Megvennéd-e A Gyűrűk Ura könyv javított kiadását?

×

Szavazás: Megvennéd-e A Gyűrűk Ura könyv javított és kicsit bővített kiadását, ha már megvan neked egy korábbi (was ended 0000-00-00 00:00:00)

Igen, mindenképpen
287 57.7%
Igen, de csak ha nem túl drága
158 31.8%
Nem, jobban szeretem a régi magyar változatot
52 10.5%
Szavazók száma: 191 ( LD, Namarie, Lindórie, Olorin.papa, Schreiner János ) Bővebben
Csak regisztrált felhasználók szavazhatnak
Több
18 éve 2 hónapja #284586 Írta: cortez71

Sil írta: Na, több hónapos nyálcsorgatás után megrendeltem azt a bizonyos angol 50. évfordulós deluxe kiadást (bár azt tényleg nem a magyar pénztárcákhoz szabták). Majd élménybeszámolok... :wink:

Nem fogsz benne csalódni! Én is azt kaptam ajándékba! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284583 Írta: dorwinion

Sil írta: Dorwinion: A könyv warez is warez, az f451 tudomásom szerint pont ugyanolyan illegális, mint az SLP.

[size=9:1pnx996w]Egyébként ha már a letöltéseknél tartunk, természetesen angolul Tolkien szinte minden műve letölthető, audiobook és szövegfájlok formájában is, de ez sem legális. Van pl egy kevésbé ismert orosz oldal (ami hosszú idő után újra elérhető külföldről is, új címen), ami valóságos kincsesbánya, mindenféle ritkasággal.[/size]


:oops: bocsi :crying: bocsánat :eek2: sajnálom :crap: és ne haragudjatok :bawling:

:closed:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284582 Írta: Sil
Dorwinion: A könyv warez is warez, az f451 tudomásom szerint pont ugyanolyan illegális, mint az SLP.

[size=9:3c3715l7]Egyébként ha már a letöltéseknél tartunk, természetesen angolul Tolkien szinte minden műve letölthető, audiobook és szövegfájlok formájában is, de ez sem legális. Van pl egy kevésbé ismert orosz oldal (ami hosszú idő után újra elérhető külföldről is, új címen), ami valóságos kincsesbánya, mindenféle ritkasággal.[/size]

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284580 Írta: dorwinion

Morgoth Bauglír írta: Hi, all! Tudom, hogy nem ide tartozik, de most inkább nem kutatnám végig a fórum témáit...szal nem tud valaki az interneten elérhető/letölthető, magyar nyelvű fordítását olyan Középfölde-témájú Tolkien-műveknek, amelyek kishazánkban még nem jelentek amúgy meg? É ha az nincs, angol honlapokon van-e valami hasonló?


Igen csekély a valószínűsége, hogy találnál ilyen oldalt, ( bár kitudja?) , mivel ez igen erőst illegális lenne ( tudod, szerzői és kiadói jog, miegymás... :deal: ). Gondolj csak a Hobbitra, anno :( . Az angol nyelvű honlapokon hasonló a helyzet, bár én is nagyon kutakodtam ilyen művek után. ( A remény hal meg utóljára, nem igaz? :biggrin2: ) Tanulmányokat, esszéket viszont dögivel találhatsz, ha az angol nem okoz problémát. Azért adok néhány címet a teljesség igénye nélkül, ahol LEGÁLISAN lehet letölteni a cuccokat:

f451.anyag.info/index.php - magyar, Tolkien minden itthon kiadott műve('asszem)
www.free-ebooks.net - M.Martinez e-bookja, tele esszével- szerintem jó
www.poemhunter.com - Tolkien versei angolul, nagyrészt a LOTR- ból
www.xenite.org/talk/tolkien.html - szintén M.Martinez oldal+ sok más LOTR

Ezekkel el tudsz bíbelődni egy darabig, remélem. Nekem megvan még a Lay of Leithian, de már nem tudom, honnan töltöttem le. Ha gondolod, elküldöm. Jó szórakozást, a kifejezés legnemesebb értelmében! :P

Remélem, ezzel nem léptem rá senki tyúkszemére?! :lol:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284579 Írta: dorwinion

Sil írta: Na, több hónapos nyálcsorgatás után megrendeltem azt a bizonyos angol 50. évfordulós deluxe kiadást (bár azt tényleg nem a magyar pénztárcákhoz szabták). Majd élménybeszámolok... :wink:


Remélem is, nekem az még hiányzik... :cry:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284578 Írta: Sil
Na, több hónapos nyálcsorgatás után megrendeltem azt a bizonyos angol 50. évfordulós deluxe kiadást (bár azt tényleg nem a magyar pénztárcákhoz szabták). Majd élménybeszámolok... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284577 Írta: dorwinion

cortez71 írta: Végülis nem kötelező megvenni :)


Ejnye, ejnye. Szabad ilyet írni? :nono: Aki igazán szereti a GyU-t, úgysem lesz képes otthagyni a boltban. Nekem még ma is megdobogosódik a szívem, ha meglátom bármelyik/ bármilyen kiadás borítóját. Nem normális dolog, de oroszul is megvan, pedig egy kukkot sem értek belőle :lol:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284573 Írta: Morgoth Bauglír
Hi, all! Tudom, hogy nem ide tartozik, de most inkább nem kutatnám végig a fórum témáit...szal nem tud valaki az interneten elérhető/letölthető, magyar nyelvű fordítását olyan Középfölde-témájú Tolkien-műveknek, amelyek kishazánkban még nem jelentek amúgy meg? É ha az nincs, angol honlapokon van-e valami hasonló?

Kétségbe merted vonni Melkornak, Arda minden sorsai mesterének hatalmát...!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284532 Írta: Heledir

Nóli írta:

Heledir írta:

Ben Kenobi írta: Hubasszus. Asszem én is. :P P :D


Majd félreteszek a leendő ösztöndíjamból, és akkor lesz elég pénzem.

hehehe :lol:
de azért ne legyen túl drága! :lol:


ne is, mert akkor hamarabb meg tudom venni :D

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284528 Írta: Nóli i linantea

Heledir írta:

Ben Kenobi írta: Hubasszus. Asszem én is. :P P :D


Majd félreteszek a leendő ösztöndíjamból, és akkor lesz elég pénzem.

hehehe :lol:
de azért ne legyen túl drága! :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284525 Írta: Heledir

Ben Kenobi írta:

Nóli írta: WOW!! Ez naggyon jól hangzik... Ugyan én a "hacsak nem lesz túl drága" kategóriát jelöltem be, jelentem alássan, teljességgel meg vagyok győzve! Ez nekem kell.... :lol:

Hubasszus. Asszem én is. :P P :D


Majd félreteszek a leendő ösztöndíjamból, és akkor lesz elég pénzem.

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284522 Írta: Ben

Nóli írta: WOW!! Ez naggyon jól hangzik... Ugyan én a "hacsak nem lesz túl drága" kategóriát jelöltem be, jelentem alássan, teljességgel meg vagyok győzve! Ez nekem kell.... :lol:

Hubasszus. Asszem én is. :P P :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284519 Írta: Nóli i linantea

Sil írta: Például mert már eleve nem teljesen úgy jelent meg, amilyennek azt Tolkien szánta. Ráadásul elég sok ember kezén átment, miután Tolkien kiadta a kezéből, és az ötven év alatt kerültek bele további hibák is. Az említett kiadást Tolkien eredeti kéziratai és jegyzetei alapján javították több mint 400 helyen (teljesen újra is szedték), Christopher Tolkien engedélyével, és tartalmazza többek Mazarbul könyvének három lapját is (amiket Tolkien készített, de nem jelenhettek meg anno, mert túl drága lett volna), további családfákat, kihajtható nagyméretű térképeket, stb.

WOW!! Ez naggyon jól hangzik... Ugyan én a "hacsak nem lesz túl drága" kategóriát jelöltem be, jelentem alássan, teljességgel meg vagyok győzve! Ez nekem kell.... :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284484 Írta: Sil

Casspe írta: Gandalf írta:

És az új magyar kiadás nem azzal az angol kiadással lenne egyeztetve, amiből anno lefordították, hanem a tavaly az 50. évfordulóra kiadott, javított és átdolgozott angol változattal.

Mért kellet az angol kiadást javítani, átdolgozni amit maga Tolkien adott ki a kezéből ? :?:

Például mert már eleve nem teljesen úgy jelent meg, amilyennek azt Tolkien szánta. Ráadásul elég sok ember kezén átment, miután Tolkien kiadta a kezéből, és az ötven év alatt kerültek bele további hibák is. Az említett kiadást Tolkien eredeti kéziratai és jegyzetei alapján javították több mint 400 helyen (teljesen újra is szedték), Christopher Tolkien engedélyével, és tartalmazza többek Mazarbul könyvének három lapját is (amiket Tolkien készített, de nem jelenhettek meg anno, mert túl drága lett volna), további családfákat, kihajtható nagyméretű térképeket, stb.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284480 Írta: cortez71

Casspe írta: Gandalf írta:

És az új magyar kiadás nem azzal az angol kiadással lenne egyeztetve, amiből anno lefordították, hanem a tavaly az 50. évfordulóra kiadott, javított és átdolgozott angol változattal.

Mért kellet az angol kiadást javítani, átdolgozni amit maga Tolkien adott ki a kezéből ? :?:

A GYU-t így is három különböző ember fordította le magyarra, nem egységes a stílusa emiatt. Fel sem tűnne a stílusváltás, ha egy-egy mondatot beszúrnának a régi szövegbe.


De azok az emberek egy időben éltek, és egy időben fordították. Az óta sok víz lefolyt a Dunán, más lett minden.

Én nagyon szeretem az eredeti kiadást bosszant, hogy ilyen gyarló okok folytán, mint a kapkodás, merül föl az újrakiadás, javítás kérdése. :?

Végülis nem kötelező megvenni :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284479 Írta: Casspe
Gandalf írta:

És az új magyar kiadás nem azzal az angol kiadással lenne egyeztetve, amiből anno lefordították, hanem a tavaly az 50. évfordulóra kiadott, javított és átdolgozott angol változattal.

Mért kellet az angol kiadást javítani, átdolgozni amit maga Tolkien adott ki a kezéből ? :?:

A GYU-t így is három különböző ember fordította le magyarra, nem egységes a stílusa emiatt. Fel sem tűnne a stílusváltás, ha egy-egy mondatot beszúrnának a régi szövegbe.


De azok az emberek egy időben éltek, és egy időben fordították. Az óta sok víz lefolyt a Dunán, más lett minden.

Én nagyon szeretem az eredeti kiadást bosszant, hogy ilyen gyarló okok folytán, mint a kapkodás, merül föl az újrakiadás, javítás kérdése. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284256 Írta: Kiszhobbit
Hmmm...szépen gyűlnek a szavazatok...énsztem lesz kiadás. Szavazzatok,népek.

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284235 Írta: Szél ajándéka
Nekem minden jöhet ami Gyűrűk Ura még ha más kötetben már meg is van.
Ez van egy fanatikus rajongo vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284081 Írta: dorwinion

Sil írta:

Nóli írta: Azok valóban nem olyan fontosak. Inkább ki kéne újra adni a Középfölde Világát... (v mi a címe, szal amiben sok szép színes festmény van)

Tolkien világa - Középfölde festményei


Ez valóban pompás könyv, valamint ott van még Alan Lee Lotr sketchbook-ja is... Azt otthon miért nem adják ki? :evil: Bár valószínűleg olcsóbb lesz, ha a netről rendelitek meg. Térképekről meg csak annyit, hogy a Középfölde Atlasza nagyszerű térkép gyűjtemény- nekem is megvan -, de a neten találtam sokkal- sokkal jobbakat, szebbeket is.
Ettől függetlenül szerintem illusztrációk: nem, térképek: kötelező. Ha már javítunk, vagy mi...

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284017 Írta: cortez71

Szél ajándéka írta: Én nem tudom ki,hogy van vele,de én egy eléggé elborult (fanatikus) rajong
vagyok így MINDENT ami a GYŰRŰK URÁVAL kapcsolatos szivesen megveszek,még ha 3 féle is (klönböző kiadás) ugyanazt tartalmazza!!!

(ÉLETEMET EGY CSÖPPNYI REMÉNYÉRT,ÁLOMÉRT ÉS BOLDOGSÁGÉRT)

Szerintem fórumon sokan így vannak. Kíváncsi vagyok, kinek van meg közülünk a Gyűrűk Ura Szerepjáték szabálykönyv, és közülük ki játszik a rendszerben :twisted: Bár azért van néhány kiadvány, amit jobb lett volna ki se adni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #284013 Írta: Szél ajándéka
Én nem tudom ki,hogy van vele,de én egy eléggé elborult (fanatikus) rajong
vagyok így MINDENT ami a GYŰRŰK URÁVAL kapcsolatos szivesen megveszek,még ha 3 féle is (klönböző kiadás) ugyanazt tartalmazza!!!

(ÉLETEMET EGY CSÖPPNYI REMÉNYÉRT,ÁLOMÉRT ÉS BOLDOGSÁGÉRT)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283946 Írta: Sil

Nóli írta: Azok valóban nem olyan fontosak. Inkább ki kéne újra adni a Középfölde Világát... (v mi a címe, szal amiben sok szép színes festmény van)

Tolkien világa - Középfölde festményei

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283939 Írta: Nóli i linantea
A térképeknek mindenképp benne kellene lenniük... És azt tuti nem is fogják kihagyni. Az a pár grafikus oldal nem fogja megdobni az árát.
Persze a színes illusztrációk igen... Azok valóban nem olyan fontosak. Inkább ki kéne újra adni a Középfölde Világát... (v mi a címe, szal amiben sok szép színes festmény van)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283913 Írta: Annedun

Lugdús írta: Az illusztrációkat és az új térképeket sztem el lehetne kerülni csak felesleges pénzkidobás. :roll:

Illusztráció: felkeresed szépen a nagy illusztrátorok honlapjait, lemented a gépre és akármikor nézegetheted de amelyikhez annyira ragaszkodsz legfeljebb kinyomtatod.

Térkép: ott van aza nagyszerű könyv a címe Középfölde Atlasza, olyan szép igényes pontos térképek vannak benne h érdemes rá egy kicsit spórolni. (De legvégsőbb esetben is ott van az internet.)

:roll:


de azért előnyösebb, ha ott vannak egy könyvben kéznél(bár az túl nagy lenne, de nem muszály beletenni mind) :roll:

szeretni és szeretve lenni

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283892 Írta: Koko
Az illusztrációkat és az új térképeket sztem el lehetne kerülni csak felesleges pénzkidobás. :roll:

Illusztráció: felkeresed szépen a nagy illusztrátorok honlapjait, lemented a gépre és akármikor nézegetheted de amelyikhez annyira ragaszkodsz legfeljebb kinyomtatod.

Térkép: ott van aza nagyszerű könyv a címe Középfölde Atlasza, olyan szép igényes pontos térképek vannak benne h érdemes rá egy kicsit spórolni. (De legvégsőbb esetben is ott van az internet.)

:roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 2 hónapja #283881 Írta: Heledir
Biztos, hogy megvenném, bár nem egyből a kiadás után, hiszen gondolom elég drága lenne. Meg aztán anyám sem nagyon örülne az ötletnek. Így is mindíg próbálkozok, hogy egy újabb Tolkien könyvet v, GyU-ról szóló könyvet megvegyünk :wink:

„Neked csak arról kell döntened, mihez kezdj az idővel, amely megadatik.”

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283608 Írta: Gwendir, a Keresztapa
Én megvenném, de azért a régit is megtartanám. Végül is még jóapám vette 12 éves korában, s a hagyományok fontosak. Elrond úr is erről írna vala könyvet :!:
A másik dolog, hogy manapság nem nagyon tudok elmenni egy könyvesboltba.

Gwendir, Völgyzugolyból, aki Lothlórienben él

Candide: Hát akkor miért teremtették a világot?
Martin: Hogy legyen min mérgelődnünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283572 Írta: Nelossel

Gandalf írta: Fel sem tűnne a stílusváltás, ha egy-egy mondatot beszúrnának a régi szövegbe. :wink:


Talán csak ha pont arra menne az ember, hogy hol van egy-egy plusz mondat és hogy más-e a stílusa. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283570 Írta: Gandalf

Kiszhobbit írta:

Casspe írta: Az is egy léneges kérdés, hogy ki fordítaná és milyen módon pl ha ott lenne egy hosszab terjedelmű szöveg beillesztve ami eddig nem volt ott, akkor lényeges lenne , hogy annak a stílusa megegyezzen az aszt körülölelő szöveg stílusával. De ha nem beillesztve lennének ezek a szövegrészek, hanem külön jegyzetekben akkor már nem lenne számomra olyan élvezetes az olvasás


Ez igaz. Nemhiszem,hogy Árpi bá megint nekiülne... :roll:

A GYU-t így is három különböző ember fordította le magyarra, nem egységes a stílusa emiatt. Fel sem tűnne a stílusváltás, ha egy-egy mondatot beszúrnának a régi szövegbe. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
18 éve 3 hónapja #283567 Írta: Kiszhobbit

Casspe írta: Az is egy léneges kérdés, hogy ki fordítaná és milyen módon pl ha ott lenne egy hosszab terjedelmű szöveg beillesztve ami eddig nem volt ott, akkor lényeges lenne , hogy annak a stílusa megegyezzen az aszt körülölelő szöveg stílusával. De ha nem beillesztve lennének ezek a szövegrészek, hanem külön jegyzetekben akkor már nem lenne számomra olyan élvezetes az olvasás


Ez igaz. Nemhiszem,hogy Árpi bá megint nekiülne... :roll:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.541 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére