A 2. rész - A Két Torony

Több
21 éve 4 hónapja #118889 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Nem fordítottál hülyeséget, az egy 10 perces előzetes lesz a harmadik részből (vagyis a forgatásról). A Gyűrű Szövetsége DVD-n is volt egy 10 perces előzetes a TTT-ből. Ebben volt, ahogy Andy Serkis kalapált egy hallal :)


:) :)

egyébként engem az zavar nagyon miszerint Frodó és Samu keveset szerepelne ha a Banyapókot nem csúsztatják át...és akkor hol lesz mikor:Samu énekel ,mikor Mordorban szenvedik végig az utat,mikor a Gyűrűt elpusztitják ,mikor hazafelé mennek ,mikor Frodó találkozik Bilbóval,na és a Megye megtisztitása???? Ezek olyan részek (szerintem) amit ha kihagynak/lerövidítenek én nagyon nem fogok örülni :bawling: :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118885 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
A www.lordoftherings.net-en van egy "cikk" ami igy szól:"Preview the August 26th DVD and VHS release of The Two Towers,which includes a 10 minute preview of The Return of The King."

én ebből azt hoztam ki hogy aTTT ,DVD és VHS-én lesz egy 10 perces részlet a Rotk-ból,ugyhogy akkor majd lehet hogy választ kapunk a kérdéseinkre...(ha v.mi hülyeséget fordítottam bocsi :oops: )


Nem fordítottál hülyeséget, az egy 10 perces előzetes lesz a harmadik részből (vagyis a forgatásról). A Gyűrű Szövetsége DVD-n is volt egy 10 perces előzetes a TTT-ből. Ebben volt, ahogy Andy Serkis kalapált egy hallal :)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118884 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!
A www.lordoftherings.net-en van egy "cikk" ami igy szól:"Preview the August 26th DVD and VHS release of The Two Towers,which includes a 10 minute preview of The Return of The King."

én ebből azt hoztam ki hogy aTTT ,DVD és VHS-én lesz egy 10 perces részlet a Rotk-ból,ugyhogy akkor majd lehet hogy választ kapunk a kérdéseinkre...(ha v.mi hülyeséget fordítottam bocsi :oops: )

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
Több
21 éve 4 hónapja #118843 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Képek :arrow: immádlak titeket :!: :lol: :D :) :D :lol:
Ez a sisak télleg...móka... www.warofthering.net/photos/rotk ... ge17.shtml

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118840 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Sesy: Miért? Meg tudnád indokolni?


Csak azt mondhatom, amit Szméagol.
Arwennek és a Narsilnak semmi köze a hobbitokhoz, ha viszont Aragornékkal folytatják, az nem illik a többi filmhez... szerintem.

Azok a sisakok elég bénák...
Banyapók odúja viszont tetszik. :wink:
(De a TTT bővítetjéből miért tesznek képteket a RotK-s képek közé? :shake: )

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118826 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Ulmo írta: Ha már RotK-képekről van szó:

Klikk ide a képekért


Ezek szerint benne lesz Samu és Elanor. :wink:

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118790 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
Hoztam nektek képeket a ROTK-ról

www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/
www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/index2.shtml

Köszi, köszi, köszii!!! Itt végre találtam még ismeretlen képeket Elrondról!! Király!!! :itscool:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118784 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Az a tollas sisak a díszőrségé, akik a Fellegvárban teljesítenek szolgálatot, nem a közkatonáké ;)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118779 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ha már RotK-képekről van szó:

Klikk ide a képekért

Ajánlanám mindenkinek a figyelmébe a harmadik sor közepén lévő két képet, meg a negyedik sor első képét.
Akkor hogy is néznek ki Gondor katonái :hein:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118769 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Gandalf, szerintem se lenne valami fényes így. Hogy miért? Semmi köze Arwennek és a Narsilnak Frodóhoz és Samuhoz. Gandalfnak igen, mert ugye Frodóhoz erős érzelmi szálak fűzték, de Arwen...
Szóval nem az a baj, hogy nem lenne szép filmileg, de logikátlannak mondanám. :roll:

Úristen! Ezek a képek! Azért a fellegvári őröknek én nem ilyen idétlen sisakot képzeltem el. Így bohócnak is beillenének... :evil:
Ha az Ghan-buri-gan, akkor megtépem a hajam. 8O
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118698 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Cerebrum írta: Ki a fene lehet az a 15. képen?

Szerintem Ghan-buri-gan lesz az.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118682 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
Hoztam nektek képeket a ROTK-ról

www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/
www.warofthering.net/photos/rotkmiscellaneous/index2.shtml


Ki a fene lehet az a 15. képen?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118661 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Egyébként én is egyetértek azokkal akik szerint Arwen nagyon sokat szerepel,és szerintem a karakterét is elrontották,Arwen nem egy harcos lány hanem egy tündelány.Szerintem nagyon nem volt jó hogy ő ment ki a Gázlóhoz.[size=9:32g8vzwm]és ha még a Helm szurdokba is berakták volna én nagyon ronda dolgokat mondtam volna P.J.-re...[/size] :nono:

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118660 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118655 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Adelard írta: Az Arwenes részek egyébként engem is idegesítenek.Az első részben még oké volt, de a másodikban sztem nagyon is eltúlozták Arwen szerepét :x és félek h a 3.-ban is ez lesz...


szerintem mindenképpen több Arwen lesz a RotK-ben, hiszen a harmadik részben Aragorn a főszereplő, s az ő lelki rezzenéseit könnyű úgy vászonra vinni, ha ott van a gondolataiban a NŐ, illetve a koronázási ünnepség is benne lesz, amit gondolom ilyen középkori dínom-dánomként fogják beállítani :roll: (remélem azért nem ölik meg a hangulatát, amit én elképzeltem a könyv alapján :? :? )

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118638 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ez így nagyon jól hangzik, Gandalf, bár én azért titokban továbbra is remélem, hogy nem a Narsil összekovácsolásával fog kezdődni a film...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118567 Írta: Gandalf
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118517 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Dez:

Hát most igazság szerint kicsit belezavarodtam, hogy mi is a problémád :) :oops: . Mindenesetre tény hogy a hobbitok hősiesen küzdenek mindig, de nem hinném hogy Tolkien csak azért részletezte a szívósságukat, hogy aztán érthető legyen a gyakorlatban. Mindent részletezett semmi fölött nem siklott át, ez is hozzá tartozik a jellemzésükhöz. És a Hosszú tél átvászelésében Gandalf is segített ha jól tudom..

ui. kössz Dez hogy végül kiírtad az egyszerű nevemet :wink: :D

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118512 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Ghargoqurk, Ulmo:

A hobbitok tényleg csak saját magukkal törődtek, mert más sem törődött velük. A Kószák a Gyűrű miatt figyelték és vigyázták őket, különben szerintem inkább Faramirnak segítettek volna, vagy nem tudom.
Tolkien nem írta volna, hogy mennyire szívósak és ellenállóak a hobbitok, ha nem ment volna át ez a gyakorlatba.
És a Hosszú Tél? Nem csak harcokra gondoltam a hősiesség alatt. :wink:

(Én már írtam a RotK topic miatt, de nem tudom, Svin elolvassa-e.)

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118502 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Gandalf írta: Na? Így a kard összekovácsolásával kezdődik (ahogyan az 1. film prológussal, a 2. film Caradhrassal és Móriával), aztán a hobitoknál az alcím... így mindenkinek igaza van, nem?
Aztán majd a film során valamikor Arwen (gondolom, lórieni kitérője után?) megérkezik Aragornhoz a karddal (és a zászlóval?)... :roll:


Hát, ez elég szörnyen hangzik. Naon remélem, hogy nem így lesz, még csak nem is hasonlóképpen.
Mert a Narsilhoz nem jönnek a hobbitok, és akkor meg semmi értelme ennek... mindegy...

Szméagol: végre valaki, aki hasonlóképpen gondolkozik! :D
De sajnos tényleg így van. Az amerikai közönség meg se nézné, ha nem lenne benne ennyi love... Sajnos. :(

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118424 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Gandalf: valld be, hogy olvastad a RotK forgatókönyvét :)
A hobbit-átmenetet talán meg lehet oldani egy alkonyati képpel: Arwen úton van Lórien/Rohan felé, lassan lemegy a nap, majd mutatják a hobbitokat a Keresztútnál, ahol a ledöntött királyszobrot nézik a naplementében. Aztán irány Cirith Ungol lépcsői!

Mindenkinek: Király Visszatér topic ügyében tessék Svindlert zaklatni!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118418 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Sesy írta: Jó, pontosítok: hobbitokkal.
Nem közvetlenül, hanem az alcímet mindig akkor irták ki, mikor hobbitok voltak. És a hobbitokkal (itt már tényleg Frodóval és Samuval) zárult le a két film!


A ROTK-ban is lehet, hogy az alcímet hobbitoknál mutatják...
Felvázolom elképzelésemet, aztán meg majd meglátjuk, mi lesz decemberben:

Nem Line Cinema Logó, Wingnut Films, stb.
zene
"A GYŰRŰK URA" embléma.
zene, sötétség
megjelenlik az esti Völgyzugoly képe, amit már a TTT-ből ismerünk. Új jelenet: a csuklyás Arwen a Narsilt elveszi (ld. korábbi előzetes).
Összekovácsolás (alatta pl. egy hang elszavalhatná Aragorn versét: "Van, mi arany, bár nem fénylik...")
Arwen Andúrillal elhagyja Völgyzugolyt...
Valahogyan átváltás Ithilia erdejébe: hobbitok (Frodó, Samu, Gollam)
Felirat: "A Király visszatér".
stb.

Na? Így a kard összekovácsolásával kezdődik (ahogyan az 1. film prológussal, a 2. film Caradhrassal és Móriával), aztán a hobitoknál az alcím... így mindenkinek igaza van, nem?
Aztán majd a film során valamikor Arwen (gondolom, lórieni kitérője után?) megérkezik Aragornhoz a karddal (és a zászlóval?)... :roll:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118414 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Sziasztok!

Sesy, Sesy! Tudd meg, hogy én veled vagyok és mindenben egyetértek veled! :wink:

A Fekete Lovasok Szürketévbren az egy nagy hazugság és ez már túlmegy a tűrés határomon. 100%-ig bizonyos vagyok abban, hogy nem leszenek ott. A tündék be sem engedték volna őket Szürkerévbe. :?
A legérzelmesebb a szerelmi szál??? Mikor? Ha a nyálas, csöpögős és unalmas szerelmi évődést érzelemesnek lehet nevezni, akkor lehet rajta csöpögni. Tessék csak. A Könyvben elbűvölt a szerelmük története, de a filmnek ez a legnagyobb hibája. De az amerikaiak be se ülnének egy olyan filmre, amiben nincs "csók". Hogy melyik a legérzelmesebb szál? Frodó és Samu barátsága.
Kevés lesz RotK-ban Frodó és Samu? Ennek nem örülök. A két Toronyban is túl sok volt Aragorn. Na, persze. A "Frodó, Samu oldal" sokkal emelkedettebb és mélyebb. Azt hiszem ezt PJ nem érti. :? :(
Az, hogy a hobbitok "megérdemelték" ezt a "sárkányhadat" a nyakukba nem helyes megállapítás. Frodóról nem is beszélve. Ő azért (nem csak) indult el a Megyéből, hogy megmenthesse, ha nem is magának. Szép jutalom. Azt hiszem ez kellett a regény végére, mert ha nincs, akkor a mai világban nagyon is amerikai "happy endnek" éreztem volna. Tolkien Prof. zsenialitása (is) ez.
Ulmo: A Király visszatér, A két Torony folytatása. :D "A Király visszatér" topicot akarunk!!! :hello:
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118338 Írta: hódica
hódica válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
OFF/

Ulmo írta: (Már csak egy kérdésem van: hogy jön ez a Két Toronyhoz :hein: )


amíg Svin nem csinál RotK topicot... :roll: :roll: :wink:
/ON

"...there is some good in this world, Mr.Frodo, and it's worth fighting for."
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118302 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Dez írta: ez tényleg stimmelne is, ha nem lenne benne a függelékben oldalakon keresztül a hobbitok hősies múltja és csatái.

Na, erről mi a véleményetek? :wink:

Ha a zöldmezei csata mellett még egyet említenél, azt nagyon megköszönném ;)

Ghargoqurk-nak igaza van. A hobbitok sokáig kényelemben éltek, nem is fogták fel, milyen jó dolguk van, semmit sem tudtak a környező világ történéseiről, csak pletykákat hallottak. A Megye "lerombolása" rádöbbentette őket, hogy a jólét nem természetes dolog, küzdeni kell érte, a gonosz erők őket is elérhetik.

És hogy miért pont egy ember a Király? Mert a Negyedkor már az Ember korszaka, a többi faj hanyatlik, vagy már eltűnt.
(Már csak egy kérdésem van: hogy jön ez a Két Toronyhoz :hein: )
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118296 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Hát nem tudom Dez:
Érdekes kérdés ez a hobbitos. Lehet hogy hülyeséget mondok. De valahogy az érezhető, hogy bár a gyűrűt elpusztították, és ezzel ők tették s legtöbbet középföldéért, ettől függetlenül ők csak hobbitok maradnak akik az emberek szemében nem jelentősek. De azért Elessar foglalkozott a megyével a Nk.-ban. Egyébként Boromir is csak a kardjában és a harcban hitt csak ezzel volt elfoglalva és csak saját népével törődött igazán. Megaztán a megyét sokáig csak a kószák védték senki más ráadásul úgy hogy ezt a megyeiek nem igazán hálálták meg, a Háborúig :D .

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118294 Írta: Dez
Dez válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Elanor írta: de nem szabad elfelejtkezni azokról a szereplőkről sem, akik Helm-szurdokban, vagy Minas Tirith-ben harcoltak. Meg ha a Gyűrű megsemmisítése előtt elfoglalják ezeket a helyszíneket, akkor az azért elég gázos lett volna.


Nem tudom, nem tudom. Ez Frodóékat azért nem érintette volna szerintem, Ugyanúgy végig kellett volna menniük Mordorig és a Hegyig, még ha az ellenség el is foglalta a hátországot. És persze csak az emberek szenvedtek volna ezzel. Hobbitok, tündék és törpök is messze voltak onnan, nem az ő országaik voltak közvetlen veszélyben.
Meg miért hatalmasabb egy emberkirályság, mint egy tündekirályság? Miért pont egy ember a Király?? :roll:

Ez most nem nagyon tartozik az előzőkhöz, de engem dühít, hogy bár Frodóék (+mindenki) megmentették a világot, trónra segítették Aragornt, mégis mikor hazatértek, egy lerombolt Megyét találtak. Ennyire nem törődik velük senki, hogy teljesen egyedül kell szembeszállniuk a betolakodókkal? Miért nem tudták meg Gondorban már sokkal előbb, hogy mi lett a helyzet Eriador vidékén, és tesznek ők rendet? Tudom, ez talán azt szimbolizálja, hogy már képesek a hobbitok mindenkivel szembeszállni, és ez tényleg stimmelne is, ha nem lenne benne a függelékben oldalakon keresztül a hobbitok hősies múltja és csatái.

Na, erről mi a véleményetek? :wink:

Örömöm, mosolyom nekem már nincsen,
elárvultam nélküled, Drága Kincsem!
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118276 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony
Na, a Függelékes dologban egyetértek. Mármint abban, hogy jó, azt megértem, hogy le akarják zárni a főbb szereplőjk sorsát, de ennyi erővel megmutathatnánk Pippin+Trufa halálát, Samu, Legolas+Gimli elhajózását is. Na mind1...

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 4 hónapja #118272 Írta: Adelard
Adelard válaszolt a következő témában: A 2. rész - A Két Torony

Nilraen írta: Sziasztok!
ezzel én is teljesen egyetértek,külömben is Szauron bukásánál muszály bennelenie ahogy a nazgúlok elpusztúlnak.nem tudnám elképzelni hogy Szauronnak vége nekik meg nem :eek4:


A nazgúlok tudtommal abban a pilllanatban elpusztultak, mikor Gollam beleesett a Gyűrűvel a katlanba, és Szauron hatalma megsemmisült-nem?

Az Arwenes részek egyébként engem is idegesítenek.Az első részben még oké volt, de a másodikban sztem nagyon is eltúlozták Arwen szerepét :x és félek h a 3.-ban is ez lesz...

Caress the one
The never-fading rain in your heart
The tears of snow-white sorrow
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.851 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére