint ez az elv alapvetően hibás. Ha a belsőből fakadó lelkesedés hiányzik (aminek a végső forrása véleményem szerint a Tolkien Professzor művei iránti tisztelet, de ebbe most nem menjünk bele...), azt semmiféle díjjal nem lehet pótolni.


Összefoglalom a gyengébbek kedvéért: CEFETÜL nem érdekel, hogy ki alapította, kiosztották-e, hogyan osztották ki, kinek osztották ki, mikor osztották ki. A mögötte álló ideológia _HIBÁS_ (még ha jó szándékból is született, amit a maga helyén értékelek...)

Istenem, hogy _mindig_ huszadrangú részletkérdéseken kell itt rágni a sz*rt, már elnézést... :evil:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372961 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Tünde írta: Tehát, ha (most konkrétan) a konyhás rendben ott a helyszínen kiderül, hogy eszméletlen mennyiségű munkájuk van, akkor valaki nagypofájú energikus személyiség kezdjen el toborozni, vagy mondja azt az emberek lelkére hatva, hogy sz.r van a palacsintában emberek, segítsetek, mert aludni sem marad időnk és mindenki egyesével 3 percet jöjjön segíteni. Sok kicsi sokra megy alapon, talán bejön.


A baj az volt hogy nem csak emberre volt szükségünk(az szerencsére mindig volt annyi amennyi kellett), hanem tapasztalatokra,összeszokottságra,csapatmunkára mint azt már lejjebb írtam is... De sajnos azt nem lehet csak úgy "toborozni"...

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372957 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezt a KÖMT topikban írtam, de talán ide illik inkább

Így kívülről belepof

Azt hiszem az a legnagyobb probléma azzal, hogy "tanuljunk az előző rendezvény hibáiból" az az, hogy mindig más a felelőse ezeknek az alkalmaknak.
Hogyan is lehetne tanulni abból, amit talán el sem olvastál vagy elolvastad ugyan tavaly, de annyi minden történt azóta, hogy kiment a fejedből.

Nem akarok mindent a vezetőség nyakába varrni, de ötletszinten: nem lehetne, hogy MINDEN MTTs rendezvény egy elnökségi tag "felügyelete" alá esik és nem beleszól a koncepcióba stb, hanem megkeresi a buktatókat egy igen jól kidolgozott rendezvénytervben és segít a hibákat kiszűrni? És ezt a szervezők nem kekeckedésnek fognák fel, hanem segítési szándéknak? És mindenképpen olyan ember kell erre a szerepre, aki sokat sokat rendezett, hisz ő tudja ezeket a legjobban.

Vagy ha nem akarjátok a személyes kekec szerepét, akkor írjunk, szedjünk össze egy "bibliát" az összes eddig elkövetett hibával. Tegyük fel valahova, vagy minden szervező csapat kapja meg amikor megnyeri a pályázatát és annak fényében le tudja ellenőrizni, hogy mindenre gondolt e. Hisz nem lehet elvárni senkitől, hogy minden, előre fel nem merülő eseményre fel tudjon készülni.

Esetleg létrehozni egy topikot és fél évig vagy kevesebb ideig gyűjtögetni az emberek által összeszedett "hibákat"
Hisz csak azok képesek a fejlődésre, akik szembe tudnak nézni önmagukkal...

Nos???
Ádám, mint GOMUNCS?

Belepof vége

És még mindig belepof, bár nem voltam:

A segítés alap problámája szerintem valahol ott van, hogy ha én mezei résztvevőként direkt nem vállalok semmilyen szervezői munkát, mert szórakozni akarok és nem dolgozni, akkor nincs az az isten, hogy gályázzak éjjel a konyhán. És, hogy őszinte legyek, ezt meg is értem.
Arról az elhanyagolható örökérvényű vitatémáról ne is szóljak, hogy a szervezők kevesebbet fizetnek, ezzel is "megfizetve" a munkájukat. Persze, hogy hülyék vagyunk, hiszen szerelemből csináljuk, de sokszor felvetődik ez is.
Tehát, ha (most konkrétan) a konyhás rendben ott a helyszínen kiderül, hogy eszméletlen mennyiségű munkájuk van, akkor valaki nagypofájú energikus személyiség kezdjen el toborozni, vagy mondja azt az emberek lelkére hatva, hogy sz.r van a palacsintában emberek, segítsetek, mert aludni sem marad időnk és mindenki egyesével 3 percet jöjjön segíteni. Sok kicsi sokra megy alapon, talán bejön.

Hát csak ennyit. Köszi hogy meghallgattatok és nem szeditek le a fejem érte :)

OFF 3600 :lol: ON

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja - 15 éve 11 hónapja #372954 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Leguanember írta: Már Koppányék a helyszínen sokat gondolkodtak a jövőn, és a szakács rendnek mint alkotó rendnek szerintem is van tere, de teljesen függetlenül az összélelmezéstől.
Ahogy meg ötlet volt e témában, maguk tanulnak, kóstolják egymás finomságait, és aztán mehet értékesítésbe, büfébe vagy jutalomnak, ami jól sikerül, vagy sok lesz belőle.


Igen, ez valahogy így működne jól... Alew répatortája a bizonyíték, ha az ember nem 100 emberre csinál valamit és nem kapkod, akkor biztosan valami jó sül ki belőle! :wink:
Vannak személyes ötleteim is, de ezeken még rágódom... :P

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372952 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mint a fakanálrend vezetője, én is beleszólnék a témába! :) Köszönöm hogy egyre többen veszik észre hogy a mi rendünk milyen elképesztő munkát vitt végbe a két nap alatt! A segítség tényleg bármikor jól jött... de azt mondhatom hogy jött is, mert végül is olyan sohasem volt, hogy kevesen lettünk volna (najó, azért utolsó nap reggel elég kevesen voltunk a konyha kitakarításához). Az csak hab volt a tortán hogy a nagy munka közben még arra is volt időnk hogy jól érezzük magunkat! Ezügyben a rendtagok is tudnának mesélni. Mindenki úgy jött oda hozzám a végén hogy nagyon jól érezte magát és 'ilyetakarokmég" fejjel megigérte ha jövőre is lesz fakanálrend feltétlen idejön...Ez több volt nekem mint jóleső érzés...
Mindenképpen elnézést szerettem volna kérni így nyilvánosan is a pénteki ebéd miatt... az nekünk egy próba volt, hogy egyáltalán sikerülhet e az hogy száz emberre főzünk... sajnos nem úgy sült el(szó szerint) ahogy akartuk és ez rajtatok csattant... ezért mégegyszer ezer bocsánat.
A csapatnak ugyanis összekellett szoknia, tudniillik az egyik legfontosabb tényező egy konyha életében hogy akik munkát végeznek benne tudjanak minden lépést előre! Nem csak az volt a gond hogy a segédeim sem tudták ezeket a lépéseket hanem én magam sem. Ennek az az egyszerű oka van hogy még soha életemben nem főztem száz emberre, de még húszra sem nagyon! Ezért volt hát csoda hogy egyáltalán sikerült megoldanunk így is ezt péntek ebédet... de a tapasztalat nagy úr, nekünk is segített... mondhatni egyik pillanatról a másikra hirtelen egy összeszokott csapattá kovácsolódtunk és a végére már fél szavakból is megértettük egymást!...Jobban is sikerülhetett volna ez az egész tudom én, de a tanulságokat levontam és a jövőre nézve tapasztalatként fogom használni őket! :wink:
Annist teljes mértékben megértem mert nekem is jólesett ha valaki odajött és megköszönte(megdicsérte) a munkánkat(ezúton is köszönöm mindenkinek aki ezt megtette).

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372950 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na, elszállt amit írtam, úh. csak röviden:

1. Alapvetően elegen voltunk, csak a kaja utáni mosogatáshoz kellett segítség: a déli mosogatásra maguktól jöttek az emberek a meghirdetett rendek-delegálnak-embert rendszerben, este könyörgésre is csak nagy nehezen. A szakács rend sem vállalt mosogatást (hanem főzést), ahogy a többi rend sem, tehát akkor ne mosogassunk, de akkor mibe főzünk másnap?
2.A csúszás pedig a sütők és tűzhelyek kis száma miatt volt, a rakottkrumplinál pl. fél órát vártunk szinte semmittéve, míg megfőtt a krumpli és csak utána volt hely odatenni a tojást... a pizzánál 3 tepsi volt, egy tepsibe 12 adag fért, így kellett legyen 3 turnus.
3. Tökéletesen igaz: a szakácsrend feladatává tenni az össznépi kajáltatást rossz ötlet volt, hiszen a kézművesek sem akarnak csak díszletet meszelni x napig. De mint Nidóval megbeszéltük: kísérleti rend volt, legközelebb majd nem a hagymaszeletelés gyakorlásán, hanem a minél többféle kisadagos kaja készítésén lesz a hangsúly.(vö. Artemisz blogjára tegnap írt kommentem (7.) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372949 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gondolatok
Már Koppányék a helyszínen sokat gondolkodtak a jövőn, és a szakács rendnek mint alkotó rendnek szerintem is van tere, de teljesen függetlenül az összélelmezéstől.
Ahogy meg ötlet volt e témában, maguk tanulnak, kóstolják egymás finomságait, és aztán mehet értékesítésbe, büfébe vagy jutalomnak, ami jól sikerül, vagy sok lesz belőle.

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372947 Írta: Metaflora
Metaflora válaszolt a következő témában: Gondolatok
Most összeírtam sokmindent jó hosszan, és fogalmam sincs, hogy hova is illik, melyik topicba, vagy kinek megírva, vagy talán sehova, vagy csak blogpostba, mittudomén, de közben frissítettem a fórumot, és talán a nagyját tudom ide csatolni Efkú konyhásrendi megállapításához...
Hogy egyre mélyebb lelkiismeretfurdalás él bennem a fakanál rend kapcsán, ugyanakkor némi értetlenséggel. Jobban belegondolva akár előre is ránézhettem volna így a rendekre: az erdőjárók semmit nem tesznek másokért, a szakácsok mindent másokért tesznek, a többi meg a kettő között az alkotó művészkedéssel? Mert ha ez eszembe jut, egyértelmű előre is. Kirándulhatok bármennyit, azzal legfeljebb csak ellógtam az esetleges közben felmerülő munkákat, és tulajdonképpen szórakoztam helyette. Akárhogy nézem, a főzés ebben a formában munka. Mert persze művészet is, de ilyen körülmények közt nem ezen lesz a hangsúly. Ha főzéssel az egész társaság élelmezését vállalják el, akkor a bevonulás-sorbaállás-evés dolognak óhatatlanul lesz némi menza-jellege, akármilyen jó a kaja. Szerintem. Mondjuk én vagyok az utolsó, aki ilyesmit méltán értékelhet, mert én még az evést is többnyire idegesítő kötelességként tartom számon. Asszem ha eddig nem sikerült leírnom a gondolat lényegét, akkor már elfelejtettem.
Meg a segítségkérés. Például nekem fogalmam sem volt róla, hogy a konyhában ezek szerint majdnem mindig kellett volna segíteni. Ide is van plusz egy lelkiismeretfurdalás, mert amikor beosztottak mosogatni, akkor még csak nem is nemet mondtam, hanem odamentem, és elkezdtem sorolni a kifogásokat. Viszont volt párszor, hogy nagyon nem tudtam mit kezdeni magammal, és simán odamehettem volna. Eszembe se jutott, hogy kell. Tudom, ez már magában is baj, de a segítőkészségi érzékenységem eléggé mínuszban van általában, és éppen ezért rengetegszer fordul elő velem, és annál is inkább zavar, ha utólag kiderül, h elvártak tőlem valamit, ami nekem meg se fordult a fejemben, hogy kéne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372946 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amúgy azt is olvastam. ;) A felháborodásod is jogosabb.
De.
A tábori értékelőmben írtam azt is, hogy a kreatív tevékenységek anyagi, logisztikai, és időbeosztással szemben támasztott igényei teljesen különbözőek lehetnek. Azt tapasztalatból tudtuk, hogy erdőjárni nem lehet két órában rendesen, azt viszont csak sejthettük, hogy a főzés nem egészen úgy fog működni annyi emberrel, ahogy azt a szentexcel megkívánná, és ez most egy olyan kezdeményezés volt, amiből igen sok tapasztalatot leszűrhetünk: az emberek nem akarnak olyasmit csinálni, ami "nem az ő dolguk", és jól látod, empátiájuk sincsen. Te a fejedben tudod, hogy minden konyhás mekkora áldozatot hozott az egész kompániáért, de ez kinek kellene, hogy leessen? Akármennyire is nyilvánvaló, hogy teljesen aránytalan a munkamegosztás, ha valakinek nem feladata mosogatni, nem fog ezzel foglalkozni.
Ez egy jelenség, dühönghetsz rajta, én sem örülök neki. Vond le belőle a tapasztalatot, és legközelebb, amikor szervezel, igyekezd kiküszöbölni az ilyen aránytalanságokat.
Persze baromi sokat fogunk még kísérletezni újabb és újabb dolgokkal, és nagyon jó lenne, ha menetközben, amikor már látszik, hogy nem minden frankó, változtatni tudnánk a szentexcelen is. Ez most elég blőden hangozhat, de nézzük meg a konyházást a másik oldalról is: Alyr panaszkodott a blogján, hogy a konyharendnek minden program alá volt rendelve, mert a kaja miatt minden csúszott. Ez ugyanannak az érmének a másik oldala, és akármilyen hülyén is hangzik, a kajáltatás ebben a formában nem volt jó. Nem a konyhások nem voltak jók, mind megérdemelnétek a csavardíjat, hanem a kajáltatás, mint "rend". Idén a második rend, amiről "kiderül" ez (a jövő tábori pályázat alapján jövőre a sajtó már nem rendként, hanem önálló, a tábor egész idejével gazdálkodó intézményként fog létezni).
Ha neadjisten jövőre kömftöt szerveznék, biztosan nem rendként szerepelne a konyha.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372945 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Efkú, ennyit a kérésről:

Kincső (Thilanna) írta: ...csak azok figyelmébe, akik azzal érvelnek, hogy "mi nem a <<konyhás>> rendbe jelentkeztünk, mi az hogy ott a helyszínen szólnak hogy kéne mosogatóember minden étkezéshez, én ugyan a kisujjam se mozdítom, külön kérésre se, inkább ülök a büfében vagy a pókerasztal mellett és körberöhögöm aki meg meri említeni h. előző nap a rendvezek f12-ig mosogattak és a konyhásrendiek is hulla fáradtak két napnyi, a többszörös rendi időt igénybevevő munka után, ugyan meg se köszöntem a kaját, pedig azt még otthon anyukámnak is megteszem, pedig az még természetesebb, hogy ő főz rám, de azért nehogymár a <<konyhás>>rendiek is kijöhessenek kicsit a konyhából beszélgetni a szlovénekkel, amikor én épp úri kedvemet töltöm!..."
(Ugye még mindig _szakács_ rend, és természetesen a szöveg nem hangzott el így, de elemei igen, és a hozzáállás is ezt sugallta.)[/size] - De ez már lehet h. KÖMT topic...


(igen ez volt az a kisbetűs amire Alyr utalt)
Tehát, most hogy több alapom van felháborodni... :D
Hogy is volt az az Aral-féle gumifotelfújós hasonlat?...

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
15 éve 11 hónapja #372940 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cueddo írta: A többit az értékelőn.

Mehetek?

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.598 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére