Gondolatok

Több
17 éve 4 hónapja #313652 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tünde: A királyné a király felesége.
Nem keverendő a királynővel.

A Habsburgokat szerintem nem kéne trónra emelni. Igaz, hogy megígértük nekik az örökös királyságot, de már Macchiavelli is megmondta, hogy nem muszáj minden ígéretet betartani.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313616 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
ne offoljunk, mert kitörlöm magunkat :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313615 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hm. Megszervezem a lázadók csapatát, kerítünk egy Jedit, és egy csempészt, és jól fellázadunk!

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313614 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta:

Felagund írta:

Remzymama/Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: Nekem például életcélom, hogy Magyarország királya és császára legyek (kissé kibővített országhatárokkal), ennek ellenére nem halok bele, ha nem leszek az.


na de kérlek, azért a nevem mégiscsak engem predesztinál erre :wink:


8O miért, Habsburg Tünde vagy???

Nem. Királyné Kiss Tünde


Akkor is max a férjedet predesztinálja a neve bármire is... :P

/me kriptorojalista 8)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313612 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Remzymama/Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: Nekem például életcélom, hogy Magyarország királya és császára legyek (kissé kibővített országhatárokkal), ennek ellenére nem halok bele, ha nem leszek az.


na de kérlek, azért a nevem mégiscsak engem predesztinál erre :wink:


8O miért, Habsburg Tünde vagy???

Nem. Királyné Kiss Tünde

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313611 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta:

Alyr Arkhon írta: Nekem például életcélom, hogy Magyarország királya és császára legyek (kissé kibővített országhatárokkal), ennek ellenére nem halok bele, ha nem leszek az.


na de kérlek, azért a nevem mégiscsak engem predesztinál erre :wink:


8O miért, Habsburg Tünde vagy???

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313605 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Nekem például életcélom, hogy Magyarország királya és császára legyek (kissé kibővített országhatárokkal), ennek ellenére nem halok bele, ha nem leszek az.


na de kérlek, azért a nevem mégiscsak engem predesztinál erre :wink:

egyébként, a boldogságért nekünk kell tenni, nem jön helybe. Meg kel keresni az élet apró örömeit. És nem csak azt meglátni ami negatív és nem sikerült esetleg. És vannak időszakok, amikor nagyon lenn van az ember és vannak időszakok, amikor sok apró dolog után egyre elégedetebb vagy és azt veszed észre hogy szép a világ.
Szeretnek, sikereid vannak. Na akkor vagy boldog. Hisz egyetemes, állandó boldogság nincs. És akkor nem is tudnád, ogy boldog vagy, hisz nincs mihez hasonlítani :P

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313599 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Igazából a világ attól, hogy siralomvölgynek látod, vagy hogy a boldogság földjének, cseppet sem változik.
Sőt, a világ egy picikét sem törődik veled. (ha a világon az egész világegyetemet értjük, akkor egyetlen emberrel sem törődik. Még ha a Föld felrobbanna, az sem látszana az Alpha Centauriról, pedig az a legközelebbi csillag a Naphoz)

Innentől kezdve szerintem semmi értelme utálni. (igaz, olyan nagyon szeretni se muszáj, főként a jelenleg domináns életformáját)


Értem Alyr, hogy mire gondolsz, azt hiszem, bár én még rátennék egy lapáttal. :D
Szerintem igenis változik a világ, ha siralomvölgynek látod, akkor olyan irányba mozdul, ha a boldogság földjének, akkor abba. Persze azzá nem fog válni soha, és ezzel nem árt tisztában lenni.
Azzal mélységesen egyetértek, hogy a világ egy picikét sem törődik velünk. Ellenben mi aztán törődhetünk a világgal, vagyis inkább a bennünk létező képével. Ennek a mikéntjével pedig idestova 2500 éve foglalkoznak a bölcsességet szeretők különböző elméleteikben.
A gyakorlatban pedig van rá hetven évünk, kinek több, kinek kevesebb. Aztán pedig csak Isten tudja, hogy mi lesz velünk. Kivéve ugye Túrint 8)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313596 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igazából a világ attól, hogy siralomvölgynek látod, vagy hogy a boldogság földjének, cseppet sem változik.
Sőt, a világ egy picikét sem törődik veled. (ha a világon az egész világegyetemet értjük, akkor egyetlen emberrel sem törődik. Még ha a Föld felrobbanna, az sem látszana az Alpha Centauriról, pedig az a legközelebbi csillag a Naphoz)

Innentől kezdve szerintem semmi értelme utálni. (igaz, olyan nagyon szeretni se muszáj, főként a jelenleg domináns életformáját)

A boldogság eléréséhez azonban fontos, hogy eldöntsük, mi tesz minket boldoggá. Ha a világbéke, akkor túl sok Beépített szépséget néztünk, (a béke mellékesen - szerintem - teljesen idegen az emberi természettől) de nem valószínű, hogy a következő években túl boldogok lennénk.
Ha viszont egy kis boldogsághoz elég a friss szél illata...

Az ember kitűzhet maga elé szép, magasztos célokat, de vigyázni kell, nehogy túl magasztosak legyenek. (vagy ha igen, akkor nem árt egy-két mellékcél)
Nekem például életcélom, hogy Magyarország királya és császára legyek (kissé kibővített országhatárokkal), ennek ellenére nem halok bele, ha nem leszek az.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313555 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gelmir írta: Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Hát én inkább vágyom az élet hasztalan, kicsinyes örömeire, mert az legalább elérhető, ha hajlandó valaki kinyitni a szemét, szívét, eszét a világra (mint ahogy előttem már sokan szajkózták), mint hogy a halál utáni léttel törődjek. Mert mi lesz a halálom után? Boldogság? Talán. Megnyugvás? Talán. Öröm? Talán. De biztosat senki sem mondhat, Te sem. Lehet, hogy ezt képzeled, de ha tévedsz akkor nagyon rápacsáltál, mert az egyetlen esélyed is eljátszóttad, hogy boldog légy. :P Nem mondom, hogy könnyű mindenben meglátni a szépet és a jót, de legalább próbáljuk meg! Ha már megadatott ez az élet ne pocsékoljuk el, mert itt nincs a végén restart funkció, mint az olcsó tamagocsin.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313540 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gelmir írta: Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Nem lehet hogy a világszemlélettel van a gond? :wink:
Rengeteg apró és nem apró csodás dolog van amiért érdemes élni, és mindíg lesznek gondok is. De nem érdemes siettetni a halált mert egy napon úgyis eljön, akkor meg addig akár ki is használhatod az időt és jól is érezheted magad...
Telefonom üdvözlőszövege bekapcsoláskor: "Élvezd az életet, ez nem próbaidő!"

Én abban látom mostanában a legfőbb gondot, hogy a legtöbben csak panaszkodnak hogy minden miylen rossz, holott igenis vannak szép dolgok csak észre kell venni őket. A boldogság meg nem csak érzés, hanem döntés is. Annak a döntése, hogy örülsz a jó dolgoknak és nem csak a rosszakra gondolsz. Nem lehet mindennek csak az árnyoldalát nézni... illetve lehet de attól még semmi nem lesz jobb.

Szóval, mosolyogj egy nagyot, fel a fejjel és nézz körül hogy mennyi jó dolog van körülötted. :wink: (és az lehet egy szép táj, egy napsütéses januári nap, valami számodra kedves zene vagy bármi... nem kell globális nagy dolgokra gondolni a boldogság szó kimondásakor)

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313537 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gelmir írta: Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Az első lépés az elégedettség, boldogság felé: ne a világot változtasd meg, hanem magadat. Ha azzal végeztél, jöhet a nagyobb falat! :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313532 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ez még az én pesszimizmusomat is kábé übereli. :D :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313520 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok

Leguanember írta:

Dreamer_KF írta:

Gelmir írta: Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Ah, egy 17(8?) éves trú mötálost hallhattunk:D

Hé, dobj be egy pofa sert, és keríts egy nőt/pasit,´oszt máris másképp fogod látni!:D


Vagy olvasd el Philip Pullman Sötét anyagok trilógiáját, máris új fényben fogod látni a halált. :twisted:

(Egyébként mindenféle kósza hírek ütötték fel a fejüket, miszerint a fent említett írónak vagy a könyvekenek topikja fog nyílni itt a fórumon :D )


Jó lenne :)

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313518 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem, nem. hogy ne gondoljon ilyen csacsiságokat.


Dreamer: :P :wink: :itscool:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313503 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmm... például Ilúvatar ajándékáról? :look:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313497 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gelmir írta: Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Szerintem több Tolkient kéne olvasnod. :roll: :wink:

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313486 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Gondolatok

Dreamer_KF írta:

Gelmir írta: Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Ah, egy 17(8?) éves trú mötálost hallhattunk:D

Hé, dobj be egy pofa sert, és keríts egy nőt/pasit,´oszt máris másképp fogod látni!:D


Vagy olvasd el Philip Pullman Sötét anyagok trilógiáját, máris új fényben fogod látni a halált. :twisted:

(Egyébként mindenféle kósza hírek ütötték fel a fejüket, miszerint a fent említett írónak vagy a könyvekenek topikja fog nyílni itt a fórumon :D )

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313481 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Gondolatok

Gelmir írta: Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.


Ah, egy 17(8?) éves trú mötálost hallhattunk:D

Hé, dobj be egy pofa sert, és keríts egy nőt/pasit,´oszt máris másképp fogod látni!:D

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313476 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jesszus Gelmir! Ne legyel mar ilyen pesszimista, senki se legyen.
Az elet nem annyira nehez am. Vannak problemak, amiket meg kell oldani, de ez van.
A celokrol annyit, hogy mindenkinek kellenek nagy almok amikben jo hinni, de a hetkoznapokban a legjobb ha aprobb dolgokat probalsz megvalositani (jol megirom a dogat, kitakaritom a hazat, sutok kenyeret, stb), mert az apro dolgok is adnak am sikerelmenyt, ha rendesen, szivvel csinaljak oket.
Abban meg nem hiszek hogy jo a halalt varni. Egyszer ugy is meghalok, nem marad utanam semmi, ha varom ha nem, be fog kovetkezni, miert lenne egy ilyen felesleges vagyam?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313471 Írta: Gelmir
Gelmir válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elégedettség, boldogság...
Kérdés szerintem az, hogy egyáltalán elérheti-e ezeket az ember életében?
Szerintem nem. A világ mára olyanná lett, hogy ezek a fogalmak elérhetetlenné váltak.
És hoppá! Már én is (lehet hogy ez csak az én hibám) csupán fogalmakként említem őket, holott ezeknek érzéseknek kellene lenniük.
A sok galádság ami a világon van az embert is telhetetlenné teheti, s sajnos sokszor azzá is teszi. Ha nem csak a saját szempontjainkat vennénk figyelembe, talán a környezetünkön is javíthatnánk.
(De jó, már megint olyanról írok, amit lassan már magam sem hiszek el!)
Az mindenesetre bizonyos, hogy a halál az igazi, örök megnyugvás és béke, s talán egy új világot is jelent, ezért hát inkább erre vágyakozzunk, ne pedig az élet kicsinyes, hasztalan örömeire.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313411 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Énis ccsajk annyit, hogy tudjam azt hogy jó útón haladok affelé amit kitűztem magam elé.Szerintem jó ha van az embernek vmi célja, m akkor könnyebben veszi az akadályokat, minthogy csak a tanulás miatt tanul, m mondjuk belenevelték és megszokta.2 ha nincs 1 célja az embernek akkor mikor lesz elégedett és boldog?

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313398 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olorin.papa írta: Én mindig annyit tanultam, és azt amit szerettem és akartam, az életben is többnyire azt csináltam, amit akartam, és köszönöm, jól vagyok! :wink:

Én is :) Főleg, mert a szülők leginkább olyat várnak el, amit én is elvárok magamtól és szeretném is, a tanáraim meg nem érdekelnek. Nem nekik tanulok, hanem magamnak, és én azt tudom hasznosítani.
Már csak ezért is szeretnék tanár lenni. Mindenképp.

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313396 Írta: Snuffles
Snuffles válaszolt a következő témában: Gondolatok

Alyr Arkhon írta: Namarie: Ha Snuff pontduplázni akar, akkor bizony nyüstölnie kell a törit. Ma már nem úgy van, hogy elég abból jónak lenned amiből tovább akarsz menni.

Egyébként elég lenne csak a biosz emelt szintű érettségim, de akár szükségem van a törire, akár nem, hármas alá semmiképp nem szeretnék menni.

Alyr Arkhon írta: Snuffles: Töri-biosz? Nooormális? :D

Hát bizony nem ;D

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313389 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Vaktérkép: Hát, azért általában a 2mm eltérés még benne szokott lenni, (feltéve ha a folyó jó partjára rajzolunk).

Földrajz: A gazdaságföldrajzot én is utálom, főleg, hogy tudom, az amit mi most megtanulunk, kb 10 éves adat és legtöbbször már rég nem úgy van. (ehhez képest általánosban amikor beírtam, h a Pécs melletti uránbányát bezárták, ezért nem érdekes, csúnyán nézett rám a tanár)
Bőven elégnek taratnék egy olyat, hogy melyik országra messziről mi jellemző, vagy (de ez már reklám is bizonyos értelemben) hogy a Ford központja Chicago...

Történelem: A történelmet szeretem. (mily meglepő) Főleg a hadtörit, de mást is, mindenkinek ajánlom a Billiárdeffektus c. könyvet (nem hosszú), az lehet, hogy nem fogod tőle jobban tudni a Tudor házat, de rámutat az összefüggésekre. (például hogy hogyan vezettek a keresztes hadjáratok Amerika felfedezéséhez)
Nekem is a középkor a kedvencem (amikor még nem nézték hülyének az embert ha felpattant a lovára és elindult kalandot keresni valami vad vidékre... hehh régi szép idők) de a többi se rossz, szinte mindenütt lehet szimpatikus figurákat találni.

Namarie: Ha Snuff pontduplázni akar, akkor bizony nyüstölnie kell a törit. Ma már nem úgy van, hogy elég abból jónak lenned amiből tovább akarsz menni.

Snuffles: Töri-biosz? Nooormális? :D

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313388 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Bár rajtam nem látszik azt hiszem, de én is folyamatosan megfelelni próbálok másoknak, bebizonyítani, hogy Ember vagyok, hogy Érek valamit. Főleg apámnak.

Azt hiszem a gond ott van, hogy a T. Család és néha a T. tanárok is azt akarják, hogy a Gyerek az ő álmaikat valósítsa meg. Aztán a gyereknek más vágyai vannak, vagy másban tehetséges és sok szülő ezt nem veszi tudomásul. Ami szerintem nagyon nem jó.
A suli meg eleve belénk neveli a teljesítménykényszert...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313385 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ethuil írta:

Olorin.papa írta:

Snuffles írta:

Phaedra/Namarie írta: Te, de akkor miért tanulod

Mert muszáj. Elvárják. Szülők, tanárok.


Én mindig annyit tanultam, és azt amit szerettem és akartam, az életben is többnyire azt csináltam, amit akartam, és köszönöm, jól vagyok! :wink:


Hogy is mondják erre? :P Régi szép idők? :D Hja...


Én manapság is ezt csinálom. :up:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313368 Írta: Arzeen
Arzeen válaszolt a következő témában: Gondolatok

Olorin.papa írta:

Snuffles írta:

Phaedra/Namarie írta: Te, de akkor miért tanulod

Mert muszáj. Elvárják. Szülők, tanárok.


Én mindig annyit tanultam, és azt amit szerettem és akartam, az életben is többnyire azt csináltam, amit akartam, és köszönöm, jól vagyok! :wink:


Hogy is mondják erre? :P Régi szép idők? :D Hja...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313367 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Phaedra/Namarie írta: Te, de akkor miért tanulod

Mert muszáj. Elvárják. Szülők, tanárok.


Én mindig annyit tanultam, és azt amit szerettem és akartam, az életben is többnyire azt csináltam, amit akartam, és köszönöm, jól vagyok! :wink:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #313335 Írta: Annis
Annis válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Phaedra/Namarie írta: Te, de akkor miért tanulod

Mert muszáj. Elvárják. Szülők, tanárok.


Pont szombaton beszélgettem erről egy nagyon kedves barátommal... az elvárásoknak való megfelelésről... én görcsösen próbálok úgy élni hogy az másoknak jó legyen és hogy megfeleljek mindenkinek (családomnak, barátaimnak, iskolámnak, munkehelyemnek, páromnak, sok sok rokonnak stb...) És persze mindez nem elég mert más életem van mint amit a családom elvárna (talán életem végéig fogom hallgatni, hogy az unokatesóm jogra ment én meg egy szakközépbe és tulajdonképpen nem is munka amit csinálok...) és mások a terveim (művészeti) mint amit jónak tartanak...
Nem jó ez így...
Kedves barátom valahogy így mondta:

Egyrészt nem lehet görcsösen élni, mert minél inkább akarunk valamit annál kevésbé fogjuk elérni. És ami a legfontosabb az az, hogy nem másoknak, hanem magunknak kell megfelelni, és magunkért kell megtennünk ami teszük. Ne nekik akarj megfelelni, mert ennyi embernek és elvárásnak nem lehet. Hanem nézz bele a tükörbe és annak tegyél meg mindent akit ott látsz. Neki is vannak elvárásai, álmai, vágyai és te azokat kövesd. Lényegtelen hogy mások ehhez mit szólnak. Mert ha ömagadnak és a magaddal szemben támasztot elvárásoknak meg tudsz felelni akkor a többi jön magától. és ha ezek után belenézel a tükörbe akkor ne azt nézd, hogy mit nem értél el, és kinek nem vagy elég jó, hanem hogy mennyit érsz és önmagadnak mennyit jelentesz. Hogy mik a te értékeid és ki vagy te.

Aztán azt a feladatot kaptam, hogy másnap reggel amikor felkelek nézzek bele a tükörbe, és mondjam el mi változott. Hogy kit látok, mik az értékei és mit tegyek hogy neki megfeleljek...
És innentől már csak rajtam áll mi a fontos, és mi nem az. Persze ettől még messze vagyok, és nem megy egyik napról a másikra...

De egy próbát talán megér :wink:

Nem minden vándorút céltalan /J.R.R. Tolkien/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.548 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére