Gondolatok

Több
18 éve 9 hónapja #278899 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ezért nem szeretek ilyen hirtelen kimondott diagnózisokat felállítani :D
A kérdés, már önmagában is nagyon összetett, mint már említettem. Helyes diagnózist csak úgy állíthat fel valaki, ha az egyént viszgálja. Gandalf: mivel téged személyesen is ismerlek esetedben nem kell a leírtaktól tartani. Ha jól gondolom, nálad alkati adottság a súlyhiány (és nem éheztetnek otthon :D ), úgyhogy nem kell hízókúrába fognod :P . Viszont, hogy megelőzzük az efféle problémákat (magam is érintett vagyok a súlyhiány témakörében :roll: ) kicsit oda kellene figyelnünk, hogy mit, mikor és mennyit eszünk.
Dietetikát még nem tanultam (majd 4-ben) de azt már tudom, hogy a helyes táplálkozás alapja a napi ötszöri étkezés a bevitt tápanyagok megfelelő arányának tartása mellett. :D

Jóétvágyat! ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278898 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ja tök jó :lol:
A kishugom idén kitalálta hogy fennmarad éjszaka hogy segíthessen a Mikulásnak...
Hosszú éjszakánk lesz...
De már alig várom a teli csizmákat (amiket minden évben én szoktam kipucolni)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278896 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Megyek, gyorsan megebédelek
(mielőtt még túl késő lenne).
:lol:


Én már ettem :D és tele vagyok, meg amúgy is este jön a Mikulás :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278895 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gondolatok
Megyek, gyorsan megebédelek
(mielőtt még túl késő lenne).
:lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278894 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: Szép kilátások. :|


Jah :o h:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278892 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278891 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok
A kérdés, ill. a válasz igencsak összetett. nem véletlenül írtam az imént: "nem mennék bele részletesebben, hogy mi miért, és hogyan..." :P hogy érthetőek legyenek ezek a folyamatok ismerni kell a szervezetünk működését.
Sokminden meghúzódhat a hátterében: különböző hajlamosító tényezők, maga a táplálkozás, akár meglévő betegségek (pl a Felagund által említett hypertyreosis - pajzsmirigy túlműködés jó étvágy melletti fogyással jár)
Amennyiben a táplálkozás áll a súlyhiány hátterében (elégtelen vagy nem megfelelő arányú fehérje-, szénhidrát-, zsír-, vitamin-, ásványi anyag bevitel stb) valamelyest leszűkíthető a kör, de így is egy sor elváltozást leírhatnánk. Csak néhány példával élve: az anyagcsere problémák, a hiánybetegségek és az esetenként ehhez társuló vérszegénység ( C12 Vit., Folsav, vas hiány) ...
Azért hozzátenném, hogy a súlyhiány (soványság) önmagában nem betegség!
... és közben Melian már megválaszolta a kérdésedet :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278890 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gandalf írta: És a súlyhiány milyen betegséghez vezethet?


Sajnos sokmindenhez. Vitamin- és ásványianyag-hiány, károsodhat az idegrendszer (nincsenek "kipárnázva" az idegek), károsodhat az emésztőrendszer (gyomor és nyombélfekély - mert nincs elég emésztenivaló...), fizikai kimerültség, fáradékonyság, szélsőséges esetben hajhullás, etc.

Tovább nem mondom, jó...?

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278886 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278885 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok

olorin.papa írta: Egyébként ha az ember jól érzi magát a testében, akkor el kell felejteni, akár a hízó; akár a fogyó kúrát...


Azért, ez nem egészen van így. A soványság sem, de az elhízottság főként nem vezet jóra. Számos betegség alakulhat ki ezek miatt, és persze nem 1-2 hónap alatt. Vegyük példának a szív és érrendszeri megbetegedések és a túlsúlyosság összefüggéseit (nem mennék bele részletesebben, hogy mi miért, és hogyan...) minden esetre ez a betegségcsoport ma Magyarországon a vezet a halált okozó betegségek listáján :roll:

A probléma az, hogy a mindennapi tevékenységeink elvégzése közben (táplálkozás, stb) hajlamosak vagyunk megfeledkezni arról, hogy helyesen tegyük amit teszünk. Ez feltehetően azért van, mert az efféle "gondatlanságok" többnyire nem okoznak azonnal betegségeket...
No, nem akarok szentbeszédet tartani - elvégre magam sem gondolok minden étkezés közben ilyenekre, de azért nem árt végiggondolni ezeket... :roll:
Abban természetesen egyet értek, hogy az embert nem lehet csak mint biológiai lényt tekinteni. Ugyanolyan fontosak a pszichés tényezők is (és még ide sorolnám a szociális tényezőket).

Ethuil: köszi a pontosítást! :)
[size=9:31d2nnxg]Persze mérhetjük inch-ben is, de akkor a testsúlyt fontban (lbs) kell :D [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278884 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gilg írta: Felagund: a pajzsmirigytúlműködésre gondoltál? :) [size=9:2emteq5u](pajzsmirigy: glandula thyroidea viszont a betegség neve: hyperthyreosis)[/size]

A testsúly helyes megítéléséhez használjátok a BMI-t (Body Mass Index, testtömeg index)
BMI= testsúly / testmagasság négyzete

Értékelés:

Súlyhiány: nőknél < 19 férfiaknál <20
Megfelelő: nőknél 19 - 25 férfiaknál 20 - 25
Túlsúly: nőknél 25 - 30 férfiaknál 25 - 30
Elhízott: nőknél 30 - 40 férfiaknál 30 - 40
Kórosan elhízott: nőknél > 40 férfiaknál > 40
;)


Testmagasság méterben megadandó :wink:

[size=9:2emteq5u]súlyhiányban szenvedek :D [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278883 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Felagund: a pajzsmirigytúlműködésre gondoltál? :) [size=9:1dkybhf9](pajzsmirigy: glandula thyroidea viszont a betegség neve: hyperthyreosis)[/size]

A testsúly helyes megítéléséhez használjátok a BMI-t (Body Mass Index, testtömeg index)
BMI= testsúly / testmagasság négyzete

Értékelés:

Súlyhiány: nőknél < 19 férfiaknál <20
Megfelelő: nőknél 19 - 25 férfiaknál 20 - 25
Túlsúly: nőknél 25 - 30 férfiaknál 25 - 30
Elhízott: nőknél 30 - 40 férfiaknál 30 - 40
Kórosan elhízott: nőknél > 40 férfiaknál > 40
;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278880 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278878 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta: Felagund akkor öt kiló és öt centi toleranciával kezet foghatunk :D (65kg me & 185cm)


Éljenek a hyperthyroideózisosak...

:cheers:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278877 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Ethuil írta: Engem nagyanyám birizgat egész nap, hogy "jaj de vékony vagy fiam", meg "mé nem eszel rendesen".


Angwen apjának észrevétele (rám): "Ez a gyerek alultáplált..."

Apám (Angwennek): "Háttő, mi adunk neki enni, nem tudom ő mit állít..."

És igen: 180 centihez a hatvan kiló ugye kevés? :D


Felagund akkor öt kiló és öt centi toleranciával kezet foghatunk :D (65kg me & 185cm)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278868 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Ethuil írta: Engem nagyanyám birizgat egész nap, hogy "jaj de vékony vagy fiam", meg "mé nem eszel rendesen".


Angwen apjának észrevétele (rám): "Ez a gyerek alultáplált..."

Apám (Angwennek): "Háttő, mi adunk neki enni, nem tudom ő mit állít..."

És igen: 180 centihez a hatvan kiló ugye kevés? :D


A súlyod pont jó, csak a magasságoddal van gond... :D
Egyébként ha az ember jól érzi magát a testében, akkor el kell felejteni, akár a hízó; akár a fogyó kúrát...
Az én 180 cm hez a 90-ven kiló kicsit sok, de nem vészes...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278866 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta: Engem nagyanyám birizgat egész nap, hogy "jaj de vékony vagy fiam", meg "mé nem eszel rendesen".


Angwen apjának észrevétele (rám): "Ez a gyerek alultáplált..."

Apám (Angwennek): "Háttő, mi adunk neki enni, nem tudom ő mit állít..."

És igen: 180 centihez a hatvan kiló ugye kevés? :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278845 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Idhren írta: Úgyis jön a karácsonyi kaja-dömping :twisted:


Halászlé, rántott hús, bejgli... :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278843 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok
Höhö...
Ez a jaj de vékony vagy, meg ne fogytál te? engem is kísért.
Várgesztesi tábor óta... Kicsit nem volt jó a kaja?! :? :wink: Lefogytam, azóta meg mivel az egytem mellett elég rapszodikusan és keveset táplálkozom (reggel kinek van ideje enni, ebédidőnk nincs, este nincs nyitva semmi... :up: ), ígymaradt... De nem direkt csinálom, viszont nem átkozom érte a világot :wink:
Úgyis jön a karácsonyi kaja-dömping :twisted:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278837 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Engem nagyanyám birizgat egész nap, hogy "jaj de vékony vagy fiam", meg "mé nem eszel rendesen". Pedig szerintem eszem rendesen :P akármit ismond. Napom: reggel hatkor kelek, nem reggelizek, hétkor indulok a buszra (ne kérdezzétek mit csinálok egy óra hosszat, mert nem tudom, elmegy az idő), suliban megeszem a két kiflimet, megiszom a félliter ásványvizemet, később még kétóra tájban eszem vmi péksüteményt, ha jobb napom van fél négykor otthon vagyok és akkor ebédelek (leves, főtt kaja), aztán fél hatkor vacsi (fontos az időrend, mindig betartjuk :D ). Ha hosszabb napom van, akkor csak fél hatkor van vacsim. És ezekután már csak az esti kakaóm, meg valami nasi. Nekem ez untig elég, és tényleg nem szoktam éhes lenni. (azért inni szoktam :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278825 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudjátok, ha egy mai nő átlagos napját nézzük: (legalábbis az enyém) reggel mindenféle házimunka, munka, tanulás, itthon család (gyermekeim) elrendezése, és este 7 körül tudok először normálisan enni. Éhes is vagyok, szeretek is enni, így hát az egész nap elfogyasztott 5 db kis pogácsa után jól bevacsizok.
Hát nem ez az egészséges táplálkozás példája.
És sztem majdnem mindenki ezt csinálja.
Tényleg igaz, hogy a vegák nem kövérek, de én még elhízott kínait sem nagyon láttam. Egyx 3 hónapig rizsen éltem, lefogytam 25 kg-t.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278824 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Van benne valami :P , de azért ha csak a tv meg a net előtt ülnél és azt ennéd amit a parasztok, akkor az is meglátszana rajtad.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278820 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Illuin írta:

Remzy_mama/Eldawen írta: Sztem kinek milyen az alkata, olyan. Hiába a fogyó- és hízókúra, egy idő után tök reménytelen.


Ezzel azért vitatkoznék. Persze bizonyos határokon belül mindenki testalkatát megszabják a génjei. De: én még nem láttam a természeti népek között elhízott embert. Azért van ennyi túlsúlyos manapság, mert az evolúcióban nem az ülés-fekvés-"mozgástalanság"(hű de csúnya szó :P ) felé fejlődtünk. 150 évvel korábban is még sokkal többet mozogtunk, mint ma, hiszen a nagy többség még kint dolgozott a földeken. Persze nem azt mondom, hogy vissza kell térni abba a korba, de nincs más recept, mint a rendszeres mozgás. Én egyáltalán nem figyelek a táplákozásomra(sajnos nincs rá időm), de sokat sportolok, így nincs is gondom az elhízással.


Nem a rendszeres mozgáson múlik. Az elmúlt talán száz évet kivéve az emberiségnek csak nagyon kicsi része tudott akkor és annyit enni amikor és amennyit akart.
Alapvetően úgy vagyunk beállva, hogy a felesleget elraktározzuk, mert általában nem volt biztosított a másnapi evés.
Persze a mozgás is számít, de ha rálennénk kényszerítve, hogy csak nagy ünnepekkor együnk húst, és az év nagyrészében főzeléken meg árpakásán meg nemtudommin éljünk, ahogy azt pl egy 16-17. századi átlagparaszt tette, nem lenne gond a vonalainkkal.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278819 Írta: Illuin
Illuin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzy_mama/Eldawen írta: Sztem kinek milyen az alkata, olyan. Hiába a fogyó- és hízókúra, egy idő után tök reménytelen.


Ezzel azért vitatkoznék. Persze bizonyos határokon belül mindenki testalkatát megszabják a génjei. De: én még nem láttam a természeti népek között elhízott embert. Azért van ennyi túlsúlyos manapság, mert az evolúcióban nem az ülés-fekvés-"mozgástalanság"(hű de csúnya szó :P ) felé fejlődtünk. 150 évvel korábban is még sokkal többet mozogtunk, mint ma, hiszen a nagy többség még kint dolgozott a földeken. Persze nem azt mondom, hogy vissza kell térni abba a korba, de nincs más recept, mint a rendszeres mozgás. Én egyáltalán nem figyelek a táplákozásomra(sajnos nincs rá időm), de sokat sportolok, így nincs is gondom az elhízással.

"Te is hüje, ő is hüje, csak én vagyok okos, mert nekem a segemben is felyem van."
Weöres S.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278807 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Tényleg hízókúra sehol sincsen írva? MIÉÉÉ??
Egyébként ha csak a lányok nyavajognának... de a fiuk is. :D D SŐT!


Van, roborálónak hívják. Sok-sok értékes fehérjét kell enni, nem zsírt és CH-t. Pl. madártej és társai. Meg sporolni, hogy beépüljön. No nem edzőterembe, csak normálisan. Nem csak napi 3000 kcal-t kell enni, hanem 4500-at.
Ennyi a roborálás.
Sztem kinek milyen az alkata, olyan. Hiába a fogyó- és hízókúra, egy idő után tök reménytelen. Lassan én is feladom. Képes vagyok nagyon sokat fogyni, de 2-3 év után visszajön.

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278801 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gondolatok

Melyanna írta: Valószínűle éppen azért vagytok "jó testalkatúak", mert rendezetten táplálkoztok. Persze, ez alkati kérdés is, én már csak tudom... harminc éve folyamatosan hízni próbálok, úgyhogy a női magazinok állandó fogyókúra-problémáján csak kesernyésen nevetgélek.

És gyarkran elkeserítőbbnek érzem ezt a harcot a kilókért, mint másoknak a "kilók ellen". Amikor jönnek a "jóakarók" (rokonok, kollégák, stb.) és csak mondják, mondják, hogy jajjdevékonyvagy, meg híznodkéne, meg megkérdezik (!!!), hogy nemeszelrendesen?... :rmad2:
Pedig rendesen eszek, naponta (legalább) ötször, csak egyszerre keveset, és nem is bírok egyszerre többet.

De higgyétek el, néha már nagyon elegem van. Még szerencse, hogy a családom ismer, és nem cseszegetnek állandóan, még csak az hiányozna :|


Javaslatom a következő: zsírszalonna zsíroskenyér oldalas fehér kenyérrel és hagymával és egy kis tejjel :)

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278799 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tényleg hízókúra sehol sincsen írva? MIÉÉÉ??
Egyébként ha csak a lányok nyavajognának... de a fiuk is. :D D SŐT!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278798 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok
Valószínűle éppen azért vagytok "jó testalkatúak", mert rendezetten táplálkoztok. Persze, ez alkati kérdés is, én már csak tudom... harminc éve folyamatosan hízni próbálok, úgyhogy a női magazinok állandó fogyókúra-problémáján csak kesernyésen nevetgélek.

És gyarkran elkeserítőbbnek érzem ezt a harcot a kilókért, mint másoknak a "kilók ellen". Amikor jönnek a "jóakarók" (rokonok, kollégák, stb.) és csak mondják, mondják, hogy jajjdevékonyvagy, meg híznodkéne, meg megkérdezik (!!!), hogy nemeszelrendesen?... :rmad2:
Pedig rendesen eszek, naponta (legalább) ötször, csak egyszerre keveset, és nem is bírok egyszerre többet.

De higgyétek el, néha már nagyon elegem van. Még szerencse, hogy a családom ismer, és nem cseszegetnek állandóan, még csak az hiányozna :|

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278795 Írta: Theala Vandron
Theala Vandron válaszolt a következő témában: Gondolatok
Úgy veszem észre, ezen a fórumon az én családom a legautistább kajáló. Reggeli, ebéd, vacsora, tízórai, uzsonna, és mindez a maga idejében. Néha tisztára hobbitnak érzem magam az osztálytársaim mellett! :) Ennek ellenére az egész családom karcsú, mint a nádszál (hogy ne mondjam, gebe). Meg nem kérdezzétek, hogy csináljuk, mert nem tudom!

A másik, amitől frászt kapok, az a fogyókúra. nem lehet kinyitni egy női magazint anélkül, hogy nem kismillió fogyózós tippel kelljen farkaszemet nézned. A barátaim (kis kivétellel), mind jajgatnak, hogy milyen kövérek, és egyfolytában fogyóznak. De közben egyetlen alkalmat sem hagynak ki, hogy engem csúfoljanak a soványságom miatt. Mi ez, irígység? :wink:

<:3)~ <:3)~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 9 hónapja #278791 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kóla helyett igyál teát. Sokkal egészségesebb mint a kóla! (A kóla kivonja a szerevezetből az ásványi anyagokat és a kálciumot.)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.488 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére