Állatbarátok

Több
21 éve 3 hónapja #90157 Írta: Fereste
Fereste válaszolt a következő témában: Állatbarátok
kézzeljétek, a cicám kezd megnyugodni. ;) apukám kezét már nem is harapdálja, az enyémet sem annyira. talán mert a kutyámban yo játszótársra talált :D tök örülök, hogy nem viselkednek ellenségesen, hanem játszanak egymással stb. naon féltem tőle, hogy vmi probléma lesz e téren, de hálistennek semmi ien nem van :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #90023 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta: Pennie! Egészséges az a kutya? Milyen fajta?

Egészséges állat nem szabad, hogy büdös legyen, kivéve akkor, ha jól megfetrengett valamibe...

Egészséges :) Újfundlandi keverék, nagy, loncsos bundája van, az büdös. Vagyis jó, tömény, zsíros kutyaszaga van :) , és nehéz fürdetni a méretei miatt...

Egyébként nem is meséltem, Benji cicám mit művelt szilveszter reggelén :) Ugyanez a szomszéd, akinek a kutyája van az eset szenvedő alanya. Én kora reggel kiengedtem Benjit a folyosóra - nagyon rendetlenkedett idebent. Délután a fickó meséli Apunak, hogy Benji ébresztette :P A felesége korán reggel kiment a folyosóra cigizni, Benji pedig bement az ajtón, és nekiállt a fülébe dorombolni :P Majd frászt kapott szegény :lol: Egyébként jóban vannak Benjivel, legtöbbször ő csönget helyette, ha be akar jönni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89906 Írta: Manwe
Manwe válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szeretem a levegő madarait, ahogy érzik a szabadságot.
Ők is szeretnek engem. De hát meglepő ez?
Kiváltképp a kerecsenysólyom és a halászsas.
Azér én szeretem az összes állatot, még a kígyókat és pókokat is.
Van egy kutyánk és nagyon okos.

"A köntöse kék és kék a szeme lángja is,
és zafír kezében a jogar, melyet a noldák
készítettek neki."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89805 Írta: Iowa
Iowa válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem 3 nimfám van. Nagyon édik, és imádom Őket, de főként egyet. :D

Lij, you are my life!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89676 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Pennie! Egészséges az a kutya? Milyen fajta?

Egészséges állat nem szabad, hogy büdös legyen, kivéve akkor, ha jól megfetrengett valamibe...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89393 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Jaj, úgy sajnálom szegény kutyukat, akikat megnyírnak és ilyen csini pom-pomok lesznek rajtuk :(
A tekik nekünk kb 2 vagy 3 éve megvannak.Etetési problémákkal nem küszködök, ha beszórnék nekik félzsák garnélát öt perc múlva nyoma se lenne :lol:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89383 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kutya fajták:
Nekem a kedvencem az angol (!) cocker spániel (bolondulok érte).
De egyébként keverék kutya párti vagyok, mert amiket a fajtisztákkal műveltek az gyalázat. A német juhászok 80%-nak öregkorára tönkre megy a csípője, a spánieleknek (majdenem kivétel nélkül) valamilyen szem betegsége van, a csivavák idegbetegek, a pincsiknek elzáródott a könny csatornája ezért nagyon gyakran folyik a szeméből a váladék (arról nem is beszélve, hogy a benyomódott pofája miatt nem tudja rendesen elharapni a köldök zsinórt). Mindez miért? Mert "Nekem olyan kutya kell, kell aki Sir Elenea Krem von Stróm díjnyertes kantól származik.".Ha törzskönyv nélküli, de fajtiszta kutyákról van szó az "úri népek" csak felhúzzák az orrukat. Hát nem a kinézetéért, tulajdonságaikért szeretünk egy kutya fajtát? Ugyanez a helyzet a macskáknál... A kiállítások legtöbbje külömben is megviseli a kutyát/macskát.
Ha nekem lesz egy spánielem, annak nem kell díjnyertes apától származnia, nekem aztán törzs könyv se kell csak spániel legyen, benne legyen az amit szeretek.
A keverékekről az állatorvosok 99%-ig biztosan megállapítják, hogy milyen fajtáktól származik...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89379 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Nzuszik:
Nekem három nyuszim volt, akiket húsvétra vettek nekem, de mindig itt ragadtak. (Csak én voltam olyan szerencsétlen, hogy következő év húsvétra szinte mindig elpusztultak. Pedig imádtam őket :cry: )
Az egyik egy fehér alapon fekete foltos ( fülén, szemei körül, gerinc vonalán volt fekete), Kolombusznak hívták, mert minden idegen helyet földerített és rettentő kiváncsi volt (jobban mint ahogy nyúléknál megszokhattuk).
Aztán egy új-zélandi vörös nyuszit kaptam. Csodálatos színe volt... A neve Buborék (Bubi) lett, mert rettentő kerek maradt a feje felnőtt korában is. Ő az aki olyan jó viszonyban volt Ducussal (a TM-mel aki olyan kövér volt, hogy 'majd szétfolyt a kezemben).
Aztán a fekete törpe nyuszi jött (az orrán, a nyakán és a lábán volt fehér, úgy festett mint, aki születése előtt sietve öltözködött: félig felhúzott zoknik, félrecsúszott gallér... :D ), őt Black Naughty-nak (Fekete Gazembernek) hívták. Bosszantó volt, amiket művelt. Elvárta, hogy kergetőzzem vele, majd mikor biztos volt benne, hogy látom és nem férek hozzá elkezdte letépni a tapétát. A ketrecében feltépte az újságot és oda pisilt, így mindig ki kellett mosni az egészet. A forgácsot meg az egekig kaparta, dobálta. :? :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89334 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem is volt teknősöm Tekinek hívták (hihetetlen egy név és roppant ritka! :wink: ) Őt alapból úgy kellett etetni, hogy odalógattam elé a kaját aztán fél óra múlva észrevette,hogy ott van és a rákövetkező félórában már meg is ette!

Nyusz még névtelen....vagyis egyenlőre Nyusz a neve...
:roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89321 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az öcsémnek is voltak teknősei, de sajnos elpusztultak, mert nem igazán tudtuk, hogy kell velük bánni :cry: :cry: :cry:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89305 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem a teknősökkel volt h nem ettek semmit és egy idő után csipesszel kellett lenyomni a torkukon :x , de rendbe jöttek :)
Még nem volt nyuszim, szal nem tom h megy ez náluk :? Télleg meg van már a neve?

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89258 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nerwen! írta: Tom h természetes kuty szag, de akkoris BÜDI :twisted: !Habár lehet h neked az ilen "illatok" jönnek be :twisted: :lol: ...Valld csak be nyugodtan :lol: ...


Pukkadj meg!!! :twisted: :lol: (na nem komoan mondtam..)
Képzeljétek a nyuszom tüntetőleg nem eszik magot... ez így normális??? V csak nem ízlik neki?? :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89254 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Tom h természetes kuty szag, de akkoris BÜDI :twisted: !Habár lehet h neked az ilen "illatok" jönnek be :twisted: :lol: ...Valld csak be nyugodtan :lol: ...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89245 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
kölyök kuty szag...Hát könyörgök! Mien szaga legyen??? Bébielefánt v tatu?? :lol:
Nem büdi! :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89219 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Ragoran írta: Nerw:Te mondtad! :twisted: Nem büdi csak ázott kutya szaga van!!! :wink:

Ahol az udvarban Céz szokott ülni tök kikopott a fű... :roll:


Azért csak kíméletesen 8O :)
Akkor is büdi :twisted: !
Jujj!Úgy szerettem a szagát mikor még kicsi volt! Olyan kis kölyök kutya szag!

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89214 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nerw:Te mondtad! :twisted: Nem büdi csak ázott kutya szaga van!!! :wink:

Ahol az udvarban Céz szokott ülni tök kikopott a fű... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89210 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Penni:ja, jólvan akkor :)
Rago:mond csak :) ...
Baltinak van egy kis "trónja" ami egy kocka alakú izé, mellette lépcső, fölötte nyírfa (nem tom jobban elmagyrázni) és hajdanán virágok voltak oda ültetve, ahogy a lefutót is szép zöld fű borította, most meg sártenger egy-két bogánccsal :) Szal onnan intézi ugatnós dolgait és rendszerint mint az ázott fecske úgy néz ki egy zuhi után (meg büdi is) :)

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89205 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Egyébként ha esik az eső és be van zárva a helyére -a ház mögötti részre- akkor mindíg felmászik a tetőre és bőrig ázik... (Persze a Cézi, szóljatok, ha leálljak!) Amikor ott vagyok mindíg leimádkozom és letörlök róla két liternyi vizet, meg beküldöm a házába, de mire az ajtóból visszanézek megint a tetőről "vigyorog".... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89203 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A Céz birja a pacikat még macsekokat is eltűri! Meglát 1et, akkor elkezd húzni aztán mindíg mondom neki, hogy nyugi, hagyd a francba! rámnéz -majd, hogy meg nem szólal- és reménykedik, hogy legalább egy fára felkergetheti, de általában közlöm vele, hogy ne is álmodjon lóra és akkor lemondóan tovább mászkál... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89202 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nerwen, nem hozzánk jön be a kutya, hanem hozzájuk :) Csak társasházban lakunk :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89193 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Rago:azért nem kerülöm olyan nagy ívben, mert sétáltatni csak kell a dögit :)
Penni:anyu Baltazárt se tűri meg a házba, nemhogy a szomszédét 8O :)
Nekünk a lovakat imádja, ha egy lovaskocsi arra téved akkor bevadul.Ha vihar van kinyitjuk a garázst és onnan ugatja, meg tüzijátéknál is kergekuty lesz ozt az egész utca tőle zeng :)
Amikor kicsi volt folyton anyut szivatta, nagynehezen összeszedte a faleveleket egy kupacba erre Balta bele a közepébe h na gyere játszunk :lol:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89187 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A szomszédunk kutyája is retteg a rakétáktól, tüzijátéktól, meg persze a vihartól. Ráadásul egy nagy, loncsos, büdös-koszos kutya :) Ilyenkor persze muszáj beengedniük a lakásba, mert odakint megőrül.
Ez a kutya egyébként olyan, hogy a világ legjámborabb ebe. Lehet lökdösni, ha útban van, vagy keresztüllépni rajta. Simizni is lehetne, csak nics gusztusom hozzá, szegényke tényleg nagyon büdi :crap: De két dologra bevadul. 1) Ha idegen ember vagy állat megközelíti a kajástálját, 2) ha valaki fél tőle, azt kíméletlenül letámadja, megharapja.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89180 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nerw:Az ienekkel nem kell foglalkozni! Ha én az összes helyet elkerülném ahol rámszóltak, akkor ülhetnék 1 helyben... :roll:
A Céz meg fél a tüzijátéktól! Olyan aanyos, nem tud hova lenni cegény... Nyáron volt egyszer tüzijáték és Cézike bejött a lakásba és Nagyi arra ébredt, hogy a kuty bent van a lakásban és nyalogatja a kezét! :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89157 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem olan volt h sétálok Baltával a parkban és hát kivannak téve olan táblák h "fürödni veszélyes" "kutyát a parkba vinni tilos" (de persze mki oda viszi) stb, szal Balta szépen futkos, tök hepi egyszer előugrik a park gondnokja (magyarán egy csövi) és kioktat h ezt a vérengző fenevadat tegyem pórázra, rakjak rá szájkosarat, nyugtató lövedéket bele, mert különben kihívja a sintéreket (ezt hosszú percekig nagy átéléssel ecsetelte).Én meg elmondtam neki egy szép sort aztán usgyi, futottam, ő meg nem hagyhatta őrizetlenül a talicskáját benne a "kincseivel" meg egyébként is hót részeg volt sztem.Azóta azért nagy ívben elkerülöm a tisztelt gondnok urat.

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89152 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nerwen:nusziiiiii!!! :lol: köccc!

Area:Gyönyörű vers!! 8O

Nekem nincs kedvenc kutya-fajtám, de sztem nem tudtok oan fajtát mondani, amire azt mondanám, hogy ronda v iesmi... :wink: :roll:

Én azt tapasztalom csak, hogy sétálok az utcán Nagymamámék német-juhászával:Cézi . Az életben nem morgott még kutyára, emberre sem! Ahol lehet elengedem had rohangáljon és oan aranyosan figyeli, hogy hol vaok nehogy elvesszen. Régen játszottam oat, hogy -ha elég nagy volt a fű- megvártam amíg nem néz oda, aztán hasra feküdtem. Amikor észrevette annyira pánikba esett! Össze-vissza rohangált amíg meg nem talált... :P Na, szal megyek az utcán (kutya pórázon) jön szembe egy kigyurt pasi, tele tetkóval,bőrdzseki meg minden... Szépen kutyot rövidre fogom, jön láb mellett és a pasi először átmegy a túloldalra, szépen kikerül, majd biztos távolról kioktat, hogy rakjak a kutyámra szájkosarat! :evil:

keverék-fajkuty:a túltenyésztett fajtáknál (pl németjuhász) gyakran engedély nélkül tenyésztésbe vonják a nem displazi (?) szűrt kutyot és aztán szépen törzskönyvvel eggyütt szép borsos áron eladja neked a kutyot és épp amikor megszereted, jelentkeznek a tünetek,operálják, meg minden, de végül el kell altatni.... :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89074 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Cicafül:igazad van :) ...nem vok túl profi tenyésztés és egyebek terén ( :oops: )

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #89037 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Nerwen! írta: A keverék kutyáknak vannak elonyei:sok faj keveredett bennük, ezért jó tulajdonságokat is örökölhetnek pl egésszég, szép szorzet, intelligencia, de rosszakat is pl betegségekre való hajlam, agresszivitás.
Ha hozzád kerül egy keverék nem tudhatod h mien (már ami a tulajdonságokat illeti), a faj kutyákat jobban ki lehet ismerni.


Ezt én így nem állítanám... Ugyanis ezek a rossz tulajdonságok recessziv módon öröklodnek, így sokkal kisebb a valószínusége, hogy a születo kiskutya örökli.
Míg mondjuk egy (sajnos) "divatos" kutyánál fennálll a veszély, hogy az arra alkalmatlan példányok is bekerülnek a tenyészkutyák közé (ez leginkább mostanában a rottweilereknél fedezheto fel), és akarva akaratlan továbbörökíti a rossz tulajdonságait. És ha véletlenül mind az anya, mind az apa állat rendelkezik hasonló tulajdonságokkal, nem lehet kiküszöbölni, hogy a kicsik is rendelkezzenek velük.
Ám ha két eltéro fajtájú kutyáról van szó, sokkal kisebb az esély. Már csak azért is, mert két különbözo génállományról van szó, más és más domináns génekkel. Persze itt is becsúszhat egy-egy olyan tulajdonság, amit rossznak mondunk...dehát senki sem tökéletes.
És azért azt se felejtsük el, hogy a fajtatiszta kutyák is keveredés útján jöttek létre - fajtanemesítés. (igaz az szabályozottan zajlott)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #88933 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #88921 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nerwen!-de,de,berni pásztor :oops: :oops: :oops:
Köci a felvilágosítást,detélleg!elgondolkodtató... :roll:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #88774 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Zsoffija:nem berni pásztor??Mer nekünk is olan van és eddig csak akkor kellett dokit hívni ha oltásokat kapott egyébként még nem volt beteg (az influenzától eltekintve), pedig egyszer beszakadt a jég alatta és majdnem megfulladt :(
A keverék kutyáknak vannak előnyei:sok faj keveredett bennük, ezért jó tulajdonságokat is örökölhetnek pl egésszég, szép szőrzet, intelligencia, de rosszakat is pl betegségekre való hajlam, agresszivitás.
Ha hozzád kerül egy keverék nem tudhatod h mien (már ami a tulajdonságokat illeti), a faj kutyákat jobban ki lehet ismerni, mivel vannak bizonyos tul.ok amelyeket örökölnek így nem ér meglepetés (magyarul nem harapja le a kezedet, na) :wink:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.110 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére