Szinkron?

Több
21 éve 8 hónapja #93302 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Szinkron?

angelina írta: a TTT szinkronja igazan pazar lett;minden elismeresem :up: !a nyelvezete pedig GYONYORU!!!!

Bár szvsz kicsit túl költői helyenként... :mrgreen:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #92121 Írta: Merras
Merras válaszolt a következő témában: Szinkron?
Én ma jól megszívtam... a dunaplaza honlapján ma reggel néztem meg, hogy milyen vetítések vannak, és a reggel 9.15-ös feliratosként volt kiírva, erre szinkronos volt...
Nem szeretem a szinkronos filmeket, idáig csak rossz tapasztalatom van vele. A GYU2 egész jó lett amúgy szinkronügyileg is, Csöre Gábor egész jó szinkronhangja Frodónak, de azért az első 5 percben anyáztam egy sort magamban... aztán végülis magávalragadott a film.
Nem tudjátok, hol lehet angol nyelven megnézni a filmet?

Live long and prosper!
Téma zárolva.
Több
21 éve 8 hónapja #91429 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?
Rabyn;MELYEBB?!?!?!hallottad te mar Elijah Wood hangjat?!?!?
a TTT szinkronja igazan pazar lett;minden elismeresem :up: !a nyelvezete pedig GYONYORU!!!!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #90251 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Szinkron?
Én csak a filmszinkorhoz:
Szerintem elégg hogy is mondjam.. Rossz lett. Fordonak mélyebb hangot adtam volna....
a többivel (Golllamon kivűl) nincsen bajom..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #90195 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Szinkron?
Wow, Elanor, köszi! Sztem elég friss a lista, de majd még utánanézek. Galadriel bevezetője, valaki? [size=9:2kg9dxbi](Vki, aki nem érettségizik... :roll: )[/size]

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #90184 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Szinkron?

Minerva írta: Összegyűjtöttem, mely részek nincsenek még kész, ezeket kellene még megírni. Zárójelben az első/utolsó mondat, ami MÁR/MÉG NINCS meg.

- Galadriel bevezetője;
- Bilbó és Gandalf beszélgetése (Bilbó: "Nem vagyok itthon) -> a buli kezdetéig ("Ez egy emlékezetes este lesz!");
- Bilbó a trollokról magyaráz a gyerkőcöknek;
- Gandalf és Bilbó búcsúzkodása ("kitaláltam egy befejezést a könyvemnek") -> Gandalf Isildur tekercseit olvassa ("A titkot most már csak a tűz mondhatja el.");
- Gandalf elmondja Frodónak a Gyűrű történetét ("Titokban van? Biztonságban van?") -> Frodó: ("Nem beszélünk róla soha többet");
- Samu parázik, hogy túl messze lesz az otthonától, ha még 1et lép; -> Szauron Frodónak magyaráz Bríben ("Nem bújhatsz el!");
- Aragorn a nazgúlokról magyaráz (Frodó: "Mik ezek?") -> elindulnak (Samu: "Meglátogatjuk a tündéket!);
- Szarumán a toronyban & a fák kidöntése -> Frodót ledöfik (Samu: "segíts rajta, Vándor!");
- Arwen a gázló után ráolvas Frodóra ("Frodó, ne add fel blablabla") -> Gandalf és Elrond beszélgetnek (Elrond: ..."ő a száműzetést választotta.");
- Aragorn és Arwen a hídon (Arwen: "az árnyék még nem borított be sem téged, sem engem") -> tanács (Elrond: "egyikőtöknek meg kell ezt tennie.");

- Bilbó és Frodó búcsúzkodnak -> Charadras, Szarumán beszél ("megkockáztatjátok a még veszélyesebb utat?");
- Mória falainál (leszámítva a Bugás részt :lol:) -> a csarnokig (Gandi: "egy kicsit több fényt kockáztatok meg.");
- Pippin esete a csontvázzal -> Khazad-dúm hídja (Gandi: "Nem jöhetesz át!");
- Gimli Lórienben ("a szemem mind a sasé" etc.) -> Galadriel üdvözli Frodót ("aki maga is látta a szemet...");
- Szarumán Lurtzcal kommunikál -> Trufa megkérdezi, hol van Frodó (kiv. Aragornt és az új KRESZ-t :lol:);
- Boromir és Frodó-féle incidens onnantól, hogy Boromir azt mondja: "Mindannyian félünk, Frodó!";
- Trufa és Pippin el akarják bújtatni Frodót -> Boromir meghal :( :( :cry: ;
- Frodó és Samu "fináléja".

Huh... *nyújtózkodik* Remélem, érthető volt, és nem hagytam ki semmit.


Nem tudom, mennyire friss ez a lista, de az volt a legutolsó ilyen (ha volt még egyáltalán... :roll: )

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #90151 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nazgúl, te vagy a megmentőnk!!! Az a baj, hogy a TTT után már annak a szinkronját is meg kéne írni.. vkinek megvan még a lista, hogy mi az, ami még nincs meg? Meg a meglévő részeket sem ártana helyenként átdolgozni... :roll: :?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #89598 Írta: nazgúl
nazgúl válaszolt a következő témában: Szinkron?
Üdv mindenkinek, Borzadalmas Új Évet kívánok! Visszatértem hamvaimból. És örülnék, ha összeállna azért a szinkronunk, még ha csak kevés jelenethez is van meg.... Ezeket érdemes lenne megcsinálni, szóval kedves szinkronírók: Jelentkezzetek!!!

Azoktól a nazgúloktól a hátam borsódzik. Rád néznek, a vesédbe látnak, s te csak állsz ott, mint a hülye...
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #88850 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Szinkron?
Persze eredetibe jobb, de akkor is.
Pld. Én az Armageddont csak feliratosban láttam, még amikor a mozikban adták(jó rég volt), és egy 3 órás filmet, ami nem is túl érthető este végig olvasni nem valami fantasztikus, ráadásul nem tudtam teljesen odakoncentrálni a filmre se.
Most a LOTR 2-t először szinkronnal nézem meg a premieren, aztán jöhet a feliratos is. Így könnyebb lesz figyelni, nézni a filmet. De hát tul.képp. mindneki úgy nézi meg, ahogy neki a legjobb.

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #88437 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nem tudom, nekem csak annyi a bajom a szinkronnal, hogy eredetiben sokkal jobb!
Mittudomén, ez olyan, mint, amikor mondjuk vki szereti a vajas kenyeret, de aztán megkóstolja a lekváros kenyeret, és rájön, hogy az sokkal finomabb. Nem lesz rosszabb a vajas kenyér, csak a másikat jobban szereti.

Jó, elég hülye példa, de én kb így vagyok vele; ha választhatok, inkább nézem feliratosan, mitn szinkronnal.

I feel complete when I feel sick inside
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #88433 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: Szinkron?

Telumehtar írta: Ööö...nem tudom nagyon kit takar ez a Láng Balázs de az első részben nem volt ilyen nagyon izééé hangja.... (a werkfilmben is ő volt a hangja? 8O )


A Két Toronyban már abszolúte profin pösze lesz, hallottam. Nekem tetszett. :-)

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #88368 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Szinkron?
Sokan mondták nekem, hogy a szinkront elég szarnak találták. Viszont Én szinkronosan láttam először, és annyira megragadott, tulajdonképpen csak a filmre koncentráltam, hogy Én nem gondoltam, és most sem gondolom úgy, hogy rossz lett. Persze miután hallottam a bővíttet DVD-n ahogy Frodó Gandalf után kiállt mikor lezúhan, már jobban észrevettem az igazi Lij hangja, és a magyarhang közti különbségeket. De még mindig azt mondom, hogy megfelelő és pld. a németekéhez képest jó lett. Szóval ha Én a filmre gondolok, nekem a lényeg, hogy lássam, és nem az, hogy ki hogy beszél. :sungl:

Lij, you are my life!
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #88345 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Szinkron?
Ööö...nem tudom nagyon kit takar ez a Láng Balázs de az első részben nem volt ilyen nagyon izééé hangja.... (a werkfilmben is ő volt a hangja? 8O )
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #88311 Írta: hedge_hog
hedge_hog válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nem tudom, jártok-e a mozinet.hu fórumára, ott Toma, a magyar változat hangmérnöke rendszeresen be szokott írni a GyU magyar szinkron topicba. Egy végtelenül lelkiismeretes emberke. A Két Toronyban az új szereplők magyarhangjai:

Éowyn - Györgyi Anna
Éomer Viczián Ottó
Faramir - Rajkai Zoltán,
Théoden - Újréti László,
Gollam (az első részben is) - Láng Balázs
Szilszakáll - Tolnai Miklós

Biztos vagyok benne, hogy minőségi lesz ez a szinkron is. A fordítást meg majd még meglátjuk. 8O

~ Une lumi
Téma zárolva.
Több
21 éve 9 hónapja #87998 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Szinkron?
A RF-el nem csak a hangokal volt hiba. A főzős jelenetnél EW szája meg sem mozdul egy csomó helyen, míg a magyar gyerek folyamatosan nyomja a szöveget... Olyan a film, mintha az egész szinkronstúdió amatőr, vagy legalábbis másnapos lett volna. :?
Nem tudom, ki látta a FOTR bemutatóját a Viasat3-on, de én szakadtam a röhögéstől.
1. Ary:-Are you félsz?
Frodó:-Igen
Ary:-Nagyon félsz?
2. Arwen: -I don't félek tőlük.
3. Gandalf áll Khazad Dum hídján, jön a balrog, G épp a botját vágja a földhöz, közben ordít: -Heee! Szaruón! Ide!
4. Frodó nézi a Gyűrűn kirajzolódó betűket: -Nem tudom elolvasni. Nem. Nem fog menni. -se a magyar szinkronban, se az angolban, de még a könyvben sem így írják. Nem baj...
5. Elrond: -Tűzbe kell dobni a hegyről! -Nem inkább ledobni a Tűz hegyéről?!
6. Boromir: -A Lord vissza fogja szerezni az aranyat. Milyen Lord, milyen aranyat?
+1. A Gyűrűn álló verset viszont szépen, szöveghűen lefordították... az angol szöveget.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79827 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Szinkron?
Júj, a RadioFlyer szinkronjáról inkább nem mondok semmit. 8O :P :x

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79575 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Szinkron?
Aieless: Én is teljesen ugy vagyok ezzel...egyrészt hiába...én akkor sem bizom a magyar szinkronba (lásd: Radio Flyer: Lij hangja teljesen lányos) szóval...és én nagyon szeretem hallani az emberek igazi hangját.....
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79483 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?

aieless írta: Szerintem egyébként jó munkát végeztek a szinkronosok, csak én mindig mindent eredeti nyelven szeretek, mert hiszen a színész Új-Zélandon is pontosan azt mondta, amit hallok és nem Bp-n illesztették rá... (könyvnél is azt szeretem jobban, amit az író eleve leírt).


aieless;melysegesen egyetertek :D !!!!!!!!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79477 Írta: aieless
aieless válaszolt a következő témában: Szinkron?
Na, én is kíváncsi leszek a Két torony szinkronjára!!
Nekem egyébként nem nagyon voltak gondjaim a hangokkal, csak volt pár (de be kell vallani, anyira azért nem sok) fordítási/értelmezési hiba.
Ezt a ,,Szauron, hatalmad megtöröm!"-öt én MOZIBAN láttam, és csodálkoztam is fenemód, hogy mit törünk itten meg?! :)
De persze kijavították.. huhh, még jó!

Szerintem egyébként jó munkát végeztek a szinkronosok, csak én mindig mindent eredeti nyelven szeretek, mert hiszen a színész Új-Zélandon is pontosan azt mondta, amit hallok és nem Bp-n illesztették rá... (könyvnél is azt szeretem jobban, amit az író eleve leírt).

So never mind the darkness
We still can find a way
'Cause nothin' lasts forever
Even cold November rain
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79475 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?
ehhehh,csak baratokkoztot :twisted: mert olyan hiteles es eletszeru :evil3: !!!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79410 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Szinkron?
Lehet, arra már nem emléxem. Azt pedig, h nem nézel TV-t, nem tudtam. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79311 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?
hat,Min,en megis a Harry Potter elott lattam szent borzadallyal...(egyebkent nem nezek TVt :twisted: )

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79226 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Szinkron?
Angelina, az a Gandalf/Balrog szinkron az csak a Viasat3-on ment, és a Viasat megbízásából csinálták, de ott minden film bemutatójának **** a szinkronja! :P

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79154 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?
a trailereknek meg mindig okadek a szinkronja! :rmad2: az elott veszik fel,mielott meg az egesz film elkeszult volna,igy gyakran a hangok is masok,vagy ez esetben csak a trailerre ramondtak a meglevo hangok az elozetesnyi idotartamu szoveget,de a filmben normalisan ujra vegigszinkronizaljak(persze tekercsenkent)!szoval remelhetoleg jobb lesz a hangsuly,esetleg a szoveg is megvaltozik...emlekeztek,hogy tavaly a trailerben amikor Moriaban Gandalf felemeli a kardjat meg a botjat es azt mondja;You shall not pass!!,akkor valami olyan elkepeszto baromsag van magyarul,hogy "Szauron,(hatalmad)megtorom.." 8O na most ez igy eleg nagy baromsag,es szerencsere mikorra meglett a rendes magyar szoveg,korrigaltak...

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #79152 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?
en sem szeretem a szinkront,hidd el!a GyU-t egyetlenegyszer voltam hajlando vegignezni magyarul(20szor meg angolul :D ),csakhogy velemenyt tudjak alkotni rola.regebben a hajam is befele nott volna tole,de miota tudom,hogy hogyan keszul el egy szinkron a studioban,mennyi munka van benne,es ehhez add hozza az oriasi elvarasokat,ami a GyU rajongok felol jon,azt hiszem osszessegeben nagyon jol sikerult!bar akadnak egyeni velemenyek(pl ti utaltatok Arwen magyar hangjat,engem Samue irritalt.. :twisted: ),de az egeszet egybe kell nezni!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #78825 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Szinkron?
Hollywood Multiplex, Duna Plaza
22:30 Insomnia (Álmatlanság) :wink:

Izé, akkor pont ugyanazok. (mármint a régiek - amennyire azokra emlékszem... :oops: )
És - Galadriel legalábbis - szóról-szóra másolta az első részbeli kiejtéseket... Baradúr, Száuron, stb. : :down:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #78824 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Szinkron?

Estel Adániel írta: Tegnap a moziban láttam a Trailert ( 8) :agree:) - sajna szinkronizáltan (:P :disagree:) - és nagyjából ugyanazok a hangok voltak mindenkinél, mint a FotR-ban (és ugyanazok a kiejtésbeli hibák - pl. OrthanC :x )...


Esteeeel! Melyik film előtt volt?! 8O
OrthanC, fujj! :evil:
(Nagyjából ugyanazok a hangok? Mi az, hogy nagyjából? :? )

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #78823 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Szinkron?
Tegnap a moziban láttam a Trailert ( 8) :agree:) - sajna szinkronizáltan (:P :disagree:) - és nagyjából ugyanazok a hangok voltak mindenkinél, mint a FotR-ban (és ugyanazok a kiejtésbeli hibák - pl. OrthanC :x )...

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #78802 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Szinkron?
a Ket Toronynal is Csorogi Istvan lesz?mert ebben lehet,hogy tudnek segiteni!
egyebkent hallottatok mar valamit arrol,hogy az uj szereplok hangjai kik lesznek??

'a prayer for the wild heart,kept in cage'
Téma zárolva.
Több
21 éve 11 hónapja #78779 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Szinkron?
Lehetne a Két torony szinkronrendezőjével egyeztetni a szöveget! (Erről, ha jól emléxem a közgyűlésen is szó volt!)

"Be the change you want to see." Gandhi
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.552 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére