Versek

Több
13 éve 11 hónapja #392590 Írta: Elemmíriel Gilluin
Elemmíriel Gilluin válaszolt a következő témában: Versek
Én megyek, viszont 3nál előbb nem fogok odaérni. Órám lesz, aminek keretében órát tartok. Szombaton. És énekelnem is kell... :shock:

"Ha majd felnövök,
azon leszek, hogy senki
ne vegye észre."

/N.B.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392589 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Sajnos kétesélyesedett, hogy tudok-e jönni, de még nem hiúsult meg. Azé' igyexem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392562 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Emlékezzünk, hogy szombaton 12 órától tali a Café Piafban!
Találkozó: 12-től 1215-ig a Batthiány téren a metrófeljárónál.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392552 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Just for the records: a KÖMT egyik (nagyon) kora reggelén készültek. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392537 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Ezek nagyon jók lettek:)

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392496 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
A szavának nincsen hangja,
Kazánban se lobban láng,
Rózsát nem lát rózsafája,
És a száron sincs virág.
Megfejtés:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392455 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Zshíros:)
Akkor a következő V.T. (;)) időpontja
november 13. szombat 12h
A helyszín: Café Piaf, I. kerültet Fő utca nemtudomhány. (kicsit lentebb van pontos cím meg vaktérkép)

Találkozó: 1200 Batthiány tér fent a metrókijáratnál.
Ha valakinek kétségei vagy késései lennének, a számom: nullahat harminc kilenchatvanhat nyolcvanhét hatvan

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392453 Írta: Elemmíriel Gilluin
Elemmíriel Gilluin válaszolt a következő témában: Versek
Jóóóó ^^ Mármint a dátum. És hogy tali.

"Ha majd felnövök,
azon leszek, hogy senki
ne vegye észre."

/N.B.A./

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392443 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Versek

Mau Rauser írta: (aki amúgy smsben kérdezte, hogy "...talimalesse" vagy vmi ilyesmi, annak üzenem, hogy "nem, de csak félig kaptam meg az smst, és nem írta ki a feladót... :( ").

umm, that would be me... :roll: thx! ;)

Mau Rauser írta: A kérdésem az lenne, hogy jó-e nektek jövő hét utáni szombaton (november 13.) 1300-tól? Nincs-e akkor kömt, live, érettségi, pajtaparti, vagy bármi amivel ütközik?

:idea: , nincs :arrow: , remek! 8-)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392442 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Jelen pillanatban nekem is jó a 13-i szombat. Szokott helyen, a Piafban kezdünk?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392440 Írta: Aydin
Aydin válaszolt a következő témában: Versek
Ahogy nézem, nekem is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392432 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek
Jónak tűnik tizenharmadika!

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392429 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Nem, kiderült, hogy mégse jó a szombat, mert valaki mindenáron el szeretne menni rokonlátogatni egy másik városba, és ehhez én is kellek:(
Viszont akkor legyen november 13. az idő. Gondolom megint vmikor dél körül. Kinek-jó-kinek-nem?

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392411 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
ó. az a baj, hogy sztem nem lesz pénzünk lemenni (nekünk az még hóvége) úh az ottani tali nem túl jó ötlet.
nekem jó a most szombat. (SÚ te mintha azt mondtad volna, h neked nem jó, de ha a többieknek igen, akkor inkább most csináljunk egyet, és akkor hamarabb lesz következő... :) )

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392402 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Versek
Hahó!

November 6-án kömt lesz :)
November 13. szombat?

Vagy esetleg most szombat 12-1-es kezdéssel, 6-os befejezéssel?

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392401 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Rengeteg nagy KÖMT lesz akkor, de ha Zebegénybe levisszük a talit, akár még lehetne is... Bár inkább nem, bőven lesz ottan program, ami elvonja az embert.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 11 hónapja #392396 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Hahó.
Bocsánat, hogy ez a mostani versestali nem jött össze, de valami miatt bő egy hétig nem volt netem, és péntek este döbbentem rá, hogy nem volt rendesen meghirdetve (aki amúgy smsben kérdezte, hogy "...talimalesse" vagy vmi ilyesmi, annak üzenem, hogy "nem, de csak félig kaptam meg az smst, és nem írta ki a feladót... :( ").

A kérdésem az lenne, hogy jó-e nektek jövő héten szombaton (november 6.) 1300-tól? Nincs-e akkor kömt, live, érettségi, pajtaparti, vagy bármi amivel ütközik?

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 3 napja #392254 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek

Szofi írta: Miként az éhes farkasok

Egyike-másika prédára
- miként az éhes farkasok -
Rávetik magukat egymásra
- miként az éhes farkasok.
Egyik a másikat nem látja,
Egyik a másikat nem bánja
- miként az éhes farkasok.


"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 napja #392248 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
Tudod SÚ, a marihónalja rossz. :D

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 4 napja #392240 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Arlith: örülök, hogy pedzed már. :D A talin nem tudom, mennyire és milyen mélységig volt róla szó, mert mire odaértem, addigra már kivégződött. De furcsa módon ott sem merült fel, amíg rá nem kérdeztem, hogy mi a cím (és az említett, oda nem illőnek érzett szó) szófaja. Pedig azon állhat be a helyére a dolog. Hogy demagóg lenne, azt nem érzem. Pontosabban nem ezt a szót használnám rá.

Ami a talikat illeti, nem táborozunk, hanem egy egészen más dologról van szó. Szerintem érdemes lenne eljönnöd, azt nem ígérem, hogy élvezni fogod, de a társaság, és a projekt, amin dolgozunk, valószínűleg profitálhatna a jelenlétedből. :D Fórumon kívül majd igyekszem valami bővebbet is írni róla.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 5 napja #392239 Írta: Arlith
Arlith válaszolt a következő témában: Versek
SÚ: Rágóztam még a verseddel, és amire tippelek:
Hatodfeles jambikus sorok, ugye?
Bár az első versszak utolsó sorára nem stimmel a képlet (nekem), merthogy a bármilyen sehogy sem emelkedő.
Szóval csak kiderült, hogy én nem nézek a lábam elé, ennek ellenére tartalmilag továbbra sem vagyok vele kibékülve. Nem tudom mennyit nyúztátok talin.* Az egész mondandó csöppet demagóg, és időnként önmagához képest stílusidegen. Például a néki, amit már kiemeltem egyszer, a

Csak szív a tiszta, a tömeg-magányban.

sor kifejezetten erőltetettre sikerült. A tömeg-magány elég fura szóhasználat ebben a versben. A szív igének tűnik(vagy tényleg az?), aminek nem kevés mellékes jelentése van, főleg a tömegmagányban... Ha szándékos, akkor visszavonom. :)

Na jöhet a hasfelmetszés :D

*Meddig fogtok talin táborozni? Ahhoz nemigen tudok hozzászólni, viszont szívesen odadugnám az orrom, ha kevésbé belsős témákról van szó. :)

"God's away, God's away
God's away on business, business"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392223 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Ömm.... Miri átváltozott nőivécé-piktogrammá? :shock:

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392221 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Hurrá, itt van a VT-n Aydin és Szofi is! Valamint egy érdekes kép készült Miriről és Cuéról:
[center:11xlq5g8]
Melléklet:

Katt a képre, megnyőlik!
[/center:11xlq5g8]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392214 Írta: Aydin
Aydin válaszolt a következő témában: Versek
Én ma megyek! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete - 14 éve 1 hete #392213 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Igen. Én kb. fél-háromnegyed egytől a Batyin fogok várni. S.:: jó kirándulást.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)
Utolsó szerkesztés: 14 éve 1 hete által.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392208 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Versek
Én holnap kirándulok, hogy legyek itt is-ott is egyszer-egyszer. /De ha nem tenném, akkor bútort cipelnék egy hosszú kerten keresztül Budakeszi tájékán, és csak utánna esnék be/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392203 Írta: Sötét Úr
Sötét Úr válaszolt a következő témában: Versek
Kr. e. 1300, vagy Kr. u. 1300? :D :D (Egyébként délután 1 óra, más néven 13:00)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392191 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Amúgy ne feledjétek, hogy szombaton 1300-tól a Café Piafban (múltkori helyszínről kiderült, hogy nem azt találtam meg neten, hanem egy hozzá nagyon hasonlót (ugyanúgy laptopbarátnak és koránzárónak volt feltüntetve! :D )) ...tali, mi más.

Szóval
Café Piaf
1011 Bp. Fő u. 25. Google Map: itt
És itt a nyitvatartás szarul van megadva, sajnos tényleg bezárnak hatkor:(

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392189 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Versek
Aslant ismerem, bár egy kislánykorombeli rövid idő kivételével nem nagyon izgatott a sorsa -- a szöveg viszont jó, sokrétűen értehtő, mégis világos.

SÚ: nekem akárhogy forgatom, nem áll össze egységes gondolattá, és az esetleges ellentmondásosségként-értelmezés se vezet engem sehová. Talán ha elhozod nyomtatva, IRL.

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
14 éve 1 hete #392176 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Versek
Elnézést a késői reagálásért, nagyon összesűrűsödtek a dolgok.

Mau: köszönöm, ez valóban nagyon jólesett! Igazad van: gyönyörű a gondolat a versben - látszik, hogy nem az enyém:) Aslan, azaz C.S. Lewis mondta Peternek - s már régóta gondolkoztam hogyan tudnám ezt megfelelően hexába önteni. Örülök, ha úgy érzed: sikerült. Sokat számít, ha neked tetszik valami!

Sú: neked is köszönöm, örülök, hogy tetszett, hát igen, alig-alig emlékeztet régi mittudoménmimre, de hát valahol el kellett kezdeni:)
Tudom én, hogy szörnyűek voltak, ha fejlődtem, azt neked is köszönhetem. Barátságos, és emberségesen kemény, éleslátó kritikád sokat segített.
Írtad, hogy a Sapphoi strófákkal még nem mertél megpróbálkozni, mint én a Camillánál. Sokáig én sem. Aztán rájöttem, hogy kimondhatatlanul élvezem a kötött formákat, főleg a klasszikusokat. Marha sokat dolgoztam rajta, de örömmel. Az eredeti nem volt Sapphoi... csak annak készült:) Aztán egy pályázatra átírtam, ott meg második lettem vele (nem két induló volt, :P )

A szonetted, Sú, tetszett: tartalmilag is jó, illik hozzá - az egyébként remekül megvalósított - szonett forma. Nem elemzek - ahhoz én kevés vagyok. Egyszerűen jó lett és kész. Mit ragozzam.

Mau tök jókat írt a versírásról általában.
Uff. (vagy hogy mondják ezt a tündék???)
R.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.847 másodperc

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére