J. K. Rowling: Harry Potter

Több
17 éve 1 hónapja #339163 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
knopp: azért kell priviben intézni a fordítással kapcsolatos dolgokat mert illegális... Emiatt törlöm a hozzászólást ami hozzá kapcsolódik. Anno amikor a 6. könyv megjelent úgyanígy töröltem.

Egyébként nincsen új a nap alatt mint tudjuk. Rowlingnál az a gond, hogy eléggé feltűnő, hogy mit honnan szedett. Tolkiennél nekem nem tűnt fel, lehet, hogy azért mert nemolvastam előtte sok fantasyt de igazából kár a kettőt összehasonlítani mert Tolkien nem gyerekkönyvet írt és neki ez tényleg életmű, hiszen be se tudta fejezni mert mindig dolgozott rajta. míg Rowlingnál ez kétséges. Nem az a gond, hogy összeollózótt hiszen tulajdonképpen nagyon is jót tett vele mert nagyon sok gyerek lusta olvasni és ezzel legalább egy kis észt csöpögetett beléjük és talán elkezdtek utána nézni mi is az a kentaur és honnan is van bolyhoska története. De nem tudom, hogy 50-60 év múlva is olvasni fogják-e a művét vagy sem, illetve, hogy ír-e majd még más sztorit. Én örülnék ha megszületne a Roxfort alapításáról egy könyv mert a darkartson ADS írásai ezzel kapcsolatban nagyon jók és kíváncsi lennék rá Rowling hogyan képzelte el.
És tényleg maradtak megválaszolatlan kérdések ami szerintem hiba. Nem arra gondolok, hogy mi lett a hp szereplőkkel később mert azt mindenki találja ki maga, ahogy ezt sok fanficban is lehet olvasni:)

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339162 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak hogy az indiános könyvek védelmében szóljak, én és egy volt iskolatársam imádjuk az indiános könyveket és itt nem csak Karl May regényeire gondolok, hanem a noném könyvekre is, amiket antikváriumban hozzádvágnak majdnem ingyen. (Off ugyan, de azért elmondom, hogy ő például csak indiánois, rojtos és tollas cuccokban hajlandó megjelenni, táska, hajcsat, hajgumi, hajviselet, bőrcsizma, kalap, nem találsz rajta olyat, ami nem eredeti indián dolog.)

Persze tudom én, hogy ritka kivétel az ilyesmi, csak gondoltam, mégis, leírom. :)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339160 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Shakespeare, mi mindent összelopott, de nem emlékszünk azokra akiktől kölcsönözte. De Tolkien mester is sikerrel alkalmazta a régi mondák regék hőseit, valamint kölcsönzött jó pár író kortársától is ötleteket. De csak rá emlékezünk és az Ő csodálatos világára. Rowling sem tett másként, troll, manó, kobold, óriás, pókok, sárkányok, vérfarkas stb. mind olvastunk már róluk, de valahogy másként. Az pedig, hogy melyik műfaj népszerű csak a divathullámok változásától függ. Most például senkit nem érdekelnek az indiános regények, de egyszer megint eljön az idejük és akkor tele lesz velük a polc.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339158 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

knoppm írta: No comment! Nem strapálom magam. Mert vagy letörlődik vagy megmarad a hozzászólás!

Annyit azért mégis hozzátennék, hogy a Harry Potter nem csak egy könyv. Sokszor belegondoltam, hogy gyakorlatilag minden részlet stimmel, minden titokra fény derül minden apró részlet a helyére kerül. minden kis szál elvarrva. A most tonnaszámra fellehető fantasy, boszorkányos, sárkányos, varázslós, stb. könyvek mind a Harry Potternek köszönhetően láttak napvilágot. A hisztéria ami kialakult körülötte nem egy varázsütésre, vagy parancsra történt, hanem azért mert ez a történet zseniális.


Kétségtelenül remek olvasnivaló és klasszisokkal jobb mint a többi(talán van 1-2 kivétel) boszorkányos könyv.De azért eléggé messze van a zseniálistól,az elvarratlan szálak is jócskán vannak(egyébként nem értem h az mér előnye egy történetnek),az apró részletek tömege nincs a helyén,nem létezik(de kéne),vagy egymásnak ellentmondó.A könyvekben még igencsak sok történeti és a kitalált világban lévő hiba van.Ezenkívül had ne említsem azon dolgokat amiket más történetekből ollózott bele az író.

Szvsz semilyen könyvnek nemkéne ilyen hisztisnek lennie,akármilyen jó is.

És ne értsd félre,én is szeretem a HP könyveket.

A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja - 17 éve 1 hónapja #339157 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Van benne valami... ;-) (legalábbis szvsz) :-)

szerk.: értendő ez Snuffles hsz-éhez.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339156 Írta: Snufi
Snufi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Szerintem is hozzájárult a többi fantasy, illetve inkább a tömeges fantasy-elterjedéshez, de inkább a kiadók részéről, mintsem írói oldalról. Én magam is írtam képtelen történeteket vámpírokról, félvámpírokról, akik varázsolnak, meg csupa sületlenséget, amelyeket nem mutattam meg senkinek (kiadó helyett itt nyilván barátokról van szó), mert úgy gondoltam, nincs rá igény.
És lám, 1997-ben megjelent a Harry Potter és elterjedt, mint egy népbetegség. Megfertőzött jó sok gyereket és fiatalt, és én is csak azért olvastam el, mert az osztályban anno mindenki elolvasta már és nyaggattak, de persze egy szót se szóltak róla, mármint magáró la történetről.
A megjelenés és a siker pedig annyira felbuzdította a népet, hogy tömegesen láttak napvilágot a hasonló cuccok, mert látták, hogy veszik mint a cukrot.
Legalábbis szerintem. :) Aztán ha tévedek, hát tévedek, de nekem így logikus ;)

"Well, I'm back."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339154 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

knoppm írta: No comment! Nem strapálom magam. Mert vagy letörlődik vagy megmarad a hozzászólás!

Annyit azért mégis hozzátennék, hogy a Harry Potter nem csak egy könyv. Sokszor belegondoltam, hogy gyakorlatilag minden részlet stimmel, minden titokra fény derül minden apró részlet a helyére kerül. minden kis szál elvarrva. A most tonnaszámra fellehető fantasy, boszorkányos, sárkányos, varázslós, stb. könyvek mind a Harry Potternek köszönhetően láttak napvilágot. A hisztéria ami kialakult körülötte nem egy varázsütésre, vagy parancsra történt, hanem azért mert ez a történet zseniális.


Tartok tőle, hogy egy kissé eltúlzod a - természetesen kétségtelenül nagy - hatását.
Nem akarok ujjal mutogatni a fórum nevére és utalni a keletkezési körülményeire.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339153 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
No comment! Nem strapálom magam. Mert vagy letörlődik vagy megmarad a hozzászólás!

Annyit azért mégis hozzátennék, hogy a Harry Potter nem csak egy könyv. Sokszor belegondoltam, hogy gyakorlatilag minden részlet stimmel, minden titokra fény derül minden apró részlet a helyére kerül. minden kis szál elvarrva. A most tonnaszámra fellehető fantasy, boszorkányos, sárkányos, varázslós, stb. könyvek mind a Harry Potternek köszönhetően láttak napvilágot. A hisztéria ami kialakult körülötte nem egy varázsütésre, vagy parancsra történt, hanem azért mert ez a történet zseniális.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339114 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

asdf írta: Mindenkinek köszönöm :)


szívesen :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339112 Írta: asdf
asdf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Mindenkinek köszönöm :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339088 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Igazából nekem csak azzal van bajom, hogy azokkal akik nem tudnak angolul kiszurás a februári megjelenés. Valahogy más könyveket mindig sikerült hamarabb lefordítani...

A kéréseket és mindent ami a kalózfordítás megszerzésével kapcsolatos továbbra is priviben tessék csinálni mert innen úgyis törlöm...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339082 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Asszem már így is kicsit tovább rágtuk ezt a csontot, mint kéne, csak két apró megjegyzés:
1. Szerintem egy rohadt forint bevételkiesést nem okoz a kiadónak az, ha most elolvassuk a kalózfordítást, mert attól még februárban ugyanúgy megveszi minden rajongó a könyvet. Egyébként meg csak ne nyavalyogjon itt az Animus, nagyobb bevétele van a Potterből, mint szerintem bármely más magyar kiadónak bármiből...
2. Másrészről, szerintem ők se élvezik azt, hogy kajtatják a netet a kalózfordítások után, egyszerűen vannak törvények, és ez bizony törvényellenes. Mikor megvették a HP magyar jogait, arra is kötelezték magukat, hogy minden jogtalan felhasználóval szemben fellépnek.
...
Nekem személy szerint kicsit már tele van a hócipőm ezzel a batár nagy felhajtással, ami ezt a könyvet körülveszi (nem csak a kalózfordításokra gondolok itt, hanem a megjelenés körüli cécóra is)... Emberek, kiadók, J. K. Rowling, kapjunk már kicsit a fejünkhöz! Ez csak egy könyv!!! Kissé mintha túl lenne dimenzionálva ez az egész "jelenség" most, hogy itt a hetes. Én imádom a Harry Pottert, de azért ez most kicsit sok. Volt azért élet HP előtt is, és lesz utána is, a világirodalom meg azért tartogat még egyet s mást... Pár év múlva, remélem, a HP is elfoglalja az őt megillető helyet az irodalomban, és ez az egész hiszti, ami körülveszi, nevetségesnek fog tűnni.
...
Bocs mindenkitől a filózásért, de ez már nagyon kikívánkozott, és mostanra telt be a pohár. Hozzáteszem, eszemben sincs megbántani egy rajongót sem, én is az vagyok, ez inkább a kiadók, kereskedők, és az írónő felé szólt. Ők meg úgyse olvassák. :?

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339077 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jó kérdés, hogy a kiadó engedélye nélkül lehet-e az internetre kalóz-fordítást feltenni, ezáltal bevételtől megfosztani a kiadót. Tul.képp nekem nyolc, hogy mit csináltok, de warez tartalmat ne reklámozzunk már a fórumon.

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #339016 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

knoppm írta: Különben is amikor azt írtam lentebb hogy: A titkok kamrája újra kinyílt! A Privát Drive 22 várja látogatóit! senki nem értette mire célzok. Nagy csalódás volt ez nekem. Azt gondoltam, hogy aki Harry Pottert olvas némileg ért virágnyelven.

Harry Potter sem szopta ki a kisujjából, merre van a Titkok Kamrája, hiába tudta, hogy kinyílt. :wink:

knoppm írta: De az szomorított el igazán, hogy a kéregetők arra sem vették a fáradságot (tisztelet egy kivételnek), hogy megköszönjék amit kaptak. Ezután nem küldök nekik semmit, pedig lenne mit küldenem.

Legyél kicsit türelmesebb, ez egy fórum, nem chat, nem annyira pörgős. Ráadásul nyár van, nem biztos, hogy mindenki tudja folyamatosan figyelni az emailjét.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338992 Írta: asdf
asdf válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Csak priviben nem válaszolnak :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338946 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Rabyn igazad van. Nem kell nyíltan kérni semmit. Mivel az email cím is csak egy kattintás ez is lehet egy megoldás. Különben is amikor azt írtam lentebb hogy: A titkok kamrája újra kinyílt! A Privát Drive 22 várja látogatóit! senki nem értette mire célzok. Nagy csalódás volt ez nekem. Azt gondoltam, hogy aki Harry Pottert olvas némileg ért virágnyelven. De az szomorított el igazán, hogy a kéregetők arra sem vették a fáradságot (tisztelet egy kivételnek), hogy megköszönjék amit kaptak. Ezután nem küldök nekik semmit, pedig lenne mit küldenem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338934 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Na jó akkor a gyengébbek kedvéért mégegyszer:

VAN EGY OLYAN GOMB A NEVE ALATT, HOGY PRIVÁT ÜZENET!!!!!!!!

Ha szeretnétek elkérni tőle a már lefordított részeket erre a gombra kattintva eljuttok egy üzenetküldő részhez és ott írjátok meg neki, hogy kéne.

Továbbra is törlöm azt (a bejegyzést) aki ide írja be, hogy léééééciilééééci küldd el nekem...

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338849 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Attila & Nesi & Sil elküldtem nektek emilben. A fordítás vége kissé hevenyészett, de olvasható.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338848 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Legyetek szívesek Priviben írjátok meg ha kéritek tőle a fordítást. Most törlöm az eddigi "én is kéremeket"

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338832 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
1-22-ig megvan PDF ben

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338827 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akinek kell az első húsz fejezet(magyar Willow-os) az szóljon...szívesen átküldöm :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338811 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
A titkok kamrája újra kinyílt! A Privát Drive 22 várja látogatóit! :!: :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338801 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Én megvettem eddig az összes Harry Potter könyvet és megveszem az utólsó részt is jövő februárban attól függetlenül, hogy elolvastam a kalózfordítást vagy sem. A willow féle fordítás (már amennyit olvastam belőle) jól passzol az eddigi könyvekhez, mert a hivatalos fordító által magyarított nevek, kifejezések beleillenekaz eddig ismertekbe. Ha elkészül a teljes fordítás az a hivatalos fordítónak is előnyére válik, mert a munka nagy részét elvégezték helyette. Willownak üzenem így ismeretlenül, hogy haladéktalanul kezdjen el angol műfordítással foglalkozni. :idea:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338800 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Merem remélni, mert türelmetlen vagyok... És nekem aztán semmi bajom sincs a kalózfordítással, a Willow-féle is nagyon jó volt, nagy kár, hogy nem voltunk elég elővigyázatosak... :roll: De mondom, legalább tanultunk belőle, és legközelebb, ha valaki talál esetleg, akkor óvatosabbak leszünk :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338798 Írta: knoppm
knoppm válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Türelmesnek és körültekintőnek kell lenni! Gyerekjáték megtalálni minden olyan fórumot amelyik a Harry Potter vagy hp stb. neveket tartalmazza. Pár óra alatt ki lehet nyomozni és megszüntetni azt a linket, ami ilyen fórumokban előfordul. Azok a linkek menekülnek meg amelyek külföldi szerverekre mutatnak noname feltöltéssel (pl. rapidshare). Szeretnék mindenkit megnyugtatni, (ha információim helyesek) hogy felkerül hamarosan a teljes fordítás. Teljesen érthetetlen számomra ez a boszorkányüldözés, mert megakadályozni úgysem tudják, hogy a kalózfordítások elkészüljenek és eljussanak az érdeklődőkhöz. :!:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338796 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Olvasgatom én azt a fórumot, nekiálltak többen (fejezetenként), de hogy ebből mi fog kisülni... Olyanok fordítják, akik jobb lenne, ha megvárnák maguk is a fordítást, mert nagyon nem tudnak angolul. Képesek nekiesni fordítóprogrammal... :roll:
[size=9:37ggtvie](Én is elkezdtem így magamnak kíváncsiságból, de messze nem olyan, mint W-é, hát még az övék milyen lesz...)[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338789 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Nesi írta: Akkor most rögtön kijelentem, hogy én kérem :D

én is kérnék linket, ha esetleg lesz :)

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338787 Írta: Nesi
Nesi válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Akkor most rögtön kijelentem, hogy én kérem :D Mert én is kerestem, de hát én csak akkor veszek észre bármit is, ha 24-es betűmérettel van írva... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338786 Írta: Trithyn
Trithyn válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter

Niniel Nienor írta: Jaja! Mondjuk szólj, ha van valami, mentsed, és priviben majd elkérjük a linket.

Igen, én is a privis módszert fogom választani!Ha megvan a link privbe küldöm annak aki kéri :wink:

"A világ tele van csodával, ám mi elvesztettük a képességet, hogy észrevegyük mindennapjainkban a varázslatot".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 1 hónapja #338753 Írta: Niniel Nienor
Niniel Nienor válaszolt a következő témában: J. K. Rowling: Harry Potter
Jaja! Mondjuk szólj, ha van valami, mentsed, és priviben majd elkérjük a linket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.172 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére