Szinkron?

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47083 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Az azért nem volt semmi, amikor Moriában Gandalf és Frodo beszélgetnek, és a magyar hang nem szól (vége a szövegnek), de Gandalf feje tovább mozog... Szörnyű...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47078 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
jobb feliratosan? mert akkor azt is bevállaolm, főként azt
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47074 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Na, most akkor megint sokat írok. :-) <br> <br> Szerintem Arwen sem olyan rossz! Liv tökéletes Arwen a filmben (mármint, külsőleg), még ha alapból, mint színészt, nem is kedveljük. És az is igaz, hogy Völgyzugolyban muszály volt jobban kiemelni az Aragorn-Arwen témát, hiszen erre ekkor még csak utalások vannak. És ennyi erőből ott a Pearl Harbor. Bele lehetne kötni, hogy mit keres a háborúban szerelmi jelenet. A PH-ra sokan azt mondják, hogy inkább olyan, mint ha a szerelmi történetbe jönne bele a háború, a GyU-ban pedig pont fordítva - és a filmet-könyvet tekintve ennek így is kell lennie. Arwen igen kevés szerepet kapott volna, ha pl nem ő, hanem Glorfindel(?) megy Frodóért a Gázlóhoz, ennyi szereppel tuti, hogy inkább csak ellenszenves lett volna. (Na nem mint ha így nem lenne sokaknak az, de akik a könyvet nem olvasták, hanem csak a filmet nézték, azoknak nem volt unszimpi...) Na meg valamilyen szöveg is kellett neki, nem állhat némán öt percen keresztük, miközben Aragornt nézi. A medál-dolog elég jól feldobta a jelenetet. (Sikerült meglepniük :-) A szinkronhanggal én sem vagyok kibékülve, de inkább csak azért nem tetszik, mert a hang a külsőleg és nem belsőleg illik hozzá. ÉS akkor már Gollam hangja sokkal rosszabb volt! (A feliratosban is ilyen rossz? :-) <br> Arwen sem érdemli meg, hogy ennyit kritizáljuk... Illetve, be kell tartani egy bizonyos mértéket. És 5 perc, amennyit a filmben szerepelt, nem kibírhatatlan hosszúság.<br> Még valaki, aki nem tetszik? Védőügyvéd leszek! :-) <br> <br> Szia Manwe! :-)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47071 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Szerintem Boromir és Trufa nagyon jó volt! Valamelyik nap beleolvastam az első kötetekbe és szerintem a hobbitok plusz poénja, amik a könyvben ugyan nem, de a filmben szerepelnek, nagyon aranyosak és nagyon kellenek oda! (Remélem a köv. részben Gimli-Legolas versengését Kürtvárban nem hagyják ki!) Boromir pedig nagyon jól játszotta a szerepét, és egész szimpi volt pl, amikor Mória után a hobbitokat tanította vívni(?). Ahhoz képest, hogy a filmben a ''kevésbé fontos szereplők'', mint pl Gimli, Legolas vagy Boromir alig kaptak szerepet, jól oldották meg a jellemábrázolásukat (olyan apróságoktól eltekintve, mint pl L-G barátsága, stb...) És a végén, amikor Frodót meg akarja támadni... Nos, ettől a résztől féltem is, amikor néztem a filmet... Azt hittem, hogy nem tudják olyan jól megcsinálni a jelenetet, mint ahogy a könyv olvasása közben elképzeltem. De szerencsére kellemesen csalódtam - Boromir nem érdemel ekkora ellenszenvet. :-)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47069 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Hát király tuti nem... És a szinkronizáltban 5 percre rá Boromir(?) megjegyzi, hogy Gondornak nincs szüksége királyra.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47068 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Denethor csak helytartó.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47066 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Én Lord of Gondort értettem, de lehet, hogy neked van igazad.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47067 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Vagyis semmiképpen nem király!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47065 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
volt lejjebb egy kérdés: Boromir nem azt mondja az angol verzióban, hogy Apám, Gondor királya, hanem<br> My father, the Steward of Gondor..., ami nem ugyanaz
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47064 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Kétszeri feliratos megnézés után eljutottam a szinkronizáltra is. Elmegy. Arwen nagyon jó volt, Frodó és Samu szinte tökéletes, Aragorn, Boromir és Gimli abszolút jó, Legolas az Araszorn beszóláson :) kívül jó. Gandalfot kissé erőtlennek éreztem, Gollam nem tetszett. Galadriel hangja túl lágy volt.<br> Az elején kezdtem reménykedni, hogy esetleg a tünde szövegek mégis az eredetiből lesznek, mert az elején, amikor Galadriel mesél, ott az eredeti hang van, és amikor Arwen megjelenik Frodónak, az is az eredeti változat volt. De utána már nem. Nem volt vészes, de a magyarok sokkal keményebben beszélték ezt a lágy nyelvet :) <br> A hangokról ennyit. A fordításról meg azt, hogy aki a magyar szöveget írta, az most találkozott a történettel először, ezért lehettek ilyen csúf félrefordítások, amelyeket már sokan említettek. Ami még nem fordult elő: amikor Bilbó mondja Gandalfnak, hogy nagyon 'thin'-nek érzi magát, amit soványnak fordítottak, pedig a vékony jobb lett volna...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47063 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
nálunk (Szfvár) feliratosat nem is adtak...GYU-ból sem:(
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47061 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nem Szent Iván-éjre gondoltam, hanem a nyári napfordulóra, amely az emberek egyik legősibb ünnepe!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47060 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Attól még Szt. Iván akkor még nem létezett...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47058 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Csak tudjátok, az már igencsak iszonyatos intelligenciahiányra utal, ha valaki AZT NEM tudja, mikor van, mi az a nyári napforduló...<br> <br> Penngaladiel: Köszönöm.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47057 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Azért vannak olyanok is, akik a Szent Ivánból sem tudnak...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47056 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Szerintem azért mondtak Szent Ivánt,mert aki nem olvasta a könyvet,az nem sokat tudott volna kivenni az évközépből......
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47055 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Bocs, az előbbi elsősorban Morganának szólt :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47054 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Yvanna:<br> Jövő héten még biztosan játsszák a Duna Plazában feliratosan. De szerintem még jódarabig, a Bridget Jones' Diary-t is adják még, pedig az nem friss film.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47053 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Yavanna:<br> A MAFILM AUDIO készítette a magyar szinkront. Pataricza Eszter nevét dícséri a magyar szöveg. Szerintem szépen fordított és vitte át Göncz Árpád fordítását a sajátjába. Szerintem fölösleges kukacoskodás ezen lamentálni.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47052 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Üdv mindenkinek! Nem tudja véletlenül valaki, hogymelyik szinkronstúdió csinálta a magyar fordítást? Ha tudná valaki nagyon hálás lennék!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47051 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Holnap megyek, és ha minden igaz, látom szinkronizáltan a filmet. Majd utána írok még.<br> Még valami. Tudja valamelyikőtök, hogy meddig játszák feliratosan a Duna Plázában A Gyűrűk Urát?
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47050 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
A Midsummer Night = a nyári napforduló, amelyet kivétel nélkül valamennyi nép tisztel(t) valamilyen formában, hiszen ez az a pont, ahonnan a sötétség iosmét nőni kezd. Ezt a legkülönbözőbb vallások, mitológiák máshogyan magyarázzák, de egy közös, a sötét erő növekedése, dominánsá válása. Ez persze többnyire összefügg a ciklikussággal, de sz most részlet kérdés. Nem tudom, Tolkien erre a napra tette-e ezt az esemélyt, ha nem, nagyon szép, szimbolikus ötlet volt a forgatókönyvíróktól, le a kalappal előttük! De mindenképpen letolás jár a fordítóknak - annyi logikával sem rendelkeznek?!?!?!?!?!?!?!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47049 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Ja, de azért annyira nem volt szörnyű!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47048 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nyilván az angol szöveget fordították. A szinkron kicsit össze volt kapva...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47047 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Az tényleg nem a Gyűrűvers volt!! :( ( Legalább ezt benne hagyhatták volna!!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47046 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
nem a vers volt? én már nem emlékszem... csak arra, hogy valaki mesélt, és közben mutatták az utolsó szövetséget.
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47045 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Na és, b?regér... attól még lehettet volna a vers... egyébként a film els? 1,5 órája jobb, mint a második...
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47043 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nagyon jók a szinkronhangok is!!!
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47044 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
látszik viszont más! :)
Téma zárolva.
  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 8 hónapja #47042 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Szinkron?
Nos... néhány szöveghibától, ragtévesztést?l és Arwen pocsék hangján kívül egy kérdésem van: Mért nem a Gy?r?verset mondják a legelején, az nem LÁTSZIK aki beszél...
Téma zárolva.
Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.444 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére