Gondolatok

Több
18 éve 9 hónapja #280066 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Ezzel kapcsolatban:
Volt egyszer holnemvolt egy sorozat a Sliders. Nemtudom ki nézte rajtam kívűl. Volt benne egy rész ahol a főszereplők egy olyan világba kerültek ahol ha nem csináltad meg a karrieredet harminc éves korodig akkor utána már esélyed se volt rá. Akkor azt hittem, hogy ilyen sose történhet és ez csak egy fikció.
Hát mint látjuk tévedtem.


Én ismerem a sorozatot...
A valóságban, az ember a csúcsra 45 éves korában kerűl, akkor ismeri a legtöbb embert, rutint szerzett és fizikálisan is bírja...
Ha 45 éves korodra nem csináltál kariert, már nem is fogsz. általában :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280063 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Theala Vandron írta: . Lehet, hogy én vagyok nagyon gagyi (vagy nagyon rossz hangulatban, ha a jövőmre gondolok), de nem értem.


Azért voltam az oktatásik kiállításon, h rájöjjek, hogy ők sem tudják :)
De pl a pszichológián értem miért jó - év után kiejtik azt a fölös 70 embert, aki az alapfokkal elmehet a sóhivatalba, de nem 5 csak 3 évet pazarolt rá az életéből, és a munkaerőpiac nem lesz tele rengeted felesleges (értsd: pancser) pszichológussal. Vsz.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280056 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicaful írta:

Rabyn írta: De ha nincsen diplomád az se jó. a legjobb az ha van egy diplomád (töknyóc, hogy milyen) és mellé egypár szakképesítésed. Nekem legalábbis ez lesz. Reményeim szerint lesz egy diplomám és mellé megszerzek ilyen olyan képzéseket. ert valamiből élnem kell.


Hát nem tudom... Én Telcontar szavaiból sokkal inkább azt vettem ki - és magam is ezt tapasztalom -, hogy a világ inkább afelé mozdul el, hogy tudjál valamit felmutatni, legyen referenciád és akkor végülis mindegy, hogy van-e papírod vagy sem.


Igazad van, Cicaful, de akkor minek a papír? Miért kell egy csomó olyasmit megtanulnunk, amire az életben soha nem lesz szükségünk, de vizsgázni, azt kell belőle? Kérdem én, az érettséi előtt álló, kétségbeesett rakás szerencsétlenség. :?
Na, hogy a továbbtanulásnál maradjak: itt ez az új három évig alapképzés rendszer. Mi értelme van? Ha csak a három évet végzed el az egyetemen, nem tudsz utánna semmit kezdeni. Ha a maradék két évet is elvégzed, vagy túlképzettnek nyilvánítanak, vagy valami más bajuk lesz. Lehet, hogy én vagyok nagyon gagyi (vagy nagyon rossz hangulatban, ha a jövőmre gondolok), de nem értem.

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280039 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezzel kapcsolatban:
Volt egyszer holnemvolt egy sorozat a Sliders. Nemtudom ki nézte rajtam kívűl. Volt benne egy rész ahol a főszereplők egy olyan világba kerültek ahol ha nem csináltad meg a karrieredet harminc éves korodig akkor utána már esélyed se volt rá. Akkor azt hittem, hogy ilyen sose történhet és ez csak egy fikció.
Hát mint látjuk tévedtem.

Mit szóltok ehhez a csodálatos dugohoz a városba?:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280030 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicaful írta:

Rabyn írta: De ha nincsen diplomád az se jó. a legjobb az ha van egy diplomád (töknyóc, hogy milyen) és mellé egypár szakképesítésed. Nekem legalábbis ez lesz. Reményeim szerint lesz egy diplomám és mellé megszerzek ilyen olyan képzéseket. ert valamiből élnem kell.


Hát nem tudom... Én Telcontar szavaiból sokkal inkább azt vettem ki - és magam is ezt tapasztalom -, hogy a világ inkább afelé mozdul el, hogy tudjál valamit felmutatni, legyen referenciád és akkor végülis mindegy, hogy van-e papírod vagy sem.


Meg ne legyen gyereked, ne legyél több 35-nél és legyél dekoratív.
Aki kövérebb és nem tud felvenni minit, no meg elmúlt 35, az le van írva. Megkaptam én is.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280010 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: De ha nincsen diplomád az se jó. a legjobb az ha van egy diplomád (töknyóc, hogy milyen) és mellé egypár szakképesítésed. Nekem legalábbis ez lesz. Reményeim szerint lesz egy diplomám és mellé megszerzek ilyen olyan képzéseket. ert valamiből élnem kell.


Hát nem tudom... Én Telcontar szavaiból sokkal inkább azt vettem ki - és magam is ezt tapasztalom -, hogy a világ inkább afelé mozdul el, hogy tudjál valamit felmutatni, legyen referenciád és akkor végülis mindegy, hogy van-e papírod vagy sem.

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280009 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Gondolatok

telcontar írta:

olorin.papa írta: . Ez a mostani állapot vadkapitalizmus, ahol az ügyeskedők élnek a legjobban :? (természetesen vannak kivételek)


Ez mindig is így volt a kommunizmus időszakán kívül. A természetes emberi állapot az, hogy mindenki annyit szerez, amennyire kpes és itt nwem csak a szakmai képességekről van szó, hanem az érvényesülésről is. Talpraesettség. AKiben nincs meg, az kénytelen azzal megelégedni, amit kap. De a tisztes munka mindenképpen előnyt jelent itt is.

Hm... ez így kezd a szociáldarwinizmus irányába elmenni... Ami persze nem jelenti azt, hogy nincs benne némi igazság. (Ja, és tényleg ne keverjük össze a szocializmust--se a létezőt, se a működőt--a kommunizmussal... :D )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280008 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
De ha nincsen diplomád az se jó. a legjobb az ha van egy diplomád (töknyóc, hogy milyen) és mellé egypár szakképesítésed. Nekem legalábbis ez lesz. Reményeim szerint lesz egy diplomám és mellé megszerzek ilyen olyan képzéseket. ert valamiből élnem kell.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #280003 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: Gondolatok

telcontar írta: Ez mindig is így volt a kommunizmus időszakán kívül.


Ehhez még annyit, hogy kommunizmus sosem volt, és valószínűleg nem is lesz. Pedig milyen szép lenne. Mindenki csak pontosan annyit kap mindenből, amennyire szüksége van, senki nem gazdag és szegény, mindenkinek van munkája, "az ember sétál a folyóparton, kezében egy üveg borral, és várja, hogy a sültgalamb a szájába repüljön" (ismerősöm mondta). De persez ez ellenkezik az alapvető természetünkkel. Itt abba is hagyom, mert még a végén oldalakat írnék. ^^
Azt hiszem, a szocializmusra gondoltál.

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279999 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: . Ez a mostani állapot vadkapitalizmus, ahol az ügyeskedők élnek a legjobban :? (természetesen vannak kivételek)


Ez mindig is így volt a kommunizmus időszakán kívül. A természetes emberi állapot az, hogy mindenki annyit szerez, amennyire kpes és itt nwem csak a szakmai képességekről van szó, hanem az érvényesülésről is. Talpraesettség. AKiben nincs meg, az kénytelen azzal megelégedni, amit kap. De a tisztes munka mindenképpen előnyt jelent itt is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279998 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez az egész munkaerő piac tiszta őserdő, és farkastörvények uralkodnak. Kevés az olyan tulajdonos, aki önszántából megfizeti megfelelően a beosztottat.
A bátyám-mondhatni- az egyik legjobb asztalos a városban, de semmi érzéke nincsen az üzletpolitikához, így alkalmazottként dolgozik. Ő a munkahelyen a főnök, rajta fordul meg a termelés, de minden esetben ordítozás, és fenyegetőzés árán tud a főnökétől egy kis fizetésemelést kicsikarni. :? Így sincsen rendesen megfizetve. Ez a mostani állapot vadkapitalizmus, ahol az ügyeskedők élnek a legjobban :? (természetesen vannak kivételek)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279997 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Tünde írta:

Oisin írta: Mert a 19 éves pályakezdő marketinges lány ennyivel megelégedett. Lehet h ha ügyesebb, tapasztaltabb, többet is el tudott volna érni a bértárgyaláson, de ha ő ezt az X összeget elfogadta, akkor ennyiért dolgozik és kész. Ilyen az élet. A munkaadó se olyan hülye, hogy ha vki X összeget kér tőle, azt mondja: "ez túl kevés, megadom a dupláját!"... :lol:

Üdv, Oisin


Ja, ez a mai piacgazdaság. De neki biztos elég, és utána már gyakorlattal könnyebb lesz elhelyezkednie egy jó ajánlólevéllel főleg!


Nos, itt történetesen nem ő kér túl keveset, hanem az elődje kért túl sokat, ehhez képest nem hozta az elvárt teljesítményt.
És ez a lány, ha hozza az eddigi formáját, és beváltja a reményeket, nem lesz gondja az elhelyezkedéssel, mert megtartjuk és örömmel fizetünk majd neki annyit hogy eszébe se jusson máshová menni.

Amúgy a magánszféra már nem a papírokra megy. AZ én megbízóim többnyire nagyon sikeres magánvállalkozók, akik a tehetséget, talpraesett, gyrs felfogóképességű munkatársakra kíváncsiak, követelmény mindössze annyi van, hogy tudjon angolul, értsen a számítógéphez és legyen ápolt, igényes megjelenése (mert az ügyfelekkel találkozó munkatársak külseje is éppúgy árulkodik a cégről mint az irodaberendezés).

Sőt: a diplomások egyre kevesebbet érnek. Egyre többen keresik azokat, akiknek tudásuk van és nem papírjuk. Nekem például a vezető designerem diplomás: de nem művész, nem is informatikus, hanem közgazda. A gazdasághoz viszont kicsit sem ért, de olyan weboldalakat csinál, mint pl ezek:
www.digep.com
www.tour-center.com

Szóval a tehetséget keresik a mgánzók, a papírhalmozóknak meg ott a multi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279984 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát én nemtom... Én itt állok 19 évesen érettségi előtt, és még arról sincsen fogalmam se, hogy ha felvesznek akkor hova. És mit csinálok azután... Én örülnék egy akkora fizunak az biztos. Manapság az ember örülhet ha pályakezdőként felveszik illetve bejelntik.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279980 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jó, hogy vannak kilátásai annak a 19 éves lánynak :D

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279969 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Oisin írta: Mert a 19 éves pályakezdő marketinges lány ennyivel megelégedett. Lehet h ha ügyesebb, tapasztaltabb, többet is el tudott volna érni a bértárgyaláson, de ha ő ezt az X összeget elfogadta, akkor ennyiért dolgozik és kész. Ilyen az élet. A munkaadó se olyan hülye, hogy ha vki X összeget kér tőle, azt mondja: "ez túl kevés, megadom a dupláját!"... :lol:

Üdv, Oisin


Ja, ez a mai piacgazdaság. De neki biztos elég, és utána már gyakorlattal könnyebb lesz elhelyezkednie egy jó ajánlólevéllel főleg!

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279948 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Mert a 19 éves pályakezdő marketinges lány ennyivel megelégedett. Lehet h ha ügyesebb, tapasztaltabb, többet is el tudott volna érni a bértárgyaláson, de ha ő ezt az X összeget elfogadta, akkor ennyiért dolgozik és kész. Ilyen az élet. A munkaadó se olyan hülye, hogy ha vki X összeget kér tőle, azt mondja: "ez túl kevés, megadom a dupláját!"... :lol:

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279945 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Tünde írta:

telcontar írta: Dolgozik nálam egy 19 éves lány aki sokkal többet tud a marketingről mint egy 28 éves szakirányú végzettségű, gyakorlattal rendelkező srác (az elődje). És jóval kevesebb fizetést kér...


Mily ritka munkaadó, aki a tehetséget és nem a papírok halmazát kéri. Gratulálok!!!


De értékeli is a tehetséget? Miért kap egy fiatal, tehetséges lány kevesebb fizetést, mit egy diplomás, de kevésbé tehetséges fiatalember?
Mert 19 éves? Mert nincs diplomája? Mert lány? Vagy mind együttvéve?

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279940 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

telcontar írta: Dolgozik nálam egy 19 éves lány aki sokkal többet tud a marketingről mint egy 28 éves szakirányú végzettségű, gyakorlattal rendelkező srác (az elődje). És jóval kevesebb fizetést kér...


Mily ritka munkaadó, aki a tehetséget és nem a papírok halmazát kéri. Gratulálok!!!

Elryn írta: "Semmi nincs akkora hatással a gyermekre, mint a szülők meg nem élt élete" (C.G.Jung)


Talán azért is, mert a világ fejlődésével egyre nőnek a lehetőségek, és arról amiről ő csak álmodozhatott azt a gyerekének talán lehetősége van véghezvinni.
De erőltetni nem szabad, mert az csak vitákat, elégedetlenkedést és lehet, hogy egy elrontott életet fog jelenteni. És minél jobban erőltetik, annál jobban elfordul a gyerek a szülőtől.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279934 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aranill írta: Más-más adottságaink vannak és ezt nem mindig látják be.
Jó szülőnek, vagy ahogy egy könyv fogalmaz elég-jó szülőnek lenni az egyik legnehezebb feladat.


Elég jó szülő Winnicott fogalma (analitikus fejlődéslélejtanász :lol: ). A sok nagy arcú fazon között egy emberi lény volt, és azt hiszem ezzel a kifejezéssel igazán megragadta a lényeget. :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279931 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szélsőséges esetben öngyilkosság, lásd Holt Költők Társasága.
Rossz hírem van: Mindig a szülők gyermekei maradunk, még 70 évesen is :-) . Legfeljebb kapcsolatunk gyermekeinkkel lehet más. Frázisnak hat és mégis... az biztos, hogy ha szeretettel és megértéssel közelítesz a felmenőkhöz változik a viták menete. Ha kizökkented őket a megszokott ritmusból, már nehezebb visszatérni a megszokott felálláshoz.
A háttérben zömében a szülői szeretet, aggódás áll, vagy, hogy gyermekeiknek szebbet, többet, jobbat akarnak (még ha ezt rosszul fejezik is ki). Más-más adottságaink vannak és ezt nem mindig látják be.
Jó szülőnek, vagy ahogy egy könyv fogalmaz elég-jó szülőnek lenni az egyik legnehezebb feladat.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279921 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: "Semmi nincs akkora hatással a gyermekre, mint a szülők meg nem élt élete" (C.G.Jung)

Vélemények?


Szerény véleményem szerint ez teljesen normális, még ha nem is mindíg pozitív folyamat. Mert akárhogy nézzük, az ember a gyerekeiben él tovább, tehát szeretné, ha a gyereke olyan dolgokat vinne véghez, amit ő tud vállalni, és szívesen is azonosul vele. A rossz tendencia akkor jelenik meg, mikor a szülő erőszakosan kényszeríti rá a gyerekre az akaratát. Ebből vagy egy túlbuzgó, agyongyötört, vagy egy lázadó, örök gyermek sülhet ki (más is, csak hirtelen több nem jut eszembe).
De azért nem baj, ha a szüleink néha elvárnak tőlünk dolgokat, nincs rosszabb, mint elvárások nélkül felnőni... :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279913 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A generációs probléma mindig érzékelhető volt. Tizenöt éve még lázadó voltam, ma már konzervatív, aki nem érti a mai fiatalokat és korom alapján már illene szülőnek lennem.

Az ember, amikor fajt tart fenn, egy elképzeléssel bír: milyen lenne a tökéletes élet. Ebből amire képességei viszik, megvalósítja, amire nem képes, azt már a gyermekeire bízza. Mivel "tapasztaltabb" és "bölcsebb", úgy érzi, jobban tudja, mi kell a gyereknek, mint a gyerek.

És ez így nem is feltétlenül rossz. Probléma akkor van, ha a szülő és gyermek közötti toleranciaszint minimális. Akkor senkit nem érdekel, miért gondolkodik úgy a másik, ahogy. A jó szülőt arról lehet megismerni, hogy a gyerek előtt tekintélye van, de nem félelemből, hanem valódi tiszteletből. Ha ez fennáll, akkor jó, ha a szülő megpróbálja a gyereket egy "jobb jövő" felé irányítani.

Az egyetem amúgy egy lényegtelen dolog. Ma már nincs értéke Magyarországon. A diploma és a szakma ugyanis már két különböző dolog és a főiskolák ontják kifelé a semmihez nem értő szakmanélküli egyetemet végzetteket, akiket semmi más nem különböztet meg egy érettségizettől, mint hogy eltöltött pár felesleges évet a semmivel ami miatt másfélszer-kétszer akkora fizetésre tart igényt.

Ezt úgy mondom, mint munkaközvetítő. Siralmas a helyzet. Be kell láttatni mindenkivel hogy nem a papír a lényeg. Dolgozik nálam egy 19 éves lány aki sokkal többet tud a marketingről mint egy 28 éves szakirányú végzettségű, gyakorlattal rendelkező srác (az elődje). És jóval kevesebb fizetést kér...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279894 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Véleményem szerint szülője és gyermeke is válogatja... De Jung számára, amikor e megállapítását tette, alighanem az a csoport volt túlreprezentálva, amelyekre a kijelentés helytállónak tekinthető. :)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279892 Írta: Flamme
Flamme válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: "Semmi nincs akkora hatással a gyermekre, mint a szülők meg nem élt élete" (C.G.Jung)

Vélemények?


Véleményem szerint ezt úgy kell értelmezni, hogy a szülők a gyerekükön keresztül akarják élni véghezvinni azt, amit maguk nem tudtak. Pl. egyértelmű, hogy a szüleink helyett járunk egyetemre (mármint akinek nem jártak oda a szülei). Csak azt nem tudom, hogy akkor szórakozni miért nem engednek? Túl sok volt nekik? :)

Ne legyél túl szép, mert üvegkoporsóba fektetnek, mint Hófehérkét, azt meg nem viszi a fénymásoló.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279890 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: "Semmi nincs akkora hatással a gyermekre, mint a szülők meg nem élt élete" (C.G.Jung)

Vélemények?


Hát, ahogy Vágó Spityu mondaná:van benne valami. :D

Én annyival kiegészíteném: És semmi nincs akkora hatással a szülőkre, mint a gyermekek meg nem élt élete. Nemde?

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279870 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok
"Semmi nincs akkora hatással a gyermekre, mint a szülők meg nem élt élete" (C.G.Jung)

Vélemények?

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279514 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Na látjátok, a hobbitok ezért nem kaptak Hatalomgyűrűket! :lol:


Mert azt is ketennék az ablakba? :lol:

najó vicceltem.. :D

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279323 Írta: Csév szirt melletti Totem
Csév szirt melletti Totem válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudomásom szerint középföldére egy bizonyos Vörös Olorin jár Mikulás képében.

vigyázz a bokádra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279217 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekünk a Téli bácsi egy rahedli csokit hozott + az egyik angol tanárnő lebetegedett és vele lett volna az első három óránk, az utolsó kettőn meg nem volt a számtech tanárnő. Úgyhogy Mikulás napján egy rendesen megtartott órám volt.

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #279212 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Na látjátok, a hobbitok ezért nem kaptak Hatalomgyűrűket! :lol:


Hál' Erunak! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.486 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére