Gondolatok

Több
18 éve 9 hónapja #278787 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Persze az evés az nagyon fontos, és aki nem csinálja rendesen, az majd később fizeti meg az árát! (gyomorfekéj, akkut betegségek) Szvsz a napi egyszeri meleg étel nagyon fontos, és a rendszeres reggeli is, a vacsit már kilehet hagyni.
Nekem már sok munkahelyem volt, de mindig szakítottam magamnak időt a reggelire, az ebéd már kimaradhatott, vagy késhetett is... :D
Egyébként nagyon gyomor párti vagyok! :roll: :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278760 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én nagyon rapszodikusan eszem, szal van hogy egy hétig alig eszem, meg kimarad az ebéd meg ilyenek annyira nem vagyok éhes, aztán ha olyan kedvem van hazajövök és kieszem a hűtőszekrény teljes tartalmát. A csoki bármikor jöhet de csak a tejcsoki vagy étcsoki nem bírom ha telenyomják ilyen ízesített izékkel. A csoki az csoki.
Kólát néha egészségügyi szempontból kell innom, ami leht hogy hülyén hangzik, de átlaghoz képest alacsony a vérnyomásom, a kóla pedig emeli a vérnyomást, és ha nagyon megszédülök vagy rosszul vagyok akkor a kóla dob annyit rajtam hogy kitisztul a fejem, de nem árt annyira mint a kávé.
A cukros dolgoka süteményket ki nem állhatom, mert amióta anyu cukorbeteg, vagyis ötéves korom óta mindent fruktózzal főz és nem bíroma túl édes dolgokat. Cgizni nem cigizem, és nagyon keveset iszom, volt is belőle sok vitám anyuékkal meg az orvosokkla akik szerint napi fél liter (jobb esetben) nem éppen elég egy fejlődő szervezet számára.
De amúgy kifejezetten szeretek enni, finom ételeket, és normális dolgokat a műanyagkajától meg a menzai ízektől nem igazán lakom jól. De abszolút nem érdekel, hogy miben hny kalória van, vagy hogy most az diétás vagy nem.

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278758 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Reggelizni én is utálok. Legelőször a suliban eszem olyan déltájban, majd pedig este mikor hazaérek. Ja és sokkal jobban kedvelem a főlt (főlt vagy főtt? :? ) ételt, mint a szárazat. Csokiból én bármennyit megtudok enni (főleg ha mogyorós), csak utána megéhezem és kell valami sós. :D Kóla is rulez :D Cigizni nem cigizem :P És tupikusan az-az alkat vagyok, aki mindig csipeget egy kicsit (persze ha otthon vagyok, pl. hétvégén). :D Meg is látszik rajtam.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278751 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Huuuu én idegbeteg tudok lenni akkor amikor látom, hogy osztálytársaim nem esznek vagy egyik másik barátom közli velem, "hja ma még nem ettem semmit" HOGY BÍRJA KI??? Nekem három négy óránként ennem kell valamit (tudom mint a csecsemőnek) mert különben nagyon éhes és nyűgös leszek. PErsze kibírom kaja nélkül ha nagyon muszáj de inkább ne kelljen. Meg amikor arról besznélnek, hogy fogyókuura... vááá...
Mindig is szerettem volna olyan nagymamát aki süt főz... sajnos egyik nagyim se képes erre. De majd a gyerekeim nagyija))) legalább azegyik. Meg reményeim szerint majd az apjuk is főszakács lesz:DDDD
egyébként fura de én nem a nettől függök hanem az emberektől akikkel itt beszélek.


Hát én pont az ellentéted vagyok. Egyszerűen alig szoktam éhes lenni, esetleg este, mikor nasi idő van :D Én elmegyek suliba két kiflivel meg egy félliter ásványvízzel, ezen fél négyig elvagyok :D aztán mikor hazamegyek nagyim belémtöm valami meleg kaját és már csak vacsi. Nekem ez untig elég. Ja, reggelizni nem szoktam, mert olyan korán még nincs étvágyam. És nem cigizek :lol: na jó a csokit szeretem, de csak mértékkel, mert árt a fogaknak :D és kólát sem iszom, mert attól fáj a pocim :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278749 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Huuuu én idegbeteg tudok lenni akkor amikor látom, hogy osztálytársaim nem esznek vagy egyik másik barátom közli velem, "hja ma még nem ettem semmit" HOGY BÍRJA KI??? Nekem három négy óránként ennem kell valamit (tudom mint a csecsemőnek) mert különben nagyon éhes és nyűgös leszek. PErsze kibírom kaja nélkül ha nagyon muszáj de inkább ne kelljen. Meg amikor arról besznélnek, hogy fogyókuura... vááá...
Mindig is szerettem volna olyan nagymamát aki süt főz... sajnos egyik nagyim se képes erre. De majd a gyerekeim nagyija))) legalább azegyik. Meg reményeim szerint majd az apjuk is főszakács lesz:DDDD
egyébként fura de én nem a nettől függök hanem az emberektől akikkel itt beszélek.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #278746 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Serrana/Taurin írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: ....ettél? ... stb. stb. stb...


Nekem ilyet a nagy szokott mondani. Standard válasz: persze, a menzán egy haverom nem szerette a kaját és nekem adta úgyhogy nem kérek levest se!


Atyaég! Ez nagyon régi, már én is elsütöttem gyerekkoromban. :D
Miért utáltok ti enni? Mikor du 4kor még nem ettetek ,ne mondjátok, hogy nem vagytok éhesek. Nem csak csoki, kóla és cigi a szervezet tápláléka! Erről még nem hallottatok? :lol:
Nem csak kajaidőben lehet enni, de néha muszály táplálékot vinni a szervezetedbe.

Alison West írta: Vazz, de jó ötlet, ezt meg kéne csinálni, de tényleg. 8O


Elkéstél, rendezvényszervezők sztem csinálják ezt is.
De lehet, hogy jó ötlet. Valósítsd meg - máris van munkád :)

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278737 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Serrana/Taurin írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: ....ettél? ... stb. stb. stb...


Nekem ilyet a nagy szokott mondani. Standard válasz: persze, a menzán egy haverom nem szerette a kaját és nekem adta úgyhogy nem kérek levest se!


Nálunk:

nincs menza, ezért kötelező levest enni, ha nem eszel megharagszik, és kinek kell a haragos nagyi :? szörnyű, hogy állandóan táplálnának, mikor nem vagy éhes akkor egyél, ha meg éhes vagy akkor meg várd meg míg kajaidő lesz...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278736 Írta: Serrana/Taurin
Serrana/Taurin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: ....ettél? ... stb. stb. stb...


Nekem ilyet a nagy szokott mondani. Standard válasz: persze, a menzán egy haverom nem szerette a kaját és nekem adta úgyhogy nem kérek levest se!

-A szerelem olyan mint az alkohol...
-Elbódít?
-Nem! Öl, butít és nyomorba dönt!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278732 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta: A szülők néha nagyon furcsán gondolkodnak...megkerestem a pénzt arra, hogy ma egy barátommal elmehessek megnézni a HP-t. Azért kellett megkeresnem magamnak a pénzt mert mostanság eléggé sok kiadása volt anyámnak (tesóm szalagavatója). És tegnap azt mondja apám, hogy nem mehetek sehova. De nem indokolta meg miért nem, csak egyszerűen nem....nem tudom megérteni :?


No igen... Nem tudom, kitalálhatnának valami szallagavató-csomagot, hogy lenne egy cég, aki a szallagavatók minden lényeges pontjával törődnek: helyszín-ruha-tánctanár stb, és így mindent tőlük lehetne megrendelni, ezért olcsóbb lenne, és nem kéne annyit rohangálni utána. Vazz, de jó ötlet, ezt meg kéne csinálni, de tényleg. 8O

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278713 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szülők néha nagyon furcsán gondolkodnak...megkerestem a pénzt arra, hogy ma egy barátommal elmehessek megnézni a HP-t. Azért kellett megkeresnem magamnak a pénzt mert mostanság eléggé sok kiadása volt anyámnak (tesóm szalagavatója). És tegnap azt mondja apám, hogy nem mehetek sehova. De nem indokolta meg miért nem, csak egyszerűen nem....nem tudom megérteni :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278576 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
.... ellenőrző? ... jegy? ... voltál suliban? ... ettél? ... stb. stb. stb...

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278558 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Mal-estel írta: Hát igen. :D
Nálam a délután általában így zajlik mióta van net:
Letöltés, tolkienhu, MMORPG, tolkienhu, böngészés, letöltés....
A szüleim kezdenek kiakadni. :D
Majd elmúlik... (vagy nem...)

Hajaj, de ismerős helyzet :D
( " Lecke? Elpakoltál? Lecke? Ruháid elrakva? stb....)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278515 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Na igen, az olajfalóról szóló dokumentumfilmet már láttuk. :)

Felagund írta:

Theala Vandron írta: Nem vagyok biológus, de el tudom képzelni, hogy az emberiségnek egy idő után majd a föld alá kell költözni, mert a levegőre is allergiás lesz. bele fogunk halni, ha felkelünk a fotelból a TV elől. :evil:


(Még :D ) én se, de remekül el tudom képzelni, hogy hogy elterjed egy olyan ember, aki metabolizálni tudja a benzingőzt :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278505 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Theala Vandron írta: Nem vagyok biológus, de el tudom képzelni, hogy az emberiségnek egy idő után majd a föld alá kell költözni, mert a levegőre is allergiás lesz. bele fogunk halni, ha felkelünk a fotelból a TV elől. :evil:


(Még :D ) én se, de remekül el tudom képzelni, hogy hogy elterjed egy olyan ember, aki metabolizálni tudja a benzingőzt :mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278500 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Mal-estel írta: Hát igen. :D
Nálam a délután általában így zajlik mióta van net:
Letöltés, tolkienhu, MMORPG, tolkienhu, böngészés, letöltés....
A szüleim kezdenek kiakadni. :D
Majd elmúlik... (vagy nem...)


vagy nem :wink:

............... egyre rosszabb lesz - ezt híjják úgy hogy függőség

Ethuil írta: Belehalok ha fel kell kelnem az ágyamból, belehalok ha ki kell mennem a konyhába, bele halok ha ... nem vagyok egy kissé lusta ? :D


Mintha Remzy-t és Dark-ot hallanám :lol:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278494 Írta: Mal-estel
Mal-estel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát igen. :D
Nálam a délután általában így zajlik mióta van net:
Letöltés, tolkienhu, MMORPG, tolkienhu, böngészés, letöltés....
A szüleim kezdenek kiakadni. :D
Majd elmúlik... (vagy nem...)

A remény hal meg utoljára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278492 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Belehalok ha fel kell kelnem az ágyamból, belehalok ha ki kell mennem a konyhába, bele halok ha ... nem vagyok egy kissé lusta ? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278484 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok

Theala Vandron írta: bele fogunk halni, ha felkelünk a fotelból a TV elől. :evil:

Ok, magunkra vonatkoztatva: belehalunk ha fel kel kell kelni a net elől :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278363 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok

Toma gazda írta: Szerintem az embernek magát kellene túlélnie valahogyan.


Ebben van valami...gondoljatok csak az atombombára.... :? :pippin4:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277997 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Evolúció következő lépcsőfoka már el is következett. Az ember megtanulja szép fokozatosan megemészteni a teljesen szervezetünknek nem megfelelő anyagokat. E számok és a sok gyorskaja. Sztem egy ősember ebbe belehajlna.

A levegő összetételéhez is szép fokozatosan alkalmazkodunk. 20 éve még mindenki fejfájást kapott volna ennyi szmogtól, lassan nem is veszünk oxigént magunkhoz.


Ez így van.
Viszont! Amennyire alkalmazkodik az ember a saját maga által előállított káros termékekhez (Ek, szmog, satöbbi), annál kevésbé képes együttélni a természettel.
Nagyon nehezen tudom elképzelni, hogy egy neandervölgyi ősember allergiás lett volna a tejre, a lisztre, vagy a napfényre. (Igen, a napfényre. Nemrég olvastam egy újságban, hogy egyre nő az olyan betegségben szenvedők száma, akiknek a bőre szabályosan leég, ha napfény éri. A lámpafénytől nem lesz semmi bajuk.)
Persze lehet, hogy ez csak azért van így, mert régen a természetes szelekcó rögtön születésük után kiiktatta az ilyen "hibás egyedeket." Tegyük, hozzá, akkor már én sem élnék...

Nem vagyok biológus, de el tudom képzelni, hogy az emberiségnek egy idő után majd a föld alá kell költözni, mert a levegőre is allergiás lesz. bele fogunk halni, ha felkelünk a fotelból a TV elől. :evil:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277701 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Estel Adániel írta: Ezenkívül van különbség aközött, hogy egy folyamat hatásmechanizmusa pofonegyszerű, vagy maga a folyamat az. ;)


Maga a folyamat se olyan bonyolult, ha rövidtávon nézzük ;)

Naja, hiszen rövidtávon úgyszólván mindig egyhelyben áll. 8) :lol:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277699 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az eddig élt fajok 99%-a már kihalt, és az emberek is fogják követni a dinoszauruszokat.
A változások gyorsaságához nem tud alkalmazkodni az evolúció. A sok vegyi anyag meg lassan terméketlenné teszi a férfiakat. Már most is aggasztóan sokan vannak.
Már rég ki kellett volna halnunk, de sajnos feltaláltuk a tüzet. Az ember az egyetlen faj, aki nem a környezetéhez hasonult, hanem a környezetét alakította magához, és ez egyedülálló a történelemben.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277686 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Evolúció következő lépcsőfoka már el is következett. Az ember megtanulja szép fokozatosan megemészteni a teljesen szervezetünknek nem megfelelő anyagokat. E számok és a sok gyorskaja. Sztem egy ősember ebbe belehajlna.

A levegő összetételéhez is szép fokozatosan alkalmazkodunk. 20 éve még mindenki fejfájást kapott volna ennyi szmogtól, lassan nem is veszünk oxigént magunkhoz.

Csak épp nem vesszük észre, mert nagyon lassú folyamat.

A szervezetünk, minrt egy vegyilerakat, nézz végig egy boncolást.

Hát ez nem az evolúció :?: :twisted:

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277683 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Felagund, szerintem nincs igazad.
Az emberre igenis hatnak olyan - akár saját maga által generált erők-, amik egyre inkább az egész fajra hatnak.
- A két lábra állás. Ez igen régen történt, de 100%ig még nem alkalmazkodtunk hozzá, ugye egy bigyológusnak nem kell sorolnom, mik azok a dolgok amikben hiányosságunk van e téren?

- Ruhaviselés/fűtött lakhely. Hogy melyik volt előbb, a ruha vagy a kevés szőr, és melyik váltotta ki a melyiket, nem tudom, de mostanra a ruha miatt felesleges a szőrzetünk, mi több, divatból és szépségideálból már jó ideje mi nihilizáljuk a dolgot. (ugye mindenki ismeri a borotva nevű találmányt?)


A szelekciós erők persze az ember által pillanatnyilag ki vannak iktatva, de azt ugye egy komoly tudós nem gondolja komolyan, hogy a biológia szempontjából ez a párezer év amióta az ember próbálja kiiktatni az evolúciót, semmi?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277675 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Estel Adániel írta: Ezenkívül van különbség aközött, hogy egy folyamat hatásmechanizmusa pofonegyszerű, vagy maga a folyamat az. ;)


Maga a folyamat se olyan bonyolult, ha rövidtávon nézzük ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja - 18 éve 9 hónapja #277660 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Én azért nem szögezném le, hogy befejeződött, hanem inkább úgy mondanám, hogy perpill egyhelyben áll.


Szerintem meg sem torpant. Mi itten olyan porszemek vagyunk, hogy képtelenek vagyunk érzékelni az evolúció folyamatát.
(nehezen elképzelhető, hogy neandervölgyi elődünk - akárha tudott is volna róla - a homlokára csapott volna, hogy "skacok, mi itt épp evolucionalizálódunk...", hiszen az ő számára a saját léte volt a törzsfejlődés csúcsa)

(Én nem vagyok biológus, csak apám-anyám az :P )

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277654 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezenkívül van különbség aközött, hogy egy folyamat hatásmechanizmusa pofonegyszerű, vagy maga a folyamat az. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277653 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Gondolatok

De semmi sem utal arra, hogy ez a közeli jövőben megváltozna...


Már láthatjuk, hogy mit okoz az, ha az ember a közeli jövőt látja csak (vagy még azt sem)

Felagund, ez nem kimondottan neked szólt.

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277649 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Elryn írta: Én azért nem szögezném le, hogy befejeződött, hanem inkább úgy mondanám, hogy perpill egyhelyben áll.


Jó, így igaz. De semmi sem utal arra, hogy ez a közeli jövőben megváltozna...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #277645 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Felagund,

A gondolatmeneted ott hibás, h alaptalan feltételezésekkel élsz a jövőre nézve. Azért mert per pillanat az emberi fajra nem nehezedik jelentős szelekciós nyomás, semmi okod sincs feltételezni, h 100 vagy 1000 vagy 10000 év múlva sem fog. Erre nincs semmi garancia, sőt, még csak nem is valószínű. Biztos h lesznek új kihivások, amit nem látsz előre (pl. éghajlatváltozás, társadalmi változások, idegen intelligencia, mesterséges intelligencia), amik alaposan bele fognak még szólni az emberi faj további fejlődésébe. Vagy, ha hosszabb távon gondolkodunk, a naprendszer sem lesz örökké ilyen, és néhány millió év múlva az ember utódai (ha ki nem pusztul addig) ki kell h költözzenek a világűrbe, ez pedig elég komoly szelekciós nyomást fog okozni... Tehát Elrynnek van igaza: az emberiség evolúciója nem fejeződött be, legfeljebb ideiglenesen megtorpant.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.508 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére