A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 4 hónapja #119404 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Húú, igen, a Befejezés. Ha más nem is, legalább ez legyen jól megcsinálva! Hogy a mozinézők kifacsart szívvel jöjjenek ki a moziból...
(Legalábbis én ezt éreztem a könyv végén. "Ezzel ért véget Középföldén a Gyűrű Szövetsége..." :crying: )

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119402 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Adastra, ha a hír igaz (és nagyon sok helyen harsogják) a kószákat Arwen vezeti majd Völgyzugolyból és nem Halbarad... :cry: :bawling: :evil:

Érdekes... Most is ugyanolyan a hangulat, mint tavaly volt a TTT előtt. Mindenki nagyokat fogadkozott "ha az nem lesz benne én megfojtom PJ-t", "ha azt kihagyják, akkor én nem tudom mit csinálok".
Aztán jöttek a hivatalos hírek és mindenki teljesen elkeseredett. (Már, aki. Bár azt hiszem, hogy akik elkeseredtek jobban jártak. :wink: Én például úgy ültem be a moziba, hogy biztos nagyon kellemetlen élmény lesz.) És lám, sok helyről hallottam, hogy a TTT jobb, mint a FotR (nem :? ).
A hangulat. Ez lesz a lényeg. Igaz a harmadikban pont ezt a legkönnyebb elszúrni Frodó és Samu, meg persze a Befejezés miatt. :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119399 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Artemisz írta: Nekem vki asszonta, hogy Elrond fiai a FoTR ban ott ülnek az apjuk mellett a tanácsban. Nekem ez nem tűnt fel, de rémes lenne, ha kimaradnának a 3. részből! Nekem is 1ik kedvenceim, és úgy odapasszolnak a kószák közé!


Hááát, a Tolkien Online-on ezt olvastam: "Possibly, Elladan and Elrohir will NOT appear. It is Arwen who will bring the reforged Narsil to Aragorn and also tell him of the prophecy of the 'Paths of the Dead'"

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119389 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem vki asszonta, hogy Elrond fiai a FoTR ban ott ülnek az apjuk mellett a tanácsban. Nekem ez nem tűnt fel, de rémes lenne, ha kimaradnának a 3. részből! Nekem is 1ik kedvenceim, és úgy odapasszolnak a kószák közé!

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119388 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Penngaladiel írta: Viszont Elrond fiai nem... legalábbis én eddig semmit nem hallottam felőlük...


A FOTR bővítettben nem ők állnak Arwen mögött, mikor a Szövetség elindul Völgyzugolyból?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119375 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Viszont Elrond fiai nem... legalábbis én eddig semmit nem hallottam felőlük...
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119372 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Szerintem Imrahil és a kószák is benne lesznek a ROTK-ban.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119282 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Ez most sehogy sem tartozik ide, és lehet hogy már volt róla szó valahol de azért megkérdem:
Szerintetek miért volt jobb filmes szempontból hogy kihagyták Erkenbrandot és helyette Éomer érkezett segítségnek? Mert ez nekem magas. Netán túl sok lett volna a szereplő? Vagy csak hálivúdi dolog hogy a nagy hős Éomer nem hagyja cserben a királyt?


Szerintem is a túl sok szereplő egyrészt. Másrészt ahogy láttam PJ arra törekedett, hogy akit legalább meghagytak a könyvből az kidolgozott karakter legyen, legyen jellemfejlődése meg ilyenek, ne csak felvillanjon 1/2 percre a filmvásznon (a felvillanásokat meghagytak a tündéknek :lol: - akiknek így is rajongótábora lett!)
Szóval ezért, én is hiányoltam Erkenbrandot, viszont kaptunk helyette Haldírékat - ne legyünk mán' telhetetlenek! :lol: :wink:
De úúúúgy félek, hogy Imrahilt kihagyják, ugyanis a könyvben sem egy nagy szerep, de milyen jó fej(nek tűnik), jó lett volna, ha pl. az ilyen szereplőket kicsit kidolgozzák a filmben!
És akkor még a kedvenc marcona kószáimról nem is szóltam, sziklaarcúak, hallgatag macsók :) de ők azért csak lesznek, különben kivel "kószál" át Aragorn a Holtak ösvényén???

Ui. Nem és nem! nem tudok kibékülni Szarumán toronyból való kiesésével! :twisted: :down:

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119242 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119231 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nilraen!

Kéne az e-mail címed ahhoz, hogy el tudjam küldeni a képeket, ha érdekelnek.
Sagrat - Gorbag képek?! Hol?!

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119227 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nilraen!

Kéne az e-mail címed ahhoz, hogy el tudjam küldeni a képeket, ha érdekelnek.
Sagrat - Gorbag képek?! Hol?!

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119224 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Majd fölteszem nektek az összes képet egy ftp-re... vagy tudod mit? elküldöm neked őket tömörítve... nem túl nagy felbontásúak. Van közöttük TTT kibővített és RoTK is.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119216 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sesy Olórea írta: Egyáltalán elviszik az orkok Frodót a toronyba? :?


lehetséges ,ugyanis én láttam képeket Sagrat-ról és Gorbag-ról

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119215 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!
Morgul ezek jó hirek,ha ezeknek csak a fele benne lesz már az is valami....remélem Farami sokat szerepel mert nagyon nem örültem ezeknek a változtatásnak..egyébként melyik honlapokról vannak meg a képek?

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119213 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ki mit hallott, mi lesz benne a kibővített TTT-ben?

Amit én hallottam és valószínű, hogy benne lesznek:

-Csörge csarnok*/**
-több Ent tanács
-több Trufa, Pippin, Szilszakál jelenet**
-Huornok a Helm szurdoki csatában, illetve a teljes Helm szurdoki csata (befelyezésestül, mindenestül - cenzúra nélkül) - Arwen nem lesz **
-Brego - Aragorn sztori (Theodred lovának kiszabadítása)*
-több Kígyónyelvű Gríma - Theoden - Gandalf - Háma - Aragorn jelenet (Gríma kidobásakor)*/**
-több Vasudvard ostrom jelenet**
-több Gollam - Frodó - Samu utazás (Samu és Frodó civakodás)
-több jelenet Faramirról (halott haradiról mondott beszéd, Boromir kürtjének megmutatása, Frodóék elengedése és Osgiliathból való kivzetése)*
-több Eomerrel való jelenet*
-több Warg-ütközet

Amikről csak pletyka szinten hallottam, viszont sok képekkel is alá van támasztva:

-Vas-folyó gázlójánál az ütközet - Theodred eleste (Eomer megtalálja a sárban)*
-Gandalf - Eomer jelenet
-Aragorn és Gandalf beszélgetése (Szauron félelméről, Frodóék küldetéséről és Aragorn végzetéről)*
-több Elrond - Arwen vita*
-Arwen Lothlórienbe érkezése (Arwen belenéz a tükörbe)*
-Elrond Narsilt Lothlorienbe viszi - fehér tanács összeülése - Haldír megbízása*
-Helm szurdok (csata a barlangokban - Eowyn Uruk-hai-t öl)*
-A barlangokat Gimli Legolasnak megmutatja
-Szarumánismerteti a terveit Grímával (Szauron hatalmának megdöntéséről és Középfölde uralmáról)*
-Theodred temetése*
-Mordori orkok csatlakoznak a Pippinéket fogva tartó Urukokhoz (több ork bunyó, Grisnák sóvárgása a Gyűrűre)*
-Szarumán rájön, hogy Gondor trónjának örökösét Gandalf megtalálta*
-több jelenet a dúnföldi vademberekről*
-Frodóék Osgiliathból a csatornákon keresztül szöknek*

*Van(nak) róla képe(i)m
**hivatalosan is megerősített...

Már nem győzöm várni az a november 18-át... de messze is van még! :roll:

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119154 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Hát, igen. Azt hiszem mi, akik a Frodós oldalt tartjuk fontosabbnak elfogultak vagyunk, attól függetlenül, hogy tudjuk, azok is maradunk.
Szóval én azt a három fejezetet végig szenvedtem Frodóval és Samuval, ami nekik fájt az nekem is, amit ők tudtak azt én is, ami az ő vállukat nyomta az az enyémet is... Lényegében fizikai fájdalmat éreztem, mikor olvastam. Ezért az a nem több, mint száz oldal (nem tudom mennyi) sokkal hosszabbnak tűnt. Végig sírtam és teljesen magam alatt voltam, mind a három fejezeten át és ezért volt ez nekem olyan vége láthatatlanul hosszú.
Ha ügyes a rendező, akkor mindezt bele lehet sűríteni néhány percbe (első sorban a Mordoron átvezető útra gondolok). Sajnos ez így van. Ez csak távlatokban lesz. :?
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119134 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na igen sejtettem hogy ez az oka csak gondoltam hátha ti többet tudtok.
Ennek kapcsán :
Egyik volt oszt. társammal néztük a filmet (olvasta a könyvet) .
- most az a faszi hol van ?
-melyik ?
-az a Migratus vagy hogy hívjak
- ??
- Na itt van ez az.. (Gandalf bejött a képbe)
Szóval kb ennyire jegyzik meg a szereplőket.
ÉS még valamit engegyjetek meg: A telefonba beírtam a 8655436 kombinációt egy sms-ben automta szövegfelismerőben. Mit írt ki magátol ? TOLKIEN :D

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119127 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Túl sok lett volna a szereplő :lol: Tolkiennál tényleg nagyon sok a szereplő, a laikusok így is kapkodják a fejüket a film láttán, hogy ki kicsoda, keverik Celebornt és Haldírt meg ilyenek... Ha mindenki benne lenne a filmben, aki a könyvben, csak a rajongók számára lenne követhető...
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119126 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nekem megvan az a bzionyos videókazetta. Tényleg csak a bővített és semmi más. Ha jól emlékszem még a Fun Club névsor sincsen rajta.

Ez most sehogy sem tartozik ide, és lehet hogy már volt róla szó valahol de azért megkérdem:
Szerintetek miért volt jobb filmes szempontból hogy kihagyták Erkenbrandot és helyette Éomer érkezett segítségnek? Mert ez nekem magas. Netán túl sok lett volna a szereplő? Vagy csak hálivúdi dolog hogy a nagy hős Éomer nem hagyja cserben a királyt?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119122 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

hódica írta:

Ulmo írta: VHS-en nem szoktak extrák lenni, tehát ezen sem lesz :(


Tavaly a 4 lemezes DVD-vel egyidőben kiadtak egy +30 perces VHS-t is. Akkor azon mi volt még +ba? :roll:


Semmi. Csak a 30 perccel hosszabb film.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119121 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: VHS-en nem szoktak extrák lenni, tehát ezen sem lesz :(


Tavaly a 4 lemezes DVD-vel egyidőben kiadtak egy +30 perces VHS-t is. Akkor azon mi volt még +ba? :roll:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #119054 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ghargoqurk írta: Nem igazábol értem én sem Pj-nek ezt a "túl keveset szerepelnek Frodóék" kijelentését. Ha azt vesszük hogy a TTT-ben mennyire kurtította meg Samu és Frodó útját akkor, végülis érthető hogy azt mondta kevés lesz a szerepük. Gondolom a fél film a Pelennori csata lesz majd. De mindegy részemről nem félek, biztos nagyon nagy film lesz. NE felejtsétek el hogy a TTT-ről is voltak olyan hírek amiktől néha az agyamat eldobtam

Bár ez mind már egy Rotk topicba tartozna, de egyelőre az még nincs


Ja, szerintem is a Pelennori csatára lesz kiélezve a film. De ha a Megye megtisztítása el is marad, a bővítettbe azért csak belekerül majd... Legalábbis remélem.

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118996 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118988 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

hódica írta:

Ulmo írta: Nem fordítottál hülyeséget, az egy 10 perces előzetes lesz a harmadik részből (vagyis a forgatásról). A Gyűrű Szövetsége DVD-n is volt egy 10 perces előzetes a TTT-ből.


Ez a normál(nem + 30 perces) VHS-en lesz rajta? Mert tavaly azon semmi nem volt... :? :?


hódica: VHS-en nem szoktak extrák lenni, tehát ezen sem lesz :(

Morgul: minden eddigi info 41-43 percnyi új anyagról szólt. Az gázos, ha a hivatalos oldal is csak 35 percről tud :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118951 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
www.lordoftherings.net/index_400_hv_presell.html

"DVD 4-disc set with 35 minutes of new and extended
scenes added to the film (also available on VHS)"


www.theonering.net/perl/newsview/8/1050423117

"Are you looking at about the same amount of additional footage for the Extended Cut of The Two Towers as you had on The Fellowship of the Ring?

PJ - "We're actually looking at a little bit more. We've ended up with about 43 minutes of additional material: I think The Fellowship had 32 minutes."


PJ - "I think the thing I am most excited about is the fleshing out and expansion of the Treebeard/Ent story. His story, more than any other single part of the film, was reduced for the theatrical version. Most of the Treebeard stuff is humorous. We have a great scene-which I really would have loved to put in the theatrical version-where he recites really bad poetry to the Hobbits, who are desperately trying not to fall asleep because that would be rude, and they don't want to be rude. In addition to the Treebeard material in that storyline, we also have a really funny sequence with Merry and Pippin and the Ent-draught, which is pretty much taken right from the book. There are a lot more surprises in that extra Fangorn material."


Most akkor 43 perces vagy 35 perces lesz a kibővített???!!!

Mert annó még olyan hírek is felröppentek, hogy a film maga valójában 4 órás, amit PJ csak nagy kínokkal tudott 3 órásra vágni. Kezdek aggódni a kibővítettért... egyre kevesebb a bővítés benne

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118939 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Nem fordítottál hülyeséget, az egy 10 perces előzetes lesz a harmadik részből (vagyis a forgatásról). A Gyűrű Szövetsége DVD-n is volt egy 10 perces előzetes a TTT-ből.


Ez a normál(nem + 30 perces) VHS-en lesz rajta? Mert tavaly azon semmi nem volt... :? :?

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118896 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem lesz ez egy kicsit túl hálivúdi vég akkor? Hazamennek, és mit nekik a lerombolt, megszállt Megye, hamar rendbehozzák, minden harc és küzdelem nélkül? És akkor Frodó betegsége sem lesz benne? Azok a részek teljesen ki lesznek hagyva? :(

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118895 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nem igazábol értem én sem Pj-nek ezt a "túl keveset szerepelnek Frodóék" kijelentését. Ha azt vesszük hogy a TTT-ben mennyire kurtította meg Samu és Frodó útját akkor, végülis érthető hogy azt mondta kevés lesz a szerepük. Gondolom a fél film a Pelennori csata lesz majd. De mindegy részemről nem félek, biztos nagyon nagy film lesz. NE felejtsétek el hogy a TTT-ről is voltak olyan hírek amiktől néha az agyamat eldobtam

Bár ez mind már egy Rotk topicba tartozna, de egyelőre az még nincs

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #118894 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az csak az egyik ok volt Banyapók átcsúsztatására, hogy Frodó és Samu keveset szerepelne a RotK-ban. A másik időbeli probléma.

A hazaút szerintem ki fog maradni, hiszen semmi jelentős esemény nem történik közben (Szarumán hamarabb meghal, vele sem találkozhatnak). Valószínűleg a Megye megtisztítása sem lesz, csak annyi, amennyit Galadriel Tükre mutatott.

Sesy: mivel Cirith Ungol tornyáról van kép (legalábbis remélem, hogy az), Frodót elviszik az orkok a toronyba.
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118890 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Nilraen: én is pont ezért vaok kibukva. Mert PJ azt mondja, h kevés a szerepük. Vagyis nem vmi sokat foglalkoznak majd velük... (főleg, h a film fele, azaz egy és háromnegyed óra Minas Tirithben játszódik majd!) A képeken sem naon vannak rajta... Egyáltalán elviszik az orkok Frodót a toronyba? :?

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.790 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére