Könyv kerestetik

Több
17 éve 8 hónapja #311656 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Niphredil Eleanor írta: Még mindig az Elveszett Mesékmeg természetesen a Fa és Levélcímű Tolkien könyvek miatt siránkoznék, mert legnagyobb bánatomra az idei Tolkien Szülinapra nem tudtam elmenni (eszküszöm, mindent megpróbáltam, de a szülői szigor közbeszólt...)!
Márpedig feltett szándékom volt ott beszerezni...

Ezeket nem lehetett kapni ott sem, nem voltak antikvár könyveink. A Fa és Levél viszont kapható a Silverlandben (III. ker. Lajos u. 40.), legalábbis a honlapjuk szerint:
www.silverland.hu/shop/rendellink.php?II=728
Ezenkívül ajánlanám még a Tolkien világa - Középfölde festményei c. könyvet is (ezt szintén egy megszűnt kiadó, a Holló és Társa adta ki anno):
www.silverland.hu/shop/rendellink.php?II=2008

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311655 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Feanor Faelivrin írta: Itt egy szép cél az MTT-nek fordítsa le és adja ki ezeket a könyveket :)

Miből? Hogyan, az MTT-nek nincsen könyvkiadója? :P
A lefordítással nem lenne gond, az a legkevesebb, ingyen megcsinálná sok MTT-s akármelyik kiadó kérésére is, de ennyi sajna nem elég.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311654 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Itt egy szép cél az MTT-nek fordítsa le és adja ki ezeket a könyveket :)

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311653 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Az elveszett meséket magyarul beszerezni szinte lehetetlen, nagyon ritka, hogy antikváriumokban felbukkan.
Angolul könnyebb megvenni sajnos.

Újrakiadása azért nehéz, mert a jogokkal rendelkező könyvkiadó megszűnt és nem tudni, mi módon tudná átruházni a magyar fordítás jogait más kiadóra így. Újrafordításhoz meg kell szerezni a jogokat - azonban a Tolkien Estate álláspontja az, vagy az egész History of Middle-Earth jogait adják egyszerre, vagy semmit, azaz vagy a teljes sorozatot lefordítják és megjelenik, vagy egyik kötete sem. Ezt pedig egyetlen magyar könyvkiadó se meri bevállalni, mert fél, hogy bukta lesz, és a szűk Tolkien-rajongói körön senkit sem fog érdekelni, hiszen nehezen érthető, összeszerkesztett, jegyzetelt és több variánst is tartalmazó gyűjteményekről van szó, amely csak a hoztzáértőknek mond valamit.
Egyébként tudtommal más nyelvekre se nagyon fordították még le a HoME-t, mindenhol angolul olvassák inkább.

Fa és Levél:
Ez a kiadó is sajnos megszűnt, eséllyel még megtalálhatod valahol. Három írást találsz benne: Az egyik a Tündérmesékről szóló esszé, ami a Szörnyek és ítészekben egy sokkal jobb fordításban és magyarázó jegyzetekkel jelent meg. A másik A levél című allegórikus mese, amely a Tolkein meséiben jelent meg más fordításban magyarul. A harmadik a Mythopoeia, amelynek csupán részletei találhatóak meg más fordításban a Szörnyek és ítészekben és a Carpenter-féle Tolkien-életrajzban, de a neten fennvan a Fa és Levél-féle fordítás teljes szövege. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311651 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Persze nem kell újra kiadatni ha valaki odadja, mondjuk örökbe, és akkor nem kell petíciót írni :P

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311649 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Még mindig az Elveszett Mesékmeg természetesen a Fa és Levélcímű Tolkien könyvek miatt siránkoznék, mert legnagyobb bánatomra az idei Tolkien Szülinapra nem tudtam elmenni (eszküszöm, mindent megpróbáltam, de a szülői szigor közbeszólt...)!
Márpedig feltett szándékom volt ott beszerezni... Nah, mindegy!
Minthogy ez kimaradt az életemből, nem tudna esetleg valaki megdobni engem pár antikvárium címmel (Pesten levők előnyben :wink: ), ahol nagyobb eséllyel megtalálnám az említett könyveket?

Rabyn írta: Írjunk peticíót: )


Rabyn, az én aláírásomra feltétlenül számíthatsz! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311647 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Írjunk peticíót: )

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311646 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hogy lehetne elérni hogy újra kiadják az Elveszett mesék könyvét?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311614 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Adaneth írta: A szállítás se az erősségük, pedig nem is interneten rendeltem. (Antireklám helye? :D ) Persze lehet, hogy azóta fejlődtek...

Akkor rendelj interneten, jobban jársz. :wink: Én már egy csomószor rendeltem tőlük, mindig azt hozták, amit kértem, és gyorsan (a GLS-sel szállítanak, tehát még a postára sem kell rábízni). Most decemberben állítólag voltak fennakadások, de akkor kötötték össze az internetes meg a bolti rendszerüket, úgyhogy állítólag most már még pontosabb (bár előtte sem volt vele gondom), és a raktáron levő könyvekre 1 napos szállítást vállalnak. Ráadásul alapból 25% engedményt adnak, ha neten rendelsz, és a szállítási költség csak 550Ft, úgyhogy magasan veri a boltokat meg a többi webáruházat is, szvsz.
De rendeltem már több helyről (magyar webáruházakból, Amazonról Angliából és Kanadából, főleg könyveket, CD-ket), és még semmi sem veszett el, még sima légipostával sem.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311608 Írta: Adaneth
Adaneth válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Az Alexandra nekem már okozott csalódást. *mérgesennéz*
Az se volt semmi, amikor az adatbázisuk szerint nincs egy könyv, nemisvoltnemislesz, aztán mégis megtaláltuk a polcon.. :roll: A szállítás se az erősségük, pedig nem is interneten rendeltem. (Antireklám helye? :D ) Persze lehet, hogy azóta fejlődtek...

Mondjuk ettől függetlenül gyakran vásárolok ott... errefele ők vannak többségben. :D

Megy a gyűrű vándorútra
Egyik kézből a másikba
Aki tudja, meg ne mondja
Merre van a gyűrű útja

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311543 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Idegen nyelvű könyveket a Libri - Stúdium könyvesboltjában is lehet rendelni. Bemész, és kéred a könyvet.
Árajánlatot kérnek a külföldiektől, ill. hazai beszállítótól, és hozzák, ha neked megfelel.

/reklám helye?:D/

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311526 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
A bookline elég jó, a Libri is, meg néhány antikvár oldal is, pl. régikönyvek.hu, antikva.hu, antikvárium.hu. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311516 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hát azért a bookline, az Alexandra vagy a Fókusz ritkán okoz csalódást a vásárlóknak :) Könyvet innen érdemes rendelni, DVD-t pedig az xpressről vagy a netpiacról. És ilyenkor idegesség sincs, hogy hol van már a csomag ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311514 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Hát igen, nekem is valami olyasmi a problémám, mint Galadrielnek. Ez az a tipikus "előbb lövök, aztán kérdezek". De ha ti mondjátok... Bennetek megbízom. (Rosszul teszem? :mrgreen: ) Akkor majd bepróbálkozom vele. :wink:

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311508 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Galadriel14 írta:

cortez71 írta:

Grion írta: Amilyen ügyes vagyok, simán elrontom, és kifogom a legrosszabbat... :lol: Tulajdonképp még sosem vásároltam neten... :roll:

Anti-kíberember :D :twisted:
Pedig ebben van a jövő ;) Én sokszor már jobban megbízom az on-line rendelésben, mint a rendes boltiban.


jó nkeed, Cortez. én pl. nem bízom bennük. több mint háromnegyed éve szállítanak nekem valamit. így inkább képviselem a bizalmatlansági ágat. de azért jó hallani, hogy jó is tud lenni ;)

Megbízható helyről kell rendelni ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311504 Írta: Altaris
Altaris válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

cortez71 írta:

Grion írta: Amilyen ügyes vagyok, simán elrontom, és kifogom a legrosszabbat... :lol: Tulajdonképp még sosem vásároltam neten... :roll:

Anti-kíberember :D :twisted:
Pedig ebben van a jövő ;) Én sokszor már jobban megbízom az on-line rendelésben, mint a rendes boltiban.


jó nkeed, Cortez. én pl. nem bízom bennük. több mint háromnegyed éve szállítanak nekem valamit. így inkább képviselem a bizalmatlansági ágat. de azért jó hallani, hogy jó is tud lenni ;)

Megmagyarázhatatlan minden, ami kettejük között történt, de igaz, hiánytalan valóság. /Szilvási Lajos - Bujkál a hold/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311484 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Ne félj, nem buksz bele. Én már csomószor vásároltam neten. Mindig jót hoztak ki, és olcsóbban.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311481 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
És a legtöbb helyen olcsobban is lehet beszerezni a könyveket, mintha boltban venné az ember. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311472 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Grion írta: Amilyen ügyes vagyok, simán elrontom, és kifogom a legrosszabbat... :lol: Tulajdonképp még sosem vásároltam neten... :roll:

Anti-kíberember :D :twisted:
Pedig ebben van a jövő ;) Én sokszor már jobban megbízom az on-line rendelésben, mint a rendes boltiban.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311471 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Amilyen ügyes vagyok, simán elrontom, és kifogom a legrosszabbat... :lol: Tulajdonképp még sosem vásároltam neten... :roll:

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311430 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Grion írta: Köszi mindenkinek, aki válaszolt (Raia Aiwartnak nem :mrgreen: ), de akkor maradnom kell az internetes vásárlásnál. Csak félek, hogy bebukok vele.


Miért buknál be vele?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311355 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Szívesen, kb. 5 másodperc volt rákeresni a Google-ön :wink:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311332 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Köszi mindenkinek, aki válaszolt (Raia Aiwartnak nem :mrgreen: ), de akkor maradnom kell az internetes vásárlásnál. Csak félek, hogy bebukok vele.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311021 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Raia Aiwart írta:

Grion írta: Nem tudja valaki, hogy Debrecenben van e Anima könyvesbolt? Debreceniek előnyben. :mrgreen:


Namost műveletlen vagyok:Ha az egy cégnév, akkor bocsánat.
Nem AnimE, amit írni akartál? Bár azt meg nem tudom minek keresnéd... 8O

Igen, műveletlen vagy :mrgreen:
Viccet félretéve:
Grion: Nincs, csak Budapesten, és egy Győrben.
(forrásom: www.animakonyv.hu/index.php?BODY ... FILE=shops )

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #311006 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Grion írta: Nem tudja valaki, hogy Debrecenben van e Anima könyvesbolt? Debreceniek előnyben. :mrgreen:


Namost műveletlen vagyok:Ha az egy cégnév, akkor bocsánat.
Nem AnimE, amit írni akartál? Bár azt meg nem tudom minek keresnéd... 8O

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309485 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Missy írta: www.antikvarium.lap.hu
Valamelyik antikváriumban csak megvan, vagy ajánlanám még a nagyobb könyvtárakat, e-könyvtárakat és e-bookokat is.


Városi könyvtárban sincs miért is lenne.
SOk helyen néztem már.
antikvár lapokat mind átnézem ami a lap.hu-n volt.
És a könyves boltokat is.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309403 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
www.antikvarium.lap.hu
Valamelyik antikváriumban csak megvan, vagy ajánlanám még a nagyobb könyvtárakat, e-könyvtárakat és e-bookokat is.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309354 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik

Missy írta: Címe? Meg írója? Aztán Google-n meg a bookline-on keress rá. 90%, hogy megtalálod.


Címe: Starship Troopers (magyarosítás elég tré. Csillagközi Invázió)
Író: Robert A. Heinlein

Lassan másfél éve azt keresem:D
Bookline sem talál az írótól ezt a művet, minden mást megtalál különös.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309318 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Címe? Meg írója? Aztán Google-n meg a bookline-on keress rá. 90%, hogy megtalálod.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #309309 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Könyv kerestetik
Valaki tudja lehet-e még kapni valahol.
Az erdeti Csillagközi Inváziós könyvet?
1963 ban írták
Majd nálunk 1998-jelent meg.
300-500 oldal közötti.
Csak sajnos eddig sem nem találtam.

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.838 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére