Vallás

Több
19 éve 10 hónapja #226018 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Vallás
Máshol meg bizonyitani kell,hogy még szűz vagy.(Dél-Amerikai suli???)
Ez,amit te mondasz,ehhez képest nem is szigorú. :D

Egyház-vallás-hit kapcsolata.... Na!!!!! :D
Nekem örök téma marad.Föleg,hogy sokan nem értenek velem egyet.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225289 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vallás
Van egy témám.
Hmm.. mostanában hallottam hogy nem a plébános tartja a hittan órákat , hanem káplán. Ami szerintem nem is lenne probléma de innentől gáz az egyén. Felemelte a szavát és meg akarja tiltani hogy a lányok farmernadrágba járjanak. :evil: :x Na erre kissé kiakadtam. Mi köze van ahhoz ki mibe megy vagy járkál? Nane!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: Nincs semmi joga beleszólni!!!!!!! :evil: :idea: Mi van visszaakarják állítani a középkori ideologiát amikor a papoknak még sokmindenbe beleszolásuk volt?????????????, :evil: :?: :evil: :?: :evil:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #225201 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Dínchamion írta: Szerintem tökéletesen félreértettétek Well-of-Soulst. Az ő első mondata inkább sóhajtás volt, mint kijelentés, mintegy "már megint ez"-jelleggel.

Kösz, Dín :) Pontosan ezt szerettem volna mondani.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225193 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Vallás

Phaedra/Namarie írta: Állj: egyházat, felekezetet, vallási meggyőződést nem szidunk!!!!!


Én nem szidtam senkit.Pusztán egy dolgot akartam megosztani veletek.
Nem sértegetni akartam!Ha mégis megbántottam valakit bocsánat!

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225190 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem tökéletesen félreértettétek Well-of-Soulst. Az ő első mondata inkább sóhajtás volt, mint kijelentés, mintegy "már megint ez"-jelleggel.

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225186 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Vallás
Kérlek benneteket, figyeljetek oda arra, hogy ne sértsétek meg egymást. Szép beszélgetés indult el itt, ne kelljen kimoderálni a felét.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225174 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Állj: egyházat, felekezetet, vallási meggyőződést nem szidunk!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #225144 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Vallás

Well-of-Souls írta: Hála Istennek, hogy van római egyház, akit ha rossz példára van szükség, mindig elő lehet rántani.


Azért ,ha leás a gyökeréig az ember mást is tud "sározni".
PL.:Lehet,hogy a bucsúcédulákat egy Medici pápa kezdte árúsítani.
De Luthert meg a Fuggerek támogatták...
...Valószínű nem önzetlen célból.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224847 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás
Hála Istennek, hogy van római egyház, akit ha rossz példára van szükség, mindig elő lehet rántani.
A protestáns és a katolikus szótériológia valóban sok mindenben különbözik egymástól, és a kálvinista szótériológa atyjának akár Szent Ágostont is tekinthetnénk - ha ugyan elfogadjuk azt a következtetést, hogy a sola fide feltétlenül legitim végkifejlete az ágostoni szótériológiának (amit a római egyház természetesen nem tesz :roll: ). Ez azonban vitatható - miképpen az is, hogy a katolikusok egyenirányították a gondolkodást istenfélelem-ügyben. :roll:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224826 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás

Kérdés, hogy valaki az egyházat vagy Istent tekinti a morális parancsok forrásának? Utóbbi esetben - ha tényleg belátásból kívánja teljesíteni a parancsokat- nehezebben szegi meg őket. A felülről jött parancs válhat belső paranccsá is.

Egyetértek Well- el, hogy nem a következményektől való rettegés kell motiváljon az erkölcsi parancsolatok betartására.

Nem tudom, egyetértetek-e velem abba, hogy a morális parancsokat akkor is lehet és kell teljesíteni, ah nincsenek leírva? A szívben kell őket érezni, függetlenül attól, hogy írott formában léteznek-e.


Az egyházat nem nagyon lehet a morális parancsok forrásának tekinteni, mivel az egyház nem lehet egyfajta morálalkotó testület. Az egyház morálja az nem más mint az Istentöl nyert morál, ha ezen kivül kezdene morális jogalkotásba, akkor letérne küldetésének útjáról (van és volt már rá példa). Ugyanakkor az egyház megtestesítheti az autentikus morál példáját, mert elmételig megfelel a divinum morális értékrendjének és így mutathat helyes morális irányt, ez az etika . Az hogy a kereszténységben ma az tükrözödik még vissza, hogy az Istentöl való félelem miatt cselekszik az ember helyesen, az köszönhetö a római egyház mechanikus szótérológia felfogásának. Amúgy egésszen másképp látta ezt mondjuk Augustinus. Az viszont teljesen igaz, hogy a morális parancsok teljesítése a szívbe írt törvény szerint is teljesíthetök, Jézus is beszél erröl, csak minden emberi szív dualista e tekintetben, mert a helyes morális erkölcs ellenlábasaként törvényszerüen jelen van a bün. Ami viszont azt jelenti, hogy ezt a morált nem hagyja érvényesülni (hogy milyen mértékben nem, az most nem fontos, máskülönben igenis fontos).

U.I nincs hosszú ö meg ü bocs.

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224782 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Sil írta:

Phaedra/Namarie írta: Viszont: mi történik akkor, ha egy vallásos ill nem vallásos szeg meg valamiylen parancsot? Hogy működik ilyenkor a lelekiiismeretük? vajon a vallásosé erősebben? De látunk olyan magát vallásosnak mondó embert, aki igencsak képes a lekiismeretét tágítani...

Szerintem egy külső (felülről jövő) parancsot sokkal könnyebb megszegni, mint egy belső parancsot. Még akkor is, ha a felülről jövő parancs megszegése mindig valamilyen büntetést von maga után, a belső parancsoknál meg "csak" a lelkiismerettel kell elszámolni.

A morális kódex meg szerintem a kiépítés módjától függetlenül nagyon hasonlóan működik a vallásosaknál és a nem vallásosaknál is, hiszen a belső parancsrendszert a vallásosak is kiépítik magukban. Más kérdés, hogy ők ehhez a külső parancsokat használják alapul, és ha a kettő ütközik egymással, pl valamelyik külső parancsot nem fogadják el 100%-ban, az konfliktushoz vezethet a saját lelkiismeretükkel.


Kérdés, hogy valaki az egyházat vagy Istent tekinti a morális parancsok forrásának? Utóbbi esetben - ha tényleg belátásból kívánja teljesíteni a parancsokat- nehezebben szegi meg őket. A felülről jött parancs válhat belső paranccsá is.

Egyetértek Well- el, hogy nem a következményektől való rettegés kell motiváljon az erkölcsi parancsolatok betartására.

Nem tudom, egyetértetek-e velem abba, hogy a morális parancsokat akkor is lehet és kell teljesíteni, ah nincsenek leírva? A szívben kell őket érezni, függetlenül attól, hogy írott formában léteznek-e.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224774 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vallás
Kösz, Well! Ezt én ilyen értelmesen nem tudtam volna megfogalmazni, de abszolút egyetértek! :itscool:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224765 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta: A vallásos embernél itt vegyük a keresztény embert.
Ugyanis tudtommal mind a hindu mind a buddhista vallásban- bár a parancsok igen hasonlóak pl a tízparancsolathoz, a késztetés más.
Ugyanis nem azért kell jól viselkedni mert fent ül valaki a felhőn és jegyzi, meg majd pokolra jutsz, hanem mert a bűn magában hordozza a büntetést.
Pl ha hazudsz akkor tartanod kell magad ehhez a valótlan állításhoz és ezáltal gátlásokat, korlátokat építesz fel magadban.
Tehát nem külső parancs és a büntetéstől való félelem hanem belátás az ami elsősorban a rendszer alapköve.

Ez nagyjából-egészében így van a kereszténységben is :roll: "Csak akkor egyesülhetünk Istennel, ha szabadon választjuk azt, hogy szeretjük Őt." (a Katolikus Egyház Katekizmusa, 1033. pont, kiemelés tőlem) - vagyis az én olvasatom szerint ez a rendszer is alapvetően a belátásra épül. A bűn (ha már egyszer szóba került) persze katolikus definíció szerint "az értelem, az igazság és a helyes lelkiismeret elleni rossz cselekedet" (KEK: 1849), ami feltételez egy abszolút, az adott embertől függetlenül is létező értékskálát, ami egyben azt is megköveteli, hogy az adott hívő megismerje és elfogadja ezt az értékskálát, de itt szintén nem egyfajta irracionális rettegés és parancskövetés a vezérmotívum, hanem sokkal inkább a nyitott bizalom.
Legalábbis szerintem.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224636 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás
A vallásos embernél itt vegyük a keresztény embert.
Ugyanis tudtommal mind a hindu mind a buddhista vallásban- bár a parancsok igen hasonlóak pl a tízparancsolathoz, a késztetés más.
Ugyanis nem azért kell jól viselkedni mert fent ül valaki a felhőn és jegyzi, meg majd pokolra jutsz, hanem mert a bűn magában hordozza a büntetést.
Pl ha hazudsz akkor tartanod kell magad ehhez a valótlan állításhoz és ezáltal gátlásokat, korlátokat építesz fel magadban.
Tehát nem külső parancs és a büntetéstől való félelem hanem belátás az ami elsősorban a rendszer alapköve.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224627 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Phaedra/Namarie írta: Viszont: mi történik akkor, ha egy vallásos ill nem vallásos szeg meg valamiylen parancsot? Hogy működik ilyenkor a lelekiiismeretük? vajon a vallásosé erősebben? De látunk olyan magát vallásosnak mondó embert, aki igencsak képes a lekiismeretét tágítani...

Szerintem egy külső (felülről jövő) parancsot sokkal könnyebb megszegni, mint egy belső parancsot. Még akkor is, ha a felülről jövő parancs megszegése mindig valamilyen büntetést von maga után, a belső parancsoknál meg "csak" a lelkiismerettel kell elszámolni.

A morális kódex meg szerintem a kiépítés módjától függetlenül nagyon hasonlóan működik a vallásosaknál és a nem vallásosaknál is, hiszen a belső parancsrendszert a vallásosak is kiépítik magukban. Más kérdés, hogy ők ehhez a külső parancsokat használják alapul, és ha a kettő ütközik egymással, pl valamelyik külső parancsot nem fogadják el 100%-ban, az konfliktushoz vezethet a saját lelkiismeretükkel.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224396 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Sil írta:

Well-of-Souls írta: Igen szerény véleményem szerint ebben az állításban egy szintre lettek véve ontológiai ("igazság") és fizikai rendből ("dimenzió, kiterjedés") származó fogalmak, ami szerintem nem teljesen OK :roll:

Ez azért van, hogy megpróbáljam valahogy szemléletesebbé, megfoghatóvá tenni, mire is gondolok. Teljesen filozófiai síkon nem tudnám megfogalmazni, nem vagyok bölcsész...


ez utóbbi nem baj...

Azt lenne érdemes körbejárni, hogy a vallásos és nem vallásos emberek számára vajon hogy működnek a morális parancsok?

A vallásos ember számára van egy eleve adott etikai kódex- felülről jövő parancs. A nem vallásos ezt maga építi ki. Viszont: a vallásos ember is éppúgy kritizálhatja (értsd: vizsgálhatja) ezen parancsok eredetét, és helyénvalóságát, mint egy nem vallásos.

Viszont: mi történik akkor, ha egy vallásos ill nem vallásos szeg meg valamiylen parancsot? Hogy működik ilyenkor a lelekiiismeretük? vajon a vallásosé erősebben? De látunk olyan magát vallásosnak mondó embert, aki igencsak képes a lekiismeretét tágítani...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224324 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Vallás

Well-of-Souls írta:

Sil írta: Ha feltételezzük, hogy létezik egy teljes Igazság, annak végtelen sok dimenzióban végtelen sok kiterjedése lehet

Igen szerény véleményem szerint ebben az állításban egy szintre lettek véve ontológiai ("igazság") és fizikai rendből ("dimenzió, kiterjedés") származó fogalmak, ami szerintem nem teljesen OK :roll:


(Szerintem olyan dolgot próbált Sil megfogalmazni,ami eddig másnak se sikerült igazán...)
Szerintem az igazságnak vannak fizikai "kivetülései",ettől függetlenül azonban az igazságnak nincs más dolga mint létezni...

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224313 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás

Well-of-Souls írta: Igen szerény véleményem szerint ebben az állításban egy szintre lettek véve ontológiai ("igazság") és fizikai rendből ("dimenzió, kiterjedés") származó fogalmak, ami szerintem nem teljesen OK :roll:

Ez azért van, hogy megpróbáljam valahogy szemléletesebbé, megfoghatóvá tenni, mire is gondolok. Teljesen filozófiai síkon nem tudnám megfogalmazni, nem vagyok bölcsész...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224310 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Vallás

Sil írta: Ha feltételezzük, hogy létezik egy teljes Igazság, annak végtelen sok dimenzióban végtelen sok kiterjedése lehet

Igen szerény véleményem szerint ebben az állításban egy szintre lettek véve ontológiai ("igazság") és fizikai rendből ("dimenzió, kiterjedés") származó fogalmak, ami szerintem nem teljesen OK :roll:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224070 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem sincs értékbeli különbség, és a világlátása sem szegényebb a nem vallásosaknak. Többletmegtapasztalásról meg pláne nem beszélhetünk. Ugyanazt a világot különböző szűrőn (szemüvegen) keresztül látjuk, ennyi az egész. De egyik sem jobb vagy több a másiknál.

[size=9:zjutdr23]Ha feltételezzük, hogy létezik egy teljes Igazság, annak végtelen sok dimenzióban végtelen sok kiterjedése lehet, és ezért soha senki nem fogja megismerni az egészet. Csak az egyik oldalát látja, amit a szemüvege mutat. És ezt a részt elnevezi Istennek, vagy valami másnak. Ezek közt vannak átfedések, de eltérések is. És épp ezért nincs többletmegtapasztalás: mert ugyan az ember könnyen azt hiheti, hogy az ő istene az Egy Igaz Isten, és a többiek, akik valami másban hisznek, minimum eltévelyedettek, de ez nem igaz, mert vannak olyan igazságok, amik az ő érzékelésén kívül esnek. Nincs Egy Igaz Isten, mindegyik csak egy része a nagy egésznek. (Felmerülhet persze a kérdés, hogy akkor miért nem tekinthetjük ezt a Nagy Egészet Istennek? Egyszerű: mert nemcsak megismerhetetlen, de nem is áll össze egy egységes egésszé, hanem marad ilyen teljesen rendezetlen, szilánkos, akár egymásnak ellentmondó részekkel. Egy-egy rész ellentmondhat egymásnak, miközben mindkettő igaz: ugyanannak az Igazságnak a részei, csak más feltételek mellett, más dimenziókban értelmezhetőek.)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224027 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Vallás
Nem hiszem, hogy bármiféle értékbéli különbség lenne a vallásos és nem vallásos emberek között. Mindkét út követői számára megvannak a buktatók és csapdák, az eltévelyedés és a boldogulás lehetősége. S mindkét út végén ugyanakkora csalódás érheti az "utazót". Mint az étellel teli asztalnál, választhatsz a magad örömére és mások "örömére" is.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #224003 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

adangeleb írta: Szeretnék egy kérdést (kérdés csoportot) feltenni, hátha már mások is gondolkodtak ezen: (és ki tudja lehet, hogy ügyetlen próbálkozásom témaindító lehet)

Van-e különbség a vallásos és nem vallásos ember között? Szegényebb lehet-e a nem vallásos világlátása a vallásosétól, illetve lehet-e a vallásos embert egyfajta többletmegtapasztalás birtokosaként a nem vallásosnál többre értékelni? A vallás segíthet-e a profán idő érzékelésével szemben valamilyen elkülönített időt megélni és a valláson kívül milyen más lehetőségek állhatnak rendelkezésre ugyanennek az érzéelésében?


Hátulról kezdve a válaszadaást: szerintem mindenféleképp, különösen, ha az ember elgondolkodik az isteni és emberi idő különbségéről.

Vallásos és nem vallásos világlátása: nem feltétlenül szegényeb a nem vallásossé, különösen a bigott vallásossal összehasonlítva, aki néha igencsak szemellenzősen viselkedik.. szerintem egy nem vallásos is érzékelheti a végtelenség érzést, csak legfeljebb másként..
Az viszont tény, hogy a vallásos embereknek más a világlátásuk, a világképük is, mint a nem vallásosé.

DE: NEM SZABAD LEÉRTÉKELNI, ÉRTÉKTELENEBBNEK TEKINTENI EGYIKET SEM!!!!!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #223107 Írta: adangeleb
adangeleb válaszolt a következő témában: Vallás
Szeretnék egy kérdést (kérdés csoportot) feltenni, hátha már mások is gondolkodtak ezen: (és ki tudja lehet, hogy ügyetlen próbálkozásom témaindító lehet)

Van-e különbség a vallásos és nem vallásos ember között? Szegényebb lehet-e a nem vallásos világlátása a vallásosétól, illetve lehet-e a vallásos embert egyfajta többletmegtapasztalás birtokosaként a nem vallásosnál többre értékelni? A vallás segíthet-e a profán idő érzékelésével szemben valamilyen elkülönített időt megélni és a valláson kívül milyen más lehetőségek állhatnak rendelkezésre ugyanennek az érzéelésében?

"jó dolog gyertát gyújtani, de élvezetesebb a sötétséget szidni"
Anthony de Mello

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221172 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás
Persze, de fel kellet ugranom a gép mellől, és ezt már nem tudtam odaírni.

A hit nagyon sokat segít lelekileg nyomorúságos időszakokat átvészelni. Sok mindent meg lehet érteni, el lehet fogadni általa.

Aldarion: hallottam egy mondást, és nagyon igaz:

"Az Isten nem ró ránk több terhet, mint amennyit el tudunk viselni"

Igaz.

Egy barátom erre azt kérdezte, joggal: "és aki öngyilkos lesz?".

Azt gondolom, azok szerencsétlenek nem tudják ezt.

kívánok neked minden jót!

(Hidegnek tűnök, pedig őszintén együttérzek Veled.)

Hogy tudod leküzdeni? Azt gondolom, olvass bármilyen szent könyvet. A Bibliából az 1, és a 7. zsoltárt ajánlanám most, meg a nyolcadikat. Szemlélődj sokat, nézd a csillagos ég csodáit, és gondolj arra, mennyi minden szépség van a világban, és milyen jó az Isten, hogy ezt eléd tárja, még akkor is, hogyha szomorú vagy. Keresd direkt a csodát, és az örömet, és örülj minden apróságnak!

Kötelességed örülni, mert arra teremtettünk.

Bátorság!

Weöres Sándor bácsi küldi neked:

"Ha szenvedni tévedtél el,
Hat vagy hét fegyveres
Oltalmaz, hogy el ne ess.

Bor, szalonna
Zsold kell nékik,
De mindegy, nem tőled kérik"

Weöresnél sok minden van a vallásról, és az örömről, különösen za első köteteteiben.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221167 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Vallás
Az talán belefér a vallás topicba, hogy a hit hogyan segítheti túl az embert egy válsághelyzeten, egy nehéz időszakon.... :roll:

vagy én látom rosszul?

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #221164 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vallás

Gandalf írta:

Alyr Arkhon írta:

Aldaron (büzsü) írta: Akkor elindítanék egy szép beszélegetés-témát. Amiben most éppen vagyok, azt úgy hívják hogy enyhe depresszió... Gondolom mindannyian voltunk már ilyen helyzetben. Mit tennétek a helyemben. Hogyan lehet a fájdalmat, a bánatot leküzdeni? Segítsetek... :(


Ez továbbra is offtopic.


Nagyon jó téma, de nem ide, vonuljunk át vele a Gondolatok - topicba! :wink: Ott szoktuk megtárgyalni az ilyesmit.
Itt a Vallás - topicban a tematikánk:
"Szerintem itt arról kéne szó legyen, mi is és milyen is a vallásos élmény/tapasztalat, ki mit tekint a megalapozójának, hogyan hat az életére, gondolkodására, olvasására, stb. stb." (Copyright by: Lamorak) 8)


Izé: szerintem inkább a Beszélgetősbe vonuljatok át, mert a Gondolatokban hülyét fognak ettől kapni. Épp mostanában örömködött valaki, hogy végre kivonult onnan a pszichocucc, nem hinném, hogy újra szívesen látnák.

Elnézést a gorombaságért, de jobb az elővigyázat.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218928 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Vallás
Szerintem ez épp idevágó dolog. Ugyanis lehet hogy ebből az állapotból való kihátrálás a hiten keresztül vezet. Aldaronnak azt üzenem, hogy ha van elég ideje, olvassa el Eötvös József A Karthausi című könyvét. Neki sokat fog mondani...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218902 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vallás

Alyr Arkhon írta:

Aldaron (büzsü) írta: Akkor elindítanék egy szép beszélegetés-témát. Amiben most éppen vagyok, azt úgy hívják hogy enyhe depresszió... Gondolom mindannyian voltunk már ilyen helyzetben. Mit tennétek a helyemben. Hogyan lehet a fájdalmat, a bánatot leküzdeni? Segítsetek... :(


Ez továbbra is offtopic.


Nagyon jó téma, de nem ide, vonuljunk át vele a Gondolatok - topicba! :wink: Ott szoktuk megtárgyalni az ilyesmit.
Itt a Vallás - topicban a tematikánk:
"Szerintem itt arról kéne szó legyen, mi is és milyen is a vallásos élmény/tapasztalat, ki mit tekint a megalapozójának, hogyan hat az életére, gondolkodására, olvasására, stb. stb." (Copyright by: Lamorak) 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218893 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Vallás

Aldaron (büzsü) írta: OK, értettem. :wink:

Akkor elindítanék egy szép beszélegetés-témát. Amiben most éppen vagyok, azt úgy hívják hogy enyhe depresszió... Gondolom mindannyian voltunk már ilyen helyzetben. Mit tennétek a helyemben. Hogyan lehet a fájdalmat, a bánatot leküzdeni? Segítsetek... :(


Ez továbbra is offtopic.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218882 Írta: Aldaron (büzsü)
Aldaron (büzsü) válaszolt a következő témában: Vallás
OK, értettem. :wink:

Akkor elindítanék egy szép beszélegetés-témát. Amiben most éppen vagyok, azt úgy hívják hogy enyhe depresszió... Gondolom mindannyian voltunk már ilyen helyzetben. Mit tennétek a helyemben. Hogyan lehet a fájdalmat, a bánatot leküzdeni? Segítsetek... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.953 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére