Állatbarátok

Több
21 éve 4 hónapja #82960 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Mesélt egyszer az angol tanárnőnk egy macska-történetet. Szomorú... :roll: A macskusz felmászott a tetőre, de lejönni már nem tudott. A gazdája, egy középkorú hölgy kihívta a tűzltókat, akik le is tudták szedni. A cica megörült visszakapott szbadságának, és elkezdett futkározni. Hirtelen a tűzoltók kaptak egy riasztást, és gyorsan el is indultak. A kocsijuk elgázolta a cicát... :cry: Szegény! :cry: Hát még a gazdija! Nem is maradt ideje örülni, hogy leszedték a tetőről a kis kedvencét, máris elvesztette örökre. :cry:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82949 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Ragoran!

Az biztos, de ezért a macskáért éredemes.
Simaszőrű, feje és feneke sötét-barna (sötét-barna szálak keveredtek feketével), pocakja világos-barna, törzse fehér. Ducusnak hívták, mert szinte szétfolyt a kezemben pedig (ha jól tudom ezaz átlagos súlya a lány tengeri malacoknak) 1 kg-nál valamivel kevesebb volt a súlya. Reggelente hat órakor visítani kezdett hétvégén és hétköznap egyaránt. Reggelííít! :wink:

Namarie!

Persze neki is vannak kis komiszságai, de ezt BŐVEN kárpótolja. Én épp ezeket szeretem a macskákban! Mindig megmutattják, hogy az ember sosem lesz teljesen az ura.
:arrow: Kipling: A macska, aki egyedül járt sétálni :wink:

Az én kiscicám is elkóborolt már egyszer a nyaralónkból és egy napig és éjjszakáig nem láttuk. Nagyon aggódtunk, de reggel ott aludt a a teraszon az egyik széken (ahova nem szabadott fölmennie).

Szaktanácsadás:
Valakinek szedtek már le fogkövet a macskája fogáról? Mivel jár az? Elaltattják?
Az enyémnek is az van a fogán és elkezdett soványodni (de azért még eszik) és jövőhéten visszük. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82881 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Csavargásról: mi 94-ben költöztünk ide 2 azaz kettő macskával. Egy kandúr és egy lány (ez utóbbi még mindig kitűnő egészségnek örvend, csak naon goromba, amióta megoperáltattuk :? ). A kandúr nyárra elment, és télre visszajött. Utána megint elment, és két év után jött vissza. Ezt csinálta, ha jól emléxem, két vagy három éve láttuk utoljára. De valami hatalmas macska volt! Tigris volt a neve (mert csíkos volt), de Garfieldnak is neveztük.
Rago: én is nagyon szeretem, az ő neve Whisky :D

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82855 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ragoran: nem kizárólag a télre értettem, hanem az egy-két hetes lehűlésekre is.
A könyv címe: Fogjál nekem kolóbuszt! Még nem olvastam :oops: , pótolom!

Szmeagol: a cicád megérdemli a finomságokat. Csak ne csinálna úgy, mint akinek nem kell... :? A szomszéd néni lányának pincsije dettó ugyanez.

Csavargás: nekünk a foxink tavaly október közepén eltűnt. Nem értettük, hogy, viszont január közepén hazajött, mai napig se tudjuk, hogy és honnan. Az egész városban kerestük, meg aki élt és mozgott, még a vasutasok is rá voltak állítva a dologra, de nem találtuk. A szembeszomszéd ( tisztesség és köszönet neki, egy végtelenül rendes, kedves ember és nagy állatbarát :P ) szólt egy hajnalban, hogy ott van a kapu előtt. Azt inkább nem írom le, hogy milyen állapotban. Sokáig hangját se lehetett hallani és egy sarokban feküdt, teljesen összekucorodva, megtörve. Az a kutya, aki előtte helyből fél métereket ugrott, és állandóan rohangált. Most már lelkileg is rendbejött, hála Istennek. :P

A másik szomszéd németjuhásza is ezt csinálta, csak az később jött haza. A két kutya kb. egy időben tűnt el. Az a gazdi is tisztára bele volt betegedve a kedvence eltűnésébe.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82817 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Szméagol:
1:Hát egy ilyen macsot elég drága dolog lehet etetni! Nem?
2:Macska, mint fűnyíró!
3:Milyen malacod volt? Hogy hívták?
Pennie:Szegény Boni nem számítja bele a dologba, hogy Ti beszélgettek! :P
Namarie:
1:Végülis minden állat készül a télre /kívétel a fűtött panelban élő kisállatok/
2:Margaret Durrelig el se jutottam, úgyhogy.... :roll:
____________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82813 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Van, amikor a mi cicáink is úgy elkezdenek enni, hogy alig tudjuk őket telietetni. Ilyenkor mindig annyit adunk nekei, amennyit akarnak. Megfigyeltük, hogy ilyenkor hideg jön, és ösztönösen erre készülnek.

Off: tisztára szégyellem magam, könyvek tekintetében. Ide se merem írni, hány évesen olvastam őket először. Viszont többször is.
Pár éve jelent meg Margaret Durreltől: De mi lett Margóval?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82804 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A macskafűvel nálunk meg az a gond, hogy nem tudjuk hová dugni, hogy ne legeljék le egy pillanat alatt. Megőrülnek érte 8)
Boni tudja előadni az éhhalál szélén álló szerencsétlen kismacskát :) Csak azt nem számítja bele, hogy mi egymás között megbeszéljük, hogy mikor és mennyit kapott enni :P Egyébként annak ellenére, hogy sziámi, elég gyakran előfordul vele, hogy alaposan kigömbölyödik - vannak ilyen zabás időszakai. Most, hogy egész nap egyedül van itthon, keveset eszik, most rendes sziámi kinézete van :)

[size=9:21zto2v1]Ragoran: Pennie vagy Penn megfelel :) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82803 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sziasztok!

Elképesztőek ezek az állatok! :wink:
Nekem jelenleg csak egy cicám van, aki hat hetes korától így nyolc éves koráig él velünk.Mary Poppins a neve és imádom! Sajnos elneveltük az elején úgyhogy annyira válogatós, hogy ezt elképzelni nem lehet (pl:a sonkát nem ette meg, csak és kizárólag az utóbb megjelent Sága selyemsonkát hajlandó megenni 8O ), bár lehet, hogy ti tudjátok. Kedvenc étele a hal, mégis van, hogy mikor leteszem elé megszagolja, sértődötten felcsapja a farkát és elvonul. Öt perc múlva visszasettenkedik és megeszi.
Ő nem olyan "hányós". Szerencsére. Mi vettünk neki olyan füvet, de... Ismeritek azt az arc kifejezést náluk, mikor hitetlenkedve hátrahőkölnek és elugranak messzire? Helyből. Szóval ezt csinálta és oda se hederít rá. Bezzeg mikor nyaranta kivisszük a nyaralonkba letarolja a kertet és folyamatosan hány. :roll: 8O :P (Mert egyébként lakásban lakunk.)
Ragoran: volt tengeri malacom... :wink: :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82784 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Andi:Teljes szivvel irigyellek! :wink:
Más. A Nagymamáméknál volt egy cica /Mircica/. A Nagyapám tök véletlenül talált rá. Kaszálta a nyaralóban a telket és majdnem lenyakazta a kiscicákat! Ott volt az anyamacska is, akit Nagyapa felismert és az egész doboznyi macskát visszavitte a szomszédba, ahol már mindenhol keresték őket. Hálából pár héttel késöbb nekiadták az egyik kiscicát. Mindíg a műhelyban kapott enni, ahol van egy ablak és egy ajtó. Estefelé gondoltuk, becsukjuk az ajtót, majd beugrik az ablakon a kajáért. Hát nem! Őkelme mindíg csak az ajtón ment be, az ablakon ki. Fordítva már nem működött. Egyirányú macska. :P
Aztán egyszer elment csavarogni....ennek 3 éve....
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82781 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Namarie:Persze csak ezt a vendégek nem tudják, a kutyák meg tudják, hogy a vendégek nem tudják! :wink:
Azért az is benne van a pakliban, hogy drága malackám olyan hangosan vinnyog, hogy inkább adok neki enni, akkor kb 10 percig csönd van /viszonylag/
Nekem Durrel-nak egy könyve tetszett különösen: Fogjatok nekem makákót! Vagy vmi ilyesmi... Többször is átrágtam magam rajta úgy 9-10 évesen, de már nem emléxem belőle túl sokra....
_________________
...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82780 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Újabban az egyik kismacska azt csinálja, hogy bebújik a takaróm alá éjszaka, és ott dorombol a lábam mellett. Imádnivalóak ezek a "dögök" :wink:
A mi cicáink a tejtől kapnak hasmenést. Az állatorvos azt mondta, hogy úgy adjunk nekik, hogy hígítsuk meleg vízzel fele-fele arányban. Azt meg már észrevettük, hogy a macskák mindig éhesek :cool2:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82737 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Kincső! Nem mondtál butaságot, csak azok rózsabogarak voltak. Hát Pennie, megértem a cicát. Én se élvezném, ha magasról lehánynának.
Jó tanács: a papagájok előtti káromkodással jó vigyázni. (Szerencsére nem saját kútfő, hanem meséltek róla.)
Ragoran: sejtés: mindenki azt kérdezi, hányszor adsz neki enni. Hátha éhezteted szegényként.... Ha kint vagyunk vendégekkel, akkor a kutyák kunyerálnak. Szép menet, amikor a dog odaül, a foxi meg rohangál és fetreng középen. Mint akit sose szoktattak illemre, pedig nem ez van.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82726 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Penngaladiel: [size=9:26cknede]/hogy lehet téged becézni?/[/size] Érdekes sztori, szegény cic!:o)
Nálunk, ha vendégek vannak mindíg elkezd vinnyogni a TM (tenger malac) Rohan körbe és vinnyog, mint aki nem evett egy hete. Persze a vendégek meg megsajnálják és kap enni. Ennél már csak az a "jobb" amikor éjfél körül kezdi el ugyanezt.... Különös érzéke van hozzá, hogy akkor kezdjen bulizni amikor éppen elaludtam! Olyan boldogan lehet egy ilyen este után ébredni. :o )
________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82638 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Meg még az elején az az árus tetszett... Aki azokat a madzagra kötött lepkéket árulta. (Ugye most nem mondtam semmi hülyeséget? :roll: )
Meg a teknős. Csak túl sok volt benne az ilyen uncsi rész, hogy órákig figyelt valami rovarokat a kertben... :roll:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82637 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ma reggel volt egy kis konfliktus a két cicám között. Benji, a 11 éves kandúr borzasztó morcosan fújt és morgott a konvektoron fekvő Bonira, a sziámi kislányra (annyira nem kicsi, csak Benjihez képest, ő 6 éves). Visszagondolva néhány korábbi, hasonló jelenetre, rájöttem az okára. Boni általában a konvektorokon szeret heverészni, Benji a konvektor előtt. Már írtam Bonika rókahajlamáról :wink: Pár hónapja egyszer előfordult, hogy Boni a konvektorról lerókázta a szőnyegen fekvő, gyanútlan Benjit 8O Szerintem azóta lehet ilyen bizalmatlan :P Az biztos, hogy remek az emlékezőtehetsége, különösen, ha az őt ért sérelmekről van szó 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82499 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nálunk meg, mert nem mindegyik tud szépen enni (van, amelyik balesetet szenvedett) papír van a tányérjuk alatt. Amikor úgy érzik, jóllaktak, szépen, ügyesen kaparják a papírt, hogy befedjék a tányért.

Akkor mennek az agyunkra, amikor ott a teli tál, de úgy néznek, mint aki most készül éhen pusztulni. Fél óráig kell kínálgatni, mire eltalálják, mit akarnak.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82491 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nem csak a szőr miatt hány, ő egyszerűen ilyen. Semmilyen macskatápot nem eszik meg, még a másik cica kajáját is igyekszik elkaparni :) ami persze a konyhakövön elég nehéz feladat :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82483 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Nekem egy cicám volt amit osztálykiránduláson találtunk.+an voltak és az egyiket én vitem haza mert egy másik lány pályázott rá aki állitolag verte az elözö macskáját.Ez még a mobilkorszak elött történt, szal ugy mentem haza hogy anyám nem tudta hogy lettt egy cicám(ahhozképest utközben taliztunk és enm lepödött meg rajta)
Szoval hazavittem anyám tök jol fogadta és elkezdett nöni, kifényesedett a szöre és olyan hangosan dorombolt mint egy helikopter. :D
Aztán kezdödtek a bajok: kiváncsi volt mi van a szomcséd udvarában(2 kutya)többször átment amikor kinn voltak a szomszédok és visszahozták de egyszer(még mindig elég kicsi volt,és nem tudta milyenek a kutyák)ujra átment... :cry: :cry: :cry:

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82479 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Amennyire én tudom, a cicák azért hánynak, mert benyalják a szőrt. Különösen a hosszúszőrüek. Bár a sziámi nem az. Lehet, hogy a kukoricapehely nem tetszik neki.

Az állatorvos nekünk azt javasolta, hogy kutyakonzervvel etessük őket és cicaropival.(A Kitekat vált be). Jól vannak, csillog a szőrük.

lakásban lehet nekik ültetni olyan füvet cserépbe, amit ehetnek. Segít rendbehozni a pocit.

Vendégek: jönnek maguktól is... És nem szőr van a lakásban. Ha elő mernek bújni, rájuk jön a rendetlenkedhetnék. A dogra is. :P

Pennie: mi várhat Téged otthon? Azok után, amit írtál:vödör, papír, hypós rongy. :wink:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82477 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok

Namarie írta: Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de aki lakásban tart állato(ka)t minimum egyszer akkorát ég vendégek elött, mint a Reistag. Csak erröl mindenki mélyen hallgat. :oops: :? :? :?

Erről Garfield egyik tanácsa jut eszembe:

Kérdés: Garfield, mit tegyek, hogy a vendégek ne vegyék észre a lakást ellepő macskaszőrt?

Válasz: Ne hívj vendégeket :P

A mi sziámink rókázni szokott, érzékeny a kis gyomra. Nem tudom, mi vár otthon, mert az egész napra szánt párizsiadagját együltőhelyben befalta :? Igaz, nem volt túl sok, de azért mégis... Így a nap többi részére csak kukoricapehely maradt neki, és estig nem tudom, mi lesz szegénykével... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82466 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hát igen, a könyveket ki el?bb, ki késöbb fedezi fel. Én már csak szórakozásnak is olvasom. Engem se a bogárfogás ragadott meg els?sorban, hanem pl. az ebédl?asztalon elszabadult skorpió.
101 dolog, amit jó lett volna tudni..... sorozat. Van kutyákról, meg macskákról. A kutyásban a következöt írja egy argentin dog gazdája (nem pontos): hogy a fürdöszoba közepén lévö tócsa nem csötörés....
Nem tudom, Ti hogy vagytok vele, de aki lakásban tart állato(ka)t minimum egyszer akkorát ég vendégek elött, mint a Reistag. Csak erröl mindenki mélyen hallgat. :oops: :? :? :?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82433 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Ragoran: úgy látszik, hörcsögje válogatja... :) Gerald Durell nekem valahogy nem jött be. 5.-ben választhattunk, hogy mi legyen a "kötelező olvasmány", és a többség ezt szavazta meg. Engem valahogy nem tudott lekötni, hogy mikor milyen bogarakat talált. Ami viszont tetszett, az a tanárárnak az anyja - akinek az a hosszú haja van - és a beszélő virágok. Az nagyon tetszett. :itscool: (Na jó, azért a 420 oldalas Robinson Crusoe-nál - amihez olvasónapló is kellett - sokkal jobb volt... :roll: :wink: )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82360 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Namarie:Gerrald Durrel könyveken én már 11 évesen kivégeztem!:o) Azért nem csak a pintyektől nem lehet aludni! Egy papagáj se semmi reggel! Kettő meg végképp! Az állatvásárlással meg télleg vigyázzatok, mert nekem is adtak már rühös tengeri röfit... :?
Kincső: Akkor csak én értettem félre! Bocs! :cry: De nem unalmasak!
Area:Amikor az Öcsi szobájában aludtam, arra ébredtem, hogy a höri a hasamon üldögél. Vissza vittem a ketrecébe ami a lakás túloldalán volt, de fél óra mulva újra ott szuszogott. Megint visszavittem, de most már megnéztem a ketrecet, hogy hol a francba bújik ki. Kiderült, hogy az ajtó melletti kis résben kipréselte magát. Azt meg végképp nem tom, hogy hogy jutott el hozzám, mert soha nem engedtük el a lakásban és höri-szemszögből elég nagy táv volt, ráadásul kétszer is megtette.
_______________________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #82326 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Állatbarátok
A mi régi hörink kiakasztotta a mókuskerekét a répájával, és az este kellős közepén kisszökött. Találtuk meg füddönyön, ágy és párna alatt, dobozba beszorulva, az akváriuma mellett, mert vissza már nem jutott, kekszesdobozban, és még sorolhatnánk. Most négy évvel a halála után még mindíg találunk kekszet, répát a szekrények mögött. :lol: :twisted:

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82239 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Hékám, pajtikáim, ki mondta, hogy hülye? 8O Én csak azt mondtam, hogy uncsi!! :evil: :) :roll:
Egyáltalán nem hülye, a régi házából mindig kiszökött. :) Hál' égnek már nem tud. Nálunk nem fenyegeti az a veszély, hogy lezuhan az erkélyről, mert
1.: nincs erkélyünk, mert egy 4emeletes földszintjén lakunk;
2.: nem engedjük ki. (Még csak az kéne! Amikor kiszökött, 3 napig vadászták anyukámék a lakásban. Mi nem voltunk itthon... :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82220 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Anyáék nem engedik meg Szofit. :crying:
Tudom, hogy most csalódást okoztam, de nekem is nagyon rosszul esett :triste: és hát nem tudok mit csinálni.
Nagyon nagy baj??? :bawling: :shake: :crying: :closed: :triste:

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82172 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Üdvözlök minden állatbarátot!

Ha jó történeteket akartok olvasni állatokról, amik igazak is, ajánlom Gerald Durrel könyveit, különösen a Családom és egyéb állatfajták c. könyvét.

Amúgy nekünk vannak cicáink, kutyáink, madarak. Mikor a pintyek elkezdtek szaporodni, azon gondolkodtunk, kinek adjunk, mire szegény apukám megszólalt: ki az a bolond, akinek pinty kell? Ugyanis annyira tudnak üvölteni, hajnalban, hogy lehetetlen tőlük aludni. Van mindenük, csak azt követelik, hogy vigyük ki őket.

Nekünk is voltak hörcsögeink, meg teknősök, elpusztultak. Lett belőle nagy sírás a hugom részéről, úgyhogy most már nem lesznek.


KÖZÉRDEKŰ: aki bármilyen állatot vásárol, jól nézze meg, honnan, és hogy milyen az állat . Madárnál a csőrét és a lábát, halnál a hasát és a kopoltyút. Képesek betegen eladni.

EGYIK ÁLLAT SE HÜLYE!!!!!


Szanten! Köszönöm! Terjesztem.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 4 hónapja #82106 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Az én hörcsögeim sem voltak hülyék! Ki kérem magamnak! :wink: A fiú /Gerri/ egy végtelenül jó szándékú lény volt, azt csináltál vele amit akartál soha nem harapott és elaludt a kezedben. A nőstény /Kriszi/ viszont erősen hasonlított egy kolbászra és (az első időben különösen) harapott, de késöbb megnyugodott és akkor vele is jókat játszottunk... Mondjuk az erkélyre nem engedtem ki őket, de párszor megszöktek maguktól is! :wink:
______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82098 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Biztosan vannak unalmas hörcsögök, nekünk viszont egy szuperintelligens jutott elsőnek :D Miki volt a neve, és lehetett vele játszani, és nagyokat szórakozni rajta. Hallgatott a nevére, és más dolgokat is megértett. Túlélt egy gerinctörést és felépült (éjszaka kiszökött az erkélyre, és leesett a másodikról), de nem sokkal később újabb baleset érte: akkor egy falnak támasztott deszkára mászott fel és onnan pottyant le a kőre, szintén az erkélyen. Deréktól lefele megbénult, de pár hétig még élt. LEGO-ból csináltunk neki "tolókocsit", így tudott mozogni. Ezen mindenki megbotránkozik, de szerintem örült neki...
A második hörink egy lány volt, gyönyörű, de butus. Miután ő is az erkélyről zuhant le, és néhány óra múlva meg is halt, nem lett több hörcsögünk... Cicáink vannak. Azok nem potyognak le az erkélyről :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #82065 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Állatbarátok
Sok könyörgés után tavaly előtt karácsonyra kaptam egy hörcsögöt. Persze cicát vagy kutyát lakásba nem lehet. Mazsola volt a neve. Mivel a hörcsög éjjeli állat, nappal sosem jött túl gyakran elő, csak nagyritkán. A tesóm kapott mellé mégegyet. A h***e árusok nem mondták, hogy nem szeret 2 hörcsög együtt élni. Erre mi is rájöttünk, ezért különköltöztettük őket, de azután úgy látszott, meglesznek egymás mellett. Úgy halt meg a hörim, hogy nem is tudtuk, hogy beteg, mert nappal nem zavartuk alvás közben, és nem tűnt fel, hogy nem jön elő, mert amúgy sem jött. A másik még megvan, olyan kövér, mint egy elefánt... :) És mindent szétrág, harap, ezért nem lehet kézbevenni. :roll: De szvsz a hörcsögök nagyon uncsi állatok... :? :roll: Nem akarok újat. :roll:

A nagymamáméknak volt egy nagy vörös kandúrjuk. Ők Kalocsán laknak egy kertesházban. Viszont a macskának nem szabadott bejárni a házba, csak ha enni kapott. Ilyenkor a nagymamám mondta neki: 'Sicc ki!'
Azt mesélik, hogy úgy 2-3 éves lehettem, és kiálltam a ház előtti lépcsőre behívni a macskát enni. (Neve az nem volt szegénynek. :) )
"Siccki, gyere be! Siccki, gyere be!" Szegény macska nem tudta, mit csináljon. (Erre mintha halványan én is emlékeznék.) Azt hittem, hogy "Siccki" a macska neve... :D :wink: :roll:

Többször is volt, hogy egy cica a garázspadláson "szült". A kicsik meg a kertben nőttek fel. Egyszer még jópár éve volt vagy 7 kölyök. Mindegyiket elneveztük a hugommal, és figyeltük, hogy melyik fél, melyik hagyja magát megfogni, stb. :) Azt hiszem így hívtuk őket: Rozsdáska (mert rozsdabarna volt), Kormi, Fekete, Kormos, Félix, Félőske, Tarka.

Na mostanra ennyit. :wink:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.793 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére