J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 4 hete #340911 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta: Öööö, lehet, hogy ez egy nevetségesen korai kérdés, de mikor lesz a 6. film?

Az amerikai premierje 2008. nov. 21-re van kitűzve, egyébként még csak most kezdik majd a forgatását...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340910 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Liliom:
Talán 2008 november környékén. Ezt olvastam valahol.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete - 17 éve 4 hete #340909 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Ha az én könyvemről lenne szó, én tuti, hogy nagyon aktívan részt vennék az adaptációkban, és csak az elkészítés feletti abszolút hatalommal engedném megfilmesíteni őket. De ezt mondjuk már párszor elmondtam :P
És mondjuk sokat lehet át is írnék, hogy jobban filmorientált legyen, mert ami egy könyvben működik, az néha egy filmben nevetségesen hathat, etc.


Liliom: jövőre :)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340908 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Öööö, lehet, hogy ez egy nevetségesen korai kérdés, de mikor lesz a 6. film?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340907 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
knoppm: nem kell egyezzen a véleményetek.... Ez egy FÓRUM!!! arra való, hogy megvitassuk egymással a dolgokat...

Én ugy tudom amugy, hogy rowlingnak is van beleszólása a filmekbe...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340904 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kar'sa:
Ja igen, látom javítottad mindjárt. Bocs, csak közben dolgozom is a gépen és nem olvastam végig.

Nincs szó veszekedésről csak ütköztetjük a véleményünket. Félreértés ne essék én nem haragszom senkire, sőt szeretem ezt a fórumot. Ez csak egészséges kis vita. Különben nem áll szándékomban sárba döngölni a HP5 öt rendezőstül együtt, csak kritizáltam a nekem nem tetsző részeket. Korábban említettem, hogy Umbridge és Luna telitalálat volt és még a szinkronhangjuk is jó. Sőt nekem Luna választása tetszett a legjobban, mert pontosan ilyennek képzeltem. Amikor megláttam leesett az állam annyira jó választásnak bizonyult és teljesen jól játszotta "lüke" Lovegood-ot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340900 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

knoppm írta: Kar'sa:
Természetesen tudom hogy semmiben nem egyezik a véleményünk, de ha mégegyszer megnézed a filmet akkor te is láthatod, hogy Harry szorult helyzetében, amikor elővette a pálcáját arréb kellet pöccintenie a dementort hogy a patrónus bűbájt alkalmazhassa.A dementorok pedig csuklyások nem pedig múmia arcuk van.De lényegtelen. Nekem nem tetszett mert nem ilyennek képzeltem. Az én elképzelésemhez a 3. részben elkészített dementorok áltak közelebb. De azon sem csodálkoznék, ha a következő részben Hagrid házimanóként jönne elő, mint L. M. szolgája, végül is ez is csak apróság.

Először is: olvasd el újra a hozzászólásom. Javítottam magam már rég (rögtön a megírás után). Megnéztem a szóban forgó részletet.
Amúgy igen, nekem is jobban tetszettek a 3. filmbeli dementorok, egy szóval se mondtam, hogy ezek jobbak.

Mindenesetre szerintem te vagy az, aki a bolhából elefántot csinálsz.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340897 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nyugalom! Ne veszekedjünk. :roll:
Nekem Moodíból az tetszett amikor az összes auror előjön (:D:D:D:D) valaki megpróbálja megtámadni Alastort ő meg csak egyet leütött...húúú az naon tetszett...és persze Dolores pálcája se volt semmi.
A Perselus hangját illeti kicsit...olyan...nem tudom nekem valahgoy nem tetszik a saját hangja (mármint angolul)
És kár, hogy kihagyták azt amikor eltanácsolják Sybillt, hogy a kezébe nem volt Cherry-s üveg...Jajjj az is olyan ari lett volna... :D :D:D:D

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340893 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Kar'sa:
Természetesen tudom hogy semmiben nem egyezik a véleményünk, de ha mégegyszer megnézed a filmet akkor te is láthatod, hogy Harry szorult helyzetében, amikor elővette a pálcáját arréb kellet pöccintenie a dementort hogy a patrónus bűbájt alkalmazhassa.A dementorok pedig csuklyások nem pedig múmia arcuk van.De lényegtelen. Nekem nem tetszett mert nem ilyennek képzeltem. Az én elképzelésemhez a 3. részben elkészített dementorok áltak közelebb. De azon sem csodálkoznék, ha a következő részben Hagrid házimanóként jönne elő, mint L. M. szolgája, végül is ez is csak apróság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340892 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah, és hogy még miért örültem annak, hogy a Filch őrizgette a falat?
Azért, mert így David Bradley szerepelt legalább. Még egy színész, a brit gárda krémjéből, akinek alig van szerepe a filmben :(
De legalább ennyi volt.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340890 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A szarvasos az tényleg nem volt semmi... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340889 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jah, még két dolog, ami tetszett a filmben:
Umbridge rózsaszín köves giccspálcája
Moody speckó botja

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340888 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Kar'sa írta: mert 3. film kedvenc ide vagy oda, az egy helyben álló szarvas az úgy elég gagyi volt.


Arra a jelenetre gondolsz, ami olyan volt mint egy 'szenthubertusz' reklám? :D

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340887 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

knoppm írta: Csak azt nem tudom, hogy a sikátorból miért lett aluljáró, és a dementorokból pedig múmia. A korábbi dementorok meggyőzőbbek voltak az olykor sokszor szídott 3. részben. Meg aztán ha egy pálcapöccintéssel is arréb lehet lökni egy dementort akkor minek kell a patrónus bűbáj. Ez a film szarvashibák sorozata. Ha már valaki varázslókról szóló filmet forgat és a könyvben pontosan körülírják a varázslásokat, sőt már valaki kitalálta a filmes megvalósítást csak át kell venni, akkor minek kell újítani??

Speciel nincs igazad, az nem pálcalendítés volt, hanem egy patrónus, a hetedik könyvben nagyon világos utalások vannak rá, hogy a patrónusok mozgás közben dematerializálódnak, ahogy azt ebben a filmben láthattuk, nekem *nagyon* tetszettek a változtatások, sokkal valódiabbak voltak a varázslatok, mert 3. film kedvenc ide vagy oda, az egy helyben álló szarvas az úgy elég gagyi volt.
Sirius parázsdarabokból álló fejéről a 4.-ben ne is beszéljünk.

Áh... pontosítok, tudom melyik részletre gondolsz, eltévesztettem.
Hmm.. most hogy így mondod, kicsit fura, hogy "ellöki" magától.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340886 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta: Egyébként a legrosszabb a magyarban Hermione szinkronhangja. Nagyon sajnálom, nem akarok rosszat mondani a lányról, biztosan teszi amit tud, de annyira szörnyű, hogy szinte fáj.

Szinte? *Szinte*? SZINTE?
Nem, drága Liliom, sajnos az a szó szoros értelmében *fáj*.
Én majdnem elbőgtem magam, mikor a Tűz Serlegét láttam. Akkor kezdtem csak rájönni, hogy ugyan, nem is olyan sz@r az a film. XD

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340885 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak azt nem tudom, hogy a sikátorból miért lett aluljáró, és a dementorokból pedig múmia. A korábbi dementorok meggyőzőbbek voltak az olykor sokszor szídott 3. részben. Meg aztán ha egy pálcapöccintéssel is arréb lehet lökni egy dementort akkor minek kell a patrónus bűbáj. Ez a film szarvashibák sorozata. Ha már valaki varázslókról szóló filmet forgat és a könyvben pontosan körülírják a varázslásokat, sőt már valaki kitalálta a filmes megvalósítást csak át kell venni, akkor minek kell újítani??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete - 17 éve 4 hete #340884 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem is azért írtam... ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete - 17 éve 4 hete #340882 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Acho írta: Hallgathatod Radcliffet eredetiben... :P


Hidd el, nem ő az, aki megdobogtatja a szivecskémet.
Viszont Snape, Lupin, Sirius eredetiben...
Egyébként a legrosszabb a magyarban Hermione szinkronhangja. Nagyon sajnálom, nem akarok rosszat mondani a lányról, biztosan teszi amit tud, de annyira szörnyű, hogy szinte fáj.

Kar'sa, ezt most nem értem. Mi van vele?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340879 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Liliom: "Mrs. Figg"

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340878 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
De amikor kacarászott és elejtett egy ilyen "nagyon aranyos mosolyt" hát az valami...annyira borzalmas, hogy már élvezni lehet... :D :D Viszont ...ki a magyarhangja Doloresnek?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340871 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Umbrigde szinkornját pedig egészjól eltalálták:) Féltem, hogy nem így lesz:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340869 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hallgathatod Radcliffet eredetiben... :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340866 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Nem is vártam hogy lekáromkodja a csillagokat az égről, de legaább moroghatott volna vagy valami. Felháborítóan lágy volt a nő, össze is néztünk a testvéremmel amikor láttuk.
Kar'sa, sajnos magyarul láttam, mert a mi mozinkban nem adták angolul. De remélem (őszintén szólva biztosra veszem), hogy az eredeti jobb lesz. Különben sem szeretek szinkronos filmeket nézni, a Potter filmek pedig Mrs Figg-en kívül millió okból jobbak eredeti nyelven.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340860 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta: Hát, amilyen gáz volt Mrs Figg a filmben, szeintem ki is hagyhatták volna. Nekem nagyon tetszett a film, de ő borzalmas volt azzal a jótündér anyó hangjával, engem jobban idegesít ha megváltoztatnak egy karaktert, mint ha kihagynak.

Jótündér-hangja? Milyen nyelven láttad te? :hein:
Nekem nem volt vele tképpen bajom.
A rikácsolást nem várhattuk, mivel Mundungus nem szerepelt.
Csak kár, hogy nem szerepelt már korábban, meg ilyenek, mert... hát igen XD De erről se Yates tehet.

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340857 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Liliom írta: de ő borzalmas volt azzal a jótündér anyó hangjával

Bocs, hogy megkérdezem és tényleg nem gonoszságból vagy szemétkedésből mondom de milyennek kellett volna lennie szerinted?

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340854 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Hát, amilyen gáz volt Mrs Figg a filmben, szeintem ki is hagyhatták volna. Nekem nagyon tetszett a film, de ő borzalmas volt azzal a jótündér anyó hangjával, engem jobban idegesít ha megváltoztatnak egy karaktert, mint ha kihagynak.
Egyébkét az, hogy ki kerül bele egy filmbe és kit hagynak ki, nem a rendező egyedüli választása, sőt. Először producerek és dramaturgok hada dönt. A rendező feladata az, hogy a lehető legtöbbet kihozza az anyagokból (színésztől kameráig mindenből és mindenkiből).
A kviddics-hiány amúgy engem sem zavart, az ötödik részben tényleg nincs sok jelentősége.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340838 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta:

Trithyn írta:

Rabyn írta: Arról nem is beszélve, hogy Hóbórc meg sincsen említve a filmekben.


Hóborc szerintem nagyon nagy hiányosság volt...ez főleg annak a hibája aki az első két filmet rendezte, vagyis C. Columbus-é,mivelhogy neki kellett volna még az elején, "belerakni" a fent említett személyt...akarom mondani szellemet... :wink: :arrow: idesorolnám Mrs. Figget is...akit csodával határos módon, az ötös filmbe sikerült valahogy belepottyantani :evil:


Azért ezen remélhetőleg nem gondolkodtak, hogy mRs. Figget kihagyják hiszen azért az elég vicces lenne ha Harry tárgyalásán csak úgy megjelenne egy vadidegen kvibli... aki melleleg Harrytől néhány háznyira lakott.


Ha ez így lett volna akkor tuti kimentem volna a moziból...és a többi HP filmre be se ültem volna :!:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340836 Írta: Attila
Attila válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Trithyn írta:

Rabyn írta: Arról nem is beszélve, hogy Hóbórc meg sincsen említve a filmekben.


Hóborc szerintem nagyon nagy hiányosság volt...ez főleg annak a hibája aki az első két filmet rendezte, vagyis C. Columbus-é,mivelhogy neki kellett volna még az elején, "belerakni" a fent említett személyt...akarom mondani szellemet... :wink: :arrow: idesorolnám Mrs. Figget is...akit csodával határos módon, az ötös filmbe sikerült valahogy belepottyantani :evil:


Azért ezen remélhetőleg nem gondolkodtak, hogy mRs. Figget kihagyják hiszen azért az elég vicces lenne ha Harry tárgyalásán csak úgy megjelenne egy vadidegen kvibli... aki melleleg Harrytől néhány háznyira lakott.

"And I see they think me and Netti real old. But I don't think us feel old at all. And us so happy. Matter of fact, I think this is the youngest us ever felt." /Alice Walker/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340835 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Rabyn írta: Arról nem is beszélve, hogy Hóbórc meg sincsen említve a filmekben.


Hóborc szerintem nagyon nagy hiányosság volt...ez főleg annak a hibája aki az első két filmet rendezte, vagyis C. Columbus-é,mivelhogy neki kellett volna még az elején, "belerakni" a fent említett személyt...akarom mondani szellemet... :wink: :arrow: idesorolnám Mrs. Figget is...akit csodával határos módon, az ötös filmbe sikerült valahogy belepottyantani :evil:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hete #340828 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Attila írta: A PS-t és a COS-et is ua. rendezte. De, hogy DY miért rendezhet kétszer...nos ez rejtély!!! :hein: :o h:


Télleg, a jó öreg Chris Columbus is kétszer filmezett... :roll: -ha emlékeim nem csalnak újra megpályázta a rendezés jogát :arrow: és ezt meg is kapta :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.135 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére