Gondolatok

Több
21 éve 4 hete #137554 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137524 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
:-)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137494 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Svinnel egy kicsit nagyon elhamarkodottan ítélkeztünk és döntöttünk. Elnézést. A reakció megkésésért is.

Darkman:

Éljenek a nők!

Az az érdekes, amikor lekurvázzák azt a nőt, aki rendszeresen lefekszik egy éjszakára a fiúkkal, ám ugyanez fordítva már képtelenség. Mi férfiak teljesen becsületesek és tiszták vagyunk...

Mogy:

Darkman írta:
Éljenek a nők! Az az érdekes, amikor lekurvázzák azt a nőt, aki rendszeresen lefekszik egy éjszakára a fiúkkal, ám ugyanez fordítva már képtelenség. Mi férfiak teljesen becsületesek és tiszták vagyunk...



Ezzel kapcsolatban nem tudom, kitől származott, de hallottam egy eszmefuttatást, hogy miért ribanc az a nő, aki rendszeresen "egyéjszakázik": Az illető (komolyan nem emléxem, ki volt) úgy magyarázta a dolgot, hogy Tulajdonképpen a nő dönt, hogy akarja e vagy sem. Tehát egy adott fiútársaságban azért az a menő, aki több lányt tud megdönteni, mert több lány mond neki igent, és kevesebb nemet. Arra pedig, hogy a lány igent mondjon, a fiúnak megvan a taktikája (az illető pont úgy magyarázta, hogy a srác kb 10 perc beszélgetés után azt tudja monadni a lánynak, amit az hallani akar).
Lány szempontjából pedig azért k., mert hiszen ő döntött úgy, hogy igent mond.

Laurelin:

Szerintem nem feltétlenül ribanc az a nő, akinek sok kalandja van. Beszélgettem egyszer valakivel erről és azt mondta, olyan ez, mint amikor új és új ételt kóstolsz meg. Honnan tudhatnád, hogy az adott ételt szereted-e, ha meg sem kóstolod? Honnan tudhatnád, hogy mi a jó neked, hogy kivel szeretnél lenni, ha nem próbálsz ki többet, ha nincs összehasonlítási alapod?

_Neo:

K*rva az, aki penzt ker erte. Epp ma hajnalban, sorozgetes kozben vetodott fel a megelhetes, mint tema, s gyorsan elkanyarodott a prostitucio, majd az egyejszakas kalandok iranyaba.
Szoval, ugye az a no, aki csak ugy lefekszik emberkeknek, miert lenne ribanc? Egyaltalan nem az, csak elvezi az eletet (esetleg szexfuggo, ami elvileg betegseg), ugyanugy, ahogy azt a ferfiak is teszik -vagy szeretnek tenni. Ahogy Laurelin is mondta: sok cipot fel kell probalni ahhoz, hogy megtalald azt, ami a labadra illik. Igaz, valoszinuleg eleg keves igen tartos kapcsolat szuletik az ilyen kalandokbol, hisz nem is ez a celja. A nok szvsz azert kurvazzak le az ilyen beallitottsagu tarsaikat, mert irigykednek rajuk bizonyos formaban. Szeretnenek ok is kalandokat, csak nem eleg mereszek, hogy belevagjanak es/vagy felnek az un. tarsadalmi normaktol es a kozerkolccsel (vagy a sajat erkolccsel) valo szembesulestol, szembesitestol. Ha jol esik neki, tegye.

Mau:

Darkman írta:
Az az érdekes, amikor lekurvázzák azt a nőt, aki rendszeresen lefekszik egy éjszakára a fiúkkal, ám ugyanez fordítva már képtelenség. Mi férfiak teljesen becsületesek és tiszták vagyunk...


Sztem csak irigykednek rá

Ringbearer írta:
Ezzel kapcsolatban nem tudom, kitől származott, de hallottam egy eszmefuttatást, hogy miért ribanc az a nő, aki rendszeresen "egyéjszakázik": Az illető (komolyan nem emléxem, ki volt) úgy magyarázta a dolgot, hogy Tulajdonképpen a nő dönt, hogy akarja e vagy sem. Tehát egy adott fiútársaságban azért az a menő, aki több lányt tud megdönteni, mert több lány mond neki igent, és kevesebb nemet. Arra pedig, hogy a lány igent mondjon, a fiúnak megvan a taktikája (az illető pont úgy magyarázta, hogy a srác kb 10 perc beszélgetés után azt tudja monadni a lánynak, amit az hallani akar). Lány szempontjából pedig azért k., mert hiszen ő döntött úgy, hogy igent mond.


Nem tudom, szerintem az egyéjszakázás legfőbb elindítója a kíváncsiság illl. az új keresése; valamint önmaga egyfajta próbára tevése (mrt vsz. azért a fiúnak is eléggé akarnia kell, ez egyátalán nem csak a lányon múlik) 10 perc után... azt pedig nem hiszem, ahhoz a lánynak olyan hiszékenynek/naivnak kellene lennie, mint egy kicsi gyereknek, vagy a fiúnak roppant ügyesnek és ez a legtöbb ember esetében nem így van
Meg vsz. egy kicsit más, mikor vki felajánlkozik valakinek és más, ha megpróbálja megszerezni, még ha csak egy éjre is ...

Oisin:

_Neo írta:
Qrva az, aki penzt ker erte.



Pontosan, de azért vannak határesetek. Ha egy nő azért fekszik le sok pasassal, mert szereti a változatosságot, vagy egyszerűen csak élvezni akarja a szexet (a lányoknak is vannak ám ösztönei!!!), de éppen olyan helyzetben van (pld. egy csúnya szakítás után) h nem akar komolyabb kapcsolatba belemenni, vagy pld. olyan típus h könnyen ráizgul vkire és nem akarja otthon szétrágni a párnáját, abban semmi kivetnivaló nincs!

Ellenben ha valaki pld. csak azért csinálja, mert ez a trendi dolog, vagy mert a barátnői is ezt csinálják - bár akkor se Qrva - az már nem olyan jó, bár ebben az esetben is saját magának okoz csak kárt, szóval szvsz az ő baja... Ha ismerős, meg lehet próbálni ráébreszteni h ez nem fogja előbbre vinni az életét, de nem szabad elfelejteni, h mindenkinek joga van hozzá h a maga módján csessze el a saját életét, szóval erősködni, ezért lenézni, pláne leqrvázni valakit szvsz senkinek nincs joga.

Van viszont egy érdekes határeset: amikor a nő anyagi haszonszerzés miatt fekszik le valakivel, de az üzlet nem nyílt és becsületes (ezt és ezt ennyiért megkapod), hanem burkolt és alattomos, azaz a nő - általában huzamosabb ideig - együtt van vkivel és szexuális szolgáltatást nyújt neki, cserében azért h a pasas bérel v vesz neki lakást, kocsit, szőrmebundát, elviszi a Bahamákra nyaralni, stb. Ez az amatőr Qrva kategória. Csomó tartós kapcsolat és házasság működik ilyen alapon, sokszor évekig. Ami érdekes, h ez társadalmilag teljesen elfogadott, általában ezeket a nőket nem szokták leqrvázni, pedig ha a fenti definícióból indulunk ki, akkor egyértelmű h azok. Sőt, éppen ők szokták elsőnek leqrvázni azokat akik a puszta élvezet kedvéért sok pasassal lefekszenek.

Tehát ha a szó eredeti értelméből indulunk ki, akkor a promiszkuitásnak semmi köze ahhoz h valaki qrva vagy sem, viszont amikor valakire azt mondják h qrva (persze ha ténylegesen nem az), a szót nem az eredeti értelmében használják. Egyszerűen csak valami megalázót akarnak rá mondani h kifejezzék a rosszallásukat, és jobb szó nem jut az eszükbe.

Tehát valójában maga a női promiszkuitás az, amit a társadalom nagy része még ma is elítél, és ennek rengeteg oka van. Biztos h bejátszik az irigység is, azok részéről a nők részéről, akiknek nincsenek meg a testi-lelki adottságai (szépség, bátorság elsősorban) ahhoz h ők is sok pasast megszerezzenek + azok részéről a férfiak részéről, akik szeretnék megkapni ezeket a nőket, de hasonló okokból nem jön össze nekik, bár szinte mindenki másnak igen. De ezen túlmenően vannak társadalmi és biológiai okai is a dolognak, nyilvánvalóan. Egy nő ugyebár mindig biztos lehet benne h a gyerekek, akiket nevel, a sajátjai, függetlenül attól h a partnere hány másik nőt tesz magáévá. Egy férfi esetében nyilvánvalóan más a helyzet, ugyanakkor a férfiak is sok időt és erőforrást áldoznak a gyerekek felnevelésére, ezért fontosabb számukra h a nő ne feküdjön le minden útjába eső jópasival , aki megtetszik neki. Ráadásul Európa évezredekig patrilineáris (apaági) örökösödési rendszerben élt, ettől még nagyobb lett a jelentősége annak h az apa gyerekei vér szerint a sajátjai-e vagy sem. Ezekre a problémákra válaszul alakultak ki a társadalom és az erkölcs írott és íratlan szabályai, és igaz ugyan h manapság már nem olyan fontosak ezek a dolgok, mert 1) a nő egyedül is képes felnevelni a gyerekeit, 2) az örökösödési rend ma már bilaterális, de az erkölcs nem változik olyan gyorsan, mint a társadalom. Idő kell hozzá h az erkölcs lekövesse ezeket a villámgyors társadalmi változásokat.

Végül, a kereszténység "áldásos" hatásának köszönhetően a szex önmagában bűnösnek lett bélyegezve (Nietzschével szólva a szeplőtelen fogantatás dogmájával megszeplősítették a természetes fogantatást) és bár ma már valamivel differenciáltabb az egyház álláspontja, évezredek erkölcsi felfogása nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Érthető, ha azokat, akik sokat élvezik a szexet, ami önmagában bűnös, magukat is bűnösnek -> qrvának bélyegzik. Ráadásul ezen a közvetlen hatáson kívül van egy közvetett, de nem kevésbé fontos hatás is: a szexualitás lett az erkölcs első számú tárgya, ezért a szex és a szerelem manapság egészségtelenül túl van etizálva. Kérdem én: miért erkölcsi kérdés az, hogy kivel, mikor, hol, hogyan szeretkezem, és miért nem az az, hogy kivel, mikor, hol, hogyan eszem együtt pld.? Ez nem szükségszerű, csak történelmi esetlegesség, de tény hogy így van. Szvsz ha logikusan gondolkodom, mindekettő inkább egészségügyi, mint etikai probléma...

Üdv, Oisin

_Neo:

Aiya!

Nem akarom Oisin egesz hozzaszolasat beidezni... Nagy reszevel egyetertek, nehol kis kiegeszitesekkel.

Idézet:
Van viszont egy érdekes határeset: amikor a nő anyagi haszonszerzés miatt fekszik le valakivel, de az üzlet nem nyílt és becsületes (ezt és ezt ennyiért megkapod), hanem burkolt és alattomos, azaz a nő - általában huzamosabb ideig - együtt van vkivel és szexuális szolgáltatást nyújt neki, cserében azért h a pasas bérel v vesz neki lakást, kocsit, szőrmebundát, elviszi a Bahamákra nyaralni, stb. Ez az amatőr Qrva kategória. Csomó tartós kapcsolat és házasság működik ilyen alapon, sokszor évekig.


Ezt en nem sorolom a qrva kategoriaba, ez rosszabb annal. Egy prostinak fizetsz, letudjatok az uzletet es mesz Isten hirevel. Ellenben igy ilyen no "magahoz lancol" -ha szabad igy fogalmaznom- es sokszor nem nyujtja a ra aldozott penzert, idoert es luxusert jaro "ellenszolgaltatast" ("faj a fejem, most ne!"). Ez kicsit nyers, de igy van. Nem kell hallgatnod egy qrva nyafogasat egesz nap, csak a nyogdecseleset "tranzakcio" kozben. Tomoren, magyarosan: a ***** nem hasznal ki, azt kapod, amiert fizettel, es kesz.

Idézet:
Tehát valójában maga a női promiszkuitás az, amit a társadalom nagy része még ma is elítél, és ennek rengeteg oka van. Biztos h bejátszik az irigység is, azok részéről a nők részéről, akiknek nincsenek meg a testi-lelki adottságai (szépség, bátorság elsősorban) ahhoz h ők is sok pasast megszerezzenek + azok részéről a férfiak részéről, akik szeretnék megkapni ezeket a nőket, de hasonló okokból nem jön össze nekik, bár szinte mindenki másnak igen.


Nos, szvsz letezik a noi promiszkuitasnak is hatara. En ezt kb ott huzom meg, ha egy holgy VALOGATAS NELKUL (szo szerinte ertendo, barki odamegy hozza/barkihez odamegy) hanyatt vagja magat mindenkinek. Nem igazan tudom megmagyarazni, hogy miert, de szerintem ez igenytelen -es akkor enyhe szot hasznaltam. Erezze jol magat, persze, abba nem szolok, es nem is szolhatok bele, de konyorgom... a ferfiaknal sem az a meno, aki minel tobb not megdont, hanem az, aki minel tobb es lehetoleg minel jobb not visz agyba. Az ilyen magatartasra szerintem nem magyarazat az, hogy a holgynek magasabb a vermerseklete. Nem tudom teljesen pontosan szavakba onteni, de valamiert ez viszolygassal tolt el.

Idézet:
Végül, a kereszténység "áldásos" hatásának köszönhetően a szex önmagában bűnösnek lett bélyegezve (Nietzschével szólva a szeplőtelen fogantatás dogmájával megszeplősítették a természetes fogantatást) és bár ma már valamivel differenciáltabb az egyház álláspontja, évezredek erkölcsi felfogása nem fog egyik napról a másikra megváltozni. Érthető, ha azokat, akik sokat élvezik a szexet, ami önmagában bűnös, magukat is bűnösnek -> qrvának bélyegzik.


Marpedig ez az, ami a leginkabb karos szvsz. A noideal evszazadokon keresztul Szuz Maria volt, de a nok nagy resze ugye nem esik minden masnap teherbe a Szentlelektol, volt is emiatt lelkifurdalas rendesen. Ami erdekes, hogy a ferfiak is olyan not akartak, mint Maria, de hogy miert, azt nem tudom... Masik megoldas az, ha valaki elment apacanak, aztan vagy tudott valamit kezdeni a vagyaival, vagy nem. Meggyozodesem, hogy az apacak (es masok) onsanyargatasanak hattereben valahol ott bujkal a S/M, mint alternativ megoldas a test igenyeinek kielegitesere. Kovezzetek meg, en igy gondolom.

Meg valami, amivel nem ertek egyet, a mai napig. Ha jol tudom, az egyhaz (rom.kat.) hivatalos allaspontja a mai napig az, hogy a hazassagon kivuli szex bun. Tovabbmegyek, a papoknak maga a szex is bun. Bun tehat nekik a csalad is (colibatus), de anelkul meg egesz jol meg lehet lenni. Viszont, kepzelj el egy papot, akinek mar attol lelkiismeretfurdalasa van, ha egyaltalan -Uram bocsa'- veletlenul egy nore nokent gondol, vagy elkepzel egy meztelen noi testet. Es bizony, az egesz eletet igy eli le... Vagy eszbe kap, es szogre akasztja a reverendat, tovabbra is jo kereszteny marad, csaladot alapit es szeretetben neveli fel a gyerekeit. A legrosszabb, amikor nem kepes elfojtani a vagyait (lasd pedofil hitoktatok, apacak megeroszakolasa) es kitornek. Ki/mi a hibas?
Felre ne ertsetek, nem azt mondom, hogy rettegni kell mindenkitol, akin reverenda vagy csuha van, csak gondoljatok bele, mekkora nyomas ala kenyszeriti papjait a nagyszeru Romai Katolikus 1haz. Arrol mar nem is beszelve, hogy mit mondott Isten Adamnak es Evanak: "Szaporodjatok es sokasodjatok, es toltsetek be a foldet es hajtsatok birodalmatok ala;". Es pontosan Isten szolgainak kell megtagadni ezt a parancsot...

Kicsit elkanyarodtam, elnezest erte, de talan erdemes megvizsgalni a dolgot ebbol a perspektivabol is.

Vewy:

Tényleg, Ádám és Éva összeházasodtak egyáltalán?

Oisin:

Neo a kiegészítéseiddel teljesen egyetértek, csak azért nem tértem ki bővebben ezekre a dolgokra, mert már így is épp elég hosszan írtam. Egy helyen fűznék egy kis kiegészítést a kiegészítéshez: a promiszkuitásnak nálam is van határa, igen, csak szvsz ez a határ nem etikai, hanem inkább esztétikai jellegű, szóval aki válogatás nélkül eldől mindenkivel, abból szerintem nem annyira az erkölcs hiányzik, mint inkább a jó ízlés...

Üdv, Oisin

Namarie:

Jó régen jártam erre, és most nem tudok visszaolvasni, de feletennék egy kérdést: mi van akkor, ha egy nő azért fekszik le valakivel, mert mondjuk beteg a gyereke, és másképp per pilllnatnyilag nem tud pénzt szerezni?


Szerintem a promiszkuitás, /az én fogalamaim szerint: válogatás nélküli, csak az örömért folytatott nemi élet/ se férfi se nő részéről nem helyes, mégpedig azért, mert ez az embert tárggyá. az örömforrás tárgyává
alacsonyítja le. Oisinnel picit vitatkoznék, szerintem ez etikai dolog IS. Természetesen esztétikai is, mivel elég gusztustalan válogatás nélkül élvezni akárkivel. Gondoljunk csak a biológiaia oldalára

Miért a nőt ítélik meg jobban érte, holott a dologhoz két fél kell? Valószínűleg azért, mert a nőn látszik meg előbb, /terhesség, hamarabb kiég/.

Papság: a világtól elvonult, a szellemilehez és a lelkihez forduló élet még nem feltétlenül önsanyargatás. van egy szint, ahonnan a test már egyszerűen nem érdekli az illetőt. Senki nem volt


Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137407 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aiya!

Ugy hiszem, ertekes gondolatok vesztek el igy... Nem ertem, hogy a nevezett tema miert nem fer meg ezen a forumon? Erett, intelligens emberek irjak es olvassak. Nem megoldasa egy problemanak az, ha a szonyeg ala soporjuk es viktorianus szemermesseggel nem veszunk tudomast rola.

Szoltam.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137327 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
A prostitúció is legalább annyira fontos kérdés, mint Frodó jelenlegi frizuja és a gazdag elit hataloméhsége és satöbbi. Azzal, hogy elfordítjuk a fejünket egy adott problémától, épp a megoldást toljuk el, egyre messzebb. Kulturált volt a beszélgetés, ahogyan Oisin is írja, és egyáltalán nem értem, miért kellett önkényesen kitörölni? Had döntsük már el mi, hogy mi kell és mi nem...

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137294 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok
Kedves Brisa,

Nem értem h egy értelmes, kulturált beszélgetés a promiszkuitásról miért nem fér bele a gondolatok topicba!? :confused2: Úgy érzem h ezúttal feleslegesen nyúltál a "törlés" gombhoz! Mi órákat áldoztunk arra h összeszedjük és megosszuk másokkal a gondolatainkat, Te pedig fogod és kitörlöd az egészet! Ezek után nem tudom van-e értelme annak h írjak ebbe a topicba, mert nem tudom, miről írhatok és miről nem. Azért amit eddig írtunk azt lsz. küldd el priviben, mert szeretném megőrizni az utókornak. Ja, és ha ez off, akkor az általad kezdeményezett "hogyan működtessünk tartós kapcsolatokat" téma is legalább annyira az, úh lsz. az azzal kapcsolatos hozzászólásokat is töröld!

egy nagyon dühös Oisin
:rmad2: :rmad2: :rmad2:

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hete #137291 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Drágáim, az a bizonyos téma nem fér össze ezzel a fórummal. Ezért ki lett moderálva, méghozzá visszamenőleg a kezdetekig, Darky bejegyzéséig. Ez azt is jelenti, hogy egy-két helyen belenyúltam a hozzászólásokba is, hogy csak a "nem megfelelő" részeket töröljem.

De semmi pánik. Az egész beszélgetést elmentettem. Aki igény tart rá, írjon egy mailt ide: brisa@mailbox.hu , s a válaszlevélben megkapja a fájlt.

Dodiee: Hidd el, az én vállamon már jónéhány jóképű és helyes srác "sírta" el bánatát "lány-ügyben". Pl. hogy nem értik a lányokat...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137129 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Gondolatok

mogy írta:
akkor vajon miért hallkom mindig, hogy fiúk mondják, hogy női lélek? kit érdekel?


Ugyanazért, amiért minden pasi azt mondja, hogy a Playboyt csak a cikkek miatt veszik. Most el tudod képzelni hogy egy macsó, kétajtós szekrény könnyáztatta arccal a válladra borul, és elsírja, hogy nem érti a női lelket(hálistennek, még csak az kéne hogy értse..)??

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #137099 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!
Hűha, de régen írtam ide...

Morwen írta: Szuahéliül… az lenne csak groteszk.

A nyelvekkel kapcsolatban egészen hasonló a felfogásunk. Én is mindenféle egzotikus nyelven meg akarok tanulni, legyen minél régebbi, minél nehezebb és délkeletibb. De szerintem nem igaz, hogy nem tudnád hasznát venni, hasak nem valami rég kihalt nyelvet tanulsz, mert mindig szükség van fordítókra és tolmácsokra a legkülönbözőbb nyelvekből, és a különlegesebb nyelvek tudója Mo-n mindig is hiánycikk volt. (megsúgom, nekem nagy szerelmem a szintén bantu Zulu nyelv...)


Üdv:
-- Mau
"I am the Cat who walks by himself and all places are alike to me."

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136950 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Gondolatok
Üdv minden Középfölde lakónak.
Jó közétek tartozni.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136865 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aiya!

Hmmm... Igen erdekesek ezek a temak, nem allhatom meg, hogy ne szoljak hozza.

Haboruk

Eleg keves olyan haborut tudnek mondani, amely nemes eszmekert folyt, hirtelen egy sem jut eszembe ß) A haboruskodasnak szinte mindig gazdasagi es/vagy politikai oka van. A katonak nem nagyon mennenek maguktol, az eszme csak duma fontrol, hogy igazoljak sajat maguk es a civilek szamara a pusztitast. Ha azt mondod, hogy a hazadat veded, nem akkora a lelkiismeretfurdalas.

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136861 Írta: Laurelin
Laurelin válaszolt a következő témában: Gondolatok
A háborúhoz meg csak annyit. Legtöbbször nem is olyan nemes célokért küzdenek szerencsétlen katonák.

Lemostam a festéket arcomról
most látszik csak, nem mosolygok,
a rettenet fintora ez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136859 Írta: mogy
mogy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ringbearer írta:
eszembe jutott valami: háborúba a katonák rengeteget gyilkolnak.
és mégis ha valaki itt háborún kívül gyilkol, rögtön büntetést kap.
(Csak azt ne mondjátok, h a katonák nem öltek/ölnek civileket!)


Nem mindegy, hogy milyen formában. A katonák "az igaz ügy érdekében" cselekszenek, vagyis a hazáért, vagy a vallásért, vagy bármi másért. Aki háborún kívül gyilkol, azt nevezik önbíráskodásnak (azt hiszem, lehet, hogy rossz a szó), és tulajdonképpen ez is tiltott. Ott van még a gondatlanságból elkövettett emberölés (bár ez sztem nem tartozik bele a gyilkolás fogalméba, ami sztem szándékoságot takar), ami ugye még csak nem is határozott okkal történt, ed mégis kioltotta valakinek az életét, és ezt kell büntetni.

Alyr Arkhon írta:
Azért is akarják annyira ismerni a női lelket, hogy uralni tudják.


akkor vajon miért hallkom mindig, hogy fiúk mondják, hogy női lélek? kit érdekel? Ja, és sztem ha egy nő igazán olyan jellem, hogy írányítson, akkor akkor meg tud felelni azokra a bizonyos kérdésekre:)))

"Nyitott szemmel álmodom, de nem vagyok magam!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136855 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
eszembe jutott valami: háborúba a katonák rengeteget gyilkolnak.
és mégis ha valaki itt háborún kívül gyilkol, rögtön büntetést kap.
(Csak azt ne mondjátok, h a katonák nem öltek/ölnek civileket!)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136713 Írta: Morwen (TV2-Chat)
Morwen (TV2-Chat) válaszolt a következő témában: Gondolatok
Darkmanem. Ezek tényleg nagyon érdekes dolgok… az atomok, a részecskék, molekulák… Pörögnek, forognak… =)
Hú!… Ezzel kapcsolatban lenne egy csodálatos idézetem Stephen King egyik – számomra kedves, és sokat jelentő – könyvéből. Ezen a gondolatmeneten nagyon leragadtam. Csak úgy ittam a szavait, mert amit megfogalmazott…

„…Minél többet tudunk meg élettanilag az agyról, annál kevésbé lehetséges a lélek létezése, mégis annál inkább valószínűsíti a kutatás természete. Érted? Természetesen nem. Téged körülvesz saját romantikus kisugárzásod, naponta bizalmas közelségbe kerülsz a misztikummal. Most mégis a határhoz közeledsz – nem hit, hanem megértés által. A lélek fordított entrópiájával nézel szembe. De hogy hétköznapibb legyek: A világegyetem legnagyobb rejtélye nem az élet, hanem a Méret. A Méret magába öleli az életet, és a Torony tartalmazza a Méretet. A gyerek, aki leginkább otthon van a csodák között, azt kérdezi: Papa, mi van az ég mögött? Az apa azt válaszolja: A világűr sötétje. A gyerek: És a világűr mögött? Az apa: Egy galaxis. A gyerek: És a galaxis mögött? Az apa: Újabb galaxis. A gyerek: És az újabb galaxisok mögött? Az apa: Senki sem tudja.
Érted? A Méret legyőz minket. A halnak a tó a világegyetem, amelyben él. Vajon mit gondol a hal, amikor szájánál fogva átrántják létezésének ezüst határán egy új világegyetembe, ahol a levegő megfojtja, a fény pedig kék őrület? Ahol kopoltyú nélküli hatalmas kétlábúak egy fullasztó dobozba rakják, hogy nedves növények alatt pusztuljon el?
Vagy vegyünk egy ceruzát és nagyítsuk föl. Elérünk egy ponthoz, ahol rá kell jönnünk egy megdöbbentő dologra: a ceruza hegye nem szilárd, atomokból áll, amelyek remegnek és forognak, mint trilliónyi démoni bolygó. Ami nekünk szilárdnak tűnik, az laza háló, amelyet a tömegvonzás tart össze. Ha megfelelő méretűre törpülünk, az atomok közötti távolság mérföldekké, szakadékokká, eonokká tágul. Maga az atom magot és keringő protonokat , elektronokat tartalmaz. További szubatomi részecskék felé is szabad az út. És mi van azután? Tahionok? Semmi? Természetesen nem. A világegyetemben minden tagadja a semmit, a dolgok azt a következtetést sugallják, hogy a semmi nem létezik. Ha kihullasz a világegyetem határain, talán egy deszkakerítést találsz, amelyre az van írva: VÉGÁLLOMÁS? Nem. Valami keményet és íveltet találsz, amilyennek a csibe érzékelheti a tojás héját, miféle hatalmas, áradó fény világít be a világegyetem falán ütött lyukon? Talán keresztül tudsz nézni rajta, és rájössz, hogy az egész világegyetemed nem más, mint egy fűszál egyetlen atomja? Talán kénytelen leszel arra gondolni, hogy amikor meggyújtasz egy ágat, akkor a végtelenségek végtelenjét hamvasztod el? Hogy a létezés nem egyetlen végtelent jelent, hanem végtelen számút?
Talán megláttad, hogy a világegyetemünk milyen helyet foglal el a világ rendjében – egy fűszál egyetlen atomját jelenti. Lehetséges, hogy mindazt, amit képesek vagyunk felfogni, a végtelenül kicsi vírustól a Lófej Ködig, egy fűszál egyetlen atomja tartalmazza… egy fűszál, amely egy idegen időfolyamban talán csak egy-két napig él? Mi van, ha azt a fűszálat levágja a kasza? Amikor haldokolni kezd, a rothadás a mi világegyetemünkbe is, mindent elsárgítva, megbarnítva, kiszárítva? Talán már meg is kezdődött. Azt mondjuk, a világ változik. Talán úgy értjük, kezd kiszáradni.
Gondolj bele harcos, ez a felfogás milyen apróvá tesz minket! Ha egy Isten mindenre ügyel, csakugyan igazságot oszt egy szúnyogfajnak a végtelen számú szúnyogfaj között? Vajon csakugyan nem hullhat le egy veréb sem a tudta nélkül, holott az a veréb kevesebb a világűr szakadékában úszkáló magányos hidrogénpöttynél? És még ha Ő tudja is… milyennek kell lennie egy ilyen Istennek? Hol él? Hogy lehet élni a végtelenség mögött?
Képzeld el a Mohaine-sivatag homokját, amelyen keresztülvágtál, hogy megtalálj, és képzelj el trilliónyi világegyetemet – nem világot, világegyetemet -, bezárva ennek a sivatagnak egyetlen homokszemébe. Minden világegyetem végtelen számú másikat tartalmaz. Mi fölémagasodunk ezeknek a világegyetemeknek szánalmas fűszálkilátónkban. Bakancsod egyetlen lendítésével milliárdszor milliárdnyi világot repíthetsz át a sötétségbe egy láncban, amelynek soha nincs vége.
Méret, harcos… Méret..
Mégis haladjunk tovább. Tegyük föl, hogy minden világ, minden világegyetem egyetlen kapcsolatban, egyetlen oszlopban találkozik, és ez a Torony. Egy lépcsőház, amely magához Istenhez vezet. Bemerészkedsz, harcos? Lehetséges, hogy valahol a végtelen valóság fölött van egy Szoba…?”


Idézetekben fogok beszélni! =) Idézet a mostani könyvemből: (Dean R. Koontz: A Visszatérő):

„-Mióta lettél puritán?
-Nem vagyok az – felelte Tony. – De… lehet, hogy mégis az vagyok. Egy kicsit. Isten a tudója, hány úgynevezett „értelmes kapcsolatom” volt már. Egyébként messze nem vagyok tiszta. De nem tudom elképzelni magam, hogy ott cirkálok esténként a Paradise-ban, minden nőt „bombázónak” mondok és vadászom a friss húsra. És különben is el tudod képzelni, hogy ilyeneket mondok? „Szia, Tony vagyok, téged hogy hívnak? Milyen jegyben születtél? Hiszel a számmisztikában? Nem jársz tudattágításra? Hiszel a kozmikus energia hihetetlen totalitásában? Szerinted a sors egy mindent átfogó kozmikus tudat megnyilvánulása? Szerinted is a sors akarata volt, hogy találkozzunk? Gondolod, hogy meg tudunk szabadulni a rossz karmánktól, amit külön.külön teremtettünk, ha létrehozunk egy jó közös energiamezőt? Akarsz egyet du*ni?”

Darkmankémkám, ez nem könyvből szárrnazott, hanem egy papírlapról, amit Sólyomfi Nagy Zoltán regős-tanítótól kaptunk. Ez a www.saman.hu a hivatalos honlapjuk. Neki, és mindennek, ami az ő munkásságával kapcsolatos. Van tőle egy Szarvastánc című kazettám. Ezek szerint Te tényleg érdeklődsz az ilyen dolgok iránt.
Kérdezni szeretnék valamit. Nem filozofia… Egyszerű, de sajnos senki nem tudja megválaszolni… Jövőre egyetemre szeretnék menni. Nem tudom, mi az az államilag finanszírozott ponthatár. Mi az? Mit befolyásol? Mi befolyásolja? Van felvételi??? Mert én Skandinavisztika szakra jelentkeznék, ott pedig el sem tudom képzelni, milyen kérdésekből csinálnák a felvételit. =( A barátnőm szerint beszélgetés, hogy miért jelentkezem oda. És megjegyezte, hogy ha ott megszólalnék svédül, tutira felvennének… =) Hát, nem tudom. Azt hallottam, minden ilyesmire ötszörös túljelentkezés van minden évben. És furcsának találom, hogy már nincs olyan szakpár, hogy skandinavisztika-svéd. =:( Gondolkodóba ejt még a török-újgörög szak. Áz igen! Az nem lehet piskóta. Muszáj megtanulnom törökül, mert bele betegszem!!!
Gül döktüm… Gyönyörűséges nyelv! A görög viszont érdekes. Csak megint olyan dolgokat akarok tanulni, amiknek soha semmi hasznát nem tudom venni, csak jól hangzik, ha megkérdezik, milyen nyelveken beszélek… és elkezdem sorolni a legszélsőségesebb, legüveghegyekentúlibb nyelveket. Mint Boborján. Szuahéliül… az lenne csak groteszk. De a latin is érdekel. Minden, ami nem mindennapi. Japánul már három szót is megtanultam, mert megnéztem a Chihiró szellemországban-t háromszor. (Minden idők legcsodásabb mesefilmje!!! Ajánlom mindenkinek, aki még nem látta! Fantasztikus történet, tele érzelmekkel. És még a gonosz szereplők is olyannyira szeretetre méltóak, hogy megkönnyeztem a rajzfilmet!)

Na, vége az átkozott Szigetnek, úgyhogy megint dolgozom… hála az égnek. :/ Sajnos sosem jutottam el az MTT sátorhoz, tehát ez kimaradt az életemből.
Viszont! Voltunk Éowynnal a Sümegi várjátékokon 9-10-én… Nagyszerű volt! A zalaszentlászlói falunapok is érdekesek voltak… finom volt a bogrács pörkölt. És kiraktam egy ezer darabos puzzle-t három este alatt.
Megnézetm dvd-n a Resident Evil-t… Ennyi történt velem az elmúlt időben.
Véletek mi a helyzet? Jól éreztétek magatokat a nyáron? Remélem voltatok nyaralni… mert én nem. De úgy néz ki, hogy októberben végre valahára eljutok Svédországba, és emiatt rám mászott a boldogság, az az érzés, hogy mégis sikerülhet az, amire oly régóta vágyom…

El akarok menni a West Balkán-ba.

"Meghalni nem halhat meg, mi öröklétig áll,
Számlálatlan korok során enyészik a Halál."
:cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136559 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ringbearer írta: Hat, hogy a ferj mennyire "parancsolgatos" (hulye szo, de nem jut
eszembe mas), es mennyit hagy anyanak szabad kezbe.

By the way... Egy nehezen kezelhető, sokat rosszakolkodó gyereket próbáltak kérdezgetni, hogy mi van vele. Nem sokra mentek, aztán a kölyök teljesen váratlanul kifakadt: "Az a baj, hogy a papa otthon is művezető!" 8O :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136507 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
A nők jobb vezetők mint a férfiak, mert nem uralnak hanem irányítanak. (ezt a rádióban hallottam)
A férfiak viszont "mindenek felett hatalomra vágynak" még akkor is ha nem tudják uralni azt. A házasságon belüli erőszak, a "parancsolgatás" gyökere egyrészt ott van, hogy az adott férfinek a főnökei parancsolgatnak, és nála hatalmasabbak között van, és keres egy magánál gyengébbet akin uralkodhat. Másrészt ha az előbbi feltétel már adott, és látja hogy a nő valamiben jobb nála ami nem "női munka" az újra készteti hogy éreztesse a felsőbbrendűségét, ami leginkább fizikailag nyilvánul meg, de lehet pszihológiai is. (olyan kérdéseket tesz fel amire a nő biztosan nem tud felelni aztán kajánul vigyorog "látod, én okosabb vagyok, ezért vagyok a ház ura")
Azért is akarják annyira ismerni a női lelket, hogy uralni tudják.
Lehet hogy túloztam kicsit, de én így látom. Az uralkodásra az évszázadok során sokféleképpen reagáltak, sokszor csak látszat volt a férfi uralma (Periklész beszédeiben nagy része volt a feleségének).


"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136492 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hat, hogy a ferj mennyire "parancsolgatos" (hulye szo, de nem jut
eszembe mas), es mennyit hagy anyanak szabad kezbe.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136491 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring, minek vagytok a legközepén?
Amúgy minden tiszteletem az anyukádé. Ő képes volt újrakezdeni. Tanulni és dolgozni. Ez nagy erőre vall.

Oisin: :P :P :P :tongue:

Ja, és a nagy élvhajszásban, ne felejts el időnként megállni és emélkedni. :wink: :evil3:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136461 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Őket kellene a zászlóra tűzni, hogy láthassák mások is... és hogy tanulhassanak tőlük.


YESSS!!! Az ilyeneket tűzzük fel a zászlóra :dead: és hordozzuk körbe az országban a nép okulására :eek2: !!! :evil2:

Üdv, Oisin

PS: Brisa, nem volt még időm összeszedni a gondolataimat. Pillanatnyilag azzal vagyok elfoglalva h éljem az életem, nincs időm beszélni róla! ;)

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #136424 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
erdekes, hogy neha anyukamon latom azt, hogy nem
elgedett a sorsaval.
( :arrow: Ez neha egsz erdekes helyzeteket szul)
Ha a csaladomat nezzuk, azt mondom mi a
legeslegeskozepen vagyunk!
Idaig itthon volt, most elvegezte a nemet-
tanari fosulit, es mar 1 eve tanit. :roll:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136387 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Beleg, Oisin, sokáig kell még várnom? :cooljump:

Finwe: Szerintem ilyen szempontból már jó felé haladunk. A tévében elcsíptem egy pasi mondatát, amely meglepően bölcsnek tűnt. Valahogy így szólt: "A nőknek nem arra kellene törekedniük, hogy minél több "férfi-jogot" szerezzenek meg, hanem inkább a "női-jogokat" kellene elfogadtatni." Nem egészen így mondta, de a lényeg ez.
Én úgy gondolom, hogy mindkettőre szükség van. Kell, hogy a nők kipróbáljanak olyan dolgokat, amiket eddig csak férfiaknak szabadott. Hátha nekik jobban megy. :wink: Másrészről persze szükség van arra is, hogy a nőiséget, az anyaságot stb. is elismerjék. Méghozzá ne csak az egyiket (pl. az anyaságot), hanem mindegyiket!

Nagy problémának állítják be a karrier - család dilemmát. Ugyanis a trendi-nőnek karriert kell csinálnia - szól a társadalom. Csak azt felejtjük el mi nők, hogy a társadalom ilyen és hasonló nyomásait mi magunk "gyártjuk". Akkor meg minek siránkozunk?

Amúgy szerintem a mai világban az a jó, hogy szabadon lehet választani, a karrierista és a tyúkanyó szerepek között, sőt még kísérletezni is lehet a kettő összeegyeztetésével. Sőt egészen más szerepekkel is. Persze egyéni határok vannak.

Én szeretnék majd családot. Méghozzá úgy, hogy közben a munkámban is megvalósíthassam önmagamat. És tudjátok, hogy ez a kettő hogy férhet meg egymás mellett? Hát úgy, hogy én nem feledkeztem a férfiakról. Ugyanis nem csak a társadalom "női része", hanem a "férfi része" is változik. És bízom abban, hogy olyan irányba, ahol a férfi igazi társává válhat a nőnek (és nem urává), és a nő is a férfinak. Mindenhol. A háztartásban, a gyereknevelésben, a pénzkeresésben, a bánatban, a boldogságban, a hétköznapokban, az ünnepnapokon stb.

Persze most átmeneti időszakban vagyunk. És ezért sok helyütt hallani az értékválságról. És biztos igaz is. De vegyük észre, hogy vannak már olyan nők és férfiak, akik "átálltak" már. Őket kellene a zászlóra tűzni, hogy láthassák mások is... és hogy tanulhassanak tőlük.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136276 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csend.

A csend megszüli a szótlanságot. A szótlanság az elmélyedést. Az elmélyedés pedig megfiaddzik: megszületsz te és én.

Csak nézzük egymást szótlanul, csendben. Nézem, ahogyan ott állsz előttem, te pedig engem, ahogyan keresztbe fontt karral gondolkozom. Elmélyülök. Te is. Talán örökre?

Egymással szemben állunk. Csend van. Aztán megtöröm eme mozdulatlan képet. Odamegyek hozzád. Ajtódat nyitom, s bemegyek. Előszőr vagyunk igazán együtt, s előszőr értelek meg. Te is engem, gondolod, amíg ki nem megyek.

Üres vagy, ha nem vagyok nálad, s jómagam is üres leszek. Csak együtt érünk valamit; együtt vagyunk testvérek. Emlékszel?

A csendben hallottuk, s csak ott is érthetjük meg.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #136004 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok

Laurelin írta: Sziasztok, ritkán járok ide, de most van valami, ami nem hagy nyugodni. ...Szerintetek el kell fogadni, vagy vissza kell utasítani az ilyen ajándékot?

Remélem, hogy lenne bátorságom elfogadni. Különben még életem végéig rágódnék az elszalasztott lehetőség felett. Azon, hogy meg se próbáltam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135921 Írta: Melian
Melian válaszolt a következő témában: Gondolatok

Laurelin írta: ...az előtte eltöltött évek alatt számtalan véletlennek, jelentéktelennek tűnő dolog mind erre az útra tereli.
Szerintetek el kell fogadni, vagy vissza kell utasítani az ilyen ajándékot?
Én elfogadtam, de kíváncsi vagyok ti mit választanátok.


Aiya Laurelin,

velem kb. 2 évvel ezelőtt történt meg egy kísértetiesen hasonló dolog. Persze, én is számtalanszor át- (és azóta is újra-) -gondoltam az eseményeket. Nálam nem volt kétséges, hogy elfogadjam-e a feltáruló új élethelyzetet, így nem is azon kellett gyötörnöm magam, hogy úgy legyen-e, hanem, hogy esetleg a jövőre nézve mit hozhat.

Mindenesetre elfogadtam a sors ajándékát (ne nevessetek, erre ehelyütt nincs más szó!), és életem (valószínűleg) legszebb időszaka kezdődött el vele.

Ahogy Kriszana is írta: álmodj merészet!!!

Melian
*tiuda meina tiutjandei*

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135917 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hat meg harom :D

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135904 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok
csatlakozom Darkmanhez ( de csak azert, mert tok franky ket azonos avatar ß) egy topicon belul )

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135782 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csapj a pacik közé ;-)

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135776 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha ugy erzed, hogy eddigi eleted soran mar tobbszor is dolgok
utaltak arra, hogy ezt valazd, akkor igen, jo hogy ezt valasztottad.
Csak vigyazni kell, nehogy ezeket a celzasokat megadnak bemagyarazd.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135678 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gondolatok

Laurelin írta: Szerintetek el kell fogadni, vagy vissza kell utasítani az ilyen ajándékot?
Én elfogadtam, de kíváncsi vagyok ti mit választanátok.

El kell fogadni - szerintem.
Mert mindennek ideje van az ég alatt, és ideje van minden akaratnak.
Bármi, ami változást hoz az életedbe - fejlődés. Lehet, hogy rossz irányba, de a haladás - bármilyen irányba is történik - mindig sokkal érdekesebb, tanulságosabb, mint az egyhelyben topogás.
Ragadd meg a lehetőséget!
Álmodj merészet, és ne félj, hogy elhibázod!

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.527 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére