Szilmarilok

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26600 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Gyűrű keresése ügyben körülnézhetek én is; a szegedi Szukits kiadó adta ki, és a boltjuk itt van két sarokra az egyetemtől. Majd beugrom és megnézem/megkérdezem, van-e nekik még.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26599 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Batti: Oda tudnád adni? Nálunk sajna nem lehetkapni, pedig már sok helyen kerestem.. :( (((

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26598 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A Bestsellersben (a Nádor utca mögött eggyel?) sosem láttam még History of ME-kötetet. A Silverlandben már nagyon rég voltam. Én legutóbb a Váci utcán az Akadémiai boltban láttam HoME-t (első hármat, ha jól emlékszem? kicsi, amerikai Ballantine kiadás).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26597 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Én Pesten az idegen nyelvű JRRT könyveimet a Bestsellers-ben szereztem be, de többen ajánlották a Silverland fantasy boltot is.<br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26596 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
De ezek a szövegek általában azért hozzáférhetők idegen nyelvű könyvesboltokban (csak azoknak mondom, akik olvasnak angolul, pl. aki az Annotated Hobbit-ot említette), nem csak Pesten, hanem vidéken is; vagy ha épp nincsenek, viszonylag könnyen megrendelhetők a boltokon keresztül. A Silmarillion, Lord of the Rings, Hobbit, Unfinished Tales sor gyakoribb, de szokott lenni az olcsóbb amerikai paperback is a History of Middle-earth sorozatból is (legfeljebb az ötödik kötetig, mert addig adták ki ebben a formában). Keresgéljetek, mert megéri.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26595 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
igen<br> ha kell küldj egy magánt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26594 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Batti: Tényleg?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26593 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
A gyűrű keresése két kötetes változatának első kötetéből van egy fölös példányom. Mivel csak úgy kaptam szivesen tovább adom(free).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26592 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Bocsi, ezt elneztem! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26591 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem Szolnok, hanem Sopron. Nagy különbség! De a lényegen nem változtat. Azért megpróbálom valahonnan megszerezni a Gyűrű keresését. A Szilmarilok is teljesen váratlanul jutott el hozzám, lehet, hogy ezzel is szerencsém lesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26590 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hat, ez a Szolnok nagyon fekete baranynak tunik nekem! <br> A filmet is ott kurtitottak meg!<br> <br> En szivesen elkuldenem, ha most Magyarorszagon lennek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26589 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Köszi Turin! Szívesen el is olvasnám, de mint alább látható, könyvtárból táplálkozom, és ott nincs benn egy Tolkien se. Az Annotated Hobbit volt az egyetlen, azért azt vettem ki. De majd előjegyeztetem, és akkor egy-két hónap múlva talán meg is lesz. Van egy olyan gyanúm, hogy a soproni könyvtárban nem is érdemes megpróbálnom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26587 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Finduilas!<br> <br> Amit nagyon tudok ajanlani neked, az a Gyuru keresese. Nehany tortenet (mindegyik korbol) olyan reszletesen van leirva benne, es foleg szepen, hogy folulmulja a Szilmarilokat is. Pl. amit mar irtam, a Hurin gyermekeinek a tortenete (azaz Turin Turambar). Csoda. Mondjuk en ugy veszem, hogy az is a Szilmarilok es altalaban egyutt olvasom a kettot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26588 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Igen, A Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárnak. :) ))

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26586 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ezek szerint van, akinek megvan Doug Anderson barátom Annotated Hobbit-ja? Most csinálja a 2. kiadást. Én még sosem láttam, de nagyon kíváncsi vagyok, milyen jegyzetek vannak benne. Remélem, a 2. kiad.-ból majd kapok egy példányt, ha megjelenik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26585 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Fereste: Hajrá! Én is félbehagytam egy könyvet a Szilmarilok miatt. Szombat de. elkezdtem olvasni az Állatfarmot, erre du. teljesen váratlanul kölcsönkaptam a Szilmarilokat. Azóta Állatfarm félbehagyva. Pedig nagyon jó könyv, és rövid. De Tolkien az első.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26584 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Ez a macskafejedelem elég viccesen hangzik. <br> Azt hiszem akkor a Szilmarilok után ez pont megfelel nekem. Engem is nagyon tud érdekelni, hogy hogyan alakult ki Tolkien világa. Meg annyi összefüggés van a történetek között, hogy néha tényleg nem ártanak a jegyzetek. Legutóbb a hobbitot olvastam angolul, és az is jegyzetekkel volt ellátva. Némelyik szerintem teljesen fölösleges volt, de volt olyan is, ami nagyon tetszett, és érdekes volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26582 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Az elveszett mesekhez mashgoy kell hozzallni. Tulajdonkeppen a Szilmarilokat mutatja be a keszules allapotaban, inkabb tudomanyos, bemutato munka, hogyan epult-szepult a csoda. A tortenetek mellett sok a magyarazat, a labjegyzet. Ezt akkor ajanlom, ha szereted az ilyesfele (szamomra egyebkent izgalmas) dolgokat. Marmint a munka nyomonkoveteset. eg sok minden kiforratlan benne, es egeszen mashogy van, mint a Szilmarilokban. Pl. Szauron meg nem letezik, egy Telvido nevu macskafejedelem helyettesiti. Hiaba no, Tolkien nem szerette a macskakat! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26580 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
egyébként egyetértek azzal a mondatoddal a tündékről...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26581 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
de most nagy kedvem van nekilátni a szilmariloknak, csak még van köyvem, amit olvasni tudnék

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26579 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Hát, nagyon el lehet merülni benne.<br> Délelőtt óta már ki is olvastam, és az utolsó mondat nagyon elszomorított. Olyan érzés, mintha a mi világunkból tényleg a tündék szépsége és bölcsessége hiányozna.<br> <br> Remélem öcsém este elhozza az Elveszett mesék könyvét, és akkor kezdhetem azt olvasni, bár nem tudom, az is ennyire jó-e.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26578 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
én (még) nem olvastam a Szillmarilokat, de az egyik osztálytársam igen, és az ő állítása szerint Bmi unalmas... mondjuk nem adok az ő véleményére, de azt mondta, mikor olvasta, folyamatosan jegyzetelnie kellett, hogy megértse...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26577 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Engem teljesen kiragadott a vilagbol. Csak olvastam, neha bambultam a karacsonyfa fenyei fele (mert eppen az volt), es ott voltam Beleriandban, a sok hos kozott, minden szenvedesukkel, es boldogsagukkal, Turin Turambar!<br> :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26576 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Nem nagyon tudom megfogalmazni, hogy pontosan mi tetszett benne annyira. De talán az elején, ahogyan a dalból élet fakad. Az valami gyönyörűség. Meg a vége felé a tündék és emberek sorsának összefonódása nagyon szép. <br> Bár be kell vallanom, hogy rengeteget kínlódtam a személy- és helységnevekkel. De egy idő után már nem is olyan fontos, ki kinek a fia, és melyik tünde házból való. És akkor az ember már kezdi értékelni a sok név szépségét és mély jelentését is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26575 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Olorin, ezt mar ajanlgattam az indexen is!<br> Egyertelmu, hogy fantasztikus, es maradando alkotas lehetne!<br> Kerek egy kis penzt, es megcsinalom, magamban mar megrendeztem! :) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26574 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Draga Finduilas!<br> <br> Nagyon orulok, hogy tetszett, bar en biztos voltam benne!<br> Es mi ragadott meg a legjobban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26571 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Dwin: Sajnos nem. Még soha nem láttam..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26569 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Kérdés: Pár hónapja látok az Alexandrában egy Valinor az istenek földje c. könyvet (Asszem ez a rendes címe.) Nem Tolkien írta, de úgy tűnik, mintha arról a valinorról szólna. Tud róla valaki valamit?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26570 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
Olórin: De csak úgy, ha mindenkinek külön-külön készítenénk. Mindenki máshogy képzeli el a szereplőket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 1 hónapja #26568 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szilmarilok
LAMORAK:<br> <br> szép szakot és szép témát választottál.<br> <br> kicsit OFF:<br> Svindler mondá, hogy te foglalkozol a Tolkien Society szervezésével. Van erről valami közelebbi infó?<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.665 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére