Versek

Több
12 éve 11 hónapja #395874 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Miri, arra nagyon kiváncsi vagyok! Remélem, hogy sikerül, mint Angwennek a szakácskönyvet 2009-ben ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395873 Írta: Elemmíriel Gilluin
Elemmíriel Gilluin válaszolt a következő témában: Versek
Sajnos részemről ez a szombat kiesik, kénytelen vagyok továbbmélyíteni bensőséges kapcsolatomat az anatómiakönyvvel... De rátok gondolva egy esetleges elborult állapotban majd megkísérlem hexameterbe szedni a szemmozgató izmokat :P

"Ha majd felnövök,
azon leszek, hogy senki
ne vegye észre."

/N.B.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395866 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta: A lassan hagyománnyá silányuló szokás szerint idén is szeretnénk valamiféle módon emlékezetessé tenni a Költészet napját, jól.
Erre eddig mindenféle pályázattal próbálkoztunk, idén azonban szakítok ezzel, és simán csak versenyt hirdetek... ;)

  • Az adott téma: Párhuzam vagy ellentét: tavasz Ithilienben*, és a "vasgyár szegletén" (hogy József Attila is oda állhasson Tolkien mellé.)
  • A forma: többé-kevésbé petrarcai szonett (4+4+3+3 sor, 10-11 szótagos jambikus sorok, klasszikus rímképlet, a nyolcadik sor után ellenpont)
  • A határidő: 2011. április 11, a Költészet Napján éjfélig.
  • Eredményhirdetés: Valamit kitalálunk rá...
  • A fődíj: eredeti, Tolkien-vonatkozású mathom, és a megbecsülésünk!
  • A beküldés módja: kizárólag e-mailben, a b2bwide férgecske gmail pötty com címre. A levél tárgya legyen "verselő verseny: [jelige]" és az e-mail szövege tartalmazza a verset, egy mellékletben csatolt szövegfájl pedig a beküldő nevét, korát és elérhetőségét.


Mottó:

József Attila írta: Tizenöt éve írok költeményt
és most, amikor költő lennék végre,
csak állok itt a vasgyár szegletén
s nincsen szavam a holdvilágos égre.


Neked legyen! ;)

* Igen, jól látod. Ez is egy kis tábori ráhangoló... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395773 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Gyülekező! Sorakozó! Őőő... nem. Mi is? ... Hmm... Emlékeztető!

Szombaton, április 9-én Café Piafban VT!
Gyertek szerintem minél többen, elvégre ez a VT van a legközelebb a költészet napjához. Jó lenne valami kis spontán megemlékezést összehozni. Hozzatok kedvenceket, lehetőleg sajátot is!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395633 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Versek
SÚ, ez tök szép lett... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 11 hónapja #395591 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
ma reggel végre
vonatról láttam
ahogy nyújtózva
életvidáman
előrobbant
az örök élet
cseresznyevirág
köszöntlek téged


--- ez cak úgy kijött, ahogy hazafelé a vonaton egy csomó olyan virágzó cserkófát láttam, ami reggel még bimbó volt és dísztelen. Nagy-nagy lájk a rügyfakadásra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 10 órája #395072 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Tizenhárman:)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 órája #395069 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Mau: Így okés, köszi szépen! :) Egy kis vanity chase: hányan lájkolták már? :)

Leguánember:Örülök neki, hogy tetszett, és remélem, hogy látunk végre egy VT-n. Ha Tatán, hát ott... :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #395036 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Versek
"Vad Csókok, Bambi, Dream-dollár.
A Tisza, amit akarok?"

Ez inkább a nyolcvanas évek és a Balaton... :mrgreen:

SÚ, ezt nagyon köszi, ahogy Cueddo is írta, hangos kacagás volt a jutalmam, hogy idekolbászoltam hosszú idő után.
Ha meg még verses tali is lenne esetleg a tavaszi talin, hát örömmel részt vennék rajta.

(Tanulásszünet OFF)

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #394998 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Engedelmeddel (vagy anélkül) bedobtam fészbukra a mondókát és osztatlan sikert aratott... (bár szinte kizárólag tolkienita ismerőseim vannak akik elvileg itt is olvashatnák, de valszeg nem járnak a topikba, ezért botorkodtam, szigorúan SÚként említve téged)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 napja #394967 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Tudod, milyenek az ilyen nagyvárosi óvodások... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja #394950 Írta: Estelwen
Estelwen válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta:

Óvodai mondóka a negyedkori Osgiliathból

Volt egy gyűrűm, recece,
Megette a Gollam.
Tűzbe ugrott le vele,
Ment vele az ujjam.

Torony is volt, recece,
Rusnya szem ült rajta.
Le is dőlt a teteje,
Aztán meg az alja.

Csúf Barad Dúr, recece,
nem nőhet az égig!
Tovább is tart a mese,
csak nem mondom végig!



Elnézést kérek... :)

Na, ez csúnya volt... XD És miért pont Osgiliath-ban terjedt el? :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 2 napja #394921 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta: Jóvanna. :lol:
(Btw. jé, egy szó, amit lehetne offenzíven használni és a fórum nem moderálja. Nahát.)

Nos, csak nyelvi lelemény kérdése az egész, bár ezt éppen Neked nem kéne mondanom, mert aligha vagy híján az ilyesminek. De használható offenzíve a "csitujjámá", "burárum", "pofát súlyba", vagy - adott esetben - a "távmásolóészüléka" is. Mondjuk e legutóbbi némi műfordítást is igényel... :D
Az deák nyelvrűl való elmélkedések

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 napja #394873 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Jóvanna. :lol:
(Btw. jé, egy szó, amit lehetne offenzíven használni és a fórum nem moderálja. Nahát.)

Igen, az ilyen rendezvények mindig olyanok, hogy az ember elképzeli, hogy milyen jó is lesz ott a sok tolkienidával VTt csinálni, aztán végül a káoszdinamika úrasszony máshogy szervezi a dolgot…

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 napja #394846 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Mau, légyszi gondolj a kiskorúakért aggódókra is a szóhasználat kiválasztásánál.

A TTT-re nem is gondoltam... Hm.. Éppenséggel nem kizárható egy ottani VT, de nem is valószínű, hogy össze tudjuk rittyenteni. Ilyenkor mindig mindenki másfelé szeret járni.... Akkor marad az, hogy utána tartjuk az értékelést, és valami alkalmatos időpoéntot keresünk a díjkiosztásnak. (Nem tudom, Kincső mit szólna hozzá, de a TLV-döntő a FSZEK-ben elég ünnepélyes keretet adhatna... :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 3 napja #394835 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
nekem fasza lenne, de 15-én elvileg tolkien-társaságosságos tatai tavaszi tali.… (és én arra szeretnék elmenni. esetleg tarthatunk egy VT-t ott valahol.)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja #394797 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Estel: a Költészet Napját nem célszerű áthelyeznünk, úgyhogy kell tartanunk egy VT-t zűrös határidőn belül. Esetleg nem akarjuk a 9-ét mégis inkább 2-án, és a következőt 16-án, vagy esetleg a 9-ét nem piszkálva kivételesen egy hétre rá is gyűlni? Én az utóbbit javaslom, mert a 2-a nekem sem jó, meg tudtommal Maunak sem (azért lett 9...)

Estel Adániel írta: :arrow: esett / zuhant :?: ;)
(no de persze szájhagyomány... :D )

Oktrojálódott... ;) Esetleg randomechanikusan beleillesztült... Hogy nézne ki egy óvodai mondókában, hogy belezuhant a kis népművészeti cserépedény?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja - 13 éve 4 napja #394795 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Versek
Isildur locsoló verse

Folyó partján botorkáltam,
Víznek mélyén
Fényes gyűrű csillogott.
Nefelejcs virágom
el akarsz hervadni?
Öntözzön a bánat,
míg én uralkodom!
Utolsó szerkesztés: 13 éve 4 napja által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja #394792 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: háteznagyonzseniálisanlól :D mindjár meg is tanulom, és elraktározom Nnek a verbális korszakához.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 napja #394791 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek

SÚ írta: ugrott

:arrow: esett / zuhant :?: ;)
(no de persze szájhagyomány... :D )

Ja és a köv. tali tervezett időpontja: ápr. 9. , úh. szvsz. tök jó lenne, ha addig beérkeznének a pályaművek, mer'akkor lehetne az ott összegyűlteknek élőszóban is zsűrizni őket...

:idea:
:roll:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #394788 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Versek
LOL! :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 5 napja #394785 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Ne is kérdezzétek, hogyan jött... Iszonyúan fárasztó napom volt, azt csak úgy kibukott belőlem, amíg a metróra vártam...
Óvodai mondóka a negyedkori Osgiliathból

Volt egy gyűrűm, recece,
Megette a Gollam.
Tűzbe ugrott le vele,
Ment vele az ujjam.

Torony is volt, recece,
Rusnya szem ült rajta.
Le is dőlt a teteje,
Aztán meg az alja.

Csúf Barad Dúr, recece,
nem nőhet az égig!
Tovább is tart a mese,
csak nem mondom végig!



Elnézést kérek... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #394745 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
legyünk má egy kicsit /on is...

A lassan hagyománnyá silányuló szokás szerint idén is szeretnénk valamiféle módon emlékezetessé tenni a Költészet napját, jól.
Erre eddig mindenféle pályázattal próbálkoztunk, idén azonban szakítok ezzel, és simán csak versenyt hirdetek... ;)

  • Az adott téma: Párhuzam vagy ellentét: tavasz Ithilienben*, és a "vasgyár szegletén" (hogy József Attila is oda állhasson Tolkien mellé.)
  • A forma: többé-kevésbé petrarcai szonett (4+4+3+3 sor, 10-11 szótagos jambikus sorok, klasszikus rímképlet, a nyolcadik sor után ellenpont)
  • A határidő: 2011. április 11, a Költészet Napján éjfélig.
  • Eredményhirdetés: Valamit kitalálunk rá...
  • A fődíj: eredeti, Tolkien-vonatkozású mathom, és a megbecsülésünk!


Mottó:

József Attila írta: Tizenöt éve írok költeményt
és most, amikor költő lennék végre,
csak állok itt a vasgyár szegletén
s nincsen szavam a holdvilágos égre.


Neked legyen! ;)

* Igen, jól látod. Ez is egy kis tábori ráhangoló... ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 6 napja #394743 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek
SÚ, köszi a fordítósdit. Most őszintén hiányzott tíz percnyi sikítós röhögés. :)

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394625 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Meg Liszt kb. csak nevében volt magyar, szóval egy repteret egy félig-meddig emigránsról elnevezni enyhén szólva… cinikus.

De hogy ne legyünk nayon off, ezúton is köszönöm a nayszerá versestalit mindenkinek. A következő alkalom április 9-én, három hét múlva szombaton lesz a Piafban, egytől.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394607 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Versek

Encsi írta: (a rádióban hallottam, hogy a nemtomkicsodák ellenzik ezt, mert akkor az emberek Lisztferihegynek fogják hívni)


:mrgreen:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394606 Írta: Encsi
Encsi válaszolt a következő témában: Versek
(a rádióban hallottam, hogy a nemtomkicsodák ellenzik ezt, mert akkor az emberek Lisztferihegynek fogják hívni)

'Can't you see? It's coming through the wall! It's coming right through the wall!'
'A lot of things come through the wall after your first drink of scrumble. Green hairy things usually.'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394584 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
So what? Van még néhány ilyen, Johann Strauss reptér is van, de ettől még a hangnem ugyanaz. Egy reptérhez hasonló zajforrást zeneszerzőről elnevezni nem igazán fricska, inkább pofon. Tolkienről neveznél el ipari parkot? (És nem kellene átvonulnunk ezzel máshova?)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394557 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Versek

Sötét Úr írta: Basszus (hangnem!): egy repülőteret zeneszerzőről elnevezni olyan, mint egy mészárszéket Gandhiról.


Chopin Airport: warsaw-airport.com/
Mozart Airport: www.salzburg-airport.com/
John Lennon Airport: www.liverpoolairport.com/
Antonio Carlos Jobim Airport: www.rio-de-janeiro-gig.airports-guides.com/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #394518 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Háromkor a Budapest Liszt Ferenc Zeneművészeti Repülőtéren* van jelenésem, vámolni megyek. Ha értelmes időben oda tudok érni a Piafba, akkor előkerülök. Ha nem, akkor nem. Mau, légyszi vedd kézbe a pályázat ügyét, és majd valami privát csatornán beszéljük is meg (vasárnap úgyis találkozunk más ügyben, az előtt/után alkalmas lenne). Igyexem!


Basszus (hangnem!): egy repülőteret zeneszerzőről elnevezni olyan, mint egy mészárszéket Gandhiról. Jó, hogy van neve a reptérnek, és jó, hogy valami országos jelentőségűt Liszt Ferencről nevezünk el, csak éppen ez a párosítás enyhén szólva oximoronnak tűnik – vagy simán csak moronnak, ángliusul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 2.081 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére