Könyv kerestetik

Több
18 éve 5 hónapja #289049 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Gondolj arra, hogy ez egy nagy pohár, finom, testes, nehéz vörösbor. Azt is csak lassan, " kortyonként" szabad fogyasztani, különben nagyon gyorsan megárt és azután nem biztos, hogy még egyszer ráakarsz nézni. :)

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289040 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ez off!
Igazán nehéz olvasmány, én sem jutottam igazán messze benne :oops:
Akit érdekel, nekem meg van pdfben az első rész...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289036 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli írta:

Heledir írta: Egyébként mért lehet ilyen nehezen hozzájutni ezekhez a könyvekhez?
Szóval mért adtak ki ilyen keveset?

ezek szerint te még nem is láttad... ;)
Már a Gyűrű keresése is egy elég nehéz olvasmány a rengeteg jegyzet és kiegészítés satöbbi miatt... Hogy olvas az ember és 15 lábjegyzet van egy oldalon...
Ezzel szemben Elveszett Mesék könyvében van oldalanként 55 jegyzet, és egy szövegrészletnek 4-5 változata. Nem ad egy egységes történetet a könyv, csak nagyon nehezen olvasható.
Kevesen vennék meg.


Nekem a Gyűrű keresése nem okozott gondot. Elég hamar elolvastam, és közelebb áll a szívemhez, mint a GYU (de azért még mindig a Szilmarilok a kedvencem). A jegyzetelés lehet, hogy nehezen olvashatóvá teszi a szöveget, de aki szomjazza a tudást annak nem gond :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289015 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Heledir írta: Az Elveszett meséket már olvastam, a Gyűrű keresését most olvasom. Az előbbi tényleg nehéz olvasmány volt, utóbbi élvezetesebb. De úgy látom a mi köreinkben elég sokan igényt tartanak rá.

Igen, de 40 nyálcsorgató MTTs miatt egy könyvkiadó nem hatódik meg

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289013 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli írta:

Heledir írta: Egyébként mért lehet ilyen nehezen hozzájutni ezekhez a könyvekhez?
Szóval mért adtak ki ilyen keveset?

ezek szerint te még nem is láttad... ;)
Már a Gyűrű keresése is egy elég nehéz olvasmány a rengeteg jegyzet és kiegészítés satöbbi miatt... Hogy olvas az ember és 15 lábjegyzet van egy oldalon...
Ezzel szemben Elveszett Mesék könyvében van oldalanként 55 jegyzet, és egy szövegrészletnek 4-5 változata. Nem ad egy egységes történetet a könyv, csak nagyon nehezen olvasható.
Kevesen vennék meg.


Az Elveszett meséket már olvastam, a Gyűrű keresését most olvasom. Az előbbi tényleg nehéz olvasmány volt, utóbbi élvezetesebb. De úgy látom a mi köreinkben elég sokan igényt tartanak rá.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289012 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nem könnyű kis esti kikapcsolódásra való, az biztos :) Lassacskán kell olvasni, tiszta fejjel.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289011 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Heledir írta: Egyébként mért lehet ilyen nehezen hozzájutni ezekhez a könyvekhez?
Szóval mért adtak ki ilyen keveset?

ezek szerint te még nem is láttad... ;)
Már a Gyűrű keresése is egy elég nehéz olvasmány a rengeteg jegyzet és kiegészítés satöbbi miatt... Hogy olvas az ember és 15 lábjegyzet van egy oldalon...
Ezzel szemben Elveszett Mesék könyvében van oldalanként 55 jegyzet, és egy szövegrészletnek 4-5 változata. Nem ad egy egységes történetet a könyv, csak nagyon nehezen olvasható.
Kevesen vennék meg.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289010 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Irmo/MissKarrde írta:

cortez71 írta: Biztosan kell nektek az az Elveszett mesék könyve? :?


Nekem az első kötet kellene, mert a másodikat antikvárban megtaláltam. Azért nem fogtam még hozzá az olvasásához, mert reménykedem benne, hogy meglesz az első is a nem túl távoli jövőben.
Egyébként tényleges kérdés volt, vagy csak költői? :twisted:

Szóval ha véletlenül van valakinek fölös első kötete (aminek esélye valahol a 0 és a nagyon pici között van) engem borzasztóan érdekel.


Egyébként mért lehet ilyen nehezen hozzájutni ezekhez a könyvekhez?
Szóval mért adtak ki ilyen keveset?

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289004 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Nincs valaki Sopron vagy Szombathely vonzáskörzetében, aki kölcsön tudná adni Salvatorétól az Ezüst ereket és az Örökséget? Pont ezek nincsenek a könyvtárban sehol...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #289001 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Gwendir, a Keresztapa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Megvettem Pécsett Kosztolányitól a Zsivajgó természetet. 100 oldalas kiskötésű könyv, s igy az 1400Ft-s ár elég borsos. De szerencse, hogy ott volt a tanárnőm, igy le tudtuk szállitani 1250FT-re. Attól függetlenül jó, bár ezt egy megszállott Kosztolányi-rajongó mondja... Főleg az a része, amikor a kommunistákat nyúvasztja ki, de nem csak ők az áldozatok...
Egyébként ha jól emlékszem, Cicero kiadás. Mindazonáltal nagyon szép, s nagyon gyorsan kiolvasható. Bár ezutóbbi elmondható a Rómeó és Júliára is... Na meg a Szillmarilra...

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288992 Írta: Irmo/MissKarrde
Irmo/MissKarrde válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

cortez71 írta: Biztosan kell nektek az az Elveszett mesék könyve? :?


Nekem az első kötet kellene, mert a másodikat antikvárban megtaláltam. Azért nem fogtam még hozzá az olvasásához, mert reménykedem benne, hogy meglesz az első is a nem túl távoli jövőben.
Egyébként tényleges kérdés volt, vagy csak költői? :twisted:

Szóval ha véletlenül van valakinek fölös első kötete (aminek esélye valahol a 0 és a nagyon pici között van) engem borzasztóan érdekel.

Something's happening. I'm not the Jedi I should be. I want more, and I know I shouldn't.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288989 Írta: Woland
Woland válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Es megtalaltatik 8) 8)
Vegre megtalaltam Mihail Bulgakov: Mester es Margarita c. konyvet, es elfogadhato aron 18 uj lej, forintbankb 1300 penz

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288954 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Daeron írta:

Heledir írta:

Nóli írta:

Argeleb írta: Egyébként az Elveszett meséket meg lehet szerezni valahol magyarul?

Ha hatalmas nagy mázlid van, akkor antikváriumban. Egyébként kölcsönbe valaki MTTstől.


Esetleg könyvtárban, én ott találtam meg.


Könyvet könyvtárban keresni? Hogy erre még én miért nem gondoltam?! :D


Jó, tudom :P , csak azért mondtam, mert nem biztos, hogy minden könyvtárban megvan, és ha érdekelt volna, akkor tudtam volna ötletet adni hol keresd.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288897 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

cortez71 írta:

Nóli írta:

cortez71 írta: Biztosan kell nektek az az Elveszett mesék könyve? :?

Én is észveszejtve kerestem addíg amíg meg nem találtam... ;) Aztán a második kötethez már nem volt erőm... De rajta van a listámon. El fogom olvasni tényleg. Az embernek megvan rá az igénye, főleg ha még nem is látta mennyire emészthetetlen egy műszecska
ÉÉÉÉs ez volt a 700.!!!! :)

Nekem is megvan már cirka 6 éve, de még nem bírtam végigolvasni... Valahogy zavaró, hogy csomó jegyzet van a sztori előtt, a sztori közben és a sztori után...

És ez jellemző a teljes History of Middle-Earth sorozatra, nem véletlen, hogy ódzkodnak magyarul kiadni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288893 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli írta:

cortez71 írta: Biztosan kell nektek az az Elveszett mesék könyve? :?

Én is észveszejtve kerestem addíg amíg meg nem találtam... ;) Aztán a második kötethez már nem volt erőm... De rajta van a listámon. El fogom olvasni tényleg. Az embernek megvan rá az igénye, főleg ha még nem is látta mennyire emészthetetlen egy műszecska
ÉÉÉÉs ez volt a 700.!!!! :)

Nekem is megvan már cirka 6 éve, de még nem bírtam végigolvasni... Valahogy zavaró, hogy csomó jegyzet van a sztori előtt, a sztori közben és a sztori után...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288871 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

cortez71 írta: Biztosan kell nektek az az Elveszett mesék könyve? :?

Én is észveszejtve kerestem addíg amíg meg nem találtam... ;) Aztán a második kötethez már nem volt erőm... De rajta van a listámon. El fogom olvasni tényleg. Az embernek megvan rá az igénye, főleg ha még nem is látta mennyire emészthetetlen egy műszecska
ÉÉÉÉs ez volt a 700.!!!! :)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288855 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Biztosan kell nektek az az Elveszett mesék könyve? :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288840 Írta: Daeron
Daeron válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Heledir írta:

Nóli írta:

Argeleb írta: Egyébként az Elveszett meséket meg lehet szerezni valahol magyarul?

Ha hatalmas nagy mázlid van, akkor antikváriumban. Egyébként kölcsönbe valaki MTTstől.


Esetleg könyvtárban, én ott találtam meg.


Könyvet könyvtárban keresni? Hogy erre még én miért nem gondoltam?! :D

Auta i lóme!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288814 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Nóli írta:

Argeleb írta: Egyébként az Elveszett meséket meg lehet szerezni valahol magyarul?

Ha hatalmas nagy mázlid van, akkor antikváriumban. Egyébként kölcsönbe valaki MTTstől.


Esetleg könyvtárban, én ott találtam meg.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288811 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Argeleb írta: Egyébként az Elveszett meséket meg lehet szerezni valahol magyarul?

Ha hatalmas nagy mázlid van, akkor antikváriumban. Egyébként kölcsönbe valaki MTTstől.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288803 Írta: Argeleb
Argeleb válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

cortez71 írta:

Ithiliell írta: Sziasztok.
Csak most léptem be a forumba de Tolkien világa már régen elvarázsolt.
Keresem A Szukits kiadó által megjelent A Gyűrű keresése c.könyv első kötetét.Tudtok segiteni?
Tudom hogy Elveszett mesék cimmel is megjelent de a fent idézett formátumot szeretném megszerezni,mert a 2.része megvan.
Előre is köszönöm

Szia!
Tudtommal A Gyűrű keresése és Az elveszett mesék könyve nem ugyanaz. Az előbbi eredeti címe "Unfinished tales", utóbbi meg talán "Book of lost tales" (ez utóbbira nem esküszöm meg). De mindenképp két különböző műről van szó, a tartalam is más.


Én láttam már angliában az Unfinished tales c. könyvet, és beleolvasva, gyatra angol tudásommal is meg tudtam állapítani, hogy az nem más, mint a Gyűrű keresése. Egyébként az Elveszett meséket meg lehet szerezni valahol magyarul?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288207 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Laemun írta: Olvasta valaki az Eragont (Christopher Paolinitől)? Elméletileg van egy második része is. Nem tudja valaki, mikor jelenik meg?


A trilógia második kötete, az Eldest remélhetőleg az év második félévben jelenik meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 5 hónapja #288191 Írta: Laemunh
Laemunh válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Olvasta valaki az Eragont (Christopher Paolinitől)? Elméletileg van egy második része is. Nem tudja valaki, mikor jelenik meg? :hein:

The Road goes ever on and on...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287963 Írta: Prisca
Prisca válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hali!

Egykor olvastam Ray O'Sullivan: Airun al Marem-trilógiáját (Sötét térítő, Sötét zarándok, Sötét próféta). Sajna az utóbbit nem tudom beszerezni... ha tudtok némi infót, azt köszönném.
És ha esetleg egy pécsi is akad köztetek, akinek megvan és kölcsön tudná adni egy olvasásra, annak is örülnék...

"Indul a küszöbről az Út:
ha nem vigyázok, elszelel;
felkötöm én is a sarút,
gyerünk utána, menni kell..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287697 Írta: Gwendir
Gwendir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Emberek, tündék, lidércek, törpök figyeljetek!!!

Vadonat új, kíválló állapotan eladnám a bolti ár
77%-ért (2200Ft) a Szilmarilok díszkiadását. A könyvet Ted Nasmith illusztrálta. Én már egyszer megvettem, de most megkaptam ajándékba is, úgyhogy van egy fölösleges könyvem.

Akit érdekel az itt a fórumon megtalál, vagy elérhet az e-mail címemen : gwendir@freemail.hu :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287684 Írta: Heledir
Heledir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Serrana/Taurin írta:

Heledir írta:

Serrana/Taurin írta:

Heledir írta: Olvasta valaki az Északi fény c. könyvet?


Én! Egyébként megsúgom, hogy egy trilógia első része (már ha Philipp Pullman által írt könyvről van szó). És imádom!


Tudom, hogy trilógia része, csak sajnos a másik kettőt nem vettük meg, és nem tudom lehet-e még kapni. Pár éve a Magyar Könyvklubban biztos volt, ott vettük.


Heledir: ha esetleg Budapesti vagy kölcsön tudom adni a másik két könyvet! Érdekel?


Igen, bp.-i vagyok, úgyhogy megkösszönném, ha kölcsön tudnád adni.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287303 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Rabyn írta: Üdv!
Kérnékszépen mindenkit, hogyha látja valahol, akárhol Ende Momojának régebbi kiadását, illetve a tükör a tükörben az sikítson!


izééé... nálunk a könyvtárban csk olyan van...

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287184 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Üdv!
Kérnékszépen mindenkit, hogyha látja valahol, akárhol Ende Momojának régebbi kiadását, illetve a tükör a tükörben az sikítson!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #287126 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Ithiliell írta: Köszönet Cortez71-nek és Gandalfnak az infóért,megtaláltam a könyvet.


Valamit félreérthettem mert olvastam valahol (persze nem emlékszem hol):
"nálunk az elveszett mesék cimen jelent meg"


Kár, mert nekem meg az első része van meg, és túladnék rajta, mert megkaptam az egészet egyben... (jellemző, mindig késve érek mindenhova :mrgreen: )
Ha valaki igényt tartana rá, megegyezhetünk...

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 6 hónapja #286940 Írta: ÉSzAH
ÉSzAH válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Sziasztok!

Duplumom van egy angol nyelvű Szilmarillokból (HarperCollins Publishers puhafedelű 2. kiad.), illetve a Narnia Krónikái 1. és 2. kötetből. Túladnék rajtuk.

Ha valakit érdekel, e-mailben ( eszah@freemail.hu ), megegyezünk.
:wink:

ÉSzAH

"Would you like a lesson sir, in the rules of war?"
/Col. William Tavington/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.723 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére