Állatbarátok

Több
21 éve 3 hónapja #87406 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Amikor a papagájom(Hádész) társa (Hedvig-ő is fiú volt) meghalt, akkor 1általán nem problémázott a dolgon....igaz, hogy csak egy hónapig ismerték 1mást....

Van egy másik példám is-az is tm-es...
Amikor még élt a Koli és a "felesége"(Rozi) meghalt, ránk maradtak a 2 hetes kölykei. Elég önállóak voltak, meg ettek rendesen, ezért úgy döntöttünk, hogy odarakjuk őket az apához. Az apa kitűnő anyának bizonyult! Terelgette, nyalogatta őket, tök jól megvoltak. Persze a kicsik nem maradhattak, de az egyiket megtartottuk (Sáti). Aztán fél évre rá meghalt Sáti. Reggel a kezemben. Pont azon a napon, amikor a Viges talira mentem. A ketrec sarkában feküdt amikor észrevettem, hogy vmi nem stimmel. Kivettem,lepakoltam egy törölközőre. Persze már nem került vissza a ketrecbe...A Koli meg odafeküdt abba a sarokba, ahol a Sáti volt és nem volt hajlandó onnan elmenni. Sem enni-inni, csak ott feküdt. Ha arréb pateroltam, akkor is visszament. Végül átrendeztem a ketrecet, hogy ne tudjon odafeküdni és innentől kezdve jobban volt...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87399 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ragoran:nekem a másik papagájommal volt ez, az Eidával, meghalt a párja a Donátó (tudom, jók a nevek) és eleinte sztem föl se fogta h mi történt, de pár nap után elkezdett billegni az ülőlécén meg rikácsolt egész nap és a tolla is hullott.Naon sajnáltam szegényt.Aztán beletörődött meg ott volt a Henrik is.

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87393 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szméagol:
Macsek:sztem lehet, hogy utánoz Titeket, a macskák naon okosak...
TM:hát akárhol vakargatom kinyúlik és élvezi... :roll: A gond az, hogy soha nem volt 1edül, de nyár végén +halt a "férje", azóta már túltette magát a dolgon. Ezt sokan nem hiszik el, mármint, hogy felfogta 1általán, hogy mi történt, de sztem igenis felfogta,pl Koli a házban halt meg és utána nem volt hajlandó bemenni oda, kajálni se kajált csak feküdt egész nap. Aztán idönként átvittem a szomszédban lakó malachoz és akkor kezdett rájönni, hogy nincs ő 1edül a világon! kb. 3x voltunk ott, amikor kiszedte a másik malac szájából a kaját. Akkor már tudtam, hogy jobban van... :wink:

zsóffija,Losttűrwen:
Nekem is van egy papagájom, de ő nem hagyja magát vakargatni....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87132 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekünk van egy hegyi lórink, a Henrik, az meg olyan hogyha vmi kis tárgyat oda adunk neki képes órákig elvacakolni vele.Főleg azt birom mikor begurul a kulccsomóra :lol: ...de tök cuki amikor a csőrével simogatja a kezünk és közben fura hangokat ad ki...pl grrhhíííggh...
Volt tengerimalacom...ahogy kivettem az akváriumból rögtön mintha kergetnék, szegény kicsit idegbeteg volt :? ...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87104 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi papagájunk meg imádja,ha a fejét vakargatják-persze csak ha ő akarja... :roll:
(valszeg mert nő a tolla,és viszket neki...)
olyan kis selymes...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #87089 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Macskák:
Hát az én cicám (Mary) nem túl intelligens csak akkor, ha kajáról van szó. Bár, ha belegondolok imád utánozni bennünket... Pl: Felugrik az ebédlő asztal egyik üres székére, két mancsát az asztalra teszi és úgy várja, hogy én vagy valaki más elétegyen valamit. (Lehet, hogy csupán így kényelmes neki? ) Teljesen olyan, mint egy úri asszony az étteremben.
Símogatás:
Olvastam, hogy a "monoton" símogatás feszültséget vált ki a macskákban és ezért támadnak. Szerintem ez igaz, mert saját cicámon (no meg a bőrömön) érzékeltem.
Jelenleg Marynek símogatás hiánya van. Nem tudom mitől. Én igazán sokat símogatom, most is az ölemben van. De ahogy meglát egy ülő embert hosszú nyáuuúuúuúu-val odaszalad, nagy szemekkel néz, dorombol, majd felugrik az ölünkbe.

Fereste: Tanulj meg fújni. Ez nálam bevált, csak elég élethűen kell csinálni...
Ragoran: Próbáld meg megsímogatni a hátsóját. Az enyém úgy elfutott olyankor a házába, hogy elő sem lehetett szedni... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #86991 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jajj, de pangunk! Vmi Tma kéne!
Mondjuk:Szentetek, hogy lehet mozgásra bírni egy tengeri malackát??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85445 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
OFF:
Penni:Na ja, de a vonal fekete marad! :lol: Csak, hogy belekössek vmibe! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85206 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
OFF: Ragoran, ha jól sejtem, az aláírást is lehet színezni, formázni ugyanúgy, mint a hozzászólást:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85205 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Penngaladiel írta:

Ragoran írta: Penni:De nem lehet, hogy ha Bonival is ugyanannyit foglalkoztok és kicsi korától nálatok van akkor is ilyen lenne? Mert ilyen a természete??? /esetleg/

Az biztos, hogy ugyanilyen szeles és talán akaratos lenne, mint most, hiszen sziámi :P De okos cica, és azért sokat tanult, mióta nálunk van. Ha kicsi korától nálunk lett volna, biztos, hogy sokkal jólneveltebben viselkedne :wink:


Persze-persze....valószínüleg igazad lesz/van!!! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85194 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: Penni:De nem lehet, hogy ha Bonival is ugyanannyit foglalkoztok és kicsi korától nálatok van akkor is ilyen lenne? Mert ilyen a természete??? /esetleg/

Az biztos, hogy ugyanilyen szeles és talán akaratos lenne, mint most, hiszen sziámi :P De okos cica, és azért sokat tanult, mióta nálunk van. Ha kicsi korától nálunk lett volna, biztos, hogy sokkal jólneveltebben viselkedne :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85175 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Fereste:Végülis, ha nem fúj és nem borzolja a szőrét miközben a kezeddel birkózik akkor csak poénból csinálja..nem?
Penni:De nem lehet, hogy ha Bonival is ugyanannyit foglalkoztok és kicsi korától nálatok van akkor is ilyen lenne? Mert ilyen a természete??? /esetleg/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85066 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ha úgy van, ahogy Pennie mondja, próbáld megetetni a tenyeredből! Szólítsd meg, mondd el neki mit hoztál, hol van, és lassan, de nagyon lassan nyújtsd felé. Első pár alkalommal ne simogasd meg, és ne is erőszakold, hogy elfogadja. Csak tedd le neki, úgy, hogy jól lássa a kezed. Hagyd, hogy ő jöjjön oda hozzád. Nálunk volt egy hozzánk szegődött kandúr, apukám így szelídítette meg.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #85012 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hogy került hozzád a cica? Mert lehet, hogy volt valami rossz tapasztalata kezekkel... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84994 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát egen, kandúr :D
és tök 8 mit csinálok, azonnal támadja a kezemet, ahogy meglátja :?
remélem ez majd idővel megváltozik :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84982 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
És muszáj simogatnod, ha az öledben van? :wink: Vagy magától kapdosott a kezed után? De kezdetnek nem rossz, amit írtál :D Az enyémek is harapnak, ha elegük van a simogatásból. Hagyni kell őket, hogy jól érezzék magukat a közelünkben :) Nem is kérdeztem, kandúrka az illető?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84976 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Állatbarátok
hát a kezem az már naon megsínylette a dolgot, tele vaok karmolásokkal, de gondolom ez minden cica tulajdonosnál így van :D ma megpróbáltam az ölembe venni és közben tvzni vele, de nem egészen jött össze, mer naon karmolászott meg harapott, a végén már a takaró alá dugtam a kezeimet és nekiálltam egy picit aludni. és ekkor végtelen édes módon odajött teljesen közel az arcomhoz, lefeküdt elém és ő is aludt, közben meg dorombolt. hát én majd elolvadtam, a szívemet abban a percben kenyérre lehetett volna kenni! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84928 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szia Fereste!

Sajnos elképzelhető, hogy a cica ilyen természétű. De az is lehet, hogy csak ennyire játékos. De mindenképpen türelmesnek kell lenned vele. Ha nem tűri a simogatást, ne erőltesd. Vedd az öledbe, amíg olvasol vagy tévézel, szokja meg a közelségedet, de ne simogasd ha nem akarja. Beszélj hozzá sokat :) És ha ilyen vadóc, akkor javaslom a halászós játékokat (madzagon rángatott halacska), lehet neki papírgalacsinokat pöckölni, és egy jó vastag kesztyűben meg lehet neki engedni, hogy bírkózzon a kezeddel :)
Hamarosan megtanulja behúzni a karmait, de hogy a továbbiakban behúzott vay kieresztett mancsokkal játszik-e, az teljesen személyiségfüggő a cicáknál. És létezik náluk szeretetharapás is :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84927 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

még nem igazán írtam ebbe a topicba, pedig én naonnaon szeretem az állatokat :D

most szeretnék egy kis segítséget kérni. van egy cicám, nemrég került hozzám, kb 8-9 hetes lehet. a baj az vele, hogy nem hagyja magát simogatni. amint hozzáérek ráveti magát a kezemre, karmolni kezdi, rúgdosni és harapdálni. az elején hagytam, mert úgy gondoltam normális, de mostmár kezd zavarni :? mit tehetek ez ellen? vagy ez egy normális reakció?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84907 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pontosan ez a különbség a két cicám között.

Benji kicsi korától velünk van, és sokat foglalkoztunk vele, sokat beszéltünk hozzá, játszottunk vele. Egyébként is intelligens, de a vele való foglalkozás sokat számított. Pl. tisztában van a szabályokkal, de néha megszegi; lehet vele vitatkozni (Nem lehet kimenni, jó éjszakát van! - Nyaaaoo!!! - Nem. - Nyau? - Nem. - Nyaauuuu....) Őt például már nem kell testi fenyítésben részesíteni, a szidást is megérti :)

Boni egy sziámi kislány, másfél évesen került hozzánk, szinte teljesen neveletlenül :( Intelligens, okos cica, de nyilvánvaló hátrányban van Benjihez képest. Sokmindent tanult nálunk, de a szabályokat nem veszi figyelembe. Pedig nem is sok szabályt kell betartaniuk, csak annyit, hogy asztalra, konyhapultra nem szabad felmenni. Régen az ágy is tabu volt, de Benji esetében ezt Apu szegte meg, Bonikát meg nem lehet leszoktatni arról, hogy az emberrel aludjon :) Meg mindig úgy kell az orrát beledugni a tányérjába, hogy észrevegye, van benne kaja, mert csak kiabál, hogy enni kér, miküzben tele a tányérja :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84886 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Penni:Ok akkor állati!

Azért egy bukóablak elég nehéz egy macskának....
Szerintetek számít egy állatnak, hogy mennyit foglalkozol vele? Mármint, hogy mennyire intelligens.. Vagy, ha nem foglalkozol vele annyit, akkor is ugyanolyan intelligens csak nem tünik fel?
Lehet, hogy hülye Tma....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84874 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago: Inkább állati 8)

Egyébként Benji nagyon okos és találékony macska. Megfigyeli a dolgokat. Pl. hogy az ajtót kulccsal lehet kinyitni, meg a bukóablak nyitásának elvére is rájött :P A kulcsot két mancsával, az ablak kilincsét a szájával próbálta elfordítani. Csak miután az akció nem volt sikeres, a dologgal többet nem foglalkozott 8) És szinte mindent megért, amit mondunk neki. Megérti a dicséretet és a szidást, de ezenkívül is sokmindenről lehet vele beszélgetni :) Meg hát borzasztó önérzetes, és hajlamos a hisztire. Múltkor hisztiből direkt a macskavécé mellé pisilt - csak hogy felhívja magára a figyelmemet :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84740 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Penngaladiel írta: Képzeljétek, a cicám bekapcsolta a számítógépemet 8O Kicsit meg is szeppent a drága :P Pedig ma már nem szándékoztam használni, de ha így alakult... 8)


Penni:Isteni jel! :wink:
Namarie:Kivel telefonáltál? Lehet, hogy nem bírják a cicák! :lol
:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84599 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem a cicák bele szoktak ülni az utazótáskámba, amikor pakolok. Figyelnem is kell, nehogy itt rőkönyödjek meg. Ha hazatelefonálok, ők is ott vannak, és megismereik a hangomat. A dog is. Bekapcsolni még nem kapcsoltak be semmit, de már szétkapcsolták a telefont, amikor telefonáltam. :P

Pennie: melyik volt az?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #84390 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Képzeljétek, a cicám bekapcsolta a számítógépemet 8O Kicsit meg is szeppent a drága :P Pedig ma már nem szándékoztam használni, de ha így alakult... 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #83997 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Penngaladiel:Jó nagy rumlit csinálhattak!
Maffia:Hát én malac-név tippeket tudok /nem mintha nem lenne mind1, hogy elötte milyen állat neve volt! :wink: / pl:Pánk,Fánk,Kaviár /becézése Kav-kav :lol: /, Gumibugyi/fehér a feneke/, Szafi/hasonlít egy szafaládéra/, Rozi /rozettás volt a szőre/ fiú höri:Herr Hörr...
Szméagol: Nálam ezt a tengeri malacok csinálták! Volt egy 3 éves óriási fiú malacka /Kolo-mint Colombus:ő találta fel, hogy lehet a szénarácsban aludni/ és az elöbb említett Szafi nevű 4 hónapos nőstény...Amit a Koli a szájába vett, azt ő rögtön kitépte belőle, pedig nem volt éhes, mert utána ott is hagyta és ráült, csak addig kellett neki amíg kicibálhatta a Koli szájából. A nagy meg rendíthetetlen nyugalommal tűrte!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #83894 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egy barátnőmnek meg egyszerre volt egy fehér csincsilla perzsa macskája, meg egy fehér nyuszija. Azt mesélte, hogy rengeteget kergetőztek. Amikor a nyuszi unta magát, elkezdett pattogni a békésen szunyőkáló macska orra előtt, amíg rá nem vette a fogócskára. A vicces az volt, hogy a nyuszi felugrásban helyből fordult, a macs meg mindig kicsúszott-farolt a kanyarokban, nekicsúszva mindennek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #83856 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Az biztos Rago!
Van róla egy aranyos történetem:
Vele egy időben tartottunk egy szép új-zélandi vörös nyuszit. Csodálatos volt a barátságuk. Amikor mindkettőjüket kiengedtem a nyuszi követte a malacot és fordítva. Ha a nyuszi evett valamit a malacka odalopódzott és óvatosan kihúzta a szájából a zöldséget és nyugodtan elfogyasztotta. Akkor volt bökkenő, mikor a nyúl még javában ette a zöldséget és a másik oldalról a malac is megkezdte... Pont mint a Susi és Tekergőben! :P
Már nincs meg a tengeri malacom, mert kiütést kaptam tőle. Szószerint.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #83855 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ragoran: tudom, hogy vicces, de a Renault Clio és a Kapszula után már te se lepődnél meg semmin :mrgreen: :D :lol: :biggrin2: (ha kell, segíthetek macskakeresztelésnél, az öcsémenk is végtelen a fantáziája :biggrin2: :tongue: )

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #83148 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Namarie:Sztem megéri, mert nekem ez a könyv teccet még a legjobban, de attól még nem biztos, hogy Neked is tecceni fog!!
Andi:whisky??? :lol: Tök jó! Volt már pár érdekes nevű állatom, de ez akkor is nagyon jó! :wink:
Szméagol: a malacok ritkán tudják, hogy hétköznap van v hétvége! :wink: Szép kis malac lehet/ett?/!!
Kincső:Nekem több rokonom ütötte már el a saját macskáját, mert télen amikor megérkeztek meleg a kocsi :arrow: a macs felül a kerékre :arrow: elindulnak... :cry:
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.093 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére