Versek

Több
16 éve 10 hónapja #347317 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
:) Egyszer mindenképp elmegyek, ha nem szavaztok le nagyon (:twisted: ), de most sajnos családi okok miatt biztos, hogy nem tudok menni... De gondolok Rátok! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347313 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Well: Sajnálom, ha nem jössz, lett volna kérdésem Guillaume de Beaujeu híres mondatával ("Je ne m'enfuit pas; je suis mort. Voici le coup.") kapcsolatban. :)

Acho: Szentendre Esztergomtól sincs ám messze... ;)

Arlith írta: Legalábbis azt hiszem ezt kérte Szofi tőlem.

Nem tehetek róla, de erről a vicc jut eszembe: "A feleségem folyton panaszkodik, hogy nem figyelek rá. Vagy valami hasonló."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347302 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Jó szórakozást a talihoz mindenkinek... ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347294 Írta: Well-of-Souls
Well-of-Souls válaszolt a következő témában: Versek
Ó köszönöm, jönnék én, de haza kell mennem Győrbe - ezt most sajnos bebuktam :(
Érezzétek jól magatokat, gondolok rátok. Legközelebb nem hagyom ki, az biztos.

Man in general, if reduced to himself, is too wicked to be free.
Joseph de Maistre

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347291 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Szofi üzeni, úh gondoltam nesze nektek pirossal:

Versestali: Szentendre, HÉV végállomás, vasárnap délután két óra (14:00), ami egy órával később lesz, mint ahogy ezt ma gondolnánk- mint ahogy erre SÚ felhívta a figyelmet.

És kevésbé szolgálati jelleggel: aki Wellt el tudja érni, az szóljon neki plííz, hogy jöjjön ő is. Legalábbis azt hiszem ezt kérte Szofi tőlem.

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347290 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Szógálati közlegény: Ugye mindenki tudja, akit érint ;) hogy vasárnap virradóra egy órával előbbre kell állítani az órát? Arlith, kedves, ez neked is jó hír: egy órával többet alhatsz!

Ez azt jelenti, hogy UTC szerint nem 12:00-kor van a találkozó, hanem 13:00-kor. Greenwich-i időben számolva szintén. BMT-ben (internet-idő, swatch) @583,667. Akinek van internet-időt (is) mutató Swatch órája, annak ez most jól jöhet :)

Kar'sa: Visszaigazolom, hogy a találkozó helye a fent nevezett időpontban (@583,667) Szentendre, HÉV-végállomás. :) Bocs, ha én esetleg csak @584-kor* érek oda... :)

(Akit érdekel ezek után, vagy utánam akarja számolni: a BMT** illetve swatch beat a nap 1/1000 része, a kezdőpontja Biel (a Swatch főhadiszállása) szerinti éjfél (0:00CET), úgyhogy 23:00UTC, nincsenek benne időzónák és téli meg nyári idők. És ezt arra találták ki, hogy az ember interneten illetve egyéb, időzónák és téli-, nyári-, és hasonlóan karizmatikus időzónákon átívelő kontaktusok esetében egzakt módon tudjon időpontot egyeztetni... Ez maga is egyfajta költészet. Szerintem a rosszabbik fajtából.)

* 1 perc = 0,694 beat. (Az időpont jelölésekor használják az idő előtt a @ jelet. A beat időtartam mérésére nem használatos, arra van egy csomó másik idő-mértékegység, de legfőképpen a másodperc, pontosabban az SI-szekundum. Ami nem [feltétlenül] egyezik az UTC-másodperccel...)
**BMT = Biel Mean Time - Biel-i idő.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347287 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Versek
köszi az ungákat meg a fokhagymát :D megyek is mindjárt infralámpázni meg vissza az ágyikóba.
Sirgon, ez határozottan jól hangzik :lol:
ma felhívott Szofi és nekem azt mondta, hogy a többség kérésére 2-kor kezdődik, de arra már nem emlékszem, hogy hol lesz a tali, én még úgyis hívom vasárnap reggel, hogy meggyógyultam-e vagy sem, mert ezt kérte. gondolom tudnia kéne, hogy hány főre foglaljon asztalt az Avakumba.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347285 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
hát, ja nekem is néha így van :) Ha pl kitalálok valami eszméletlen hülye ramet, már nem tudok mást kitalálni, az akármilyen rossz is :)

pl van pár elég érdekes dolog a Rátóti csikótojás c versemben (..a bokorból egy kis nyúl - futott is szöröstül bőröstul vagy valami hasonló :D )

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347275 Írta: Szméagol
Szméagol válaszolt a következő témában: Versek

Encsi írta: Szméagol, nekem nagyon tetszik!! :D D

Néha fura volt a ritmus, de ha más hangsúllyal mondtam, akkor rendben volt :)


Köszi! :) Próbálok javítgatni rajta, de az nekem nem nagyon szokott sikerülni! :)

A hideg rögök tenyértörők, talpunkhoz komiszak. Sziklák, kövek: mint cont-rideg, nem eleven anyag.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347272 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Nekem van valami fura, talán zavaró abban a részben. De nem tudom, mi. Előtte viszont szerintem jó. Nah, ezt az abszolút szakmai kritikát tudtam produkálni... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347271 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta: szofi azt hoszem nem nagyon lesz netnél, de szerdán még feltűnően déltán kettőt emlegetett. szóval szerintem kettő. és a szentndrei talik találkozási pontja mindig a hév-megálló. avakum csak amikor már egy adag ember összejött. na.
(:fogja a darab fokhagymát amit majszol és orsie fejéhez vágja:)

Hát én első látogatóként tökre örülnék, ha valami biztosat lehetne mondani...
HÉV megálló == BP-ről Szentendrére vezető HÉV szentendrei végállomása?
Szóval, valaki, aki Szofit eléri kérdezze meg már, hogy akkor most tutira 100% mi lesz.

Más: tényleg ennyire vacak ez az utóbbi vers?
(nekem őszintén szólva az a sorhiány utáni rész valahogy nem hiányozna belőle...)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347265 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
szofi azt hoszem nem nagyon lesz netnél, de szerdán még feltűnően déltán kettőt emlegetett. szóval szerintem kettő. és a szentndrei talik találkozási pontja mindig a hév-megálló. avakum csak amikor már egy adag ember összejött. na.
(:fogja a darab fokhagymát amit majszol és orsie fejéhez vágja:)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347263 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Akárhányszor benézek mostanában, olvasok Sútól valami olyat, amitől kifekszem... Köszönet érte... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347261 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Orsie / Fraktál írta: kérek ungabungát, hogy tudjak menni

UNGABUNGA! Ungabunga!

[size=9:2o6ar6w6]Különben is: tudom, mit Fraktál tavaly nyáron... Sorry2[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347259 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Versek

Orsie / Fraktál írta: kérek ungabungát, hogy tudjak menni mert állatira megfáztam és addigra nagyon meg kéne gyógyulni :( és nagyon szeretnék menni...

Ha vasárnapra összeszeded magad, és szólsz, hogy jössz, kapsz tölem grátisz extra rumos teát az Avakumban... :P (Már próbáltam, és a kedves tulajbácsit rá lehetett beszélni! És persze más kívánság szerinti lélekmelegítöröl is lehet szó...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347255 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Versek
Patiszon, Kar'sa: köszönöm szépen a véleményeket!

Orsie: Megy az unga, meg a bunga! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347251 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Most erőteljes, micimackós "gondolj-gondolj" figurát vettem fel, bár ez szvsz. képzavar- nah, szóval összekulcsolt kezekkel, gúvadt őzikeszemekkel nézek rátok- Lécci, lécci legyen kettő! Nem akarok Biatorbágyról Szentendrére úgy kimászni, hogy 9 előtt fel kelljen kelnem. :D
De ha nem, akkor... akkor kések. ;)

(Valaki dobjon meg egy sms-sel. Esetleg. Hogy mi a döntés.)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347244 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Versek
kérek ungabungát, hogy tudjak menni mert állatira megfáztam és addigra nagyon meg kéne gyógyulni :( és nagyon szeretnék menni...

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347233 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Wow, ha tényleg ennyien leszünk, az rulla! :D

Szofi, kedves, időpont- és helyszín pontosítást kérünk!
Az előzetesek szerint az volt a terv, hogy október 28-án (most) vasárnap, de. 11-kor a szentendrei HÉV-végállomáson találkozunk, és onnan séta / avakum / etcetera. Most akkor változott valami, vagy a Mátrixban van a hiba? Esetleg karaj... ;)

[size=9:21kfqbm0]And God said "Let there be light"
And there was light.
And God saw the light.
And it was light.

Sorry...[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347227 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Versek
Erősen gondolkozom, hogy ezúttal én is elmegyek művelődni kicsit. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347226 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Ben írta: Kar'sa:

Szofi október 9-én írta: Versestali ehó utsó szombatja helyett vasárnap, azaz 28-án

Azaz igen, most vasárnap. :)

Áááh... számítsatok rám... :D
Akkor most most vasárnap kettőkor Avakum kávézó, vagy 11-kor a Batthyány téren?
És örülnék, ha valami naaaagyon buzgómócsing talis ember megadná a számát végszükségben... Szofit vagy efkút mondjuk vsz. felismerem (Szofit Kincses által mutatott táboros képről, efkút a tévéből...), de nem árt az óvatosság, meg pl. ha már rögtön a kávézóban van találkozó, akkor én ugyan oda nem találok... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347223 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Versek
Kar'sa:

Szofi október 9-én írta: Versestali ehó utsó szombatja helyett vasárnap, azaz 28-án

Azaz igen, most vasárnap. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347221 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
Egész szimpatikusan hangzik, és most már tényleg kedvem is lenne elmenni, és most jön a nagy hidegzuhany egy családi ünnep formájában (nov. 6) amelynek megünneplésére minden bizonnyal azon a hétvégén kerül sor... pff... vagy... pillanat, emberek, ez MOST vasárnap? :D

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347218 Írta: fqqdk
fqqdk válaszolt a következő témában: Versek
Kar'sa: kevés ember versekről beszélget, laza keretek között (néha van központi téma, néha csak valamelyikünk felolvas valamit, és arra reagálunk) Tulajdonképpen egy kellemes kávézás egy hangulatos (bár picit talán hideg) kávézóban, előtte-utána séta egy festői szépségű városkában (gyk Szentendre), ami ráadásul ősszel a legszebb, bár ez személyes véleményem.
Alapvetően nem kirekesztő társaságban történik mindez, újoncokat nem vetjük alá gólyaavató szertartásnak, és nem is áldozzuk fel őket valamelyik múzsának, de természetesen senki nem sértődik meg, ha elsőre megundorodsz tőlünk és hazamész, vagy ha órákon keresztül ülsz a teád felett és meg sem szólalsz.

code a rat the monster on doom in it

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347216 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
Segítséget kérek.
Tulajdonképpen tökre lenne időm elvben elmenni verses talira, de lenne egy nagy kérdésem: egészen pontosan hogyan zajlik egy ilyen? (Igen, "kissé" antiszoc és társaságoktól félő ember vagyok...)

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347212 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Versek

Kar'sa írta: Nahát, nekem pont ugyanott tört meg egy kicsit. :D
Csak nem akartam szólni... Nekem oda erőteljesen "Már nincs remény" kívánkozott gondolatban... :roll:


Tényleg, egy egyszerű szócsere is megteszi :)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347206 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek

Patiszon írta: Na, egy kis megjegyzés:
Az első versszak ritmusa nagyon erőteljes (erős sormetszet), ez viszont megtörik a másodikban. Azon belül is törik a "már remény"-nél. A "már"-t én kihagynám. Vesszen az állandó szótagszám :)
De egyébként tetszik. Csaka második versszakkal kellene vmit kezdeni :)
Hajrá, Acho ;)

Nahát, nekem pont ugyanott tört meg egy kicsit. :D
Csak nem akartam szólni... Nekem oda erőteljesen "Már nincs remény" kívánkozott gondolatban... :roll:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347205 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Versek

Acho írta: Ugyanolyan rossz színvonal, mint az enyémek általában, de beteszem kritikáért...


Na, egy kis megjegyzés:
Az első versszak ritmusa nagyon erőteljes (erős sormetszet), ez viszont megtörik a másodikban. Azon belül is törik a "már remény"-nél. A "már"-t én kihagynám. Vesszen az állandó szótagszám :)
De egyébként tetszik. Csaka második versszakkal kellene vmit kezdeni :)
Hajrá, Acho ;)

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja #347200 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
Szméagol, nekem nagyon tetszik!! :D D

Néha fura volt a ritmus, de ha más hangsúllyal mondtam, akkor rendben volt :)

Mondjuk én nem vagyok kifejezetten egy vers-szakértő

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
16 éve 10 hónapja - 16 éve 10 hónapja #347199 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Versek
A Bakacsintündér

A tükör előtt állsz
a hajadban turkálsz
És észreveszed, megjelent az első ősz hajszálad
Tegnapról mára lett
Senki nem kérdezett
Hogy akarod-e, titokban látogató járt nálad
Nem látta senki se
Jönni se, menni se
mert hajból szőtt köpenye elfedi az érzékeket
Apró, kecses anyó
Haja mint puha hó
A bakacsintündér lopta le róla a színeket
Haja fehér ugyan
De arca ránctalan
Szeme fiatalon csillog és értelmet sugároz
Mert mindig kortalan
Mindig ugyanolyan
Hisz időt is kap, mikor hajból színeket raktároz
Mikor aztán este
Dolgát befejezve
Hazatér, leül rózsafa szövőszékéhez és sző
A vegyes színekből
Barnából, szőkéből
Rőtből s feketéből készül a sok tarka szemfedő
Dolgozik éjfélig
majd éjféltől alig
Mígnem a harmat rászáll a mezőkre és a fákra
És ekkor útra kél
Keresi mi nem él
És az este szőtt bakacsinokkal mind leborítja

Tükör előtt állok
hajamban turkálok
De hiába keresek, nem lelek egy ősz szálat sem
Nem tudom vajon mért
De ő sose kísért
Bár már lassan a százat verem ő elkerül engem
Sok éve várom már
De erre sosem jár
Pedig figyelem, várom, lesem minden egyes délben
De hiába várok
Ősszé sose válok
Azért hagyom hajam hadd szálljon el neki a szélben

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.916 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére