Könyv kerestetik

Több
19 éve 4 hónapja #253856 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Tudna valaki segíteni?:
Interneten megrendelhetö Frank Herbert könyvet keresek, méghozzá a Düne Eretnekeit.
Valaki segítsen!

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253366 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Szilmarilok új kiadását év elejére ígérte az Európa Kiadó, de még nem érkezett meg a boltokba...
A kiadó fórumán mostanában az október van megjelölve, mint az utánnyomás megjelenésének időpontja.

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253364 Írta: Tinwendis
Tinwendis válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszönöm! Mindkettőt megnézem! :bounce:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253305 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nézd, itt előjegyezheted:
www.antikvarium.hu/ant/start.php ... 59cb454428


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253304 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Tinwendis írta: Sziasztok! Remélem tudtok nekem segiteni. Már jó ideje keresem a Szilmarillokat boltban, antikváriumokban, stb... És seholse találom! Nem tudtok valakit, akinek kettő van, és az egyiket eladná nekem, akkor is nagyon örünék, ha már teljesen elnyűtt álapotban van! Vagy nem tudtok ajánlani egy helyet, ahol találok egy elkallódot példányt! Nagyon hálás lennék!


Nem tudom hol laksz, de pesten van egy hely, ahol biztosan megtalálható: Silverland fantasy bolt, Ó-buda, Lajos utca, a kolosi-téri piac mellett az árkádsor alatt! :wink:
Tel:06-1-2504157

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253300 Írta: Tinwendis
Tinwendis válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok! Remélem tudtok nekem segiteni. Már jó ideje keresem a Szilmarillokat boltban, antikváriumokban, stb... És seholse találom! Nem tudtok valakit, akinek kettő van, és az egyiket eladná nekem, akkor is nagyon örünék, ha már teljesen elnyűtt álapotban van! Vagy nem tudtok ajánlani egy helyet, ahol találok egy elkallódot példányt! Nagyon hálás lennék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252943 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Felagund írta:

Celebriel írta:

Felagund írta: Pl a tündéknek sosem voltak szablyáik, kizárólag egyenes kardokat használtak (egyetlen jól körülhatárolt kivétellel), továbbá egyszerűen hozzáköltöttek olyan részleteket, mint pl hogy hogyan harcoltak a tündék, ami egyrészt nem is biztos, hogy logikusan végigvitt, másrészről meg tuti nem hiteles.


Ahá... :look:
Szóval akkor a könyv tulajdonképp jó, hiszen a fantasy erről szól, hogy mindig bővül, épül, stb. Csak akkor nem Középföldén.


És ez BAJ.

Melleleg a Gyűrűk Ura nem fantasy ;) (legalább is a szó mai értelmében nem)


Úgy látszik, nem voltam elég világos, mert ezt akartam közölni az előbb jómagam is... :roll:
Mármint hogy... Na! :lol: Nem "tolkienosítani" kellett volna azt a könyvet, hanem csak simán kiadni, mint mondjuk azt a kentaurakról szólót.

Tényleg, azt ismeri valaki??? Se szerzőt, se címet nem tudok mondani... :lol: A könyvben minden benne van a kentaurakról (anatómia, szokások, minden!), nagyon, nagyon jók az ábrázolások is.

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252939 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Celebriel írta:

Felagund írta: Pl a tündéknek sosem voltak szablyáik, kizárólag egyenes kardokat használtak (egyetlen jól körülhatárolt kivétellel), továbbá egyszerűen hozzáköltöttek olyan részleteket, mint pl hogy hogyan harcoltak a tündék, ami egyrészt nem is biztos, hogy logikusan végigvitt, másrészről meg tuti nem hiteles.


Ahá... :look:
Szóval akkor a könyv tulajdonképp jó, hiszen a fantasy erről szól, hogy mindig bővül, épül, stb. Csak akkor nem Középföldén.


És ez BAJ.

Melleleg a Gyűrűk Ura nem fantasy ;) (legalább is a szó mai értelmében nem)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252933 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Felagund írta: Pl a tündéknek sosem voltak szablyáik, kizárólag egyenes kardokat használtak (egyetlen jól körülhatárolt kivétellel), továbbá egyszerűen hozzáköltöttek olyan részleteket, mint pl hogy hogyan harcoltak a tündék, ami egyrészt nem is biztos, hogy logikusan végigvitt, másrészről meg tuti nem hiteles.


Ahá... :look:
Szóval akkor a könyv tulajdonképp jó, hiszen a fantasy erről szól, hogy mindig bővül, épül, stb. Csak akkor nem Középföldén.

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252930 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Pl a tündéknek sosem voltak szablyáik, kizárólag egyenes kardokat használtak (egyetlen jól körülhatárolt kivétellel), továbbá egyszerűen hozzáköltöttek olyan részleteket, mint pl hogy hogyan harcoltak a tündék, ami egyrészt nem is biztos, hogy logikusan végigvitt, másrészről meg tuti nem hiteles.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252929 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Felagund írta:

Celebriel írta: Kérlek, ezt fejtsd ki, érdekelne!!! :cooljump:


A dolog lényege az, hogy a filmet vették kiindulási alapul, és szépen megideologizáltak olyan dolgokat, amikről Tolkien egy árva szót sem írt (legalábbis nem tudunk róla). Hozzá mindezt olyan stílusban, és keverve a valódi tolkieni szövegekkel, hogy a naiv olvasó számára ezek is valóságosnak tűnnek fel...


Oké, ezt szépen körülírtad, de kérlek, valami konkrétumot!!! Mit ideologizáltak meg??? A taktikát, harcmodort, vagy a fegyvereket? És hogyan?

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252927 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Celebriel írta: Kérlek, ezt fejtsd ki, érdekelne!!! :cooljump:


A dolog lényege az, hogy a filmet vették kiindulási alapul, és szépen megideologizáltak olyan dolgokat, amikről Tolkien egy árva szót sem írt (legalábbis nem tudunk róla). Hozzá mindezt olyan stílusban, és keverve a valódi tolkieni szövegekkel, hogy a naiv olvasó számára ezek is valóságosnak tűnnek fel...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252921 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Alyr Arkhon írta:

Thalion írta: Ti mit szoltok a Fegyverek és Hadviselés Középföldén c. könyvhöz, szerintetek hiteles?
:gimliaxe:


Ez nem vélemény kérdés.
Ha a Tolkien által kidolgozott világról van szó, nem a filmről, a könyv nem hieteles. Cseppet sem.


Kérlek, ezt fejtsd ki, érdekelne!!! :cooljump:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252435 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Istiel Garaviel írta: Le hannon.
Sajnálom, hogy nincs ilyen regény. Nincs kedve valakinek írni egyet? :lol:
Azért elolvasom ezt a Cunningham könyvet. Kiváncsi vagyok milyen lesz.


Én iádom azt a könyvet... ;) Meg a folytatásait.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252426 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Thalion írta: Ti mit szoltok a Fegyverek és Hadviselés Középföldén c. könyvhöz, szerintetek hiteles?
:gimliaxe:


Ez nem vélemény kérdés.
Ha a Tolkien által kidolgozott világról van szó, nem a filmről, a könyv nem hieteles. Cseppet sem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252425 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ti mit szoltok a Fegyverek és Hadviselés Középföldén c. könyvhöz, szerintetek hiteles?
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251932 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Szerintem ha érdekel (és ha még nem tetted volna meg), nézz körül itt is: tolkien.hu/category.php?m=53
:roll:

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251915 Írta: Istiel Garaviel
Istiel Garaviel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Le hannon.
Sajnálom, hogy nincs ilyen regény. Nincs kedve valakinek írni egyet? :lol:
Azért elolvasom ezt a Cunningham könyvet. Kiváncsi vagyok milyen lesz.

Navaer,
Istiel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251909 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Istiel Garaviel írta: Tündékről szóló történeteket szeretnék olvasni. Természetesen Tolkien műveit már olvastam, és most aziránt érdeklődnék, hogy van-e olyan író/írónő, aki folytatván az ő hagyományait (vagy nem), írt olyan történeteket, amelyek tündékről szólnak?
Találtam egy könyvcímet: Elaine Cunningham / Árnyelf
Ismeri ezt valaki? Jó könyv?


ATolkieni "tünde írások" kimerűlnek az általad is olvasott regényekben.
Van még sok írása amit magyarra nem fordítottak le a"Home sorozat" 10-12 regény, de azonkívül nincsen.

A fantasy irodalomban megjelent más "tünde" írások csak címűkben rokonai a Tolkien tündéinek.
De ha találsz általunk még nem ismert regényt vagy írást, ami bizonyíthatóan kapcsolódik Tolkien munkásságához, akkor azt szívesen fogadjuk, és nagyon örülünk neki... :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251908 Írta: Istiel Garaviel
Istiel Garaviel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Tündékről szóló történeteket szeretnék olvasni. Természetesen Tolkien műveit már olvastam, és most aziránt érdeklődnék, hogy van-e olyan író/írónő, aki folytatván az ő hagyományait (vagy nem), írt olyan történeteket, amelyek tündékről szólnak?
Találtam egy könyvcímet: Elaine Cunningham / Árnyelf
Ismeri ezt valaki? Jó könyv?

Navaer,
Istiel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251897 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Istiel Garaviel írta: Suilad!
Új vagyok itt, és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tudnátok olyan magyarul megjelent könyveket, regényeket mondani, amelyeket nem Tolkien írt, de tündékről szólnak?
Előre is köszönöm a segítséget.


Ezt most így hogy gondolod???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251896 Írta: Istiel Garaviel
Istiel Garaviel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Suilad!
Új vagyok itt, és egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tudnátok olyan magyarul megjelent könyveket, regényeket mondani, amelyeket nem Tolkien írt, de tündékről szólnak?
Előre is köszönöm a segítséget.

Navaer,
Istiel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251499 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Thalion írta: A Győri Tescoban nincs. Viszont valaki megtudta szerezni a Duangeons&Dragons köte Fénytelen citadella c. könyvet, mert én seholsem találom.
:gimliaxe:


itt megrendelhető:
www.gyerekkonyv.hu/index.php?tod ... &prod=9835

itt pedig további könyvcímek, és leírásuk (jobb oldal"részletek"): www.gyerekkonyv.hu/index.php?todo=listcat&cat=36

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251490 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

gilloth írta:

Olosta (Aelalin) írta: Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a Gergő és az álomfogók (vagy mi a szösz) könyvekből mennyi van, ki az írójuk, mi a pontos címük, és hogyan következnek egymás után?
Előre is köszi!


Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók(?? de ez az első)
Böszörményi Gyula: Gergő és a bűbájketrec (2003)
Böszörményi Gyula: Gergő és a táltosviadal (2004)

a Táltosviadalban lévő utószó szerint, ez a szakasza a főszereplők életének- tui. a gyerek- és kamaszkoruk - már lezárult , de még valószínűleg ír róluk, v felbukkannak másik könyvében a szereplők.


Köszönöm szépen mindenkinek, aki segítet! :D

Már olvasom az Álomfogókat. :D

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 5 hónapja #251440 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Olosta (Aelalin) írta: Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a Gergő és az álomfogók (vagy mi a szösz) könyvekből mennyi van, ki az írójuk, mi a pontos címük, és hogyan következnek egymás után?
Előre is köszi!


Böszörményi Gyula: Gergő és az álomfogók(?? de ez az első)
Böszörményi Gyula: Gergő és a bűbájketrec (2003)
Böszörményi Gyula: Gergő és a táltosviadal (2004)

a Táltosviadalban lévő utószó szerint, ez a szakasza a főszereplők életének- tui. a gyerek- és kamaszkoruk - már lezárult , de még valószínűleg ír róluk, v felbukkannak másik könyvében a szereplők.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251380 Írta: Ardathon
Ardathon válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A Győri Tescoban nincs. Viszont valaki megtudta szerezni a Duangeons&Dragons köte Fénytelen citadella c. könyvet, mert én seholsem találom.
:gimliaxe:

"Ha bajnok akarsz lenni edz is annyit mint egy bajnok!!!"

s6.bitefight.hu/c.php?uid=30021

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251028 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Cerebrum írta: Jobb híján ebbe a topicba írom, de ma a Tescóban (itt Veszprémben) beszereztem A gyűrűk ura filozófiája c. könyvet, ami 2200 akárhány forintról volt 390-re leárazva!!! Szóval ha Tescóban jártok nézzeket szét alaposan a könyves szekciónál... :wink:


Én pedig itt fogok megőrülni, mivel az eredeti áron jutottam hozzá... :rmad2:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251011 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Jobb híján ebbe a topicba írom, de ma a Tescóban (itt Veszprémben) beszereztem A gyűrűk ura filozófiája c. könyvet, ami 2200 akárhány forintról volt 390-re leárazva!!! Szóval ha Tescóban jártok nézzeket szét alaposan a könyves szekciónál... :wink:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251003 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Meg tudná nekem valaki mondani, hogy a Gergő és az álomfogók (vagy mi a szösz) könyvekből mennyi van, ki az írójuk, mi a pontos címük, és hogyan következnek egymás után?
Előre is köszi!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249660 Írta: Mayra
Mayra válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Örülök, hogy tudttam segíteni! Ha meg akarod venni valamelyiket a booklene.hu vagy az antikvarium.hu oldalon megtalálod a könyveket!

Udv! Mayra a tündehölgy

Csak a hegyeket nézzem és a felhőket láttom, amint tova szállnak egy arany sugáron!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.630 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére