Nyelvek és írások

Több
18 éve 7 hónapja #284312 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
És hogy hívták Sauront, mikor még nem rontotta meg Melkor?

Más: Fingolfin gyerekeinek csak az egyik quenya névváltozatát tudom, ill. Aredhelnek még azt se. Mi volt nekik a másik nevük? (Ja, és Orodreth eredeti neve... meg ilyenek...)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284282 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a lényeg itt van... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284279 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aha akkor azt jelenti h "irtózás, iszonyat, borzadás".
Kicsit jobban tudnék angolul még jobban örülnék. :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284265 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Lugdús írta: A Sauron szó jelentése pontosan micsoda?
Az h sötét?


HKF szótára szerint:
Sauro (

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284257 Írta: Koko
Koko válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A Sauron szó jelentése pontosan micsoda?
Az h sötét?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284226 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Nem. Az egy régebbi (ám teljes, de messze nem olyan részletes verzió).
A próbalap c. filet kell letölteni a letöltések/szótárak/quenya menüpont alatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284204 Írta: XJaniX
XJaniX válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Gondolom a eldaryon.tolkien.hu/download.php ... load&sid=4 címen a Alcar Quenya-Magyar szótára pontnál található meg?!

"Az életben nem az számít, hogy mekkorát esel, hanem az, hogy utánna fel tudj állni."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284156 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta: Na, még zaklatom a Mestert... :oops: a Maicamor és a Calanilde névalakok helyesek, ha így rakom össze? (amúgy egy drow pasi meg a tünc kedvese, akiket kitaláltam novellához)


formailag nekem jónak tűnnek.
a "drow" kérdését asszem kibeszéltük; innentől kezdve (eddig is, de kérdés volt róla, válasz született): OFF.

Az Eldaryonra felkerültek a N és NY betűs Quenya szavak is. Lehet töltögetni, kritizálni, hozzászólni, javítást kérni, véleményt mondani; segítsetek már, nem(csak) magamnak csinálom... (én csak elboldogulok az angol verzióval, :D DD)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284106 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Pókkirálynő írta:

amanibhavam írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Na, még zaklatom a Mestert... :oops: a Maicamor és a Calanilde névalakok helyesek, ha így rakom össze? (amúgy egy drow pasi meg a tünc kedvese, akiket kitaláltam novellához)


mi az ég az a drow?

A drow az a Forgotten Realms világán a sötételf. Ált. földalatti városokban élnek, és gonoszak. De, persze, köztük is akadnak kivételek...
Ébenfekete bőrük, és fehér hajuk van, egyébiránt minden másban elfszerűek.


Nos pont a tolkieni világon való kívül esésük miatt csodálkozott Amani ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #284094 Írta: Pókkirálynő
Pókkirálynő válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Na, még zaklatom a Mestert... :oops: a Maicamor és a Calanilde névalakok helyesek, ha így rakom össze? (amúgy egy drow pasi meg a tünc kedvese, akiket kitaláltam novellához)


mi az ég az a drow?

A drow az a Forgotten Realms világán a sötételf. Ált. földalatti városokban élnek, és gonoszak. De, persze, köztük is akadnak kivételek...
Ébenfekete bőrük, és fehér hajuk van, egyébiránt minden másban elfszerűek.

"Fagyra tőrt emel az ág
s a pusztaság
fekete sóhaja lebben -
varjucsapat ing-leng a ködben."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283984 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta: akkor aligha lenne neki quenya neve, még ha Tolkien találta volna is ki, ahogy nem


Nem ez az eredeti neve, a kedvese adta neki.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283983 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
akkor aligha lenne neki quenya neve, még ha Tolkien találta volna is ki, ahogy nem


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283981 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

amanibhavam írta:

Noredhel (Voronwë) írta: Na, még zaklatom a Mestert... :oops: a Maicamor és a Calanilde névalakok helyesek, ha így rakom össze? (amúgy egy drow pasi meg a tünc kedvese, akiket kitaláltam novellához)


mi az ég az a drow?


*ártatlan pofával* Talán Drizztet kérdezd meg... :lol:

[size=9:2asl9tj3]Sötételf. (Fehér hajú, fekete bőrű, pókimádó hegyesfülű, tehát nem moriquend...)[/size]

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283980 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta: Na, még zaklatom a Mestert... :oops: a Maicamor és a Calanilde névalakok helyesek, ha így rakom össze? (amúgy egy drow pasi meg a tünc kedvese, akiket kitaláltam novellához)


mi az ég az a drow?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283978 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Na, még zaklatom a Mestert... :oops: a Maicamor és a Calanilde névalakok helyesek, ha így rakom össze? (amúgy egy drow pasi meg a tünc kedvese, akiket kitaláltam novellához)

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283925 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
akkor csak béna?
akkor hívom az öcsémet

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283919 Írta: Niphredil Eleanor
Niphredil Eleanor válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Hmmm. :? Nekem pedig bejön rendesen! :roll: Már le is mentettem a gépre! :wink:

Lothlórien virágai; Niphredil és Elanor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283912 Írta: Annedun
Annedun válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alcarcalimo írta:

Thereon írta: Öhm.. nagy baj ha nekem nem jön be innen?


Igen, nagy baj, mert béna vagyok:)))
Innen próbál meg (próbalap a file címe):
eldaryon.tolkien.hu/download.php ... load&sid=4


nekem még most sem jön be... mármint az oldal igen, meg is találtam, csak :bawling: :bawling: :bawling: :bawling:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283896 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Thereon írta: Bejött :) Ha befejezted megcsinálod a magyar-quenyát is? :D
(csak hogy ne tudj lélegezni)

Egyelőre nem tervezem: az még nagyobb meló lenne. A gépen amúgy lehet használni, mert a kereső funkcióval a szótár kapásból kétirányú!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283862 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bejött :) Ha befejezted megcsinálod a magyar-quenyát is? :D
(csak hogy ne tudj lélegezni)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283860 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Thereon írta: Öhm.. nagy baj ha nekem nem jön be innen?


Igen, nagy baj, mert béna vagyok:)))
Innen próbál meg (próbalap a file címe):
eldaryon.tolkien.hu/download.php ... load&sid=4

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283859 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Öhm.. nagy baj ha nekem nem jön be innen?

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283845 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
eldaryon.tolkien.hu/files/QM-nagysz ótár-updated-ver1

Na. Az "M" betűs quenya szavak is fent vannak, itt letölthető.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283778 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Noredhel (Voronwë) írta: Alcar: kösz... :twisted: ez végre zsííír. Jó lesz művésznévnek a "setét" fanficekhez...
Amúgy marha jó a szótárad... :lol: hatalmas munka lehetett.

Kiszhobbit: tetszik az aláírásod... *lángolósikon*

Örülök...
amúgy, Amanihoz csatlakozva:
cildë i látott, nézett, figyelt; múlt idő, (MC:221; vö. cildo) úri kilde hísen níe nienaite kifejezésben: "A Nap nedves szemekkel ködkönnyeket hullatott", lit. talán *"A Nap keresztülnézett a ködös könnyeken"???
Szóval a _cilde_ necces kicsit. Én úgy értettem: hangzásilag, nyelvtanilag nincs vele baj. Ha tetszik, akkor jó:)

köszi, ami a szótárat illeti. Hamarosan frissítés várható:)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283713 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Alcar: kösz... :twisted: ez végre zsííír. Jó lesz művésznévnek a "setét" fanficekhez...
Amúgy marha jó a szótárad... :lol: hatalmas munka lehetett.

Kiszhobbit: tetszik az aláírásod... *lángolósikon*

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283678 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kösziii :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja - 18 éve 7 hónapja #283600 Írta: Ninniach
Ninniach válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kiszhobbit írta: Suilad! Skacok lehet a sindarint tengwával írni? Vagy azzal csak quenyát lehet? :roll: Ha lehet,akkor a sindába mit változik?


Igen, a sindarint lehet tengwákkal írni. Bővebben ld: főoldal, nyelvek és írások, _Neo kiváló összefoglalói.

All we have to decide is what to do with the time that is given to us.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283582 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Kiszhobbit írta: Suilad! Skacok lehet a sindarint tengwával írni? Vagy azzal csak quenyát lehet? :roll: Ha lehet,akkor a sindába mit változik?


Ha elolvasod a topic tetején látható dolgokat, megérted és megfogadod, akkor választ kapsz a kérdésedre.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283577 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
a _cilde_ jelentéséről csak sejtések vannak, én nem használnám névben, illetve lehet használni, csak nem kell megmondani, mit jelent...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 7 hónapja #283574 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Suilad! Skacok lehet a sindarint tengwával írni? Vagy azzal csak quenyát lehet? :roll: Ha lehet,akkor a sindába mit változik?

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.695 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére